Afscheid en welkom aan de Scholengemeenschap SS Officiële opening Hilitic- Mireau Nieuwe rector wil Zondagsdiensten Moedercursus KERKDIENSTEN Collecte voor Prinses Beatrix Fonds Interkerkelijke gebeds samenkomst voor Israël 23-29 SEPTEMBER SCHILDERIJEN TENTOON STELLING Gevonden - Verloren Burgerlijke Stand Officiële publïkatie VOORBEREIDINGS- BESLUIT OPENBARE KENNISGEVING Tijdelijke verkeersmaatregel ONZE AGENDA HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 18 cent per millimeter (bij contract lager) Abonnementsprijs f 3.75 per kwartaal, f 7,50 per half jaar, f 15.— per jaar. Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-bank, Holten, t. g. v, Hoitens Nieuwsblad Vrijdag 20 september 1974 26ste jaargang - No. 38 Uitgave van de Stichting „Hoitens Nieuwsblad" te Holten Holterberg 13, tel. 05483-1234 Adm. Gaardenstraat 17, tel. 05483-1533 Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 In tegenwoordigheid van tal van genodigden werd vorige week vrijdagmiddag afscheid genomen van de heer R. Mud, die vanaf 1 september 1985 rector is geweest van de Holtense openbare scho lengemeenschap en die nu ^directeur is van de dit jaar gestichte meao-school in Hengelo. De onlangs door de raad benoemde nieuwe rector, drs. P. Bakker uit Leiden, werd welkom geheten. Deze over name van de wacht, waarbij ook afscheid werd genomen van de heer J. M. Wittermans, die binnenkort met vervroegd pensioen zal gaan, vond plaats in de aula van de scholengemeenschap. Op 't offerblok De eerste spreker was burgemees ter, mr. W. H. Enklaar, die voor dat hij zich tot de heer Mud wendde sprak over de gewijzigde situatie van de school. Jarenlang is er aan gewerkt, dat onze Holter Scholenge meenschap zou worden afgebouwd met een atheneum. Toen na vele vruchteloze pogingen bleek, dat slechts het gewenste resultaat kon worden verkregen wanneer wij ten behoeve van Hengelo onze MEAO zou den prijsgeven, hebben wij, latende wegen wat het zwaarst was. uiteinde lijk onze MEAO op het offerblok ge legd. Wij hebben het vorige jaar bij onze beslissing terzake, overwogen dat de afbouw van onze scholenge meenschap met een atheneum een „conditio sine qua non" was voor ha levensvatbaarheid en voor de juiste vervulling van de taak die haar in de ze rgio was toebedeeld", aldus mr. Enklaar. De burgemeester wees er op, dat de school, die naar boven niet is af- Artsen Van vrijdagmiddag 5 u. t.m. maan dagmorgen 8 u. (Uitsluitend voor spoedgevallen) J. H. A. Bruins, Mo- lenbelterweg 15, tel. 1280. Voor boodschappen bellen 's morgens om 11,00 u. en 's middags om 4.00 u. Wijkverpleging Zuster M. v.d. Zand, Prinses Irene- straat 7, Markelo, tel. 05476-1285. Ziekenvervoer Garage A. Müller tel. 1320 b.g.g. Joh. Aanstoot tel. 2980 en 1338. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags van 8-10 u. bij mevr. C, Knijff-Dek- ker, tel. 1438 b.g.g. mevr. J. Beld- man-Aanstoot, tel. 1799. Tandarts H. Scheffer, Pr. Julianaplein 12, Goor, tel. 05470-2500. Spreekuur: Spoedgevallen 6-7 u. nam. Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend, in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 33, G. Kraaij, tel. 2299. Maatschappelijk Werk Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Middien-Overijssel, Joncheerelaan 134, Nijverdal, tel. 05486-4126. Bureau Holten: Gaarden straat 33, F. W. Kraayeveld. Spreek uur: werkdagen 8.30-9.30 u. of na tel. afspraak 1436 b.g.g. 05486-4126. Dierenarts W. c. W. Wamelink, Churchillstraat 107, tel. 05483-2004. