Zondagsdiensten .Jeugddienst James Bond in „de Schure Grote belangstelling voor Dorpsavond UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT KERKDIENSTEN Zomeravondzang in de Hervormde Kerk Geslaagd experiment Ilol tense muziekvereniging AGENDA Interkerkelijk recreatiewerk Verbetering Aaltinlcsweg voor de winter gereed? Opknappen boerderijtje tegenover bejaardencentrum kost een ton. Spoedige verbetering van voortuinen in „De Haar" Officiële publicatie Zitting commissie voor woonruimtezaken KERKCOLLECTE voor Sahel-honger- landen in Afrika Honderdvijftien duizend Burgerlijke Stand 1 VAZ1 MAG ,De Holterberg' organiseert oriënteringsrit Gevonden - verloren HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentiepr. 16 ct p. mm. (bij contract lager). Abonnementspr. f 3.75 p. kwart., f 7.50 p. half jaar, f 15.- per jaar Losse nummers 35 ct. Betaling op giro 875587, Rabo-bank, Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 28 juni 1974 26ste jaargang - No. 26 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Holterberg 13, tel. 05483 - 1234 Adm- Gaardenstraat 17, tel. 05483 - 1533 Hoofdredacteur J- VViggers, Kolweg 14, tel. 05483 - 1356 Red. medewerker D J- Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483 - 2699 Aan het einde van de j.l. dinsdagavond gehouden raadsver gadering werden door de heer A. J. Nijkamp (AR) en H. Meerman (PvdA), tijdens het gebruikelijke vragenuurtje, een drietal vragen gesteld welke alle betrekking hadden op de Haar. De heer Nijkamp wilde weten hoe de stand van zaken was betreffende de aanleg van de nieuwe Aaltinksweg omdat naar zijn oordeel de bestaan de toestand bijzonder slecht en ge vaarlijk is. Deze is onlangs aanbesteed aan Krekel (op verzoek van de Comrn. v. Gemeentewerken). De uitslag van deze aanbesteding heeft ons College één dezer dagen bereikt. In de eerst volgende Commissie-vergadering (G. W.) zal de uitslag besproken worden, ■waaruit voort kan vloeien, dat aan Uw Raad kan worden voorgesteld dit werk onderhands aan Krekel te gun nen. In het bevestigende geval is het de bedoeling vóór de komende win terperiode de weg zover verbeterd te hebben, dat het thans nog aanwezi ge gevaar verdwenen zal zijn", aldus B. en W. in hun antwoord. Boerderijtje .Deijk" Vervolgens vroeg de heer Nijkamp of de plannen ten aanzien van het boerderijtje ,Deyk" (tegenover het bejaardencentrum) worden verwezen lijkt. Gezien de toestand van dit pand achtte hij spoedige restauratie zeer gewenst. Het college van B. en W. gaf het volgende antwoord: „Het plan voor de restauratie van het boerde rijtje „Deyk" met het daarvoor lig gende park (met vijver, beesten wei- NED. HERV. KERK: 8.30 en 10.15 u. ds. A. Schellevis. Extra collecte: Sa- hel-Hongerlanden in Afrika. 10.00 u.Jongerendienst in „Ire ne". Oppasdienst: mevr. Bogaard, Alie Jansen en Janny Veltkamp. Na de tweede morgendienst koffie drin ken met de vakantiegasten in gebouw „Irene". Woensdag 3 juli 19.30-20.00 uur Zo- merzang. GEREF. KERK: 8.30 en 10 u. ds. R. A. Hoogkamp; 19.15 u. ds P Kuizen- ga van Delden (Jeugddienst mmv. „The New Valley Singers"). Tijdens de dienst van 10 u Kinderoppas in ge bouw „Rehoboth" (mevr. Aanstoot- Beldman, mevr. Van Leeuwen-Beld- man, Wilma Koordes en Hetty Lan- deweerd). In alle diensten is de eer ste collecte voor de kerk en de twee de voor verbouw van de kerk. Na de dienst van 10 u. „koffie-uurtje" met de vakantiegasten in gebouw „Reho both". R.K. KERK: za. 17 u. Zo. 9.30 u. DIJKERHOEK: 9.30 u ds C. C Ad- dink Extra collecte (zie Holten) OKKENBROEK: 9.30 u. mej. drs. A. W. E. Brokerhof, Oegstgeest. Uit gangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN (RK. KERK): za. 19 u., zo. 8 en 10 u. Artsen Van vrijdagmiddag 17 u. tot en met maandagmorgen 3 u. J. H. A. Bruins, Molenbelterweg 15, telef. 