Sterke groei sociaal- en kuituurwerk in Holten Zondagsdienst Geen parkeerverboden in „De Haar" Investeringen Muzikale show AGENDA Uitbreiding betekent grotere verantwoordelijkheid Openbare, kennisgeving College roept bewoners op tot zelfdiscipline mirgemjKe oiana GESLAAGD Afscheid ds. P. Lugtigheid VOOR HET RODE KRUIS Brandalarmering Benoemingen aan de scholen gemeenschap Verloren - Gevonden UfllTEUC MEMUfCDI Ah mULIENj NIEUWjdLAU -sê iVM WmmM mmÈ f -] F i .1 JPSHF M M li!!! m f$m& Zffl Fïr 1 t WÊ HV Red. medewerker D. J. Mondt' I raw mm BfiaBiw HaB IBBfflai ala Mi msmsW HH WH B9 WSEEMI Hf RgËï BBBÊW MjmEsr HUB SB |n verzetstraat to. tel. 05483-2609 .^5 "usaSMW Adm. Gaardenstraat 17, tel. 05483-1533 Advertentieprijs 20 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 8.50 per half jaar, I 17.- per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Hollens Nieuwsblad De hoop die voorzitter Kees van Bruggen van de Stich ting voor Sociaal en Kultu- reel Werk te Holten in het jaarverslag over 1973 uit sprak ten opzichte van de groei van dit werk in 1974, is volledig in vervulling ge gaan. Er viel over 1974 een sterke groei waar te nemen die mede te danken is aan de grote groep van vrijwilligers die wekelijks veel tijd en energie steken in dit stuk prachtige werk, daarbij kun dig begeleid door de beroeps krachten in dienst van de stichting. De bestuurssamenstelling heeft het afgelopen jaar enkele wijzigin gen ondergaan; de heven L. Kaan, P. v. d. Ende, G. J. E. Keuterman en M. Scholman hebben hun func ties om verschillende redenen moe ten neerleggen en inmiddels is het bestuur aangevuld met de heren J. L. Boersma. A. Moeliker en W. J. Jansen. Ook de heer B. J. Duimel moest, als adviseur van het NBV-SALCO. zijn functie neerleggen. Hij werd opgevolgd door de heer F. van Reijsen. De staf van de stichting werd vorig jaar versterkt door mej. I. Vincent, stagiaire van de Middel bare Beroepsopleiding Cultureel Werk. Per 1 december 1974 werd als tweede beroepskracht benoemd Rob Vogelzang te Rijssen. Hoofd leider is de heer J. H. Kampman. Peuters De peuterspeelzaal in het „Kol- nös" aan de Hoffesstraat was het vorig seizoen vijf ochtenden en één middag geopend. Het vaste aantal peuters dat regelmatig de peuter zaal bezocht, lag tegen de 50 ter wij! zo'n 40 peuters op de wacht lijst stonden. Nog steeds levert het verblijf in het „Kolnös" de nodige bezwaren en problemen op: waar temidden van allerlei werkstukken en ge reedschap de peuters moeten spe len. Kleuters De kleuterklas in Dijkerhoek i heeft het afgelopen jaar eenzelfde aantal kleuters op maandag- en woensdagochtend gehad als het voorgaande seizoen. Gemiddeld bezochten zo'n dertig kleuters de klas die als voorbereiding kan wor den gezien op de lagere school. Over uitbreiding van het aantal ochtenden van de kleutèrklas, die i onder supervisie staat van 't hoofd van de o.l.s., de beer Kroon, zijn besprekingen gaande. Kinderen De handenarbeidsklups voor kin- Arts: Vrijdag 20-6 17 u-maandag 22-6 8 uur (uitsluitend voor spoed gevallen) J. H. A. Bruins, Molen- belterw. 15, tel. 1280. Boodschappen bellen: 11.00 u en 4.00 uur. Wijkverpleging: Zr J. E. Dun can. Groene Kruisgeb., Gaarden- straat, tel. 1436. Zickenvervocr: J. Aanstoot, tel. 2980 en 1333, b.g.g. tel. 1320 (garf jMüller). Tandarts: J. A. M. Becker. Sta- tionsstr. 