VUUR EN WATER MET PASEN Verkoop Welfarewerk was m succes Aanvullende huursubsidie Mijd de vakanliepiek sAvonds als het Paasvuur brandt Provinciale bibliotheek centrale West-Overijssel Eens per jaar gaan de paarden pootje baden OPENBARE KENNISGEVING Afdeling Holten Rode Kruis Huishoudschool leerlingen maakten mapjes Vakantie en sociale verzekering Wel of niet frituren in linolzuurrijke olie? Kapper Drent gaat uitbreiden en moderniseren Puzzelwandeltocht EIEREN ZOEK OP FLEVOHOF WW S iS 1«£1™ iffl s S fó S 3535 35 8S 35 35 35 35 35 2:95» 3.025 3.™ 3,5» 3.225 Sparen met variabele termijnen BONDSSPAARBANK de bank voor deze generatie V*#d»£ 12 «pril 1*74 aUe Christelijk*- feestdagen brengt Pasen toch wel het meest al lerlei typische volksgebruiken met sich mee. Van die gebruiken *yn er achter maar weinig, die een werkeltyk Christelijke oorsprong hebben. Vrij wel alle gebruiken stammen uit de vóór-Christelijke t«d. Het Chistendom heeft aan Pasen de betekenis gege ven van: Het Feest van de opstan ding van Christus uit de doden. Maar h$ de Germanen betekende Pasen het feest van de Lentegodin Ostera, of ook wel Ostara geheten. Tijdens offermaaltijden ter ere van dese go- |din werden toen eieren gegeten, een gewoonte, die we nu nog heb ben met Pasen. Ook werden ter ere van Ostera lentevuren ontstoken. En juist dit vuur een puur heidens fenomeen brandt elk jaar weer met Pasen. Paasvuren worden aangestoken in Z.O. Friesland, Zuid-Groningen, Dren the, Overijssel, Oost-Gelderland, Be- neden-Betuwde en Noord-Limburg. Vooral in Overijssel...Wie met Pasen, net na het vallen van de duister nis, door Overijssel gaat, ziet links, rechts, voor en achter, ja aan alle kanten, de vuren branden. Hoog op laaiende vlammen, veraf en dichtbij. De brandstapels worden in de Paas vakantie door de jeugd opgericht. De jongens gaan daarbij de deuren langs de vragen brandbaar materiaal. De jeugd in Drenthe zingt daarbij het volgende lied: „Hei nog olde maann Die wij Paosen braann Of 'n bossien stro of riet Aanders braann wij Paosen niet". De huisvrouwen geven graag, niet al leen om een oude traditie in stand te houden, maar ook om op deze mak kelijke manier van ,,schoonmaak-ove schot" af te komen. Hand in hand Er zijn twee plaatsen in Overijssel, waar het Paasvuur de afsluiting is van een typisch folkloristisch ge bruik, dat gelukkig elk jaar weer te rugkomt. Die plaatsen zijn Ootmar- sum en Denekamp. Op ,,Sille Zaterdag" dat ife de za terdag voor Pasen wordt uit de bos sen van Hezinge hout gehaald, dat door een uit 6 mannen bestaande com missie uit Ootmarsum is gekocht. Dat hout wordt gehaald met drie wa gens, die tezamen de Christelijke drie-eenheid voorstellen: ,,God, vader, de Zoon Jezus Christus en de Heilige Geest". Op de Eerste Paasdag is het voor sommige mannen en jongens al vroeg dag. Om 5 uur zijn zij al bij elkaar op het marktplein. Zij zingen de woorden, die op de Paasdagen nog menig keer zullen wörden her haald: .Christus is opgestanden Al van de Joden haer handen Dies willen wij allegaer vrolijk zijn: Christus zal onze Verlosser zijn, Alleluja!" Het is de inzet van een lied van ve le coupletten. In de loop van de morgen wordt er achter de kerk met orgelbegeleiding, nog een aantal ver zen van dit lied gezongen. En om half 2 's middags wordt het zingen voortgezet. En daarna vindt een rondgang door het dorp plaats, die enig is in Neder land en waar jaarlijks vele toeristen naar gaan kijken. Die rongag in Oot marsum wordt „vlöggelen" genoemd, die straks, als het donker is, als Paas vuur zal