R.C.O.W. Ds. P. Lugtigheid sprak op ouderavond in Dijkerhoek Werkloosheid Overneming Larenseweg beheer en onderhoud m Verbreding spoorwegovergang bij Meermanskamp Zondagsdiensten Zondagsschool Holten Onze Agenda Het Komplati KERKDIENSTEN Raad Winkelweek 1186 kilogram uitstekend geslaagd •U Gewetensvorming en persoonsontwikkeling Ontleend aan de bijbel JONGETJE ERNSTIG GEWOND BIJ AANRIJDING BROMFIETSER AANGEREDEN Geen Ahob of tunnel Afsluiting voetpad Peuterzaal Holten Burgerlijke Stand Gevonden - Verloren 251 HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 18 cent per millimeter (bij contract lager) Abonnementsprijs f 3.75 per kwartaal, f7.50 per halt jaar, f 15.per jaar. Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-bank, Holten, t, g, v, Holtens Nieuwsblad ZOöto jociiLjaiiy flO. 50 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad' te Holten Holterberg 13, tel. J5483-1234 Adm. Gaardenstraat 17, tel. U5483-1533 Hoofdredacteur J. Wiggers, Koiweg 14, tel. 05483-1358 Red. medewerker D. J. Mondeei, Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Donderdagavond sprak ds. P. Lugtigheid met de ouders over het godsdienstonderwijs, dat hij nu al weer enkele jaren geeft op de openbare lagere school in Dijkerhoek. Hij kreeg het woord nadat de voorzitter van de Oudercommissie, de heer J. Veneklaas, de ouderavond had geopend. Hij kon in de hal van de school een groot aantal ouders verwelkomen. en dank" ook veranderingen doorge voerd worden. Hoewel hij met nadruk begrip toonde voor mensen, die God en de waarheid hadden herkend in de oude liederen, niettemin gaat het bij de vraag van de ouderlijke ver antwoordelijkheid, om het vormen van een nieuwe gemeente, die de lof van God zal verkondigen. Prak tisch betekende het wel, dat er naast nieuwe liederen ook oude liederen gezongen zullen worden. Iedere week een nieuw lied is voor de ouders niet bij te houden. Hij hoopte, dat de ouders, niet door het oude vast te houden, maar door hun verantwoor delijkheid voor hun kinderen te besef fen, zullen meewerken aan de vor ming van een nieuwe gemeente. Daartoe is eenvoud, fantasie en saamhorigheid geboden, waarbij we geholpen worden door de gezinsdien sten in ..Bethanië", die ouders en kin deren gelegenheid geven samen het evangelie te horen. Daarbij werd vanuit de zaal nog eens de nadruk gelegd op 't feit, dat „Bethanië" als eerste in Holten het experiment gewaagd had om de kin deren van de zondagsschool tot en met de schriftlezing in de kerkdienst de dienst te doen meevieren, om het daarna in hun eigen ruimte hun zondagsschooldienst te doen voort zetten. Dat is een stimulans voor el- Godsdienstonderwijs betekende voor de dominee in die tijd geloofs- onderwijs. Via de verhalen uit de bij bel doet God zich aan ons kennen. De mensen, die we daar tegenkomen, staan altijd weer op een verrassende tweesprong in hun leven, waar ze kunnen kiezen tussen schuld en toe komst, voor God. Die verhalen zijn uit het leven ge grepen. En 't vertellen van deze ver halen is ook het belangrijkste van het godsdienstonderwijs, aldus ds. Lugtigheid. Op deze wijze nemen de kinderen deel aan een gewetensvor ming en persoonsontwikkeling, die ontvonkt aan de bijbel. Want in het beluisteren van een verhaal wordt een kind gelijk aan de hoofdpersoon, beleeft zijn gedachten en zijn gevoe lens en leert zo zichzelf kennen. Thuis met kinderen praten Daarom is het van groot belang, aldus de inleider, dat kinderen dat kunnen meenemen in hun leven, er thuis over kunnen praten, waarbij