Bevestiging en intrede ds. G. \Y'. 11. Peddemors Zondagsdiensten Geven voor Leven Na een week vacant te zijn Sint Nico! aas per trein arriveert CJY De Vriendenschaar houdt bazaar KERKDIENSTEN Prins Gert van Gun der, zevende troonopvolger bij de „Fienpreuvers AGENDA Wijziging spreekuur burgemeester Dankbaar zijn Toespraken Intrede Dankwoord Werkgroep Wereldwinkel Burgerlijke Stand Aanvangstijd Interkerkelijke zangavond half acht Voor Nierstichting ruim f2100.- Gevonden - Verloren HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 18 Vrijdag 22 november 19r<t 26ste jaargang - no. 47, Uitgave van de Stichting „Hoïtens Nieuwsblad" te Holten Holterberg 13, tel. 05483-1234 Adm. Gaardenstraat 17, tel. 05483-1533 Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 cent per millimeter (bij contract lager) Abonnementsprijs f 3.75 per kwartaal, i J.50 per half jaar, 115.— per jaar. Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-bank, Holten, t. g, v. Holtens Nieuwsblad .14 Precies een week nadat ds. R. A. Hoogkamp wegens eme ritaat afscheid had genomen, deed, na in de morgendienst te zijn bevestigd door ds. H. van Twillert, emeritus-predikant en hulp in het pastoraat, ds. G. W. H. Peddemors intrede in de Geref. Kerk van Holten. Voor de bevestiging had ds. Van Twillert als tekst gekozen Ezechiël 3 vei*s 17a: „Mensenkind, u heb ik tot wachter over het huis Israëls aangesteld". De Geref. Kerk van Holten, 20 begon ds. van Twillert, mag dankbaar zijn, zo spoedig na het afscheid van ds. Hoogkamp weer een predikant te hebben in ds. Peddemors. Wij leven immers in een tijd, waarin velen zeg gen: „om mij hoeft het niet meer". Doch in Holten wordt de veelzijdige arbeid van een predikant nog van gro te betekenis geacht. De taakomschrij ving voor een predikant is gelijk aan die van Ezechiël „Mensenkind, u. heb Ik tot wachter over het huis Israëls aangesteld". Ezechiël moest waken over de veilig heid van de stad, een hoogstverant- woordelijk werk omdat het wel of wee van de stad in zijn hand lag. Ge lijk Ezechiël het Woord Gods ont ving uit Zijn mond, hebben de pre dikanten tot taak de bijbel als Gods Woord te prediken en hiermee het volk te waarschuwen. De waarschuwing behoort bij de ver kondiging van het Evangelie dat wij niet vrijblijvend ontvangen. De prediker moet de gevaren zien en ervoor waarschuwen. Vooral wan neer kwesties het hart van het Evan gelie raken, is het oppassen gebla zen. Deze opdracht geldt bijzonder de profetische ambtsdragers, de die naren des Woords, maar ook alle an dere ambtsdragers, en tenslotte ook alle christenen, die in het ambt dei- gelovigen staan. Daarom moeten wij allen, ouderen en jongeren, wachters zijn ten opzichte van elkaar, elkaar troosten en waarschuwen, ook hen die nog buiten de lichtkring van hef geloof leven. Geve de Here U de kracht van Zijn Geest om een trouwe wachter op de muur te zijn, zo besloot ds. van" Twillert. Na lezing van het bevestigingsfor mulier en een duidelijk ,,ja" op de vier gestelde vragen zong de gemeen te) met enige wijzigingen in de tekst) het eerste en tweede vers van Lied 456 uit het „Liedboek der Kerken". De dienst werd besloten met het staande zingen van Lied 44 vers 3 „Lof, eer en prijs zij God". gen en problemen. Laten wij samen rond het Woord van onze God een op lossing trachten te vinden. Vermoei je niet met vragen als „Zou de kerk 't nog uithouden tot het jaar 