worden aangestoken. De voorzanger begint weer te zin gen. Hij kent alle coupletten van „Christus is opgestanden" uit zijn hoofd. De voorganger legt zijn linkerhand op de rug, zijn opvolger haakt met diens rechterhand in op zijn beurt legt de tweede man zijn linkerhand weer op de rug; die hand wordt dan weer gepakt door de rechterhand van de volgende. En zo vormt men een lange keten van zan gers. Degenen, die voorop lopen zijn de 6 mannen, die ook het hout voor het Paasvuur hebben gekocht. Zij worden de „Paoskearels" genoemd; zij hebben de leiding bij heel het ge beuren en zijn gelijk gekleed. Ieder kan meedoen, groot en klein, rijk en arm, man en vrouw, Rooms- Katholiek en protestant, inwoner en vreemdeling. En mocht er iemand zijn, die de tekst van de coupletten niet kent, wèl, dan prikt hij de tekst op de rechterschouder van zijn of haar voorganger Door de straten trekt de stoet, maar ook dwars door de huizen heen: De voordeur in, de achterdeur uit. Van sommige huizen is de achterkant naar de straat gekeerd. Tussen de brede achterdeuren staat een paal, de „Stiepelpaal" geheten. De twee achterdeuren, de „mendeuren" staan wijd open. De deelnemers aan de om megang gaan door de geopende deuren en draaien om de „Stipel" heen. Telkens klinkt het refrein van het opstandingslied: „Halleluja, den blijden toon, Hallelu- ja! Wordt nu gezongen zoet en schoon, Halleluja! Halleluja, Halleluja, Halleluja!" Op de markt aangekomen windt de lange slier mensen zich spiraalsge wijs op. Nog eenmaal klinkt het re frein. De deelnemers zwaaien met hoeden en petten, de kinderen wor den in de hoogte getild... En nog zijn de mensen niet moe van het zingen, want 's avonds, als het Paasvuur brandt, klinkt het „Chris tus is opgestanden" en de Halleluja zang weer luid door de avondlucht. Op Tweede Paasdag wordt het „vlöggelen" herhaald, maar dan min der plechtig en minder ingetogen. Ook ligt t tempo dan wat hoger. De processiestap is dan overgegaan de marspas... Waar ligt de oorsprong van het „vlöggelen"...? Men weet het niet. Wél is bekend, dat in 1215 te Ensche de met Pasen een „rijgendans" werd uitgevoerd. Ook zoekt men Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend dat ter gemeente secretarie, afdeling Algemene Zaken, formulieren verkrijgbaar zijn voor 't aanvragen van een aanvullende huur subsidie voor het tijdvak van 1 april 1974 tot 1 april 1975. Aanvragen om verstrekking van een bijdrage dienen vóór 1 juli 1974 ter gemeente-secretarie, afdeling Algeme ne Zaken, te worden ingeleverd. Indien de huur ter zake van een wo ning na 1 april 1974 ingaat, dient een aanvrage binnen 3 maanden na de datum, waarop de huur is ingegaan, onderscheidenlijk de woning ter be schikking is gesteld of de prijs die bij huur en verhuur is verschuldigd voor het enkele gebruik van de wo ning een verhoging heeft ondergaan, te worden ingediend. De regeling geldt in de eerste plaats voor gesubsidieerde woningen, voor de totstandkoming waarvan na 31 maart 1960 subsidie uit *s Rijks kas is toe gekend. Voorts geldt de regeling voor wonin gen, waarvan de huurprijs in het ka der van huurharmonisatie met meer dan 6 pet. is verhoogd. Onder de werkingssfeer van de re geling vallen tevens woningen, waar aan na 1 januari 1972 ingrijepende voorzieningen zijn getroffen en waar van de huurprijs deswege is verhoogd; ten aanzien van particuliere huurwo ningen geldt zulks slechts, indien de huurprijs als gevolg van een gesub sidieerde verbetering is verhoogd. On der ingrijpende verbetering wordt ver staan 'n verbetering, waarvan