h Muzikale show trok ongeveer 1500 bezoekers ■■IBM Zondagsdienst „S.O.S.-SAHEL Dijkerhoek zal vermoedelijk zijn functie als kleine kern behouden Goede start van recreatiewerk Diploma-uitreiking van de Scholengemeenschap Kerkdiensten AGENDA \rouw (53) beroofd op Holterberg Leerkracht benoemd GeJaaial voor LHNO GESLAAGD Verloren - Gevonden Burgerlijke Stand Openbare kennisgeving Brandalarmering Goede opleiding is de beste levensverzekering NIEUWSBLAD Vrijdag 2? juni 1975 27ste jaargang - no. 26 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers. Kolweg 14, tel. 05483-1356 Secretaris/redacteur: W. Beij-rs, Holterberg 13, tel. 05433-1234 Red. medewerker D. J. Mondt' 1. Verzetstraat 70, tel. 05483-2600 Adm. Gaardenstraat 17, tel. 05483-1533 Advertentieprijs 20 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 8.50 per half jaar, f 17.- per jaar; Losse nummers 35 cent. Eetaiing op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad De Holtense Muziekvereniging ..H.M.V." met drumband en het Gorssels Harmonie Orkest 'Kunst min' met drumband en majoret tes hebben vrijdagavond van 9 tot plm. half elf in 't licht van schijn werpers en een feeërieke verlich ting (aangelegd door de heren A. S. v. d. Berg. H. Huisman en S. Huisman, van het G.E.B.) in de bospartijen rond het trainingsveld van het sportpark .Meermans kamp" onder leiding van de di rigent van beide korpsen Hènny .1. I-'ransen plm. 1500 bezoekers op zeer acceptabele wijze een muzi kale show gepresenteerd' waarin routine viel te bespeuren en ge lijkmatigheid werd bereikt zowel ritmisch, als melodisch. Het 'rrtü- Arts Vrij. 27 6 5 u. - zaterdag 23'6 22.00 u. dokter J. H. A. Bruins. Molcn- belterweg 15. lel. 1230r zat. 28,6 - ma. 30 6 8.00 u. dokter J. F. Sijt- scma, Pastoriestroat 50, tel. 1870 (Uitsluitend voor spoedgevallen). Boodschappen: 11.00 en 16.00 u. Wijkverpleging Zuster H. Strijker. Groenekruisge- bduw. tel. 1436, b.g.g. 1248. Ziekenvervocr J, Aanstoot, tel. 2980 en 1338. bij geen gehoor A. Müller, tel. 1320. Tandarts H. L. van Benlhem. Dorpsstraat 13, Hellendoorn, tel. 4132. Spreek uur voor spoedgevallen: 5.00-5.30 u. n.m. Gezinsverzorging Alle werkdagen bureau Dorps straat 16, 8.30-9.30 u, en volgens afspraak ,tcl. 2784. Maatschappelijk Werk St. v. Maatsch. Dienslverl. Mid den-Overijssel", Joncheerelaan 134, Nijverdal, tel. 05486-4125. Bu reau Holten: Dorpsstraat 16. Spreekuren: ma., di., wo. van 8.30-9.30 u. do. van 18.30-19.30 u., tel. 2784. (weekends 05486-4126). De opmars van Gorssels Ha rmonie-orkest „Kunstmin met majorettes en drumband. siceren was geaccentueerd en boeiend van begin tot einde. ..Kunstmin"» had een majorette- afdeling die er mocht zijn. zij sta len dan ook de show met char mant en. elegant spel. waarbij de uniformering- een belangrijk aan deel had. Negen fanfareblazers van 'H.M.V.' openden de show waarna .Kunst min" na de mars ..Graf Waldcr- see" speelde hel bekende ..Ha'ir". In een eerste optreden speelde „H.M.V." met. drumband de mars „Onze mariniers" waarna het or kest vervolgde met het prachtige ..Amazing Grace" een bekend /:L-, m .