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst T.e.m. zo. 22 september C. Dijkstra, Schoolstraat 5, tel. 1833. Maandag 23 september t.e.m. zo. 29 september H. J. Moleman, Lageweg 13, tel. 1974. Aangifte van gestorven dieren op za. van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Storingsdienst Za. 21 t.e.m. vr. 27 september: E.LECTRAH. Heijink, Kolweg 44, tel 2124. GAS: W. C. v.d. Weerthof, Vooi'3- boersstraat 2, tel. 1793. Brandmelding OVERDAG: tel. 1325 (Politiebureau) *s NACHTS: tel. 1224 (G. W. Knapen) b-g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel). De heer B. H. Brouwer boodl namens alle andere Holtense scholen de heer Mud een cadeau aan. gebouwd op den duur al die leerlin gen zou gaan missen, die de poten tie bezitten of zouden kunnen bezitten, om 'n atheneum-opleiding te volbren gen. Men had zich immers voorgeno men aan het kind in deze regio, in ei gen omgeving mogelijkheden te bie den, om overeenkomstig diens Ver standelijke vermogens, een opleiding te kunnen volgen, waarmede het verder kan. Dit alles overwegende heeft het be voegd gezag het vorige jaar de moei lijke beslissing genomen om ten be hoeve van een inderdaad noodzakelij ke afbouw van de scholengemeen schap, de MEAO prijs te geven. Eerste „Deze MEAO-opleiding, waai-mede in 1961 een jaar voordat het offici ële experiment begon werd aange vangen, ging tegelijk met die in Rot terdam en Naarden. als eerste van start, aldus spi'eker. De burgemeester schetste hoe in de ondei'wijswereld in die tijd scham per de schouders werden opgehaald over deze meao-opleiding en hoe de toenmalige werkgevers van abituri ënten er van te overtuigen, dat de meao-opleiding waardevol was voor het bedrijfsleven. „Wij zijn dooi-gegaan met deze oplei ding en allra bleek, dat Holten, Rot terdam en Naarden met een waarde volle opleiding bezig waren en d,at velen dit vooi'beeld vogden. De ene gemeente na de andere stroopte de mouwen op om eenzelfde opleiding te kunnen opnemen in haar' onder wijspakket. Bedenkende hoe in Overijssel, in Hol ten, reeds meao-onderwijs werd: gege ven toen men elders over 't nut daai- van nog nauwelijks gehoord had, kan men rustig stellen, aldus mr. Enklaar dat de Holter Scholengemeenschap in deze pioniersarbeid heeft verricht". Pijn Pynlyk noemde de burgemees ter de operatie, die 1 augustus is ingezet, om de MEAO Holten van de scholengemeenschap te ampu teren. Pjjnljjk niet alleen voor het bevoegd gezag, pynlyk voor al die genen. die in de loop der afgelo pen 14 jaren, hun energie, hun be kwaamheid en hun toewijding schonken aan deze MEAO. Pijnlijk ook omdat zij moesten uittreden uit de kring van collegae met wie zjj in een vriendschappelijke sfeer had den samengewerkt in het geheel van de scholengemeenschap, omdat zij Ned. Herv. kerk: 9.00 u. ds. C. C. Ad- dinlc. Extra collecte: Noodlijdende gemeenten en personen. Kinderop pas: mevr, Mondeel, mevr. Rensen en Mientje Schooien. 10.00 u. Jonge- x-endienst in gebouw „Irene". Geref. kerk: (diensten, in N.H.K.). Jeugdzondiag. 10.30 u. en 19.00 u. ds. R. A. Hoogkamp in beide diensten is de eerste collecte voor het Land. Centi-um voor Geref. Jeugdwerk (1- 3) en het „Eigen Jeugdwerk" (2-3) en de tweede voor .verbouw van de kerk. Tijdens de morgendienst kinder oppas in gebouw Irene. R.K. kerk: Zaterdagmiddag 5.00 u. zondagmorgen 9.30 u. DIJKERHOEK: 9.30 u. ds. A. Schel- levis. Extra coll. (zie Holten). OKKENBROEK: 9.30 u. ds. J. G. Beerthuis uit Bathmen. Uitgangscol lecte voor het Jeugdgebouw. NIEUW HEETEN: za. 19.00 u., 8.00 en 11.00 u. wellicht ook de leefgemeenschap van Holten, waarin zij zich een plaats hadden verworven, zullen moeten verlaten. Een zeer goede gedachte noemde mr. Enklaar het, dat het werk en de ervaring van het MEAO-onderwijs zal worden voortgezet te Hengelo, onder de oude, beproefde directie van de ■heer Mud, met medewerking van de leraren Van Dieck (de oude en de jon ge), Pater, Keestra, Louwes en Wes. In feite is de gevonden oplossing er van uitgaande, dat de Meao-afde- ling diende te verdwijnen een