de kos ten ten minste f 10.000,- hebben be dragen. De regeling geldt voor huurders, die een Inkomen genieten van minder dan f 22.000,- per jaar. De hoogte van de te verstrekken bij drage wordt jaarlijks vastgesteld aan de hand van het inkomen en de huur overeenkomstig onderstaande tabel. Voor de toepassing van de regeling wordt als inkomen aangehouden dat deel van het inkomen, waarover over het jaar 1973 Inkomsten- of loonbe lasting wordt betaald, het zgn. be lastbare inkomen, verhoogd met 5 pet. Voor het bepalen van de bijdrage wordt de huurprijs verminderd met: a. f 240,- per jaar als in de huur prijs een bedrag is begrepen voor een in of ten behoeve van de woning aanwezige centrale verwarmingsin stallatie; b. f 420,- per jaar als in de huurprijs een bedrag is begrepen voor de le vering van warmte; c. alsmede met het bedrag, dat in de huurprijs is begrepen voor een tot de woning behorende garage of be drijfsruimte, voor het gebruik van meubelen of stoffering. Ook vindt een verlaging plaats voor inwonende kinderen, die ten minste f 1000,- per jaar verdienen. In zo'n geval bedraagt de vermindering f 200 per jaar pel' kind. Met nadruk wordt de aandacht er op gevestigd dat ieder jaar opnieuw een aanvrage moet worden ingediend. in de richting van de processies der flagellanten de geselbroeders of van de Lentereidansen, die in West- falen en in Engeland bekend zijn. Een boom wordt weggegeven en toch verkocht Niet ver van Ootmarsum vandaan ligt Denekamp. En ook in Denekamp wordt het Paasfeest op een geheel ei gen wijze gevierd. Twee figuren: Ju das en Krioter (deze naam is afge leid van Iskarot) zijn de hoofdper sonen. Op Palmzondag voert het tweetal een groep jongeren aan, die, al zingend, eieren en geld inzamelt. Van het geld en de opbrengst van de verkochte eieren wordt hout gekocht voor het Paasvuur. Op Eerste Paasdag om 1 uur 's middags, komt een groep mannen en jongens bij elkaar bij de R.K. kerk. Zingend en in een bepaald tempo lopend zowel het tempo van het lopen als dat van het zingen is karakteristiek voor dit gebeuren gaat men op pad. De liederen die gezongen worden zijn bekend: „Heden is de grootste dag, Christus is opgestanden" of „Daar nu het feest van Pasen is". Door een laan trekt de groep naar Beugelskamp. Een grote menigte men sen wacht daar op de zingende op tocht. De boswachter van de oude havezathe „Singraven" wijst een boom aan, die als „Poassestaken mag worden gekapt. Het zijn steeds de daartoe gerechtigde mannen en dit recht gaat van vader op zoon die de boom kappen en van zijtak ken ontdoen. Alleen de takken in de top laat men zitten. Die vormen de kroon van de Paasstaak. Judas heeft inmiddels een touw om de boom ge bonden en een lange rij mensen trekt de boom naar Denekamp. In een gat in de grond naast de houtstapel voor het Paasvuur wordt de gekap te boom geplaatst. In de top wordt een ton met brandbaar materiaal aangebracht. Nu klimt Judas in de Paasstaak. Hij probeert de boom te verkopen,'n Paosstaken zal ve- kogt wodden. Wél bud de wat veur?" roept hij. Maar het publiek is hele maal niet kooplustig. Integendeel. „D'r of, d'r of!" wordt er alleen maar geroepen. Judas geeft het maar op. Hij klimt weer naar bene den. Nu zal Krioter het proberen. Maar ook hem lukt het niet om de boom te verkopen. ,,Maar wi komt te kot", roept Judas wanhopig. Hij gaat ten lange leste maar met de pet rond. En dan komen de centjes te voorschijn en wordt het publiek in eens kooplustig. De staak, de ton, de banden van de ton alles wordt ver kocht. Judas en