Uitbreiding kleedlokalen vraagt hogere investeringen wBmtï Kom over de Brug IELE WONNINK Uit de raadsportefeuille Waar schort het aan in land- en tuinbouw Een bijzondere meststof WAAR GAAN WE HEEN? LANDBOUW KLEIN HELDERMAN B.V. verhuizingen Salon Wander 69 cent Sportcomplex Meermanskamp NOORDPOOL NAAR OUWEHAND wmmm Markt Rijssen KLEIN VELBERMAN B.V. transporten FIAT 127 DAMES- EN HERENPULLOVERS 19.75 1.70 1.40 HOK A 0 SUPERMARKT APPELSAP rood kinderfietsje Nuchtere stierkafveren ~B0UWHUIS Horlogerie, goud en zilver Datsun 120 A Ysydag 15 november 1Ö74 5 In verband met de uitbreiding van de kleedlokalen van het sportvelden complex .Meermanskamp" stellen B. en W. de raad voor hen hiervoor een krediet te verlenen van t 135.000 om de Stichting Sportbelangen tot dit bedrag een geldlening te verstrekken tegen een jaarlijkse rente van ll1/» pet., halfjaarlijks te voldoen geduren de een looptijd van 25 jaar. B. en W. geven daarvoor de volgende toelichting „In het investeringsschema 1974- 1978 werd voor het jaar 1974 onder de rubriek Sportveldencomplex Meermanskamp" een krediet opgeno men ten behoeve van de Stichting Sportbelangen, alhier. Het toaal geraamde krediet zou worden besteed ten behoeve van de volgende voorzieningen op het sport veldencomplex alhier: 1» Aanleg beregeningsinstallatle I 32.000,— 2. Uitbreiding aantal kleedlokalen f 30.000. 3. Afwerking parkeergelegenheid 1 50.000. Totaal f 112.000,—. Onder sub 2 vermelde uitbreiding kwam in de plaats van de oorspron kelijk opgenomen afwerking van het talud langs het hoofdveld, waarvoor een bedrag van f 30.000 voldoende werd geacht. Bij de verdere uitwerking van de voorgenomen uitbreiding van het aan tal kleedlokalen werd echter al vrij snel duidelijk, dat het bedrag van f 30.000,bij lange na niet voldoen de zou zijn. Daarenboven bleek het RHENEN Tijdens een symposi um in Zweden is de heer Ouwehand erin geslaagd meerdere soorten zee honden aan te kopen voor zijn dieren tuin op de Grebbeberg in Rhenen. Daaronder zijn zeldzame exemplaren zoals onder andere de bij IJsland voorkomende grijze zeehond. Ook poolvossen en zeldzame vogel- en vis soorten behoren tot het in aantocht zijnde dierentransport. De jongste transactie werd afgesloten met de di rectie van een dierencrèche nabij de poolcirkel. Het zeehondenverblijf in Ouwehands Dierenpark, waarin sinds kort één exemplaar verblijft, wordt nu afge bouwd. De zwembassins worden rond om betegeld om de grappige dieren te behoeden voor schaafwonden. Oorspronkelijk lag het in de bedoe ling in deze nieuwste afdeling van de dierentuin ook visotters onder te brengen. Maar aangezien de visotter al bijna is uitgestorven, zal het moei lijk zijn van deze familie nog wat exemplaren te bemachtigen. Het zee hondenverblijf zal ongetwijfeld veel belangstelling van de bezoekers gaan trekken. Het betekent voor Ouwe hand in elk geval weer een belang rijke aanwinst. niet mogelijk om de uitbreiding te realiseren als verlengstuk van de reeds bestaande kleedlokalen. Uiter aard werkt dit kostenverhogend- Uit een thans door het architecten bureau Reitsma te Twello opgemaakt plan met begroting blijkt, dat de to tale kosten rond f 135.000,zullen bedragen. Deze raming van kosten houdt in, dat het totaal in het investerings schema voor 1974 opgenomen krediet ad f 112.000,alsnog met rond f 23.000,dient te worden verhoogd. Daarenboven zullen de onder sub 1 en 3 opgenomen