HI 11 1 P lil m Ni IP11 WW inl Uil li mJS LI Llfl Ji mm IL IJl Hl JSUL Hl mm II.M.V. vierde kampioenschap met een zeer druk bezochte receptie H.M.V." kampioen van Nederland in de sectie ..Fanfare' Teleurstellend Zondagsdiensten Paasviering Jong Hervormd Holten Drie lindebomen naast gemeentehuis Topprestatie op Nationaal Topconcours KERKDIENSTEN Han Knap boeide met „Bronnen van humor' lw K»B «MM m ■Mf SI WB n 1MI wB SB MHr BHr MM mmW Verzetstraat 70, te). 08483-2699 HMV VOOR DE RADIO Plaatsje in middenmoot Burgerlijke Stand VERGADERING GEMEENTERAAD GESLAAGD Gevonden - Verloren Vrijdag 14 maart 1975 UAITEIIC IIIEIIUfCDl Ah üi ssüa M KM» MM» w- fcsti lis» M Adm Gaardenstraat 17, tel 05483-1533 Advertentieprijs 20 cent per millimeter (bij contract lager) Abonnementsprijs f 8.50 per half jaar, f 17.per jaar. Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-bank Holten, t.g.v. Hollens Nieuwsblad Door de AVRO zullen don derdag 20 maart van 19.30 19.50 uur opnamen wórden uit gezonden die op zaterdag 8 maart werden gemaakt op het Top-muziekconcours in Arn hem, waar "HMV" kampioen van Nederland werd in de sec tie .Fanfare". In deze twintig minuten du rende radio-uitzending zal o.a. "HMV" te beluisteren zijn. De Hol tense Muziekvereniging „H.M.V." heeft zaterdagmiddag op het „Topconcours" van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie en Fanfarekorpsen in „Musis Sacrum" in Arnhem in de afd. Fanfare de beste prestatie geleverd en werd hierdoor kampioen van Neder land. Er werd aan het concours waaraan alleen mag worden deelgenomen door „Vaandel-korpsen" die in het afgelopen jaar een eerste prijs met onderscheiding (Lof der jury) op een federatie- concours hebben behaald door zeven ensembles deelgenomen, waaronder het bekende fanfarekorps „Na Lang Streven" te Klaas waal dat in 1972, 1973 en 1974 kampioen werd. Op grond van het glanzende suc ces dat „HMV" behaalde op het concours te Hattem in oktober '74 mocht zij aan het concours in Arn hem deelnemen. Het korps had sinds begin januari haar uiterste best gedaan (een groot In de dinsdagavond te hou den raadsvergadering komt. a an de orde een voorstel van burge meester en wethouders om van het batig saldo van de gewone dienst van 1972 honderdduizend gulden te reserveren voor .af schrijving, te zijner tijd, van de ïioodlokalen van de openbare scholengemeenschap, zodra een permanent schoolgebouw zal zijn verrezen. Elders in dit nummer kan men er meer over lezen. Dit voorstel heeft een zeer te leurstellende achtergrond. De scholengemeenschap is al jaren uit haar 'jasje 'gegroeid', maar nog steeds wordt er niet ge bouwd, om de noodlokalen door een permanent gebouw te ver vangen. In oktober 1971 heeft de Stichting Informatiecentrum voor Scholenbouw (ICS) te Rotterdam een concept pro gramma van eisen opgesteld. Dat programma, is uit en te na besproken door de gemeente lijke instanties, de schooldirec tie en lera.ren, bouwkundigen en daar is een plan uit voortge vloeid. Dat bouwplan is opge zonden naar het departement van onderwijs en wetenschap pen. Inmiddels zijn bijna vier jaar verstreken en nu is het wachten op een nieuw lokaten- plan, omdat het atheneum er bij gekomen is. Kostbare jaren zijn verstreken.. Zware druk' is uit geoefend om de zaak te bespoe digen, maar nog steeds is er niets afgekomen, waarop verder gebouwd kan worden. De voorzitter van het Al gemeen Verbond Bouwbedrijf (AVBB)de heer