-iF kt !;r :ijk 1 c.' in engels spreken de anciefT. ..H.M.V bcs'oot haar eerste optreden met „Zaribah" mét sprankelende dixieland soli van Wolter Wie;bos, Erik Cam- mera al en Bert Fransen. Spontaan applaus was er voor do drumband, lyra's en majorettes van „Kunstmin" voor een mat veel elegance en vaart gepresen- t cerd shownumroer. In een tweede optreden speelde „H.M.V." met drumband ..Gam ine; Jegcrmarsch" en „Adalita" waarna „Kunstmin" ten gehore bracht „Holland Medley*' en ,.A Banda". Gezamènlijk spéélden de orkesten „Choral" en „Rock out" (drpms Joop Hpusinkveld) waar na besloten werd met het „Wilhel mus". Al met al een schitterend geslaagde avond. Aan de ..Noordenbarg" te Holten zijn voor het cursusjaar 1975-1976 de volgende leerkrachten benoemd: de heer J. J. Tielenburg te Zwolle: kantoorpraktijk; mevr. G. M. L. Smit-Mertz te Oldenzaal: mach- schr.: mevr. H. J. Koens-Geeilink te Holten: alg. vakken; de heer J. Hut te Groningen: wiskunde. De uitbreiding van het leerkrach- ténteam was nodig om de toename van leerlingen en het aantal klas sen door het vierjarig worden van het onderwijs te kunnen opvangen Op de Holterberg is zaterdag middag om kwart over twee me vrouw F. M. Frits (53) uit Rotter dam beroofd van haar handtas, in houdende waardepapieren, haar autosleutels en ongeveer 75 gulden. De vrouw werd beroofd toen zij met een vriendin liep te wandelen. Op een bromfiets wachtte de ro ver de vrouwen on. Toen zij hem passeerden greep hij de tas beet, waarop een worsteling ontstond. De vrouw trok uiteindelijk aan het kortste eind, aan' de worsteling hield ze wat blauwe plekken en een gekneusde vinger over. De ro ver. naar schatting 50 jaar oud. verdween in alle haast. Hij droeg eer. rode helm, een groen wind jack en een groene broek. Een ieder die inlichtingen kan ver schaffen wordt verzocht zich met de Rijkspolitie Holten in verbin ding te stellen, telefoon 05483-1352. Aan de „Noordenbarg" te Holten slaagde voor het LHNO T-examen 3-jarige opleiding Toos Klooster boer te Bathmen. Dit jaar werd aan een klein aantal kandidaten in ons land gelegenheid gegeven aan de laatste examens 3-jarig LHNO deel te nemen. Volgend jaar zullen de eerste examens 4-jarig LHNO afge nomen worden. Te Utrecht slaagde Joop Heu- sinkveld. Dorpsstraat 62 te Holten voor het diploma „Kantoorboek handel". Verloren: Geel kinder jasje met knopen op de mouwen en kraag, dienstpet van de rijkswaterstaat, beige kinderjasje met rits en capu chon. damesportemonnaie. geel, met 2 zwarte bandjes en plm. f 90 Gevonden: zonnehoed.jé. zwarte knipportemonnaie, bromfiets, zil veren kettinkje met een kruisje, goudkleurige hcrenhorloge met bruin bandje. Ondertrouwd: A Spijksma oud 23 jaar Leeuwarden en D W Koor des, oud 22 jaar Holten BEVOLKING Vertrokken; Mej. G E Melis naar Hellendoorn, mej. H Faber naar Almelo, G. Kooiman en gez. naar Gramsbergen, A. BlijenBerg naar Deventer. J H Schuurman en echt- gen. naar Vriezenveen. H M J Eb bing naar Emmen, mej. N J van der Veen naar Nieuwegein. In de hervormde kerk zal zondag a-s. in het kader van een hulpactie tot hulpverlening aan de honger- landcn in Afrika, waarin ook No- vib. Mensen in Nood, het Algemeen Diaconaal Bureau der Geref. Ker ken en anderen participeren, een collecte gehouden voor dit belang rijke doel. Het is overbodig u te vertellen hoe dringend nodig uw hulp is. Helpt allen de honger stop pen door uw gift in de kerkcol- Iccte op zondag 29 juni a s. of door uw bijdrage op giro 875587 van RABO-bank te Holten ten gunste van rekening „Wereiddiaconaat' met vermelding „Sahel". O O Als brandweer- alarmnummer geldt thans uitsluitend 2222 De commandant brandweer, T. PRAK Hoewel het rapport van Gedeputeerde Staten onzer pro vincie over „de kleine kernen" nog niet is vastgesteld, althans niet is openbaar gemaakt, zijn er tpch al wel gegevens bekend, die een indicatie vormen over de gedachtengang waarvan men in Zwolle zal uitgaan bij deze materie. Aangenomen moet worden