voorzieningen in '74 niet tot uitvoering kunnen komen. Wij wensen echter te stellen, dat mede gelet op de conclusies van dit jaar uitgebrachte rapport van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten, aan de uitbreiding van de kleed lokalen de hoogste prioriteit moet worden gegeven. Op grond van het vorenstaande stel len wij u voor: A) het in het investeringsschema voor 1974 opgenomen krediet ad f 112.000,— te verhogen met f 23.000,en het gehele bedrag aan te wenden voor de bouw van twee kleedlokalen op het sportvel dencomplex „Meermanskamp", de Stichting Sportbelangen al hier een geldlening groot f 135.000,te verstrekken tegen een jaarlijkse rente van ll'/s pet., halfjaarlijks té voldoen en een looptijd van 25 jaar. Tenslotte delen B. en W. nog mede, dat de financiële commissie zich met het vorenstaande kan verenigen. b) De veelbesproken verbindingswegen tussen Holten en Rijssen, waar met spoed een maximum. snelheid dient te wor den ingevoerd (zie voorpagina). Burgemeester en Wethouders stel len de raad voor de reconstructie van het kruispunt Dorpsstraat - Laren- seweg - Stationsstraat in de kom van het dorp, dat in het belang van de verkeersveiligheid moet worden ver beterd, na gedane prijsopgvae, onder hands op te dragen aan de fa. J. W. Klein Horstman en Zonen voor de som van 1' 37.024.88, inclusief 16 pet. omzetbelasting. De directeur gemeentewerken heeft d.d. 22 mei 1974 de door de aannemer uit te voeren werkzaamheden be groot op 31.633.00. Op deze begroting moeten de sedertdien plaatsgevonden prijs- en loonstijgingen worden toege past, zodat dd 21 oktober jl. een aan gepaste begroting is opgemaakt, wel ke een nader bedrag aangeeft van f 38.138.00. Het college is van oordeel, dat de in- schrijfsom met inachtneming van de begroting van kosten van de direc teur van gemeentewerken, alleszins aanvaardbaar is en stellen derhal ve voor het werk aan de fa. Klein Horstman onderhands op te dragen, waartoe de commissie gemeentewer ken eveneens heeft geadviseerd. Hunr lokaliteiten 2e fiijz. cchon! Op 1 september. 1974 is door de Ver eniging tot Stichting en instandhou ding van een school met de Bijbel. Het onbehagen onder de Nederland se boeren, moet naar het oordeel van Ir. J. W. Raap, secretaris van de Hollandse Maatschappij van Land bouw, niet alleen gezocht worden in de acute inkomensnood. Dat schryfl hy onder meer in „De Plattelands vrouw" het maandblad van novem ber van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen onder bovenstaande kop. Hfj schrijft: „De Nederlandse boeren en tuin ders staan bekend als een gezagstrpu- we bevolkingsgroep. Er is heel wat voor nodig om ze massaal de straat op te krijgen. Maar het gebeurde! Die bereidheid om aktie te voeren ontstaat niet van de ene dag op de andere. Hieraan is een periode van groeiend onbehagen voorafgegaan. Het is wel erg eenvoudig de wortels van dit onbehagen alleen te zoeken in de akute inkomensnood. Maar deze verklaring is onvolledig. Minstens even belangrijk zijn het ont breken van een duidelijk zicht op de de positie van de land- en tuin bouw in 'n veranderende maatschap pij. Dit is sterk gebonden aan gevoe lens van onzekerheid, bedreiging en Op de bijzondere kwaliteiten van het Thomasmecl behoeft niet nader te worden ingegaan. Zij zijn voldoen de bekend. Daar Thomasmecl momenteel door de zeer grote vraag niet onbeperkt lever baar is, is het verstandig