Ds. R. A. Hoogkamp nam afscheid van geref. kerk Zondagsdiensten Maximumsnelheid op Parallelweg Holten-Rij ssen niet langer uitstellen RAADSVERGADERING WINKELWEEK KERKDIENSTEN Thriller in .de Schure Open Deur samenkomst Goed licht MET EMERITAAT Holtens gemeentebestuur en VVN Rijssen waarschuwen: 1. Burgerlijke Stand Verloren - Gevonden VIJFTIG JAAR OUDE KINDERZEGEL Vanaf 12 november zijn ze er weer! Kerst/Jaarwisselings- arrangementen OPENBARE KENNISGEVING SUBSIDIE WARMTE- ISOLATIE VAN WONINGEN WINTERREGELING WONING VERBETERING RATTEN BESTRIJDING HOLTENS NIEUWSBLAD Ifverientieprijs 18 cent per millimeter (bij contract lager) Abonnementsprijs f 3.75 per kwartaal, 17.50 per half jaar, f 15.per jaar. Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-bank, Holten, t. g. v, Holtens Nieuwsblad 26ste jaargang - no. 46 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Holterberg 13, tel. 05483-1234 Adm. Gaardenstraat 17, tel. 05483-1533 Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 t-wit gen. In een druk bezochte middagdienst, die wegens verbouw van de Gereformeerde kerk werd gehouden in de Hervormde kerk, heeft ds. R. A. Hoogkamp zondag 10 november (op zijn verjaardag) afscheid genomen van de Gereformeerde kerk, welke hij ruim 28 jaar als herder en leraar heeft gediend. De afscheidsdienst werd onder meer bijgewoond door tal van genodigden, waaronder het gemeentebestuur, gemeentesecretaris G. J. Langenbarg, de drie plaatselijke Hervormde predikanten, afgevaardigden van de classis Deventer, de Gereformeerde kerk van Olst en die van Elim (Dr.), de eerste gemeente waar ds. Hoogkamp in maart 1942 in het ambt werd bevestigd, nadat hij deze kleine gemeente een jaar als hulpprediker had gediend. Na het zingen van Psalm 138 13 en zingen van een tweetal liederen door het Jeugdkoor van de kerk las ds. Hoogkamp het bijbelgedeelte Ro meinen 8 31-39. Als tekst voor zijn werk had ds. Hoogkamp gekozen 2 Cor. 13 vers 13 „De genade der He ren Jezus Christus en de liefde Gods, en de gemeenschap des Heiligen Geestes zij met u allen" de zegen die hij in de 28 jaren honderden malen zijn gemeente meegaf op de levens reis. Het gaat in deze tekst over het vol le werk van Jezus Cristus: de vergeving der zonden, de wederop standing der lichamen en het eeuwi ge leven. Deze zegen omvat in enke le woorden de volle rijkdom der ge nade maar zegt ons tevens dat er buiten deze genade geen behoud is. Het zegt ons dat wij moeten kie zen of wij door genade behouden wil len worden of buiten deze genade verloren gaan. Niemand wordt be houden door eigen goede werken. „Ik heb", zo zei ds. Hoogkamp, „altijd eerljjk geprobeerd u deze bei- NED. HERV. KERK: 9 u. ds. A. Schellevis. Extra collecte Jubileum collecte Prot. Interk. Thuisfront. Oppasdienst: mevr. Meilink, mevr. Louws en Alie Markvoort. 10 u.: Jongerendienst in „Irene". 19.15 u.: Open Deur Samenkomst m.m.V. Chr. Mannenkoor uit Eefde. Spreker ds. A. Schellevis. Thema: „Wat heeft de kerk te doen?" GEREF. KERK: (dienst in N.H.K.): 10.30 u. ds. H. van Twillert (Bev. ds. G. W. H. Peddemors). 15 u.: Ds. G. W. H. Peddemors (in trede). In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor verbouw van de kerk. R.K. KERK: za. 17 u. Zo. 9.30 u. OKKENBROEK: 10 u. ds. M. de Heer. Collecte voor 't Jeugdgebouw. DIJKERHOEK: 10 u. ds. P. Lugtig- heid (gezinsdienst) Coll. voor Prot. Interk. Thuisfront. NIEUW HEETEN: R.K. Kerk: za. 19 u. Zo. 8 en 11 u. Ds. C. C. Addink is i.v.m. synode- bezoek afwezig van maandag t.e.m. woensdag a.s. Zo nodig kon men zich in verbinding stellen met. ds. P. Lug- tigheid. A-rtsen Van vrijdag 5 u. t.e.m. maandagmor gen 8 u. (uitsluitend voor spoedgeval- 1 len): dokter J. F. Sijtsema, Pasto riestraat 50, telef. 