Tien Op jaar en Deur-werk in Holten Nieuwe start: Samen op weg mnrnsmmm verse eieren AUTOBEDRIJF ARENDZEN aan vroegtijdig opgegeven adver tenties kunnen wij de meeste aandacht besteden Behang combineren is nu even simpel als kleuren combineren Oriëntatiedag Theologie Prijs in grote werkstrijd' RMWELUU MMMSTMTEK „Be Bouwhal" WAAR GAAN WE HEEN?- partij hooi -VLEES B.V. KRACHT beroeps- kwekers tuinzaden Bloemzaden IVlengunie Holten B.V. Varkens af gemest 'i Wij zorgen voor de rest! VLEES B.V. HOLTEN Lift gevraagd BARÏELINK Weekreklame! 5 collehijjntjes 1.8G 2.75 Frans Fluijgers Bekkernens eROWH 2600 iPiei m. BOUWHUIS Horlogerie, goud en zilver Ssi Van het erf der kerk PHOMO-BESTRIJDING BOEKTE SUCCES Strenge maatregelen blijven vereist Rijssense revue: „Hej non wal ooit!" LITERATUUR /rijé^ maart 1975 Te koop: EXPORTSLACHTERS,! HOLTEN Op onze afd. Administratie is plaats voor een Vereisten: MAVO-opleiding en type-diploma. Sollicitaties aan ons kantoor-adres: PANNENBAKKERSSTRAAT 3 HOLTEN G. LANDEWEERD Beusebeng 45 - Telef. 1675 kpok Ansje van Brandenberg ontdekte het Staalmeesters behang-spel-boek van te zien bij: Doe het zelf-centrum TELEFOON 1700 Harmelënks voor gezondere gewassen voor een beter resultaat Zwartepad 1 - Tel. 1627 Levering via de erkende handel, op klassificatiebasis, beëdigde I.C.M. weging Betaling: dag na aflevering! Export-slachterij Dir. T. H. Udema Telefoon 05483-1333 Na kantooruren: A. v. Zeist, tel. 05483-2378 of J. F. Hullegie, tel. 05726-311 Bejaarde, zeer vitale, dame zoekt, tegen vergoeding, voor bezoek aan zoon in het P. W. Jansen Ziekenhuis te A l men één keer per week» mogelijkheid tot mee rijden met automobi list (te) tussen Holten en Almen en terug. Adres: Mevr. Van de Berg-Jansen, Bejaarden centrum „Diessenplas", kamer 103 m Holten. Inlichtingen eventueel: 05490.60333 of 05400-10306. MET PASEN van PLUIMVEEBEDRIJF Barkeld 80 Telef. 1564 Vrijdags op de markt. Bezorgen mogelijk. 150 gram bonbons (eigen werk) De ECHTE warme baikker Telefoon 1815 inwisseling vakantiezegels Bouw- en nevenbedrijf 2e Paasdag, Koninginne dag, Nat. feestdag, Hemel vaartsdag; verpl. verl. en 2e Pinksterdag. Zaterdag 15 maart van 2_5 uur en maandag 17 maart van 7-9 uur. P. F. VAN DOORN Rietmalenstraat 4 TE KOOP 1 Jipojbjager electr. motor 1 hooiventilator en 1 hooidrager. Te koop gevraagd: partij kuilgras. D. J. Brons voort Holten Telefoon 1724 Te koop: Duitse staande (2 jaar oud), heel lief voor kinderen. En 2-pers. ledikant met vlavro bodem en matras. Espelo 70 - Holten De comfortabele Crown-klasse. De Toyota Crown is een wagen waarin U gezien mag worden. Een representatieve auto, die zijn klasse op een subtiele manier verraadt Het interieur is riant. U zit comfortabel in de volledig verstelbare bucket-seats die zich gewillig naar Uw ideale zithouding richten. Een sterke wagen met een lenige 2,6-liter motor met bovenliggende nokkenas, goed voor 150 pk en een top van 170 km. Deze klassewagen is de aanduiding Specialdubbel en dwars vjaard, gaat Umaar na: middenconsole met handig bergkastje, klankvolle radio met antenne in de voorruit, klok, enz. Ook met automatische transmissie leverbaar. Off. dealer voor Markeio en omgeving j I Holterweg 2 Markelo Telefoon 05476 - 1244 tOYOTAl Diverse modellen uit voorraad leverbaar Oranjestraat 29 Telefoon 1210 De Open Deur--groep te Holten hoopt op zondag IC maart a.s. in een openbare samenkomst, stil te staan bij het feil, dat 10 jaar geleden (op 17 maart 