HET PLAATSELIJK PARLEMENT Diploma- zwemmen Vishandel Jan Reinaardus onder grote belangstelling geopend Roodbonten in het Stamboek Benoeming leden Gewestraad aanleiding tot politiek vuurwerk Bijzondere investerings subsidie voor sporthal Vergadering van de gewestraad Deventer Plattelandsvrouwen van Espelo vergaderen GESLAAGD Pand aanwinst voor Larenseweg en Holten Kerkdienst en verbondenheid Herv. Gespreksdienst in Irene CONTACTAVOND GEZINS VERZORGING Reputatie directeur Gemeentewerken T. Prak alsmede die van Janssen Fritsen B.V. door nadere verklaring van B. W. gezuiverd. UARIA üm'tSe- REISJE BEJAARDEN- SOCIëTEIT H i j Ook u Mevrouw kunt het gemak van een spaargiro-rekening ervaren. Maakt gebruik van onze SPAARGIRO BONDSSPAARBANK Markt te Rijssen PONYCLUB ..BERGRUITERTJES VIJFDE OP NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN IN APELDOORN Uitslag bridgen bridgeclub ..Holten" Vrgdag 20 september 1974 3 De benoeming van drie raadsleden in de Gewestraad Deventer gaf dinsdagavond tijdens de raadsvergadering aanleiding tot het afsteken van enig politiek vuurwerk. Op grond van de gemeenschappelijke regeling Gewest Deventer diende de raad drie leden en drie plaatsvervangende leden uit zijn midden aan te wijzen, terwijl daarnaast het college van B. en W. gerechtigd was één lid en één plaatsvervangend lid aan te wijzen. Door het college was intussen burgemeester, mr. W. H. Enklaar, als lid en wethouder J. Rietberg als plaatsvervangend lid aange- kandidatuur van de heer W. ten Ber ge steunen die tenslotte met 7 stem men werd verkozen. Als mogelijke vertegenwoordigers uit de raad waren de volgende sug gesties gedaan: CHU-ARP H. J. Westerik (lid) J. Wigger6 (plv. lid). PvdA L. Kaan (lid) H. Meerman (plv. lid). VVD mw. Ter Doest (lid) W. ten Berge (plv. lid). Gem. Belang: W. ten Ber ge (lid) mw. Ter Doest (plv. lid). Schot voor de boeg Namens het CDA meende de heer Nijkamp dat de afvaardiging naar de Gewestraad in overeenstemming behoorde te zijn met de politieke sa menstelling van de raad. Hij was van mening dat door de afvaardi ging van mr. Enklaar en mw. Ter Doest, c..q de heer W. ten Berge, de VVD, zo bezien sterk over vertegen woordigd zou zijn ten opzichte van de overige raadsfrakties. Daarom stel de hij zijn fraktiegenoot de heer J. Wiggers voor als tegenkandidaat van mw. Ter Doest. Weerstand Het verdekte verwijt als zou hij in de Gewestraad in feite de VVD ver tegenwoordigen stuitte bij mr. En klaar op hevige weerstand. „Nou kookt mijn bloed", riep hij de heer Nijkamp toe. „Ik zit in de Ge westraad bepaald niet als liberaal maar als voorzitter van ons college. Als zodanig heb ik alle 25 jaar dat ik hier nu burgemeester ben getracht boven de partijen te staan en ik hoop dat de komende 5 jaar ook nog te doen. Trouwens, het zou ook duidelijk ln strijd zijn met mijn beroepsethiek. Daarom verwerp ik het door u ge stelde en wijs het met de meest mo gelijke kracht van de hand. U zet mij een politieke pet op die ik niet wens". Voet bij stuk Deze felle weerstand vermocht de heer Nijkamp en zijn fraktiegenoten niet tot andere gedachten te bren gen en werd het gedane voorstel ge handhaafd, hetgeen echter niet mo gelijk bleek omdat de heer Wiggers reeds kandidaat stond als plaatsver vangend lid. Daarna werd de heer Nijkamp naar voren geschoven. Stemmingen Bij de stemmingen die daarna volg den kwamen met vrijwel algemene stemmen de heren H. J. Westerik en L. Kaan uit de bus. De verkiezing van het derde lid had echter veel meer voeten in de aarde. Bij de eer ste stemming wist mw. Ter