Zondagsdiensten Ouderavond van O.L. Kolschool „H.M.V." LEVERDE TOP PRESTATIE OP CONCOURS IN HATTEM KERKDIENSTEN „Wilhelmina" uit Rijssen bracht muzikale hulde OVERAT WAAR MENSEN WONEN Groet een vrind en help een kind AGENDA Eerste prijs en lof van de jury liÉNiiiiiiir'iifel Burgerlijke Stand Spontane huldiging H.M.VS Snelle afwerking van het zakelijke gedeelte Officiële publicatie Zitting commissie woonruimtezaken IOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 1 november 1974 26ste jaargang - no. 44 Uitgave van de Stichting „Hoitens Nieuwsblad" te Holten Holterberg 13, tel. 05483-1234 Adm. Gaardenstraat 17, tel. 05483-1533 Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1358 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 i Advertentieprijs 18 «ent per millimeter (bij contract lager) Abonnementsprijs f3.75 por kwartaal, f7.50 per half jaar, f 15.per jaar. Losse nommers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-bank, Holten, f. g.*. Hollens nieuwsblad De Holtense Muziekvereniging heeft zaterdag onder direc tie van Herrny J. Fransen te Holten op het zaal-concours dat te Hat tem door het stedelijk fanfarekorps „Ons Genoegen" onder auspi ciën van de Kon. Ned. Federatie (K.N.F.) werd georganiseerd t.g.v. het 75-jarig bestaan, een grandioos succes behaald. Het ensemble be" haalde in de VaandelafdelingFanfare" een zeer royale eerste prijs met 327 punten (minimum voor eerste prijs 288 punten) met lof van de jury en de vijfde geelrode wimpel aan het vaandel. De vijfde wimpel de rood wit blauwe werd in 1971 behaald op het Baaiconcours in Groenlo. De Jury, die bestond tót de heren P. Stalmeijer, P. Bakker en G. Steijn, waardeerde het verplichte werk „Suite in B-flat" van G. Jacob met 165 punten en het zogenaamde keu- zewerk „Le rapsodie on Negro Spiri tuals" van Eric Ball met 162 punten. Aan de concertwedstrijd in de Vaan delafdeling Fanfare namen verder deel Kon. Fanfarekorps „Wilhelmi- na" te Neede, Fanfarecorps „Flo ra" te Aalsmeer; Muziekvereniging „Euphonia" te Meerkerk en de Mu ziekvereniging „Kunst na Arbeid" te Lanteren. In totaal namen 12 korp sen aan het concours deel. „HMV" behaalde in Hattem het hoogste aan- NED. HERV. KERK 9.00 u. ds. C. C. Addink. Extra col lecte voor Ned. Bijbelgenootschap. Oppasdienst: Mevr: Mevr. Ploeg, Henny Baltus en Alie Koopman. 10.00 uur: Jongerendienst in ge bouw 'Irene'. 19.30 uur: Interkerkelijke dienst. Herdenking Kerkhervorming. Voor ganger ds. H. van Twillert. Extra collecte voor Ned Bijbelgenoot schap. Woensdag 6 November. (Dankdag voor gewas en arbeid). 10.00 uur en 19.30 uur: Interkerke- lijke diensten. Ds. P. Lugtigheid. Extra collecte voor 'Werelddiako- naat met bestemming Honduras', GEREF. KERK (Dienst in N.K.H.) 10.30 uur: ds. H. van Twillert. In beide 'diensten is de tweede collecte voor verbouw van de kerk. Kinder oppas: mevr. Stam-Stam, mevr. Kruithof-Kruimelaar, mevr. J. A. Aanstoot-Beldman en Hetty Lande- weerd. 19.30 uur: (Zie Hervormde Kerk). Woensdag 6 november. (Dankdag) 10.00 uur en 19.30 uur: (Zie Hervormde Kerk) R.K. KERK Zaterdag 5.00 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERHOEK 10.00 uur. Ds. A. Scbellevis. Extra collecte Ned. Bijbelgenootschap. OKKENBROEK 10.00 uur Ds. M. de Heer. Dankstond voor gewas en arbeid. NIEUW HEETEN (R.K. Kerk) Zaterdagavond 7,00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. Artsen Van vrijdagmiddag 5 u. tot maan dagmorgen 8 uur J. H. A. Bruis, Mo- lenbeltei-w. 15, tel. 1280 (Uitsluitend voor spoedgevallen). Boodschappen om 11.00 en 4.00 uur. Wijkverpleging Zuster P. T. v. d. Zwaag, Groene Kruisgebouw, Markelo, tel. 05476- 1285. Ziekenvervoer Garage A. Müller, tel. 1320 b.g.g, Joh. Aanstoot, tel. 2980 en 1338. Gezinsverzorging Alle werkdagen - behalve zaterdags - van 8-10 uur bij mevr. C. Knijff-Dek- ker tel. 1438 b.g.g. tel. 1799, mevr. J. Beldman-Aanstoot. Tandarts E. A. Witkop, Wierdensestraat 118, Rijssen, tel. 05480-2260. Spreekuur voor spoedgevallen: 6 - 7 u. nam. Fysiotherapie Alle werkdagen - behalve dinsdag middag en donderdagochtend - in 't. Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 33, G. J. Kraaij, tel. 2299. Maatschappelijk Werk Stichting voor Maatsch. Dienstverl. Midden-Overijssel, Joncherelaan 134, Nijverdal, tel. 05486-4126. Bureau Holten: Gaardenstr. 33, F. W. Kraayeveld. Spreekuur: werkdagen 8.30 - 9.30 u. of na tel. afspr. 1436 en 2298 b.g.g. 05486-4126. Dierenarts W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 2004. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst Tot en met; zondag 3 nov. J. Hof, Schepenenstr. 16, tel. 1697. Maandag 4 tot zondag 10 nov. C. Dijkstra, Schoolstraat 5, tel. 1833. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Storingsdienst Zaterdag 2 - vrijdag 8 november: ELECTRA: H. Dam Wichers, Industriestraat 10, tel. 1217. GAS: W. C. v. d. Weerthof, Voorboers- straat 2, tel. 1793. Brandmelding Overdag: tel. 1352 (politiebureau), 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen), b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel). tal punten en mag door de onder scheiding van de jury deelnemen aan het Top-concours van de „Koninklij ke" dat medio maart a.s. zal worden gehouden. „HMV" in mei 1945 opgericht (fusi tussen de Holtense Muziekvereniging en de Chr. Muziekvereniging „Excel sior") kan bogen op een schitteren de „muzikale staat van dienst". Er werd sinds 1948 15 keer aan een KNF-concours deelgenomen en slechts twee keer moest men met een pr\fs genoegen nemen (1958 in Heer- de en 1961 in Haaksbergen). Het korps promoveerde, na eerste prijzen te hebben behaald in de le af deling (1948), afd. „Uitmuntendheid" (1949), „Ere-afd". (1950) in 1951 op het concours in Hengelo (G) naar de „Vaandelafdeling". Het Federatie vaandel werd behaald op het con cours in Groenlo en de wimpels wer den behaald in Bathmen ('55), Heino (1958), Gorssel (1966), Laren (1969), Groenlo (1971 rood-wit-blauw) en 1974 (Hattem). De heer Fransenn, die in januari '66 tot dirigent van HMV werd be noemd, is tevens dirigent van „Apollo" in Goor en „Kunstmin" in Gorssel. Ook deze beide korpsen spelen al jaren in de „Vaandelafde ling" en behaalden een groot aantal prachtige successen. HOLTEN Geboren: Marion Gerline Henriëtte d.v. W. H. Sletterink en M. C. Krom- dijk. Elisabeth Suzanne d.v. V. Braunius en G. Klein Velderman. Michael z.v. P. Varwijk en M. Koop man. Overleden: G. Aanstoot-Kevelham, jr. H. W. Lodeweges-Brinks, 74 Beijers, 23 jr. en jr. Gehuwd: W. H. G. Lensink, 20 jr. BEVOLKING Ingekomen: A. J. H. ten Broeke en gez. van Arnhem. U. de Jong en echtgen. van Bennebroek. G. van Dijk en gez. van Deventer. H. H. van Ark en echtgen. van Heemstede. Vertrokken: H. W. Kompagne en gez. naar Rotterdam. P. H. van Doorn naar Goor. Mevr. A. de Boer naar Zutphen. J. Benjamins naar Deventer. Beoordeling: De jury kende voor de verschillen de rubrieken de volgende punten toe: Verplicht werk: zuiverheid 9-9- 8V2klankgehalte en klankverhou ding: 9 - 9I/9 - 9; techniek en articu latie: 9'/i - 91/: - 9'/z; algehele muzi kale uitvoering: 9'/z - 9Vz - 9*/=(dy namiek - frasering)samenspel en ritmiek: 9-9-9; opvatting en tem po: 9-9-9. Keuzewerk: zuiverheid 9'/i - 31/; - 9; klankgehalte en klankverhou ding: 9 - 9'/z - 9; techniek en articula tie: 9'/z - 9 - 9; algehele muzikale uitvoering: 81/» - 8lh -9; samenspel en ritmiek: 9 - 9'/e - 9; opvatting en tempo: 8V2 - 9 - 9. De