1965) het Open Deur-werk te Holten is begonnen. Dat betekent niet, dat voor die tyd de naam ,,Open Deur" in Holten ge heel onbekend was. Immers luister den velen destijds naar de radio-ru briek,,De Open Deur" o.l.v. wijlen ds. G. P. Klijn en waren er ook in Holten wel enkele mensen die het blad „Open Deur" ontvingen. Tot een georganiseerde opzet is het echter gekomen op 17 maart 1965 toen een oprichtingsvergadering werd ge houden, o.l.v. ds. A. Schellevis (toen nog Catecheet v.d. Herv. kerk). Op deze vergadering werd besloten om a) een Open Deur-groep op te rich ten; b) Open Deur-samenkomsten te gaan houden; c) mee te gaan doen aan de verspreiding van het blad „Open Deur". De bedoeling van het Open Deur- werk was (en is nog steeds) om con tactmiddel van de Kerk te zijn voor mensen, die buiten of aan dg j-and van de kerk leven. Geen zieltjeswin- nerij voor een bepaalde kerk. Eer der een „open" mogelijkheid om eens na te denken over diepere din gen van het leven. Tevens ook een stuk informatie, waardoor misver standen kunnen worden opgeruimd. T.a.v. de Open Deur^samenkomsten werd zeker in gezien, dat de weke lijkse kerkdiensten daar ten dele in konden voorzien. Maar deze kerk diensten zijn toch teveel ingesteld op meelevende kerkleden, Vandaar dat de Open Deurgroep vanaf het begin ■>tÖösuvdÖiv eè'ii 7,ópen" vórm .van sa menkomst. Bëwiist spreekt men dan ook -.niet wan v,Open ^Deur-dien- stên*', maar van !,Öpeh~Déür-samen- komsten". Samenkomsten. waarin men derhalve niet gebonden is aan liturgische en kerkordelijke regels. De bezoeker rinoet er zich „vrij" kunnen voelen. Er moet in die samenkomsten voor hem ook iets herkenbaars zijn. Daar om volgt de Open Deur-groep laatste jaren de lijn van een reeks onderwerpen, die op elkaar aanslui ten en duikt ook telkens de vraag op, of er in deze gedachtengang wel plaats is voor z.g. „goede sprekers" van elders. Sprekers, waarvan de naam en de kwaliteit de kerkelijk meelevende mens aanspreken, ma,ar die een niet kerkelijk meelevende misschien weinig of niets zeggen. Zoals de Open Deur-samenkomsten bezinningsbijeenkomsten willen zijn, wil ook het blad „Open Deur" een middel tot bezinning zijn. Het wordt zoveel mogelijk vanuit het leven geschreven, maar bedoelt een stukje bezinning vanuit het Evangelie. Nadat de Open Deur-groep aanvan kelijk als Hervormde groep werkte, ging in 1967 ook de Gereformeerde kerk van Holten meedoen en sloot in 1974 de R. Katholieke gemeenschap zich er bij aan. Deze oecumenische opzet benadrukt nog eens, dat het in het Open Deur-werk niet gaat om „buitenstaanders" naar een bepaal de kerk te krijgen, maar dat het con- takt- en bezinningsmogelijkheid wil zyn, dat de gezamenlijke kerken bie den. Gezien de geweldige belangstelling voor de samenkomsten van trouwe zondagse kerkgangers, blijken die wellicht ook te voorzien in een be hoefte in de „binnen" kerkelijke kring. Overigens ervaart de Open Deur-groep deze binnenkerkelijke be langstelling als een steun voor haar werk. Dat deze samenkomsten in 't Her vormde kerkgebouw worden gehou den, komt alleen, omdat dat (ie meest geschikte plaats is vanwggt» ruimte en akoustiek. Was er in Hol ten een soortgelijke neutrale ruimte, dan zouden de bijeenkomsten wellicht daar worden gehouden. De Open Deur-groep' telt momen teel een kleine 60 medewerkers/sters. Het bestuur bestaat uit: ds. A. Schel levis (voorz.)dgr. A. W. Werner (2e voorz.); mevrouw A. van Zoest- Ebbers (seer, esse) en mevrouw A. de