Doest en de heren Nijkamp en Ten Berge geen van alle de vereiste meerderheid te behalen, zodat een nieuwe stemming moest volgen. Na een korte schorsing voor intern fraktieberaad verklaarde de heer H. J. Westerik dat het CDA onverminderd op haar standpunt bleef staan, maar om tot een oplos sing te komen zou de fraktie haar te genkandidaat terugtrekken en de De afd. Holten „Gezinsverzorging" organiseerde in samenwerking met de afd. Heino en Raalte een contact avond waarop de heer G. Kraaij, fy- siotherai <?ut te Holten een causerie hield over zijn werk. Hij zei blij te zijn met de uitnodiging omdat ook de fysiotherapeut steeds meer in groter verband gaat werken. Juist door het steeds vlugger ontslaan van de men sen uit de ziekenhuizen is de hulp van een fysiotherapeut steeds drin gender nodig. De gezinsverzorgster kan hier naast een belangrijke hulp zijn. In de pauze kregen de gezinsver zorgsters gelegenheid om het. werkter rein plus de anparatuur van de heer Kraay te bekiiken. Na de pauze wer den een groot aantal vragen gesteld die door dc heer Kraay uitvoerig werden beantwoord. Mevr. C. Kniiff-Dekker sprak een woord van dank tot de heer Kraay en offreerde een boekenbon. Raadscommissies In de overige raadscommissies werden dè volgende personen, met vrijwel algemene stemmen aangewe zen: Energiecommissie: J. Wiggers, J. H. Bosschers, mej. A. P. Reith, H. J. Robers, W. ten Berge. Financiële commissie: mej. A. P. Reith, A. J. Nijkamp, H. J. Weste rik, H. J. Robers, J. Warrink. Ruimtelijke ordening: A. J. Nijkamp, J. H. Bosschers, ,H. Meerman, mw. Ter Doest, J. Warrink. Onderwijs: H. J. Westerik, mej. A. P. Reith. A. J. Nijkamp, mw. Ter Doest, W. ten Berge. Gemeentewerken: E. M. van Schoo- ten, H. J. Robers, H. Meerman, J. H. Bosschers, J. Wiggers. Vleeskeuringsdienst: H. J. Robers, J. Warrink, mej. A. P. Reith, J. Wiggers, J. H. Bosschers. Woningbouwzaken: E. M. van Schoo- ten, mw. Ter Doest, H. Meerman, A. J. Nijkamp, H. J. Westerik. Georganiseerd overleg: A. J. Nij kamp, mej. A. P. Reith, H. J. Ro bers, J. Warrink. Tenslotte stond de raad voor de taak een lid en een plaatsvervangend lid aan te wijzen in het Recreatie schap „Salland", waarvoor resp. de heren J. Wiggers en W. ten Berge werden verkozen. Voor de Sli*l!ting Bestuursschool Overijssel werd als lid de heer G. J. Langenbarg en als plaatsvervangend lid de heer W. ten Berge aangewezen. Wethouder L. Kaan werd tenslotte aangewezen als lid in het algemeen bestuur van de Stichting Uitleenbiblio theek Holten-Bathmen. H. J. Westerik (CH-AR): Instelling sportcommis;sie zeer gewenst" Na afloop van de stemmingen aan gaande bezetting van de diverse raadscommissies verzocht de heer H. J. Westerik het college van B. en W. de instelling van een raadscommissie voor sportzaken zo spoedig mogelijk in ernstige overweging te willen ne men. „Deze commissie behoeft de bestaan de Sportstichting bepaald niet voor de voeten te lopen. Ik ben eerder ge neigd het tegendeel aan te nemen. De Sportstichting wordt bezet door af gevaardigden uit de diverse sportver enigingen. Een raadscommissie zou als contactmogelijkheid tussen de Stichting en de gemeenteraad goed voorlichtend en adviserend werk kun nen verrichten. Sport neemt in onze gemeenschap, zoals overal een steeds grotere plaats in en de bedragen die met de sportvoorzieningen gemoeid zijn maken een verantwoorde beleids bepaling uitermate noodzakelijk", al dus de heer Westerik. Sprekend namens het college van B. en W. verklaarde burgemeester En klaar het nut van een dergelijke com missie met de hr