S. J. van Eijkelenburg, heeft dezer dagen bij de presentatie van het jaar-, verslag van het AVBB, gezegd „De aannemers moeten het land in om in laden en kasten de bouwplannen te zoeken, die ge reed liggen, maar door allerlei omstandigheden niet afgegeven worden". Want volgens de heer Van Eijkelenburg liggen er heel wat bouwplannen in ambtelijke laden. „We zullen nu echter alle krachten moeten benutten om te bouwen wat er op het ogen blik gebouwd zou kunnen wor den". heeft hij gezegd. Wanneer men de laden open trekt op de Bouwafdelimg van het denartement van O. en W., dan zal men vermoedelijk met een rijke buit beloond woHen. (w.b.) aantal extra repetities) om in „Mu sis" een zo goed mogelijk figuur te slaan maar met een plaatsje in de middenmoot zou men dik tevreden zijn geweest. Toen „HMV" als der de van dè zeven korpsen de ,,A Möórside Suite" van G. Holst'in een arr. van J. Ham had uitgevoerd voor de jury die bestond uit de heren P. Bakker, P. van Bruggen en J. P. Laro, was dirigent Henny J.. Fransen niet „ontévreden" deeh dat bij het bekend maken van de uitslag „HMV" met het hoogste aantal pun ten (159) was toch wel een geweldi ge vei'rassing. Bij terugkomst in Holten (de be volking was met. een geluidswagen van het grandioze succes op de hoog te gesteld) waren vele honderden sa mengestroomd bij winkelier Baltes aan de Larenseweg om het korps en dirigent Fransen geluk te wensen. Zege-tocht Nadat vele handen waren ge.sch.ud werd met de Drumband voorop via Arts Van vrijdagmiddag 5.00 u. tot maan dagmorgen 8 u. (uitsluitend voor spoedgevallen!). W. R. van Couwe- laar. Holterenkstraat 18, tel. 2750. Voor boodschappen bellen: 11.00 en 4.00 u. Wijkverpleging Zr. M. ter Borg, Neerdorp 1, Holten, tel. 05483-2356. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags, van 8-10 u, bij mevr. C. Knijff-Dek- ker, tel. 1438 b.g.g. tel. 1799, mevr. J. Beldman-Aanstoot. Ziekenvervoer Garage Müller, tel. 1320 b.g.g. J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338. Tandarts L. G. Dekker, Marcus Samuelstraat 3, Enter, tel. 05478-653. Spoedgeval len 6.00-7.00 u. nam. Fysiotherapie Alle werkdagen, behalve dinsdag middag en donderdagochtend in het Groene Kruisgebouw, Gaardérislfaat G. J. Kraaij, tel. 2299. Maatschappelijk Werk Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening „Midden-Overijssel". Bureau Joncneerolaan 134. Nijverdal. tel. 05486-4126. Bureau Hoiten: Gaar denstraat 31. tel. 05483-1436 (tijdens weekend 05486-4126). Spreekuur werk dagen 8 30-9.30 u., donderdagavond 18 30-19.30 u. O ppa see n tra le J. v.d. Meer. Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen .8 30 en id 00 u.). Dierenarts T. A. Oostenburg. D.essenplasstraat 5, lel. 05483-1515. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst Te m. zo. 16 m t .1, Hof, Schepenen straat 16. tel 1697. Ma. 17 f.e.m. zo. 23 mil. C. Dijkstra, Schoolstraat 5, tel. 1833. Aangifte van gestorven die ren op za. van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Storingsdienst Van za 15 t c.m. vr. 21 mrt.: ELECTRA: H. Heijinlc, Kolweg 44. lel. 2124. GAS: J. Bosschers, Beuseberg 54 tel. 1945 Brandmelding OVERDAG: tel. 1352 (Politiebureau) "s NACIITS. tel. 1224 (G. W. Kna pen) b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel). Honderden belangstellenden wachten op HMV om deze ver eniging een warm welkom te bereiden. de Larenseweg, de Kerkstraat en de Dorpsstraat een ware