Krioter zijn tevreden. „Ie wod van oavond um acht uur allmoal verzocht op 't. Poasevuur", zo klinkt de hartelijke uitnodiging. Onder klok gelui gaat men zingend weer huis waarts. Diezelfde avond is de bevol king van Denekamp weer bijeen rond het brandende Paasvuur en in het licht van de flakkerende vlammen zingt de bevolking voor het laatst: „Daar nu het feest van Pasen is, Alleluja Wij zingen van Heer Jesu Christ Alleluja, Alleluja, Alleluja". Te paard te water Is in de Achterhoek het Paasvuur centraal gesteld, op Schouwen zoekt men op ongeveer die tijd het water op. De datum van dit gebeuren is afhankelijk van de vastenavond-da tum; want omstreeks die tijd eind februari, begin maart vindt te Re- nesse, Haamstede, Noordwelle, Se- rooskerke, Ellemeet en Eikerzee het zogenaamde strarijden plaats. Op de dag van 't strarijden hebben de kin deren vrij van school en ook vele ou deren werken op stradag niet. Boerenzoons, boerenknechten en jongens verzamelen zich met hun aan hoofd en staart versierde paar den om 2 uur 's middags op hét marktplein. De ruiters zijn gekleed in witte broek en hebben een papie ren roos op jas of pet. De leider blaast op zijn toeter, een soort misthoorn. Eerst r»jden de rui ters een paar rondjes om het dorp, dan gaat de rit langs de omliggende dorpen. Voor het huis van de burge meester wordt halt gehouden voor een boreel Vervolgens gaat het naar het strand. Soms laten de rijders hun paarden „pootspoelen". Met muziek wordt de ruiterij weer ingehaald. Nog eenmaal gaat de optocht het dorp door. 's Avonds wordt het strafeest be sloten met een muziekuitvoering met bal na Het Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering heeft zojuist weer de ge heel herziene folder „Vakantie en sociale verzekering" uitgegeven. In deze folder wordt er op gewezen, d.at wie zijn vakantie voorbereidt, er verstandig aan doet te overwegen of er op 't terrein van de sociale ver zekering nog iets te regelen valt. Vooral ziekenfondsverzekerden en zij die een uitkering ingevolge de Ziek- sewet, de Wet op de arbeidsongeschikt heidsverzekering of de Werkloos heidswet ontvangen, kunnen daarmee voorkomen dat zij in hun belangen worden geschaad. De folder is gra tis te verkrijgen bij het V.S.V., Rhijnsooorntein 1 te Amsterdam, (tel. 020-927474). Alleen als het om wat grotere aan tallen gaat, wordt een stuksprijs van f 0,11 berekend. De dames van de Welfare van de afdeling Holten boek ten veel succes met de verkoop in het Bejaardencentrum „Diessenplas" De dames van de Welfare van de af deling Holten van het Ned. Rode Kruis hebben veel succes geboekt met de verkoping van de door patiënten en bewoners van het bejaardencentrum „Diessenplas" gemaakt handwerken. Die verkoping had woensdagmiddag plaats in de recreatiezaal van het centrum en trok grote belangstelling. Veel van de meest uiteenlopende ar tikelen, welke waren uitgestald, gin gen dan ook vlot van de hand. De opbrengst daarvan biedt de Welfa re-dames de gelegenheid weer nieuw handwerkmateriaal aan te schaffen voor de komende periode en bezorgt patiënten en bejaarden een prettige afleiding. Aan handwerken werd voor ruim zevenhonderd gulden verkocht. De verloting, waarvan de prijzen, pro Deo, beschikbaar waren gesteld door zakenlieden en particulieren bracht f 437.50 op en een Rad van Avontuur nog eens f 103,-. De totale opbrengst was ruim f 1250,-. Een woord van dank werd gebracht aan allen, die dit AkUvering vanuit het onderwijs, méér boeken in de bibliotheken, ver- belering van de huisvesting z\jn on getwijfeld