Westerik zeker wel in te zien, maar hij wenste zich bin nen het college hierover eerst nader te beraden. „Ook al omdat voor een dergelijke commissie eerst een taak omschrijving zal moeten worden ont worpen, hetgeen nu eenmaal enige tijdsruimte vraagt. Wij zijn graag be reid hierop te zijner tijd in de raad te rug te komen", aldus mr. Enklaar. In verband met de ruilverkaveling in het gebied Holten-Markelo, heeft het ministerie van C.R.M. aan beide gemeenten samen een bedrag van f 850.000,beschikbaar gesteld voor bijzondere investeringen aangaande 't welzijnsbeleid in dit gebied. De verdeling van dit bedrag is over gelaten aan de beide gemeenten. Na overleg met de gemeente Markelo kwam het college van B. en W. met het voorstel het bedrag op basis van fifty-fifty tussen beide gemeenten te verdelen en het aan de gemeente Hol ten toekomende deel achtereenvol gens te bestemmen voor a. de bouw van een sporthal, b. indien de bouw van een sporthal op andere wijze kan worden gereali seerd, als vervangend object voor te dragen: 1. De bouw van een instruktiebad, 2. Uitbreiding van het openlucht zwembad met een tweede bassin. Hoewel het gewenst is om de subsi die voor één project te besteden, is het verstandig om daarnaast toch een paar andere projecten te noemen, omdat, wanneer de bouw van een sporthal op andere wijze zou kunnen worden gerealiseerd, de overlegpro cedure omtrent de besteding, geheel opnieuw zou moeten plaatsvinden. Vandaar de alternatieven. SPOED De heer H. J. Westerik (C.H.) ver klaarde zeer gelukkig te zijn met de prioriteitsstelling zoals deze in over leg met het bestemmingsplanforum is tot stand gekomen. Hij drong aan op spoedige realisering van de sporthal. „De subsidiekraan is zo moeilijk open te krijgen en we zouden graag met de meeste nadruk op spoed willen aandringen", verklaarde hij als woordvoerder van het C.D.A. De heer Robers (V.V.D.) wenste te weten hoe de kansen liggen tot reali sering. Wethouder L. Kaan echter kon hem over de termijnstelling niets meede len. „Het hangt van een heleboel fac toren af, zoals de vraag wat het ka binet zal doen omtrent de werkge legenheid in de bouwvak. Verder ver klaarde hij als pas verkozen wethou der zich nog verder op deze materie te moeten inleven voor hij iets zin- Tijdens de raadsvergadering van 30 augustus j.l. oefende het toenma lig raadslid de heer J. v.d. Harst (PvdA) felle kritiek uit op de direc teur Gemeentewerken, tijdens de be handeling van enige begrotingswijzi gingen. De heer Van der Harst vond daartoe aanleiding omdat, naar z(jn oordeel, de heer Prak de namen van de twee gymleraren Paule en Lukkien, als mede die van de fabrikanten Jans sen en Fritsen B.V. in diskrediet had gebracht in zijn advies aan het colle ge omtrent het door de gemeente aan te schaffen materialen voor de nieuw te bouwen gymzaal op de Kol. Hierdoor zijn tijdens het toen ge houden debat, de namen van ge noemde personen en fabrikanten, op ongewenste wijze in de openbaarheid gekomen. Vandaar dat burgemeester, mr. W. H. Enklaar, namens het college van B. en W. de j.l. dinsdagavond gehou den raadsvergadering opende met het afleggen van een verklaring, die ten doel had de reputatie van deze fabri kant en personen buiten iedere dis cussie te stellen. De tekst van deze verklaring luidde alsvolgt: .,In de vergadering van de raad dd. 30 augustus 1974, is het beleid van onze direkteur gemeentewerken aan gevochten en is hem verweten de in tegriteit varn de leraren Paule en Luk kien te hebben aangetast. De B.V. Janssen en Fritsen gevoe len zich op hun