1280 (uitsluitend voor spoedgeval len). Voor boodschappen bellen des morgens om 11 u. en 's middags om 4 u. Wijkverpleging Zr. M. v. d. Zande, Prinses Ire- nestraat 7, Markelo, telef. 05476-1285. Ambulancevervoer Joh. Aanstoot, tel. 2980-1338 bij geen gehoor telef. 1320 garage A. Müller. Gezinsver zorgin g A]le werkdagen, behalve zaterdags, van 8-10 u. bij mevrouw C. Knijff- Dekker, telef. 1438 b.g.g. mevr. J. Beldman-Aanstoot, telef. 1799 Tandarts J. Webbink, De Ruy terstraat 19 Rijssen, telef. 05480-4140. Voor spoed gevallen 6-7 u. nam. Fysiotherapie Wegens vakantie gesloten t.e.m. 6 juli. Voor spoedgevallen B. M. No bel, telef. 05704-2340. Maatschappelijk Werk Stichting voor Maatschappelijke (Döenstverlening Midden-Overijssel, De Joncheerelaan 134, Nijverdal. Bu reau Holten: Gaardenstraat 31, F. W. Kraaijeveld. Spreekuren: werlc- dagen 8.30-9.30 u.; maandag 18-19 u. of na telef. afspraak 1436-2298 b.g.g 05486-4126 Dierenartsen W. C. W. Wamelink, Churchillstraat 107, telef. 2004. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst Tot en met zondag 30 juni Moleman, Lageweg 13, telef. 1974. Maandag 1 t.e.m. zondag 7 juli C. Meindertsma, Bergmanströat 12, telef. 2190. Aan gifte van gestorven dieren op zater dag van 9-11 u. aan het slachthuis, te lef. 1318. Storing,sdrenst Van zaterdag 29 juni t.e.m. vrijdag 5 juli: Elektra: J. Kolkman, Gaardenstr. 13, telef. 1368. Gas: W. C. v.d. Weerthof, Voor- boersstraat 2, telef. 1793. Brandmelding Overdag: ielef. 1352 'PV!"ebureau) 's Nachfs: telef. 122^ (G. W. Kna pen)-. b.g.g. telef. 1325 (G W Harmsel). de etc.) is gereed. Globale begroting is klaar. Dit wordt echter een dure zaak. (Zal niet ver van 'n ton afblij ven). Daarom hebben wij enige tijd geleden aan de DgW verzocht te in formeren of het werk eventueel in aanmerking komt van uitvoering in W-SW-verband. Hierover zijn bespre kingen gaan de met de „Soweco" te Almelo. Een mogelijke uitvoering van het werk kan niet eerder beginnen dan laat in de herfst, omdat de WSW de handen momenteel meer vol heeft aan de onderhoudswerkzaamheden van plantsoenen etc. Natuurlijk is er alle kans, dat het pand vervalt of door de jeugd wordt gesloopt, doch in het plan tot herstel wordt er van uit gegaan, dat toch de gehele op stal grondig moet worden gerestau reerd. Zo moet er b.v. een geheel nieuw dak op, terwijl ook de ramen en deuren moeten worden hersteld. Van een eventuele subsidie moet niet te veel van worden voorgesteld, mis«- schien mag er op een gering bedrag t.b.v. het nieuwe rieten dak, gerekend worden". Voortuinen in „Dte Haar" De heer Meerman (PvdA) tenslot te vroeg waarom het zolang duurde voordat verbetering wordt aange bracht in de toestand van de tuinen in de Canadastraat en de Verzet- straat, zoals is toegezegd. Bij monde van mr. W. H. Enklaar kreeg hij ten antwoord: „Om alle misverstand te voorkomen wordt opgemerkt, dat alléén iets is toegezegd, voor zover het gevallen betreft waarbij géén gras voor de ra men is, doch andere beplanting. Dus waar gras is, gebeurt niets. Het duurt inderdaad wel lang, doch eerst diende de kosten van alle opmerkin gen gemaakt in de beide hoorzittin gen te worden berekend, waarna na gegaan moest worden of hiervoor de benodigde middelen beschikbaar wa ren. De stand van zaken is thans, dat het de bedoeling is deze werkzaam heden tegelijk uit te voeren met de aanleg van alle overige voetpaden etc. in de Haar. Het streven is erop gericht dit alles gereed te hebben vóót de a.s.