1870. Boodschap pen bellen 's morgens om 11 uur, 's middags om 4 uur. Wijkverpleging Zuster M. ter Borg, Neerdorp 1, Hol ten, telef. 2356. Ziekenvervoer Garage A. Müller, telef. 1320 b.g.g. J. Aanstoot, telef. 2980 en 1338. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags van 8-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dek- ker, telef. 1438 b.g.g. mevr. J. Beld- man-Aanstoot, telef. 1799. Tandarts H. Hansman, Grote Maatweg 36, Wierden, telef. 1765. Spoedgevallen: 6-7 u. nam. Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in het Groe ne Kruisgebouw, Gaardenstr. 33, G. J. Kraaij, telef. 2299. Maatschappeliik Werk Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening, Joncheerelaan 134, Nijverdal. telef. 05486-4126. Bureau Holten: Gaardenstraat 33. F. W. Kraaijeveld. Spreekuur: werkdagen 8.30-9.30 u. of na telef. afspr. 1436 of 2298, b.g.g. 05486-4126. Dierenarts W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, telef. 2004. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst Tot en met zondag 17 nov. H. J. Moleman, Lageweg 13, telef. 1974. Van maandag 18 t.e.m. zondag 24 nov. A. Groen. Kozakkenstraat 15, tel. 1230. Aangifte van gestorven die ren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, telef. 1318. Storingsdienst Zaterdag 16 t.e.m. vrijdag 22 nov. electra: J. Kolkman, Gaardenstraat 13, telef. 1368; Bas: H. J. Kolkman, Diessenplas- straat 32. telef. 2012. Brandmelding Brandmelding: Overdag: telef. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Knapen), b.g.g. telef. 1325 <G. W. ter Harmsel). de kanten van het evangelie voor te houden, opdat niemand in zorgeloos heid of eigenwijsheid zou voortleven maar ieder zich zich zou verheugen is Jezus als zijn Heiland. Wat heb ik vaak gezien dat de Heere zo getrouw is als sterk, en dat Hjj niet laat va ren het werk dat Zijn hand begon". Ds. Hoogkamp besloot zijn afseheids- predikatie met „O, God die droeg het voorgeslacht in tegenspoed en kruis, wees de oudere en de jonge mensen nu en steeds een gids in storm en nacht, en eens eeuwig hun tehuis". De dienst, waaraan mevrouw Bo- link-Landweer (sopraan) en me vrouw Beldman-Landeweer (alt) en het zingen van psalm 150 1 en 2. Het jongerenkoor werd op electronisch orgel begeleid door de heer J. H. van Engbrink en Joop Heusinkveld, drums. Toespraken Namens'de gemeente sprak de 2e praeses ouderling A. Kolkman. On der alle omstandigheden, zo zei hij, heeft u ons steeds weer voorgehou den hoe rijk de mens is, die Jezus Christus aanvaardt als de enige red der en behouder. Daarom past ons als gemeente niet alleen dank aan u maar bovenal aan God wat Hij in u aan ons gaf. Na de toespraak van ouderling Kolk man zong de gemeente ten afscheid „Halleluja, eeuwig dank en ere" (Gezang 257). 1 Rijke oogst Wij worden, zo zei burgemeester mr. W. H. Enklaar in zjjn afscheids woord namens het gemeentebestuur, ook deze middag bepaald bjj het woord van de Prediker" alles heeft een bestemde tijd en alle voor nemen onder de hemel heeft zijn tijd. Zo is er een tyd om te bewa ren en een tijd om weg te werpen". De tijd om weg te werpen is van daag aangebroken, afstand doen van het ambt zo lang in Holten bekleed, afstand doen van de gemeente. Tijd om te bewaren, terug zien op een rijke oogst des levens, zijnde de waardering voor uw arbeid in de wijngaarden des Heeren. In Hol ten hebt u uw voren getrokken door de akker die u te bewerken had. Wij de burgemeester, groeten u ten af scheid en bevelen u Gode in de jaren die komen gaan. Prettige samenwerking Namens de Hervormde Kerkeraad sprak ds. C. C. Addink een kort woord. Hij dankte ds. Hoogkamp voor de prettige samenwerking en voor datgene wat wij voor de Her vormde gemeente