beurt, op grond van datgene, wat in deze raadsvergade ring naar voren is gebracht, ook in hun goede naam en faam aangetast. Ofschoon het betrokken raadslid het recht had om op de bij de begro tingswijziging gevoegde stukken na der in te gaan, heeft zulks er wel in geresulteerd, dat reputaties ten on rechte ter discussie zijn gekomen. De aan de raad overlegde stukken, waren in feite intern en leenden zich ook niet voor een openbare discussie, voorzover het in deze om personen en firma's ging. Voorts gaven deze stukken ook geen inzicht in de wijze, waarop de besluit vorming in het toenmalige college van burgemeester en wethouders tot stand kwam. De stukken, die volledigheidshalve bij gevoegd waren, geven ook overigens een onvoldoende beeld van de over wegingen van de direkteur gemeente werken, omdat deze ter vergadering nader zijn toegelicht en het gestel de daarin gerelativeerd. Omdat het verhandelde in de raads vergadering van 30 ailgustus 1.1. blijk baar toch verkeerd is overgekomen, is bij ons de behoefte geboren nog eens zeer duidelijk te verlaren dat: 1. De direkteur gemeentewerken, een man van onbetwiste .integri teit. ons ongeschokt vertrouwen bezit en verdient, dat mitsdien andersluidende gedachten die men zich op grond van persbe richten zou hebben gevormd onte recht en onverdiend zijn. 2. dat wij het advies van de gym nastiekleraren Paule en Lukkien. als eerlijk en oprecht beschou wen. dat uit het ter raadsvergadering verhandelde, noch uit de aldaar openbaar gemaakte interne rap porten mag worden afgeleid, dat wij in'de faits et gestes van Jans- ésen en Fritsen B.V. geen vertrou wen zouden stellen. Deze verklaring heeft niet de bedoe ling de discussie, gevoerd in de raadsvergadering van 30 augustus 1.1. voort te zetten, maar is ingegeven door de behoefte om duidelijk de re putatie van hen. in wie wij een dui delijk vertrouwen stellen en blijven stellen, buiten iedere discussie te stellen. Wij menen, dat hiermede de ze onverkwikkelijke aangelegenheid afgedaan behoort te zijn". nigs hierover zou kunnen meedelen. GEMEENSCHAPSRUIMTE Mw. Ter Doest (V.V.D.) sprak de ge meenschapsruimte die in het wen senpakket óók naar voren was geko men nogal aan en wilde weten waar om deze ruimte niet aan het wensen pakket als prioriteit was toegevoegd, waarop wethouder Kaan verklaarde dat de bouw van deze ruimte kan vallen onder de gewone subsidierege ling en dat het daarom niet wenselijk geacht werd deze ruimte voor beste ding van deze bijzondere investerings subsidie voor te dragen. In antwoord op enkele opmerkingen van de heer J. Warrink (Gem. Bel.) merkte mr. W. H. Enklaar op dat het bedrag van f 425.000,— een mooie grijpstuiver is, maar dat het toch niet zoveel betekende op de totale bouw kosten van een sporthal. „Het meren deel van de benodigde bouwkosten zal ergens anders vandaan moeten komen", verklaarde hij. Mr. Enklaar verklaarde te weten dat de bouw van een sporthal te Holten nog steeds hoog genoteerd staat op het ministeriële lijstje van werken die in aanmerking komen voor uitkering Dienst Aanvullende Civieltechnische Werken". „Dit soort uitkeringen ech ter wordt het eerst gedaan in gebie den waar de werkloosheid het grootst js. Vandaar dat 't tot nu toe aan onze neus is voorbij gegaan", aldus mr. Enklaar. De raad ging unaniem met het voor stel akkoord. FOTO/FILM Foto en Iffill Iff door CORK Zorg vooral bij landschapsfoto's voor 'n voorgrond- vulling. Daardoor wint uw foto aan diepte. Lastige foto: persoon voor een venster Er zijn twee mogelijkheden de belichtingstijd en het