Internationale Olympia's Ronde van Nederland Eerste prijs voor Z.C. „Twenhaarsveld" in vijfkamp Holten sloeg in de tweede helft hard toe de start Zo speelden Blauw Wit-pupillen VOETBAL KAMPIOENEN Topcoureurs in Holten aan Zo speelden Blauw Wit-junioren Jan van Pluuren speelde afscheidswedstrijd Uitslagen, resultaten lagere senioren-elftallen S.Y. Holten Laatste competitiewedstrijden BATO I en BATO II Programma SV „Holten" Verslagen van de SV „Holten" (junioren en pupillen) Bato I - RACII Bato II -RIVO III Hector II-Hollen II1-0 Haar le V-Hollen IV 0-4 Holten VI-PH VI2-2 Tonny Beldman winnaar Bato I - Markelo Bl. Wit le- SDOL el (1-2) Bl. Wit e3-Sp. Rijssen e2 (1-0) Blauw Wit e5 - Sp. Rijssen e3 (6-0) Blauw Wit 5 - Sp. Rijssen e3 (8-0) Tafeltennis- kampioenschap Grote overwinning voor Holtense schakers „Calfrid" hoog gewaardeerd PROGRAMMA BLAUW WIT Pupillen Bl. Wit 2-Kloosterh. 3 2-2 Hulzen e4-Bl. Wit e6 (1-1) Excelsior e9-Bl. Wit e7 (2-0) WIELRENNEN Vr(jd«g 12 april 1971 :SfM. Voor dit seizoen zit de competitie voor de dames teams van Bato er weer op. Hoewel geen van beide teams het tot een eerste plaats kon bren gen, kunnen ze toch terugzien op een geslaagd seizoen. De vorderingen die de dames dit seizoen gemaakt heb ben en de wedstrijdervaring die zij opgedaan hebben bieden goede per spectieven voor het volgend jaar. Misschien kunnen we dan een van de ploegen feliciteren met een kampioen schap. Het door expeditiebedrijf „Dondert- man" gesponsorde eerste team kwam in haar voorlaatste' wedstrijd uit te gen het Enschedese RAC II. Deze wedstrijd., leverde de. datnes gee.n enkel probleefn op. Zovyei.aan vallend als verdedigend waren de Hol- tense dames de beteren. Het ging zo gemakkelijk dat trai ner coach Lukkien zijn speelsters opdroeg volgens het penetratiesys teem te gaan aanvallen. Deze ma nier van spelen was op de training wel toegepast, maar in een wedstrijd had men nog niet volgens dit sys teem gespeeld. Het? spel aan BATO- zijde werd nu wel 'wat rommeliger, waardoor zij enkele punten aan RAC prijs moest geven.; De tweede set werd ook slechts met 15-13 gewon nen. In de derde set ging het allemaal al veel beter. RAC kwam geen één keer tot een werkelijke aanval, terwijl BATO aanval naar aanval met smas hes afrondde. Het werd wel 'n wat eenzijdige wed strijd waar BATO verdiend twee pun ten aan overhield en bovendien haar nieuwe aanval systeem zonder ge vaar kon uitproberen. Setstanden: 15- 8; 15-13; 15-2. De eerste twee sets gingen dan ook naar Markelo. In het eind van de tweede set had BATO het penetratiesysteem al la ten vallen en was weer overgegaan op haar oude aanvalssysteem. In de derde set begon dit pas haar vruch ten af te werpen. De Holtense speel sters waren nu duidelijk beter en brachten deze set dan ook op hun naam. In de laatste set ging de volie winst op het nippertje toch nog naar het Markelose team. De Holtense da mes moesten voor elke punt vechten wat de conditie aantaste, en de ei genaardige beslissingen van de scheidsrechter verstoorden vele ma len de concentratie. Zodoende liep de laatste competitiewedstrijd uit in een teleurstellende nederlaag. Setstanden: 11-15; 10-15; 15-9; 14-16. Wat de uitslag betreft was het twee de damesteam wat gelukkiger dan het eerste. De Holtense dames moes ten in een goede partij volleybal de punten delen met het Rijssense Rivo. Aan beide zijden van het net werd bij vlagen uitstekend gespeeld. De eerste set was voor BATO dat in tegenstelling tot voorgaande wed strijden goed van start ging. Zowel aanvallend als verdedigend bleven zij in die eerste