PATRICIA VAN BERKEL WERD KAMPIOEN „BERGRUITERTJES" "■'M '<S I Hockey-nieuws VOLLEYBAL (Heren) V oorlichtingsdag voor veehouders RAADSVERGADERING Eervolle uitnodiging voor Karin en Patricia wsKmÊÊüÊamÊÊÊm Schaakclub „Holten" won van koploper Goor Holten heeft t hoogste werkloosheidpercentage Uw kaarten moeten nu echt de deur uit. Schurascoop nieuws C.B.T.B.-ers hielden „Praatvergadering' S chietwedstrij den ANTIEK EN MODERNE KUNST In gewest Deventer Gezond vee - Betere resultaten Forum kreeg vele vragen Zondagavondconcert Twee monteurs Eungus Verder Gesloten Wereldwinkel in „De Schure" Vrijwilligers JUDO-EXAMENS SV „BATO" Max-kt Rijssen Verkoopaktie Supportersvereniging mÊmÊmrnSÈm Vrijdag 13 december 1974 Patricia van Berkel, clubkampioene 1974 ponyclub Bergruitertjes. De schaakclub van de S.V. „Hol ten" heeft ook haar tweede bonds wedstrijd met duidelijke cijfers ge wonnen. Deze keer werd het op kop staande Goor 2 van de borden ge veegd. De uitslag: C. ZiereD. v.d. Knaap 0-1, B. Reef—W. G. Blits 1-0, G. C. HofmanB. van Beek 0-1, H. van DorpG. J. Snippert 0-1, L. Schmölle.röH. T. Roeloffs 0-1, G. J. VrielinkH. van Beek Vs-Vs, W. SchotermanA. J. C. Brands 0-1, Mevr. NanningaW. Dissevelt 1-0. Totaal 27s—57:.' Voor de onderlinge competitie wer den twee inhaalwedstrijden gespeeld waarbij H. H. J. Stukker won van J. Baltus en Jan ten Velde en D. van Beek het puntje deelden. Op dinsdag 10 december hl. werd er een matig bezochte ledenvergade ring van de Hockey Club Holten ovpr een aantal belangrijke punten gesproken (opvallend was de leden groei, .die naar 130 leden gerekend kan worden; vooral door de jeugd uit het voortgezet onderwijs. Ook kwam eens te meer uit de le denvergadering de vraag naar vo ren: „Waarop is het toekomstplan van de H.C. Holten gericht?" „Als lid van de Sportstichting is de Hockey Club veelvuldig 'met deze Sportstichting in contact, om over de toekomstaccommodatie te graten", aldus de voorzitter. Het zal tussen de drie en vijf jaar duren voordat twee nieuwe hockey velden en 'n oefenboek in 't nieuw te projecten sportpark gerealiseerd' zullen zijn. Weinig raadzaam acht de Sportstichting de wensen van de Hockeyclub om de huidige locatie te renoveren, daar de kosten-aanzienlijk groter en er ook nadelen, zullen zijn. Maar toegezegd is, dat een onder zoek naar de kosten zal worden ge daan door de Stichting. Over de verrichtingen van de com petitie-spelende jeugd en senioren elftallen waren de berichten gunstie en er werd een dringend beroep ge daan op de hockeyleden om de jeugdi ge hockeyspeler te assisteren bij het trainen en te begeleiden bij de wed- strijdcompetiteie. Spoedig na de winterstop zal een contactochtend georganiseerd wor den met de ouders van de jeugdleden, om uitleg te geven aan veel vragen: zoals onder andere besteding van con- BATO 1 deelt punten met Flash 6 In een spannende wedstrijd moest Bato maandag weer eens om de pun- lijke overwinningen en de pepernoten lijke overwinnigen en de pepernoten van St. Nicola as viel dit de heren nogal koud op de maag. Vooral in de derde set stond het moreel op een laag pitje. De eerste set was hoop vol begonnen. Bato liep vlot naar een voorsprong van 6-0. Flash ging er daarna wat meer aan doen en haal de even vlot op tot 6-6. Hoewel bij Ba to de set-up's maar niet wilden luk ken, de opvang in het achterveld slechts was, en reed smashes hai-d, maar meters uit waren, won Bato toch met 19-17. De tweede set was weer voor Bato, 15-11. In de derde set rammelde het nogal bij Bato. Niets lukte er. De set was dan ook ver diend voor Flash met 8-15. In de 4e set moest Hesse bij de stand 4-1 voor Bato met een enkel blessure het veld verlaten. Een mede speler stond hem op de voet. Geluk kig was nog een wisselspeler van het 2e team bij de hand, zodat doorge speeld kon worden. Tot de stand .12-9 hield Bato de kans op