SPAR VAN SUPER H. KOOPMAN BELANG VOOR U 648 358 215 489 288 378 148 van zelf jam maken Schenkel VERSE ASPERGES Gehakt h.o.h. Zure zult 89 Ion wand fer Magere runderlappen Malse sla lê Komkommers Branny Smiths 198 Sunkist sinaasappelen OQf§ Vruehtenstam 283 Mofckapunten 28Q Ananastaart225 Biimi's Speklapjes Verse andijvie fijt Krielaardappeltjes (jQ Reüetie Kieiaardappelen Halfvolle melk 70 Karnemelk 72 Hopjesvla 79 Sunkist sinaasappelen 248 Gebraden gehakt ftO Tongeworst 79 Gekookte lever 79 Vleeskroketten 298 Patates frites IgQ Wit en bruin gesneden 'jQ] Gesneden roggebrood gj Een hernieuwde vorm Pakkerd voor Gerard waad n A A N WF HFFN? Vondelingen tweeling De Emancipade stuurt bij Tsjoe en-Lai over katoen Katoen in de kou Of de vingers getikt Geef burgemeesters een fiets Verharding van boerenerven Maleise beren in vex'waehling Verser kan niet Wijn van de maand juni: Rosé d' Anjou Eekhoorntje in de beker „Boekenbus" nieuw literair-kritisch tijdschrift Fiat 128 Bouwjaar '73 Sarags Schupoert BV „DE P0PPE" BOUWHUIS Horlogerie, goud en zilver HOLTENS NIEUWSBLAD 30 MEI 1975 PAGINA 7 Vrijdag 30 en zaterdag 31 mei: VERS VLEES 500 gram 500 gram IN DE GROENTE-AFDELING: 2 kroppen 2 stuks V'W 10 stuks fcftw eg maar gerust uw eisen op tafel, als het gaat om de Keuze van een kruidenier. Want dan kunt u niet gauw teveel verlangen. Wij van Spar zijn niet bang voor veeleisende klanten, omdat we zoveel te bieden hebben. En dat is heel wat meer dan alleen maar prijsvoordeel. Verder volop verse aardbeien, kersen en mandarijnen. Venkel, schorseneren, koolrabi, aubergines, paprika's. Champignons, taugé, knoflook, radijs, tuinkers, jonge bietjes, jonge worteltjes, peultjes en natuurlijk IN ONZE GEBAK-AFDELING: heerlijke 4 stuks IN ONZE NOTENBAR: 150 gram Dinsdag 3 en woensdag 4 juni: IN ONZE SLAGERIJ: 1000 gram (per 500 gram 278) 500 gram GROENTE EN FRUIT: kilo W kilo VV Donderdag 5 juni: IN DE SLAGERIJ: 500 gram 5 kilo Gehele week: ZUIVEL: liter liter 'i liter 1 V FRUIT: 14 stuks M VLEESWAREN: 200 gram 150 gram 100 gram 100 gram DIEPVRIES: 25 stuks kilo BROOD: 800 gram pakje Zie verder onze weekfolder en de winkelaanbiedingen Gerard Baardman,^ verzorger van VV ill lil \T f\ I X W J_j I I J I J I 1 R HENEN In Ouwehands Dieren VV'Ö eten met elkaar per jaar 20 miljoen kg jam op. Meestal kani-en- klare jam, zó uit de winkel. Toch maken steeds meer mensen er een hobby van hun eigen jam te maken. In verschillende delen van ons land Is dit trouwens een langbestaande traditie. In het noorden van N?fisrr^' land wordt in bfjna een kwart van de gezinnen zelf jam gemaakt. Al dfie zelf-jam-makers blijken nog lang niet allemaal de eenvoudige 4- minutenmanier ontdekt te hebben. Het inkoken van de vruchten is iets wat het geduld van menigeen op de proef stelt. Met geleisuiker sinds' enige tijd op de markt is het mo gelijk de schoongemaakte vruchten 'in 4 minuten tijd tot de heerlijkste, jam te verwerken. Geen soesa meer met afwegen en inkoken! De uitdrukking ,,een kind kan de was doen" is hier zeker op z'n plaats. Gebr. Van Gilse Kandijfabriek BV in Roosendaal is de fabrikant van deze geleisuiker. Hoe deze fabriek hiertoe gekomen is? Uit een markt onderzoek is gebleken, dat