V.V.D. CJV „De Vriendenschaar'' vierde 27e jaarfeest Haarschool-ouders genoten van musical Paaswake Open Deur Lompen voor „H.M.V. Jaarvergadering VVV „Hollens Belang Jaarvergadering van Controlevereniging Heropening Doe-het-zelf centrum „De Bouwhal NVV afd. Holten hield jaarvergadering „BLAUW WIT" HOUDT KOEKACTIE Aktiviteiten Boerendansers Pinkeltje „Dekselse deerne" Vanaf vandaag is deze ruimte gereserveerd voor de Afdeling Holten Revue De scheepsjongen Het beroemde lijk" Inleiding Programma Close-up Pony ruitertjes deden liet prima Deze scheepsjongen, die zijn eerste zeereis meemaakt, wordt door alle scheepsprominenten van zoveel werk voorzien dat hij er wat moedeloos on der dreigt te geraken. Wanneer hun schip echter door zeerovers wordt ge- enterd is hij de „reddende engel" door alle opvarenden naar de „zie kenboeg" te sturen en tegenover de zeerovers te verklaren dat op het schip een zeer besmettelijke ziekte heerst. De zeerovers, hevig geschrok ken, blazen daarom snel de aftocht, waardoor (uiteraard) de zaak weer is gered. Erg goed op rijm gezet gaven drie. meisjes van de middengroep vervol gens een overzicht van de clubactivi teiten uit het afgelopen jaar, waar uit bleiek dat het de leiding bepaald niet aan fantasie heeft ontbroken op de clubavonden. Hoewél Gods Woord in het geheel voorop heeft gestaan werd onder andere ontspanning ge vonden in spelletjes, vertoning van dia's en werd zelfs een boerenkool- fuif gehouden. Subliem was het optreden van een bo.erendansgroep. gevormd uit meis jesclub „Zonnestraaltjes" en jon gensclub „Jonge Kracht", onder la ding en met accordeonbegeleiding van de in Holten elbekende Spölle- man Jans Mossink. Met name de Pol ka en Driekusman werden dóo'r de in Sallandse klederdracht gestoken jon gelui erg leuk gedanst. Na een door Diny Sluiter geleid spelletje „Raden maar", werd het doek geopend voor de klas van mees ter Pinkeltje, welke een pracht ver tolking vond in Arnold Groteboer. Met zijn door vele zorgen en ernstig gedeukte en kale schedel werkte de ze onderwijzer zich (tot ieders ge noegen) door een scala van proble men door het lesrooster, hetgeen tij dens het lesuur „spreekwoorden" uit- eindelijk leidde tot de meest rampza- lige toestanden, waarbij orde ver j was te zoeken. Gaf met. de opvoering van „De dekselse deerne" meisjesclub „Eri- Hieruit wordt afgeleid dat Fernando is verdronken. Dankzij de op sensa tienieuws uitzijnde journalist H. H. Drempel (Jan Schooien) vinden de geschriften van Freddy plotseling gretig aftrek bij het publiek, met als gevolg dat de auteursrechten letter lijk binnenstromen. Dan verschijnt Freddy weer ten tonele, tot schrik van de dienstbode (DinLe Oolbekkink) en blijkt dat de brief een nieuw idee betrof voor een te schrijven essay. Uitgever Kuikman (Jan Rietberg), toneelspeelster Rosita (Minie Vrug- gink) en belastingdeurwaarder Ha ring (Henk Meijerman) zien met die herverschijning van Freddy de winst niet meer zitten en verdwijnen van het toneel, gevolgd door journalist Drempel (Jan Schooien), waarna de .schrijver besloot een andere baan te willen gaan zoeken, waarmee de cir kel weer geheel is gesloten. Mede door goede rolverdeling en re- De Holtense Muziekvereniging „HMV" houdt vrijdagavond 19 april in het dorp tussen plm. half zeven en half negen de jaarlijkse inzame ling van lompen. Mede dank zij het prachtige weer van de laatste weken verliep dp schoonmaak vlot en staan .bij de meeste huisvrouwen de lompen al even op „transport" te wachten. Misschien stonden ze wel in de weg maar omdat 't muziek ze nodig