volle winst in igen handen. De aanval van Flash draaide echter zeer goed zodat het toch nog 12-15 voor de ploeg uft Nij- verdal werd. BATO 2 verliest van Flash 5 De jeugdploeg speelde maandag een goede wedstrijd. De 1ste set werd verloren. Niet zozeer door het goede spel van de tegenstander als wel door eigen fouten. Zeker 5 maal werd alleen al afgefloten voor net- fouten (8-15). Toen in de 2de set het net met rust werd gelaten en ook aan de opslag wat meer aandacht werd besteed won Bato de set verdiend met 17-15 Flash schrok daar toch wel van en kwam in de 3e set met een nieuwe sterkere opstelling. Bato kon daar niet tegen op. Zowel de 3e als de 4e set waren voor Flash mt 15-4. Stand 3e klasse f.e.m. 9 dec. Stand 3e klasse t.em. 9dec. Flash 6 8-12; Flash 5 8-12, ZMVV 1 9-11, Bato 1 6-10, Rivo 3 7-10, Flash 4 8-10. ZMVV 2 8-7, Holyoke 2 l Bato 2 6-4, Rivo 4 8-3, Flash 7 8-0. tributiegelden, kleding en competitie. Verder heeft in het bestuur de vol gende mutatie plaatsgevonden: De heer P. de Reuver trad af als secretaris wegens zeer drukke werk zaamheden en mevrouw J. Pfeffer- ster. Nieuwe scheidsrechtercommis saris werd de heer J. Nieuwenhuis. De plaats voor een jeugd coördina tor is helaas nog opengebleven. De jaarlijijkse Algemene Ledenver gadering zal iri april 1975 plaatsvin den. Vanaf 14 december a.s. gaat de win terstop in en dat betekent voor ve le hockeyers een wedstrijdpauze tot ongeveer half februari. De zaal'hoc- key-competitie begint op 5 januari en die neemt ongeveer 7 zondagen in •eslag, waaama de velde ompetitie begint op 5 januari en die neemt on geveer 7 zondagen in beslag, waarna de veldcompettie weer een aanvang neemt. Zaterdag 14 december is er geen training voor Mini's of senioren. Meisjes B traint om 10.30 uur. Leden, die vinden dat het trainen door moet gaan, kunnen contact op nemen met het Bestuur. Het is be langrijk een korte rust in te voeren. Vooral voor die mensen, die zo veel vrije tijd voor öe club over heb ben (afgezien van de veldensituatie). Op 1 januari a'.s. zien we elkaar te rug bij het oliebollentoernooi. Bij de in zaal „Vosman" door de S.V. „Eendracht" om het club kampioenschap gehouden wedstrij den werden de volgende resultaten behaald: Luchtgeweer Groep A: 1 H. J. Nekkers 132 pnt. 2 G. A. Haverslag 125 pnt. 3 Jan Haan 117 pnt. 4 J. van Asselt 114 pnt. Groep B: 1 A. Schuppert 113 pnt. 2 G. J. Sluiter 111 pnt. Groep C: 1 E. J. Grootentraast 104 pnt. 2 F. J. Sluiter 97 pnt. 3 A. J. Bieleman 82 pnt. 4 A. Pekkeriet 78 pnt. 5 D. Geels 36 pnt. Luchtpistool Uitslag luchtpistool: 1 J. van As selt 44 pnt. 2G. Koopman 40 pnt. 3 G. A. Haverslag 39 (1 x 10), 4 H. J. Nekkers 39 pnt. 5 Jan Haan 37 pnt., 6 A. Bieleman 35 (1 x 9), 7 A. Schuppert 35 pnt. 8 F. J. Sluiter 31 pnt. 9 D. Geels 17 pnt. Op het terrein van camping „De Holterberg" werd in een zogenaamde „Samengestelde" wedstrijd door de leden van de ponyclub „De Bergrui tertjes" een sportieve strijd geleverd om het clubkampioenschap 1974. In drie ringen werd 's morgens om 9 uur begonnen met het afleggen van de dressuurproef in de klassen „Zwaar", „Licht", en „Beginners", 's Middags was er volop spanning bij de cross en het springen. De prijs uitreiking had 's avonds plaats in de kantine van de camping door voor- zifter Wim Barvelink die allen die aan het slagen meewerkten hartelijk dankte. Als juryleden fungeerden me vrouw Vos en de heer H. Beldman te Wierden en de heer G. Beldman te Holten. Karin Brouwers en Patricia van Berkel ontvingen een uitnodiging om deel te nemen aan de „Voorse lectie" voor de Europese kampioen schappen „Dressuur" te Uddel. Van harte proficiat jongelui en veel suc ces! De uitslagen: DRESSUUR ring I: 1 Marieke Ro- bers met „Shetly" 141 pnt. 2 Ineke Nijenhuis met „Katinga" 13572 pnt. 2 Patricia van Berkel met „Char- ly" 133 pnt. Ring 2: 1 Karin Brouwers met "Mr. Brouwny" 146 pnt. 2 e.e. Yvon ne Feddema met „Counter", Paulien Wansink met „Tanny", Astrid Dijk graaf met „Scout",, allen 1367a pnt. Ring 3: 1 Erma Brouwers met „Pinta" 1337j pnt., 2 Toosje Nijen huis met „Geha" 1287* pnt. 3 Trudie Trekop met „Wiljan" 1257: pnt. CROSS (Zwaar): 1 Jan Brons- voort met „Aprice" 130 pnt. 2 Patri cia Van Berkel 1287: pnt. 3 Marieke Robers 125 3/4 pnt. CROSS (Licht)1 Cora van Berkel met „Appie" 11772 nnt. 2 e.e. Astrid Dijkstraaf en Jan Pieffers met „Fu- riosa!' 