de hu's- vrouvv en niet te vergelen de m?n- nen, die graag ..kokkerellen" best idee hadden om de geliefde bezigheid van onze grootouders weer eens op te nemen. Als men aan de hand van een leuk gekleurd receptenboekje te werk gaat, is een goed resultaat bij voor baat verzekerd. Dit receptenboek je stelt Gebr. Van Gilse Kandijfabriek BV beschikbaar indien men f 1.05 aan postzegels in een enveloppe zendt naar postbus 1033 in Roosen daal. U zult versteld staan van de vele De Emancipade is vooral by de da mes niet allemaal even goed gevallen. De organisatoren gaan er daarom wat aan doen. Aan de manifestatie wordt een aantal elementen toege voegd, waarmee men hoopt tege moet te komen aan de wensen van bet grote publick, zoals kraampjes, die samen een creatieve doe het zelt- markt vormen, een eetfestijn waar men kan proeven van exotische ge rechten, flipperautomaten'en - gra tis - bouwkundige en interieuradvie- Zo wordt de ideeënmarkt in een aantrekkelijker jasje gestoken. Alle informatie blijft natuurlijk; aan het karakter van de manifestatie wordt geen afbreuk gedaan. Elke dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag óm' 11.00 en 15.00 uur (op donderdag avond ook om 20.00 uur) poppenspel door Felicia van Deth. Ook zij wil best in discussie na afloop, want een gewoon poppenspel is het niet. De gratis crèche is al zeer getapt bij de kinderen en daar is alle reden voor. Alle voorstellingen gratis toeganke lijk als u eenmaal binnen bent. De entree is f 4,50 p.p., in groepen van minimaal 20 volwassenen f 3,- p.p. Kinderen tot 12 jaar gratis. De leer lingen van alle Nederlandse scholen kunnen in groepsverband na voor aanmelding (030-042603 of 030-914914, toestel 337) vanaf donderdag 29 mei tot en met zondag 8 juni gratis toe gang krijgen tot de Emancipade. De Nederlandse Spoorwegen hebbën in hun aanbieding: gecombineerde trein-toegangsbiljetten met korting. eetaard- apnelen (Surprise) J. BOLINK Porkeld 79 variaties, die mogelijk zijn. Er is een opsomming van een verscheidenheid aan recepten van de meest gegeten aardbeienjam tot de zeer exquise kersenconfiture met amandelen, ci troengelei en warm abrikozenijs. Het beste seizoen dm" vdn vers ;jam te maken, is natuurlijk wanneer dit ruim dus goedkoop aangeboden wordt. Toon uw kook kunst aan uw vrienden, geef hen eens-een- leuk-glas of potje mee naar huis om te keuren. Zeer zéker zult u met complement)es gaan strijken. Trakteer uw gasten eens op zelfge maakt ijs' 'mét gele'isuiker. een van de variaties, die ook in het recepten boekje voorkomen. Niet alleen op liet ochtëndbotefliam- melje doet jam het goed, wat denkt u van een toetje met zelf gemaakte jam of taartvulling? Loop eens bij uw winkelier binnen en vi-aag naar Van Gilse geleisuiker, een aantrek kelijk fleurig kilopak, waarop ook nog eens interessante gebruiksaanwijzin gen voorkomen. Om te laten zien, hoe gemakkelijk zelf jam te maken is. volgt hieronder een recept, zoals dit reeds op de verpakking voorkomt: JAM (voor gebruik gedurende het gehele jaar). Extra jam van vers fruit. Neem 1 leg vers fruit (niet te over rijp), b.v. aardbeien, bramen, fram bozen,'rode bessen' en 1 kg geleisul-, ker, Was het fruit zorgvuldig, maak