zegetocht ge maakt naar het plein voor de Spar waar burgemeester mr. W. H. En- klaar (die met. wethouder T,. Kaan in Musis Sacrum" aanwezig was) korps en dirigent Fransen geluk wenste met het succes. „HMV" het visitekaartje van Holten, heeft zich in Arnhem op schitterende wijze ge presenteerd en éen prestatie gele verd waar we als Holtenaren terecht trots mogen zijn. zo besloot mr. En klaar zijn korte toespraak. HOLTEN Geboren Berendina, dv T. Stukkef en W. J. Aijtink. Gerrit. Hermannus, zv A. J. Roeter- dink en Z. J. Twellaar. Ondertrouwd B. Protzmann, 23 jr., Borne en H. Prins, 20 jr., Holten. BEVOLKING Ingekomen Mevrouw G. de Jong-Harbergs van Rijssen. Mej. Jong-Harbers van Rijssen. Mej. A. Regterschot-Beumer van Deven ter. F. J. Turin en echtgenote van Goor. Mevrouw M. van 't Verlaat- Bakker van Uden. Vertrokken H. C. W. Dijkslag en gez. naar Oldenzaal. Mej. M. W. Mevrouw G. Gerritsen-Reterink naar Rijssen. Ned. Herv. kerk: 10.00 u. as. P. Lug- tigheid. Extra collecte: Plaatselijk recreatiewerk. 10.00 u. Jongerem- dienst in „Irene". 19.15 u. Jubileumsamenkomst .„Open Deur". Oppasdienst: mevr. Admi raal, Meineke Schellvis en Gerrie ten Brake. Geref. kerk: 9.30 en 15.00 u. ds. H. van .Twillert. In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor het restauratie-fonds. 9.30 u.: Oppasdienst: mevr. Bos schers en mevr. Beldman res. mevr, Meijerinkj, Joke 'KI. Nagelvóort, Jan Kolkman, res. mevr. Meijerink. R.K. kerk: zaterdagmiddag 5.00 u.. zondagmorgen 9.30 u. DIJKERHOEK 10.00 uur ds. C. C. Addink: Extra col lecte: Plaatselijk recreatiewerk. OKKENBROEK: 10.00 u. mevr. G. I. de Heer-Berkhof. NIEÜW HEETENzaterdagavond 7.00 u., zondagvoormiddag 8.00 en 11.00 u. Van links na,ar rechts de bestuursleden J. Schippers, dirigent Henny J. Fransen, A. WesterikF. J. Schuppert, G. Voordes, en mevr. T. Ongena-Haan. In het kader van „De auteur op school" hield de Amsterdamse jour nalist Han Knap (ook bekend van de B.B. Quiz en als „Dagboekenier" in „Het Parool") voor de leerlingen van de 4e en 5e klas van de Scholen gemeenschap te Holten een lezing over het onderwerp „De Bronnen van de humor". Lachen, om humor, een leuke mop, een blijspel etc. is een reflectonische beweging. De heer Knap liet het niet alleen bij deze mededeling maar gaf hiervan enke le sprekende voorbeelden en vertel de verder over de verschillende „soorten" humor als galgenhumor, anticipatiehumor etc. Hij verduidelijkte een en ander aan de hand van verhalen van bekende Nederlandse schrijvers, (Simon Car- miggelt, Godfried Bomans, Annie M. G. Schmidt) met een grafiek die aantoonde dat de verhalen uit een climax en een anticlimax bestaan. Men vindt dit o.a. ook terug in ou de schilderijen. Han Knap besloot zijn boeiende le zing voor plm. 200 leerlingen met een verhaal uit eigen werk, met tal van kostelijke herinneringen uit z'n ei gen jeugd. De heer Populier, docent Nederlands aan de Scholengemeenschap, dankte de heer Knap voor zijn van begin tot einde hoogst interessante en leerza me lezing waarin veel ruimte was galaten voor gezonde humor. Dinsdagmorgen hebben de 5e Wassersvan alle lagere scholen in de gemeente Holten 't schrif telijke gedeelte van de „Ver- keersproef' afgelegd. Agent Beuwer, houdt hier toezicht op de leerlingen van de 5e klas van de o.' Dorpsschool. WARME PLAATS HMV-voorzitter A.Westerik open de het officiële gedeelte met woor den van welkom „Het feit dat U in zo grote getale