117 pnt. CROSS (Beginners): 1 Engbert Prins met „Sandra" 109 3/4 pnt., 2 Toosje Nijenhuis 107 pnt. 3 Ad de Koff met „Moswold" 927s pnt. SPRINGEN (Zwaar)Patricia van Berkel 100 pnt. Toosje Nijenhuis 100 pnt. Jan Bronsvoort 100 pnt. SPRINGEN (Licht): 100 pnt. Jan Pieffers SPRINGEN (Beginners): Jan Prins met „Donar" 85 pnt. Algemeen klassement (Zwaar) en kampioen Patricia van Berkel 316,25 pnt. 2 Jan Bronsvoort 359 pnt, 3 Marieke Robers 351,75 pnt. Algemeen klassement (licht)1 Yvonne Feddema 342,75 pnt. 2 Jan Pieffers 339,50 pnt. 3 e.e. Paulien Wansink en Ria Veneklaas 332 pnt. Algemeen klassement (Beginners) Jan Prins 278 pnt. Galerie Lenten, Kletterstraat 25-27 te Espe houdt van zondag, 22 decem ber tot en met woensdag, 1 januari, een speciale kersttentoonstelling. Hieraan werken mee Louis Gieling de onge, uit Silvolde, Joh. C. Lee man uit utphen en Roelof Lenten uit Espe. y zullen een subtiele combina tie van antiek en moderne kunst ten toonstellen. Burgemeester, Mr W. J. P. Notten van Gorssel, zal de expositie openen zondagmiddag 22 december om 14.90 uur. De openingstijden zijn: maan dag t.e.m. zaterdag van 10.00-18.00, 2e kerstdag, nieuwjaarsdag en zondag van 14.0018.00. Op le kerstdag is de gelerie gesloten. Kunst- en antiekhandel Joh. C Leeman en Galérie Lenten exposeren van 21 december t.e.m. 31 december aan de Groenmarkt 5 te Zuxphen werken van schilders van de Bergen se school en tijdgenoten. De openings tijden zijn van 10.00-17.00 uur. Zon dags en le kerstdag is de tentoon stelling gesloten. De geregistreerde arbeidsreserve aantal werklozen is de afgelo pen maand in het rayon Deventer wederom onrustbarend gestegen (1059-1253) en bedraagt nu gemiddeld 5 procent. De gemeente Holten is kop loper met 65 mannen, dit is 5.9 pro cent van de afhankelijke mannelijke beroepsbevolking. De verwachting is. dat de december maand nog een verdere styging te zien zal geven. Met een werkloos heidspercentage van 5-5 procent zal de komende maanden zeker rekening moeten worden gehouden. De stijging is geheel voor rekening van de teruglopende werkgelegen heid in de bouw en komt tot uiting met de sectoren welke aan de bouw verwant zyn. De vraag daalt steeds verder en ook hier is de verwachting, dat die tot beneden 1 procent zal komen te lig gen. In het aantal werkloze vrouwen kwam weinig verandering. De vraag echter nam wederom sterk af en be draagt nog slechts 0.5 procent. Van de 1253 werklozen per ultimo november waren er 30 werkzaam op a.w.- en s.w.-objecten, 244 zijn min der geschikten. 137 jeugdigen bene den de 19 jaar. zodat er een reëel aanbod van volwassenen blijft van. 842. Hiervan zijn er 84, 50 jaar en ouder. In zaal „Vosman" werd de derde en tevens laatste voor lichtingsdag voor veehouders met ligboxstallen in Oost-Over ijssel gehouden. In Hardenberg en Weerselo werden reeds der gelijke bijeenkomsten, die uit gaan van het Consulentschap voor de Rundveehouderij te Hengelo en de Federatie van Verenigingen en Commissies voor Landbouwvoorlichting in Oost-Overijssel, gehouden op resp. 22 en 29 november. Op de voorlichtingsdag in Holten wa ren uitgenodigd de veehouders met ligboxenstallen in Holten, Bathmen, Goor, Diepenheim, Wierden en Rijssen. Plm. 40 veehouders hadden aan de uit nodiging gehoor gegeven. Zij werden welkom geheten door de consulent voor de rundveehouderij ir. G. Brilman te Hengelo die in een korte toelichting op het thema voor deze dag „Gezond vee-Betere resul taten" wees op de snelle stijging van het aantal ligboxenstallen in ons land. Plm. 10 jaar geleden startte men met de bouw en thans zijn er reeds ruim 8000 van deze stallen waarvan plm. 750 in Oost-Overijssel. Sint Nicolaas is vertrokken naar zui delijker streken, zijn cadeaus worden gedragen (of liggen in de kast). De dagen donkeren steeds meer. 