bij zonder gelukkige, omdiat er slechts sprake is van een overplaatsing van een uitstekende school met beman ning en al. Slechts het bevoegd gezag wisselt. Goede zaken De burgemeester zei verder nog er van overtuigd te zijn, dat de gemeen te Hengelo met Holten bijzonder goe de zaken heeft gedaan en hij was ec erkentelijk voor, dat het gemeente bestuur van Hengelo, aan de regelin gen, welke terzake moesten worden getroffen, met volledig begrip voor de bijzondere situatie te Holten heeft medegewerkt. „U allen, die uit onze Holter Seho- lengemeenschapsrijen zijt getreden of wellicht nog zult treden, wil ik gaarne danken voor de wijze waarop u uw taak hebt vervult, voor uw bij drage aan de goede naam van de Holter MEAO en de scholengemeen schap groot is geworden door de per soonlijke inzet van directeur en lera ren", aldus de burgemeester. „Geen lessenboeren willen zyn, maar bereid tot het vervullen van tal van taken, die niet strikt tot de verleen de opdracht behoren, stempelt een do centencorps tot een goed corps, maakt de onderwijsinstelling, waar aan zy tot dienen geroepen zijn, tot een goede school met een goede sfeer," zei mr. Enklaar nog. Missen De burgemeester verklaarde de heer Mud te zullen missen. De leiding van de scholengemeenschap heeft veel van hem gevraagd. „Physiek hebt u dat geweten. Het is dan ook begrijpe lijk. dat u, denkende aan uw eigen ge zondheid ér de voorkeur aan hebt ge geven een functie te aanvaarden, die u in staat stelt, uw werklust .en uw capaciteiten te concentreren op een onderdeel van het onderwijs en wel met name op dat onderdeel, dat uw hart had, het MEAO. Het getuigt in het leven van grote wijsheid, wan neer men de grenzen van zijn kun- cnen weet te trekken", aldus mr. Enklaar. De burgemeester schetste de heer Mud als een wijs, integer, kundig en betrouwbaar mens, waarvan het een voorrecht is hem als adviseur te heb ben en wees op de voorbereidingen voor de stichting van een atheneum. „Ik dacht, mynheer Mud, dat deze samenkomst, waarvan o.m. van u wordt afscheid genomen als direc teur van de scholengemeenschap HAVO - MAVO - MEAO ook in het te ken staat van de waardering van werk en uw persoon", aldus besloot de burgemeester zyn toespraak tot de heer Mud. Zich tot de heer Wittermans richten de, wees mr. Enklaar er op, dat de ze met de heer Sinnema, de eerste was, die de schouders zette onder het Ulo-schooltje, dat in 1953 werd ge sticht. Ontwikkeling ,,U hebt de gehele ontwikkeling van uloschool tot scholengemeenschap met atheneum medegemaakt. ,U hebt medegedacht, medegewerkt en mede geëxperimenteerd!. Uw leeftijd steeg, maar uw geest bleef jong en lenig. Na slopende Indische jaren, na 21 ja ren dienst aan scholengemeenschap van Holten, hebt u inderdaad het uwe het was heel veel bijgedragen aan de ontwikkeling van het Neder landse ondex-wijs, met name aan dat van Holten". Wittei'mans heeft ge daan wat hij kon, Wittermans gaat nu, achterlatende zijn bevoegd gezag, zijn collegae, zijn leerlingen en oud-leer lingen met een hart vol dankbaarheid voor alles wat hij voor ons was en deed, aldus besloot de burgemeester zijn dankwoord aan de heer Witter mans. Goede vaart Tot de nieuwe reetor, de heer Bak ker, zei de burgemeester ten slotte, nadat hy nog op de pioniersgeest aan deze school had gewezen. „Rector van deze scholengemeenschap, u hebt thans 't stuur van deze school in han den gekregen, aan u de taak om lei ding te geven aan deze school, om constructieve ideeën, die met uw lera rencorps en leerlingen naar boven ko men, in een goede bedding te leiden. Aan u ook de taak om de goede naam van deze school te continue ren en te bevestigen. Goede vaart!" De Rijksinspecteur van het alge meen voortgezet onderwijs, de heer N. J. Zimmerman,' zei het spijtig te