Holtense Muziekvereniging „H.M.V." die zaterdag op het concours van de Kon. Ned. Fe deratie in Hattem een toppres tatie leverde, een eerste prijs, lof van de jury en het hoogste aantal punten in de Vaandelaf deling, is maandagavond in een bomvol „Amicitia" na een mu zikale felicitatie door de Rijs- sense muziekvereniging Wil helmina" (met drumband cn majorettes) door de Holtense ge meenschap op spontane wijze gehuldigd. Namens het gemeentebestuur open de burgemeester mr. W. H. Enklaar de r:j ran sprekers. Het wordt zo, zei HMS's ere-voorzitter, zo zoet jes aan een vermoeiende zaak want het korps doet niet anders dan eer ste prijzen en wimpels halen. Het spreekt vanzelf dat wy als gemeen tebestuur en ingezetenen trots zijn op ons „HMV" dat door de gemeen te flink wordt gesubsidieerd maar dat het geld dubbel en dwars terug betaalt in muziek. Dat het korps on der directie van de heer H. J. Fran sen, een man van eigen bodem, zo hoog op de muzikale ladder klom en zich daar kan handhaven, zal elke Holtenaar goed doen. Op het concours in Hattem hebben korps en dirigent bewezen dat ze uit het goede (muzikale) hout zijn gesneden en Een film van Kom over de Brug. Samenstelling en tekst: Jan Filius. Regie: Joop van Essen. Camera: Egbert Altena. Licht en geluid: Henk van Diessen. 16 mm. kleur; optisch geluid. Duur: 58 minuten. Deze film wordt maandag in „Ire ne" gedraaid. Aanvang: 20.00 uur. Herinnert u zich nog die 15e decem ber 1972? De vrijdagavond van „Kom over de Brug", toen Nederland meer dan de gevraagde vijftig miljoen gul den bijeenbracht voor het werk van de kerken overzee? Over die kerken en over dat werk heeft Kom over de Brug nu een film laten maken, zodat we een beter zicht krijgen op die kerken en op dat werk. En op onze verbondenheid er- Geen „wat-zijn-wij-toch-gul-en-goed" stemming. Wat er aan de hand van beelden uit Latijns-Amerika, Azië en Afrika wordt getoond is de nood van de wereld. De geestelijke nood, de materiële nood. En de rol die de kerk daarbij heeft. De uitdaging die dit voor christenen betekent. Ook voor ons. Dè film laat u kennis maken met kerkelijk werk in Brazilië, Uruquay, Chili, Peru, Pakistan, de Filippijnen, India, Kenya, Malawi, Uganda, Gha na. In zestig minuten maakt u een reis om de wereld, die vele vragen bij u zal oproepen. Dat is ook de be doeling het gaat er om tot een ge sprek te komen. Daarom wordt de film alleen uitgeleend mét een ge spreksleider. En gespreksmateriaal. Zodat na de koffie het gesprek kan losbarsten: wat betekent de kerk? Wat betekent dit werk? Wat wordt er gedaan? Wat moest er gedaan worden? Waar helpen we? Waar staan wij in de weg? Waarom? De film is bestemd voor belang stellenden en voor groepen. Vrouwen groepen. Mannengroepen. Jeugdgroe pen. Alles-door-elkaar groepen. Men sen van zending en missie. Van het werelddiakonaat. Mensen met mon diale belangstelling. Mensen met een warm hart voor de kerk. Hier en daar. Er wordt gerekend op een gro te opkomst maandagavond. Bij tijdi ge aanwezigheid kan men op een goede plaats rekenen. daarvoor brengen wjj hun graag on ze hulde, zo besloot mr. Enklaar. Sprekers De heer C. P. van Essen te Goor, die het woord voerde namens de Goorse muziekvereniging „Apollo" (waar van de heer Fransen ook dirigent is) noemde het succes in Hattem een goede prestatie van zeer groot for maat. Holten heeft in „HMV"- eer voortreffelijke fokstal van muzikan ten waaraan men in de toekomst on der de deskundige leiding van de jon ge en energieke dirigent Fransen nog heel veel plezier zal beleven. Ook de heer H. van Lente, hoofdbestuurs lid KNF en voorzitter van het Vaan delkorps „Kunstmin" te Gorssel noemde het succes in Hattem een top prestatie. „Kunstmin" misiceerde