set RIVO de baas. In de tweede set was 't echter de Rijs sense ploeg die met de overwin ning ging strijken. Naar enkele goe de aanwijzingen van hun coach wist Ondanks de concurrentie van buiten landse organisatoren is het bestuur van de Motor- en Automobielclub „De Holterbei'g" er in geslaagd de sterkste Nederlandse zijspancoureurs op zondag 21 april op het Zuurberg circuit (eep van de allermooiste in ons land) aan de start te krijgen. Dit betekent dat deze cross een re vanche zal worden van de wedstrijd van 7 april in Markelo. Daar immers waren het de equips Broer Dirkx André Godschalk en Ton van Heug- ten-Dick van Steenbergen die on danks de aanwezigheid van vrijwel alle buitenlandse kampioenen ,,de dienst uitmaakten" en de eerste en tweede plaats voor zich opeisten. In Holten zal de tegenstand voor Dirkx en van Heugten voornamelijk komen van Jan en Theo ten Thije, Fons van Heugten-Sjaak Wery en Wil v.d. Laan-Huug Vonk, Het belooft dus weer een enorm span nende zaak te worden. Op het pro gramma staan verder wedstrijden voor 250 cc senioren en „Interna tionalen" en de 250 cc junioren groep A. Ook deze renners zullen op het ge accidenteerde circuit op èn rond dé Zuurberg het publiek waar voor hun geld brengen. RIVO de Bato-ploeg te verbaan. Het spel was nu weer volledig open en beide ploegen hadden nog kans op de overwinning. De beide laatste sets werden door BATO en RIVO verdeeld zodat de eindstand 2-2 werd. De stand aan het eind van de compe titie in de derde klasse van de af deling Nijverdal van de NeVOBo is als volgt: SVVN 16-30; LEVO II 16-27; RIVO II 16-19; BATO 16-16; Caraco 16-14; Eversberg 16-14; RIVO III 16- 13; Caraco IV 16-11; Markelo II 16-1. Holten heeft ook in z'n laatste com petitiewedstrijd duidelijk naar voren laten komen, dat men de volgende competitie een hartig woordje mee zal spreken in de strijd om het kam pioenschap. Nadat voor enkele we ken Enter al met een grote neder laag naar huis yvgrd gestuurd, was nu de beurt aan Hector (Goor) dat maar liefst met niet minder dan 5-0 de kleedkamers op kon zoeken. Met de rust leek het hier helemaal nog niet op, hoewel Holten ook al in deze periode de betere ploeg was. Twee harde knallen van André Dekker, die een voortreffelijke partij speelde, belandden op paal en lat. Het Holtense doel kwam zelden in gevaar, maar de strijd bleef zoals gezegd met de rust nog geheel open. Holten kwam na de thee echter fel opzetten wat resulteerde in een legio kansen die in eerste instantie echter onbenut bleven. Met Jan van Pluu ren, die deze wedstrijd voor 't laatst meespeelde, i.v.m. verhuizing naar Ede, begon de ellende voor „Hector" In de 20e minuut kreeg hij de bal uit een afgeslagen voorzet goed op z'n schoen en schoot onhoudbaar in de uiterste hoek 1-0. Tien minuten later Hoewel Holten recht op een punten verdeling had is dit er helaas niet uitgekomen. De eerste helft tpgen de straffe wind in, heeft Holten slechts één kans gehad. Dat was toen Sjoers Krikke was doorgebroken en van zeer dichtbij vuurde, doch de Goorse kee per kon vallende de bal nog stoppen. De verre uittrappen van de Goorse goallie zaaiden nogal wat paniek bij „Soertje"' en Rinie. Het droge veld en de nogal harde bal waren er de bet aan dat de bal het stuiten de raar ste kapriolen maakte. Een misver stand tussen deze beide spelers leid de na 20 minuten bijna tot een doel punt. In de 38e minuut was het dan wel raak toen het linkerverdedigings- blok verzuimde goed in te grijpen en de Goorse rechtsbuiten de bal voor het doel prikte. Pasop greep niet in en zo kon een Hectorspeler met