hun ouders daaraan meewerken door ruimte te geven, door gesprek en sti muleren. Want niet alleen de meester, maar ook de ouders zijn een grote autoriteit in het leven van de kinderen. Geheel in de lijn der inleiding ging de discussie over de verantwoorde lijkheid van de ouders. Met alle pro blemen van dien! Velen hebben daar moeite mee, al dus de inleider. Er is op het punt van geloofsopvoeding een stuk ver- vx-eemding zichtbaar tussen ouders en kindex-en. Vooral wanneer we vanuit de traditie niet gewend zijn over geloofszaken te spreken. We moeten een hulp erkennen in de kin derbijbel, die we bij de boekhandel kunnen kopen; ook doen we beter geen gezag' tegenoverde kinderen op te houden, dat we niet hebben. Dat wil zeggen: als we bepaalde din gen niet weten, dat gëwoori zeg gen. Geloven cirkelt immers altijd rond een geheim, dat we niet kun nen uitspreken. Eén ding is echter absoluut noodzakelijk: „We moeten niet in zo'n druk tijdschema wer ken, dat er geen tijd meer ovei'blijft om met kinderen over deze dingen te praten! Nieuwe Liedboek Bij de ouders werd een vraag le vend omtrent het nieuwe Liedboek: „We kennen het niet, eigenlijk wil len we het niet". De inleider verge leek deze vraag met het runnen van een boerenbedrijf, waar „tegen wil DE GEREGISTREERDE arbeidsre serve van mannen - aantal werkloze mannen is ultimo no vember in Holten gestegen tot 65. Dit Ls 5.9 pet. van de afhankelijke man nelijke beroepsbevolking en het hoog ste percentage in het Gewest Deven- ter. En de verwachting is, dat dit aantal nog zal stijgen. Van de omliggende gemeenten ligt, met 362 mannen of 6.0 pet. alleen de gemeente Hellen* doorn nog hoger. Het is moeilijk na te gaan in welke broepsklassen deze 65 mannen werk zaam zyn geweest omdat het Ge westelijk Arbeidsbureau in Deven ter niet over een uitsplitsing per be- drijfsklasse per gemeente beschikt. Het is echter wel duidelijk, dat Hol ten zo spoedig mogelijk over een aan tal grote en kleine werkobjecten moet beschikken. Het zou daarom ontzettend belang rijk zyn als met de bouw van de sporthal, het ontmoetingscentrum dat de Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk wil stichten en b.v. met de riolering der Holterberg en om geving in 1975 zou kunnen worden begonnen. Onlangs heelt het regionaal coördi natiecollege voor openbare werken in Overijssel bij de Minister van So ciale Zaken een programmavoorstel ingediend met werken, die in het ka der van de werkloosheidsbestrijding met subsidie van het ministerie van sociale zaken zouden kunnen worden uitgevoerd. Die lijst bevat werken waarmee in totaal 30 miljoen gulden gemoeid is en waarop 20 miljoen rijkssubsidie zou kunnen worden ver kregen. Rond 15 december zul de minister over de Overijsselse lijst een beslissing nemen. Volgens de directeur van hel gewes telijk arbeidsbureau te Deventer, de heer J. A. Leenhouts, blijkt uit de door de R.C.O.W. bü het landelijke C.O.W. ingediende programmavoor- stellen, dat voor Holten geen voorstel len zijn gedaan. Van de heer Vuuregge, chct van de afdeling financiën ter secretarie, ver namen'we, dat de gemeente Holten o.a. de sporthal en de riolering op de Holterberg en omgeving heeft aange meld voor z.g. D.A.C.W.-subsidie en dat deze objecten waarschijnlijk bin nenkort voor subsidie in aanmerking zullen komen. Men is er deze week nog voor naar Zwolle geweest om sterk voor de Holtense belangen te pleiten. Er zal nog sterke druk moeten wor den uitgeoefend om in Holten werk objecten te verkrijgen. Of dit in D.A.C.W. (aanvullende werken)-vcr- band of in R.C.O.W.