Interkerkelijk recreatiewerk Meester Knijff jubileerde Gewest Deventer nam afscheid van voorzitter mr. N. Bolkestein lauw Witters opgelet Kleuter onder wij s in Dijkerhoek vraagt nadere overweging In de zevende hemel Verschillen van opvatting Het sociaal-economisch gebeuren Marjolein Menalda van Schouwenburg won „Snorrewind"-trophee Geslaagd voor einddiploma MEAO Jan Aaftink liad weer snelste duif PV „Snelle wieken" Prijsuitreiking kleurwedstrijd Gevonden en verloren (s po rl) voorwe r pon zaterdag 21 juni van start HOLTENS NIEUWSBLAD 20 JUNI 1975 PAGINA 5 Vorige week donderdagavond heeft de Gewestraad Deventer in het Postiljon Motel aldaar afscheid genomen van zijn voor zitter, mr. N. Bolkestein, burgemeester van Deventer. De scheidende voorzitter werd hulde en dank gebracht door de waarnemend voorzitter, drs. W. M. Zuidwjjk, burgemeester van Kaalte, namens het dagelijks bestuur van het gewest en door mevrouw Manschot-Mansholt (PvdA, Gorssel) namens de gewestraad zelf. De 'heer Zuidwijk wees er op, dat mr. Bolkestein, naast zijn niet geringe taak als burgemeester van Deventer vele uren vrije tijd heeft gegeven aan dit voorzitterschap. Men kan slechts betreuren het beperkte resultaat dat met het gewest tot nu toe is bereikt. Mr. Bolkestein neemt afscheid op het moment, dat de bestuurlijke indeling van ons land nog volop in de discussie is en dat men toeleeft naar de uitbreiding van de provincies, waarbij de vraag rijst of dit het einde van de gewesten zal betekenen. De heer Zuidwijk prees de heer Bolkestein als een vlot voorzitter, die vele tientallen gespre- kingenheeft gevoerd om de zaken van de grond te krijgen, waarbij hij het genoegen heeft mogen smaken de gezond heidsdienst, waaraan hij zijn hart verpand had, van de grond te krijgen. Takt Mevrouw Manschot typeerde de leer Bolkestein als een krachtige persoonlijkheid, die zijn stempel )p het gewest heeft gedrukt en net veel takt te werk ging. Het oetreden van de 4 Gelderse ge- neenten achtte zij aan zijn wijs- ïeid te danken. Daardoor werd de mpasse doorbroken. Zij bood hem ïamens alle gewestraadleden een ototoestel aan. Mr. Bolkestein zei in zijn dank woord, dat het gewestwerk neer- omt op hen die al zoveel werk lebben. Juridisch gezien kan men liet zeggen, dat er nou al zoveel stand is gekomen. Hij noemde wee punten, nl. de toelating van Gelderse gemeenten en de op- chting van de districtsgezond- idsdi^nst, die inhoud aan dit ge west kunnen geven. Er is nog vre- elijk veel te doen, om tot resul- en te komen. Hij bracht de ge westraad dank voor de prettige sa- nenwerking en mevr. Manschot oor haar woorden en het cadeau, oordat het afscheid plaatsvond, ad de gewestraad, die uit veertig ersonen bestaat, een agenda van punten afgewerkt. Wegens vertrek van de heer Bod Bathmen werd als diens opvol- er in de Commissie voor Onder ijs, Cultuur, Sport en Recreatie enkele kandidaatstelling be- oemd de heer W. Lunenborg PvdA), Bathmen. Toetreding De toetreding van de Gelderse emeenten Lochem, Vorden, Warns- eld en Zutphen tot het gewest, ïtmoette geen bezwaren. Verschii- nde sprekers spraken er hun reugde over uit. Bij de beantwoording noemde de porzitter de toekomst nog een jen zaak. Bij de vier gemeenten staat daaromtrent ook geen over- mstemming. Het lijkt er wel op, er mini-pi-ovincies zullen ko- ien. De parlementaire behande- ng