geweest is. U hebt als geref. predikant op uw wij ze in het gesprek der kerkeraden steeds bepaalde vragen en zaken ter sprake gebracht die ons als Her vormden tot vruchtbare bezinning noopten. Een hoogtepunt in de goede verhou ding tussen beide kerken was het voorgaan van ds. Hoogkamp in een gewone hervormde dienst in het ge bouw „Bethanië" in Dijkerhoek. Ds. Addink, die tevens sprak na mens ds. P. Lugtigheid en ds. A. Schellevis en pastoor Rademaker van de parochie Holten-Nieuw Hee- ten dankte tenslotte dominee en me vrouw Hoogkamp voor betoonde vriendschap en wenste hen in hun nieuwe woonplaats Hoogeveen Gods genade en rijke zegen. Zending Ds. J. P. Kakes die namens de classis Deventer het woord voerde herinnerde aan het vele en belang- De winkelweek van de Holtense Handelsvereni ging zal dit jaar starten op dinsdag 19 november en duren tot donderdag 5 december. We komen in ons blad van de volgende week uit voerig op dit jaarlijks gebeuren terug. rijke werk dat ds. Hoogkamp in het belang van de zending een groot aantal jaren met grote trouw en zorg heeft gedaan. Hij was op de „classis" geen man van veel woor den en zei alleen maar wat als er iets gezegd moest worden en zweeg nooit als het om de waarheid en on feilbaarheid van de bijbel ging. r „Rehoboth" Na de afscheidsdienst kwamen ds. en mevrouw Hoogkamp met hun kin deren en kleinkinderen, familieleden en genodigden samen in het gebouw „Rehoboth" waar het woord nog werd gevoerd door ds. R. A. Ooster- hoff, em. pred. te Harderwijk (hulp- pred. geref. kerk van 1968-1972) door de heer H. A. Alink te Holten (oud- pres. kerkvoogd en voorzitter inter kerkelijk beraad) door de heer A. J. Nijkamp, voorzitter van de Chr. Schoolvereniging, een afgevaardig de van de geref. kerk te Olst (waar van ds. Hoogkamp indertijd consu lent was) en door ds. J. Steenbakker Morilyon Loysên, herv. em. pred. te Holten die ds. Hoogkamp van harte welkom heette in de rijen der emeriti. Het snelverkeer op de Parallelweg Holten-Rijssen is het laatste jaar bij herhaling aan de orde geweest in de gemeenteraad. Laat stelijk was het de AR-fractie, die haar grote ongerustheid en be- zorgheid over de verkeersonveiligheid op deze weg heeft uitge sproken en burgemeester en wethouders verzocht heeft met kracht de invoering van een maximum snelheid bij Rijkswaterstaat te be pleiten. De Parallelweg is voor enkele jaren aangelegd omdat de Rijssenseweg levensgevaarlijk was vooral voor de schoolkinderen, die van deze weg gebruik moesten maken en de betrokken ouders een actie begonnen door hun kinderen thuis te houden. Zowel de afdeling Rijssen van .Vei lig Verkeer Nederland als het ge meentebestuur- van Holten hebben zich begin oktober met een dringend verzoek tot Rijkswaterstaat gewend om op deze parallelweg 'n maximum snelheid van 50 km per uur in te voe- In een uitvoerig schrijven aan de Arrondissementsingenieur te Alme lo zeggen B. en W. dat zyn stand punt, dat het ongevallenbeeld op be doelde weg geen aanleiding geeft een maximum snelheid in te voeren naar hun mening thans moeilik langer staande kan worden gehouden. Bin nen enkele maanden hebben twee kin deren (16 en 13 jaar) op deze weg het leven verloren, terwijl bovendien een kleuter ernstig gewond is ge raakt en een fietser en een brom fietser in het ziekenhuis moesten worden opgenomen als gevolg van een aanrijding. Acties Zij vrezen, dat de houding van Rijkswaterstaat in deze aanleiding kan zijn voor de burgerij acties te ondernemen om de ook in hun ogen noodzakelijke maatregel gedaan te krijgen. De verantwoordelijkheid voor de ge volgen van eventuele acties en voor hel plaatsvinden van ongelukken op deze weg als gevolg van het rijden met te hoge snelheid wijzen B. en