vinden de heer Mud straks niet meer in Holten te zullen aantreffen. Hij begreep, dat de heer Mud zijn hart aan het Meao verpand heeft.en daar om deze stap gedaan heeft. Hij feli citeerde de burgemeester met de be slissing van de Staatssecretaris om Holten een atheneum te geven, met afstoting van het MEAO weliswaar. De vreugde staat boven de teleurstel ling meende de heer Zimmerman, die wees op de geweldige groei van de school van 350 leerlingen in 1968 tot 900 nu, een groei die z.i. zeker nog zal stijgen tot een duizendtal. Het stelt de directie en het bevoegd ge zag voor grote problemen en voortdu rende zorg. Met de heer Bakker had hij kennisgemaakt vanaf diens solli citatie naar Holten. Leiden was hem goed bekend. Het is voor hem een overgang van een goed geoutilleerde school naar een mooi gelegen school, die nog afgebouwd moet worden. De heer Zimmerman maakte de conrec tor, de heer Van Geel, een compli ment voor de wijze waarop deze de komst van het atheneum heeft voor bereid. Spreker sprak de hoop uit, dat er goede contacten zullen zijn tus sen de heer Van Geel en de nieuwe rector tot heil van de scholengemeen schap, die hij 'n grote bloei toewens te. Drs. P. A. M. Reinders, rijksinspec teur van het Meao, zei begrip te heb ben voor de gemengde gevoelens bij dit afscheid. Hij hoopt, dat van het stekje (in Hengelo) een goede plant mag groeien. De heer Mud heeft niet altijd de waardering genoten die hem toekomt. Ook deza, heeft gepionierd en 't getuigt van 2^n volharding, dat hij altijd heeft dooifeezet en nog ver der wil gaan. Spieker had waarde ring voor de steun,J^lie mevrouw Mud haar man altijd g'ögeven heeft. Hij wenste de heer Bakker veel sterkte met het werk dat hem hier wacht en feliciteerde Holten met het athene um, waardoor men nu een volwaar dige scholengemeenschap bezit, ba sis vpor een goede ^opleiding. Hiviiane leiding De heer P. van deinde, leraar aan de scholengemeenschap, sprak na mens de collega's in de geest van Mies Bouman, „licht uit, spot aan" en zei, dat de samenwerking met de heer Mud voor hem een grote rijkdom was geweest en dankte voor de hu mane wijze waarop «Jeze leiding aan het lerarencorps heeft gegeven. Hij was aïtyd zeer rustig by de benade ring van de leerlingen. De heer Van den Ende heette de heer Bakker har telijk welkom. Het hoofd van de openbare Dorps school^ de heer B. H. Brouwer, sprak namens de hoofden van de Holten se basisscholen en de directeur van de huishoudschool. Als lid van diecommissie van voorbe reiding voor de stichting van een ulo-school, heeft hij drie Mohicanen meegemaakt toen in 19Ö3 de school wei'd geopend nl. de heren Sinnema, Wittermans en Pel. Die school is ge weldig uitgebouwd, dat had men nooit kunnen denken. In het Groene Kruisgebouw start dinsdag 8 oktober a.s. om 2 uur een cursus voor a.s. moeders en moeders met jonge baby's. Deze cursus staat o.l.v. mevrouw zr. E. Rietman, districtsvejpleegster voor de kinderhygiëne. In deze cursus worden in gespreks- vorm, zaken behandeld die belang rijk en interessant zijn voor de aan staande jonge moeder. Duur van de cui'sus plm. 7 lessen. Kosten f 5 voor leden van het Groene Kruis en f 7,50 voor niet-leden. Opgave voor 1 oktober a.s. bij \één van de wijkverpleegkundigen. Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, tel. 1436 tussen 1.30-2.30 uur. Van l.n.r. de heer en mevrouw Bakker en de heer en mevrouw Mud. Met 'n grapje feliciteerde hij de heer Bakker, dat deze het gered heeft om in het oosten des lands te komen. De zon gaat n.l. in het oosten op en in het westen onder. In het oosten woonden de eerste mensen n.l. de Ne anderthalers. Hij dankte de heer Mud voor de prettige contacten, die men met hem gehad heeft en schonk hem een leren actetas en mevrouw Mud een bloemetje. Namens de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, sprak de heer G. S. E. Vegter. Hij noemde het een onder scheiding, dat de school een athene um ten deel gevallen is en sprak een hartelijke gelukwens aan het adres van het gemeentebestuur. Hij bood de heren Mud en Bakker met een per soonlijk woord een boek aan over Twente. Niet stilstaan In zijn toespraak wees de heer Bakker er op, dat de Minister van onderwys het startschot heeft gelost voor een opleiding voor 12-17-jarigen, de z.g. Middenschool, welke moet bij dragen tot individuele ontplooiing en sociale bewustwording van de leer lingen. Die eigenschappen kunnen naar zijn mening ook In deze school gerealiseerd worden. Hij dacht dat men niet moet blijven stilstaan, maar gebruik moet maken van ervaringen elders opgedaan en de literatuur moet raadplegen. Hy dacht aan het leren beheersen van de strategie van leren en onderwijzen. De heer Bakker dacht daarbij aan een nieuw leersy- steem, aangeduid met de Engelse term „matery learning". Hij besprak aan de hand van een vyftal begrip pen: 1. Welke variabelen hebben in vloed op de leerstof, 2. de vasthou dendheid, 3. de kwaliteit van het on derwijs, 4. het leervaardigheidsver- mogen om de lessen te begrijpen en 5. de hoeveelheid studietijd, die een leerling kan of wil besteden. Met dit systeem zou met 75 proeent van de leerlingen een resultaat wor den bereikt, dat nu door slechts 25 procent van de leerlingen behaald wordt. Er wordt daarbij niet één keer per jaar examen afgenomen, maar wel driemaal per jaar. In Amerika is het reeds lang ingevoerd. „Ik plaats hier nog wel veel vraag tekens bij", zei de heer Bakker, die liet doorschemeren, dat hij wel eens met docenten en deskundigen om de tafel zou willen gaan zitten, om ant woord te krijgen op de vele vragen, die hieromtrent rijzen. Door de voorzitter van de oudercom missie, de heer J. L. Farenhorst, die de lèiding had van deze bijeen komst,werden foto's van het school gebouw geschonken voor de school in Hengelo en voor dhr. Mud persoon lijk. Ook voor de school in Hengelo werd 'n plantenbak aangeboden voor cie hal, aldaar. In zijn dankwoord zei de scheider de rector, de heer Mud, met ge mengde gevoelens deze bijeenkomst bij te wonen. Evenals de burgemees ter ging hij wat dieper in op de af stoting van de MEAO-afdeling. Dit type onderwijs is heel belangrijk vooi Nederland geworden. Alle leerkrach- Zoals ieder jaar omstreeks deze tijcl doet het Prinses Beatrix Fonds een beroep op Uw steun bij de uitvoering van haar hulpverlenende taak. Slechts éénmaal per jaar komen wij bij U langs'met onze collectebus. De ze collectebus het kan niet genoeg herhaald worden is dringend no- Gehoor gevend aan de oproep van het Landelijk Comité hebben de Gereformeerde en Hervormde kerkeraad besloten om óók in Holten uiting te geven aan onze solidariteit met het joodsè volk en een inter kerkelijke bijeenkomst van verootmoediging en voorbede voor Israël te beleggen en wel op woensdag 25 september 's avonds om half acht in de Hervormde Kerk te Holten. Op deze samenkomst zal ds. Hoogkamp spreken over „Israël, een wonderteken!" en ds. Schellevis over de vraag; „Wat moeten wij met Israël?" Aan de uitgang van deze samenkomst zal een collecte gehouden wor den tot steun aan oorlogsweduwen en -wezen in Israël, waarvoor u uw bijdragen ook kunt overmaken op giro 875587 van de Rabobank te Holten ten gunste van de Hervormde Diaconie, met vermelding „Oorlogs- wedüwen sraël". Laten wij allen te samen door trouwe opkomst en grote offervaardig heid een daad van echte solidariteit stellen! dig voor een fonds dat zich ten doel stelt om zonder Overheidssubsidie, het leven van onze gehandicapte me- demens^ getroffen door polio, spasti- citeit, multiple sclerose, spierdystro