van de voorstellen zal nog wel el lang duren. Ontwikkelingsbureau ecl instemming kreeg het voor- el van het dagelijks bestuur tot stelling van een ontwikkelings- ireau als regionaal onderdeel van op 4 maart j.l. opgerichte Over- selse Ontwikkelingsmaatschap- (OOM). De heer Maas (PvdA, Deventer) hierin een uitstekende schakel ssen de regio en de OOM. Hy emde het een voorpost, die re- maal een coördinerende rol zal elen en die steun kan verlenen n bedrijven die in nood dreigen geraken. De heer Maas was ver- ugd over de subsidie van 25 pet. de exploitatiekosten, maar had itiek op de extra bijdrage die de meenten moeten leveren (50 ct. inwoner), waarbij hy met na dacht aan de zorgelijke finan- le positie van de gemeente De nter. De heer Westerik (CDA, Holten) nd de instelling van een ont- kkelingsbureau van veel nut voor werkgelegenheid en de dien- nsector. Hij dacht daarbij ook het spreid ingsbeleid van de ïsoverheid. Wat de bijdragen van gemeenten betreft zal men prio- siten moeten stellen. En wat de isvesting betreft denkt zijn frac- aan een goede relatie tussen de mer van Koophandel en de func- naris, maar het contact met de retarie van het gewest acht de ctie even belangrijk. Iet instellen van een OOM en ontwikkelingsbureau kan vol- ïs de heer Muntinga (VVD, De- ïter) niet los gezien worden van de zwakke internationale conjunc tuur en de slechte sociaal-econo mische toestand in Nederland. „Wanneer wij er in Nederland niet in slagen een goed renderend be drijfsleven op te bouwen, dan ko men zowel de inkomens als de werkgelegenheid onder druk te staan, dat betekent volgens de heer Muntinga, dat ook de positie van de gepensioneerden en van vele anderen wordt ondergraven. Deze spreker hield een uitvoerig politiek betoog, dat door een paar Deven ter afgevaardigden werd aange vallen en waarop drs. Zuidwijk bij de beantwoording van de sprekers dan ook niet inging. Deze deelde nog mee. dat Ged. Staten van Over ijssel afwijzend hebben beslist op een verzoek om een hogere subsi die van de provincie, hetgeen voor de heer De Loof (PvdA, Deventer) aanleiding was de fracties van de gewestraad te adviseren om via hun vertegenwoordigers in de pro vinciale staten deze zaak nog eens aan te kaarten. Takenpakket Uitvoerig discussieerde de ge westraad over het Rapport Voor onderzoek takenpakket Gewest De venter, waarbij vragen werden ge steld over de invloed van de land bouw, over de invloed van de ge westraad op de streekplannen, de problematiek van de kleine ker nen, verkeer en vervoer en de on derwijsbegeleidingsdienst, welke vragen en opmerkingendoor het lid van het D.B. mr. S. Crommelin. burgemeester van Diepenveen en mr. W. H. Enklaar, burgemeester van Holten, werden beantwoord. Ten aanzien van de onderwijs begeleidingsdienst merkte mr. En klaar nog op, dat het D.B. voor stander is van een gemeenschappe lijke regeling, maar dat de porte feuillehouders van onderwijs in de verschillende gemeenten er de voorkeur aan geven voorlopig met een stichting in zee te gaan, omdat de goedkeuring van een gemeen schappelijke regeling te lang on derweg is om deze operationeel te maken. De stichting kan dan later omgezet worden in een gemeen schappelijke regeling. Als een ge meente daar tegen is doet ze niet mee, verklaarde mr. Enklaar op 'n desbetreffende vraag. Km.