W. dan ook van de hand, daar hun nerzijds voldoende pogingen in het werk zijn gesteld de verkeersveilig heid op deze pai-allelweg te bevorde- Ontoelaatbare hinder Het vorengeschetste beeld moet de arrondissementsingenieur, naar de mening van het college toch wel de overtuiging geven, dat, waar deze weg ten behoeve van het langzaam verkeer is aangelegd, dit langzame verkeer op ontoelaatbare wijze hin der ondervindt van het snelverkeer, dat ook van deze weg gebruik maakt. Het is naar de mening van het col lege overduidelijk gebleken dat het effect, dat met de aanleg van deze parallelweg voor ogen heeft gestaan slechts kan worden bereikt met het invoeren van een verkeersmaatregel waardoor het snelverkeer, dat ook van deze parallelweg gebruik maakt, gedwongen wordt de snelheid aan te passen aan het langzame ver keer. B. en W. verzoeken de Arrondisse mentsingenieur dan ook nogmaals met klem de invoering van de zo noodzakelijke snelheidsbeperking te bevorderen. Ten slotte wijzen B. en W. er nog op, dat het snelverkeer veelvuldig ge bruik maakt van de parallelweg, om dat in de gemeente Rijssen de spoor bomen in de hoofdrijbaan en die in de parallelweg niet gelijktijdig slui ten. De bomen in de parallelweg gaan later dicht en omdat deze weg ter plaatse aansluit op de rijksweg gaat het snelverkeer onmiddellijk na het sluiten der bomen in de rijksweg van de parallelweg gebruik maken. B. en W. menen, dat bij een gelijk tijdige sluiting der bomen de inten siteit van het snelverkeer op de pa rallelweg zal afnemen. Naar het college van de A.N.W.B. heeft vernomen zou de Directeur-Ge neraal van het Verkeer te 's Graven- hage in dit bijzondere geval hierme de akkoord kunnen gaan onder voor waarde, dat de wegbeheerder over de volle lengte een middengeleider aan brengt. Zij doen dan ook een drin gend beroep op Rijkswaterstaat dit probleem, in overleg met de Ne derlandse Spoorwegen, op te lossen. WN Rijssen Veilig Verkeer Ryssen, wijst in haar brief aan de Directie van Rijks- Geboren: Marcel, zv F. W. Ooster kamp en H. Paalman. Ondertrouwd: J. M. Jager, 19 jr, Markelo en G. ten Veen, 18 jr. BEVOLKING Ingekomen- J. Meilink en gez. van Diepenveen. G. W. H. Pedde mors en gez. van Amersfoort. H J. Overmeen en gez. van Eemnes. Vertrokken: R. A. Hoogkamp en echtgen. naar Hoogeveen. mevr. P. Taheer-Sali naar Amsterdam. B. P. Enklaar naar Groningen. mevr. I. A. ter Stal-Vloetgraven naar Raalte. J. Abma en gez. naar Al melo. waterstaat te Zwolle op hetzelfde eu vel van het niet gelijktijdig sluiten van de overwegbomen maar voegt daar nog aan toe, dat men gebruik maakt van de parallelweg indien zich vrachtverkeer op de rijksweg bevindt en men door tegenliggers niet kan inhalen. Ook zij wijst op on gevallen met dodelijke afloop en ver zoekt de wegbeheerder spoedig maat regelen te nemen door invoering van een maximum-snelheid. „Booreiland X 13" is de titel van de film, die dit weekend in jeugdso- ciëteit „de Schure" op het witte doek zal worden geprojekteerd. Het sce nario voor deze thriller werd geschre ven door Alistair Macclean, bekend v. veel film- en televisiewerk. Om een beter beeld te krijgen van hetgeen u voorgeschoteld krijgt volgt nu de kor te inhoud van deze film. Op een afgelegen Afrikaans vlieg veld staat John Talbot in radiover binding met een Dakota, waarin zich zijn broer, vrouw en zoontje bevin den. Plotseling hoort hij de verstikte stem van zijn broer: ,,een vliegtuig nadert, we worden beschoten Daarna een oorverdovende explosie gevolgd door 'n doodse stilte. Sabota ge! Moord! Daarvan is John over tuigd. Vol wraakgevoelens gaat hij op zoek naar de daders. Dit gegeven van thriller-meester Alistair Maclean vormt de basis voor een adembene mend avontuur dat