heeft' om een gedeelte van de enorme kos ten te dekken mochten ze een paar dagen of misschien wel een paar we- Ook dit jaar belegt de Open Deur- groep te Holten aan de vooravond van het Paasfeest weer een z.g. „Paaswake". Deze Paaswake be deelt. (evenals de alom bekende Kerstnachtdiensten dat zijn voor het Kerstfeest) een voorbereiding te zijn op het Paasfeest. Men viert a.li.w. het komen vanuit de donkerheid van de lijdens.tijd naar de Opgang van het Licht van de Paasmorgen. Dit moet niet misverstaan worden als Vrijdagavond 5 april is het voor de leerlingen van de o.l. Haarschool en hun ouders groot feest geweest. Ter gelegenheid van de officiële opening, die donderdag 4 april had plaatsgevonden, hebben de leerlingen de musical „Brammetje Brom" in gestudeerd. Bij binnenkomst tekenen de ouders het receptie-album en ont vangen een keurig verzorgd pro gramma, waarin de namen van al le spelers vermeld worden en de re freintjes van de te zingen liedjes staan. Nadat de ruim honderdzestig ou ders en belangstellenden een plaats ken blijven staan. „HMV" waardeert, dit zeer! De supporters, drummers en muzi kanten worden vrijdagavond uiterlijk om kwart over zes verwacht op het terrein bij de Coöp. Aan- en Verkoop vereniging „Trio" aan de Stations straat waar de grote voorjaarsactie ofn half zeven van start zal gaan. Men kan dan vlot opschieten zodat nog dezelfde avond de aflevering kan plaats vinden in Hengelo (O). Aangezien de schooljeugd regelma tig oud papier ophaalt zal dit niet worden ingezameld. zou men tot de Paasmorgen bijeen zijn. Het geheel zal op zijn hoogst één uur duren. Maar het program ma is zó opgesteld dat het. vanuit de soberheid voert naar de blijde jubel. De Schriftgedeelten zullen worden gelezen door leden van de Open- Deur-groep. De voorzitter van de Open Deur-groep, ds. Schellevis, hoopt een meditatie te houden over het onderwerp „Paasverwachting". Er is medewerking van de trompet tist Wim Dollekamp, tei-wijl de orga nist van de Hervormde kerk, de heer Anton Koopman, weer het. orgel be speelt. De bijeenkomst zal worden gehou den op zaterdag 13 april a.s. in de Hervormde kerk te Holten. Aanvang 23.30 uur. In verband met het sobe re begin van de Paaswake, blijft het vooraf zingen ditmaal achterwege. Zoals gebruikelijk bij Open Deur- bijeenkomsten ontvangen de bezoe kers weer een volledig Programma bij het binnenkomen, waardoor alles gemakkelijk is te volgen. Er wordt geen entree geheven. Wel zal aan de uitgang een collecte worden gehou den voor het Open Deur-werk. De Open Deur-groep nodigt ieder een (kerkelijk en niet-kerkelijken) uit om samen met haar dit bezin- ningsuurtje mee te vieren. De ZW Blauw Wit '66" gaat aan het eind van de komen de week koek verkopen in het dorp en omgeving. De winst die men hoopt te maken zal ten goede komen aan de jeugd afdeling. die door haar enorm snelle groei extra veel geld kost. Wij bevelen deze actie, in het belang van de sport en vrije tijds besteding, gaarne van harte aan. Vrijdagavond 19 april aal de verkoop plaats hebben in het dorp (inclusief de nieuwbouwwijk „De Haar") en zater dagmorgen komen de buurtschappen aan bod. Voor de koekverkoop zullen alle Blauw Wit-junioren worden „in gezet Vrijdag 12 april 1974 De hoop die de voorzitter van de VVV „Holtens Belang" burgemees ter mr. W. H. Enklaar aan het eind van de vorige jaarvergaderign uit sprak n.l. dat 1973 een goed vreem delingenseizoen, mocht worden en waarmee hij o.a. bedoelde een stij ging van het aantal gasten is niet in vervulling gegaan zoals uit de optel lingen van de nachtregisters