met een zeker voorbehoud dat Dijkerhoek en Okkenbroek o.m. zullen behoren tot de zogenaamde „consolidatie-kernen", dat wil zeggen dat zij, vanuit een oogpunt van behoud van natuur en landschap en gezien hun huidige omvang en functie, het beste te beschou wen zijn als kernen met een zeer beperkte woonfunctie. Woningbouw zou zich dan dienen te beperken tot die geval len van economisch gebondenen uittredende agrariërs die zeer sterk aan deze kern zijn gebonden. Daarbij wordt zelfs gedacht aan enkele bcjaardenwoningen in deze kernen. Volgens de volkstelling van 1971 bedroeg het aantal inwoners van De eerste week van het recreatiewerk van de Jnt'rkerkelxke Itecreatiecommissie in de tent aan de Borkelav/eg is rede door de gunstige weersomstandigheden geheel volgens plan ver!op°n. liet team dat alles „runde" bestond uit Kerk Green. Henk Wassink. Thea Dijkhuis en Rudy Span. In de komende week n-ent Klaas Dijkhuis de plaats in van Henk Groen. Het programma voor de week van- zondag 2D juni tct en rret vrijdag 4 juli ziet er als volgt uit: ZÓNDAG 29 JUNI: 10 uur Kampdienst m.m.w Ho!t?ns Ge^er.f Koor en de JOWI Singei's. Voorganger: ds. G. Pcddemors te Holten. MAANDAG 30 JUNI: 10-12 uur Kindermorgen. Kosten: een kwartje. 14.20 uur Vossenjacht. DINSDAG 1 JULI: 10-12 uur Kindermorgen. 13 uur Volleybal toernooi. WOENSDAG 2 JULI: 10-12 uur Kindermorgen. 10 uur TwcnOc koffiemaaltijd (alleen bij voldoende deelname) m.m.v. boeren- dansgroep. Opgeven tot en met maandag 30 juni. DONDERDAG 3 JULI: 10-12 uur Kindermorgen. 15 uur Toeter- voetbal. VRIJDAG 4 JULI: 10-12 uur Kindermorgen. 19.30 uur Bonte avond eventueel met kampvuur. Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdag middag en donderdagochtend in het Groene Rruisgebouw, Gaar denstraat G. J. Kraaij, tel. 2299. Dierenarts W. C. Wamelink, Houtweg 18, te lefoon 2004. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst T.e.m. zondag 29 juni C. Mein- dersma, Bergmanstraat 12. tele foon 2190Ma. t.e.m. zo. 6 juli: B. Groot Obbink, Kozakkenstraat 2, tel. 1526. Aangifte van gestor ven, dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Oppascentralc J. v: d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549- (tussen 8.30 en 10.00 u.). Storingsdienst Van zaterdag 28 juni t.e.m. vrij dag 4 juli: Electra: II. J. Wan- sink, Lageweg 9. telefoon 2789. Gas: II. J. Kolman, Diessenplas- straat 32, tel. 2012. Brandmelding Tel. 1352 - 2655 en 2655 (politie bureau). 's Nachts tel. 05200-71234. Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.45 u. ds. A. Schelle vis. Tweede dienst gecomb. jeugd-, jongeren- en ge- zinsdienst (Afscheid hoogste klas Zondagsschool). Oppasdienst: me vrouw Admiraal, Meineke Schel- levis en Gerrie ten Brake. Extra kollekte: Sahel-IIongerlanden. 10.00 u. Jongerendienst. Verzame len bij „Irene" voor bezoeken van Jeugddienst van 10.15 u. Geref. Kerk: 8.30. 10.00 en 19.15 u. (Jeugddienst), ds. E. J. Oomkes van Uithuizen. In alle diensten is de eerste kollekte bestemd voor de kerk en de de tweede voor het restauratiefonds. Tijdens de twee de dienst kinderoppas in gebouw „Rehoboth" mevrouw Stam-Bos- schers. mevr. Rietberg-de Waard res. mevr. Schuppert-Limbeek, Ria Potman, mevr. Schuppert- Stam res. mevr. Aanstoot-Harm- sen. Kindernevendienst' (3e en 4e klas) Mej. 1. Kamphuis, res. me vrouw van Engbrink. Na de twee de dienst „Koffie-uurtje met de gasten in gebouw Rehoboth". R.K. Kerk: za. 17.00 u. zo. 9.30 u. DIJKERHOEK 9.30 u. ds. C. C. Addink. Extra kollekte Sahel-Hongerlanden. OKKENBROEK 9.30 