-Verband moet geschieden konden we niet achterha len. (w.b.). ke ouder, die de christelijke opvoe ding serieus neemt. Een stencil met praktische tips voor godsdienstige oDvoeding wordt ouders nog thuisgestuurd. De voor zitter bedankte ds. Lugtigheid voor zijn inleiding en overhandigde hem een kleine attentie. Huishoudelijk gedeelte Na de pauze werden de huishoude lijke zaken behandeld. Mevrouw A. Rensen, de secretares se, las de verslagen. De heer G. Hoekman, penningmeester, liet een lijst van inkomsten en uitgaven de revue passeren. Uiteindelijk bleken de inkomsten verre in de meerderheid te zijn. De kas werd gecontroleerd door de heren Wissink en Wegstapel. Na de secretaresse, penningmees ter en de kascommissie voor hun werk bedankt te hebben, herdacht de voorzitter in gevoelvolle woorden me vrouw Prins-Nijkamp. Hierna kreeg het hoofd der school, de heer Kroon, gelegenheid om en kele zaken betreffende de school te bespreken, zoals: het nut van loco, woordenboe ken, naslagwerken enz. het lezen op school, leeszaal, bi bliotheek biologiemethode testen het maken van foto's de kleutercursus. Na de rondvraag, waarbij nog enke le schoolzaken aan de orde kwa men, dankte de voorzitter de ouders voor het prettige medeleven met de school. Het was al laat tóen eenieder huiswaarts keerde. Aan het begin van de Deventerweg is dinsdagnamiddag de 8-jarige Eg- bert Slijkhuis uit de Kerkstraat aan gereden door een bestelauto die be stuurd werd door J. W. H. uit Almelo. Het kind liep hierbij inwendig hoofd letsel op en werd naar het St. Geer- truida ziekenhuis in Deventer ver voerd. Op de hoek van de Larenseweg- Kerkstraat wei-d dinsdagavond om plm. 7.00 uur de 81-jarige bromfietser A. P. uit de Churchillstraat te Hol ten aangereden toen een duxe auto geen voorrang verleende. P. werd met een schouderblessure in het St. Geertruiden zieknehuis in Deventer opgenomen. Ned. Herv. kerk: 9.00 en 10.30 u. ds. C. C. Addink. Viering H. Avondmaal. Oppasdienst: mevr. de Blaauw, me vrouw Sletterink en Janny Veitkamp. 10.00 u. Jongerendienst in „Irene". Geref. kerk: 9.30 en 15.00 u. ds. G. W. H. Peddemors. In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor verbouw van de kerk. R.K. kerk: za. 17.00 u„ zo. 9.30 u. DIJKERHOEK: 10.00 u. ds. P. Lug tigheid. Viering Heilig Avondmaal OKKENBROEK: 10.00 u. ds. M. de Heer. Medewerking Kerkkoor van Bathmen. NIEUW HEETEN: 8.00 en 11.00 u. za. 19.00 s., zo. De Sint Nicolaasactie van de Holtense Handelsvereniging beleefde maandagavond in zaal „Amicitia" haar slotfase door de aanwijzing van meer dan drieduizend gulden aan waardebonnen en een groot aantal waardevolle prjjzen met als hoofdprijs een diepvrieskist. De voorzitter van de H.H.V., de heer J. A. v.d. Maat, deelde voordat tot de aanwijzing van de bonnen enhet bekendmaken van hét juiste gewicht van de raad van Holten, mee dat de winkelweek als zeer geslaagd beschouwd mag worden. De Holtenaren kochten elders niet wat plaatselijk te koop was en de behaalde „omzet" tijdens de Sint Nicolaasactie was voor het bestuur reden om enkele honderden guldens extra aan prijzen beschikbaar te stellen. Aan het raden van het juiste ge wicht van de raad, burgemeester mr. Enklaar en gem. secr. Langenbarg werd door bijna duizend Holtenaren (1 bon per gezin) deelgenomen. Raad woog elf honderd zes en tachtig kilo Het gewicht dat onlangs op de weeg brug bij de Meng-Unie in tegenwoor digheid van de adj. der rijkspolitie de heer H. Meijer werd vastgesteld bedroeg 