aanwezig bent be wijst welke warme plaats HMV in onze gemeente inneemt", aldus de heer Westerik, die sprekend over het behaalde kampioenschap, de mu zikanten prees voor hun geweldige inzet. Met name sprak hij lovende woorden' tot dirigent Henny Fransen „Hoewel wij goede muzikanten in ons gezelschap hebben is het behaal de kampioenschap voor een groot deel een verdienste van U geweest. Zeker als daarbij wordt bedacht dat het concoursnummer ("A Moorside Suitte" van G. Holst in arr. van J. Ham) pas vanaf begin januari in studie kon worden genomen." Namens HMV bood de heer Wes terik zowel de dirigent als zijn echt genote een kado onder couvert aan. VISITEKAARTJE Sprekend namens het gemeente bestuur sprak vervolgens burge meester mr. 'W. H. Enklaar woorden van lof en waardering, „Tijdens het concours hebben wethouder Kaan en ik de kansen van HMV onderling staan afwegen en we hebben toen te gen elkaar gezegd: „Stel je ermaar niet al te veel van voor". Vanavond moet ik zeggen, dat het behaalde succes onderhand weer iets is om overmoedig van te worden. Uit dit De gemeenteraad komt dinsdag, 18 maart, 19.30 uur in openbare ver gadering ten gemeentehuize bijeen voor de behandeling van de volgende AGENDA 1) Notulen van de vergadering van 17 februari 1975. 2) a) Ingekomen stukken, b) Mededelingen. 3) Voorstel tot vaststelling van de huur van het perceel Beuseberg 63 (Paalh'uus). 4) Voox'stel tot voorlopige vaststel ling van de gemeente- en de bedrijfs- relceningen over de jaren 1970 en 1971. 5) Voorstel tot bestemming van het batigsaldo van de gemeenterekening 1972. 6) Voorstel tot het verstrekken van een geldlening aan. de Sportstichting Holten voor de aankoop van maai- apparatuur. 7) Voorstel tot toekenning van sub sidie aan de Gereformeerde Jeugd- centrale, alhier, in de kosten van uitbreiding van gebouw „Reho- both". 8) Voorstel tot aanwijziging van le den van de commissie ad hoe ter voorbereiding van de brandbeveili gingsverordening. 9) Voorstel tot wijziging van de ge meente- en bedrijfsbegrotingen 1975 (o.a. credieten voor uitbreidingen gas- en electriciteitsbedrijf, nieuwe wij zerplaten torenuurwerk, aankoop con tainers, aanbrengen lichtpunt kruis punt Borkeldsweg-Lariduwerwëg) 10) Beantwoording van even tueel ingekomen schriftelijke vragen. De heer A. Koopman Ezn. bur-g. v.d- Borchstraat te Holten is aan de Rijks Universiteit te Utrecht geslaagd voor het kandidaatsexamen „Geolo gie". Gevonden: Witte benzine dop. Zak mes. Bruine protemonnaie. Heren- horloge. Sleutels aan een ring. Kin derfietsje. Verloren: Bruine heren-portemonnaie inhoud f 110,rijbewijs betaalpas en autosleutels. Rode portemonnaie met ongeveer 10 rijksdaalders. Blauwe keeshond, teef. Groene wollen ge breide muts. Fietssleutel. Bruine sjaal. dewerking van HMV vind ik het ge weldig dat we worden voorafgegaan door de kampioen van Nederland", aldus de heer Lukkien. IJSBEREN Sprekend namens de zangvereni ging „Soli Deo Gloria" en de stich ting „Holtens Nieuwsblad" zei de heer Wiggers: „we hebben zaterdag behoorlijk lopen ijsberen, want we waren niet zo zeker van onze zaak. Zeker niet nu ons HMV voor de eer ste keer deelnam aan dit Topconcour* Maar het is toch gelukt. Het ijsbe ren is voorbij. Voorlopig althans, want hoe zal het over een jaar weer zijn?" Ook hij bood het bestuur namens „Holtens Nieuwsblad" en „Soli" en veloppen met inhoud aan. JAAR VAN DE VROUW Namens de Holtense vereniging