- bouwvaK vakantie die op 12 juli as. aanvangt". Meer parkeerruimte voor „Centra-markt" „Door uitbreiding van de „Cen- tra"-supermarkt met een snack-bistro annex cafétaria, verwacht Gebr. Dik kers BV, Dorpsstraat 20, alhier, moeilijkheden met betrekking tot het parkeren van voertuigen van bezoe kers. Aangezien voornoemde BV zelf geen uitbreidingsmogelijkheden van het parkeerterrein meer heeft, heeft ze ons verzocht het terrein, gelegen achter de woning Binnenstraat I, welk perceel eigendom is van de ge meente Holten te mogen aankopen of eventueel te mogen huren", aldus- omschreef het college van B. en W. het verzoek van Gebr. Dikkers BV. In het daarop gegeven pré-advies overwoog B. en W. dat het niet wen selijk is bedoeld terrein aan de Gebr. Dikkers te verkopen, omdat het deel uitmaakt v. d. geprojecteerde win kelbebouwing in het ontwerp-kam- plan. Daarom werd aan de Gebr. Dikkers voorgesteld het terrein (ca. 475 m2) te verhuren voor de duur van drie maanden, onder voorwaar de dat de aanlegkosten geheel voor rekening van de huurster komen en dat het terrein niet vanaf de Binnen straat toegankelijk is maar wel een uitrit aan die straat wordt gemaak. „Mede gezien de zelfwerkzaamheid door de huurster zijn wij van oordeel dat een huurprijs van f 1000,per jaar redelijk is. Gebr. Dikkers is be reid bedoeld terrein onder voormel de voorwaarden van de gemeente te huren. Wij stellen u dan ook voor be doeld terreingedeelte aan Gebr. Dik kers te verhuren", aldus het pré-ad vies. De heer H. Meerman (PvdA) vond de huurprijs van f 1000,duidelijk aan de lage kant, waarmee burge meester Enklaar het geheel niet eens was. „We hebben duidelijk met Gebr. Dikkers, afgesproken dat hij voor de gehele aanleg en inrichting zelf moet zorgdragen. Wanneer men bovendien bedenkt dat het huurcontract slechts een looptijd van één jaar heeft, dan is het risico voor Dikkers dermate groot, dat de huurprijs zeker niet laag genoemd kan worden", betoog de rnr. Enklaar, hetgeen werd be nadrukt bij monde van Weth. J. Riet berg. De heer Meerman informeerde vervolgens of de duur van het huur contract verband hield met het kom- plan. Hij zag de realisering daarvan de komende acht jaar niet zitten en achtte daarom het risico voor Dik kers niet zo erg groot. De heer Wes- terik (CHU) was blij met deze ver huur en interrumpeerde dhr. Meer man met de opmerking: „Dergelijke zaken dient men in wat breder ver band te plaatsen. De parkeerruimte die hier door Dikkers zelf geschapen wordt, werkt ontlastend voor de rest van de dorpskern. Zo bezien kan men tegen een huurprijs van f 1000,wei nig bezwaar meer maken". Wethou der Rietberg voegde hier nog aan toe: „Ik moet nog zien wie een der gelijke prijs wil betalen voor huur er aanleg, tegen een zo groot risico". ,De heer Wansink (GB) had een an der idee. Gooi die woning toch tegen de grond. Dikkers moet zeker f 6000 investeren voor de parkeerruimte De raadsvoorzitter wees op de onmo gelijkheid dit te doen. We leven in een tijd van renovatie en rehabilitatie en we weten niet wat er met het kom- plan gebeurt. Het zou een onberaden zaak zijn het pand tegen de vlakte te gooien. De raad stemde tenslotte in met en W.'s voorstel. De heer Meerman wilde geen stemming; hij bleef erbij dat de huurprijs te laag was. Opheffing centrale kas der gemeente