fie en diverse andere spierziekten, zo enigszins mogelijk te veraangena- De hulp die door het Prinses Bea trix Fonds werd verleend in mate- riële zin,, bedroeg in 1973 voor indivi duele hulpverlening ruim 1 miljoen gulden. Terwijl ook voor niet indivi duele bijdragen ruirn 1 miljoen gul den werd uitgegeven. U kent waai-schijnlijk de werkwijze van het fonds niet, maar de talloos velen die dank zij dit' fonds geholpen zijn, kunnen daarvan getuigen. Het werkt snel en doelmatig, want u kent het gezegde: snelle hulp is dubbele hulp. Maar hulp kan alleen geboden worden als de (financiële) middelen daartoe aanwezig zijn. Onze landelij ke collecte is daarbij onmisbaar. Helpt u ons bij de hulp die anderen niet kunnen ontberen. U hebt geen idee hoe zwaar de extra kosten zijn voor een gezin met een of meer ge handicapte gezinsleden. Stuur onze collectanten, die hun vrije tijd opofferen voor deze gehan dicapten, dus niet onverrichter zake weg, maar geef! Bent u hen misgelopen, denk dan aan ons gironummer 969, Prinses Beatiix Fonds, Den Haag. Het Plaatselijk comité. ten hebben met veel enthousiasme ge werkt aan het gestalte geven van dit onderwijs, het opstellen van de leer stof en leerkemen. De reactie op de beslissing van de Staatsecretaris was een beetje emotioneel en echt men selijk, maar als er een jaar verlopen is, komt meh toch tot een meer rea listische opvatting en zal blijken dat dit toch de beste oplossing is, die mogelijk was. Niemand van het be voegd gezag draagt hiervoor de ver antwoordelijkheid. De heer Mud ziet nog veel aantrekkelijke akanten ook voor de ontwikkelingskansen van de leerlingen. Holten moet afwikkelen en Hengelo ontwikkelen. De heer Mud wenste de heer Wes, de leraar, die reeds geruime tijd ziek is moed en beterschap toe. Hij bracht dank aan het gemeentebe stuur, dat altijd een open oog had voor het onderwys, de afdeling on derwijs, de afdeling onderwijs en de inspecteurs, stak 'n pluim op de hoed van de gemeente Hengelo en noemde de collegae van de basisscholen be langrijke mensen voor de aansluiting bij het voortgezet onderwijs. Hij sprak de hoop uit, dat de heer Bak ker, die zijn taak heeft overgenomen, zijn werkkring als prettig zal ervareN en wenste hem veel succes met de opbouw van het atheneum. Ten slotte dankte hij voor de ontvangen ca deaus. Met de heer Mud vertrekt ook de heer W. B. van Dieck, naar de meao- school te Hengelo. Hij kon deze bij eenkomst niet bywonen in verband met het verblyf in het ziekenhuis. In verband met de Officiële opening van het nieuwe groepsbureau van de Rijkspolitie, Reilinksweg 2 te Holten, wordt op vrijdag 20-9-74 van 18 tot 21 uur en op zaterdag 21-9-74 van 10 tot 13 uur zogenaamd ,Open dag' gehou den. Vrijdag is er bezichtiging en voor lichting, terwijl zaterdag tevens een auto van „Veilig Verkeer" ter plaat se is, o.a. met een ogentestapparaat en voorlichting op het gebied van „Veilig Verkeer". Tevens zal er voorlichting worden gegeven omtrent de werving 1 nieuw personeel en ook wordt de „Bereikbaarheid van de Politie" na der uit de doeken gedaan. Een ieder is welkom en kan de band tussen burgerij en Politie sterken. Tevens is er de mogelijkheid zich op te geven voor de door de af deling van Holten te geven Verkeers- cursus van Veilig Verkeer, zoals reeds is aangekondigd, (zie Hoitens Nieuwsblad van 13 sept.). Jeanne Bieruma Oosting, Sam le Poole en Anton Voorzanger, kunst schilders, exposeren van 21 septem ber t.m. 26 oktober, in galerij R. Len ten, ,-Kletterstraat 25-27 te Epse, bij Deventer. De opening van de tentoon stelling vindt plaats zaterdagmiddag, 21 september om 16.00 uur door Cor Basoski, kunstcriticus. Gevonden: leren bal; etui met 3 auto-sleutels; sleutel no. 34; kinder fietsje, Phoenix; plastic damspel; he