diafragma instellen op persoon. Of bijflitsen. maar pas dan op voor weerspiegeling in het raam. Voor „scherpe" foto's moet u stevig staan. De bekende spreidstand is de beste Toestel zacht jes tegen borst, neus of voorhoofd. Even de adem inhouden en I rustig afdrukken. In het natuurbad „Twenhaarsveld" te Holten werd voor de zesde keer in dit seizoen diplomazwemmen gehou den. Het examen werd afgenomen door de badmeesters G. van Le- mel en A. J. Eiling. Namens de kring Twente-IJsselstreek van de KNZB was aanwezig de heer H. Bongers uit Enschede. Aan het examen namen een aantal zwemmers en zwemsters deel uit Almelo, Wierden, Rijssen, Heeten, Goor en Nijverdal. Voor het diploma A slaagden de meisjes: M. Lahuis, M. Jansen, N. Pak, W. Driessen, M. J. Brinks, Jo- landa Aanstoot, M. Klein Herenbrink, H. H. Arfman, D. Scheltens, M. C. Stam, M. Veldman en mevrouw M. F. Baltes-Reilink allen te Holten. Jongens (Diploma A) R H. Arends horst, J. M. Brinks, W. de Ham, M. Oolbekkink, E. v.d. Berg, J. J. Vin cent, Dirk Jan Schuppert, A. J. Aal- tink. R. Aaltink en G. Schuppert te Holten. DIPLOMA B: de dames H. H. van 't Holt-Stubbe, M. C. C. Nunnink-Teu- ben, J. Aanstoot-Beldman, de meisjes H. Leppink, B. Hogenkamp, K. W. Vogt, G. J. Stegink allen te Holten. Diploma B (jongens): E. A. Schmets, G. Rutgers en H. J. Vukkink, Holten. DIPLOMA ZWEMVAARDIGHEID I (Meisjes): C. Zandberg, en M. OTur- ris te Holten, J. W. Altena, C. Rouw- hof en C. Kerkhofste, Wierden. DIPLOMA ZWEMVAARDIGHEID (Jongens)H. W. J. Welting, Holten, G. Sanderman, Rijssen, H. Dick, Wierden, R. Nijhuis, Goor en P. A. Dasselaar, Deventer. DIPLOMA ZWEMVAARDIGHEID II (Meisjes)A. Trotsenburg, J. W. R. Truschel, A. Drogt, G. Beldman, J. Klein Nagelvoort, H. Aanstoot, A. H. Veltkamp. J. Vincent, J. J. H. F. Pluygers, Holten. van Woudenberg, J. W. Altena, H. Lonsain, A. Runhe- bóom. H. Stegehuis, K. Kroeze en M. Poortman, Almelo; J. Danneberg. J. Zijlstra en A. Jansen en G.' Boesekool te Rijssen; M. Nijhuis te Goor. ZWEMVAARDIGHEID 2 (Jongens) R. de Graaf, R. van Maurik en J. Boersma, Holten; A. Jansen en G. Jansen te Almelo. ZWEMVAARDIGHEID III (Meisjes) G. Ophof, J. G. van Deijk, M. van Maurik, H. J. Weterik. Holten, J. W. Jansen, G. Altena en S. Tap. Alme lo; D. Harbers, C. Knapen, G. Kolk man, Rijssen. ZWEMVAARDIGHEID III (Jongens) R. J. v.d. Mark, Holten; S. B. Hen stra, L. P. van Egmond en S. Holman te Nijverdal. Te Arnhem slaagde voor het diploma „Verwarmingstechniek A.C.I." de heer H. Roelofs, Dorpsstraat 42, Hol ten. De GEWESTRAAD Deventer verga dert op woensdag. 25 september 1974, om 20-00 uur in Café „De Pes- sink" te Gorssél (aan de linkerkant van de weg Deventer-Zutphen, on geveer 500 meter na het viaduct on der de E8). De agenda vermeldt onder meer: 1 Verwelkoming van de nieuwe Gewestraad, 2 Notulen van de vergadering van 19 juni 1974, 3 Mededelingen, 4 Benoeming voorzitter, 5 Benoeming leden van de commissies van advies en by- stand. Het dagelijks bestuur van de Ge westraad is als volgt samengesteld: P. W. Bazen, burgemeester van Bathmen, mr. N Bolkestein, burge meester van Deventer, J. G. Bosch, burgemeester van Olst, mr. S. Crommelin, burgemeester van Die penveen, mr. W. H. Enklaar, bur gemeester van Holten, S. Moester, wethouder'van Deventer, mr. W. J. P. van Notten, burgemeester van Gorssel, K. H. Vos, wethouder van Deventer en drs. W. M. Zuidwijk, burgemeester van Raalte. Het dagelijks bestuur heeft de werk zaamheden als volgt verdeeld: 1. Algemene zaken, bestuurszaken en voorlichting: a. mr. Bolke stein, b. drs. W. M. Zuidwijk. 