't is Kerst vóór u er erg in hebt. Als u nu uw wenskaarten niet weg stuurt naar familieleden, vrienden, kennissen, zakenrelaties, komt 't er niet meer van. Of u bent te laat, want de PTT kan al die miljoenen kaarten niet in een paar dagen ver- Het RONO-zondagavondconcert van de vierde adventszondag (22 decem ber) heeft een bijzonder karakter. In plaats van de orkestconcerten die an ders altijd het programma vullen, is dit keer de vorm van een muzikale soiree gekozen. Aan het programma werken o.a, mee de violist Jaques se, de alt Joukje de Vries, twee le- Meyer en de pianist Robert van' Dein den van het gezelschap De Gronin ger Minstreels. de organisten Lynn Zeigler en Piet Wiersma en het Gro nings Mannenkoor begeleid door een instrumentaal ensemble o.l.v. Wim Stoppelenburg. In het kader van deze muzikale soi ree zal o.a. worden uitgezonden de „Peace Song" van Robert de Groot en Peter van der Sande. In dit werk, geschreven voor mannenkoor en een instrumentaal ensemble is getracht een synthese te bereiken van elemen ten uit de zgn. klassieke en uit de popmuziek. Eindredaktie van het programma Drs. Pieter Huizinga. werken. Goed, u verzendt uw kaar ten dus vandaag of morgen. Worden het weer kaarten van de kin- derpostzegelaktie? Gefrankeerd met gouden kinderzegels (U weet toch dat de kinderzegel in Nederland dit jaar vijftig jaar bestaat en dat hon- drden instellingen eigenlijk en beet je rekenen op een feestelijke bijdra ge? Natuurlijk weet u dat.,) Uw relaties in het buitenland zijn ver zot op de kaarten met. afbeeldingen van antieke Nedeidandse tegels en met etsen en gravures van Rem brandt. Maar ook de overige kaarten mogen er zijn. Daar legt: u eer mee in. En wat is er nu meer voldoening ge vend dan het hartelijke gebaar van 'n Kerst- of Nieuwjaarsgroet te com bineren met de hulp aan het kind, dat het zonder extra duwtje in de rug niet redt? Doe ze gauw de deur uit, uw kaar ten. Mét kinderzegels! Vergeet het niet! Het plaatselijk comité de dames Dekker, van Dam. Enklaar, Fransen, Groenewoudt, Haa- se, van Pijpen, Steinhauer, van Voorthuysen. In ons bericht van vorige week be treffende verlichtingscontrole auto's verzuimden we te vermelden dat de keuring mede verricht werd door monteur J. Bluernink. Gaarne excuus l Spr. concludeerde hieruit dat de stal len goed voldoen anders zou de toe name niet zo groot zijn geweest. Ing. C. H. Harmsen, specialist voe dervoorziening bij het consulentschap hield een inleiding over „Voeding en gezondheid van het vee". Hij ging uitvoerig in op de voeding van het kalf in de eerste dagen na de ge boorte waarbij biest van zeer groot belang is omdat het jonge dier hier uit antistoffen opneemt. In de laat ste paar dagen van de eerste levens week kan wat kunstmelk worden bij gegeven. Ing. Harmsen gaf voorts in zijn lezing middelen aan ter voorko ming van de slepende melkziekte die nog als es voorkomt in ligboxen stallen. Deze ziekte ontstaat eigenlijk alleen maar doordat de koe op een bepaald moment onvoldoende ge voerd wordt of doordat het dier te traag is met „consumeren". Vetafzetting kan tot gevolg hebben dat het dier minder voer tot zich neemt. Op het moment van het af kalven moeten de dieren niet te vet zijn. Vooral tijdens de droogstand niet teveel ruwvoer verstrekken en voorzichtig zijn met. snijmais. Droogstaande koeien zou men ei genlijk in een aparte afdeling van de ligboxen onder moeten brengen om