8, Niiverdai, tel. 05486- 2146. Spreekuur spoedgevallen: 5,00-5.30 uur nam. Gezinsverzorging: Alle werkda gen bureau Dorpsstr. 16. 8.30-9.30 u' en volgens afspraak, tel. 2784. Maatsch. werk: St. v. Maatsch. Dienstverl ..Midden-Overijssel". Joncheerel 134. Nijverdal, telei. 05486-4126. Bureau Holten: Dorps straat 16, spreekuren: ma., di.. woe. 8.30-9.30 u, don. van 18.30-1930 u, jtel 2784 (weekends 05486-4126) Fysiotherapie: Alle werkdagen [behalve dinsdagmiddag en donder dagochtend in het Groene Kruis- jgebouw. G. J. Kraaij, tel. 229.9. Dierenarts: W. C. Wamelink, Houtweg 18. tel. 2004. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst: Tm. zondag 22 juni A. Groen, Ko- pkkenstr. 15, tel. 1230. Ma t.m. 1 Zondag 29 juni C. Meindertsma, Bergmanstr, 12, tel. 2190. Aangifte pan gestorven dieren op zaterdag pan 9-11 uur aan het slachthuis, lel. 1318. Oppaseentralc: J. v. d. Meer, Ca- hadastr 35. tel. 1549 (tussen 8.30 en 10.00 uur). Storingsdienst: Van zaterdag '21 l.m. vrijdag 27 juni: Electra: 1-1. Huisman, Kolweg 42, tel. 1498. Gas: «V C. v.d. Weerthof, Voorsboers- ftraat 2, tel. 1793. Brandmelding: Tel. 1352 - 2655 en 1665 (politiebureau), 's Nachts tel. 15200-71234 deren van de lagere scholen waren in 1974 weer wat groter van opzet. Er zij nu tien groepen waarvan er vijf in het ..Kolnös" en vijf in het ..Paalhuus" in de Beuseberg wer ken. Naast de vaste clubtijden wer den er gezamenlijke activiteiten georganiseerd (herfstpuzzeltocht, Sinterklaasmiddag, carnavalsop tocht. etc.) en met Kerst maakten de kinderen leuke kerstbakjes die ze zelf naar een - groot aantal be jaarden in Holten brachten. Voor de vrijwillige leiding werd tijdeps het seizoen een korte cursus gege ven over verschillende handenar-. beidtechnieken, gebruik van ge reedschap enz. Ballet De nieuwe balletleraar, de heer B. Holtman uit Almelo, werkt mo menteel met drie groepen die ge staag groeien. De ruimte waarover deze groep in het Kolnös kan be schikken is onvoldoende en men hoopt dan ook binnenkort te kun nen beschikken over een wat rui mere zaal. Stripotheek Op vrijdagmiddag beslaat ervoor kinderen de mogelijkheid om strip boeken te lenen in het Kolnös. Bij na dertig kinderen staan ingeschre ven en kunnen wekelijks een keu ze maken uit een groot aantal boe ken en verhalen. Kinder vakantieweek Meer dan 700 kinderen namen in de zomer van '74 deel aan de derde vakantieweek. Er was een goed programma dal met assistentie van dertig vrijwilligers vlot kon wor den afgewerkt. De activiteiten wa ren sport en spel. sftraattekenen. modeshow, doe-feest, enz. Tienerwerk Begin december werden de eer ste voorbereidingen g&rrtiïon-- om met een verantwoord stuk tiener werk te beginnen en op 30 decem ber werd in het Paalhuis een Tie nerdag gehouden. Ruim 20 tieners hebben zich n.a.v. de tienerdag ge meld om samen met de leiding 'n werkgroep te vormen die het werk méér inhoud willen geven. In samenwerking met de Foto club is men bezig een eigen ruimte te creëren in de kapschuur bij Het Paalhuus. •»De Schure" Tot de vele activiteiten die het bestuur van de jeugdsociëteit Dc Schure ontwikkelde was vooral de filmvoorstelling (eens per veertien dagen) een succes. Honderd en meer bezoekers was geen zeldzaam-, heid. Verder traden er verschillen de beatgroepen op met als topper de groep Fungus. Er werd ruim aandacht geschonken