Vanaf 1956 tot heden waren alle be talingen en ontvangsten van de Ge meente Holten geconcentreerd in eer zgn. „Centraal Kasbeheer". Sedert 1956 is evenwel een aanmerkelijke verschuiving opgetreden in de wijze waarop bedragen worden ontvangen en uitgegeven. De ontvangsten en be talingen via deze centrale kas zijn, in verhouding tot het totaal aantal der verrichtingen tot een minimum gereduceerd, terwijl de geldstroom vit postgiro en bankinstellingen sterk is toegenomen. In verband met deze ontwikkeling acht B. en W. het aan te bevelen tot opheffing van de cen trale kas over te gaan en de betref fende functionaris (de heer M. Aan stoot) te belasten met werkzaamhe den betreffende de gemeentelijke be lastingheffing, terwijl de resterende werkzaamheden kunnen worden ver richt door een „lichtere" kracht. De ze opheffing kan mogelijk worden ge maakt door met één van de plaatse lijke banken overeen te komen deze taak van de gemeénte over te nemen'. In verband daarmee heeft het Colle ge van B. en W. een opgave van voor waarden gevraagd betreffende een rekening-courant overeenkomst aan een drietal plaatselijke banken te we ten de Rabo-bank, Algemene Bank Ned. en'de Ned. Midd. bank. Hierbij is gebleken dat de Rabo-bank in ren te achter blijft, terwijl de ABN en NMB elkaar weinig ontlopen. Nu dit renteverschil vrijwel nihil bleek te zijn, gaf het College de voorkeur aan de ABN en wel om de volgende rede nen: a. de ABN heeft een groter aantal rekeninghouders, b. de ABN is ten opzichte van 't ge meentehuis het meest gunstig gelegen. De heer Kaan (PvdA) wilde weten of was onderzocht hoeveel mensen een rekening hebben bij de Rabo-bank. „Als u toch wenst ie kiezen voor een bank met de meeste rekeninghouders zou dat misschien wel juist de Rabo bank kunnen zijn. Wanneer de rente- verschillen zeer gering zijn, ben ik er geen voorstander van om van bank te veranderen, zeker niet nu we met de Rabo-bank zoveel jaren prettig za ken hebben gedaan". Ook de heer H. Rietberg (CH) vroeg zich af of het wel wenselijk is om van bank te wis selen. „De voorwaarden kunnen vol gend jaar wel weer net andersom liggen", was zijn mening. Burge meester Enklaar verklaarde ook veel waardering te hebben voor een in stelling als de Rabo-bank. „Vooral op maatschappelijk gebied heeft de Rabo-bank zich in het verle den steeds zeer positief opgesteld. „Maar u zou ons op een goed mo ment gebrek aar. zakelijkheid kun nen verwijten wanneer we, daar door- heenziende, niet met dit voorstel zou den zijn gekomen. Na ampele overweging en discussie ging de raad tenslotte met het voorstel akkoord. In de volgende of de daarop vol gende raadsvergadering kan de raad een voorstel verwachten om in het kader van de bijzondere invésterings- subsidieregeling, de bekende 4 1/4 ton, te bestemmen voor de bouw van een Sporthal. Dit' deèldè 'dinsdagavond in de raad mr. W. H. Enklaar mee. De cirkel is echter nog niet geheel sluitend. Het is namelijk nog niet dui delijk hoe we de zaak rond kunnen krijgen. De raad hoorde die medede ling met plezier aan. De heer Wan sink (GB) meende dat het subsidie percentage van Rijk en provincie 95 zou zijn, zodat de gemeente, ter dek king van die 5 pet., geen 4 1/4 ton nodig zou zijn. Burgemeester Enklaar echter was van n-.ening dat dit per centage belangrijk lager zou liggen. „Mocht later blijken dat de bouw in derdaad voor 95 pet. gesubsidieeerd zou worden, dan zullen we onze ge dachten omtrent de besteding van de 4V« ton opnieuw hergroeperen. De voorzitter van de commissie voor