ze op rantsoen te kunnen zetten. Veel koeien verkeren tegen de tijd dat ze afkalven nog vaak in een té goede conditie. Ing. G. H. Herbers, specialist melk- winning, bij het consulentschap sprak over 't onderwerp „Een goede melk- methode gezonde uiers". Wat wil len wij met onze melkkoeien? Zo veel mogelijk melk met behoud van goe de en mooie uiers! Dit is wel moge lijk, dan moet d'e methode van mel ken, waarvoor de boer zelf verant woordelijk is goed zijn. Er moet een goed samenspel zijn tussen melk koe en machine. Goed onderhouden van de machine en een goede melk- methode garanderen een optimale produktie. Drs. P. Veenstra, dierenarts bij dé Gezondheidsdienst voor dieren te Zwolle hield een lezing over het on derwerp „Preventieve gezondsheids- zorg in ligboxstallen". Hij wees op de uitwendige, .omstandigheden waar in het vee in een ligboxenstal ver leerd. Ze zijn totaal anders en heb ben heel gi'ote invloed op het dier. De stl wordt heel anc'ers gebruikt dan de gupstal. In de l.b. stal waar in veel meer dieren verblijven op de- zlfde ruimte is d kans op besmet- t;ng groter. Vijftien jaar geleden stierf 77: procent van de kalveren en momenteel bedraagt de kalversterf- te 15 procent, ondanks „keizerssne- de" en antibiotica. Dit, zo zei drs. Feenstra geeft toch wel te denken. Hij noemde antibiotica een machtig middel maar het moet met grote zorg worden gebruikt. Men moet niet te gauw z'n toevlucht nemen tot medi cijnen: uiteindelijk dienen ze ter ge nezing en dienen daarvoor te wor de gebruikt. Het is van het allergrootste belang dat de natuurlijke weerstand bij het dier wordt opgevoerd. Zeer uitvoerig stond dierenarts Feen stra, aan de hand van kleurendia's, stil bij gebreken aan de klauwen (stinkpoot infectie, hoefbevangenhehl enz.). Bij het voorkomen en bestrij den van klauw gebreken is een sta- bad met doorloopbad dringend nood zakelijk. Helaas waarschuwt men pas de dierenarts als het dier reeds kreu pel is en het kan dan te laat zijn. Ook kan men veel narigheid voorko men door een of twee keer per ja ai de klauwen te laten bekijken door een pedicure. Na de inleidingen werd een forum gevormd waaraan een groot aantal vragen werden gesteld. Het forum (voorz. ir. Brilman) bestond uit de inleiders en ing. G. H. Wellenberg specialist huisvesting) en ing. J. Kruiskamp (specialist mechanisatie en arbeidszorg). Door het gereedkomen van e_en aan tal grote objecten in Deventer en omgeving steeg het geregistreerde aanbod de afgelopen verslagmaand in de BOUW zeer aanzienlijk. Voor de komende maanden verwacht het Gewestelijk Arbeidsbureau een ver dere stijging aangezien de normale seizoenwerklozen in november, de cember en januari worden ingeschre ven. De openstaande aanvragen (11) daalden en de verwachting is, dat dit cijfer nog iets verder zal dalen. In de sector METAAL bestaat de stijging van het aanbod uit aan dé bouw verwante beroepen. Ook hier is nog een stijging door seizo.ensinvloe- den te verwachten. De vraag zal praktisch constant blijven (124 tegen 141 werklozen). Het aantal werkloze mannen, ver deeld over de gemeenten in het ray on bedraagt als volgt. Tussen haak jes de cijfers van de vorige maand: Bathmen 22 is 4 procent (23 is 4.2 procent) Deventer 880 is 5.3 pro cent (730 is 4.4 procent), Diepenveen 58 is 3.7 procent (43 is 2.8 procent) Holten 65 is 5.9 procent (55 is 5.0 procent), Olst 52 is 2.7 procent (38 is 2.0 procent) en Raalte 176 is 5.4 procent (170 is 5.2). De 'gemeenteraad komt dinsdag, 17 december, in openbare vergade ring ten gemeentehuize bijeen ter be handeling van de volgende AGENDA 1) Notulen van de vergadering van 19 oktober 1974. 2) a) Ingekomen stukken, b) Mededelingen. 3) Voorstel tot verkoop van een bouwterrein aan: a) de heer J. F. Boer, Churchill- straat 145, alhier; b) de heer J. W. Stegink, Noor denbergstraat 8, alhier; c) de Stichting Centrale Plat- landsbibliotheek voor Over ijssel te Zwolle. 