Blauw-v.d. Brink (penn. esse). Weliswaar werkt de Open Deur- groep geheel zelfstandig, maar zij is niet los van de kerken. Daarom wordt jaarlijks verslag uitgebracht aan de kerkeraden en de parochieraad. Financieel ontwikkelt het Open Deur- Namens het gemeentebestuur wenste burgemeester mr. W. H. Enklaar korps en dirigent van de Holtense Muziekvereniging van harte geluk met de behaal de topprestatie op het nationaal muziekconcours. V.l.n.r. mr. Enklaar, voorzitter A. Westerik, Johan Meijer, mej. Loman, J. Schippers en dirigent Fransen. werk zich gunstig. Het heeft zich tot op heden geheel zelf kunnen bedrui pen. Gezien deze ontwikkeling werd besloten om de collecte in de jubile um-samenkomst te bestemmen voor een ander doel en wel het Oecume nisch Radio-pastoraat. Zoals gezegd wordt het 10-jarig ju bileum zondag 16 maart a.s. in de Hervormde kerk gevierd. Ds. G. W. II. Peddemors (Geref.) hoopt te me diteren over „Geen open deur, dan open dak!" en ds. A. Schellevis (Her vormd) hoopt te spreken over het on derwerp „Tien jaar open Deur-werk". Pastoor A. J. Rademaker heeft de leiding. Medewerking wordt verleend door het „Holtens Gemengd Koor", o.l.v. dhr. J. Warmink. Trompettist is Wim Dollekamp. Aan het orgel: dhr. A. Koopman. De bijeenkomst begint om 19.15 u. Vanaf 19.05 uur is er gelegenheid tot gemeenschappelijk zingen. Op donderdag 27 maart 1975 wordt er op het centrum „Nieuw Ruim zicht" een oriëntatiedag gehouden voor jongeren die er over denken theologie te gaan studeren. Deze dag gaai uit van het Hervormd Oplei dingscentrum te Doorn en de Com missie voor het Theologisch Weten schappelijk Onderwijs der Ned. Herv. Kerk. Leerlingen uit de hogere klassen van het gymnasium of atheneum, stu denten uit het hoger beroepsonder wijs en andere belangstelling zijn van harte welkom. Geen kosten. Het programma: 10.30-11.00 u.kennismaking en kof fie. 11.0012.15 uur: prof. dr. A. Geense. hoogleraar te Groningen, spreekt over „theologie studeren in deze tyd", met ruime gelegenheid tot het inwinnen van nadere informatiés. 12.3013.15 uur: gezamenlijke maal tijd, aangeboden door het H.O.C. 13.3014.45 uur: dr. H. Jagersma, predikant te 's-Hertogenbosch, spreekt over het „predikantschap in onze tijd", waarbij ieder zijn eigen vragen ter sprake kan brengen.' 15.0016.00 uur: de heer B. Kristen- sen, gtudentendekaan aan .de Rijks- vragen over en drs. G. H. Wolfensberger. direk- teur van het H.O.C., vertelt over de vooropleiding voor niet-gymniasten. Gelegenheid tot nabespreking. 'Nieuw Ruimzicht' is bereikbaar per bus vanaf de stations Driebergen, en Amersfoort, halte Boswijklaan. Per auto: neem vanaf de Rijksstraatweg tussen Driebergen en Doorn de op rijlaan tegenover het A. C. de Bruyn- Instituut. Opgave met vermelding van naam. adres, school en klas te richten aan: „Nieuw Ruimzicht", Dricbcrgse- straatweg 44, Postbus 31, Doorn, tel. 03438-2548, met op de enveloppe of kaart „Oriëntatiedag". In de afgelopen maanden is „Sa men op Weg", het hervormd-gere- formeerde samenwerkingsorgaan, opnieuw van start gegaan. Na de ge zamenlijke synodevergadering op 15 en 16 juni 1973 in de Utrechtse Lukaskerk viel er een lange pauze in het werk. De liefde leek een beet je bekoeld. Allerlei kommunikatie- stoornissen traden op en lieten zien dat we pas aan het begin staan van de weg tot elkaar. Wel groeiden on- Ter gelegenheid van de 25e jaar gang van de Jeugdverkeerskrant schreef „Veilig Verkeer Nederland" ■een „Grote Werkstrijd" uit voor