woonruimtezaken maakt bekend, dat de eerstvolgende zitting der com missie i.v.m. naderende vakanties, niet op dinsdag 2 juli a.s. maar op 6 augustus 1974 zal worden gehouden. Holten, 27 juni 1974. De voorzitter voornoemd. G. Weijl. Naar wij vernemen zal in het kader van het interkerkelijke recreatiewerk gedurende de vakantieweken op de woensdagavonden in de Hervormde kerk te Holten z.g. „Zomeravond zang" worden gehouden. Deze zomeravond zang zal onder lei ding staan van voorgangers van de Ook in dit vakantieseizoen heeft de Interkerkelijke Recreatie-commissie weer 'n grote tent geplaatst in de weide van Veneklaas („Harwich") aan de Borkeldweg. Er zullen van za terdag 29 juni t.m. zondag 11 augus tus allerlei activiteiten worden geor ganiseerd, zoals een kindermorgen op elke weekdag (uitgezonderd zater dag) speurtochten, droppings toneel, kampvuur, vossenjacht etc. Elke zondagmorgen is er een kamp dienst. In deze tent werkt een team enthousiaste, jonge mensen die zich helemaal willen inzetten om de va kantiegangers te helpen hun vakantie in Holten zo aangenaam mogelijk door te brengen. Natuurlijk kan dit prachtige werk alleen slagen als va kantieganger en Holtenaar, die tent eens binnenlopen, ter kennismaking, Wegens de daar heersende honger snood hebben deze landen onze voort durende aandacht nodig. Na de actie voor dit doel rond de jaarwisseling zal er daarom nu aan de uitgang van de kerkdiensten in de Hervorm de kerk op zondag 30 juni a.s. een collecte voor de SAHEL-honger lan den gehouden worden. Ook kunnen giften overgemaakt wor den op giro 875587 van de Rabobank te Holten op rekening Werelddia- conaat" met vermelding „Sahel". Door de leden der Geref. Kerk te Holten is voor de verbouw van de kerk een bedrag van f 115.000.toe gezegd. voor een praatje, om mee te doen of zo maar eens te kijken. Iedereen is van harte welkom Het programma voor de komende week ziet er als volgt uit: Zaterdag 29 juni: 20 u. „Introductieavond". O. a. kennismaking met het team voor deze week Ineke Vukkink, Holande v.d'. Made, Jan Wassing en Rita Beid- man.' Zondag 30 juni: 11 u. kampdienst m. m.v, ds. H. J. Bouwhuis van Rijssen en „Holtens Gemengd Koor". Maandag 1 juli: 14 u. Spel met op-, drachten voor jong en oud (Jongs'cen onder begeleiding). Dinsdag 2 juli: 14 u. „Bokkentoer" spel voor oud en jong. Woensd:% 3 juli: 19.30-20 u. zomer- avondzar.g in de Ned. Herv. kerk. 21.30 u. Dropping (Opgeven bij de tent) Donderdag 4 juli: 14 u. voorstelling in de tent. 20.30 u. Dia-avond ds. J. W. Dragt. Vrijdag 5 juli: 20.30 Kampvuur. plaatselijke kerken. Zij beoogt een ogenblikje van rust en bezinning mid den in de rdukke (vakantie)week. Uiteraard is daarbij op de eerste plaats gedacht aan de vele gasten die dan in onze plaats vakantie houden. Maar niet minder is ook gedacht aan de inwoners van Holten zelf. Zij wor den uitgenodigd om, met de vakantie gasten, op de woensdagavonden gedu rende een half uur te komen zingen. De te zingen liederen zullen eerst worden ingeleid, terwijl een korte Schriftlezing en een orgelsolo de sa menzang zullen afwisselen. Bij de ingang wordt aan de bezoekers, die geen liedboek bij zich hebben, er één ten gebruike aangereikt. Kosten zijn er niet aan verbonden. Het ligt in de bedoeling deze Zomer avondzang te houden op de woensda gen in juli en op 7 augustus. Telkens van 19.30-20.00 uur. De eerste keer zal dus zijn op woens dag 3 juli a.s. 