aan 't eerste lustrum. Voor het komende seizoen staat een aantal uitwiselingen met andere jeugdcentra op 't pro gramma die vooral een sportief ka rakter zullen dragen. De grote be langstelling voor de diverse cur sussen voor volwassenen heeft zich ook in het afgelopen jaar voort gezet. Het cursus-pakket bestond uit pottenbakken, tekenen er. schil deren. weven en spinnen. Als aar dige bijzonderheid zij vermeid dat aan de cursus pottenbakken ook door mannen werd deelgenomen. Alle cursussen stonden onder lei ding van gespecialiseerde part-ti mers en meerdere cursussen van eenzelfde onderwerp waren volge boekt. Profoto Na ruim een jaar ..Profoto" kan worden vastgesteld dat de verwach- N.II. kerk: 8.30 en 10 15 u ds. G. C. Addink, extra coll. Plaatselijke Vrouwenverenigingen. Oppasdienst mevr. Lugtigheid, Janny Loraan en Wilma Steunenberg. Gcrcf. kerk: 8.30 en 10.30 uur (Bed. Heilig Avondmaal) en 19.15 uur (Nabetrachting) ds. G. W. Ped- demors. In alle diensten is de eer ste coll. voor de diakonie en de tweede voor het Int. Kerk. Recre- atiewerk. Kinderoppas (tijdens tweede dienst) mevr. Dul-de Foc- kert, mevr. Stam-Bosschers (res. mevr Getkate). mevr. Stam-Has- winkel, Dini Koordes (res. Ria). Na de dienst van 10.30 uur „Koiïie- uurtje" met de vakantiegasten in gebouw „Rehoboth". R.K kerk: Zaterdagmiddag 5 u, zondag 9.30 uur. DIJKERHOEK 9.30 uur ds. A. Schellevis. Coil. Plaatselijke Vrouwenveren. OKKENBROEK 9.30 uur ds. J. E. Steenbakker Morilyon. Loysen van Holten. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 00 u, zondag 8.00 en 11.00 uur lingen verre zijn overtroffen. Mo menteel telt deze club 46 leden en dit aantal zal gezien de zeer in teressante cursussen die op 't pro gramma staan, en de nieuwe doka die in gebruik is genomen, zeker nog belangrijk stijgen. Ook foto amateurs buiten Holten hebben hun belangstelling getoond eh dank zei Profoto konden ook en kele kindergraoepen kennis maken met de donkere kamer Commissie nieuwbouw Door het stichtingsbestuur werd een commissie benoemd die tot taak kreeg de mogelijkheden té on derzoeken voor een nieüw onder komen voor de stichting. Deze com missie stelde een pakket van eisen op en nodigde een vijftal architec ten uit voor het maken van een schetsplan. Binnenkort zal het vol gens de commissie beste plan met de stukken worden opgestuurd naar het ministerie van CRM. De ver wachtingen zijn dat tegen het eind van '75 definitieve goedkeuring zal afkomen. Koster. Uit de resultatenrekening over 1974 blijkt, dat de personeelskosten f 74.470.63 hebben bedragen, de huisvestingskosten f 28.224.89 en de organisatiekosten f 36.762.49 en voor de bar werd een bedrag van f 27.840.27 ingekocht. De bar bracht op f 38.371.49. aan contributies en activiteiten werd f 27.104,51 ontvan gen. De overheid verleende voor een bedrag van f 116.985.96 steun en aan particuliere subsidies werd I' 384.14 ontvangen. Het jaar 1974 leverde aldus een nadelig saldo op van f 1822,70. Plafond nog niet bereikt Aan hel eind van het uitvoerige jaarverslag zegt secretaris Moeli ker: Mochten wij vorig jaar dc grote groei van ons werk al signaleren, in het achter ons liggende jaar is deze groei stadig doorgegaan. Dat wij thans het plafond hebben be reikt. geloven we echter niet. Er zijn heiaas nog grote groepen van de Holtense bevolking die wij nog niet of