ook reeds een aantal jaren-f&uer' de heer Fran sen en zal dit graag blijven doen. De heer Van Lente wenste „HMV" het „Topconcours" in maart a.s. veel succes en sprak een hartelijk woord van dank tot de heer Westerik, die bij het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd moest aftreden als hoofdbestuurslid van de Kon. Ned. Federatie in welke functie hij enke le jaren belangrijk werk heeft ver richt als afgevaardigde van de pro vincie Overijssel. Verder werd nog het woord ge voerd door de heer J. Oosterkamp na mens de Toneelclub „OCH" door de heer E. K. Pronk namens de afd. Holten van de PvdA, door de heer D. J. Aaftink namens „Holtens Gemengd Koor", door de heer Akkermans na mens de Holtense Carnavalsvereni ging „De Fienpreuvers" en door de heer J. Wiggers namens de Chr. Ge mengde Zangvereniging ,,Soli Deo Gloria". Alle afgevaardigden lieten hun gelukwens vergezeld gaan van geschenken in couvert. Aan mevrouw Fransen-Lubbersen werden bloemen aangeboden. Ook de afgevaardigden van het Her vormd Kerkkoor de muziekvereniging „Orpheus" te Bathmen, „Wilhelmi na" te Rijssen, de Sportvereniging „Holten", de zaterdagvoetbalvereni ging „Blauw Wit '66", de Sportver eniging „Bato" en muziekhandel Van Weersel te Enschede boden envelop- pes met inhoud aan. Ook verschillen de zakenmensen en vrienden van „HMV" offreerden - een financieel douceurtje. Het Jeugdkorps van „HMV" bood een prachtig bloem stuk aan. Met lof Dirigent Fransen bracht in een kor te toespraak dank aan alle leden van het korps dit bereid waren tot een to tale inzet en bijzondere inspanningen. Een groot aantal jonge leden nam voor het eerst deel aan een „groot" concours en de wijze waarop ze hun partij „maakten" op het podium in de sporthal in Hattem, verdient de aantekening „met lof". De voorzit ter van „HMV", de heer A. Westerik, dankte tenslotte voor de felicitaties Een groot aantal Holtcnarcn om precies te zijn hel waren er 521 gaven 'n halve liter bloed op de bloedplas- ma-avond van de afd. Holten van het Rode Kruis. Het was voor het zesde achtereenvolgende jaar dat de jaarlijkse bloed plas ma-avond in de Scholengemeenschap werd ge houden. Het Rode Kruis bestuur dankt alle medewerkers voor hun enorme steun. De EHBO-ërs zonder wie zo'n avond niet zou slagen, de bloedschudders, de ophalers van de strookjes, de doktoren, de wijkverpleegsters, de firma Vaessen Schoemaker voor het gratis beschikbaar steller, van 1000 koffiebekertjes, de mensen die zorgden voor de koffie, de serveersters, de concierges van de school, de OAD voor het verzorgen van stencils en allen die hier niet worden genoemd maar toch meewerkten. Wel zeer in het bijzonder heel hartelijk dank aan al diegenen die voor hun lijdende of in nood verkerende medemens een halve liter bloed hebben afgestaan. en woorden van waardering. „HMV" zal ook in de toekomst de Holtense gemeenschap blijven dienen. Als blijk van waardering en herinnering aan het succes in Hattem bood hij aan de heer Fransen (dirigent en paeda- goog) een paar gouden manchetkno pen aan, terwijl aan mevrouw Fran sen bloemen werden geoffreerd. Namens het gemeentebestuur kwam burgemeester mr. W. H. Enklaar gelukwensen met het prachtige succes. Op de foto fe liciteert de burgemeester diri gent Fransen. Dit is het motto, waaronder u de komende weken door tal van vrijwil ligsters weer de wenskaarten, mirakaarten en agenda's van UNICEF, het Kinderfonds der Verenigde Naties, zullen worden aangeboden. We hoeven het nauwelijks meer te zeggen: Unicef is het wereldomvattende Kinderfonds van de V.N., dat zich zonder onderscheid naar ras, geloof, politieke of geestelijke overtuiging, inzet voor die kinderen in de wereld, voor wie