na vele dramati sche hoogtepunten, waaronder een twintig minuten lange waanzinnige autoachtervolging, zijn climax bereikt 400 meter onder de zeespiegel, waar John op rigoreuze wijze afre kent met de schuldigen. Vrijdagavond 15 november (16 jaar en ouder) en zondagmiddag 17 november- (alle leeftijden), met res pectievelijke aanvangstijden van 20.30 uur en 14.30 uur. zal deze thril ler worden vertoond. De entreeprij zen bedragen zoals gewoonlijk f 2. voor leden en f 2,50 voor niet-leden (ledenkaarten aan de kassa verkrijg baar). Verloren: herenbril, zilveren mon tuur met iets gebrande glazen; rood-bruine portemonnaie met plm. f 6.50; geel-zwart-rode portemon naie met drie vakjes; bos sleutels, 2 lipsleutels, 1 schuursleutel en 4 auto-sleutels van Simca; donker bruine handschoen van kunstleer, rechts; herenhorloge met rekbandje, merk Pontiac; don'.cer-blauwe heren fiets, merk Junker Starfighter frame no.: 105805; herenhorloge, merk He licon; donkerbruine portemonnaie met nikkelen rand, leer. inhoud plm. f 45.zwart-witte houd, licht bruine hoes van paraplu' met een in schrift; maandkaart OAD, maand november; rechter voetbalschoen, merk Adidas met gele streep. Gevonden: heren-horloge, goudkleu rig; jonge boxer; bruine handschoen met bont aan de bovenkant; pen etui; medicijn-flesje, inhoud Jocoi- ne; want-handschoen, bruin-geel groen; zwarte portemonnaie; geldbe drag in lege sigaretten doos. Zondag 17 november a.s. belegt de Open Deur-groep (waarin samenwer ken de Herv., ^e Geref. en de R.K. Kerk) de tweede bijeenkomst van dit winterseizoen. Ds. A. Schelle vis, Herv. predikant alhier, hoopt dan de reeks over het thema Kerk" te vervolgen. Sprak hij in de eerste bijeenkomst over het onder werp „Waar komt de Kerk vandaan voor zondag a.s. luidt het onder werp: „Wat heeft de Kerk te doén?". Voor hen, die de eerste bijeenkomst niet konden bijwonen, zal hij een kor te samenvatting geven van het toen besprokene. Medewerking wordt verleend door het Chr. Mannenkoor uit Eefde. Dit grote en goede koor verleende in april jl. ook zijn medewerking in een Open Deur-samenkomst. Öp grond van de gunstige reacties n.a.v. hun optreden van toen, besloot de Open Deur-groep hen ook in dit seizoen weer te laten medewerken. Zoals gebruikelijk wordt ook nu vooraf gelegenheid gegeven tot ge meenschappelijk zingen. Aangezien ook het koor vooraf enkele num mers zal zingen, begint het gemc De gemeenteraad komt dinsdag, 19 november, om 19.30 uur in open bare vergadering ten gemeentehuize bijeen voor de behandeling van de volgende Agenda: 1. Notulen van de openbare vergade ring van 14 oktober 1974. 2. a) Ingekomen stukken, b) Mededelingen. 3. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit dd. 19 juni 1973 nr. 639, inzake aankoop grond en op stallen in het plan „de Haar" van de heer E. A. Teeselink, Holter- broek 10 en beëindiging van het recht van gebruik en bewoning van mejuffrouw J. F. Nijland. 4. Voorstel tot het verlenen van een onderhandse opdracht voor de ver betering van het kruispunt Laren- seweg - Stationsstraat - Dorps straat 5. Voorstel tot de huur van lokali teiten in het gebouw „Irene" ten behoeve van de tweede bijzonde re school. Voorstel tot aanwijzing van een waarnemend hoofd aan de o.l. Haarschool. Voorstel tot uitbreiding van de kleedlokalen op het sportveld „Meermanskamp" en het ver strekken van een geldlening aan de Stichting Sportbelangen. Voorstel tot wijziging van de ge meente- en bedrijfsbegroting 1974 (onder andere credieten t.b.v. uit breiden kleedlokalen Meermans kamp. plaatsen knipperlicht na bij spoorwegviaduct, aankoop stei germateriaal en maaigerei, aan koop boekhoudmachine, aankoop tankautospuit, reddingswagen en mobilofoons t.b.v. brandweer, ma