een eenvoudige hoofdknik 1-0 laten aan tekenen. Na de rust leek het er op dat' Holten zèu toeslaan. Dé Goorsé Ver-' dediging kwam onder zware druk te j staan en moest een paar hoekschop pen toestaan. In de 7e minuut schoot, Sijtze tegen de paal doch de bal stuit te het veld weer in. Wim Reijlink pro beerde de rechtsback te omspelen, maar werd „gepakt". De; arbiter zag er geen strafschop in en de in directe leverde niets op. Wat Holten ook probeerde door middel van wis selspelers enz. het mocht, niet ba ten. De overwinning bleef in Goor en Hol ten 2 moet nu toch echt trachten de tweede plaats te pakken welke recht geeft op een promotiewedstrijd. SVVN al-Holten al 2-4 Holten Al moest zaterdag in Nij verdal aantreden onder minder goede omstandighedenEr stond een harde wind en er moest op een zeer hobbe lig veld worden gespeeld. In de eer ste helft had Al de wind mee en dit resulteerde in een constant veldover- wicht. Na enkele minuten werd het 1-0, toen de SVVN-doelman een hoek schop verkeer verwerkte. Hij raakte de bal maar half aan en de hierdoor ontstane kans werd uitstekend benut. Bij één van de schaarse Nijverdal se. aanvallen hanteerde de Holtense verdediging de buitenspelval op onjuiste wijze en het was 1-1. Vlak voor rust werd het toch nog 2-1 voor Holten. Via een uitstekende combinatie werd de Nijverdalse ach terhoede uit positie gespeeld en on ze middenvoor scoorde beheerst. Van af de aftrap voor de tweede helft scoorde SVVN de gelijkmaker. Door- deze tegenvaller was Holten echter geenszins uit het veld geslagen. Men bleef de bal rustig spelen., terwijl de Nijverdallers alles met lange halen probeerden. Dc betere spelopvatting resulteerde tenslotte in twee tref fers, die echter wel met de nodige medewerking van de Nijverdalse doel man tot stand kwamen. Holten c2-GFC c2 4-0 Deze wés'trijd is reeds meederdere keren uitgesteld wegens weersomstan digheden. Het eerste treffen tussen beide elftallen vond dan ook bij na aan het eind van de competitie plaats. In de eerste helft had Holten C2 de felle wind in de rug. Ondanks dat wist de voorhoede er niet vol doende van te profiteren. Met. de stand 1-0 voor Holten werd van speelhelft gewisseld. De verwachting dat GFC van de wind af wel sterk zou spelen werd niet bewaai-heid. Holten C2 bleef aanvallen en kon zodoende de voorsprong nog vergroten tot 3-0 door eigen doelpunten van onze voor hoede. De vierde goal werd gescoord door de stopper van GFC door zijn doelman onhoudbaar uit een voorzet te passeren. Enter el-Holten el 1-0 Door een kleine onoplettendheid in de achterhoede ging een kostbaar punt verloren, want een puntenver deling was in elk geval wel de bedoe ling geweest. Enter was het meest in de aanval maar de counters van Holten waren soms zeer gevaarlijk. Een opmerkelijk feit was wel dat de scheidsrechter meer met aanwijzin gen aan de Enter spelers bezig was dan met de leiding. was het weer Van Pluuren die op links in schietpositie kwam en een knal losliet die keihard en onhoud baar voor de Goorse doelman in het net verdween 2-0. In dezelfde minuut kreeg Hector de mooiste kans toen reserve doelman D. Pasop de bal los liet doch J. Busschers schoot hoog over. Holten werd' echter nog ster ker en in de 30e minuut verrichtte J. v. Pluuren z'n hattric doordat hij in solowerk 3 a 4 Hector spelers de hak ken liet zien en doelman Poorte on houdbaar met 'n laag schot in de ui terste hoek 3-0 kansloos liet. Nog was men niet tevreden en Holten trok zo waar massaal ten aanval. Acht mi nuten voor tijd gaf André Dekker een prachtig pass naar G. Oolbekkink, die