4) Vooral tot het verlenen van een schadevergoeding aan de heer A. J. Willems alhier, we gens afkoop van erfpacht van een stuk grond aan de Aaltinksweg. 5) Voorstel tot het verhuren van een schuur bij perceel Beuseberg 63 aan de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, alhier. 6) Voorstel tot het verpachten van het jachtrecht op enkele perce len in de Holterberg aan de heer J. ter Horst te Rijssen. 7) Voorstel tot vaststelling van huurprijzen voor het gebruik van gymnastieklokalen, het voorma lig gymnastieklokaal en het zwembad „Twenhaarsveld". 8) Voorstel tot wijziging van de ver ordening regelende de tarieven voor de levering van aardgas. 9) Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing en invor dering van rechten van de vlees keuringsdienst. 10) Voorstel tot het onttrekken van een voetpad aan het openbaar verkeer. 11) Voorstel tot wijziging van de af koopsom wegens overdracht in beheer en onderhoud van de pro vinciale weg naar Laren. 12) Voorstel tot verbetering van de spoorwegovergang in de Dikke- steensweg. 13) Voorstel tot wijziging van de verordening op de marktgelden. 14) Voorstel tot vaststelling van een verordening regelende de subsi diëring van plaatselijke culture- Ie-, jeugd- en sportverenigingen. 15) Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe kamneerverordening. 16) Voorstel tot wiiziging van de ge meente- en bedriifsbegrotineen 1974 aanvullende subsidie nlat- telandsbibliotheek. subsidie rieten dak. verhoging bedrag oer leer ling ooenbaar en hiizonder lager nnderwjis, aansluiting percelen Lichtenberg on aardgasnet. uit breiding distributienet G.E.B. Nieuw He eten en aankoop ge- rei=dschan G.E.B.) 17) Behandeling gemeente- en be- driifsbegrotingen voor het jaar 1975 (algemene beschouwingen). In het post-sintnicolase tijdperk is het officiële winterprogramma be kend geworden van de jeugdsocië- teit de „Schure". Omdat wij ons er van bewust zijn dat nog niet ieder een de kostbare tijd en de euvele moed heeft gehad hiervan kennis te nemen, volgt er hu een verkorte weergave van de uitgebreide aktivi- teiten. Zaterdag 21 december zal het programma worden ingeluid door de 'Nederlandse folkgroep FUNGUS in onze sociëteit (aanvang 20.30 uur). FUNGUS neemt in cie Nederlandse popmuziek een unieke plaats in, om dat het de enige groep is, die zich op de Nederlandse folk heeft geworpen. FUNGUS, die zoveel oud-Hollandse wijsjes in zijn repertoire doet, staat met „Kaapren Varen" in de nationa le hitparade, wat nog nooit met een volksliedje is gebeurd. Bovendien loopt de l.p. „FUNGUS" als een spreekwoordelijke trein. De laatste bevat een aantal Britse Hollandse en Friese folksongs en instrumentals, die het verband tussen de verschil lende taalgebieden duidelijk aantoont. Het is vreemd gelopen met de volks muziek. Alleen een selecte groep van liefhebbers is nog in dit genre geïn teresseerd. Dit leidde» tot een voor oordeel bij de platenmaatschappijen om vooral geen volksmuziek uit te brengen, omdat de markt er te klein voor zou zijn. FUNGUS heeft met „Kaapren Va ren" aangetoond, dat dit vooroordeel onterecht is, mits je het lef hebt volksmuziek in een acceptabele vorm te gieten. De groep bestaat uit (op de foto v.l.n.r.) Fred Piek, zang, akoes- ties gitaar en perkussie, Sido Mar tens, gitaar, Koos Pakvis, basgitaar, Kees Maat, piano, orgel en accorde on en sinds kort ook uit de platenstu- dio's bekende drummer Louis Debij. FUNGUS, vroeger één van de tal rijke folkgroepjes in Nederland, die zich op het traditionele akoestiese werk toelegden, ging in navolging van de Engelse folkgroep Fairport Convention elektrisch spelen (de zg. folkurock). Ze deden dat om het wat benauwde aritstieke sfeertje aan de folkclubs te ontvluchten. Het Britse materiaal maakte bijna geheel plaats voor