vanzelfsprekende zaken als: goede kleding, goede voeding, zuiver water, goede hygiëne, het recht op onderwijs en het recht op bij zondere bescherming, nog niet gewaarborgd zijn. Men hoeft slechts te denken aan de Cypriotische vluchtelingenkinderen, de kinderen uit de z.g. Sahel-gebieden, de Palestijnse kinderen, de kindertjes in Bangla Desh en in nog zoveel gebieden in de zg. derde wereld. Het Wereldkin derfonds van de Verenigde Naties voelt zich in de eerste plaats in hoge mate verantwoordelijk voor het welzijn van alle kinderen op de wereld. Voor de oplossing van de kindemood moeten projecten worden opgezet en dat kost geld, heel veel geld zelfs. Daar kunnen we met z'n allen iets aan doen door het kopen van wenskaarten, mmtkaarten en agenda's. Gewone wenskaarten «preken van geluk voorspoed. Wenskaarten van Unicef DOEN daar ook iets aan. Het zijn kaarten die niet alleen geluk WENSEN, maar ook geluk BRENGEN. Er zijn ongeveer 900 miljoen kinderen die tekort komen. Door deze kaarten en agenda's te kopen, koopt u ook een kans voor een betere toekomst voor een kind. Het con tact- en depotadres voor Holten is: mevrouw C. Kruis-Pras, Molenbel- terweg 20, telefoon 2J07, Op maandag 28 oktober hield de o.l. Kolschool de jaariykse, zakelijke ouderavond, in de zaal van hotel .Vosman". Om 8 uur opende de heer G. J. Nik- kels deze bijeenkomst met een harte lijk welkomstwoord. Hierna werd in een snel tempo de punten tellende agenda afgewerkt. Allereerst stelde het hoofd der school, de heer H. Wilpshaar, de nieuwe personeelsleden aan de plm. 100 aanwezige ouders voor; t.w. mej. K. Donkersteeg, als opvolgster van mevr. T. Velten-Blaak, dhr. J. Hes- se, als opvolger van dhr. L. Muller, dhr. K. Kranen, die als negende leerkracht aan de Kolschool is ver bonden en tenslotte mevr. T. M. Tim mer Verbeek, die de tijdelijke op volgster is voor mevr. C. Tijdens- Ockels. Laatst genoemde heeft in ver band met haar huwelijk haar taak aan de Kolschool beëindigd. Verder deelde de heer Wilpshaar mee dat in het noodlokaal, aan de Slachthuisstraat, de heer Boering met zijn vijfde klas onderdak heeft gekregen. Deze klas komt elke dag normaal bij de Kolschool, om daar te spelen. Bij de aanvang der lessen gaat ze dan naar het noodlokaal. Zo blijven alle Koïschoolkinderen toch met elkaar in contact. Ook memoreerde de heer Wilps haar nog even de 3-daagse schoolreis naar Borger. Ook dit jaar staat een dergelijke reis voor klas 6 op het programma. .Het slapen in een ei gen tent en het zorgen voor de eigen maaltijden hebben de kinderen enorm gewaardeerd", aldus de heer Wilps haar. Verder beveelde hij de Sint-Nico- laaslijsten warm bij de ouders aan, omdat door de steeds stijgende kos ten een groot bedrag nodig is om voor de leerlingen een goed Sint-Ni- colaasfeest te organiseren. Bij de verkiezing van-twee leden voor de oudercommissie werden mevr. K. Hase-de Hamer en de heer G. H. Schooien herkozen, omdat door de ouders geen tegenkandidaten wa ren ingediend. De kascommissie, bestaande uit mevr. G. Lukkien-Hoekman en de heer J. Hof (aftredend) deelde mee dat de boeken en bescheiden in orde waren bevonden. De plaats van de heer Hof wordt dit jaar ingenomen door de heer G. j. Kraay. Hierna was het woord aan de pen- ningmeesteresse, mevr. Hase, die mededeelde dat er een batig saldo van f 84,76 was. Bij de rondvraag kwamen de vol gende punten aan de orde: le Wat gebeurt er met de patio bij de Kolschool? 2e Horizontaal- of schuin geplaatste bladen op de tafels voor de leer- 3e Zijn de leerplannen van alle openbare lagere scholen in Hol ten gelijk? 