2000? We hebben de zekerheid dat de mor genster aanbreekt. We gaan door tot het einddoel is bereikt. Dan hebben we geen bijbel meer nodig, geen kerk en geen dominee. Christus zien wij dan in al zijn heerlijkheid. Als Hij te rugkomt zegt u dan „Ik ken U, ik heb zoveel van U gehoord en ik ken U van uit de bijbel". Laten wy, zo besloot ds. Peddemors zijn intreepreek rond Gods Woord samenwerken en samenbidden. Dan worden het fijne, blijde kerkdiensten. We gaan dan samen, met de kerk die toekomst heeft, het feest van de Heer tegemoej. Het gemeentebestuur van Hol ten en de afdeling Rijssen van Veilig Verkeer Nederland heb ben de Arrondissementsingeni eur van Rijkswaterstaat te Al melo resp. de Directie van Rijks waterstaat te Zwolle gevraagd op de Parallelweg Holten-Rij s- sen een maximum snelheid in te voeren van 50 km per uur in verband met de ernstige geva ren, welke het langzaamverkeer op deze weg bedreigen door het snelverkeer. Daarbij is ook aan gevoerd, dat de spoorbomen in de Parallelweg later sluiten, dan de overwegbomen in de grote weg. Men heeft het in ons vori ge nummer uitvoerig kunnen lezen. Dit laatste motief is ze ker niet het belangrijkste motief maar wel een vervelende bij komstigheid, omdat het voer sommige autombilisten een re den vormt om te gaan jakkeren. Nu heeft de heer M. Tangerman, hoofd van de dienstkring Marke- lo, aan een Twents dagblad ver klaard, weinig te verwachten van de brief ide het college van B. en W. van Holten heeft ge schreven aan de arrondisse mentsingenieur van Rijkswater- taat te Almelo. Wel zullen de Nederlandse Spoorwegen in het tweede kwartaal van 1975 in sa menwerking met Rijkswater staat een werk uitvoeren, waar door de overwegbomen in bei de wegen gelijktijdig sluiten. Het kringhoofd ziet het niet zit ten, dat op de Parallelweg een maximum snelheid wordt inge voerd. Bovendien vindt hij, dat de dodelijke ongelukken die dit jaar op de Parallelweg zijn ge beurd, niet konden worden toe geschreven aan te hard rijden. Als de wég goed was verlicht, was er volgens het kringhoofd niets gebeurd. Nu is de heer Tangerman de ar rondissementsingenieur niet, en is het maar de vraag hoeveel waarde zijn oordeel heeft, maar het zou onvoorstelbaar zijn, dat na hetgeen er in het verleden op de grote weg en na wat er nog onlangs op de Parallelweg is gebeurd, er geen aanleiding zou zijn op deze weg een maxi mum snelheid in te voeren. De Parallelweg is enkele jaren geleden aangelegd, omdat de grote weg met name voor de schoolkinderen levensgevaarlijk was door de grote snelheid waarmede werd gereden. Er is dus voor het langzaam ver keer met name voor de fietsers, brommers, maar vooral ook voor de schoolkinderen een uitwijk mogelijkheid geschapen en nu worden deze weggebruikers we derom door het snelverkeer met de -dood bedreigd. Nogmaals, het zou onvoorstel baar zijn, wanneer Rijkswater staat, na alle vertogen welke zijn gehouden, nu niet tot hande" len zou overgaan. Moeten er nog meer doden vallen op deze weg voor 't langzaam verkeer? (wb) In de middagdienst waarvoor ook een zeer grote belangstelling be stond o.a. van gemeenteleden uit de Gereformeerde Kerk van Amers foort waarvan ds. Peddemors enke le weken geleden afscheid nam preekte ds. Peddemors over het bij belwoord „En wy achten het profe tische woord daarom des te vaster, en gij doet wel, er acht op te geven als op een lamp, die schynt in