de leerlingen van de lagere scholen in het gehele land. De bedoeling was om met de klas zelf een „Verkeerskrant" samen te stellen. De leerlingen van de klassen 6a en 6b Dorpsschool voelden hier wel voor en o.l.v. hun onderwijzer de heer Arendshórst, die het verkeers- onderwijs in beide klassen verzorgt, werden er groepjes samengesteld om de krant in Ie delen. Er kwam een groepje voor de opmaak van de voor pagina (de s.' -"de tekenaar), een groepje maak: puzzels, een ander gedichtjes en een opstel over „Die ren als slachtoffer van het ver keer". Ook werden er door een groepje fo to's gemaakt wan verschillende ver keerssituaties in Holten die door de vaders van de „fotografen" wer den ontwikkelt en afgedrukt. Zo ontstond er van elke klas een leuke „Verkeerskrant". De jury die de kranten moest beoor delen vond dit blijkbaar ook want deze week kreeg de Dorpsschool be richt dat hun krant voor een prijs in aanmerking kwam. De klassen krijgen als klasseprijs een prachtig „Milieuspel" en boven dien krijgt iedere leerling een per soonlijke herinnering bestaande uit "n Kluitmanspocket, de meisjes „De M£vo-meisjes van 2b" en de jongens .jbe kometen voor het doel". Beide pockets komen in april a.s. van de pers. Het bestuur van het Landbouw schap heeft in zijn openbare verga dering van 5 maart ji. kennis geno men van de voorstellen van de Ne- dcrlanrse Algemene Keuringsdienst (NAK) tot wijziging van het Phoma beleid. Phoma is een knolziekte bij aardappelen die tot voor enkele ja ren in Nederland niet 'voorkwam. Door import van besmet pootgoed dreigden grote gevaren voor de bin nenlandse aardappelteelt. Door een doeltreffende aanpak van alle be trokken instanties en de volle mede werking van het (landbouw)bedriji's- lcven kon uitbreiding van Phoma- besmetting worden voorkomen. De situatie wordt thans als gun stig beoordeeld. Toch blijft Phoma een lastige en moeilijk op te sporen ziekte. Aangezien overbrenging via het pootgoed nog steeds als het meest belangrijk moet worden aan geduid, blijven zeer strenge NAK- maatregelen vereist. Besmetting van het pootgoed hoe gering ook zal steeds tot afkeuring moeten leiden. Door de strenge maatregelen blijft een tegemoetkomingsregeling drin gend gewenst. Het Landbouwschap besloot hier aan mee te werken op advies van de Pootgoedcommissie en de hoofd afdeling Akkerbouw. De kosten van deze regeling worden gefinancierd door middel van de zogenaamde STOPA-fondsen. dertussen de kontakten in de ge meenten en plaatselijke kerken. Steeds meer kerkeraden pleegden overleg om na te gaan op welke wij ze zij hun stad(sdeel) of dorp aan de eenheid van hervormden en ge reformeerden vorm zouden kunnen geven. Gezamenlijke diensten, ook met avondmaalsviering, gekombi- neerde katechisaties, gemeente-avon den en kringwei"k voor gezamenlij ke verantwoordelijkheid en nog veel meer kwam er van de grond. Predikanten namen voor elkaar waar bij ziekte of tijdens vakantie. Er bleek vaak bereidheid een stuk werk aan elkaar over te dragen. En telkens opnieuw meldden zich ge meenten en kerken die besloten had den alles samen te gaan doen, zelfs één predikant te beroepen voor bei de gemeenten. Helaas is door allerlei oorzaken de samenwerking op landelijk vlak een beetje achter geraakt bij de ge meenten en plaatselijke kerken. Maar het zit er naar uit, dat de landelijke samenwerking weer nieu we kansen krijgt. Want in het laats te kwartaal van 1974 kwam de in- terimraad van deputaten „Samen op weg voor