het fijn of snijd het in kleine stukjes. Indien het fruit niet genoeg sap be vat, nog wat water toevoegen. Meng het fruit met de geleisuiker en breng het mengsel al roerend aan de kook. De pan slechts, yppr de helft. vul]en. De massa moet vier minuten borre lend doorkomen. Afschuimen en ko kend in glazen potten gieten. Deze direct afsluiten met. cellofaanpapier of een metalen deksel. In zijn rede voor de Vierde Natio nale Volksvergadering, die premier Tsjoe En-Lai onlangs hield, zei hij dat de bevolking sedert de stichting van de Volksrepubliek in oktober 1949 met 60 pet. was gegroeid en de voed- selproduktie bijna 2V« x .was geste- gen. Ook de produktie van katoen was sedertdien sterk toegenomen en was nu- 5^7 x groter-dan in-1949. Daar mee is de basisbehoefte aan voedsel en kleding voor China's 800 miljoen inwoners gedekt, al-dus de premier. De produktie van katoenen garens was in de laatste tien jaar vrijwel verdubbeld, voegde' hij er aan toe. Volgens de herziene schatting, die de International Cotton Advisory Committee (ICAC) onlangs publi ceerde, bedroeg de Chinese katoen- produktie in hel seizoen 1973-1974 9.1 miljoen balen (bijna 15 pet. van de wereldproduktie) Bij de aanleg van de Tr an s-A I ask a pijplijn, het immense project waar over in de VS zoveel te doen is ge weest, zal katoenen zwaardoek een bèlangrijke rol spelen. Projectleiders van de Alaska Pijpeline Service Com pany zeiden dat 100 pet. katoen het beste materiaal was. gezien de barre omstandigheden, die het werken in het ijskoude Alaska kenmerkt. Katoenen kanvas zal worden ge bruikt bij de bouw van de werkkam pen, de aanleg van wegen en de pijp lijn, omdat, nylon en polyester weef sels onbruikbaar zijn vanwege de statische elektriciteit in het droge, koude klimaat. Ook polyetheleen fo lie blijkt niet te voldoen, omdat het bij lage temperaturen scheurt. Gerard Baardman, verzorger van roofdieren en zeehonden in Ouwe hands Dierenpark te Rhenen, kreeg tot groot plezier zo maar een „pak- kerd" van zijn zeehond „Doppie", toen deze na een logeerpartij van veertien dagen in „Artis" op de Gvebbeberg terugkeerde. Dat was iets waarop Gerard helemaal niet had gerekend. Hij had Doppie" wèl zodanig gedresseerd dat hij steeds na een lekker visje zijn verzorger kopjes kwam geven. Maar van deze zo spontane reactie van- ^.Doppie", 'na zo'n lange"a'fWezigHëïflv" had Ge rard niet durven--dromen-.- Wel een teken dat de zeehond blij was weer thuis te zijn. En een bewijs van gro te aanhankelijkheid. De directie had meteen voor een kameraadje ge zorgd. Uit „Artis" werd een tweede zeehond meegebracht, die door ver zorger Baardman inmiddels „Top- pie" is gedoopt. „Doppie" en „Top- pie" kunnen het al uitstekend met elkaar vinden. Zij vormen een paar en men hoopt te zijner tijd op een huwelijk. Hoe Gerard Baardman dat zeehondenkind straks zal noe men is nog niet bekend. Misschien wel „Sloppie" De logeerpartij in ..Artis" was georganiseerd omdat het zeehond envex-blijf bij Ouwehand moest worden betegeld om de die ren te beschermen tegen schuren van de zo gevoelige huid. Dierenpark te Rhenen is door enke le dierenbeschermers op de vingers getikt! Een deel van het taalgebruik in de verhalen over