aandacht te schenken aan een bijzondere PK- meststof, die geproduceerd wordt door aan het normale Thomasmcel kali toe te voegen. Deze in korrelvorm op de markt zijnde en dus prettig strooi- bare meststof Thomasmeel-kali be vat alle bestanddelen van het norma le Thomasmeel en kalizout. Thomas meel-kali is in verschillende aan het bedrijf aangepaste fosforzuur-kali ver houdingen verkrijgbaar. Voor gronden en gewassen dié een duidelijke behoefte hebben aan kali is een verhouding met veel kali (10- 20 of 12-18) gewenst. Waar de kali behoefte kleiner is, daar is een ver houding 11-11 meer op zijn plaats. Op gronden die lage eisen stellen aan de kalivoorziening is een produkt met weinig kali het meest geschikt. Ook geldt dit voor grasland, waar men vaak niet teveel kali wenst te geven, pok al in verband met het optreden van kopziekte. Daar past de verhou ding 12-6 bijzonder goed. Deze PK-meststof heeft een basi sche werking die overeenkomt met die van ca. 30 procent werkzame kalk en bevat naast fosforzuur, kali en kalk bovendien nog magnesium en sporenelementen. Wat^de prijs van gekorreld Thomas- meei-xfali betreft, kan worden gezegd dat deze gelijk is aan die van de an dere op de markt zijnde PK-meststof- fen, waarbij de bijzondere samenstel ling deze meststof in feite goedkoper maakt. DEVENTER DEVENTER SCHOUWBURG, Gro te Kerkhof 1, tel. 11500. zaterdag 16 november aanvang 20 u. Drentse Vereniging „Marm Smeen- ge" met De Hoekse en Kabeljouwse twisten; kaartverk.mevrouw Ho- vinga, Ceintuurbaan 315, tel. 15564. Na afloop bal. zondag 17 november aanvang 20.30 u. Prinsenbal v.d. stichting Deven ter Karnaval. ED B-TI-I EATER, Smedenstr. 10, tel. 13615 weekfilm do. 14 t.m. woensdag 20 no vember De wraak van Tien Li Chung 18 jr. nachtvoorstelling vr. 15, za. 16 nov. 23.30 u. Het pornohuis 18 jr. matinee za. 16, zo. 17 nov. 14 u. De bruut van de rimboe a.l. aanvangstijden weekfilm: do., ma., di., wo., 20 u.vr. 21 u.; za. 18.30 en 21 u.; zo. 16, 18.30 en 21 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100. (zie ook onder Film Art '74). weekfilm do. 14 t.m. wo. 20 nov. De vijf van de vierdaagse 14 jr. nachtvoorstelling za. 16 nov. 24 u. De brug bij Remagen 18 jr. matinee za. 16, zo. 17, wo. 20 nov. 14 u. Prins zonder vrees. a.l. aanvangstijden: weekfilm: werkd. 20 u.; za. 18.45 en 21.15 u.; zo. 16. 18.45 en 21.15 u. LUXOR THEATER, Brink 20, tel. 18662. weekfilm do. 14 t.m. di. 19 nov. Bluf poker 18 jr. nachtvoorstelling vr. 15 nov. 23 u. De sexavonturen van de drie muske tiers 18 jr. matinee zo. 17 nov. 14 u. Laurel en Hardy in wonderland, a.l. cyclusvoorstelling wo. 20 nov. 20 u. De grote dictator a.l. aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u.; za. 18.30 en 21 u.; zo. 16, 18.30 en 21 u. FILM ART '74; Inl. Centrum „Brink 30", tel. 11637 vr. 15 november in Cinema (zie bo ven) aanvang 22.45 u. La nuit ameri- caine van Francois Truffaut. KüNSTPOOT-ROZIJNENKORF, Gro te Poot 19, tel. 11848 „Kunst op wielen" tot 20 november Frans Pieck - schil derijen geopend: ma. t.m. za. 14-18 u.; vr. ook 19-21 u. GALERIJ LENTEN, Kletterslraat 25-27, Epse, tel. 21815 tot 1 december Fred en Helen Sieger - schilderijen, aquarellen geopend: di. t.m. za. 14-17.30 u. za. 16 nov. 16 uur Concert door Lucia en Huub Kerstens, OPENBARE LEESZAAL, Brink 70, tel. 13506 tot 9 december B. Holshiemer - teke ningen schilderijen, geopend: di. t.m. vr. 10-17.30 en 19- 21; za. 10-17 u. GALERIE SIDONIE, Kleine Over- straat 58, tel. 19675 B. Bevers - pentekeningen en olieverf schilderijen. geopend: di. t.m. za. 14-18; vr. ook 19-21 u. ALBERT SCHWEITZER CENTRUM Brink 89, tel. 19675 Permanente expositie over leven en werk van A. Schweitzer, geopend: wo. 19-21 u.; za. 12-16 u. MUSEUM DE WAAG, Brink 56, tel. 14556 Antieke fietsen, zilver, aardewerrk, antieke keukens. 