faktoren, die de resulta ten van de bibliotheken van de PBC West-Overijssel nog voortdurend doen stijgen. Minder gemakkelijk valt te verklaren, dat de stijging vrijwel alle jaren tussen de 10 en 15 pro cent heeft gelegen. Bij het verhitten van oliën en vetten treden er in deze produkten veran deringen op. Hierdoor kunnen afwij kingen in smaak, geur en viscositeit ontstaan. In principe zouden hierbij ook schadelijke stoffen gevormd kunnen worden. Uit onderzoekingen is ech ter niet gebleken dat oliën en vetten die op een normale wijze gebruikt worden voor frituren, schadelijk zijn. Onder normale wijze van gebruiken wordt verstaan: de temperatuur niet boven 200 gra- den C laten komen het vet niet te lang verhitten Het vet op olie kan opnieuw voor fri turen worden gebruikt, mits het: nog goed ruikt niet te donker van kleur is niet visceuzer (is stroperig) is ge worden geen donkere afzettingen in de fri tuurpan heeft niet te veel schuimt bij verhitting. Oliën met. een hoog gehalte aan meer voudig onverzadigde vetzuren zijn ge voeliger voor chemische veranderin gen, zoals ook blijkt uit de publika- tie van de Consumentengids van april 1974. Deze oliën kunnen daarom wat min der malen achtereen voor frituren ge bruikt worden dan oliën en vetten met een laag gehalte aan meervoudig on verzadigde vetzuren. Er zijn veel mensen die. al dan niet op medisch voorschrift, het linol- zuurgehalte van hun voeding verho gen. Zolang zij niet te dik zijn en dus niet direct het totale vetgehalte van hun voeding moeten verlagen, zijn gefrituurde gerechten voor hen geen verboden waar. Wel moeten zij voor het frituren een olie gebruiken die rijk is aan meervoudig onverza digde vetzuren. Zorg ervoor dat de olie niet zo hoog verhit wordt, dat er een blauwe damp afkomt. Zeef de olie na gebruik en vervang hem zodra hij achteruit gaat in geur en kleur. Kapsalon Drent en Zn. in de Oran jestraat gaat in de week van maan dag 22 t.e.m. zaterdag 27 april de sa lon uitbreiden en moderniseren. Dit betekent dat men voor een week gaat verhuizen naar de schuur ach ter het huis waar Drent en Zoon toch alles zullen doen om het de klanten naar de zin te maken. In verband met. de verhuizing is de zaak op maandag 22 april de gehele dag ge sloten. Het eerste kwartaal van 1974 zijn in totaal 752774 boeken uitgeleend te gen 656037 in het kwartaal van 1973, een stijging met 14,7 procent. Per bibliotheek was de stijging in pro centen als volgt: Nieuwleusen 40, Dalfsen. 34, Holten 31, Giethoorn 30, Wierden 29, Hasselt 25, Lemelerveld 25, Vriezenveen 23, Hellendoorn 22 Olst 22, Staphorst 22, Kuinre 21, Raal- t-e 21. Rijssen 21, Sint Jansklooster 21, Lutten 20, Mariënberg 20, Rou- veen 20, Bergentheim 19, Gramsber- gen 19, Den Ham 18, Luttenberg 18, Zwartsluis 17,'Diepenheim 15, Bath- men 14, Hardénberg 14, Warmeper- veen 14, Genemuiden 13, Heino 13, Steenwijk 13, Dedemsvaart 12, Daar- lerveen 10, De Krim 10, Lemele 10, Schalkhaar 10. De uitbreiding van de bibliotheek in Vriezenveen is gegund 339 de fa F. Webbink en Zn. te Vriezenveen en inmiddels in uitvoering gekomen. De nieuwbouw in Enter is gegund aan de fa. H. Schuitemaker te Enter en is eveneens in uitvoering geko men. Dezer dagen wordt begonnen aan de uitbreidingen van de biblio theken in Dedemsvaart en in Balk brug. Het werk is gegund aan de fa. H. Schuitemaker. Het plan voor uit breiding van de bibliotheek in Steen- wijk is bestedingsklaar. Het plan voor nieuwbouw in Daarler- veen kan op korte termijn beste dingsklaar zijn, zo ook het plan voor de uitbreiding van de