het eerst bijeen. Deze raad is gevormd op grond van een besluit van de gezamenlijke syno de in Utrecht. Hij heeft tot taak be geleidend, stimulerend' en koördine- rend te werken. In deze taak wordt de Raad bij gestaan door een drietal subkommis sies. De eerste kommissie heeft tot taak zich met krkorilelijke zaken be zig te houden. Ieder der beide ker ken heeft haar eigen kerkorde, komt op een bepaalde, kerkordelijk vast gelegde manier ot besluitvorming; ieder heeft een eigen kerkelijke in deling van classes en gemeent. Juist dit laatste maakt de samenwerking regionaal en plaatselijk wel eens moeilijk, Een tweede komissie houdt zich bezig met theologische vragen. Wie geen vreemde is op het kerke lijk erf, weet dat juist hier de zenuw lag toen de kei-ken een eeuw gele den uit elkaar gingen. Daarom zal er gesproken worden over het belijdend karakter van on ze kerken, over de wijze waarop dit zichtbaar (en hoorbaar) wordt en welke plaats aan de klassieke belij denisgeschriften toekomt. De derde kommissie zal zich bezighouden met de ontwikkelingen op het plaat selijk vlak. Ze is begonnen kennis te nemen van de veelkleurige samen werkingsvormen die er zijn. Ze is van plan kei-keraden die al een eind gevorderd zijn op weg naar zichtba re eenheid te konsulteren en. natuur lijk is ze bereid om adviezen te ge ven mee na re denken over de mo- Nog steeds trekt de Rijssense re vue twee keer per week stampvolle zalen met de revue ,Hej non wal ooit'. Wegens dit succes is besloten, nog twee extra voorstellingen te geven, n.l. op dinsdag 18 maart en vrijdag 21 maart a.s. Dit zij, de laatste voorstellingen (dc negende en tien de avond). Kaarten hiervoor zijjn, zoals gewoonlijk verkrijgbaar aan het Parkgebouw. In „De Boekenbus" van de RONO op zondag 16 maart (19.00-19.15. uur) heeft Tiny Muider een gesprek met de auteur Henk Bloemhof van wie kortgeleden de bundel „Foddepenne- rij" is verschenen De bundel bevat gedichten in het dialect van de Frie se gemeenten Oost- en West-Stelling werf. In hetzelfde programma bespreekt Jan F. de Zanger de bundel ,,Iko- nen" van de dichter, die zich Haba- kuk 2 de Balker noemt. Dit is een uitgave van de Bezige Bij in Amster dam. DEVENTER i Deventer Schouwburg, Grote Kerk hof 1 tel. 11500 Donderdag 13 maart 20 u grote zaal Marijke en Sieto Hoving met hun programma Jij en Ik. Dinsdag 18 maart 20.15 u ing. Pol straat; toneel op toneel brengt: Rob v. Reyn in Exegese, 25 jr. pantomi me. Woensdag 19 maart 20 u beneden- foyer Maatschappij tot Nut van het Algemeen: Land van Lappen en Rendieren, mevr. Alice Momerstëeg. Woensdag 19 maart 20 u boven-fóy- er Modeshow' van de fa. Penninck- hof. E.D.B. Theater, Smedenstraat 10. tel. 13615 Donderdag 13 maart tm woensdag 19 maart voor de 5e week The man with the golden gun (14 jr.) Nachtvoorstelling vrij en za. 23.30 u. Meef collars voor Magcgregor (18 j.). Matinee za., zo. 14.00 u. De man met het gouden pistool (a.l.) Aanvangstijden weekfilm werkdag. 20.00; vrij. 21.00 u; za 18.30-21 u zo. 16.00-18.30 en 2100 uur. Cinema, L. Bisschopstraat 69 telef. 