-vergoeding Ondanks bezwaren van enkele leden besloot de gewestraad met 27-8 stemmen de KM-vergoeding Voor het einddiploma M.E.A.O. slaagden aan de Openbare Scho lengemeenschap de volgende leer lingen: G. H. Menkhorst, W. Müller, A. Wechstapel, P. Dijkstra, J. ter Harmsel, A. Nijland, Holten, A. G. J. Botterhuis, G. Heuver, W. G. Koop, H. van der Molen, J. Rein- ders, H. ter Brücke, H. Knol, J. Koning, W. Oortgiesen, G. J. A. Veldhof, Hengelo (O), J. Mensink, G. J. Schippers, B. Voortman, H. J. Bakker, Y. E. Wijnandts, Rijs- sen, J. Homrighausen, J. H. Roe- loffzen, Enschede, J. H. Kolen brander, J. H. Oortwijn, K. T. R. Woortmeijer, Goor, G. O. Coster, Almelo, A. M. Haag, Nijvrdal, D. de Ridder, Deventer, D. H. Hid- ders, Markelo, E. J. R. Palthe, Deiden en L. H. van der Worp, Bathmen, G. M. Westrbof uit Hen gelo (O), legt een voorgezet exa men af. voor eigen autogebruik te verho gen van 30 op 39 cent per km. met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1975. Verschillende begrotingswijzigin- gen werden met een hamerslag af gedaan. De gewestraad kon zich verenigen met een huur van f 150 voor 100 m2 kantoorruimte in het pand Kei- zerstraat-Pikeursbaan, bestaande uit 5 kamers van verschillende af metingen, waarvan één als verga derruimte wordt ingericht. In deze prijs is verwarming, luchtverver sing, water, gas en lift inbegrepen. Het pand zal op korte termijn be trokken worden. Voor de inrich ting werd f 15.000 gevoteerd. De heer Van de Bent (CDA, De venter): „We komen van een hon denhok in de zevende hemel". Hierna werd afscheid genomen van voorzitter mr. N. Bolkestein. Onder het kopje „Ondernemings klimaat" wordt nogal uitvoerig ingegaan op de rede, die de mi nister-president, drs. J. M. den Uyl, op 1 october 1974 gehou den heeft op de algemene verga dering van het Ned. Christ. Werk geversverbond (NCW) te Nijme gen en blijken de verschillen van opvatting tussen de werkgevers organisaties en de tegenwoordige rijksoverheid. Toetsing ,,Als men de(/.e) rede als een het ondernemingsklimaat mee bepa lende uitspraak van de overheid beschouwt, dan is deze niet ge ruststellend. Volgens hem staat het socialisme ongetwijfeld op ge spannen voet met de vrye onder- ncmingswyze productie. Een uit spraak, die niet valt mis te ver staan, ook al voegt hy daaraan in één adem toe dat het socialisme die productiewijze bepaald niet wil inruilen voor een staatssocia listisch centralisme. Even verder merkte hy op, dat het socialis tisch denken wordt geïnspireerd door de overtuiging, dat de pro ductie uiteindelijk niet bepaald hoort te worden door de markt en vraag en aanbod, zoals ze op de markt-tot gelding komt, maar door daartegenover als tegenstel ling geziene democratisch getoet ste gemeenschapsbeslissingen," al dus het jaarverslag. Selectieve groei En tenslotte wordt in het verslag herinnerd aan de uitspraak van de minister-president over de con sequenties voor de economische orde, als binnen het stelsel van selectieve groei er nog slechts be perkte ruimte zal zijn voor de toeneming van de vrij besteed bare inkomens. Als een van de consequenties noemt Den Uyl dat, wanneer er nog wèl ruimte zou behoren te zijn voor .toeneming van de investeringen, maar niet meer van het vrij besteedbaar in komen, de zeggenschap in die si tuatie over de investeringsbe slissingen. over omvang en rich ting, niet meer- uitsluitend het domein