een duistere plaats, totdat de dag aan breekt en de morgenster opgaat in de harten". Voor steeds meer mensen zo zei ds. Peddemors is de bijbel niet meer het enig onfeilbare woord van God en men wil alleen nog geloven als men het ziet. De kerk is voor veel mensen een verouderd instituut ze hebben er geen vertrouwen meer in. De bijbel is 't profetische woord dat zeer vast is. De bijbel js Gods jawoord tegen ons. Op elke bladzijde komt Hij naar ons toe en zegt „Ik hou van je". Zijn wij wel door het dolle heen dat wij di: Woord mogen hebben? D? b 'jheid .noet van ons afstralen en alle mensen moeten wij van onze blij heid deelgenoot maken. Christus fewam en zal wederko men. Hij die hieraan twijfelt geeft geen onderdeel van de bijbel maar het hele evangelie prijs. Wij hebben het evangelie in onze handen. Het we zen van de kerk is Gods Woord het enig fundament. Wij mensen hoeven de kerk niet waar te maken, wij heb ben het profetisch woord en dat is de kerk. Zich richtend tot de jongemensen zei dominee Peddemors „Het leven is ook voor jullie een labyrint van vra- Artsen Vrijdag 5 u. tot zaterdagavond 10 u J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50. te- lef 1870 en van zaterdagavond 10 u. tot maandagmorgen 8 u. W. R. van Couwelaar, I-Iolterenkstraat 18, telef. 2750. Boodschappen: bellen 's mor gens 11 u., 's middags 4 u. Wijkverpleging Zr. J. E. Duncan. Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat 33, telef. 1436. Ziekenvervoer Garage A. telef. 2980 Müller, telef. 1320 b.g.g in 1338 (J. Aanstoot). Gezinsverzorging Alle werkdagen van 8-10 u. (behal ve zaterdags) bij mevr- C-Kuijff-Dek- ker, telef. 1438 b.g.g. telef. 1799, me vr. J. Beldman-Jansen. Tandarts W. Pot, Catsstraat 46, Goor, telef. 05470-2279. Spreekuur spoedgevallen: 6-7 u. nam. Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in het Groe ne Kruisgebouw. G. J. Kraaij, telef. 2299. Maatschappelijk Werk Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening, Joneheerelaan 134, Nijvierdal, telef. 05486-4126. Bureau Holten: Gaardenstraat 33, F. W. Kraayeveld. Spreekuur: werkda gen 8.30-9.30 u. of na telef. afspr. 1436 Of 2298, b.g.g. 05496-4126. Oppas-centrale J. v.d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549. Bellen tussen 8.30 en 10 u. Namens de classis Deventer der Geref. Kerken sprak ds. A. G. Kornet van Nijver dal. De classis is vanzelf sprekend blij dat de vacature Hol ten meteen weer is „opgeheven" er. wij heten u van harte welkom en wil len graag rekenen op uw medewer king. Een of meer taken liggen reeds voor u klaar. Wees een zegen en wees gezegend zo besloot ds. Kornet. Ouderling Js. Beldman sprak een woord van welkom namens de ge meente en de kerkeraad. Wij hopen en verwachten zo zei hij dat u zich als familie Peddemors spoedig in on ze kerkelijke en dorpsgemeenschap thuis zult voelen. Wij als gemeente zullen ons moeten realiseren dat we na een periode van ruim 28 jaar ds. Hoogkamp, zullen moeten wennen aan een nieuwe predikant. Daarom gemeente, neem dominee zoals hij is en dominee, neem ons zoals wij zijn. Een vrij constante gemeente met veel bejaarde broeders en zusters en een grote jeugd, dus pastoraal gezien een groot arbeidsveld. Zegene de Here U, om met oud en jong. met heel de gemeente, in al haar schakeringen te werken tot heil en zegen van deze gemeente maar bovnal tot eer van God. Want het gaat uiteindelijk toch