2. Financiën. economische zaken en personeelszaken: a. S. Moes ter, b. drs. Zuidwijk. 3. Volksgezondheid, milieuzaken, hulpverlening en brandweer: a. mr. N. Bolkestein, b. P. W. Ba zen, c. mr. W. J. P. van Not ten. op maandagmiddag 30 september a.s. wil de bejaardensocieteit nog een keer op pad, voordat het w'n- terseizoen begint. Het reisdoel zijn de Koninklijke stal len. het Rijksmuseum Paleis het I,oo in Apeldoorn. Vertrek 2 uur n.m. vanaf gebouw Irene, stopplaatsen bij „Diessen- plas" en Dijkerhoek. Terug onge veer 6 uur. De kosten bedragen 1' 6,p.p. 24 personen gaven zich reeds op tij dens de laatste bejaardensocieteit. Wie ook rn.ee wil kan zich opgeven bij het. WV-kantoor, tel. 1533, tot donderdag 25 september. 4. Ruimtelijke, ordening, volkshuis vesting en vervoer: a. mr. S. Crommelin, b. K. H. Vos, c. mr. W. J. P. van Notten. 5. Onderwijs, cultuur, sport en re creatie: a. J. G. Bosch, b. mr. W. H. Enklaar en c. S. Moester. Het dagelijks bestuur heeft als waarnemend voorzitter aangewezen, drs. W. M. Zuidwijk. burgemeester van Raalte. Zoals hiervoren blijkt zal de voorzitter in de vergadering van 25 september moeten worden be noemd. In afwijking van hun vorig standpunt hebben Ged. Staten zich thans op het standpunt gesteld, dat de betreffen de burgemeesters en wethouders ook presentiegeld mogen ontvangen (geen vaste vergoeding). De deelnemende gemjjenten hebben zich desgevraagd bereed verklaard kosteloos in hun gemeentehuis verga derruimten beschikbaar te stellen voor vergaderingen van de fracties uit de gewestraad De gemeenten Deventer, Gorssel en Raalte hebben daaraan beperkte condities verbon den. Onder zeer grote belangstelling heeft maandagavond om plm. 7 uur Herman Stevens, bij de oudere Holtenaren beter bekend als „van Holten's Herman" het prachtige nieuwe winkelpand van Vishandel Jan Reinaardus aan de Larenseweg geopend, nadat hem de sleutel was aangeboden door Jan Oolbekkink (6) en An ja Ool bekkink (2). De heer Stevens, buurman van Reinaardus en de oudste buurtbewo ner las voordat het ceremonieel van de opening plaats had, het volgende gedicht: In de zaal van Reinaarclus, das [gewis, geet 'et heel veurspodig met de vis. 't Begun met 'n bakfietse, toen 'n auto en 'n winkel kwaam d'r ok daorumme hef 't Mine no altied [zo drök. Zie warkt allemaol hard en het [geet ter door van want Jan Reinaardus was hiel [wat van plan Hij koch zich schaope, een stuk [laand en wat al neet meer En Melo zet'n dit huus vuur [eur neer Familie en vrienden en ök de [buur'n Het openen van de winkel [geet noe gebuuren En namens alle ménsen wi'k oele hier met geluk wénsen Wi'j hopt det veerder heel good giet En hier met stop ik dan mien leed. De heer Stevens kereg z'n dichtkunst beloond met een spontaan applaus en een rokertje van Jan en An ja die aan mevr. Stevens-Landuwer bloemen aanboden Bezichtiging Hierna werd de genodigden gelegen heid geboden om de prachtige winkel te bezichtigen en hiervan werd dank baar gebruik gemaakt onder het ge not van een glaasje en de tong stre lende hartige hapjes. Er werd de fam. Reinaardus ter gelegenheid van de opening tientallen bloemstukken, boeketten en planten aangeboden. Al deze flora's kinderen gaven de win kel een feestelijk aanzicht. Door de buren werden enkele büzettafeltjes aangeboden. Aanwinst Het moderne pand, een aanwinst voor de Larenseweg en het hele dorp, werd gebouwd onder architectuur van de Holtense architecten Potkamp en Beeftink. Aan de bouw werkten mee de fa. Jansen en Klein Velder- man (metselwerk); fa. A. ter