16 nov.-16 dec. portretten van Minie Peters vanaf 20 nov. foto's van de Brink met fontein geopend: di. t.m. za. 10-12.30 en 14- 17 u.; zo. 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN. Brink 55, tel. 14556 tentoonstelling van aankleedpoppen uit 1860-19.10 geopend als De Waag MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat tel. 19739 geopend als De Waag. De ERVARING, Kleine Overstraat 85. Permanente, doch regelmatig veran derende tentoonstelling door Loes en Reinier v.d. Voorde, geopend: werkd. 15-18 u. ATHENAEUMBIBLIOTHEEK, Kloos ter 3, tel. 16512 expositie 500 jaar botanische boek-il- lustraties. geopend: ma. t.m. vr. 10-12.30 en 14- 17 u.; wo. ook 18-20.45 u. JAZZ CAFE, Menstraat 2 vr. 15 november o.l.v. Davina Ro vers 20.30-24 u. OVERDEKT ZWEMBAD, Smyrna- straat 2, tel. 21864 Uitreiking gouden zwemdiploma's. zaterdag 16 nov. 19.30 u. HELP U ZELVEN, Diepenveense- weg 76. tel. 22574 •Konijnententoonstelling S.K.V. vr. 15-zo. 17 nov. 14-20 u. (tijd onder voorbehoud) GEVLEUGELDE VRIENDEN, Mo lenbelt, hoek Schoutenweg. Elke dinsdag 19-22 u. volksdansen m. Chaverim we Chaverot. Weekenddienst tandartsen: Tandheel kundig Centrum, Achter de Muren (Zandpoort) 9, tel. 19133. onmacht. Daarom kunnen inkomens maatregelen de pijn wel verminderen, maar de kwaal niet genezen. Op een aantal g'rievén gaan wij hieronder kort in. Stagnatie in de EEG Voor de Nederlandse land- en tuin bouw met zijn enorme uitvoer van zuivelprodukten, vlees, aardappelen, bloemen, bollen en groenten is de Europese Economische Gemeenschap van onschatbare betekenis. De ontbinding van de EEG zou niet minder dan een ramp zijn. Het ge meenschappelijk beleid voor land- en tuinbouw heeft duidelijk vorm ge kregen. De ellende is, dat dit op an dere gebieden niet het geval is. Wan neer wij werkelijk naar een eenheids- markt willen met gelijke konkurren- tievoorwaarden, dan moet er nog een heleboel gebeuren. Tussen de EEG-landen bestaan b.v. grote verschillen in belastingdruk. Ook het aandeel, dat de overheid bij draagt in de sociale premies ver schilt van land tot land. De Neder landse boeren en tuinders zitten wat dat betreft erg ongunstig. Het ver zwakt onze konkurrentiepositie. Een voortdurende bron van moeilijk heden vormen veranderingen in de waarde van nationale munten ten op zichte van die in andere EEG-landen. Boeren in landen met zwakke mun ten, zoals Frankrijk en Italië zitten hièrdoor gunstiger dan boeren in landen met sterke munten, zoals Duitsland of Nederland. Het markt- en prijsbeleid De bescherming van land- en tuin- bouwprodukten in de EEG verschilt van produkt tot produkt. Voor groen te, fiuit, sierteeltprodukten, varkens vlees, pluimveeprodukten en aardap pelen is de marktbescherming ge ring. Ir deze sektoren is het prijsrisi- ko dus groot. De ondernemers hebben dat in 1974 weer geweten. Anders ligt het voor produkten als melk, granen of suiker. Hiervoor geldt een strak prijsbeleid en een zorgvuldige afscherming van de EEG-markt van dé wereldmarkt. Het