bibliotheek in Ommen. De uitleningen in Holten bedroegen in 1973 over het le kwartaal 18052 en in 1974 237RJ. werk hun steun verleenden in het bij zonder aan hen die de mooie prijzen voor de verloting beschikbaar stelden. Gezien het grote sukses van de vo rige wandeltocht zal er weer op 15 april (tweede paasdag) eenzelfde soort tocht worden gehouden. Na de tocht zal de erwtensoep warm zijn en de route zal leiden door de Beu- seberg. Het inleggeld is 50 cent. Ook hier is iedereen welkom. Als afsluiting van de paasvakan tie zal er op woensdagavond (17 april) een groep in de Schure optre den. Deze groep is genaamd Elysi um en bestaat uit een viermans for matie. De groep komt uit Schalkhaar en maakt muziek van o.a. Deep Pur ple met daartussendoor wat top 40 nummers. De toegangsprijs is voor de leden f 1,50 en voor niet leden f 2,—. De Schure zal natuurlijk de gehele paasvakantie geopend zijn en er is dan de mogelijkheid tot o.a. bil jarten, tafeltennis, sjoelen enz. Wanneer u niet gebonden bent aan schoolgaande kinderen en/of collec tieve bedrijfsvakanties ga dan. in de voor- of nazomer met vakantie. Dat is voor 1 juli of na half augustus. De voor- en nazomer biedt vele voor delen zoals: gemakkelijker om een plaatsje te vinden in hotels, pensions, bunga lows, vakantiehuisjes of appartement en het goede kampeerplekje; meer rust in zwembaden, aan het strand en toeristische attractiepunten minder drukte in trein en auto bussen minder vakantieverkeer op de weg; soms lagere prijzen. Dit jaar wordt de grootste vakan- tiedrukte verwacht omstreeks *3 Ju», en nevenbedrijven, alsmede de tex tielindustrie in heel Nederland met vakantie gaan plus de collectief slui tende bedrijven in het noorden en oosten van het land. Vakantiegangers wordt daarom aangeraden na 26 ju li met vakantie te gaan, wanneer de col er-hef sh' tende bedrijven m Brabant, Limburg en Zeeland dicht g Bent u toch verplicht in de drukste tjj^ vakantie te nemen, ga dan^eens bieden. Nederland heeft ook nog stre ken die minder bekend, maar daar om niet minder aantrekkelijk zijn. nr. 'oeristisf'b" nstellingen fProvin- daarover gaarne de gewenste inlich- ngen. MIJD DE VAKANTIEPIEK! Haasje Repje, de Flevohof-paashaas was afgelopen zondag de kluts kwijt. Hij was totaal vergeten, waar hij de duizenden eieren, die hij met Pasen moet verstoppen, opgeborgen had. Tijdens de palmpasen-optocht in het kinderdorp op Flevohof was hij er daaarom plotseling vandoor gegaan en heel zenuwachtig gaan zoeken. Hij moet er namelijk voor zorgen, dat op eerste en tweede paasdag alle9 in orde is voor het traditionele paas ei erzoek-schilder en tik-festijn. Eieren zoeken vindt plaats op eerste paasdag om 14.00 uur en op tweede paasdag om 11 uur en om 14 uur. Als sluitstuk van het grootse paasfes- tijn wordt er op tweede paasdag om 16.00 uur een groot paasvuur ontsto ken. Flevohof is makkelijk te bereiken: het ligt in Oostelijke Flevoland tussen Elburg en Harderwijk, bordjes: Fle vohof, richting Veluwemeer wijzen u de weg. Enkele maanden geleden werd de afdeling Jeugd Rode Kruis te Holten door de kringsecretaresse Overijssel mevrouw Jansen-Rodenburg te Hel lendoorn benaderd of de leerlingen van de Huishoudschool „de Noorden- barg" iets wilden maken voor de pa tiënten van het Rode Kru;shospitaal- Schip de ,,J. Henry Dun ant". De leerlingen waren hiertoe spontaan bereid en zetten zich meteen aan het maken van opbergmapjes die maan dag naar Hasselt werden gebracht, waar het prachtige schip in de haven lag. We laten hieronder volgen wat een van de