Harm- sel, Rijssen (timmerwerk)fa. Get- kate en Op den Dries, Nijverdal (schilderwerk): fa. Broekmaat. Hol ten (electra): fa. Jan Lammers, Hol ten (loodgieterswerk/sanitaïr)fa. Van Keulen, Nijverdal (winkelbetim mering en koeltechnische installaties) Kabeljauw woog 8190 gram Ter gelegenheid van de opening kon men raden naar het gewicht van een joekel van een kabeljauw. Maar liefst 262 klanten deden een gokje. De schattingen varieerden van 8 tot 80 pond. Het juiste gewicht, bij weging vastgesteld door de adjudant van de Rijkspolitie de heer H. Meijer, was 8190 gram. Dit was door niemand van de 262 geraden, maar drie van hen, mevr. A. Dollekamp-Koopman, Oranjestraat 69; J. A. Aanstoot, Hol- terbroek 72 en H. Beunk, v. d. Steen van Ommerenstraat 23 zaten er met De prachtige nieuwe winkel werd geopend door de huurman van de fa. Reinaardus de heer Herman Stevens- (5e van links). Rechts van de heer Stevens mevr. Reinaardus en de heer Reinaardus. 8200 gram heel dicht bij. Bij loting wonnen zij in de genoemde volgorde de eerste, tweede en derde prijs resp. 100. 50 en 25 gulden. De 4e prijs van een tientje was met 8250 gram voor de heer J. Boe ring, Kozakkenstraat 9 en de vijfde eveneens een tientje werd gewonnen door de heer M. van Walsum, Lo- rentzstraat 20, Holten. Blijkbaar heeft de heer Van Walsum bij het in vullen van het formulier inplaats van zijn eigen woonplaats Holten ingevuld waar we geen straat hebben met deze naam. Het tientje blijft voor de heer Van Walsum beschikbaar en mogelijk komt hij één deze dagen opdagen. VOOR MIDDEN EN DOST NEDERLANG 'de bank voor deze generatie' Aangevoerd: runderen 10, varkens 209. Totaal 219. Prijzen: 10 pinken van f 850,tot f 1100.208 biggen van f 85. tot f 92,1 zeug van f 525, Algemeen overzicht: handl: vrij vlot; prijzen: hoger. Op zaterdag 14 september werd door een 12 tal ponyruiters, deelgenomen aan de landelijke kampioenschappen op de Levade te Apeldoorn. Bij het onderdeel dressuur werden zeer goe de resultaten behaald. Karin Brouwers met „Mr. Brouw- ny" behaalde 146 pnt„ Pathicia van Berkel met „Charly" 143'/s pnt„ Ma rieke Robers met „Shetly" 140 pnt. Het onderdeel dressuur voor achttal len viel wel wat tegen, hier speelden de zenuwen een niet onbelangrijke roi in mee, enkele pony's waren zeer onrustig, hierdoor werd er te kramp achtig gereden, en verschillende on- In „Hervormd Holten" nr. 7 van aug. j.l. hebt u kunnen lezen dat twee gesprekskringen uit de ge meente intensief hebben nagedacht over het functioneren van de kerk diensten en het gemeenteleven in het algemeen. Uit deze gespreks kringen is een kommissie samenge steld die reeds geruime tijd bezig is met de voorbereiding van een serie kerkdiensten, waarvan de eerste op 22 september om 19.30 uur in ..Ire ne" van start zal gaan. De voornaamste punten waar wij over nagedacht hebben is het ge brek aan gemeenschapszin binnc-n de gemeente, hetgeen zich tijdens de kerkdiensten duidelijk aftekent De kerkdienst moet in de eerste plaats gezien worden als een ont moeting van God met de gemeente, maar zeker óók als een ontmoeting van de gemeenteleden onderling. En juist van dit laatste is tijdens de kerkdiensten, zoals deze nu gehou den worden, weinig of geen gelegen heid. Wij willen proberen hierin eni ge verandering te brengen. De dienst van 22 september zal gehouden wor den in een sfeer van gezamenlijk meedoen en meedenken. Om dit te bereiken wordt u in het eerste half uur onder het genot van een kopqe koffie in de gelegenheid gesteld om een praatje met elkaar te ma ken. De eigenlijke dienst