het wel en wee van de levende have van het park is in het verkeerde keelgat gescho ten. Zo wordt het die persdienst hoogst kwalijk genomen, dat ze .schrijft over een „roofdier" als het om wolven tijgex's en leeuwen gaat. En een sneeuwuil mag bijvoorbeeld niet als vraatzuchtig worden beti teld. Want, zo stellen de dierenbe schermers, een tijger is geen roof dier. Hij weet niet beter. Net zo min als een sneeuwuil vraatzucht ten las te mag worden gelegd, omdat deze uilensoort, net zo goed als wolven tijgers en leeuwen, er alleen maar voor zorgt, dat de natuur in even wicht blijft. De persdienst is nu druk bezig een aangepaste woordenlijst samen te stellen omdat zij de laatste wil zijn, die de dierenstand in een kwaad daglicht wil stellen. „Geef alle Nederlandse burge meesters een fiets. Dat is lang zo duur niet als een auto en boven dien "kunnen ze daarop rijdend veel beter zien wat er in hun gemeenten zna] te doen is." Met dit idee kwam raadslid G. Jansma uit Marum toen in een raadsvergadering werd voor gesteld om de autokostenvergoed- ciing van de burgemeester te verho gen. Geen kwaad idee, al zal dat kostenaspect niet zoveel gewicht in de schaal leggen omdat veel burge meesters het moeilijk zonder auto af kunnen. Belangrijk is dat een fiet sende burgemeester beter zich heeft op wat er in zijn gemeente aan de hand is. Dat motief is ook naar vo ren gekomen toen onlangs in Nij- kerk een profielschets voor een nieuw te benoemen burgemeester aan de orde kwam: een fietsende burgemeester komt dichter bijzijn gemeenteleden te staan en dat zal de goede relatie tussen burgerij en plaatselijke overheid bevorderen. Een fietsende burgemeester is in Nederland overigens geen uitzonde ring Ex-burgemeestei' Van Arke] van Vorden gidste zelfs persoonlijk iedere zomer met vaste regelmaat fietstoeristen langs de acht kastelen van zijn gemeente: burgemeester Hoefsloot van Udenhout verkent met nieuwe gemeentenaren op de fiets de omgeving (tevens om kennis te maken) en een foto van Utrechtse fietsende burgemeester Vonhoff was nieuws in een groot aantal Ne derlandse kranten. En zo zijn er meer. In een klassiek fietsland als Nederland behoren ook burgemees ters te fietsen, al was het om het goede voorbeeld te geven. DEVENTER Deventer kermis, Brinfeh Grote Kerk hof, Nieuwe Markt van za. 31 mei t.m. zo. 8 juni dag. v.ai 18 u.za., zo. en wo. v.a. 13 u. E.D.B. theater. Smedenstraat 10, tel. 13615. Weekfilm do. 29 mei t.m. wo. 4 juni: Blackbelt Jones, 14 jr; nachtvoorst, vr. 30, zdiföl mei 23.30 u. Commando attack, 18 jr.; matinee za. 31 mei, zo. 1 ju'niA}4 u.: de zeven gladiatoren van Spafia, a.l.; aan vangstijden "wéelciïlm: werkd. 20 u; vr. 21 u.; za/ 18.30 en 21 u.; zo. 16, 18.30 en 21 u. tel. 11100: weekfilm no, 29 mei t.m. Cinema, Lange Bisschopstraat 69, wo. 4 juni: Dead wish, 14 jr.; nacht voorstelling vr. 30, za. 31 mei 24 u. The Burgiers, 18 jr; matinee za. 31 mei, zo. 1, wo. 4 juni, 14 u.: In het paleis van de waterkoning, a.l.: Aan vangstijden weekfilm: werkd. 20 u.; za. 18.45 en 21.15 u. en zo. 16, 18.45 c-n 21.15 u. Luxor theater, Brink 20. tel. 1866'' Weekfilm do. 29 mei t.m. wo. 4 juni: Tommy, 14 jr.. nachtvoorstelling vr. 30 mei, 23 u.: Verleidstersrapport, 18 jr.; matinee zo. 1 juni 14 u.: Zorro ende drie musketiers, a.l.: Aan vangstijden weekfilm: Werkd. 