is ge bleken. Het aanta] vakantiegasten gaf een daling te zien met 2124 (1972: 56440 en 1973: 54316) en het aantal overnachtingen met 9780 van 320040 tot 310260. Vooral in het voorseizoen viel de bezetting tegen, het hoogseizoen was goed en het naseizoen was zeer goed. Voordat de secretaris de heer J. Wiggers in een uitgebreid jaarver slag de cijfers noemde sprak mr. Enklaar een kort welkomstwoord tot de getrouwen die elk jaar op de jaar vergadering present zijn. 22000 inlichtingen De administrateur de heer G. Kers heeft in het afgelopen jaar bij na 22.000 inlichtingen verstrekt waar van plm. 6000 telefonische. Er werden ruim 1500 wandelkaar- ten verkocht en voor de OAD werd aan dagtochten geboekt f 4450,In totaal werden meer dan 10.000 hotel pension lijsten uitgereikt of op aan vraag toegezonden. Er werden in 1973 aan WV geschen kenbonnen uitgegeven voor een waar de van f 7550,(vorig jaar f 5000, De vereniging telt momenteel 344 le den. Voor de verschillende evene- mentjes georganiseerd in samenwer king met verschillende bedrijven was weer eens flinke belangstelling spe ciaal wat betreft het pluimveebedrijf Barvelink op de Borkeld en de kaas boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Bij het bieden van verstrooiing voor de gasten werd medewerking ver leend door verschillende plaatselijke verenigingen. In de tent in „Harwichsweide" aan de Borkeldweg was de Interkerkelij ke Recreatiecommissie weer een zes tal weken zeer actief en de gasten toonden door hun belangstelling hun grote waardering voor dit werk. Voorzitter mr. Enklaar sprak een woord van dank tot de administra teur de heer Kers die de WV weer op zeer kundige wijze heeft gediend. Uit het financieel verslag van de penningmeester de heer W. ten Ber ge bleek dat de inkomsten f 17215,72 en de uitgaven f 17113,31 hadden be dragen zodat er een batig saldo is van f 102.41. Aan contributie kwam binnen f 12403.50 (v.j. f 11892,—). De commissie voor kascontrole die bestond uit de heren L. Veneklaas en J. Kurk had boeken en bescheiden in orde bevonden. Als leden van de controle commissie 1974 werden be noemd de h.h, J. Kruk en Joh. Dolle kamp. Als bestuursleden werden met algemene stemmen herkozen de he ren J. Wiggers en A. Nekkers. Recreatiebelasting Bij de „Rondvraag" werd vrij uit voerig gesproken over de toeristen belasting die door de raad werd in gevoerd en onlangs door Ged. Staten werd goedgekeurd. De heer L. Veneklaas eig. van cam ping „De Holterberg" ziet door in voering van deze belasting, die o.a. voor caravans veel te hoog is, het aantal vacantiegasten in Holten da len. De heer J. van Lindenberg-Jr. van bungalowbedrijf „De Lindenberg" kon het billijken dat men als gemeen te belasting gaat heffen om de kos ten die het vreemdelingenverkeer meebrengt te dekken maar de tarie ven zijn veel te hoog. De controlevereniging „Holten en Omstreken" hield haar jaarvergade ring in café „Kalfsterman" onder voorzitterschap van de heer J. W. Wesseldijk die in zijn openingswoord de toestand van de vereniging gun stig noemde. Het gemiddelde vet en eiwitgehalte van de melk is gestegen wat vooral wat het laatste betreft hoogstbelangrijk is want in de toe komst zal dit meer waarde krijgen dan het vet. De gegevens bij de controle van de melk zijn onmisbaar in verband met het afstammingsonderzoek en verer ving van de K.I. stieren. De door de secretaris de heer A. J. Ribbink gelezen notulen werden als gelezen vastgesteld. Uit het financieel verslag van de penningmeester de heer H. H. G. Vogt bleek dat de vereniging ook fi nancieel gezond is. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de h.h. H. Bosman en B. J. Markvoort had- boek«n en bescheiden.»aükóord bevonden. Bij dé gehouden bestuurs verkiezing werd voorzitter Wesseldijk met grote meerderheid herkozen. Uit het jaarverslag van de controleur de heer J. W. Jansen bleek dat het ver enigingsgemiddelde bedroeg 4768 kg. melk, 3.82 procent vet, 3.38 procent eiwit en 182 kg. vet in 307 dagen. Voorzitter Wesseldijk sprak een woord van dank tot de heer Jansen voor het verslag en accurate werk. In verband met de gunstige financiële positie werd de contributie per koe verlaagd van f 13,naar f 11, Voorzitter Wesseldijk liet nog weten dat in een gezellige bijeenkomst van bestuur en monsternemers(sters) werd herdacht dat de h.h. H. J. Mees- terberends en H. J. Nijland een kwart eeuw als monsternemers tot tevreden heid hun werk deden. Beide werd een attentie aangeboden. Teneinde de vele leden zoveel mo gelijk zelf in te schakelen werd. voor de pauze, een geheel door hen ver zorgd revueachtig programma van sk'etsjes, voordrachten en een close up voor het voetlicht gebracht, ter wijl na de pauze, een door Max An drea geschreven ljlucht,,,IIet benoem de lijk"., door leden van de oudste groep, subliem werd opgevoerd. Ter ondersteuning van de Vereni gingskas werd, tussendoor, een lote rij en een zogenaamde „Amerikaan se verkoop" gehouden. Als eerste werd het doek geopend voor de jongensclub „Jonge Kracht" voor hun sketsje „De scheepsjon gen". Bijzonder veel succes werd ge oogst met de klucht ,,Het. beroemde lijk" van Max Andrea. „.Fjeddy Fernando (GerritMark-- !'•- yoort) heeft als romanschrijver geen enkel succes, met als gevolg, hoog oplopende schulden en uitermate slechte kritieken in persmedia. Wan neer de financiële problemen zijn vrouw Anja (Minie Luggenhor'st) tot de lippen zijn gestegen gaat Freddy, na een flinke echtelijke ruzie, een straatje om. Een weinig daarna be zorgt een politieagent Freddy's aan de waterkant gevonden hoed waarin een (afscheids)brief is aangetroffen. Nadat hem desleutel was aange boden door de vijf jarige René Veen- stra heeft donderdagmiddag wethou der J. Rietberg het Doe-het-zeif-cen- trum „De Bouwhal" aan de Pannen bakkerstraat heropend. De wethou der herinnerde hierbij aan de ope ning van „De Bouwhal" zeven jaar geleden toen de heer en mevr. Veen- stra risico's durfden nemen. Samen hebben ze hard gewerkt en de fraaie uitbreiding bewijst wel dat de geno men risico's met succes zijn be kroond. De heer en mevr. Veenstra hebben het vertrouwen gewonnen en zich aangepast aan de Holtense gemeen schap. Wethouder Rietberg wenste tenslot te namens het gemeentebestuur ge luk met de uitbreiding en modemi- René Veenstra (5 j.) bood mevrouw A. Rietberg-Tiessink bloemen aan. sering. De heer J- Wiggers feliciteer de namens de WV „Holtens Be lang" en ook hij wenste het echtpaar Veenstra goede zaken. ..De, Bouwhal" heeft thans een ver koopruimte van ruim 200 m2 met o.a. een 6 tal gondola's waarin de ver schillende artikelen zeer overzichte lijk zijn uitgestald. Verder is er een leuke behangboe- tiek waarboven een bordes met een expositie van drie moderne keukens. Er werden ter gelegenheid van de heropening verschillende geschenken en bloemen aangeboden die het ge heel een extra feestelijk tintje gaven. De toneelgroep van de CJV „De Vriendenschaar". gie van Gerrit Jansen, uitstekend verzorgd grimewerk van kapsalon Evert Jan Kers, werd onder deze lu gubere titel een uurtje gezellige ontspanning geboden. De tonelisten oogstten meer dan eens een verdiend