alleen voor doelman Poorte verscheen en geen fout maakte (4-0). Vijf minuten voor tijd verkeek dezelf de doelman zich op een „voorzet" van B. Knapen die achter z'n rug om in het net verdween 5-0. Dit was ook de eindstand, waarmee Holten zich definitief op de tweede plaats vestigde. „Elk jaar een plaats je hoger" en we zitten volgend jaar goed. Holten 4 heeft verdiend de punten binnengehaald tegen een zeer zwak spelend Haarle 4. Het werd al direct 0-1 toen de mee naar voren gekomen H. Klein Ovink met een effectvol schot onhoudbaar scoorde. Haarle pro beerde nog wel voor rust wat terug te doen, maar de Holtense ver dediging, waar Arie Jansen al in het begin van de wedstrijd met een oog blessure het veld moest verlaten, hield goed stand. Na rust begon het vierde echter be ter te voetballen en werd Haarle ge heel weggespeeld. Door doelpunten van H. v.d. Pluym (2x) en A. v.d. Bos werd de score opgevoerd tot 0-4. Met nog één punt achterstand op de Zweef 5 kan het slot van de compe titie nog bijzonder spannend worden. Een hard werkend Holten 6 presteer de het om koploper PH 6 een puntje af te snoepen. PH was voox-tdurend in het offensief maar doelm- an van Beek was het grote struikelblok. Voor al zijn goede ingrijpen bij de talloze hoekschoppen viel op. Holten 6 kwam 2 keer aan de leiding. Rinus Bek- kernens was de maker van beide doel punten. De ruststand was 1-0. In de tweede helft kwamen de gasten gel lijk door een schot dat zelfs voor doelman van Beek onhoudbaar was. Maar wel kwam Holten voor. Een strafschop kwam er aan te pas om PH 6 toch wel een verdiend gelijk spel te doen behalen. Holten e6-De Zweef e8 8-0 E6 schoot deze zaterdag geweldig uit zijn slof. Voor rust leek het daar nog niet op. De ruststand was n.l. 1-0. Een foutieve wissel van de tegenpar tij, de doelrpan ging als veldspelen opereren, leidde de ondergang in. De reservedoelman was niet opgewas- sen tegen de vele schoten, die op zijn kooi werden afgevuurd. Met de regel maat van de klok vielen er doelpun ten, zeven in totaal. Eindstand 8-0. DES e5-Holten e7 5-1 Onder stralende zon werd zaterdag morgen de wedstrijd DES E5Holten E7 gespeeld. Door verschillende oor zaken moest de wedstrijd ongeveer 30 minuten later beginnen, wat de animo van de jongens niet ten goede kwam. Direkt na de aftrap nam DES het initiatief, maar door reso luut ingrijpen v.d. verdediging werd er geen doelpunt gescoord. Onver wacht viel er een doelpunt en wel aan de andere kant. Uit een hoekschop nam de rechtsachter van Holten do bal ineens op zijn slof en onhoud baar voor de keeper verdween de bal onder de lat. Vijf minuten voor rust drukte DES hun veldmeerder- heid toch in een doelpunt uit, door De 23ste Internationale „Olympia's Ronde van Nederland" wordt gehou den van woensdag, 24 april tot' en met donderdag 2 mei. Tot nu toe zijn in schrijvingen van 5 buitenlandse en 11 Nederlandse ploegen binnen. De buitenlandse ploegen zijn afkomtig uit Polen, Engeland, Zwitserland, Rusland en Tsjechoslowakije. Elke ploeg bestaat uit 6 renners. Belang rijke landen als België, Frankrijk en Italië ontbreken. De eerste rit is een criterium over 9 kilometer in Den Haag op 24 april. Op woensdag 1 mei rijdt de caravaan van Didam naar Nijverdal, naar wij aannemen weer over de Holterberg (150 km). De laat&te rit is op donderdag, 2 mei Het vijfde en tiende elftal van de sv Holten behaalden het kampioen schap van de vierde en vijfde klasse TVB. Het vijfde elftal bekroonde een prachtig seizoen met een ongeslagen kampioenschap door in de laatste wedstrijd met 7-1 van RV 2 te win nen. Het veteranenelftal versloeg in een spannende wedstrijd concurrent SDOL 4 door een doelpunt vlak voor afloop. Holten 10 behaalde ook vorig jaar het kampioenschap. Holten E2—De Zweef E2 9.30 u.; Hol ten E3—SOS E2 -10.15 u, SDOL E3— Holten - E4 ll u. vertr.' 