zal cm 20.00 uur beginnen waarbij don de nadruk zal liggen op het okt'ef deel nemen, hetgeen tot uitdrukking zal komen in de liturgie en de gedaeh- tenwisseling tijdens de dienst. Na aftpup zal er verder georaat kun nen v/orden over de inhoud van deze dienst. Wil deze kerkdienst en de daarep volgende diensten uitgroeien tot iels posit ef? waarin de veroondenheii tastbaar aanwezig is, dan is het we! belangrijk dat u allen komt! unet geheel Uw hart, geheel Uw ziel en geheel Uw verstand). Commissie gesprekskringen. derdelen werden maar zeer matig getoond. Hiervoor werden dan ook maar 436 pnt. behaald. Bij het onderdeel springen werden over het algemeen veel fouten ge maakt, de vastgestelde tijd was zeer krap, en het terrein bijzonder glad. Jans Bronsvoort met „Aprice" moest voor „de Bergruitertjes" de spits afbijten, hij maakte 1 springfout en 1 tijdsfout totaal 5 fout. Pathicia van Berkel met „Charly" ging foutloos binnen de tijd rond. Hans Barvelink met „Rex" startte als laatste ging eveneens foutloos binnen de tijd rond. Totaal 3 dressuur ruiters le plaats, 3 springruiters 2e plaats, 8-tal 13e plaats. Algemeen klassement 5e plaats met 855V: punt. Als bijzondere attentie werd door de heer Dijkgraaf aan alle 12 ponyrui ters een herinneringstrofee met in scriptie aangeboden. Door de inspecteur N.R.S. de heer E. Mastenbroek werden de volgende koeien ingeschreven: Tonnie 19 met B 77 en Betsie 24 met b79 eig. A. H. J. Groteboer Hiltje 27 met b-f84 en Hiltje 26 met b-f 80 eig. G. J. Veneklaas Slots Bontje 24 met b81, Bontje 22 met b-r82 en Bontje 18 met b79 eig. H. R. Muilerman. Di- na 63 met b79 en Hennie 16 met b-f 80 eig. H. J. Nijland, Pietje 17 met b78. Pietje 19 met bA-81 en Dora 33 met b-r80 eig. D. J. Bronsvoort. Ber tha 57 met b79 eig. D. J. Jansen, Lies 40 met b79 eig. B. J. Markvoort, Milkje 62 met b-r80 eig. E. Struik. De stier Akkes Ferdinand van H. J. Stegeman werd voorlopig ingeschre ven met B- 1. heren Dijkstra en Bontje 63.43 pet. 2. e.e. heren van Iddekinge en Geere- stein 52.31 pet., 3 e.e. heren Dekkers en Meijer 52.31 pet.. 4. heren Hanen- burg en Bogaards 51.85 pet-, 5. heren Spyker en Disbergen 50 pet., 6. heren van Zoest en Grobben 48.61 pet., 7. echtpaar Sawade «6.76 pet., 8. he ren Goorman en Groot Obbink 46 29 pet., 9. dames van Witzenburg en van Veen 45.37 pet., 10. echtpaar Ruste- biel 43.05 pet. Woensdagavond hielden de Platte landsvrouwen afd. Espelo hun eerste bijeenkomst in dit seizoen. Voor deze eerste vergadering was uitgenodigd mevr. Van Weperen S.E.V—ster met het onderwerp: „Het oog wil ook wat". Ze werd van harte welkom geheten door de presidente mevr. G. Slijkhuis-Dikkers die tevens ook een nieuw lid mocht begroeten n.l. mevr. G. Krikkink-Reilink. Hierna werden nog enkele medede lingen gedaan en wel dat de cursus boekhouden „Waar zoek ik het" be gint op dinsdagmiddag 1 okt. kwart voor twee. Er kunnen nog enkele dames bij. Verder was er gelegen heid voor de dames om kenbaar te maken voor welke activiteiten be langstelling bestaat. Nadien was het woord aan mevr. Van Weperen die met een gezellig praatje en tegelijkertijd enkele dia's liet zien over erfbeplanting. Hoe of men met goed gekozen plantmate- riaal het „aanzien" van een boer derij of veestal kan verhogen en dat men voor subsidie in aanmerking kan komen. Na de pauze was er gelegenheid om in groepjes op enkele vragen en me ningen dieper in te gaan. Met een woord van dank tot mevr. Van Weperen en wel thuis sloot de presidente de bijeenkomst.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3