's avonds om half acht in de hervormde kerk. Op zondag 30 juni zal in de geref. kerk te Holten om kwart over zeven een Jeugddienst worden gehouden waarin ds. P. Kuizenga van Delden zal voorgaan. Het thema van deze dienst is „Het nodige is voldoende". Er zal mede werking worden verleend door de van radio en tv bekende „The New Valley Singers" uit Nijverdal. Vrijdagavond 28 juni en zondagmid dag 30 juni. draait er in „De Schu- re" een film van James Bond, name lijk „Veel liefs uit Moskou". James Bond is de koele, effi ciënte en onoverwinnelijke kreatie van schrijver Ian Fleming. De super man voor wie geen opdracht te moei lijk is. Zijn snelle visie op situaties, zijn intutie en reaktievermogen, zijn trefzekerheid en kennis van karate en nog een aantal eigenschappen hebben hem een internationale repu tatie bezorgd. Geen wonder dat vele Op initiatief en organisatie van de Holtense muziekvereniging HMV werd vrijdagavond een „Dorpsavond" gehouden op „KaLfstermansweide" aan de Stationsstraat. Aan deze zeer geslaagde Dorps- avond, waarvoor een grote be- langstellling bestond. werd meegewerkt door verschillende plaatselijke verenigingen, ter wijl het geheel muzikaal werd omlijst door de Holtense mu ziekvereniging met tamboer- corps en de band „Top vive" uit Zevenaar. Om half tacht opende HMV deze leesavond met gezellige mars en ontspanmingsmuziek, afge wisseld met subliem uitgevoerde marsen door het HMV-tamboer- korps, terwijl een groep meisjes van de gymnastiekvereniging „Bato" op aardige wijze een tweetal rythmische dansen voor het voetlicht bracht. Ook de Holtense boerendansgroep, on der leiding van „Kuper Jans" oogstte met name bij de vakan tiegasten, veel succes. K" Aan de Dorpsavondwerd medewerking verlee nd door de Holtense Boerendansers". Geboren: Percy Gordon zv N. Vorst en F. A. Veerman. Joyce Maria Adriana Elisabeth, dv P. den Harder en M. J. C. Wijnands (Geb. te Deventer). Jolien Cathérine A- drienne, dv C. J. B. Sandmann en R. A. M. Schölvinck (Geb. te Deventer) Ondertrouwd: J. H, Bieleman 26 jr. en H. Stoevenl?elt, 24 jr Zutphen. Getrouwd: G. H. Olthof 26 jr. Bor ne en E. W. Klein Horsman 23 jr. W. F. Reijlink, 26 jr. en J. B. Vos kamp, 23 jr. Lochem. F. L. Sie mens, 23 jr. Driebergen en W. J. ITosmar, 21 jr. Driebergen. W. van Muiswinkel. 22 jr. Woerden en .7. W. Klein Nagelvoort. 22 jr. Enschede. J. van der Meer. 42 ;ir. Enschedeen J. Gritter, 39 jr. Enschede. Overleden: M. Kettelarij-Abbink 82 jr overl. te Deventer. H. Mars- man-Smale 70 jr. overl. te Deventer. H. Groot 81 jr. BEVOLKING Ingekomen: J. D. van Setten en gez. van Deventer. J. A. E. Kamer man en echtgen. van Deventer. B. Cubuk en gez. van Deventer. B. J. Bielderman van Deventer. O. Dupon en echtgen. van Rijssen. Vertrokken: H. van Kampen en gez. naar Rolde, W.F. Rettensberger eAn echtgenote naar Voorburg. Mej. H. W. Dekker naar Hengelo. H.J. Reinders naar Bergen op Zoom. Mevr. J. H. Bieleman-Tempelman naar Hellendoorn. VJ '"-'''f' mlil®! Er bestond - ook van de zijde van de vakantie gasten - grote belangstelling in Kalfstermansweide. De feestweide was verder om zoomd door gezellige verkoop stalletjes, waarin diverse Hol tense verenigingen akte de pré- sance gaven. Zeer origineel was de pannekoekenkraam van de Holtense padvindersgroep „De Waardenborch", waar op een manier a la padvinderij panne koeken werden gebakken en aan het publiek verkocht. De zangvereniging „Soli Deo Gloria" presenteerde zich mid dels een „ballentent" en hengel sport, het jongerenkoor Helicon met „doelschieten". de Holtense muziekvereniging met een kraam met warme hapjes en „Hollandse nieuwe", de werk groep „Wereldwinkel" met