10.15: u.; Hol-.- ten E5-—DES' E3 11 u.; -Excelsior E7- Holten EG 10 u., vertr. 9.15 u.; Ex celsior E8Holten E7 11 u„ vertr. 10.15 u. Holten El gaat naar het toernooi van Sp. Rijssen. Vertrek is om 9.30 u. Wanneer het goed weer is gaat men per fiets. De eindstand voor Holten I in de vierde klasse B is: NEO 21 17 1 3 35 44-14 Holten 22 10 6* 6 26 42-29 GFC 22 8 9 5 25 33-26 Wierden 22 10 4 8 24 36-34 Wilh.school 22 9 6 7 24 18-17 Reutum 22 9 4 9 22 24-22 BWO 22 8 5 9 21 19-21 Hector 22 8 5 9 21 24-23 La Première 22 7 4 11 18 21-36 Enter 21 5 7 9 17 18-23 ATC '65 22 6 5 11 17 28-39 Unisson 22 1 10 11 12 14-32 Op het te Vriezenveen gehouden „Streekcencours" heeft Tonny Beld man uit Holten met „Springfield" het M-springen van alle categoriën ge wonnen. Hij bleef met z'n kleine vier voeter foutloos en was vijf seconden sneller dan José Wagemansuit Alber- gen. Tonny werd tevens met 104 pun ten eerste bij de L2 dressuur in ring 9. een misverstand in de achterhoede kwam de rechtsbuiten geheel vrij voor de keeper en scoorde beheerst 1-1. Na de rust ging Holten met vier orrjzettingingen geheel in de verde diging, waar DES dankbaar gebruik van maakte. Door de opeenhoping van spelers was er totaal geen speel ruimte om de bal goed weg te plaatsen en met de regelmaat van de klok werd de score dan ook opgevoerd tot 5-1. In de slotfase kwam Holten toch nog even terug, maar door domme pech en puur geluk kroop DES drie a viermaal door het zo be kende oog van de naald. Ondanks de nederlaag was het een zeer sportieve en leuke wedstrijd, welke onder uitmuntende leiding van een scheidsrechter van DES werd ge speeld. van Nijverdal naar Amsterdam (170 km). De totale afstand bedraagt 1174 kilometer.. Nieuw'ingevoerd wordt in 1974 het idee elke dag in het teken van één der deelnemende landen te zetten, woensdag 1 mei (via Holten) wordt de Tsjechische Dag. Mede in verband met de Vredes- koers, doch ook gelet op het W.K. Voetbal is besloten dit, jaar de Ronde vroeg te laten verrijden. De organisatie kost veel hoofdbrekens maar zeer vele instanties hebben tot nu toe hun medewerking verleend. Deze grootste Nederlandqe etap pe-wedstrijd is zuiver een ama teur-wielrenners aangelegenheid. In de laatste wedstrijd van dit seizoen moesten de dames het opnemen te gen het eerste damesteam uit Mar kelo. Waarschijnlijk gingen de BATO- speelsters deze wedstrijd met iets te veel zelfvertrouwen tegemoet. Na de drie voorgaande wedstrijden, die alle dx-ie werden gewonnen was dit wel verklaarbaar. Tegen Markelo moest men gemakkelijk kunnen win nen zo werd gedacht, en het vorige keer uitgeprobeerde penetratie-sy steem werd weer toegepast. Jammer genoeg voor BATO lukte hel nu eens niet. Het nieuwe systeem bleef rommelig en een echte aanval bleef achterwege. Dat kwam hoofd zakelijk doordat de pass uit. het ach- terveld onnauwkeurig naar de pene trant kwam. Bovendien verdedigde Markelo goed. Veel moeilijke ballen in het achter veld werden door hun gered, en ze gingen steeds vinniger spelen naar mate ze zagen dat het bij BATO niet lukte. Hulz. B. a2 - BI. Wit al 2-0 Blauw Wit dat bijna de hele wed strijd in de aanval was kon niet tot scoren komen. Tientallen kansen werden gemist. Hulzen kreeg maar enkele kansen waar er 2 werden benut en dat bete kende voor Blauw Wit een 2-0 neder laag.