applaus. De avond werd besloten met het gezamenlijk zingen van Ge zang 390 (,,'k Wil U o God mijn dank betalen") en gebed. in de feestelijk versierde „Crea" hebben gevonden, kan de voorzit ster, mevrouw Driessen, deze ouder avond openen. Allereerst worden de ouders be dankt voor hun gulle bijdrage voor een geschenk aan de school. De ruim driehonderd gulden, die door de ouders bijeen is gebracht, werd besteed aan twee fraaie klokken voor de entrees, aan twee stopwatches en aan een prijzenkast, die door de heer Roelvink op vakkundige wijze is ge maakt. De heer Van 't Holt neemt de ge schenken met grote dank in ont vangst. Hierna verzoekt, de voorzitster de ontwerpster van het bijzonder ge slaagde decor, mevrouw Schmets, naar voren te komen. Voor de vele uren die zij aan het decor besteed heeft, krijgt zij een dankbaar ap plaus van de zaal en ontvangt zij uit handen van de voorzitster een cho colade paasei. Ook het personeel van de school wordt niet vergeten. Mevrouw Broe- re, mejuffrouw Abbenhües, de heren Van 't Holt en Te Winkel ontvangen eveneens een chocolade paasei als dank voor de vele vrije uren, die zij hebben opgeofferd om met hun leer lingen de musical in te studeren. En dan is het woord aan de hon derd kinderen, die allemaal hun Steentje moeten bijdragen om deze avond te doen slagen. Het doek gaat open en twee kinde ren, Anja van de Broek en Michiel Oosterling leiden de musical in: Brammetje is al een tijdlang een ver velend en brommerig ventje, van daar de bijnaam Brom. We zien Brammetje, Joseph Klun- der, temidden van een aantal kinde ren, die hem vragen mee te spelen. Maar Brammetje wil niet. hij doet nors en nukkig en de kinderen laten hem links liggen. Toch doet hem dit eigenlijk wel verdriet en Bramme tje vraagt zich af waarom hij zo is. Het koortje, op de piano begeleid door mevrouw B. Broere-Bos, zingt dan het liedje „Iedereen kent Brammetje Brom". Als Brammetje op een dag thuis komt en zijn broer en zusjes opge wekt en vrolijk de belevenissen van die dag hoort vertellen, wordt hij boos en meent dat iedereen hem loopt te sarren. Vader. Henk Chris- tophersen, spreekt hem verma nend toe en vraagt moeder. Karin Willemsen, het verllaal te vertellen van de tovenaar Bozegrommekop. zodat Brammetje hoort wat er met brommerige kinderen gebeurt. Moe der vertelt over een man. die veran derd is in een boze tovenaar, die tus sen tien en elf uur een brommerig kind meeneemt als knecht voor hem zelf. Als moeder het verhaal uit heeft en Brammetje nog steeds door blijft zeuren, wordt hij dcor vader naar bo ven gestuurd. Vader en moeder hebben verdriet van die boze Brammetje en vader besluit nog even raet hem te gaan praten voor het slepen gaan. Bram- Leerlingen van de nieuwe Haarschool oogsten veel bijval met de presentatie van een musical. metje stapt in bed en vader komt bij hem zitten en terwijl Brammetje de woorden uitspreekt „bij mij gaat altijd alles verkeerd", kiept het bed, een stretcher, om. Grote hilariteit in de zaal, maar de spelers zijn, na een onderdrukte lachbui, weer snel in hun rol. Vader geeft Bram de raad niet teveel aan zichzelf te den ken, maar ook aan anderen. Als Brammetje na veel woelen en draaien eindelijk in slaap valt, droomt hij over het verhaal van de boze tovenaar. En als de klok tien uur slaat, ver schijnt Bozegrommekop, Heieen Mol, bij zijn bed en sleurt hem mee naar het donkere wolkenland. Brammetje krijgt de opdracht regendruppels te verzamelen, zoveel hij maar kan. Maar er mag geen enkel zonnestraal tje bij zijn, want dat zijn de grootste vijanden van