nauwelijks bestrijken. Met name denken we hierbij aan de groep bejaarden. Voor deze groep ligt oen oplossing op korte termijn niet binnen het bereik. Immers bei de onderkomens van de stichting liggen zo decentraal dat zij prak tisch onbereikbaar zijn voor onze bejaarden. Het wachten moet zijn op de rea lisering van onze nieuwbouwplan- nen. plannen waaraan achter de schermen hard, heel hard wordt ge werkt. De geplande ligging van deze nieuwbouw in de nabijheid van Diessenplas zal voor 'n ieder, doch inliet bijzonder voor bejaar den heel aantrekkelijk zijn. Wij menen er uan ook op te kunnen re kenen. dat de groei onzer werk zaamheden nog wel geruime tijd zal doorgaan. Wc hopen dat in het lopende jaar "oen nog groter aantal mensen hun weg zullen vinden naar de stich ting-activiteiten. Op onze beurt zul- ien wij met de medewerking van onze vrijwilligers, adviseurs en be roepskrachten trachten het vertrou wen dat u als bevolking van Hol ten in ens hebt gesteld, niet te be schamen. De drumband van de Holtense Muziekvereniging ..H.M.V." bracht een bezoek aan de familie De Gooijer aan de Deventerweg om hen té feliciteren met de geboorte van hun dochter Monique. Naar goed oud-Holtens gebruik werd aan de heer De Gooijer (die actief lid is van de band) en zijn vrouw een krentenbrood van respectabele afmetingen aangebo den. Bij het aanbieden van de wegge werd duchtig de trom geroerd en het glas geheven. Al met al was het een heel gezellig gebeuren. 55 De verkeer^gK-csalie in de Haar gaf aan de heer-J. Wiggers (A.R.) en mej. A. P. Reith (P.v.d.A.), tijdens de jl. dinsdag gehouden raadsvergadering, aanleiding tot het stellen van vragen. Beiden deden de suggestie in die omgeving parkeer verboden in. te stellen. Kon. Wilhelminastraat De kritiek van de heer Wiggers richtte zich met name op de ver keersonveiligheid -in de Kon. Wil helminastraat, die ontstaat doordat verschillende autobezitters in de Churchill-, Canada- en Verzetstraat hun auto aan de noordkant in ge noemde straat parkeren. Hierdoor wordt het uitzicht voor het ver keer uit de zijstraten zodanig be jammerd, dat van reëel gevaar ge sproker. kan worden. Er hebben zich reeds enige ongelukken voor gedaan. (met alleen materiële scha de). Gezien in de zijstraten vol doende parkeergelegenheid aan wezig is. verzocht de heer Wiggers terzake maatregelen te treffen. De vraag van mej. Reith had met name betrekking op dat ge deelte van de Kon. Wilhelminastr., dat gelegen is ter hoogte van de Haarschool. waar ook auto's worden geparkeerd, hetgeen ter plaatse ge- Geboren: Marieke dv H. Kevel ham en J. Keizer Marcel zv M. E. Krikkink en B. W. Stevens. Overleden: A. Nijland 30 jr H. J. Stegeman 74 jr. Gehuwd: G. M. Markvoort 28 jr Holten en G. II. Elbersen 23 jr Holten. BEVOLKING Ingekomen: S. Lóhuis van Rijs sen J. H. Muller en echtgen. van Voorburg. Alice ten Kampe. Ineke Vuk- kink en Rieri Wittenberg te Holten slaagden aan de Pedagogische Aca demie te Deventer voor de akte van bekwaamheid als volledig be voegd onder wijzer (es). De gemeenteraad voteerde de volgende kredieten: Meubelen in 4 leslokalen scholengemeenschap Uitleen-leerlingen bibliotheek als voren Vaatwasmachine scholengemeenschap Boekenfonds als voren Leermiddelen natuurkunde Leermiddelen o.l. Haarschool Krediet ruilverkaveling Holten-Markelo Bouw en inrichting sporthal incl. bouwterrein f 20.260- f 3.800- f 1.700.