uit gebreid informatiemateriaal om trent de derde wereld en milieu zaken, 't Holtens Gemengd Koor met frisdranken en 't Hervormd Kerkkoor met spijkersslaan en pijltjesgooien. Na het optreden van HMV werd de dansvloer vrij gegeven voor het publiek, om, met muziek van de band „Top vive" uit Ze venaar een gezellig dansje te maken. Al met al een buitengewoon ge slaagde avond. figuren Bond graag onder de groe ne zoden zien. De aanslagen op zijn leven zijn dan ook legio. Dit keer heb ben de leden van de geheime organi satie Spectre 't op hem voorzien, om dat Bond 'n meisje uit Rusland wil ontvoeren. Via 't schilderachtige mys terieuze Instanbul eindigt Bond's op dracht in een explosieve climax in Ve netië. De entreeprijzen zullen zijn voor le den f 1,50 en voor niet-leden f 2. De aanvangstijden zijn vrijdagavond' half negen (16 jr. en ouder) en zon dagmiddag half drie (14 jr. en ouder). Jeugdsociëteit ,.de Schure" is de ge hele vakantie geopend, dat wil zeg gen 's avonds van half acht tot twaalf uur. Vrijdag 28 juni t.e.m. maandag I juli. Vishandel Reinaardus en herenkap salon Wim van Geenhuize wegens va kantie gesloten. 20-30 uür: Film in De Schure (zie adv. en bericht). Zaterdag 29 juni 9.00-17.00 uur: Opening en „Open Huis", Schilder- en Wandafwerkings- bedrijf fa. J. H. Maats en Zn., Dorps straat 51. Zondag 30 juni 9.30 uur: Start oriënteringsrit MAC De Holterberg bij clubhuis De Bles ter, Stationstraat (zie adv. en be.- richt). 14.00 uur: Discobal in café De Wip- pert (zie adv.) 14.30 uur: Film in De Schure (zie adv. en bericht). 19.30 uur: Dansen in bar-dancing Boode te Bathmen. Dinsdag 2 juli Geen zitting commissie voor woon ruimtezaken (zie off. publikatie). Vrijdag 5 juli 19-30 uur: Gezellige barbecue-avond bij „Dikkie" snack-bistro (zie ad.) Zaterdag 6 juli Puzzelfietstocht Plattelandsvrouwen afd. Dijkerhoek (nader bericht volgt). Maandag 15 juli 20.00 uur: Algemene ledenvergade ring van RABO-bank Holten in hotel Holterman (zie adv.) Maandag 22 juli 19.00 uur: Verkiezing braderie-konin gin 1974 in Kalfstermansweide m.miv. boerendansgroep ,Wie schotst vedan' uit Barchem. Dinsdag 23 tot en met vrijdag 26 juli Braderie in de dorpskern. De Motor- en Automobielclub „De Holterberg" organiseert zondagmor gen een oriënteringsrit voor auto's, motoren en brommers door de mooi ste contreien van Holten. De rit, over een afstand van plm. 35 kilome ter, is eenvoudig van opzet, en net iets voor de vakantiegasten, welke hier momenteel in grote getale ver toeven, en die nog niet zo bedreven zijn in deze prachtige tak van sport. De start is om half tien bij club huis café „De Biester" in de Sta tionsstraat waar men zich vanaf 9.00 u. voor deelname kan opgeven. De prijzen bestaan uit kunst- en ge bruiksvoorwerpen. GEVONDEN: Licht bruine keeshond; verzekeringsbewijs S.G.V.-773; arm band met naam; leren beurs; kin- der truitje; Zwarte bouvier: Regen bankbiljet; Gouden damesring; zon nebril. VERLOREN: Zwarte Labrador; Gele kinder step; Bankbiljet van f 25,-; licht bruine dames-portemonnee inh. f 10,-; zwemabonnement 1974; dou blédameshorloge met groen bandje; bankbiljet van 10 en 5 gulden; geel driewieler met groen zitje; zilveren ketting met hanger; sieraden-doosje met hanger; sieradendoosje met rin gen; gouden oorbel; bruine portemon nee met rits; zwarte heren-portemon nee inh. f 140,-; Union roocV kinder fietsje: bruin dekie vnnr kinderwa gen. zwar'e fietstas rrct 'n handdoek, kousen en geel regenpak.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 1