van de ondernemingslei ding kan en mag zijn. Mr. Van Veen In zijn jaarrede op de Openbare algemene ledenvergadering van het VNO op 29 november jl. in Amsterdam ging de voorzitter van het VNO, Mr. C. van Veen, bin nen een ruimere contex o.a. in op de genoemde rede van drs. Den Uyl. Sprekend over het pi-o- ces van herijking en aanscherping van de visie van het VNO op de plaats van het ondernemen in de moderne samenleving, noemde Mr. Van Veen een aantal punten, die daaraan ten grondslag liggen. ..De grote problemen waarvoor de samenleving staat laten zich slechts benaderen vanuit eenzijdi ge, doctrinaire opvattingen over mens en maatschappij." Deze stelling heeft Den Uyl in Nijme gen opnieuw bewezen. Het socia lisme staat op gespannen voet met. de ondernemingsgewijze pro ductie, verklaarde hij. Maar de strekking van zijn verhaal was veeleer dat de ideologie altijd en overal op gespannen voet staat met de economische en maat schappelijke werkelijkheid, aldus Mr. Van Veen. Van de 71 duiven van de P.V. „De Bergvliegers" die in Orleans voor een wedvlucht over 590 kilo meter werden gelost was de H-1739618 van Jan Aaftink als eer ste binnen. Lossing: 5.30 u. Aan komst: 13.26.04 uur. 1, 2, 3, 7., 18, 21 Jan Aaftink; 4 G. J. Egberts; 5 comb. Jongman/ Meester; 6, 8, 10, 17 G. Steunen berg; 9, 13, 14, 15, 22, 24 A. ten Dam (2); 11, 20 H. van Beek; 12 W. Aaftink; 16 M. Lodewegees; 19 A. ten Dam (1); 23 Joh. Veldhuis. De duiven van de p.v. „Snelle Wieken" (Holten-Markelo) werden voor de wedvlucht over 590 kilo meter gelost in Orleans (Fr.). Los sing: 5.30 uur. Eerste duif binnen om 13.32,46 uur. 1 G. J. Hassink, 2 R. Schaap, 3, 6 comb. Beldman/Kuipers, 4, 7 Scholte in 't Hof, 5, 9 G. J. Bek- kernens, 8, 10 G. J. Schuiterd. Stagnerende groei ,,De richting en verdeling van een stagnerende economische groei, de bewustwording van de eindigheid van enerige, grondstoffen en mi lieugoederen, de ontwikkeling van de derde wereld en de gevolgen daarvan voor het - Westen, zijn problemen die vragen om open, flexibele maatschappijstructuren, De emancipatie van de mens vraagt decentralisatie waar het maar kan, centralisaties waar het niet anders kan. De overheid zal in de toekomst nog meer dan tot dusverre in haar beleid aandacht moeten ge ven aan het organiseren van de besluitvorming in de samenlei- ving, mede ter versterking van haar eigen rol. Er is behoefte aan een breder, regelmatig contact tussen over heid en bedrijfsleven over maat- schappelijk-economische vraagstuk ken. De moderne particuliere onder neming is als geen ander onder- Het was maandagmorgen jl. voor meester Knyff een volkomen ver rassing toen hij ontdekte dat alle kinderen van de school „De Scha kel" in de versierde hal bijeen zaten om daar met hem in een ge zellige bijeenkomst het feit te her denken dat hy 35 jaar geleden werd verbonden als onderwijzer aan dc school met de bijbel te Holten. Daar de heer Knijff in het na jaar de pensioengerechtigde leeftijd hoopt te bereiken en er dan wel licht voor ieder de gelegenheid zal zijn om nader bij dit jubileum stil te staan, besloot het bestuur om het nu in intieme kring van leerlingen deel van onze samenleving in staat vorm te geven aan het ver langen naar persoonlijke vrijheid en zelfontplooiing, overigens zon der dat hierdoor de verantwoor delijkheid van de ondernemer in het gedrang