- f 65.000,- f 31.500.- f 2.630.- f 13.114- f 2.039.985.- vaar oplevert voor, met name, de schoolkinderen. Nagelhoutstraat en pleintje Ook vroeg mej. Reith om een parkeerverbod in te stellen in de Nagelhoutstraat, langs de zijkant van de Haarschool en het iets ver derop gelegen pleintje, omdat men ter olaatse vaak „Slalom" moet rijden vanwege de geparkeerde auto's, waarbij men tegenliggers vaak niet ziet naderen. Ook zij zag in een parkeerverbod geen bezwaar omdat voldoende parkeergelegen heid in dc directe omgeving aan wezig is. Zij deed de suggestie om de trottoirbanden ter plaatse geel te schilderen. Mej. Reith lichtte haar vraag vooral' toe met de verklaring dat zij geenszins onder de duiven van de heer Wiggers heeft willen schie ten. maar verzocht de vragen als elkaar aanvullend te willen zien. Hierop repliceerde de heer Wig gers vriendelijk dat de duiven van mej. Reith andere zijn dan die van hem andere straten t Niet verontrustend Bii monde van burgemeester mr. W. H. Enklaar bleek het college de geschilderde verkeerssituatie in de Kon. Wilhelminastraat wel hinder lijk. maar niet verontrustend te vinden. „In 1974 en de eerste helft van 1975 vonden in de Kon. Wil helminastraat drie ongevallen plaats met alleen materiële scnade. waarvan één ongeval te -wijten was aan geparkeerde auto's. In verband hiermee achten wij onvoldoende termen aanwezig om in genoemde straten een parkeerverbod in te stellen. We moeten in het docp'niet meer ontsierende verkeersborden plaatsen dan strikt noodzakelijk is. Hierbij dient pok te worden ge dacht aan zgn. V.bordènblindheid" aldus mr. Enklaar. Meer ongelukken De. heer Wiggers bleek met deze beantwoording niet tevreden. „De motivering, dat slechts één van de drie ongelukken te wijten was aan geparkeerde auto's spreekt mij niet aan.Het is hier blijkbaar net als op de Parallelweg naar Rijssen: Eerst nog een paar ongelukken en dan zullen we nog wel eens zien wat w.e doen"'. Beroep op bewoners „Zoals in de Kon. Wilhelmina straat zijn er zoveel plaatsen in Holten aan te wijzen waar je dan óók wat aan moet doen. Op deze wijze ontstaat er een heel bos' van verkeersborden dat we niet graag zien", gaf mr. Enklaar ten -ant woord. Hierop reageerde de heer H. J. Westerik (CH) met de opmerking dat in De Haar voldoende parkeer ruimte aanwezig is, hetgeen elders wordt gemist. Hij deed de sugges ts om de bewoners een persoon lijke brief te sturen met het drin gende verzoek gebruik te maken van de parkeerplaatsen. Burgemeester Enklaar vond dit een goede suggestie en stelde voor een beroep op de betreffende be woners te doen middels een adver tentie in Holtens Nieuwsblad. Het ligt in de bedoeling om aan ds. P. Lugtigheid bij zijn afscheid in begin augustus a.s. namens de Ned. Hervormde gemeente een geschenk aan te bieden. De leden van de Ned. 