u. ds. J. de Groot van Apel doorn. Uitgangskollekte Kerk voogdij. NIEUW HEETEN Za. 19.00 u., zo, 8.00 en 11.00 u. Van de zijde der ouders be stond flinke belangstelling voor de diploma-uitreiking In de aula van de Scholengemeen schap Holten heeft vrijdagmiddag en -avond de rector drs. P. Bakker aan 129 eindexamenkandidaten het Mavo 3-, Mavo 4- en Havo-diploma met cijferlijst uitgereikt. Voer drs. Bakker hiertoe over ging, sprak hij een woord van wel kom tot een groot aantal ouders cn de leerlingen die in de afgelo pen weken enorm veel moesten presteren. Niet alleen voor de leer lingen, maar ook voor hun ouders en de docenten waren het zware weken met veel spanning. Toen de examens waren afgelopen kwamen al gauw de telefoontjes binnen maar cr was afgesproken dat met het bekend maken van de uitslag gewacht zou worden tot cp de. dag van uitreiking. Tot de geslaagden zei drs. Bak ker. doe met je diploma iets goeds, 't Zou jammer zijn als je niet pro fiteerde van 3 of 4 jaar studie. Je moet vooruit zien naar het leven van morgen en overmorgen. Ver schillende geslaagden stappen mis schien het bedrijfsleven in, hebben mogelijk al een baantje of gaan er een zoeken, 't Is erg aantrekkelijk om meteen geld te verdienen en misschien meteen weer uit te ge ven. Met dit laatste moet je voor zichtig zijn. ga er liever cursussen voor volgen. Een goede opleiding is nog steeds de beste levensverze kering. In Nederland volgen te weinig meisjes een middelbare be roepsopleiding. Mogelijk vestigen te veel meisjes hun hoon op een man met een beste baan en een hoog salaris. Drs. Eakker wenste tenslotte de jongelui veel succes voor de toekomst en geluk in het leven en dankte de docenten voer hun inzet. Geslaagd voor Mavo-3 Meisjes: A. Farenhorst en A. H. Vincent, Rijssen; A. H. A. Altena. J. E. Kraaijenzang, Rjjssen: S. Bij- vank. H. Dijkstra, "W. J. Lodewe- ges. H. J. Lonink. Markelo: M. G. Tjallinks. C. M. van Zomeren, Bathmen; T. Tuitert en A. D. M. Veldhoen, Lettele. Jongens: F. L. Hulleman. J. A. Kuzen. T. Koopman. G. J. Meilink. O. Pater, H. Willems. Holten: J. v. Benthem, Rijssen; W. Bolsenbroek. B. .1. Dijkink, Markelo: R. Stuij, Bathmen. Het examen wordt met 2 kandidaten voortgezet, 4 leerlin gen werden afgewezen. Geslaagd voor Mavo-4 Meisjes: C. A. Bosselaar. C. IJ. I. Crommelin, J. W. Klein Teëselink, J. G. Koopman. H. Markvoort. F. Meijer. A. J. Müller. F. v. d. Noort. B. Podt. E. Stokkers. A. Teeselink, A. G. Temmink. S. Tempelman. A. J. Vukkink. A. H. Westerik te Hol len: J. G. Bruins. G. W. Gotlieb. M. J. E. Kienhuis. A. van het Veld. A. Zandvoort. Rijssen; D. H. Dijk man. C. E. Kalma. H. Krabbenbos, M. C. Meijer. J. Neihof. C. Nijen- huis. H. G. J. Ni.j land. J. M. Pinkert. D. W. Roeterdink. M. Sligman. F. J. Wilmink. Markelo: E. Nijkamp. Deventer; H. J. van Schooten, Z. G. Temmink. Gorssel. Jongens: A. Aanstoot, J. C. Bo- mans. J. H. Boode. W. A. Bouw meester, H. J. Manrho, G. Nijen- huis. Markelo; B. J. G. Meijer. I-I. H. Bronsvoort. W. Hospers. H. J. Luggenhorst. A. Paalman. J. Ro- zendom te Holten: J. W. M. Altena, W. Scherphof. Rijssen: R. P. Boek houdt, B. Duiven. P. W. Vos. Bath men: J. W. Velders, Wierden; J. H. Wissink, Goor. Het examen wordt voortgezet met 9 kandidaten, 1 kandidate kreeg wegens ziekte uitstel, 14 leerlingen werden afgewezen. Geslaagd voor HAVO Meisjes: A. Aitink, J. Aitink, J. Geerts. G. J. Hamberg. Goor: A. A. Jansen, A. R Oostenbrug. Hol ten: E. R. M. Ros. Deventer; J. H. Eielderman. Lochem (53 punten met o.a. een 9 voor Duitse waar