1186 kilogram (gemiddeld 84.7 kg.). Slechts een van de deelne mers n.l. de heer W. J. Eshuis, A.J. Goldsteinstraat 27 te Holten had dit precies geraden en hij won hiefmee de eerste prijs een waardebon van f 200,—. De andere winnaars zijn: H. Dondertman, Rijssensestraat 6 f 175,G. Nuus, Schoutenstraat 34 f 150,J. Arfman, Stationsstraat 7 f 125,—; J. W. Baltus, N 84a f 100,H. Klein Velderman, Dros- tenstraat 7 f 75,H. G. Tuitert, Sparrenweg 12 f 50,H. Wilpshaar, Holterenkstraat 10 f 50,J. Jansen, Dorpsstraat 1 f 50,G. J. Klaasses Espelo 46 f 25,D. Meuleman, H. J. Wansinkstraat f 25,B. Paal man. H. J. Wansinkstraat 8 f 25, H. Stegink, N 74 f 25,—; G. Rensen Dorpsstraat 58a f 10,Wd. J. Schol ten, B 24 f 10; J. H. Veneklaas Slots, Tuinstraat 6 f 10,A. D. Nijland, Kolweg 70 f 10.—; H. B. Vosman, Oranjestraat 36 f 10, Bij het aanwijzen van de waarde bonnen waren de gelukkigen: H. J. Wansink, Lageweg f 250,H. Roelofs Jr., Dorpsstraat 40 f 100, Bonnen van vijftig gulden H. W. Rensen, D 9; mevr. v.d. Berg, Schuttersweg 11; G. J. S. Hol, Bosch- kampsstraat 12: B. J. Udink, B 51; H. J. Baltus-, N 62; J. Kamphuis, Smidsstr. 5; A. Klein Velderman. Drostenstraat 1; G. W. Hulsman, B 135; A. Rietman, Look 25; J. Brink, Churchillstraat 11; C. van Limburg, B 130; F. Paalman, Diessenplasstraat 14; Jo Helsdingen, Kolweg 16; D. Aanstoot, B 65. Waardebonnen 25 gulden Wilco Boode, N 47; B. Groot Obbink, Kozakkenstraat 2; J. Prins. Dijker hoek 5; G. J. Borkent, Holterberg 12; II. Stoffers, Almelo: van Bussel, Kozakkenstraat 44; J. Drogt, Schou tenstraat 18; H. Wansink, Schepenen straat: 11; J. Jager, Rijssenstraat 2; G. Brinks, D 63b; Johan F. van Geenhuizen, Oranjestraat 21; J. Ros- man, Pastoriestraat 37; H, Schutte, Ab Jansenstraat 31; R. Krikkink, B 55; H. D Alink, Raalterweg 26; Dieben, Waardenborchstraat 5; A. van Heun, Reilinsweg 4; J. Traan- man, Pastoriestraat 29; B. W. Zwiers Noordenbergstraat; J. Nijlan, Schou- tensti-aat 2; J. W. Klein Horsman, O-Dev.weg 35; H. Dekkers, Canada straat 5; I-I. J. Wegstapel, D 7; mevr. M. v.d. Bolsum, Kamer 103, Bejaar dencentrum „Diessenplas"; G. W. Huzen, Bussinksweg 12 Loo-Bath- men. Verder werden er nog een groot aan tal waardebonnen aangewezen van een tientje. Extra prijzen "De extra prijze (gebruiksvoorwer pen, vlees en kaaspakketten etc.) vielen op de bonnen ten name van de volgende personen: E. Wegstapel, D 2 (diepvrieskist); A. J. Wibbelik, B 115 (wasdroogtrom- mel); J. Vincent, Oude Dev.weg (fo totoestel); H. Aanstoot, Look 51 (cas setterecorder); J. W. van Langen. Hoffesstraat (damesfiets); M. v.d, Stouw, Noordenbergstraat (haarkrul set); Ans Müller, Lageweg (pouf); G. J. Aaftink, II. J. Wansinkstraat (kruik bols); Gerrie Nijkamp, B 117 (kaaspakket); Nijland, Gaardenstraat (vleespakket)Lebbing, Verzetstraat (schemerlamp)B.! J. Houwen, Dies senplasstraat (ko^RRs;.J. H. ten B. Holterberg (elec. mes)mevr. A. Soer-Stukker, Larenseweg (boe ken) J. Oolbekkink, Holterbroek (voetbalschoenen); Erik Lammers, Aalpolsweg (luxe doos sigaren); G. H. Brinkman, Hoffesti'aat (sporttas); E. D. Ballast, Bergmanstraat (trai ningspak). De waardebonnen blijven geldig tot en met 31 december a.s. Wanneer ze na die datum worden ingeleverd hebben ze geen enkele waarde meer dus voor 1 januari besteden bij een van de deelnemende winkeliers. In de maand april j.l. besloot de raad om een gedeelte van de Laren seweg vanaf de grens van die be bouwde kom tot de Gelderse grens (Schipbeek) in beheer en onderhoud over te nemen van de provincie Over ijssel tegen een afkoopsom van f 234.924.