4e Welk soort rapporten worden er op de Kolschool gegeven? Alle vragen worden zo uitvoerig mo gelijk door de voorzitter en het hoofd der school beantwoord. De voorzitter nam vervolgens af scheid van mevr. C. Tijdens-Ockels, die speciaal voor deze avond uit Zuidlaren overgekomen was. Hij dankte haar, namens alle ouders, voor het werk aan de Kolschool ver richt en overhandigde haar een ge schenkbon. Boeiende discussie Na het nuttigen van een tweede kopje koffie en het trekken van de loten, was het woord aan de heer H. Meijer, adjudant der Rijkspolitie in Holten. Hij hield een causerie over het onderwerp: „Opvoeding in het verkeer" De heer Meijer begon zijn betoog met het geven van enkele getallen, om aan te duiden hoe noodzakelijk het is maatregelen te nemen om het aantal doden en gewonden te vermin deren. Met zijn 5 miljoen fietsen, 2 miljoen brommers en 3 miljoen mo torvoertuigen, is het Nederlandse verkeer erg druk en door de grote verschillen in snelheid, van deze voertuigen, altijd bijzonder onrustig. In dit verkeer vallen in Nederland elk jaar 3100 doden, ruim V/t x zo veel als bij de Watersnoodramp in Zuid-West Nederland in 1953. Het laatste spreekt ons wel aan, het eer ste blijkbaar minder of in het geheel niet, getuige het steeds stijgende do dencijfer. Bij dit aantal doden zijn 600 voetgan gers, waaronder 450 kinderen in de leeftijd van 0-14 jaar. Van deze 450 kinderen zijn er weer 325 in de leef tijd tussen 5 en 14 jaar. Bovendien zijn er elk jaar maar liefst 30.000 gewonden en verminkten. Wat kun nen we daar tegen doen! De heer Meyer gaf o.m. de volgende 4 mo gelijkheden le Voorbeeld geven „Goed voor beeld doet goed volgen". 2e Gedragsregels leren. 3e Helpen bij de verkeersopvoeding. 4e Steun zoeken bij „Veilig Ver keer". „Juist de ouders moeten de kinde ren vertrouwd maken met het ver keer", vond de heer Meyer. „De school kan alleen maar de helpende hand bieden bij het aanleren van de gedragsregels. Zij is geenszins de plaatsvervangster voor de verant woording der ouders. Kennen de ouders de gedragsregels in het verkeer? Velen kennen alleen maar de hoofdregels. Maar juist door het verontachtzamen van kleinighe den gebeuren er veel ongelukken. Vaak zijn het de kinderen die hier van de dupe worden, temeer omdat ook zij de gedragsregels niet of on voldoende kennen of het nut er niet van inzien", ver-volgde de heer Meij er. Hierna besprak hij de hoofdpunten uit „Dit is ee nkeihard boekje" uitgave land. van Veilig Verkeer Neder- De voorzitter van de commissie voor woonruimtezaken maakt bekend, dat de eerstvolgende zitting der com missie niet op dinsdag 5 novefhber a.s. maar op donderdag 14 november a.s. zal worden gehouden. Holten, 31 oktober De voorzitter voornoemd, G. Weijl Vrijdag 1 en zaterdag 2 novemberi Tuincentrum Markeloseweg gesloten. Vr(jdag 1 november: 20.30 uur: Wild-West in „de Schure" (zie adv. en ber.). Zondag 3 november: 14.00 uur: Discobal in café „De Wip- pert (zie adv.). 14.30 uur: Wild-West in „de Schure". 18.30 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 4 t.m. zaterdag 11 november Collecte Nierstichting (zie ber.). Maandag 4 november: 14.00 uur: Opening Tuincentrum aan de Markeloseweg 20.00 uur: Ledenvergadering TTV „O.K.I.A.", in café Kalfsterman. Dinsdag 5 november: Geen zitting commissie voor Woon ruimtezaken (zie ber.). Zaterdag 9 november: 9.00-12.00 uur: Auto-verlichtingscon trole garage Gemeentewerken aan de Waagweg (zie ber. en adv.). Zondag 10 november: 13.30 uur: Autocross M.A.C. „De Hol terberg" in de Heihuizen (zie adv.)» Maandag 11 november: 20.00 uur: Film Overal waar mensen wonen van „Kom over de brug" in gebouw „Irene". 