van Plattelandsvrouwen feliciteer de mevr. H. Robers-Sprokker HMV met het behaalde succes. Zij voegde hieraan toe naar voren te zijn ge komen omdat zij van oordeel was dat in „het jaar van de vrouw" toch ook een vrouw het woord moest voe ren. RAAKPUNTEN De heer D. J. Aaftink feliciteerde HMV namens het „Holtens gemengd Koor" met het behaalde kampioen schap. „Zowel Uwe als onze vereni ging zitten beide in de muzieknoten te grabbelen. Tot zover komen we beide overeen. Maar we hebben meer raakpunten want jullie hebben Henny (dirigent Fransen, red.) en wij Rikie (zijn echtgenote, red.)", aldus de heer Aaftink, die tenslotte meedeelde dat het „Holtens Gemengd Koor" op 10 mei a.s. zal deelnemen aan een concours, waarbij hij de hoop uitsprak dat het succes zo zal zijn dat het koor wordt ingehaald door de kampioen van Nederland. TRADITIE DOORBROKEN HMV-dirigent H. Fransen dankte allen voor hun waarderende woor den en felicitaties, „Het is hartver warmend te mogen ervaren welke warme plaats HMV in Holten in neemt." Terugziend op het concours onderschreef hij de woorden van de heer Lukkien dat elk der muzikan ten de prestatie moet leveren. „Ik heb er grote bewondering voor dat we de eerste prijs behaalden op een Topconcours waaraan we voor de eerste keer deelnamen. Hiermee heeft HMV een traditie op dit con cours doorbroken." Hij vroeg (en kreeg) een daverend applaus voor zijn muzikanten. Aan het slot van deze feestelijke receptie dankte voorzitter A. Wes terik voor de overweldigende belang stelling en de vele attenties welke door instellingen, bedrijven, vereni gingen en vrienden werden aange boden. Vrijdagmorgen om 8 uur is door Bo-Mobiel B.V. te Hengelo (O.) een begin gemaakt met het poten van 3 grote lindebomen op het terrein naast net noodgemeentehuis. De bo men, 30 jaar oud en 13 a 14 meter oog zijn donderdagmorgen gerooid in 's Graveland bij Hilversum. Het gewicht van de 3 bomen, (met enorme kluit aarde) bedraagt plm, 11 a 12 ton. Evenals vorig jaar besloten afge vaardigden van de Jeugddienstcom missie,' de Jongerendienstcommissie het Jeugdkoor „Helicon" en enkele catechisanten, om als „Hervormde Jongeren" van Holten op Eerste Paasdag gezamenlijk iets te onder nemen. Daarom dit berichtje, waarin we- vertellen wat er gaat gebeuren. 1) Zingen van bekende paaslie- deren in het bejaardencentrum „de Diessenplas", De liederen krijg je op een stencil). 2) Een paasbroodmaaltijd. 3) Gezamenlijke kerkgang. Een ieder die er plezier in treeft om met deze dingen mee te doen wordt op Eerste Paasdag verwacht om half acht ('s morgens) bij „Irene". Ter gelegenheid van het jl. zaterdagmiddag behaalde kampioen schap van Nederland hield onze Holtense muziekvereniging H.M.V. dinsdagavond een receptie in zaal Amicitia, waarvoor een overwel digende belangstelling bestond. Zoals bekend heeft H.M.V. jl. za terdagmiddag deelgenomen aan het Topconcours van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen te Arnhem en behaalde in de afdeling Fanfare, met 159 punten de eerste prijs van de zeven deelnemende korpsen. Aan dit Topconcours kon alleen worden delgenomen door korpsen uit de „Vaandelafdeling", welke het afgelpen jaar op een concours een eerste prijs met onderschei ding (lof van de jury) behaalden. Hoewel zaterdag, na het bekend worden van dit enorme succes, vele honderden Holtenaren bij krui denier Baltus aan de Larenseweg waren samengestroomd teneinde H.M.V. feestelijk