—. „Bij nader inzien blykt echter, dat de berekening van de afkoopsom van het gedeelte van deze weg gelegen tussen de Dorperdijk en de Braam- weg over een afstand van 1050 m. dient te worden herzien. Bij de bere kening is uitgegaan van een weg- breedte van 5 m. Dit moet zijn 6 m. De aanvankelijke afkoopsom kan in verband hiermede worden verhoogd met f 17.640,—. Daarenboven is naderhand geble ken. dat geen afkoopsom is berekend voor de overneming van het onder houd' van de taluds en de beplantin gen alsmede de bermen naby 't via duct over de E-8", aldus B. en W. aan de raad. Bij schrijven van 23 oktober j.l. deelt Hoofdingenieur-Direkteur van de Provinciale Waterstaat het colle ge mede, dat hij alsnog bereid is om aan Gedeputeerde Staten dezer provincie voor te stellen hiervoor een afkoopsom van f 11.000te beta len. De aanvankelijke netto afkoop som bedroeg f 203.716,In verband met het vorenstaande stellen B. en W. thans aan de raad voor, overeen komstig het advies van de commis sie gemeentewerken en van financi en. het genoemde weggedeelte in ei gendom. beheer en onderhoud over te nemen voor een door de provin cie te betalen afkoopsom van f 263.564,en aan de provincie te betalen voor uitgevoerde werken ten behoeve van het plan „De Haar" f 31.207.—. De Commissie gemeentewerken heeft de situatie van de naar ve ler mening gevaarlyke spoorweg overgang in de Dikke Steensweg be studeerd en het resultaat van de ze studie en de daaropvolgende be spreking met de Ned. Spoorwegen hebben enkel tot gevolg gehad, dat op verzoek van de gemeente een tweetal extra knipperlichten bij de door een Aki beveiligde overweg zijn geplaatst. Een Ahob of tunnel is veel te stuur. Thans zijn N.S. bereid, aldus B. en W. in hun voorstel aan de raad, de 3.5 meter brede overweg te verbre den tot 5 meter, omdat de in de over weg liggende spoorstaven moeten werden vervangen. Daaraan is ech ter wel de voorwaarde verbonden, dat de gemeente de kosten van d-e aanpassing betaalt. Door de direc teur van gemeentewerken worden de ze kosten graamd op ca. f 4.000, B. en W. stellen de raad voor hier mede akkoord te gaan. Over het tijd stip waarop de verbreding zal Arts Vrijdag 17.00 u. t.e.m. maandagmoi-- gen 8 u. (uitsluitend voor spoedge vallen) P. Hut, Molenbelterweg 15, tel. 1280. Boodschappen: bellen om 11.00 en 4.00 u. Wijkverpleging Zuster W. Slomp-v.d. Stouw, Won- daalstraat 10, Markelo, tel. 05476- 1242. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags van 8-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dek- ker, tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 mevr. J. Beldman-Aanstoot. Ziekenvervoer Tel. 2980 en 1338 (J. Aanstoot) b.g.g. tel. 1320 (A. Müller). Tandarts A. G. Hoekstra, Scherpenzeelseweg 8, Goor, tel. 05470-3355. Spreekuur voor spoedgevallen: 6-7 u. nam; Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 33 G. J. Kraaij, tel. 2299. Maatschappelijk Werk Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening, Joncheerelaan 134, Nijverdal, tel. 05486-4126. Bureau Hol ten: Gaardenstraat 33, F. W. Kraaije- veld. Spreekuur: werkdagen 8.30-9.30 u. of na tel. afspr. 1436 en 2298 b.g.g. tel. 05486-4126. Oppascentrale J. v.d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549. Bellen tussen 8.30 en 10.00 u. Dierenarts W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 2004. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst T.e.m. zo. 15 dec. H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Ma. 16 t.e.m. zo 22 dec J Hof, Schepenenstraat 16, tel 1697. Aangifte van gestorven dieren op za. van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Storingsdienst 20 dec.: Huisman, Kolweg 42, Za. 14 t.e.m. ELECTRA: tel. 1498. GAS: W. C. v.d. Weerthof, Voors- boersstraat 2, tel. 1793. Brandmelding OVERDAG: tel. 1352 (Politiebureau) 's NACHTS: tel. 1224 (G. W. Kna pen) b.g.g. G. W. ter Harmsel, tel. 1325. Leden van de Geref. Vrouwenvereniging PRISCILLAen andere vrijwilligsters hebben sinds maandagavond heel hard gewerkt om de verbouwde kerk en de pMuwbouw in glanzende staat „op te leverenToch hadden ze nog even tijd voor een gezellig plaatje. Zittend koster VELDHUIS. Een van de dames wil blijkbaar de kosten wat opfrissen plaats vinden en die werkzaamheden aan de aansluitende wegen kan ge schieden Ls nog niets definitiefs te zeggen. Als de raad er mede akkoord gaat zal het voetpad, lopende van dc Meermansweg in westelijke richting langs de Oude Begraafplaats naar het Zwartepad aan het openbaar verkeer worden onttrokken. De Mengunie Holten B.V. heeft hierom gevraagd teneinde het terrein van de Mengunie 's avonds te kunnen afsluiten voor onbevoegden. Het verzoek is ter openbare kennis gebracht en heeft gedurende der tig dagen op de secretarie ter inza ge gelegen. Tegen de onttrekking aan het openbaar verkeer zijn geen be zwaren ingebracht. B. en W. stellen de raad voor in prin cipe met dit verzoek accoord te gaan in afwachting van het advies van de commissie gemeentewerken. 's Avonds ic, het al weer vroeg don ker. De gezellige feestdagen hebben we nog voor ons. Wat is er mooier dan een witte kerst? Ach, dat weet u allemaal wel, we vertellen u niets nieuws. Eigenlijk is alles wat we u vertellen willen, oud nieuws. -Bij na een traditie. Toch voor een groot gedeelte nieuw ingekomen mensen is het wel nieuws. De Zondagsschool heeft op le Kerst dag 's middags om 15.30 uur in de Ned. Hgrv. Kerk haar Kerstfeest. Vorig jaar hadden we één dienst, het beviel ons goed, dus doen we. het nu ook in één keer. Is dit alles? Nee, hier komt onze vraag. Wilt u ons financieel helpen, om de bijbels en de psalmboeken voor de kinderen 'te bekostigen, die we aan hen op het Kerstfeest geven? Hartelijk dank alvast, onze koliek- tanten komen graag bij u, om uw gift in ontvangst te nemen. En wilt u nog meer doen' Dat kan ook. We hebben hulp nodig. Prettige Kerstdagen, dank u wel voor uw hulp. Het .personeel. Vrijdag 13 december 15.00-17.00 u. en 's avonds na half acht „Open-huis". Gelegenheid tot bezichtiging van de verbouwde Ge ref. kerk en nieuwbouw. 19.30 u. Kerstconcert Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. kerk. 20.00 u. Potstoten in café Jansen. Zaterdag 14 december 19.30 u. Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 u. Grandioze dansavond in ho tel-rest. „Müller" Dev.weg. (zie ad vertentie). 20.00 u. Toneeluitvoering „COC" in gebouw „Rehoboth". Zondag 15 december 14.00 u. Discobal. in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 u. Dansen in Bar-dancing „Boo de" te Bathmen (zie adv.). Maandag 16 december 19.00 u. Spreekuur VVD-raadsfractie voor leden en belangstellenden in ca fé „De Biester" (Stationsstraat) 19.45 u. Kerstbijeenkomst afd. Espe lo Plattelandsvrouwen in „Trefpunt". Dinsdag 17 december 14.30 u. Kerstmiddag Holtense Be jaardensociëteit in zaal „Amicitia". 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentéhuize (zie agenda) AVoensdag 18 december 20.00 u. Kerstavond Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Dijkerhoek in zaal „Het Bonte Paard". 