doel van deze regeling is een ruime voorziening tegen stabiele prij zen te waafborgen. Voor de landbouwers is deze rege ling gunstig bij lage wereldmarkt prijzen. Zo zijn de wereldmarktprij zen voor granen en suiker de laatste paar jaar pijlsnel gestegen. De kon- sumenten in de EEG hebben van de ze wilde prijsbewegingen nauwelijks iets gemerkt. Ieder jaar worden de prijzen voor een aantal produkten door de Europese Ministerraad vast gesteld. Dat is een bron van onlustgevoelens. Het inkomen in de landbouw hoort in de pas te lopen met de inkomensont wikkeling in andere sektoren. Om dit te bereiken moet de gemiddelde prijsverhoging de netto kostenstijging op de bedrijven goedmaken. Maar dan begint het! De inflatie moet bestreden worden. De consumentenbelangen moeten -in de gaten gehouden worden. De uitga ven van de EEG niet te hoog worden. De belangen van nieuw toegetreden lidstaten mogen niet vergeten wor den. Het resultaat is duidelijk. Ieder jaar blijft de gemiddelde prijsverhoging achter bij de kostenstijging. Een tweede probleem vormt de ver deling van de prijsverhoging over de verschillende produkten. De inflatie De inflatie kan beschouwd worden als boerenvijand nummer één. Voor de werknemers is dit te over komen, omdat de lonen en salaris sen aangepast worden aan de geste gen kosten van levensonderhoud'. Bij de zelfstandigen ligt dit anders. De opbrengstprijzen houden geen ge lijke tred met de kostenverhogingen. De inkomens komen dan onder druk te staan. De laatste twintig jaar heeft de land- en tuinbouw dit op kun nen vangen döoT pyoduktlvltëltsver- beteringen. Toch hebben de ondernemers het ge voel, dat ze er niet echter beter van worden. Dit jaar kan van een kostenexplosie gesproken worden. De gevolgen van de energiekrisis komen hard aan. Een verdubbeling of verdrievoudiging van de energie prijzen is voor de tuinbouw onder verwarmd glas op korte termijn niet op te vangen. Daarbij komt, dat de veilingprijzen gemiddeld eercer lager dan hoger zijn in vergelijking met vorig jaar. Met tegenvallende opbrengsten voor een aantal gevassen b.v. suiker bieten 'n slechte prijsvorming van vrije produkter en een onbevredigen de aanpassing fan de prijzen van be schermde produkten, ontstaat een slecht stemmingsbeeld. Maar toch zijl de gevolgen van de energiekrisis ii Nederland beter op gevangen dan in het buitenland. Het kan dus nog nrger. Daarom is het niet zo verwcnderlijk, dat de straat- akties in Fraikrijk en België zijn be gonnen. Belastingklimaat De funktie van het inkomen ver schilt voor :elfstandigen en werkne- Maandagavond draaide de film „Overal" waar mensen wonen" in Irene. Deze Is bedoeld als een voor lichtingsproject in de veronderstel ling, dat het ons hier zowel als in de Derde Wereld ten goede zal Jtomen. Ze wil vooral meer begrip kweken voor de situatie van de kerken in Afrika, Azië en Latijns Amerika. Door getoonde beelden en gesproken woord alleen, wordt het doel niet be reikt. Je moet ook kwijt kunnen, wat er in je leeft. Daarvoor was er een discussieleider aanwezig, de heer Van Duijn Schülz te Barchem. Hij deed het heel goed en beheerste het on derwerp. Ds. H. van Twillert had de leiding van de bijeenkomst als voor zitter van de plaatselijke afdeling „Kom over de brug" en de heer B. H. Brouwer verzorgde de filmvoor stelling. De opkomst viel tegen. Aan vankelijk waren er zo'n 40 a 50 stoe len bezet. Gelukkig kwamen