behoeft te komen," al dus het ondernemers standpunt, vertolkt door Mr. Van Veen, voor zitter van het VNO. Stellingname ,,Tot welke stellingname leiden deze overwegingen? Zeker niet tot die van de heer Den Uyl, dat de ondernemingsgewijze productie wel moet blijven bestaan, maar dat het marktmechanisme uitein delijk vervangen moet worden door wat hij noemt: democratisch getoetste gemeenschapsbeslissin- gen. Het elimineren van het marktmechanisme en het over brengen van de kernbeslissingen van het ondernemen naar buiten van de onderneming tasten ons economisch stelsel, waaraan wij onze huidige welvaart te danken hebben, tot op het bot aan. Je kunt niet tegelijkertijd blazen en het meel in de mond houden. Dat kan zelfs een minister-prisident niet," aldus het jaarverslag. Ziehier een tweetal geheel ver schillende opvattingen, een „So- ciaal-Economisch-PoIitiek" door- denkertje, dat we onze lezers, die daarvoor belangstelling hebben, bij deze hoekbespreking niet wil den onthouden (w.b.) en collega's te houden. Op 16 juni 1940 kwam meester Knijff uit Den Haag naar Holten. Hij had daar reeds zeven jaar als kwekeling met akte voor de klas gestaan en was geweldig blij met een benoeming in het voor hem niet geheel onbekende oosten van het land. Nu - 35 jaar later - is hij in Hol ten een zeer bekende figuur ge worden. Niet alleen in het. onder wijs, maar ook in het maatschap pelijk leven van Holten heeft hij gedurende die jaren zijn sporen verdiend. Veel Holtenaren spreken met dankbaarheid en eerbied over Op vrijdag 13 en zaterdag 14 juni werden door manege „Snorrewind" aan de Borkeldweg onderlinge wedstrijden georganiseerd om de fraaie „Snorrewind-trophee" waar aan werd deelgenomen door jonge lui en dames en heren die hier komen lessen of hun pony of paard in pension hebben. De uitslag van de verschillende rubrieken luidt als volgt: Dressuur (jeugd): 1 Erik Pef.tin- ga met „Arthur", Holten, 2 Rikus Bronsvoort met „Silvermoon", Mar kelo, 3 e.e. Peter van Heeren met „Ramona", Holten, Miranda Entjes met „King", Nijverdal. Springen (jeugd): 1 Lucién de Graaf met „Katinka" 0 strpt. 72 sec., Holten, 2 Remco de Graaf met „Katinka" 20 strafpt. 75 sec., Hol ten, 3 Rikus Bronsvoort met „Sil vermoon" 30 strafpt. 85 sec., Mar kelo. Dressuur klasse B: 1 C. v. d. Wilk met „Playboy", Nijverdal, 2 e.a. mevr. A. v. d. Wilk met „Flamin go". Nijverdal, H. v. d. Ende met „Mirzam", Holten, 3 mevr. C. Ha gen met „Joker", Raalte. Dressuur klasse L: 1 Marjolein Menalda van Schouwenburg met „Tim", Krimpen a.d. IJssel, 2 Jan Bronsvoort met „Aprice", Holten. 3 John Selhorst met „Dandy S", Een motie van de heer J. War- rink (Gem.Bel.) over het kleuter onderwijs in Dijkerhoek werd dinsdagavond met vijf tegen acht stemmen verworpen. De heer Warrink diende deze motie in om dat hij de beantwoording van zijn schriftelijke vraag onbevredigend vond. In genoemde motie werd het college opgedragen op korte ter mijn te komen met een voorstel waarin het kleuteronderwijs in Dijkerhoek wordt geregeld. Hij kreeg in zijn standpunt steun van zijn beide fractiegenoten en van de VVD. In de beantwoording van de vraag had het college gesteld dat het de gemeente wel is toege staan kleuteronderwijs te verzor gen, daar waar niet aan de wette lijke normen wordt voldaan, maar dat het tegen de geeft en strek king van de wet in Is, wanneer dergelijke