- Twenthe bl-Bl. Wit bl 5-0 Blauw Wit trad deze koploper de afdeling onbevangen tegemoet. He laas moest BI met 10 man spelen door afwezigheid van enkele spelers. Het eerste half uur werd goed tegen spel geboden en het duurde dan ook tot de 35e minuut voordat Eddy on houdbaar werd gepasseerd, 0-1. Op slag van rust werd het 0-2, na rust kreeg Blauw Wit enkele goede kan sen doch door te weinig mankracht in de voorhoede bleven die onbenut. Allengs werd Twenthe sterker en na 20 minuten in de 2e'helft werd het 0- 3. Gerrit Stam raakte geblesseei'd. Wat voor de achterhoede een aderla ting betekende. Bij een strafschop werd het 0-4 en vlak voor tijd werd het uit een scrimmage 0-5. Jammer dat de uitslag zo hoog opgelopen is want qua spel en inzet was een klei nere score redelijk geweest. Bl Wit b2 Haarle b2 2-1 Blauw Wit heeft zaterdag verdiend Geheel onverdiend ging Blauw Wit El zaterdag ten onder tegen SDOL El. De Blauw-Witters legden een in zet, en daardoor een wedstrijd op de grasmat, zo wij die dit seizoen nog niet van haar hadden gezien. Na dat SDOL, vrijwel direkt na de af trap, kans zag door te breken en de stand op 0-1 wist te zetten, stelde de Blauw Wit verdediging, gevormd door Prins, Hoekjen en Schuppert, orde op zaken en vormde van toen aan een niet meer te passeren drieman schap! Nog voor rust wisten de Bl. Witters, op een haai-scherp passje van de op het middenveld prima ope rerende Steunenberg, de stand op 1-1 te brengen, waardoor de tweede speelhelft kon worden aangevangen met voor ieder gelijke kansen. Toen tijdens de tweede helft de druk even te zwaar werd, was onze stopper ge dwongen de bal even terug te spe len op de keeper, welke te ver uit zijn doel bleek te zijn gekomen om het van Haarle gewonnen. In de eerste helft had Blauw Wit voortdurend een groot veldoverwicht maar bij één van de weinige uitval len van Haaide kwam Blauw Wit toch onveiwacht op een achterstand- In de tweede helft ging Blauw Wit er meteen flink tegenaan, wat dan ook resulteerde in de gelijkmaker. Binnen een kwartier werd toen nog een doelpunt gescoord. Extra lof voor de invaller van Cl, die beide doelpunten voor zijn rekening nam. BI. Wit b2 DES cl 2-3 Het was zaterdag aantreden tegen de koploper». Al in de 1ste minuut moest de keeper de bal uit het net halen door een fout in de achterhoe de. Na een kwartier speleiv viel er weer een doelpunt 0-2, doch door de ze tegenslagen liet Cl de moed niet zakken maar ging er flink tegenaan, maar met de rust was de achterstand toch 0-3 geworden. In de tweede helft werd na een kwartier spelen Wilco Schipper in het strafschopge bied gevloerd; de penalty werd door Gerard Schalk doeltreffend genomen en 1-3. Het liep toen meteen nog beter en Coert Schuppert zorgde met een mooie treffer voor 2-3, Blauw Wit ging toen sterk spelen voor de halve winst maar het lukte niet. Al met al een sportieve wedstrijd. Na zes spannende recreatieve wed strijden die deze winter werden ge houden, is het Z.C. „Twenhaars veld" gelukt afgelopen zondag 7 april in het toaalklassement als eerste te eindigen. Ook deze laatste wedstrijd werd met ruime voorsprong gewon nen. Het puntentotaal was 322. Tweede werd De Dinke) met 240 pun ten. Derde HZC-Weusthag met 239 punten, vierde ZPA met 209 punten, en vijfde Twickel met 173 punten. Twee bussen waren er nodig om de Holtense zwemmers met hun suppor ters naar Almelo te vervoeren. Ook vele ouders waren op eigen gelegen heid naar het bad gereisd, om toch vooral deze laatste wedstrijd mee te beleven. Het bad was feestelijk met vlaggen versierd, waardoor iedereen al meteen