Nedei'lands en Fries materiaal. Gitarist Sido Martens (hij is een originele Fries) bracht ook het kom- positorische element in de groep; zijn komposities liggen echter wel in de traditionele sfeer. Successen ble ven niet uit. Festivals in Nederland waaronder het bekende Pinkpop fes tival waar Fungus aantrad als enige Nederlandse groep tussen alleen bui» tenlandse groepen, voor een publiek van meer dan 30.000 man, diverse festivals in België, twee tournees bin nen één jaar in Engeland en diverse radio- en t.v. optredens. Dat belooft wat zaterdag 21 december Naast dit optredeh van FUNGUS, zijn er thema-avonden gevuld met film. informatie, en indien daar be hoefte aan bestaat diskussie. Onder werpen hiervoor zijn: maatschappe lijk werk, wereld-winkel, het politie wezen en wei-kende jongeren. De ex- pressiegroep zal trachten deze the ma's de bewuste avond (data en aanvangstijden worden nog bekend' gemaakt) op haar manier naar vo- xer>. brengen, tewijl gr ook gezorgd wordt voor voldoende infomatiema- teriaal. Het denkspelentoernooi, bestaat ook dit jaar weer uit de volgende spe len: klaverja.ssen, toepen, pesten, mens-erger-je-niet, stratego, dammen en schaken. Gedurende de kerstvakantie zal de mogelijkheid bestaan je naam voor eeuwig bij te laten schrijven in de recordlijst van de meest waanzinni ge bezigheden aller tijden. Heb je hiervoor nog goede suggesties, gooi ze even in de kopij-bus van de Schure Natuurlijk zal de Schure ook dit jaar weer gepaste aandacht besteden aan de viei-ing van het Kerst- en Nieuwjaargebeuren met o.a, een puzzeltoch en een nachtfilm. Jeugdsociëteit de Schure zal vrij dagavond 13 december gesloten zijn in vrband met het huwelijk van on ze naaste medewerker Gerrit Kes- terman en Hennxe Bitman. Ook zonr dagmiddag 15 december is er geen film. Zegt het voort.! Zondagavond 15 dece'mber a.s.. zal er in de Schure- de film „Een kwestie van macht" gedraaid worden. Deze film over de economische en politie ke problemen in het ontwikkelings land Columbia dient als uitganspunt voor de rest van de avond. De leden van de werkgroep Wereldwinkel, waaronder enkele mensen die zelf uit gezonden zijn geweest, zullen probe ren door middel van o.a. meege brachte informatie de eventuele vra gen beantwoorden. Na de film, die om 20.30 begint (duur 45 minuten) zal er gewoon dis co gedraaid woden, hierbij rekening houdend met de mensen die nog e- ven door willen praten. Verhuizingen., dienstplichten, huwe- lijiken en principiële redenen belager, ons aantel vrijwilligers, zodat er in bestuur en werkgroepen enkele plaat sen vrij gekomen zijn. Heb je belang stelling of wil je informatie over een dergelijke functie, kom dan vrijdag middag of zaterdags eens praten en kijken in het gebouw aan de Beuse- bergerweg 63 of bel 2755. (voor verder nieuws omtrent het Kerstprogramma: zie het Holtens Nieuwsblad van de komende we ken of d De gemeenteraad komt op donder dag, 19 december a.s. om 14.00 uur ten gemeentehuize in openbare ver gadering bijeen ter behandeling van de volgende Agenda 1. Voorstel tot vaststelling van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen voor het jaar 1975 (voortgezette behandeling). 2. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing en invor dering van een wegenbelasting en een belasting voor het genot van waterafvoer op de riolen in de gemeente Holten. 3. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing van op centen op de hoofdsom der per sonele belasting voor de gemeen te Holten. 4. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing en invor dering van rechten op het gebruik van het gemeentelijk zwembad „Twenhaarsveld" te Holten. 5. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing en invor dering van reinigingsrechten in de gemeente Holten. 6. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing van leges in de gemeente Holten. 