20 u., za. 18.30 en 21 u., zo. 16, 18.30 en 21 u. Goetiek De Rozijnenkorf, Grote Poot 19. tel. 11848: tot 6 juni Plans Zweverink en Bert de Wilde, tekenin gen, litho's: geopend: ma. t.m. za. 14-18 u., vr. ook 19-21 u. De Kunstpoot, adres en openings tijden als Rozijnenkorf, tot 6 juni: De vrouw in de kunst. Kunst Rondom, Openbare Pees- zaal, Brink 70, tel. 13506: tot 1 juni tentoonst. in 't, kader van 't jaar van de Vrouw i.s.m. Man-vrouw-maat schappij. Daarna tot 23 juni: Plar Scheffer, grafiek; Tinv Vallen, wand kleden. Gallerij Lenten, Kletterstr. 25-27, Epse, tel. 21815, maand juni gesloten Geopend di. t.m. za. 10-18 u., zo. 14-17 u.: tot 1 juni Edlef Romeny, schilde rijen. Albert Schweitzer Centrum. Brink 89, tel. 19675. Geopend: di. t.m. vr. 912 u., za. 10-17 u.: Permanente ex positie over leven en werk van A. Schweitzer. IJsselhotel, Worp 2, tel. 13520; ge- op.: dag. 10-22 u.; t. eind meiexp. v. wandkleden van Sabine Wortelboer en Elma Beks; knipkunst door me vrouw V. d. Maas; v.a. 3 juni: Hetty Roelofsen, wandkl. sch. Museum De Waag, Brink 56. tel. 14556; geopend: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u., zo. 14-17 u.: Antieke fietsen, keukens, zilver, aardewerk. Sedert enige tijd verleent het mi nisterie van Landbouw subsidies op het verharden van erven en toegangs wegen voor boerderij en van kavel wegen. In het bijzon'iei voor veehou ders kan deze regeling, die onder an dere voorziet in de voor de rijdende melkontvangst benodigde verharde opritten, aantrekkelijke mogelijkhe den bieden. Er kunnen zich echter moeilijkheden voordoen wanneer ver hardingen van beton of asfalt worden aangelegd boven elektrische grond- kabels. In de Algemene Voorwaarden staat in artikel 5, lid 4. dat elektrische ka bels op erven of in wegbermen be reikbaar moeten blijven voor werk zaamheden door onze afdeling distri butie. Dat kan het geval zijn voor netverzwai'ingen, reparaties of ander onderhoud. Wanneer het in dit verband nood zakelijk blijkt het verharde gedeelte op te breken teneinde de kabels te kunnen bereiken zijn de hieruit voort vloeiende kosten voor rekening van de betrokken eigenaren. In voorko mende gevallen is het zeer aan te be velen tijdig overleg te plegen met de plaatselijke kantoren van de ÏJssel- centrale. waar men zorg kan dragen voor inlichtingen omtrent plaats en ligging van de kabels. ZATERdagmiddag eevelw Museum De Drie Haringen Brink 55, tel. 14556; geopend: als de Waag: tent. van aankl.poppen uit 1860-1919. Museum voor mechanisch speel goed, Noordenbergstraat 9, tel. 19?39, geopend: als de Waag. Stadsbibliotheek, Klooster 3, telef. 16512; geopend: ma. t.m. vr. 10-12.30 en 14-17 u., wo. ook 18-20.45 u.: Ver borgen vrouwenleven, de vrouw in het Klooster. De Ervaring, Kleine Overstraal; geopend: wo. t.m. zo. 1318 u. Perma nente, maar wel veranderlijke, ex positie door Loes en Reïnier v. d. Voorde, kunstenaars. Galerij BADO, Koekendijk 12. Bath- men, tel. 05704-2330; geopend: di. t.m. za. 13.30-18 u., vr. ook 19-20 u., za. ook 9-12 u.: Keramiek van Babs van Elsdingen, Pam Wiekhart, Hans Boerrigter en L. M. Kolenbrander. Deventer Ren en Toeristenvereni ging „De Zwaluwen": inl.: W. Bek king. Amstellaan 20. tel. 21247. Elke zaterdag fietstoertocht start 8.30 u. vanaf clubhuis D.K.C. Hellas, Sport complex Rielerenk; deelname ook voor niet-leden kosteloos. Jeugdsportoemooien in Deventer: 31 mei-1 juni sportcomplex Zand- weerd Jeugdtoemooi voetbalver. 