ren-bril. donker montuur, leesbril; grijze stofjas; zwarte knip-portemon- naie, beurs; trouw-foto. Verloren: groene portefeuille met .2 betaalcheues en betaalpas; rode knip-portemonnaie, inhoud 40 gulden zwarte knip-portemonnaie met plm. f 100,en 4 sleutels; double dames horloge rond-ovaal, blauw bandje. HOLTEN Geboren: Moninque dv. D. van Gilst en J. G. Kraaijenzank. Wouter Arjan z.v. G. Ki-uimelaar en M. Nijboer; Martine Marijke d.v. P. Veenstra en W. G. Keukenkamp. Ondertrouwd; H. J. G. Bosschers, 24 jr., Holten en G. K. Roosink, 22 jr., Rijssen. BEVOLKING Vertrokken: J. F. Meijer naar Almelo. Mej. J. Hos- mar naar Doorn. J. W. Dikkers naar 's-Gravenhage. mevr. F. S. W. Bos-Metzger naar Apeldoorn. Mej. M. G. Veldhuis naar Bunnik. De burgemeester van Holten maakt, ter voldoening aan het be paalde in artikel 22, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 17 september heeft besloten: I te verklaren, dat voor het gebied het welk met rode omlijning op de bij dit besluit behorende teke ning is aangegeven, een herzie ning van het bestemmingsplan buitengebied wordt voorbereid; dit besluit heeft betrekking op het perceel Neerdorp 53. II te bepalen, dat het besluit in wer king treedt met ingang van he den. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwer king treding af ter gemeente-secreta rie, afdeling algemene zaken, voor ^en ieder ter inzage. Holten, 20 september 1974. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat op zater dag 21 september '74 in verband met festiviteiten rond de ingebruikneming van de nieuwe speeltuin op „De Kol" de Slachthuisstraat vanaf 13.30 uur tot 17.00 uur in beide richtingen voor alle verkeer, behalve voetgangers, gesloten zal zijn. 20 september 1974. Burgemeester en wethouders de secretaris, G. J. Langenbarg, de burgemeester, W. H. Enklaar. Vrijdag 20 september 14.30 uur: Officiële opening groeps bureau Rijkspolitie in de aula van de Scholengemeenschap. Zaterdag 21 sept. t.e.m. 26 oktober Expositie Schilderkunst in Galery Lenten in Epse. Zaterdag 21 september 13.30 uur: Ingebruikneming nieuwe speeltuin Speeltuinvereniging „De Kol". 9.00 uur: Veekeuring te Espelo op het bedrijf van Johan Boode, Espelo 65 14.00-16.00 en 19.00-20.30 uur: Bloe mententoonstelling in de o.l.s. Dij- kerhoek. Zondag 22 september 14.00 uur: Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 23 t.e.m. zaterdag 29 sept. Collecte voor het Prinses Beatrix- fonds (zie bericht). Maandag 23 sejitember 19.00 uur: 1 kilometerrace voor leden zwemclub „Twenhaarsveld" (zie advertentie) 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Espelo Plattelandsvrouwen in gebouw „Trefpunt". Film over Holten door meester Brouwer. Iedereen is van harte welkom Woensdag 25 september 19.00 uur: 1 kilometerrace voor niet- leden in zwembad „Twenhaars veld" (zie adv.). 19.30 uur: Interk, Gebedssamenkomst voor Israël in Ned. herv. kerk (zie bericht) 20.00 uur: Vergadering afd. Holten Ned, Bond van Plattelandsvrouwen in zaal „Vosman". Donderdag 26 september 20.00 uur: Vergadering afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwen Bond in de hal van de chr. school ..De Scha kel". Spreker de heer W. Oldehin- kel. Onderwerp: „Probleemkinde ren en kinderproblemen". Nieuwe leden zijn hartelijk welkom! Zaterdag 28 september 10.15 uur: Grote demonstratieve tocht naar Kalkar (Did) tegen bouw snelle kweekreactor. (Aangifte voor 24 september). Maandag 30 september 14.00 uur: Vertrek vanaf gebouw „Irene" Bejaardensociëteit voor uitstapje naar Apeldoorn (zie ber.). Zaterdag 5 oktober Vissen in de kolk van Jo Arfman bij Zutphen (zie adv.). Dinsdag 8 oktober 14.00 uur: Aanvang Moedercursus in het Groene Kruisgebouw (zie be richt en advertentie).

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 1