ken septictank t.b.v. percelen Hol terberg 24 en 24a, verhoging sub sidie muziekschool Rijssen en om streken, aankoop gaslekzoekappa- raat t.b.v. gasbedrijf en aankoop hoogspanningstestappa ra a t. t.b. v. electriciteitsbedrijf Beantwoording van eventueel in gekomen schriftelijke vragen. Ja, er kunnen weer kinderzegels gekocht worden. GOUDEN zegels, want de kinderzegel is. vijftig jaar oud dit jaar. Vanzelfsprekend hebt u in oktober al wat besteld bij de schoolkinderen, die bij u aanbelden. Een goede ge woonte, die u beslist niet ontrouw bent geworden. Vanaf 12 november zijn de zegels ook te koop aan de loketten van de postkantoren en bij de stands van de plaatselijke comité's. Ook onze plaats heeft zo'n comité, zoals u weet. dames die er lid van zijn, hebben het er graag voor over wat uren van hun tijd beschikbaar te stellen voor verkoop. U kunt ze vinden iri het oostkantoor. In de stand van het comité liggen, behalve gouden kinderzegels, ook wenskaarten op u te wachten. Kaar- en voor de Kerst en voor Oud en Nieuw. Móóie kaarten, dat weet van de vorige jaren. Uw vrienden en verwanten in het buitenland zijn er gek op. En als u ze dan nog fran keert met kinderzegels, combineert u de hartelijke geste van een Kerst- of Nieuwjaarswens met de hulp aan het kind-met-een-achterstand. (Een tip: zéér gewild over de grens zijn de fraaie kaarten met afbeeldin gen van antieke tegels en met etsen en gravures van Rembrandt. *t Is maar dat u het weet.) Bedankt namens de kinderen! schappelijk zingen niet om 19.05 uur, maar om 19.00 uur precies. De aan vangstijd is echter zoals altijd 19.15 uur, zodat men gerust onder het vooraf zingen kan binnenkomen. Men hoeft niet het gevoel te hebben, dat men dan stoort. Omdat de Open Deur-samenkom sten worden gehouden met het oog op hen, die niet gewend zijn kerkdien sten te bezoeken, wordt, bij binnen komst, aan elke bezoeker een vol ledig programma uitgereikt. Daar door is de gang van zaken gemakke lijk te volgen. Behalve de gereserveerde zitplaat sen zijn alle plaatsen vrij. Entreegeld wordt niet gevraagd. Wel wordt een collecte gehouden voor het Open Deur-werk. Niemand wordt lastig gevallen of een mening opgedrongen. Bij de ingangen van het kerkge bouw staan Open Deur-medewerkers (sters). Men kan hen gerust vragen als iets niet duidelijk is. Omdat deze samenkomsten altijd veel bezoekers trekken, zal het ook zondag a.s. wel niet aan belangstel ling ontbreken. Zaterdagmorgen vond in de ga rage van Gemeentewerken de keuring van de autolampen plaats. De auto's reden af en aan zodat de heren Schoo ien en Bleumink die de keuring ver richtten, de handen vol hadden. Tachtig auto's konden worden ge keurd; lampen werden bijgesteld: lichtsterkte bekeken, kleine repara ties verricht, enz. Iedere automobi list kreeg een keuringskaart, waarop de mankementen werden vermeld. Aan het eind van de morgen bleek dat lang niet iedereen geholpen kon worden. Een vijfentwintigtal automo bilisten moest worden teleurgesteld. Daarom is Veilig Verkeer zater dagmorgen 30 nov. van 9-12 uur op nieuw in de gemeentegarage om ook uw auto te keuren. Door vele Nederlandse horecabe drijven zijn ter gelegenheid van dc Kerstdagen en de Jaarwisseling spe ciale arrangementen samengesteld. Het Nationaal Bureau voor Toerisme heeft deze arrangementen ge bundeld in het overzicht „Gezellig uit met Kerst en Jaarwisseling". Het overzicht is bij de VW-kantoren in Nederland gratis verkrijgbaar. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat, ten einde het verbeteren van de warmte-isola- tie van woningen te bevorderen voor na 1945 tot stand gekomen woningen, alsmede voor te bouwen woningwet woningen in 1974 als tegemoetkoming in de kosten van warmte-isolatie een bijdrage ineenc beschikbaar wordt gesteld. De regeling is tijdelijk en zal per 31 december 1974 komen te vervallen. Met het treffen van de voorzienin gen mag eerst worden begonnen na ontvangst van het bericht van de Hoofdingenieur-Directeur van da Volkshuisvesting en de Bouwnijver* heid in de provincie, dat de subsidie aan betrokkenen is toegekend. In die gevallen, waarin met het treffen van de voorzieningen is begon nen in het tijdvak van 21 maart tot en met 12 juni 1974. kan, mits voor het overige aan de voorwaarden van de Beschikking geldelijke steun v/arm te-isolatie bestaande wonin gen is voldaan, ten aanzien van het aanbrengen van de desbetreffende voorzieningen aan bestaande wonin gen alsnog toepassing worden gege ven. De eigenaar van de woning moet bij de aanvrage bijvoorbeeld door het overleggen van een prijsopgave, no ta of kwitantie van de ondernemer die de werkzaamheden heeft uitge voerd aantonen dat met het uitvoe ren van de werkzaamheden is begon nen in eerdervermeld tijdvak. Formulieren voor het aanvragen van een bijdrage ineens moeten wor den 'aangevraagd bij de Hoofdinge nieur-Directeur van de Volkshuisves ting en de Bouwnijverheid in de pro vincie Overijssel, Weth. Alferinkweg 300 te Zwolle (telef. 05200-77333). Nadere inlichtingen worden u te al len tijde gaarne verstrekt op de af deling Algemene Zaken van het ge meentehuis, Dorpsstraat 27 te Hol ten (telef. 1666) Holten. 15 november 1974. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester; G. J Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat, ter bevor dering van de werkgelegenheid in het voor de bouwnijverheid ongunstige winterseizoen voor werkzaamheden voor woningverbetering, waarvoor geldelijke steun kan worden verkre gen op voet van de Beschikking gel delijke steun verbetering woningen woonbuurten, de bijdrage met 20 pro cent zal worden verhoogd indien de ze werkzaamheden geheel binnen de periode van 1 november 1974 tot 1 maart 1975 geheel of nagenoeg ge heel door een erkend aannemersbe drijf op het gebied van de burgerlijke en de utiliteitsbouw in de normale werkuren zijn uitgevoerd, hetgeen zal moeten blijken uit 'n door de aan vrager over te leggen mede door het aannemersbedrijf, ondertekende, door de gemeente beschikbaar te stellen, verklaring. Het bovenstaande laat de eigen ac tiviteit van de eigenaar-bewoner on verlet. Indien de bewoner de werkzaamhe den geheel of ten dele zelf of met be hulp van andere verricht zonder dat daarbij van aanneming van werk sprake is, staat dit subsidiëring op voet van de onderhavige regeling niet in de weg. Alsdan zal echter niet de toeslag van 20 procent op de bijdrage wor den gegeven omdat met de werk zaamheden de werkverruiming in de bouw niet is gediend. Met het treffen van de voorzienin gen mag eerst worden begonnen na ontvangst van het bericht van de ge meente, dat- een bijdrage aan be trokkene is toegekend. Nadere inlichtingen worden u te allen tijde gaarne verstrekt op de afdeling Algemene Zaken vap het gemeentehuis, Dorpsstraat 27 te Hol ten (telef. 1666). Holten, 15 november 1974. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester; G. J. Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat de heer F. J. Vorkink. Beuseberg 40, alhier, voor rekening van de gemeente de bestrijding van ratten verzorgt. Een ieder kan daartoe gratis hulp- verlenieng inroepen van de gemeente lijke rattenbestrijder. Aanvragen hiertoe dienen uitslui tend te worden gericht aan het bureau van gemeentewerken, Dorpsstraat 24b. alhier (telef. 1471). Holten, 15 november 1974. W. H. Enklaar, burgemeester; Burgemeester en wethouders voornoemd, G. J. Langenbarg, secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 1