om de eer van Zijn Naam. Hem zij de lof, Hem zij de eer. Want alles schonk ons onze Heer. Burgemeester rar. W. H. Enklaar sprekend namens het gemeentebe stuur zei: „Wij, dominee Peddemor^, een ieder in zijn eigen verantwoord"- lijKheid staande in het ambt, dat ons is'toevertrouwd, zullen eikaar nodig hebben, zoals wij allen in de leefgemeenschap Holten elkaar nodig hebben op welke plaats wij daarin ook gesteld zijn. We vertrouwen gaarne dat de samen werking op die gebieden, waarop de kerk en de overheid raakvlakken heb ben, met U vruchtbaar en hartelijk zal mogen zijn, waartoe ik mij mij nerzijds maar al te gaarne zal inspan nen. Ik wen9 U toe, dat U voor de le den van uw kerk tevens onze bur- gei-s uw arbeid moogt verrichten in het licht des Heren, hen tot een ze gen zijnde, zo besloot mr. Enklaar. Ds. P. Lugtigheid, die sprak na mens de Herv. kerkeraad, de colle gae Addink en Schellevis en pastoor Rademaker van de parochie Holten- Nieuw Heeten zei: „Onze welkomst groet betreft ook uw werk, uw ambts werk in de gemeente. Wij hopen dat men u aan Christus'opdracht zal me ten en niet aan het onmiddellijke verleden, wanneer u uw ambt ver vult, zoals u het in geweten meent te moeten verstaan. Moge uw werk zo gezegend worden tot heil van uw gemeente in Christus. Sprekend namens de andere kerk genootschappen zei ds. Lugtigheid: „Het is niet goed dat dit een meer- Ds G. W. H. PEDDERNORS de nieuwe Geref. predikant voud is. We weten dat allang en toch nog niet goed genoeg. En de weg om tot dat samen te komen is lang. Ook al hebben velen uit verschillende kerken elkaar erkend als broeders en zusters in Christus. Ik hoop dat uw ambtswerk mede een stoot zal geven tot die wezenlij ke herkenning door alle lagen van die Gereformeerde, en die Hervorm de en die Rooms-Katholieke gemeen, te. Natuurlijk niet een herkenning dat die ander ook een mens is, of „2 dig" is, of „principieel" is, maar een herkenning dat Christus ook daar be zig is. Wij wensen u", zo besloot ds. Lugtigheid, „in Holten een fijne en vruchtbare tijd." Sinterklaas brengt zaterdagmiddag 23 november een bezoek aan Hol ten in het kader van de grote Sint Nicolaasaktie van de Holtense Han delsvereniging. die inmiddels is gestart en zal duren tot en met don derdag 5 december. De Sint arriveert met zijn zwarte knechten met de trein van 14.25 uur aan het station N.S. uit de richting Rijssen. Vanaf 14.00 uur worden er aan de grote schare kinderen, die ook dit jaar weer met hun ouders worden verwacht vlaggetjes uitge reikt om Sint een hartelijk welkom toe te zwaaien. Een kleurrijk schouwspel, waaraan volgens traditie H.M.V. en de drumband weer de onmisbare muzikale omlijsting en show zullen geven. Naast de winkelbonnen, waarop waardebonnen zijn te winnen, is er ook een gratis attractie n.l. het schatten van het gewicht van B. W. en de raadsleden (zie foto in de grote advertentie van de Holtense Han delsvereniging). Voor hen die het juiste gewicht raden of er het dichtst bij zijn, liggen een groot aantal prachtige en waardevolle prijzen klaar. Ze zijn te bezichtigen, Dorpsstraat 4 (naast „Amicitia"). De aanwijzing van de waardebonnen (elke keer meer dan duizend gulden aan prijzen), geschiedt op vrijdag 22 november in café Jansen, dinsdag 26 november in café „De Biester", dinsdag 3 december in Hotel „Vosman" en op maandag 9 december in zaal „Amicitia" ftevens uit slag gewicht raden!) telkens om 19.30 uur. De winkels zijn verschillende dagen tot 's avonds 9.00 uur geopend. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. KOOP ELDERS NIET ,WAT EIGEN PLAATS U BIEDT Ds. Peddemors sp> ak hierna een kort dankwoord tot ;JIen die aan de uitnodiging van de Heer gehoor ga ven om deze middag bij deze intre de dienst in Zijn huis aanwezig te zijn. Hij dankte verder ds. Twillert, de Commissie van beheer en allen die op welke wijze dan ook zorgden voor een prettige ontvangst van het gezin Peddemors ïn Holten. In verband met de hoop die werd uit gesproken over samenwerken, zei ds. Peddemors: „Ik ben een vriend en metgezel van allen die Uw Naam ootmoedig vrezen". Aan de intredediensst werd mede werking verleend door het Jongeren koor der kerk o.l.v. J. H. van Eng- brink, A. Groot Enzerink (electro- nisch orgel) Hans Paalman (trom pet) en Joop Heusinkveld (drums). Volgende week vrijdagavond en za terdag organiseert de GJV „De Vriendenschaar" een bazaar in ge bouw „Irene". Medio augustus werd een beroep ge daan op de Holtense bevolking, om afgedankte gebruiksvoorwerpen voor dit doel beschikbaar te willen stellen. Tijdens een daarna gehouden rond gang door Holten wisten de CJV le den heel wat leuke „hebbedingetjes" bijeen te halen, welke tijdens de clubavonden bijzonder fraai door de jeugd werden opgeknapt. Ook op andere wijze werden vele prachtige prijzen verkregen, zodat te verwachten valt dat het een zeer aantrekkelijke bazaar zal worden. Het bestuur van de CJV kwam tot de gedachte een bazaar te orgnise- ren omdat d'e clubkas nodig aan vulling behoeft, teneinde de jeugd op verantwoorde wijze te kunnen blijven bezighouden. Bovendien werd door het opknappen van de verkregen spulletjes, aan de clubavonden een nuttige bestemming gegeven. Een dubbel nuttig doel dat de steun ver diend van de Holtenaren. Maandagavond (25 nov. a.s.) zal de werkgroep Wereldwinkel vergade ren ten huize van de fam. Daleboudt Looikolkstraat II, aanvang 8 uur. In deze vergadering zal o.m. de vraag centraal staan: „Hoe geven we vorm aan de ontwikkelingssamen werking gericht op Afrika, welke de werkgroep Holten als doelstelling zal nemen?" NED. HERV. KERK: 10 u. ds. C. C. Addink. Bediening Heilig Doop. Extra collecte voor Bouwfonds „Be- thanië". Oppasdienst: mevr. Pettin- ga, Wilma Jansen en Wilma Mark voort. GEREF. KERK: (diensten in Ned. herv. kerk): 9 en 15 u. ds. H. van Twillert. In beide diensten is de eer ste kollekte voor de diaconie en de tweede voor verbouw van de kerk. R.K. KERK: za. 17 u. Zo. 9.30 u. DIJKERHOEK: 10 u. ds. A. Schelle vis. Extra collecte: „Bouwfonds Be- thdnië". OKKENBROEK 10 u. ds. J. G. Beert- huis van Bathmen. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW. HEETEN (R.K. Kerk): za. 7 u. Zo. 8 en 11 u. Tijdens een zeer druk bezochte „elfde van de elfde"-viering in de rijk versierde residentie „Amicitia", vond zaterdagavond de jaarlijkse troons wisseling plaats. Na een welkomst woord van de- president, Eddy Vincent werden de aanwezigen al dire kt in d.e juiste carnavalsstemming ge bracht door het uitstekende orkest o.l.v. Bart Wieldraaier. Rond half tien deed Prins Berend Willem Dap per met zijn gevolg zijn laatste in tocht, wat de zaal tot groot enthou- Dierenart.s A. Th. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, telef. 1515. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst Tot en met zondag 24 november A. Groen, Kozakkenstraat 15, telef. 