in de stemming kwam. Het programma werd zeer snel afge werkt. Ze kunnen er iets van daar in Almelo. Regelmatig werden er tus senstanden bekend gemaakt, wat de spanning erg verhoogde. De Holtena ren lieten hun aanhang echter niet lang in het onzekere. Van aanvang af namen zij de leiding, en lieten zich die ook niet weer ontglippen. Zeer scherpe tijden kwamen er op de klokken. Niet alleen bij de oudere meisjes en jongens. De allerklein sten bleken geweldig in vorm. De es tafette 10x25 meter vrije slag werd, zoals altijd gewonnen. Deelnemers hieraan waren: Herma Bos, Annet Klein Velderman, The- rese Truschel, Linda Kamperman, Janny Wansink, Theo Boode, Roland v.d. Mark, André Oostenrijk, Wim Meijer en Albrecht Bulsink. onheil te kunnen keren, waardoor de eindstand wat onfortuinlijk op 1-2 kwam te staan. Hoe dan ook, het spel van Blauw Wit zou een kleine over winning of een gelijkspel voorzeker beter hebben gerechtvaardigd. Prima gespeeld El. Ondanks de handicap van enige, wegens Paasvakantie, afwezige spe lers, heeft ook E3 (thuis spelend te gen Sp. Rijssen) een zeer sterke par tij voetbal ten beste gegeven. Hoewel E3 een wat zwakke eerste helft speelde, kon, door scherp opstellen van de Blauw Wit verdediging, steeds de buitenspelval worden open gezet, waardoor Sp. Rijssen het sco ren werd verhinderd. Terecht kende scheidsrechter een gemaakt doel punt, wegens buitenspel, dan ook niet toe. Toen ongeveer in het midden van de tweede speelhelft, Harry Bolink, rechts buiten Mondeel prima wist te bedienen en deze, nadat hij eni ge tegenstanders had om'speeld het leder scherp voor doel wist te plaat sen, stond daar de, al lang op scoren azende Jan Klein Nagelvoort gereed om het doelnet onverbiddelijk in be weging te zetten. Het enige en win nende, machtige doelpunt! Tegen voetbalsterren als Jansen. Harting, Stam, Thalen en Aanstoot dient men van goede huize te komen om, op de door hen veroorzaakte pro blematiek, enig redelijk antwoord te vinden. Sp. Rijssen zag het zaterdag dan ook helemaal niet zitten. De ze nuwen gierden de gasten door de keel wanneer de Blauw Witters weer als vazenden kwamen aanstormen om de knikker onverbiddelijk en grieze lig nauwkeurig achter de doellijn te werken. De eindstand 6-0 tekent dan ook voldoende de superioriteit der Blauw Witters. Geweldig jongens! Met de magere 2-1 zege (vorige week zaterdag bij SOS Hellendoorn) was E5 zaterdag, thuis tegen Sp. Rijs sen zeer op haar hoede, nam geen enkel risco en trok zodoende fel van leer tegen de op het laatst ont moedigd spelende tegenstanders. De 8-0 overwinning behoeft naar ons oordeel dan ook geen enkel verder commentaar. Met excelsior als enig wezenlijke con- In juichende stemming ging iedereen huiswaarts en natuurlijk werd er de ze keer onderweg „aangelegd". Persoonlijke uitslagen: 25 meter rugslag Helma Bulsink 26.9 Arjanne van Geel 24 9, Adriana Bouwhuis 24.9, Jan Ophof 25.5, Hanneke Truschel 22.4, Irma Jager 23.4, Ariane Wichems 22.2, Theo Boode 23.-, Roland v.d. Mark 20.7, Jan Jager 26.7. 25 meter schoolslag Anneke Trotsenburg 49.3, Ria Wis- sink 44.5, Rita Aanstoot 45.8, Gerdien Ophot 41.5, Irna Deyk 43.1, Fenny Lammers 47.1, Therese Truschel 46.-, Erny Stokkers 43.1, Janny Wansink 40.7, Inge v.d. Harst 40.6, Wim Boo de 47.5, Harry Struyk 45.6, André Oosterdijk 44.2, Theo Hase 45.8, Henk Oosterdijk 42.2, Jan Huisman 42.3, Wim Meijer 38.5, Jan ter Harmsel 39.-, Albrecht Bulsink 37.6. 50 meter rugslag Annette Rijkeboer 35.2. Gerrie Vene man 27.2, Jackie Pronk 28.6, Hanne ke Truschel 23.8, Herman Bos 22.5, Annemarie Ophof 25.6, Karin Jalving 25.2, Martin Wilpshaar 23.7, Henny Jalving 27.6, Herman Klein Velder man 34.3, Bart Jansen 23.5, Wilco Kwintenberg 29.2. 