7. Voorstel tot wijziging van de ver ordening betreffende subsidiëring van het godsdienstonderwijs. 8. Voorstel tot het vaststellen van het bedrag per leerling voor de openbare scholen voor lager on derwijs, als bedoeld in artikel 55 bis der Lager-Onderwijswet 1920 voor het jaar 1975. 8. Voorstel tot het accepteren van vaste geldleningen, af te sluiten met de NV Bank voor Nederland- sche Gemeenten voor het jaar 1975. 10 Voorstel tot het vaststellen van de door burgemeester en wethou ders op te nemen en uit te zet ten bedrag aan kort geld voor het jaar 1.975. 11 Voorstel tot het vaststellen van een krediet in rekeningconrant met de NV Bank voor Nederland- sche Gemeenten voor het jaar 1975. 12 Begrotingswijzigingen: 1. Opvoeren lasten (rente en af schrijving) van na het ge reed komen van de concept begroting 1975 gedane inves teringen'. 2. Subsidie Dierenasyl Deven ter. 3. Raming in verband met ver hoging diverse belastingen. 4. Bestemming reserve onge woon bevolkingsverloop. 5. Wijziging begroting Gasbe drijf in verband met tariefs herziening. Bij de door de heer v.d. Werfhorst leraar aan de Sportschool „Wolffs" te Zwolle ofgenomen judo-examen* slaagden van de „SV BATO afd. Judo" voor de Gele slip: 1 Gerwin Leppink; 2 Maaikol Mol. Oranje slip: 1 Yvonne Post; 2 Huub Schoorlemmer; 3 Gerard Klunder; 4 Eric Hanenburg; 5 Jan ter Beest; 6 Harry van Langen. Groene slip: 1 Gert Masselink; 2 Geert Nijland; 3 Jaap Trotsenburg; 4 Carolien Meester; 5 Reinoud Schrij ver; 6 Arnoud Schrijver; 7 Eric "Schmets; 8 Henry Thalèn; 9 Jan Hovénkamp; 10 Joost Sogers. Bruine slip: 1 Eric van de Berg. Gele band: 1 Martin Terlage; 2 Ro nald Schmets; 3 Andries Ligtenberg; 4 Henk Bos; 5 Joan Verhoeve; Mar ja Wiersema. Oranje band: 1 Henk Müller; 2 Jan Masselink. Groene band: 1 Renée Leppink, Aangevoerd: 168 varkens. Prijzen: 168 biggen van f 86,tot f 92,—. Algemeen overzicht: handel redelijk vlot en prijzen staande. Zaerdagmorgen 21 december orga niseert de Supportersvereniging voor de jeugd afdeling van de s.v. 'Hol ten' een kerstverkoopaktie. In enkele uren zal men proberen kerstkraxxs- jes en kerstbroden aan de 'vrouw' proberen te brengen. De jeugdafde ling van de s.v. 'Holten' omvat maar liefst 17 elftallen. Men zal de baten van deze warmaanbevolen aktie ge bruiken voor de begeleiding en trai ning van deze Holtense jeugd. De leden van de afd. Holten van de Chr. Boeren- en Tuindersbond (CBTB) hielden in gebouw „Rebo- both" de jaarlijkse z.g.n. „Praatver gadering" die door voorzitter Hm. Landeweerd met gebed werd geopend na lezing van het bijbelgedeelte Psalm 84. In zijn openingswoord noemde hij het jaar 1973 een jaar dat de boeren nog lang zal heugen. Een jaar waarin de prijzen daalden en de onkosten weer fors stegen en het jaar van de z.g.n. harde acties (verkeersblokkade)De heer Lande weerd deed verder mededeling van het schrijven dat door de afdelingen Holten en Rijssen CBTB en OLM werd gezonden aan de Hoofdinge nieur - directeur Rijkswaterstaat te Zwolle in verband met de hoogstge- vaarlijke verkeerssituaties op de Pa rallelweg Holten—Rijssen. Na een woord van welkom in 't bijzonder tot de afgevaardigde van de afd. Holten v. d. O.L.M. en de heren H. A. J. ter Steege te Enter en J. H. v. d. Kolk te Wierden, afgevaardigden van het Provinciaal Bestuur wees de heer v. d. Kolk in een korte toespraak op verschillende problemen op land- bouw-economisch gebied en bet gro te aantal wensen die door het Land bouwschap op de regeringstafel zijn gelegd. De taak van de CBTB is zo besloot de heer v. d. Kolk dezelfde gebleven n.l. werken vanuit het evan gelie, rechtvaardige verdeling en de zwakken helpen.' Er werden n.a.v. 't betoog tal van vragen gesteld. De matig bezocht-a vergadering werd door de heer v. d. Kolk met dankge bed beëindigd.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3