20.00 uur: Kerstbijeenkomst met troducees afd. Holten Ned Bond van Plattelandsvrouwen in Amicitia. Donderdag 19 december 20.00 u Kerstwijding Chr. Platte landsvrouwen in hal van „De Scha kel" (Boschkampsstraat). 20.00 u. Schieten om wild op geluks- banen in zaal „Vosman". 14.00 ur: Openbare xaadsvergade- ring ten gemeentehuize (zie agenda) 20.00 uur: Bestuursvergadering afd. Holten NW in zaal 'Vosman'. Vrijdag 20 december 19.00 u. Potstoten in café „Kalfster- man" (zie adv.). 20.00 u. Alg. Ledenvergad. afd. Bath men Ziekte Onderlinge in zaal „Braakhekke" (zie adv.). 20.00 u. Verwerping in café ..De Wippert" (zie adv.). 19.30 ur: Grote verwerping in cafe 'Het Bonte Paard' (zie adv.). Zaterdag 21 december: Verkoopaktie Sipp. Club s.v. 'Holten' t.b.v. de jeugd (zie adv. en bericht). Zondag 22 december 14.00 u. D, J. Wedstrijden in café „De Wippert" (zie adv.). Maandag 30 december 20.00 u. Praatavond Werkgroep We reldwinkel t.h.v. fam. Caljouw. Na gelstraat 47. Spr. Ekko Prins. On- derw. „De invloed van handelsstruc tuur op de ontwikkeling van de Der de wereld". Dinsdag 31 december Laatste dag om waardebonnen Win kelweek 1974 te besteden bij Holten se winkeliers. Zaterdag 4 januari Hervatting training Zwemclub „Twen- haarsveld" (zie adv.). Dinsdag 7 januari 20.00 u. Jaarvergadering Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in gebouw „Rehoboth". Staatssecretaris van Dam van Volkshuisvesting heeft op 'n in Utrecht gehouden studiedag van het Nederlands Instituut voor Ruimtelij ke Ordening gezegd, dat gemeenten, woningbouwverenigingen en bouwers meer initiatieven moeten ontplooien dan tot nu toe en dat ze hun instru mentarium en personeel moeten aan passen aan de gewijzigde situatie in de woningbouw. De bewindsman vroeg zich af waar om de woningbouw stagneert en hij klaagde over onbekendheid van de betrokkenen met nieuwe regelingen. Staatssecretaris Schaefer reist het land door, zei Van Dam, om bestuur ders te bewegen met plannen voor stadsvernieuwing te komen en het lukt hem niet al zijn begrotingspos ten op te maken. Op dc begroting was 25 miljoen gulden beschikbaar voor aankoop van bestaande panden om die te verbouwen voor de buis vesting van alleenstaanden, maar er is voor nog geen twee miljoen ge bruik van gemaakt. Deze „klacht" van de Staatssecreta ris doet ons denken aan hetgeen het dagelijks bestuur onzer gemeente ge schreven heeft in zijn aanbiedings brief by de begroting van 1975 over de realisering van het komplan. Uit een overleg met de directie van de Volkshuisvesting (Zwolle) en de In specteur van dc Ruimtelijke Ordening is helaas gebleken, zegt het college, dat een komplan in de oorspronkelij ke vorm, wat betreft de economische uitvoerbaarheid, voor Holten geen haalbare zaak is. Het voegt daar nog aan toe. dat uit het gevoerde over leg is gebleken, dat het toekennen van een saneringsbijdrage voor het komplan zeer onzeker is. mede in verband met het regeringsbeleid, waarbij thans meer de nadruk wordt gelegd op renovatie en rehabilitatie, dan op sanering en reconstructie. Dat geluid hebben we al eerder ge-' hoord. ruim een half jaar geleden, n.l. in de raadsvergadering van 29 april j.l.. toen de raadsvoorzitter reageerde op een opmerking van de publieke tribune: „In plaats van het in fasen uitvoeren van het komplan, wordt het in jaren afgevoerd". De burgemeester zei toen o.m. „We werken er driftig aan door". Het college zegt nu in zijn aanbie. dingsbrief „Thans wordt onderzocht in hoeverre