1230. Maandag 25 nov. t.e.m. zondag 1 dec. C. Meindertsma, Bergmanstraat 12, telef. 1290. Aangifte van gestor ven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, telef. 1318. Storingsdienst Zaterdag 23 t.e.m. vrijdag 29 nov.: electra: H. Heijink, Kolweg 44, tel. 2124. gas: W. C. v.d. Weerthof, Voors- boersstraat 2, telef. 1793. Brandmelding Overdag: telef. 1325 (Politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen), b.g.g. telef. 1325 (G. W. ter Harmsel). Dat het hier gaat om de inzameling van gelden voor de bestrijding van kanker bij jeugdigen 'behoeven wij u niet meer te vertellen. Pers en pro paganda hebben al vele weken uw aandacht op deze aktie gericht. Vele prominenten hebben u via de ver schillende media gezegd waarom uw GEVEN zo belangrijk kan zijn, het gaat om LEVEN. Volgende week is het dan zo ver. De voorbereidende werkzaamheden voor deze bliksemaktie zijn ook in uw dorp afgesloten. Een enthousiaste groep van voornamelijk jonge men sen heeft de kollekte opgezet en uit gewerkt en ruim 30 mensen, verdeeld over de gehele gemeente, spontaan bereid gevonden om als kollektant op te treden. Aanstaande maandagavond, 25 no vember, tussen 19.00 en 20.00 uur kunt u de kollektant aan uw deur ver wachten om u het kollektezakje en allerlei informatiemateriaal aan te reiken. Op diezelfde avond, om 19.00 uur, zal via de televisie (Nederland 2) nog eens in het kort de kollekte worden toegelicht. Op vrijdagavond. 29 november, (vol gende week vrydag dus) tussen 18.00 en 19.00 uur komt de kollektant weer bij u aan de deur om uw gift op te halen. In Holten dus een afwijkend tijdstip (de landelijke voorlichting spreekt van 19.00-20.00 uur) in ver band met de koopavond. De organisatoren gaan er van uit dat in de buurtschappen en in de Holter berg de kollektant inplaats van in de genoemde avonduren overdag bij u aan de deur komt. De programma's van radio (Hilversum 1) en TV (Ne derland 2) zullen vrijdags in het te ken van deze aktie staan. Voor Holten zal die avond het ak- tiecentrum zijn ingericht in de Scho lengemeenschap aan de Haarstraat. siasme bracht. Direkt hierna gaf de voorzitter- en ceremoniemeester var deze avond Fons Akkermans het woord aan de fienpreuver Krau- se. Deze bood met een passend woord een tafelbel aan. in de hoop hiermee de feestvierenden op mo menten dat dit nodig blijkt, tot stil te te verzoeken. Een zeer op prijs ge stelde geste! Op verzoek van de voorzitter deed iedereen spontaan mee -aan de grote afsc'heidspolonaise. Hierna volgde de afscheidsrede van een duidelijk g( emotioneerde Berend Willem Dap per. Tot zijn voldoening constateer de hij dat tijdens zijn regeringsperio de enkele grote dingen in Holten tot stand waren gekomen. Een nieuw politiebureau met onder andere twee cellen niet toegankelijk voor monni ken. en uitbreiding van het gemeen tehuis. Een teleurstelling was dat nog geen begin is gemaakt met de bouw van de sporthal. Temeer omdat hij op 23 februari jl. diverse sportattri- buten aan de burgemeester had aan geboden, als eerste aanzet. Sportat- tributen van een goed doch onbe kend gebleven merk. Na iedereen te hebben bedankt bood hij aan bij eventueel in gebreke blijven van zijn opvolger graag weer de scepter voor een jaar te willen zwaaien. Op dat moment kwam er oppositie vanuit de zaal en met een gescandeerd „wij willen een nieuwe