er tegen achten nog een paar groepen jonge ren, maar zij verlieten Irene direct na de filmvertoning en namen dus niet aan de discussie deel. De film was verhelderend. Zij toonde het le ven van vele volkeren op de aar de. Soms het kerkelijk leven en ook het wroeten om een menswaardig bestaan. „De meeste blanken gedragen zich vijandig, ze weigeren belasting te betalen..." vertelt de zwarte burge meester van Boulton. De film vervolgt dan: „Maar waar de burgemeester van Boulton op vastloopt, vinden we over al om ons heen op wereldschaal te rug: ra- ;endiscriminatie en economi sche rassendiscriminatie als basis van blanke overheersing. En door onze christelijke medeplich tigheid aan de onderdrukking van zwart door blank en de uitbuiting van arm door rijk, wordt onze verkondi ging van het evangelie ongeloofwaar dig en helpt ons helpen niet. Want wat baat het al die mensen als wij hen, onze mooie woorden en goed bedoelde daden ten spijt, toch vast laten lopen op de veelvormige struc- turen van het onrecht? Op een wereldhandel die gebaseerd is op zoveel mogelijk verdienen en zo weinig mogelijk te betalen? Op een blanke economie, onze econo mie, die nog steeds twee derde van de wereld beschouwt als één groot wingewest voor onze supermarkten? Wat baten il die zinnige zaken die de kerken doei, overal waar mensen wo nen, wat laat onze oprecht uitgesto ken helperde hand, als we ons met de andere hand alsmaar krampach tig blijvei vastklampen aan onze voorrechtai, ons bezit, onze wel vaart? - Wat ba;t het als uiteindelijk de po litieke ei economische verhoudin gen gebaeerd blijven op het recht van de serkste, op de wet van de jungle, oj de roofdierenmoraal van vreet of je wordt opgevreten? Wat baai het hen dan? En wat >aat het ons? Laat ons met een dorpsgemeente in Malawai luisteren naar wat de Bij bel ons laarover te zeggen heeft: Er ws eens 'n rijk man, die zich elke da.' in purper en fijn linnen hulde ei kostelijk van zijn weelde ge noot. M.ar aan de voorpoort van zijn huis lat een bedelaar uitgestrekt, die Laarus heette, die begerig zijn honger stilde met wat er van de ta fel van de rijkaard viel. Die bedaar lag te sterven en hij werd dor de engelen weggedragen. Ook de rijke stierf en werd begra ven. Inde hel, toen hij bij zijn mar teling ogen opensloeg zag hij in de verte abraham met Lazarus op zijn schoot. Hij rie; tegen hem: „Vader Abraham heb melij met mij en stuur Lazarus om ziji vingertop in het water te do pen er mijn tong af te koelen want ik krirp hier van de pijn!" Maar ibraham zei: „Herinner je d\it je watje goed vond voor jezelf tijdens je levn volop hebt gekregen en La zarus n diezelfde tijd wat slecht voor hem vas. Nu vDrdt hij hier getroost en krimp jij vai de pijn." Er twam discussie en die duurde meerdan een uur. Vragen naar het waarm en het hoe. Wat is de beste wijzevan helpen? Hoe reageert men hier r. ginder? Moet het accent lig gen o de verbreiding van het Evan gelie of ligt de hulp in een ander vlak'Welke plannen zijn er voor de toekmst? Door spontane deelname aan le bespreking was het een vructbare goede avond. De collecte bij d uitgang dekte de onkosten, ver- bonen aan deze bijeenkomst. mers. Een zelfstandige moet een ge deelte van zijn inkomen gebruiken voor investering in zijn bedrijf en voor het opvangen van markt en prijsrisiko's. Om een gelijk besteedbaar inkomen als werknemers over te houden, zal het bruto-inkomen