3al- landia: 31 mei-1 juni sportcomplex Borgele, jeugdtoemooi voetbalver. Roda. 31 mei-1 juni sportcomplex Rielerenk, jeugdtoex-nooi voetbalver. Go Ahead. 1 juni sportcomplex Rie lerenk, int. pupstoernooi Deventer korfbalclub Hellas. Hotel Boode, Bx-ink 10, Bathmen. tel. 05704-1218 1850-1975 tot oktober dagelijks behalve woensdag: Jubi leum wandeltocht. Elke inschrijver kans op leuke prijs: elke deelnemer bon voor pannekoek tegen sterk ge reduceerde prijs. Weekenddienst tandartsen: 31 mei en 1 juni: L. Bouman. Brinkgrever- weg 99. tel. 23363: spreekuren za. en zo. 11.30-12 en 17.30-18 u. Doe 'n dagje Deventer: vraag een lijstje met 16 mogelijkheden bij VVV Deventer. ALMELO Varossieau. Donderd., vrijd.. maand dinsd.. woensd. 14.30 en 20 u. 'voor don. en vrij. alleen om 14.30 u.: Vrou wen die het niet zo nauw nemen. (18 jr.) Dond. en vrijd. 20 u.The towe ring inferno (14 jr.) Zaterd. 20 u.: The towering inferno (14 jr.) Zond. 14.30 en 20 u.: The towering 'inferno (14 jr.Zond. 14.30 en 20 u.: The to wering inferno (14 jr.) Zaterd. 23.15 u.: Vrouwen die het niet zo naxxw nemen (18 jr.) Palace: Alle dagen (ook zondag) 14.30, 18.45 en 21 u.: Mariken van Nymwegen (18 jr.) RHENEN Het Maleise beren echtpaar in Ouwehands Dierenpark verwacht op 29 juni van dit jaar een baby. Al eerder werd er een jong geboren van dit uit Londen afkom stige stelletje, maar dat ging over stuur. Het is en blijft een grote zeld zaamheid als Maleise beren in ge vangenschap nakomelingen krijgen. Ooit is het gebeurd in de dierentuin van Leipzig. Voor Ouwehand betekent dit dus 'n uitzonderlijk gebeuren, waarop ieder een met spanning wacht. Het vrouw tje wordt binnenkort apart gezet om rustig in de kraamkamer te kunnen bevallen. RHENEN U zult beslist wel eens •en vers gekookt eitje bij het ontbijt krijgen. Maar zo vers als mevrouw Ouwehand van het gelijknamige die renpark op de Gx-ebbeberg ze op haar bord heeft, zó vers, neen. daar kunt u beslist niet. tegenop. Want iedere ochtend om half acht, als zij haar kippen gaat voeren, stapt er één de bijkeuken binnen, om daar pompt op de deurmat een ei te leggen! RHENEN In Ouwehands Dieren park op de Grebbeberg zijn twee reetjes geboren. Het is een tweeling. De verzorgers weten nog niet of het geitjes of bokjes zijn, omdat pas ge boren reeën niet met mensenhanden mogen worden aangeraakt. Dan wor den ze immers door de ouders ver stoten. Dat was namelijk destijds ook het geval met de beide ouders. Twee jaar geleden werd een jong reegeitje bij Ouwehand bixxnenge- bracht. Het was in het-bos gevonden. Gelukkig zag men" kans hét diertje groot te brengen. De direct van het park plaatste een oproep om een x-ee-bokje, bedoeld om het geitje ge zelschap te bezorgen. Er kwam een reactie. De familie Scholten uat Eef- de had zo'n bokje. Het was in het bos door een hond gebeten en daar hulpeloos