een komplan kan worden ontworpen, dat gerealiseerd kan wor den met inachtneming van dit uit gangspunt". (sanering en reconstruc tie). Er is echter in 't afgelopen half jaar ten aanzien van de economie en de werkgelegenheid in ons land heel wat veranderd. De werkloosheid in de bouw begint ontstellende vormen aan te nemen. Nu is het uitvoeren van een kom plan natuurlijk niet hetzelfde als de renovatie van stadskernen, waar Staatssecretaris Van Dam op doel de, maar als zijn collega Schaefer zijn miljoenen niet kwijt kan aan de ze renovatie, zou het -dar niet denk baar kunnen zyn, dat hy, gezien de zeer ernstige ontwikkeling in de bouw, enkele miljoenen zou willen reserveren voor dorpssanering, met name voor onze dorpskern. De plannen zijn nog lang niet bouw rijp, maar er zou met spoed aan ge werkt kunnen worden. De regering wil miljoenen in de bouw pompen. Kan Holten daar niet van profiteren? Het zou daarom helemaal zo gek niet zijn als het college eens naar Staatssecretaris Schaefer stapte dus rechtstreeks naar Den Haag om te trachten alsnog een sanerings bijdrage te krijgen voor het oorspron kelijk komplan. De velden zijn rijp om te oogsten. Als de Nota Huur- en Subsidiebeleid door de Tweede Kamer wordt aan genomen gaan de drie bewindslieden van Volkshuisvesting het land in om duidelijk te maken wgt met de nieu we beleidsinstrumenten te doen is op het gebied van de woningbouw en hopen ze op die manier tevens te ho ren waar nog knelpunten zitten, heeft Staatssecretaris Van Dam gezegd. Nu een knelpunt is er wel, het „Kom plan" (sanering betekent ook bouw), nog daargelaten het ontbreken van bouwgrond door het optreden van het Comité Beuseberg. Er is geld om 50 duizend woningwet woningen te bouwen, maar er wor den er hooguit 40 duizend gebouwd. De bewindslieden van Volkshuisves ting staan geregeld paf, omdat wet houders van grote gemeenten om re gelingen komen vragen, die er al lang zijn. (w.b.) De peuterspeelzaal van de Stich ting Holten maakt nogmaals bekend dat alle inlichtingen en opgave kun nen worden verkregen bij mevr. P.E. B. Aanstoot, Beuseberg 3a te Holten. Sinds kort is zij ook telefonisch be reikbaar onder nummer 2858 en zij is graag bereid U alles over toela ting, wachtlijsten enz. te vertellen. U kunt dok een kijkje komen nemen in het konlnös aan de Hoffestraat la waar U dan tevens kennis kunt ma ken met de leidster van de groepen, Mevr. van Witsenbürg. De peuter zaal is toegankelijk voor peuters van 2V: tot 4 jaar en ic 5 ochtenden en 1 middag geopend. De kosten bedragen f 3 - voor de ochtend en f 2,— per middag. Geboren: Alberta Gerrianne d.v. H. Nijenhuis en G. B. Klein Teese- link. Hubertus z.v. H. J. A. Brands en H. W. Veneklaas. Overleden: D. Morren.-85 jr. Gehuwd: P. Janssen. 22 jr., Holten en M. T. van der Werf. 22 jr.. Hol ten. A. E. Holkers. 25 jr.. Ruinen en B. A. Veitkamp, 22 jr., Beilen. BEVOLKING Ingekomen: mevr. J. Stam-Slot- boom van Zoetermeer- Mevr. G. M. J. Oolbekkink-Vrielink van Gors- sel. A. J. Schalen van Amster dam. Vertrokken: G. M. Terlage en gez. naar Duitsland. Mevr. A. H. W. Tieben-Vcneklaa.c, naar Lochem. Mej. M. H. Dondertman naar Deven ter. Gevonden: leren portemonnaie; Af- takas van een tractor; zwarte etui met sleutels; handtas; blauw kinder- jasje; handschoen; tabakzak. Verloren: bankbiljet van 10 gulden; schooltas; zilveren armband inscrip tie Marijke en Jan; linker hand schoen glacé, bruin met grijs; por, temonnaie, bruin, 30 a 40 gulden In houd.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 1