20.00 uur: Ruilavond Holtense Post zegelclub ..HPC" in hotel „Vosman" Dinsdag 12 november: 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Dijker- hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in café-restaurant „Het Bonte Paard". Spr. mevr. C. Wie- linga. Onderwerp „Inzicht in het bijzonder van kinderen in het verkeer." Vrijdag 15 november: 20.00 uur: Praatavond voor leden Hervormde Gemeente in het ge bouw „Irene". Zaterdag 16 november: 20.30 uur: Traditionele „Elfde van de elfde". Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" in zaal „Amicitia". Maandag 18 november: 19.45 uur: Bijeenkomst Plattelands vrouwen afd. Espelo in „Trefpunt". Volksdansen met de heer Van Pol uit Raalte. Donderdag 21 november: 20.00 uur: Vergadering Chr. Platte landsvrouwen in „De Schakel". Spr. mevr. H. Ledeboer-Tideman, vrouwenarts. Onderwerp: „Moei lijke jaren van de vrouw". Woensdag 27 november: 20.00 uur: Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman". Spr. mevr. Ber- voets, Markelo. Onderwerp „Oost- West, thuis alles veilig". Zaterdag 30 november: 14.15 uur: Bejaardenmiddag NW in bovenzaal Hotel „Vosman". 0-4 jarige kinderen Deze kinderen moet men niet al leen blootstellen aan het verkeer, maar ze altijd: begeleiden. De ouders moeten er steeds op blij ven wijzen, dat de stoeprand de be grenzing is van het kinderterrein. Leer uw kinderen uit te kijken, tel kens weer. Kinderen van 5 jaar Bij deze kinderen kan begonnen worden met verklarend onderricht in de praktijk bv. rood, wachten; stop, daar komt een auto aan. Wijs ze op verkeersvoorzieningen zoals verkeers lichten, zebra's, belangrijke borden. Kinderen van 5-8 jaar Leer uw kind nauwkeurig waar te nemen. Op een gegeven ogenblik siaat u voor de keus: „Mijn kind al leen naar school of niet". Kies voor uw zoon of dochter de veiligste weg en bespreek deze route. Blijf uw kind regelmatig observeren hoe het zich in het verkeer gedraagt. Kinderen 8 t.m. 12 jaar Uw kind komt in de leeftijd dat het graag per fiets aan het grote verkeer wil deelnemen. Dat dit weer grote risico's met zich meebrengt, behoeft geen betoog. Controleer regelmatig hun fiets. Hierna vertoonde de heer Meijer een serie dia's en gaf daarbij com mentaar op de diverse verkeerssitua ties. Tenslotte volgde nog een geani meerd gesprek tussen verschillende ouders en de heer Meijer. Zo wordt opgemerkt dat de overheid, bij het nemen van maatregelen t.a.v. de ver keersveiligheid een grote roi speelt. De heer Meijer zegt dat buurtvereni gingen of andere belangengroepen een beroep op de overheid kunnen doen, om bepaalde voorzieningen te treffen. Na een opmerking dat er met name in het spitsuur op de Kol- wtg door velen veel te hard gere den wordt, komen de tongen pas goed los. Er werden verschillende suggesties gegeven om hier, voor de kinderen, meer veiligheid te verkrij gen. Zo wordt voorgesteld er bij het gemeentebestuur op aan te dringen, de Kolweg bij café Jansen af te slui ten voor het gemotoriseerde verkeer. De heer Meijer zegt, dat een derge lijk voorstel ook al d*or de politie bij B. en W. ter tafel is gebracht. Verder wordt gedacht aan een par keerverbod bij de school en ouder participatie bij het oversteken. Mevr. Hase, die deze zomer een klas heeft begeleid naar het zwem bad. zegt, dat haar gebleken is hoe gevaarlijk ondeugdelijke of fietsen met hoge en brede sturen zijn. Ook het dragen van kleppers of slippers op de fiets blijkt gevaar op te leve ren; voeten die van de pedalen glij den en schoeisel dat verloren wordt. Het gevolg is dat de kinderen in de colonne plotseling gaan remmen hetgeen botsingen en valpartijen kan veroorzaken. om haW twaalf kon voorzitter Nikkels, na een dankwoord aan ad judant Meijer, de vergadering slui ten. Uit het late sluitingsuur blijkt wel, hoe zeer de problemen bij de oudere leven.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 1