leerlingen in eigen woorden en stijl vertelde: „We zijn 's maandagsmorgens om plm. 8.00 uur weggegaan naar Hasselt. Daar kwamen we een uur tje later aan. In het water aan de ka de lag een mooi schip de ,,J. Henry Dunant". Er werden veel zieke ou de mensen naar binnen gedragen op een brancard of in een rolstoel. Toen haast alle mensen in het schip waren, mochten wij ook naar binnen. We wa ren met z'n tienen, twee meisjes uit la, twee uit lb, twee uit 2a en twee uit -2b. En er waren 2 leraren bij me neer Knijff van „De Schakel" en me neer Kwakernaak van onze school. We deelden de mapjes aan de men sen uit. Die hadden we op school ge maakt. In die mapjes hadden de kin deren allemaal een brief gedaan en een pen en folders van Hasselt en an dere plaatsen langs de vaarroute. De mensen waren heel aardig en de 74 patiënten vonden het erg leuk dat we de mapjes uitdeelden. In de kan tine kregen we koffie. Daarna gingen we van boord. Daar ging de toeter! Het schip werd losgemaakt en wij wuifden het na. Toen gingen we naar een café en dronken daar wat. Meneer Knijff botste met zijn auto te gen een paaltje en een ding waar olie inzat was kapot, waardoor hij niet verder kon rijden, want anders werd de motor droog. En zodoende trokken we de wagen naar Holten. Diana Aaftink (klas la). Het Jeugd Rode Kruis bedankt de meisjes van „de Noordenbarg" heel hartelijk voor het werk dat ze voor de zieke medemens hebben willen doen. Leerlingen van de Huishoud school maakten keurige op bergmapjes voor de patiënten van het hospitaalschip „J. Hen ry Dunant". Inkomen per jaar in guldens minder dan 10.000 10.000 - 11.000 11.000 - 12.000 12.000 - 13.000 13.000 - 14.000 14.000 - 15.000 15.000 - 16000 16.000 - 17.000 17.000 - 18.000 18.000 - 19.000 19.000 - 20.000 20.000 - 21.000 21.000 - 22.000 Bijdrage per jaar in guldens TABEL VOOR HET BEREKENEN VAN DE BIJDRAGE 2.650 2.725 2 800 2.850 2.925 3.000 3.050 3.125 3.175 of meer Huurprijs per jaar in guldens lis!! 1:1?! 35 35 35 35 35 w «75 2.45» 2:525 2.575 2.65o 2.725 2.800 3.000 3075 3.150 3.125 2 000 2 075 2 150 2 225 2 300 2 375 2.450 2.525 2.600 2.675 2.750 2.825 2.900 2.975 3.050 3.125 3.200 3.27o 3.3o0 of meer 2225 2 300 2 375 2 475 2 550 2 625 2 700 2 775 2.075 2.950 3.025 3.100 3.175 3.275 3.350 3.425 3.500 of meer 2450 2 550 2625 2 725 2800 2 900 2.975 3.050 3.150 3.225 3.325 3.400 3.500 3.575 3.650 of meer 2 800 2 875 2'975 3 075 3 150 3 250 3,350 3.425 3,525 3.625 3.700 3.800 3.900 of meer 3025 3 125 3225 3325 3 425 3.525 3.625 3.725 3.825 3.925 4.025 4.125 4.225 of meer 3 350 3 475 3 575 3 700 3 800 3.925 4.025 4.125 4.250 4.350 4.450 of meer 3600 3 725 3 825 3 950 4 07 5 4.200 4.325 4.425 4.550 4 675 4.800 of meer 3 775 3 900 4 025 4125 4.250 4.375 4.500 4.625 4.725 4.850 of meer 3 975 4 075 4 200 4 325 4 450 4.575 4.675 4.800 4.925 5.050 of meer 4 125 4 250 4 375 4.500 4.625 4.725 4.850 4.975 5.100 of meer 120 360 420 480 540 600 680 720 780 840 900 960 180 240 300 Indien de huurprijs ligt tussen twee genoemde bedragen, wordt voor het berekenen van de bijdrage bet laagste bedrag aangehouden Botten, 12 april 1974 1.020 1.080 1.140 1.200 1.260 1.320 1.380 1.440 1.500 1,560 1.620 1.680 1.740 1.8C Burgemeester en wethouders voornoemd, W H ENKLAAR, burgemeester G.' J. 'lANGENBARG, secretaris Een interessante spaarvorm met veel mogelijkheden voor ieder die meer met z'n spaargeld wi! doen. Vraag documentatie op het dichtstbijzijnde kantoor van de Bondsspaarbank. VQGR MIDDEN EN DDST NEDERLAND

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5