prins" en twee (alarm)pistoolknallen kwam een "ein de aan de periode Berend Willem Dapper. Grote spanning In spanning werd op de komst vfqp de nieuwe prins gewacht. Een paniek telefoontje dreigde roet in het: eten te gooien. Gelukkig, om circa, tien voor elf werd de nieuwe prins op een bed. onder de zorgzame hoede van zuster Clivia binnen gereden. Alles werd gedaan om hem op tijd in conditie te brengen en waarach tig om precies elf over elf was het Terwijl voorzitter Fons Akker man (rechts) toekijkt overhan digt president Eddy D. Vincent aan prins Gert van Gunder de onderscheidingen. Op de achter grond Jan Kalfstermanlid van de raad van Elf en oud-prins Jan Maats. gelukt. En daar stond hij, prins Gert van Gunder, in burger Gerrit Neppe- lenbroek, wonende aan de Voors- boersstraat 6. Omdat hij „van gun der" komt had de nieuwe heerser zich verdiept in de historie v. Holten Wel iswaar wist hij dat meester Brou wer uitstekend werk .op dit terrein heeft verricht, doch hij vond dat de meester niet diep genoeg gegraven had. Speciaal de oorsprong van de di verse buurtschappen had hij bestu deerd. Enkele grepen uit de historie. De Borkeld is genoemd naar de Borkeld- seweg, de Zuurberg en Beuseweg naar de destijds daar wonende land bouwers Beus en Zuur. Bij de voor bereiding van het komplan is destijds een tikfout gemaakt, i.p.v. komplan werd kolplan getikt, waardoor de aanleg van de Kol eigenlijk een abuis is. Tenslotte vroeg hij om ieders mede werking om Carnaval in Holten weer tot een groots festijn te maken, en een graag tot ziens op het prin senbal (18-l-'75) De eerste officiële daad van Prins Gert was het inlijven van ex-prins Berend Willem Dapper in de Prinsen- garde. In de kleine uurtjes kwam een einde aan deze grandioze openingshappe ning van het seizoen 1974-'1975. Geboren: Eelco zv K. W. Jager en A. E. W. Rondhuis. Ondertrouwd: G. J. E. Keuterman, 22 jaar, Holten en H. W. Beltman 19 jaar, Holten. Gehuwd: H. Stam, 23 jaar, Holten en J. Slotboom, 26 jaar, Zoetermezr; A. J. Runhaar, Deventer en F. H j' Bloemsma, Holten. Overleden: A. Prins-Nijkamp. 41 jr BEVOLKING Ingekomen: H. D. Schuiterd van Markelö; Mej. P. van den Broek van Rijssen. Vertrokken: Mevr. F. H. J. Run- haar-Bloemsma naar Deventer: C. J. M. Tijhaar naar DiepenveenJ. F. Ott en gez. naar Almelo; Mej. H, J. Landeweerd naar Dieren. Burgemeester mr. W. H. Enklaar is verhinderd om op maandag 25 no vember zijn wekelijks spreekuur te houden. Het spreekuur zal nu worden gehou den op dinsdag 26 november. Naar wij vernemen is er in de bel de kerken een van elkaar afwijken de aanvangstijd afgekondigd aan gaande de vanavond (22-11) in d* Hervormde kerk te houden interker kelijke zangdienst. Voor alle duidelijkheid berichten we nog even dat deze dienst om half acht zal aanvangen. Aan deze dienst zal worden meege werkt door de vier Holtense zangko ren. Doel van deze dienst is mede het aanleren van liederen uit het nieuwe liedboek der kerken. De huis aan huiscollecte welke ge houden is in de week van 4 t.m. 9 november, ten bate van de Nier stichting, heeft in Holten f 2113.57 opgebracht. Een mooi resultaat. Gevonden: 2 auto-sleutels, Audi; 2 auto-sleutels, vermoedelijk Merce des; verzekeringsbewijs SNJ-208: aantal riemen voor hond of paard; linker bruine leren handschoen want. Verloren: zwarte portemonnaie met betaalpas en 15 gulden; blauw gym-pakje met mouw en witte gym schoenen; blauw-witte dames-fiets, sport model, blauw zadel; jonger» portemonnaie, rood-bruin; bruine Portemonnie met plm. 17 gulden: velour stoffen centuur; buskaart met pasfoto O AD. Vrijdag 22 november Openhuis Lammers technische instal latie. 