van een zelf standige globaal een derde of 'n vier de hoger moeten zijn. Bij de belastingheffing wordt hier mee geen rekening gehouden. Bij belegging van de oudedagsreser- ve in eigen bedrijf wordt de zelfstan dige gediskrimineerd ten opzichte van werknemers. De belastingheffing van de in het In drijf van de man meewerkende vrouw is nadeliger dan van de elders wer kende gehuwde vrouw. Nee, op het gebied van de belasting heffing voor zelfstandigen is nog veel te verbeteren. Dit klemt temeer, om dat de konkurrenten in de 'EEG in een zonniger belastingklimaat wer ken. Positie land- en tuinbouw In de benadering van <je funkties van het platteland krijgen zaken als landschapsbescherming, natuurbe houd, milieu-overwegingen en re- kreatie een steeds zwaarder accent. Op zich kan men hier vrede mee heb ben. De wijze, waarop dit wordt aange pakt werkt vaak erg irriterend. Het Aangevoerd: 186 varken?. Prijzen: 186 biggen van f 85.tot f 90,—. Algemeen overzicht: handel afwach tend en prijzen staande. beperken van de meest doelmatige bedrijfsvoering op grond van vage, slecht gemotiveerde doelstellingen, het planologisch overvragen, het ont breken van behoorlijk financiële re gelingen, de bevriezing van de be drijfsontwikkeling en de verpaupe ring van de agrarische beroepsbe volking komen raar al te vaak voor. In de sfeer van grondgebruik en pla nologie schuilt een enorm stuk onbe hagen. Organisaties De land- en tuinbouworganisaties hebben hun kracht altijd gezocht in 't redelijke, goed gemotiveerde over leg. Een deel van het onbehagen heeft zich gericht op de eigen organisaties. Veel gehoorde verwijten waren: „Jul lie zijn te netjes of te slap. Het duurt veel te lang voor wensen worden in gewilligd. De organisatiestructuur is verouderd". Waar of onwaar, het is belangrijk, dat deze kritiek in breed verband wordt doorgesproken. Bij het optreden naar buiten is de kernvraag „Wat is het alternatief?" Op welke manier wensen ook worden ondersteund, steeds zullen de resul taten aan de onderhandelingstafel moeten worden bereikt. Het lijkt er in onze overlegmaatschappij op, dat voor de inwilliging van redelijke wen sen een zekere mate van intimidatie nodig is. Als deze konklusie. juist is. moeten vrij ons veel mórgen gaan maken over deze maatschappij;'^ alhier, een tweede school gesticht. Deze 4 klassige school zal gehuisvest worden in het thans in aanbouw zijn de gebouw aan de Hoffesstraat alhier. In de raadsvergadering van 12 no vember 1973 is besloten om, met toepassing van artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920, medewerking te verlenen tot de stichting van boven genoemde school. Aangezien de splitsing tussen de leerlingen van de bijzondere lagere school „de Schakel" en de nieuwe school reeds op 1 september 1974 is ingevoerd heeft bovengenoemde ver eniging ter voorziening in de tijdelij ke huisvesting aan het college van kerkvoogden en notabelen der Her vormde Gemeente Holten verzocht twee lokaliteiten van het gebouw Ire ne beschikbaar te stellen. De ande re twee klassen zijn ondergebracht in oen lokaal van de o.l. Dorpsschool en in een lokaal van ,,de Schakel". Het college van kerkvoogden en no tabelen heeft op 26 augustus j.l. beslo ten de twee zalen beschikbaar te stel len. De verschuldigde huur is door het college vastgesteld op f 11.000,— o. jaar waarbij de kosten van schoon houden. verwarming en verlichting zijn