onderwijsinstellingen door de gemeente worden gesub sidieerd. De heer Warrink vond dat er juist alle aanleiding bestond om als gemeente het kleuteronderwijs in Dijkerhoek te "steunen, b.v. via een dependance-regeling. Namens het college zei burgemeester Enk laar dat in de vergadering van 15 april j.l., op een gelijk gestelde vraag van fractiegenoot E. M. van Schooten was medegedeeld dat mogelijkheden worden onder zocht in hoeverre het kleuter onderwijs in Dijkerhoek op eni gerlei wijze (voor 4-jarigen en de jaren dat zij bij meester Knijff in de klas zaten. Iets van dat oude werd maan dagmorgen naar voren gehaald. Er werden een aantal oude dia's ver toond uit vroeger jaren. Op deze dia's waren zeer oude schoolfoto's van groepen kinderen, personeels leden en bestuursleden te zien. De leerlingen zagen zo him ouders als kinderen, maar ook groot- en zelfs overgrootouders op het doek ver schijnen. Namens het bestuur, de collega's en de kinderen werd de jubilaris in de bloemetjes gezet. Hierbij werd ook mevrouw Knijff niet vergeten. Almelo, 4 mevr. D. v. d. Pluym met „Tosca", Bathmen. Springen klasse B: 1 Annegees Menalda van Schouwenburg met „Roy" 100 pnt.. 2 e.a. Roland Nïj- krake met „Castello" 90 pnt., Hen gelo (O). Elly van Beek met „Tim" 90 pnt., Holten, G. Dijkgraaf met „Black Beauty" 90 pnt.. Holten, 5 Meino van Beek met „Flamingo" 80 pnt., Holten. 6 mevr. C. Hagen met „Joker" 80 pnt., Raalte, 7 Henk Hartgerink met „Tim" 80 p., Markelo. Springen klasse L (na barrage): 1 Marjolein Menalda van Schou wenburg met „Tim" 100 pnt. 54,3 sec., 2 Jan Bronsvoort met „Apri ce" 90 pnt. 49 sec., 3 mevr. Dorien v.d. Pluym met „Tosca" 90 pnt. 49,2 sec., 4 John Selhorst met „Dandy S" 70 pnt. 69,3 sec. De prijzen en de prachtige tro- phee werden tijdens een gezellige avond in de kantine van camping „De Wildhof' uitgereikt door ma negehouder Johan Bronsvoort die tevens een woord van dank bracht aan de parcoursbouwers en de jury die bestond uit mej. G. van Heek te Almelo en de heer K. Pettinga te Holten. Ook de ere-prijs, het boek „Champions" van de Sport- akademie te Deventer was voor Marjolein. ouder) subsidiabel is. „Dit onder zoek is thans nog gaande. Het gaat hier niet om de vraag of het mag of niet, maar of het finan cieel haalbaar is. En dat zullen we bij de komende begroting moeten bezien. Daarom hebben wij aan deze motie geen behoef te", aldus mr. Enklaar, die daar mee steun vond bij de fracties van CHU-ARP en PvdA. Wethouder L. Kaan voegde hier aan toe dat een eventuele reserve in de begroting 1976 niet automa tisch zal toevallen aan set kleu teronderwijs te Dijkerhoek. „Wij zullen dit, prioriteiten stellende, in het licht van de totale begroting moeten bezien", waarschuwde hij. De stemming verliep zoals reeds gemeld. Bij de opening van haar kantoor in Holten op 25 april j.l. organi seerde de Amrobank een kleur wedstrijd voor de jeugd, waaraan diverse prijzen verbonden waren. De prijsuitreiking zal plaats vin den op donderdag, 26 juni, om 16.30 uur bij de bank, door de Holtens-a kunstschilder, de heer Breedveld. Deze vormde met de heren A. L. Langendoen en E. G. J. Bus, de beheerder van het kan toor, de jury. De heer Breedveld exposeerde tezelfder tijd een groot aantal van zijn acquarellen, die veel waardering genoten. i het afgelopen seizoen zijn heel voetbalspullen (shirts, kousen, ken, schoenen, trainingsvesten j) in de kleedkamers op „Meer- nskamp" achtergelaten. Het is bedoeling dat al deze voorwer- j op vrijdagavond 27 juni a.s. kien „uitgestald" in de garde van het ontmoetingscentrum i,Meermanskamp", mist u dus nog iets, kom dan op 27 juni a.s. 