'Herv. gemeente die dit wensen, kunnen hun bijdrage storten op gironummer 875587 van de Rabo-bank te Holten, onder vermelding „Afscheid ds. Lugtig heid". De ten bate van het Ned. Rode Kruis gehouden collecte heeft in Holten opgebracht f 3190.20. Het bestuur van de plaatselijke afdeling zegt allen die gaven en de collectanten hartelijk dank. Als brandweer- alarmnummer geldt thans uitsluitend 2222 De commandant brandweer, T. PRAK Het steeds groeiende leerlingen aantal, in het nieuwe cursusjaar meer dan duizend, en de pensio nering van de heren J. C. Ladiges en J. M. Wittermans maken het noodzakelijk per. 1 augustus a.s. aan de Holtense Scholengemeen schap als nieuwe leerkrachten te benoemen: mevr. drs. A. Engel- vaart te Amsterdam (Nederlands), mevr. ir. R. van den Muyzenberg- van der Zijpp te Bathmen (wis kunde), mevr. J. C. H. del Can'ho- Kauffmann te Boekelo (geschiede nis), mej. W. T. J. Braakman te Kesteren (biologie), K R. Boon stra te Tilburg (aardrijkskunde). F. H. Helmer te Wageningen (na tuur- en scheikunde), drs D. On rust te Zeist (engels), J. R. Roele te Haarlem (wiskunde), G. de Roos te Deventer (Frans), drs. J. T. Sei- bert te Amsterdam (economie). Suède portemonnaie met beugel, inhoud f 8,-: herenhorloge, merk Ancre, zwart nylon bandje; don kerblauwe fietstas; kinderporte- monnaie, naturel; wieldop van een Datsun: zwemkaart; autosleutel, merk Missau N, motornr. 1859; herenhorloge, Helicon, zwarte wij zerplaat, blauwe band; marine blauw jongensjasje met geie rits; zwarte poedel met rode halsband: lichtblauwe spijkerbroek; wieldop van een Datsun; bruine dames portemonnaie, 2 bruine envelop pen -r postzegels -> ongeveer f 20; zwarte herenfiets merk Bato, sportzadel: zilveren armband met naamplaatje „Zwaantje" wieldop van een Datsun; kinderfiets, geel. groenachtige, hoog stuur vlag: zwarte aansteker, merk K.N.: groene portemonnaie met wit bandje. GEVONDEN: Zwarte hond; suède portemonnaie; bruine portemonnaie; kleine hond; witte schort, transistor, sportfiest, paardezweep; 4 kanten sjaal; fahrzeugbrief. Vrijdag 20 juni 2100 uur: Grote muzikale show op sportpark „Meermanskamp" dooi de Holtense muziekvereniging „H.M.V." met drumband en té Gorssel met drumband en majo rettes Zaterdag 21 juni Lompenaktie: Holtense muziekver eniging „H.M.V." in de buurt schappen en na-inzameling in '1 dorp Voor na-inzameling s.v.p. bellen 1220 of 2557 19.30 uur: Start Interkerkelijk Re- creatiewerk in tent aan de Bor- keldweg (zie bericht) Zondag 22 juni 14.00 uur: Dansen in café „De Wip- pert" (zie adv.) 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 23 t.m. maandag 30 juni herenkapsalon W. G. van Geenhui zen, Dorpsstr. wegens vakantie ge sloten Maandag 23 t.m. zaterdag 28 juni H. Haan en Zn. en schoenhandel Oolbekkink wegens vakantie ge sloten (zie adv.) Donderdag 26 juni Bloemenhal „Marjo" de gehele dag gesloten (zie adv.) 16.30 uur: Prijsuitreiking kleurwed- strijd bij de AMR O-Bank (zie bericht) Vrijdag 4 juli „Open Huis" café rest. „Hel Bonte Paard' i.v.m. belangrijke uitbrei ding en modernisering Donderdag 10 juli 20.00 uur: Populair orgelconcert door Piet van Egmond in de Ned. herv. kerk Gaarne herinneren we nog even aan de grootse muzikale show die vrijdag 20 juni (hedenavond) om 9.00 uur op het sportpark „Mèer- manskamp" zal worden gegeven door de Holtense muziekvereniging „H.M.V. met drumband en het Gorssels Harmonie-orkest „Kunst, min" met drumband en majoret tes, het geheel o.l.v. dirigent Hen- ny J. Fransen. Zaterdagavond werd door beide korpsen en bands voor een talrijk en enthousiast publiek de show gepresenteerd in Gorssel. Het sportpark zal schitterend wor den verliclft. De toegang is gratis. De korpsen rekenen op de belang stelling van een zeer groot aantal Holtenaren.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 1