11100 Donderdag 13 maart t/woensdag 19 maart 2e week Keetje Tippel (18 j) Nachtvoorstelling vr. 14 maart 22.45 Viva la Muerte (18 jr.) Nachtvoorstelling za. 14 maart 24.00 uur Wild Angels (18 jr.) Matinee za, zo. en woe. 14 uur Niets dan pech. (A.l.) Luxor theater, Brink 20 tel. 18662 Donderdag 13 maart t/m di 18 maart Een werelddeel gaat ten onder (14) Woënsdag Cyclus film De Pandjes baas (18 jr.) Nachtvoorstelling vrij 23.00 u Por no baby (18 jr.). Matinee zo. 14 uur Oorlogshei Ba- tangas (A.l.) Aanvangstijden weeklilm woe. 20.00 za 20.00 uur: zo. 16 en 20 uur. Goetiek de Rozijnenkorf, Grote Poot 19, tel. 11848 v.a. 14 maart - 16 april ma/za. 14- 18 uur, vrij ook 19-21 uur Expositie wandkleden, Caro Pieck. De Kunstpoot. adres en openingtijden sfjsr'cfi? Rozijnerik'orf. 15 rriaart-8 Rondomine Openb. Leeszaal. Brink 70, tel. 13506 tot 24 maart, geopend di t'm vrijdag 19-17.30 en 19-21 uur za. 10-17 uur Tajiri grafiek. Galerij LentenKlctterstra»t 25-27 Epse tel. 21815 geopend di t'm za 10-18 u zo. 14-17 u Permanent: grafiek, schilderijen, beeldhouwwerken, keramiek 1850 - heden. Galerij Bado. Hoekendijk 12 Bath- m en. Expositie Keramische schulpturen. Geopend di t'm vrij. 13.30-18 u vrij. ook 19-20 u za. 9-12 u en 13.30-18 uur Babs van Elsdingen. Sier- en ge- bruiksaardewerk: Fam Wiekhart en Hans Boerrigter. Albert Schweizercentrum. Brink 89 tel. 19675 Geopend di t'm vrij. 9-12 u en 14-17 uur zo. 14-17 uur. Permanente expo sitie over leven en werk van dr. Al- bert Schweitzer. 15 maart middag voor de ,'eugd in het centrum tot .22 maart ex - „A. Schweitzer en de jeugd". Museum de Waag, Brink 56, tel. 14556 Geopend di t'm za 10-12.30 en 14-17 uur zo. 14-17 u tot 17 maart „Blik ken zonder blozen" exp. over blik. Museum Dc Dr'e Haringen Brink 55 tel. 14556 en op. tijd. als Waag Ten toonstelling Aankleedpoppen uit 1860 -1910. Museum voor meschanisch speelgoed Noorderbergstr. 9 geopend hls Waag tel 19739 Athenaeumbibliotheek, Klooster 3. tel. 16521 Geopend ma t.m vr 10-12.30 en 14-17 u. wo. ook 18-20 u. Expositie en kloostertuin. De Ervaring Kleine Overstraat 85 Geopend di t/m vrij. 15-18 za. 13-17 uur Tot nadere aankondiging expo sitie diversen. Vrouwencafé Menstraat 2. donderdag 13 maart aanvan® 20.30 uur. Jazzcafé Menstraat 2 tel. 11663 vrij- 14 maart Jazz 20.30-2'" uur. Overdekt Zwembad, Symadwarsstr. 2 tel. 21864 15 maart 22 u diploma- zwemmen 16 maart Proteus 16-18 u Stichting Soc. en Cult, werlc, Mcn- str. 2 Brink 20. tel. 11637. woe. 1.8 maart 20.00 u dr. J. H. van den Berg. Filmarf. 74 Zaal doopsgez. kerk. Brink 89 13 maart 20.00 u „De film als verhaal". gelijkheden. En misschien zal ze In bepaalde gevallen ook wel eens waarschuwen om niet te hard van stapel te lopen. Waarschijnlijk zal deze derde subkommissie het mees te werk omhanden krijgen. Want juist aan de basis zijn snelle en in grijpend veranderingen waar te nemen. Voorzitter van de Interimraad van Deputaten is Ds. D. N. Wouters gereformeerd predikant te Amster dam. Hij was destijds een der beide voorzitters van de werkgroep Sa men op weg. die de gezamenlijke sy nodevergadering voorbereidde. Vi- ce-voorzitter is Ir. D. van der Lage- maat, ouderling van de hervormde gemeente Dronten. Sekretaris is dr. C p. van Andel uit Driebergen, Hij was een der beido sekretarissen Sa men op Weg. Tot assistent-sekreta- ris werd benoemd mevr. M. van Dijk-Hoetjes. Als bureau-sekretares- se van enige hervormde organen was zij ook destijds (vooral achter dc schermen) betrokken bij de or ganisatie van de juni-synode in Utrecht. Het sëkretariaat is geves tigd in Driebergen, Horst 1 telefoon 03438-5353 (b.g.g, 03438-5631). Het «ekretariaat houdt zich aanbevolen voor toezending van kerkbodes, ver slagen. nola's enz., die betrekking hebben op de plaatselijke samenwe- king van gereformeerden en her vormden.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 6