te verwelkomen, vond dinsdagavond een officiële huldigingsreceptie plaats, teneinde ^belangstellenden gelegenheid te geven hun persoonlijke felicitaties aan H.M.V. aan te bieden. resultaat blijkt duidelijk de saam horigheid en spirit van HMV dat hiermee een visitekaartje van Hol ten is geworden waarop we terecht trots kunnen zijn. Ik vraag me nu wel af welke sierlijke wimpels we aan Uw vaandel nu nog hebben te verwachten". Hij bood het korps, uit de gemeentelijke culturele pot, een bedrag van fl. 250,- aan. Ook hij preees de prestaties van dirigent Hen ny Fransen met de woorden: „Het. streelt onze ijdelheid dat hij één van de onzen is". Loco Burgemeester J. Rietberg, wiens sympathie en liefde voor onze muziekvereniging bekend zijn was wegens omstandigheden verhinderd om de receptie bij te wo nen, maar in z'n hart is hij bij on3, zo zei mr. Enklaar. HOOGTE Namens de Fanfare uit Markelo feliciteerde de heer Nijenhuis HMV met het behaalde kampioenschap en sprak de hoop uit dat HMV nog vele jaren op dit hoge muzikale niveau zal handhaven. „Hoogte behouden is vaak moeilijker dan hoogte beha len", merkte hij op. Het speet hem dat het op zo korte termijn niet mo gelijk was gebleken de „Fanfare" uit Markelo bijeen te krijgen orr „HMV" een serenade te brengen. PAUKEN Erg aardig was daarna de toespraak van de heer Paalman als afgevaar digde van de Harmonie 'Kunstmin' uit Gorssel, waarvan Henny Fran sen ook dirigent is. De heer Paal man zei: „HMV heeft met slechts één puntje meer gewonnen en we zijn daar met U allen zeer verheugd over. Maar wel wil ik stellen dat dit ene puntje gekomen is uit de pau ken, die HMV speciaal voor dit ene concours van Gorssel heeft geleend". HMV-secretaris J. Schippers trad even later naar voren en merkte op: „We hebben de pauken van Gorssel moeten lenen omdat onze eigen pau ken enkel nog historische waarde hebben. Echter, we zijn op een mo ment gekomen waarop we niet meer bij de buren kunnen gaan le nen. Onze paukenist Johan Meijer heeft recht op eigen nieuwe pauken". Hij bereikte hiermee dat de aanwe zigen tijdens de receptie reeds een aanvang maakten met een geldwer vingsactie, welke nog door een huis aan huis actie zal worden gevolgd. Namens de carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" bood de heer E. Vin cent de eerste f 100,- aan van de daarvoor benodigde f 4000, PRESTATIE VAN DE LEDEN Sprekend namens „Bato" prees de heer Lukkien de persoonlijke prestaties van elk der muzikanten. „Bij een succes als deze wordt het bestuur gefeliciteerd. Dit kan ook moeilijk anders. Maar we moeten daarbij wel bedenken dat elk lid zijn steentje heeft moeten bijdragen. Wanneer „Bato" in de toekomst een evenement organiseert waarbij we een beroep moeten doen op de me- In „Irene" is een bloemenwinkeltje, waar je een bosje bloemen kunt ko pen a f 1,50. Vandaar vertrekken we met onze bloemen naar ,,De Diessenplas" en zingen liederen. Plm. half negen hebben we de broodmaaltijd waar na we gezamenlijk naar de kerk wan delen, waar om 10 uur de Paasdienst begint. In verband met de voorbereidingen van de broodmaaltijd is opgave nood zakelijk! Dit kan gebeuren op de ca techisatie, waarvan je deel uitmaakt, op het koor, of tot en met 22 maart op de volgende adressen: bij Ans Aaftink, Oranjestraat 24, tel. 1492 en Bert Wierbos, Sparreweg 10, tel. 1990. De voorbereidingscommissie.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 1