inbegrepen. Aangezien de kosten van tijdelijke voorzieningen van huisvesting van leerlingen deel uitmaken van de to tale stichtingskosten, dient formeel de gemeente in de behoefte aan schoolruimte te voorzien tot het tijd stip waarop de nieuwe school in ge bruik genomen kan worden. Gelet op het vorenstaande dient d^halve door de gemeente de lokali teiten van de Kerkvoogdij gehuurd te worden. De Inspecteur van het lager onder wijs in de inspectie Deventer heeft geen bezwaar tegen het voorgestel de huurbedrag van f 11.000.— per jaar. B. en W. stellen de raad dan ook voor te besluiten, om te rekenen met ingang van 1 september 1974. van de Kerkvoogdij der Herv. Gemeente te huren de zalen 2 en 3 (boven) van het gebouw Irene tegen een huurprijs van f 11.000.per jaar onder de gestel de voorwaarden. Aanwiizïng waarnemend hoofd o.l. Hatjrsehool Aangezien thans aan de openbare lagere Haarschool, alhier, reeds 5 leerkrachten zijn verbonden en naar het zich laat aanzien met ingang van het komende cursusjaar een 6e leer kracht aan de school benoemd kan worden, is het wenselijk om een van de aan de school verbonden onderwij zers aan te wijzen tot waarnemend hoofd. Met inachtneming van de bepalin gen van de Lager-onderwijswet 1920 en gelet ap 't advies van het hoofd der school komt de heer G. J. te Win kel voor aanwijzing in aanmerking. Aangezien ook de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Deven ter zich met deze aanwijzing kan ver enigen, stellen B. en W, de raad voor de heer G. J. te Winkel met ingang van 1 december 1974 aan te wijzen als waarnemend hoofd van de o.l. Haarschool. ..Zuiderlook" B. en W. schrijven aan de raad, dat zij het ter voorkoming van mis verstanden wenselijk achten, dat het bestemmingsplan voor het nieuwe woongebied gelegen tussen de Rijs- senseWeg,Markeloééweg eh Landu- werweg „Zuiderlook" wordt ge noemd. i Kolweg 76 Telefoon 1332 apparaten Waar koopt u ze voordelig en waar krijgt u 100 procent service Kolweg 76 Voor vakkundige en Fa. H. Muller en Zoon Kerkplein 1 - Holten Telefoon 05483-1300 Agentschap Van Gend Loos Bouwjaar juli 1973 km.stand: 45.000 Prijs n.o.it.k. Schoutenstraat 58, Holten telefoon 1923 Géén markt wel vrijdag en zaterdag een „MARKTMA2ZELTJE" van 29.75 voor MODECENTRUM Dieren speciaalzaak Fons Tusveld Vogelzaden Vogels Hondensport Hengelsport Tuinartikelen en aquarium-afdeling I Stadhuisplein 1 - Rijssen Telefoon 05480-2474 Ook voor afspraak Oranjestraat 18 Telefoon 1615 18 tot en met 23 nov.: 250 gram borstplaat 1 pak xrenten- plakken BANKETBAKKERIJ Pluygers Télefcon 1815 TE KOOP u2 mtr) in prima staat L. GAZAN Rörikstraat 4, Holten, telefoon 1525 Voor elektr. orgels en lessen naar Draaijer's Orgelstudio Holterweg 14 - Laren (G.) Telefoon 05738-252 0.7 literfles nu H. J. Wansinkstraat 17 Te koop gevraagd: NUCHTERE KALVEREN J. A. SCHOOLEN Roudaalterweg 10 MARKELO Telefoon 05476-1422 TE KOOP: 4-8 jaar merk Gazelle Reilinksweg 6 GEVRAAGD: VOOR DE MESTERIJ H. J. BERENDSEN Markeln - Tel. 05731-344 ORANJESTRAAT 29 TELEFOON 1210 Te koop: autoracebaan merk „Stabo" G. H. MENKHORST Vianenweg 133 - Holten Te koop: nog enkele ladewagens voor winterprijs. Tevens cyclomaaiers, trommel- schudders, cirkelhooiers, strela's enz. enz. KUYPERS sv (Slootsmid) Laren (Gld.) Telefoon 05738.227 Te koop: coupé - bouwjaar 1974 km ..stand 39.000. Inlichtingen: tel. 1271»

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5