50 meter schoolslag Annet Klein Velderman 54.-, Riet Wes- terik 59.5, Rita Aanstoot 47.4, Irma Eyling 65.3. Ina Westerik 49.4. Geri- da Hols 47.3, Guusta Kamperman 57.3, Therese Truschel 45.3, Janneke Bronsvoort 57.3, Hanny Jansen 51—, Linda Kamperman 46.6, Lucien Wilps haar 57.6, Jan Peter v.d. Berg 49-, André Oosterdijk 46.4, Hans Welting 52.3, Hans Heyda 47.8, Wim Meijer 45.6', Henk Oosterdijk 42.4, Jan ter Harmsel 51.3. Gerard Veneman 43.1, Gerard Willems 42.1. Met als inzet het officieuze tafel tenniskampioenschap van Holten or ganiseert de supportersvereniging van de s.v. „Holten" in samenwerking met de kantinecommissie op vrijdag avond 19 april om 19 uur in de Meer- manskampkantine een tafeltennis- avond. De deelname is vrij voor elke Holtenaar van 16 jaar en ouder. Inschrijving tot en met woensdag avond 17 april in de kantine. Het eerste achttal van de SV ..Hol ten" heeft ook de laatste wedstrijd voor de compeitie van de Overijssel se Schaakbond tegen het hoogge plaatste Raalte I tot een goed einde gebracht. De Holtenaren, die met drie invallers moesten spelen wonnen royaal met 5Vfe—2%. De uitslag: W. HengstmanJ. W. Middelink \'z-Vz\ W. v.d. Pol—D. v. d. Knaap 0-1; J. C. BraakmanW. van Beek 0-1; W. A. M. Reimert—W. G. Blittr 0-1; B. JonkersB. van Beek 1-0; H. J. AntonissenG. J. Snippert Vz-Vz\ G. W. Niehof—F. Flantua 0-1; P. M, P. WielandtT. J. Braunius Op de te Luxemburg gehouden internationale Hondententoonstelling kreeg de Hongaarse staande hond (Viszla) „Calfrid Jenti" import En geland van mevr. J. Smit, Lichten berg 6 het predicaat „I Uitmuntend" en de titel „Jeugdkampioen Luxem burg 1974". „Jidka Iloeschka" van de Lage- hutten", ook van mevr. Smit werd eveneens gewaardeerd met „I Uit muntend". Blauw Wit I speelt zaterdagmid dag om 2.00 uur een oefenwedstrijd tegen Excelsior 3 uit Rijssen. PUPILLEN: B. Wit EI-GtB EI, 11.00 u„ Bl. Wit E3-SVVN E3. 11.00 u.. Sp. Lemele E2-B1. Wit E4 10.30 vertrek 9.45, B. Wit E5-DES E4 9.30 u„ SWN E6-B1. Wit E6, 11.00 u„ vertrek 10.30 u„ Bl. Wit E7-DES E5, 10.15 u. In een duel waarin beide partijen goede scoringskansen onbenut lieten speelde het 2e zaterdag gelijk tegen Kloosterhaar 3. Voor rust tegen de wind in spelend, moest het 2e bij de thee tegen een achterstand van 2-0 aankijken. Na rust liep het toch iets beter en konden Beldman en Struik de stand gelijktrekken. Gezien het spelpeil een juiste uitslag. current voor het kampioenschap, is het doelsaldo der Blauw Witters der mate groot, dat zij door de vele be haalde monsterzeges, welhaast onbe reikbaar de ranglijst aanvoeren. E6 had zaterdag (uit) het hoofd te bieden aan het sterke Hulzen E4 Een gelijk opgaande eerste speelhelft kon niet verhinderen dat de Blauw Witters (reeds na vijf minuten) tegen een wat onfortuinlijke 1-0 achterstand moesten aanleunen. In de tweede speelhelft echter namen de Blauw Witters het initiatief. Nadat Dirk Jan Schuppei't aanvankelijk tegen de paal &choot, knalde hij even later, na een lange solo. de bal keihard in, waardoor de eindstand 1-1 was be reikt. Een zeer goed resultaat! In een zeer goed gespeelde wedstrijd was Blauw Wit E7 zaterdag bij voor baat de verliezer tegen het veel ster kere en meer ervaren Excelsior E9. Dat de schade beperkt bleef tot slechts 2-0 pleit enkel voor de manier waarop de tegenstanders (met name in de tweede speelhelft) partij werd gegeven!! Bravo jongens1

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 7