voor zij van de Duitse ambassade een prachtig boekwerk ontving); G. G. Wansink. H. J. F. ter Welle. Laren <G>; A. Y. de Bree. A. J Brinkmans, G. J. Ebbekink. W Jansen. H. G. Klein Nagelvoort, H. Krabbenbos, J. G. Schreurs. A. E. Snijder. Markelo: H. Brilman. J. J Bronsvoort. J. W. van Schooten Bathmen; G. H, ter Harmsel, Rijs sen. Jongens: H. Aaftink. A. J. Aan stoot. F. Akkerman, J. L. K. Brum- mer, W. G. J. Dissevelt, B Ham stra, H. G. Jansen. J. Scholten, B. van Surksum, P. A. de Vrijer, T. Vuuregge. H. Warrink. G J. B Wissink. Holten: G. J. Alink. J. H. Kranenberg, J. M. Leunk, P. P. M. Stevens, Goor: J. Bekendam. De venter: B. L. Bulsink. Nijverdal; H. W. Fieerkate, Laren (G>; J. Kloots, H. Krebbers, J. H. Stokreef. H. P. Wallenburg. Markelo; P. Kuiper, Bathmen: L. Polhuijs, Colmschate; A. Vissink, J. Wolterink, Rijssen: G. J. Stevens. Diepenveen; F. A. J. Hcmmer, Hengelo (O): H. G. Vrie- link, Gorssel; H. J. Kieftenbelt, En ter. Twaalf leerlingen werden afgewe zen. met zes kandidaten wordt het examen voortgezet. Dijkefhoek 70. Bij de toekomstige bevolkingsomvang denkt men in Zwolle aan 100-250 inwoners en wordt bij het toekomstig woning bouwprogramma voor een 10-jaar- lijkse periode gedacht aan 10-30 woningen. Daarbij wordt uitgegaan van de stelling, dat slechts bij uilzonde ring nieuwe woningen zuilen wor den gebouwd in het landelijk ge bied buiten de kernen. Over het algemeen wordt van de permisse uitgegaan, dat als kleine kernen moeten worden be schouwd die kernen, waarbij het aantal voorzieningen voor de pri maire verzorging niet toereikend is en waarbij anderzijds voldoen de sprake is van kernfunctie en gemeenschapsleven om als dorp te kunnen functioneren. Uitbrei ding van de bevolking met stede lingen, die zich op het platteland vestigen, maar in de stad blijven werken, dient naar 'Zwolse be grippen, in het algemeen te wor den tegengegaan. Wat de kernfunctie betreft zal wat Dijkerhoek betreft overwogen hebben, dat er een basisschool en een zondagsschool aanwezig is, dat er kerkdiensten worden ge houden. er een inrichting van maatschappelijk verkeer in de vorm van een café-restaurant aanwezig is en een aantal vereni gingen een bijdrage levert aan het culturele leven in de kern. Wat het openbaar vervoer be treft heeft Dijkerhoek ten opzichte van het busvervoer een hoge fre quentie. zodat van een isolement niet gesproken kan worden. Het wachten is nu of de hier- voren geschetste overwegingen in derdaad in het „Kleine kernen rapport" hun weerslag zullen vin den. Vrijdag 27 t.m. maandag 30 juni Herenkapsalon W. G. van Geen huizen, Dorpsstraat, wegens va kantie gesloten. Vrijdag 27 en zaterdag 28 juni Fa. H. Haan en Zn. en Schoen- handel Oolbekkink wegens vakan tie gesloten. Zondag 29 juni 14 00 uur: Discobal in café ,.De Wippert" (zie adv.j 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Vrijdag 4 juli „Open-Huis" café-restaurant ,,'t Bonte Paard" i.v m. belangrijke uitbreiding en modernisering Zondag 6 juli 14.00 uur: Start orienteringsnt M.A.C. „De Holterberg"' bij cIud- café „De Biester". Maandag 7 juli 20.00 uur: Opening nieuw kan toorpand Makelaarskantoor Vin cent B.V. aan de Dorpsstraat-hoek Stationsstraat, door loco-ourge- meester J. Rietberg. Donderdag 10 juli 20.00 uur: Populair orgelconcert door Piet van Egmond in de Ned. herv kerk. Maandag 21 juli 20.00 uur: Verkiezing Braaerie- koningin 1975 in „Kalfstermans- weide". Dinsdag 22 t.m. vrijdag 25 juli Braderie in- de dorpskern.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 1