19.30 uur: Eerste aanwijzing winnende deelnemers in café Jansen (zie ad vertentie). 19.30 uur: Verwerping t.b.v. vereni gingsgebouw „Bethanië" in Dijker- hoek. Zaterdag 23 november Openhuis Lammers technische instal latie. 14.25 uur: Aankomst Sinterklaas met speciale „koninklijke" trein (zie be richt) 20.00 uur: Gezelligheidsrit M.A.C „De Holterberg". Start bij clubhuis café „De Biester" (Stationsstraat). Zendag 24 november 14.00-18.00 uur: D.J.-wedstrijd in Dis co-dancing „De Waag" (zie adv.). 14.00 uur: Dansen in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen. Maandag 25 november 20.00 uur: Voorlichtingsavond OLM - CBTB en Bedrijfsvereniging in hotel „Vosman". Spreker de heer A. J. Paskamp uit Hengelo. Onderwerp: „Mogelijkheden in het bedrijf". 20.00 uur: Vergadering Werkgroep Wereldwinkel t.h.v. fam. Daleboudt, Looikolkstraat 2 (zie bericht). Dinsdag 26 november 14.30 uur: Bejaardensociëteit Holten in gebouw „Irene". 19.30 uur: Tweede aanwijzing winnen de deelnemers in café „De Biester" 20.00 uur: Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek in „Be thanië". 20.00 uur: Vergadering Agrarische le den Plattelandsvrouwen Dijkerhoek in café-restaurant ,Het Bonte Paard' Woensdag 27 november 2.00-4.00 en 5.00-7.00 uur: Filmverto ning voor jeugd- en juniorieden van de jubilerende SV „BATO" in ge bouw „Rehoboth". 20.00 uur: Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman". Spr. mevr. Ber- voets te Markelo. Onderwerp: „Oost-West thuis alles veilig". Donderdag 28 november 14.00-21.00 uur: Bezichtiging verbouw de zaak fa. Kuypers „Slootsmid", Laren (zie adv.). Vrijdag 29 november 19.30-21.30 uur: Expositie VV „Zang- lust" in hal van de Dorpsschool (zie bericht). 20.00 uur: Jaarvergadering IJsclub „Noordpool" in café „Kalfsterman" (zie advertentie). Vrydag 29 en zaterdag 30 november Bazaar C.J.V. „De Vriendenschaar" in gebouw „Irene" (zie bericht). Zaterdag 30 november 14.30 uur: Bezoek Sint Nicolaas aan Dijkerhoek. 19.00-21.00 uur: Receptie van de gou den SV „BATO" in „Amicitia" (zie advertentie). 9.00-12.00 uur: Keuring autoverlich- hng bij garage Gemeentewerken Waagweg (zie adv.). 14.15 uur: Bejaardenmiddag NW- leden in de grote zaal van hotel „Vosman". 10.00-17.00 uur: Expositie VV „Zang- lust" in hal van de Dorpsschool. Zondag 1 december 14.00-18.00 uur: D.J-wedstrijd in Dis co-Dancing „De Waag" (zie adv.). Dinsdag 3 december 19.30 uur: Derde aanwijzing winnen de deelnemers in hotel „Vosman". Maandag 9 december 19.30 uur: Laatste en extra aanwijzing winnende deelnemers in zaal „Ami citia". 20.00 uur: Ruilavond Holtense Post zegelclub „HPC" in hotel .Vosman' Vrijdag 13 december „OPEN-HUIS". Gelegenheid tot be zichtiging van de verbouwde Geref Kerk. 20.00 uur: Kerstconcert door de chr. gem. zangvereniging „Soli Deo Glo ria" in de N,H, kerk (Nadere mede delingen volgen). Donderdag 15 december 20.00 uur: Praatvand Chr. Boeren- en Tuindersbond afd. Holten in gebouw „Rehoboth". Woensdag 18 december 20.00 uur: Kerstavond Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Dijkerhoek in zaal „Het Bonte Paard".

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 1