aangetroffen. De familie Scholten nam het liefderijk op. Ze stond het af aan Ouwehands Dieren park, waar het bij het geitje werd gebracht. Beide vondelingen konden het vanaf het begin uitstekend met elkaar vinden- En zie daar, die goede verstandhouding leverde dezer dagen een tweeling op. Een tweeling van vondelingen. De bezoekers van het park op de Grebbeberg hebben er al veel plezier van beleefd. Na de Cótes du Rhöne en de Beaujo- lais in april en mei als „Wijn van de maand" naar voren gebracht te heb ben, vragen de Nederlandse slijters in juni de aandacht voor de Rosé d'Anjou. In een zes maanden duren de actie, in samenwerking met vrij wel alle wijnimporteurs, willen de slijters de belangstelling van het pu bliek voor de wijn vergroten. In juli komen de witte roirmrwjnen aan de beurt, in aug tius en sepvember reep. de Bordeaux en de Bourgogne. In oktober volgt de al weer een tra ditie geworden nationale manifesta tie „Oktober: Wijnmaand", ditmaal onder het motto „Leer de wijn ken nen bij uw slijter". RHENEN U kent ze wel. Die plastic bekertjes met frisdrank, die je aan de bovenkant kunt openscheuren. In Ouwehands Dierenpark stonden er 's avonds nog een paar verlaten op een restauranttafeltje. Ze waren prak tisch leeg. Een eekhoorntje sprong uit een in de buurt staande boom en stak z'n kopje in één van die bekertjes om er de laatste restjes zoetigheid uit te drinken. Maat hrj-'kon ni« meerF terug. Hulpeloos zat het anders zo pijlsnelle diertje 'öp~ riet tafeltje te wachten op verlossing. Eén van de mensen uit het restaurant zag het ge beuren. Hij stapte op de gevangene af, pakte hem beet, om daarna heel vlug het bekertje van het eekhoornkopje te trekken. Razend snel, om niet het x-isico te lopen te worden gebeten. De snoeper wist niet hoe gauw hij weg moest komen, likkebaardend en wel! Verschenen is het eerste nummer van „Boekenbus" een nieuw literair-kri tisch tijdschrift voor Noord- en Oost- Nederland, dat is .opgezet door de Regionale Omroep Noord en Oost (RONO) en het Nedersaksisch Insti tuut van de Rijksuniversiteit in Gro ningen. Het tijdschrift, dat voorlopig één keer in het kwartaal zal verschijnen, bevat onder meer teksten van de li teraire rubriek „Boekenbus" van df RONO. ■De eindredactie berust bij Tiny Mulder, die tevens eindre- daktrice is van de literaire radioru briek. Vaste medemerkers zijn Tiny Mulder, Prof. Dr.. H. Entjes, hoog leraar-directeur van het Nedersak sisch Instituut, Riana Luiks, Ko Pop, C. F. de Vries en Jan de Zanger. De abonnementsprijs bedraagt f lïï,- per jaar. De administratie van het tijdschrift berust bij de Stichting Sasland, Postbus 1127 in Groningen, giro 1215274. van 10 t.m. 19 juni knippen wij niet volgens afspraak 40.000 km gelopen met Bovag garantiebewijs Holten, telefoon 1363 Hulp in de huishouding Voor enige dagen in de week zoeken wij een hulp voor 't gewone huish werk en het verzorgen van de broodmaaltijd om 12 uur. Werktijden in overleg. FAM. LUKKIEN, Voorsboersstraat 4, Holten, telefoon 1660 Café-Restaurant voor receptie, brxxiloft, etentje en feestavond Prima keuken Max. 250 personen Telefoon 05476 - 1206 ORANJESTRAAT 29 TELEFOON 1210

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 7