's avonds tussen 7 en 8 uur even kijken. Voor even tuele teruggave dient men zich te melden bij de heer Rinus den Heijer, die op genoemd tijdstip aanwezig zal zijn. Alles wat niet wordt afgehaald op deze avond zal worden gegeven aan een nog na der te bepalen instelling. Het Bestuur. Op zaterdag 21 juni gaat het Recreatiewerk van de ker ken in Holten weer van start. Evenals voorgaande jaren staat weer een team klaar om in de tent rechts van de Borkeldweg (pim. 200 meter verder dan vorige jaren) de vakantiegasten en Holtenaren te ontvangen. Vanaf de oude plaats in „Harwichsweide" zal met borden de nieuwe plaats worden aangegeven. Allerlei activiteiten worden weer ge organiseerd om de gasten te helpen bij het recreëren. Ie dereen is van harte welkom! Er zal ook dit seizoen onge twijfeld weer veel belangstelling bestaan voor dit werk van de kerken dat door de gasten zeer wordt gewaardeerd. PROGRAMMA: Zaterdag 21 juni: 19.30 u. Instuif en kennismaking. Zondag 22 juni: 10.00 u. Kampdienst door ds. Lindeboom m.m.v. het Geref. Jeudkoor te Holten. 19.30 u. Community-singing Weektliema: De gelijkenis van de zaaier. Maandag 22 juni; 10.00-12.00 u. Kindermorgen voor kin deren van 4-12 jaar. Kosten een kwartje. 20.00 uur: Levend stratego voor iedereen. Kosten 0,50, 15 jaar en ouder 1, Dinsdag 24 juni: 10.00-12.00 u. Kindermorgen. 21.00 u. DROPPING voor 16-jarigen en ouderen. Jonger dan 16 jaar onder geleide. Inschrijven vanaf 20.30 u. Kos ten f 2. Woensdag 25 juni: 11.00-13.00 u. Pick-nick (Brood meene men) 19.30 u. Avondwandeling. Donderdag 26 juni: 10.00-12.00 u. Kindermorgen 15.00 u. Spelmiddag. Kosten twee kwartjes. Vrijdag 27 juni: 10.00-12.00 u. Kindermorgen 20.00 u. VOLKSDANSEN. Zaterdag 28 juni: 19.30 u. Gezellige avond. Zondag 29 juni: 10.00 u. Kampdienst door ds. G. W. H. Ped- demors, Holten; m.m.v. Holtens Gemengd Koor. Woensdag 2 juli: 19.00 u. TWENTSE KOFFIEMAALTIJD. Geef u tijdig op als u plaats aan tafel wilt hebben. Om u op de hoogte te houden van het Interkerkelijk Re creatiewerk zal het programma elke week worden geplaatst in dit blad en op raambiljetten op verschillende plaatsen in Holten. Onlangs is verschenen het jaarverslag, tevens kroniek, van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen (VNO), een lijvig boekwerk van 270 bladzijden, 1974 is het jaar van de oliecrisis en zjjn omvangrijke gevolgen. Maar op sociaal- economisch gebied is er dat jaar veel méér gebeurd. Wat er zoal meer is gebeurd vindt men in grote lijnen én in detail in deze kroniek. Het biedt de lezer een uitvoerig inzicht in de opvattingen en „faits en gestes" van werkgeverszijde. Naast uitvoerige omschrijvingen biedt dit boek een schat aan statistische informatie. In feite is dit het enige handzame boekwerk, dat jaarlijks een dergelijk actueel overzicht biedt. Het is dus onmisbaar voor iedereen, die zich beroepshalve of uit belangstelling bezighoudt met het sociaal-economisch ge beuren. Voor leden is het gratis verkrijgbaar, niet-leden betalen f 15,- (excl. btw).

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5