Bozegromme kop. Brammetje dwaalt door regen land en ontmoet een grote bui regen druppels, maar hij ontdekt dat deze regendruppels ook niets met de boze tovenaar te maken willen hebben. Op zijn tocht komt Brammetje in een onweerswolk terecht. De blik semstralen hebben een zonnestraal tje, Ellen Schmets. gevangen, dat om hulp roept. Brammetje eist vrijlating voor het zonnestraaltje, maar de bliksemstralen nemen een dreigende houding aan. Er volgt een kort gevecht en het gelukt Bramme tje het verdwaalde zonnestraaltje te redden. Samen vluchten ze weg uit het donkere gebied en zonnestraal tje brengt Brammetje naar haar land vol zon, vrolijkheid en plezier. Daar leert Brammetje hoe hij een vrolijk kind kan zijn. Bozegrom mekop, die hem achterna gekomen is, wordt door de zonnestraaltjes voorgoed verdreven, want zonne stralen overwinnen altijd. Plotseling hoort; Brammetje de stem van moeder, die hem wekt. Dan bemerkt hij dat hij alles gedroomd heeft. Toch zijn vanaf dat,moment zijn boze buien voorgoed verdwenen, dankzij het zonnestraaltje. Het koor zingt zijn laatste liedje en het refrein „Hallo een beetje vro lijk zijn en wat behulpzaam aijn en zingen falderialderio. en wij sa men blij, dan wordt onze wereld zo!", wordt door alle aanwezigen tot tweemaal toe meegezongen en geklapt. Onder daverend applaus ontvangen de kinderen een spontane bloemen hulde. Om tien uur sluit de voorzit ster deze succesvolle avond na alle leerkrachten en hun echtgenoten dank gezegd te hebben voor het vele werk dat zij verzet hebben tijdens de voorbereidingen en op deze avond achter de coulissen. Meester Van 't Holt dankt alle kinderen voor hun geweldige inzet om deze avond te doen slagen. I Vrijdagavond vierde het CJV afd. Holten (Beuseberg) voor de 27ste maal haar jaarfeest in de grote zaal van gebouw „Irene", welke tot de laatste plaats was bezet. Wegens de grote belangstelling van de vele le den, ouders en donateurs, werd het geheel zaterdagavond herhaald, ter wijl zaterdagmiddag een speciale toneeluitvoering voor de bejaarden werd gegeven. Na een woord van welkom werd de avond geopend met 't zingen van Ge zang 488 („Zolang er mensen zijn op aarde"), waarna de voorzitster Mw. Anny Rensen-Scheperboer voorging in gebed. Uit het dagboekje „Vertrouwend de week door" hield mevrouw Rensen vervolgens een korte inleiding waar in zij opriep tot dank aan God. die, ondanks Zijn vaak voor mensen on peilbare wegen, toch Liefde is. „Dit te weten geeft ons de moed om, door alles heen, toch een loflied te doen oprijzen". Zij besloot haar in leiding met de woorden van het ge dicht: „Ik ga de weg van Hem die heeft geleden". ca" iets prijs van hun onderlinge on derwerpen tijdens de clubavonden? Hoe dan ook, een krantenlezend Sal- lands echtpaar vraagt zich af waar hun 19-jarige dochter toch wel kan uithangen. Op datzelfde moment ver schijnt de besproken dochter ten tone le met haar „sjans", die de toets der kritiek van de ouders niet kan doorstaan en derhalve de deur wordt gewezen, tot verdriet van de doch ter. Al gauw echter verschijnt „En- gelbert", samen met zijn ouders en wordt binnen vijf minuten zelfs tot een huwelijk besloten. In een close-up (voorstellende een droom) werd vervolgens een heden daags gezinsprobleem haarscherp onder de loupe genomen. Door het teveel uitgaan van de ouders (of pas sief T.V. kijken) wordt aan de jeugd te weinig aandacht gegeven, waar door deze zich op den duur tegen de maatschappij gaat afzetten door, al dan niet in groepsverband,- over-te gaan tot het plegen van diefstallen etc. Het berouw komt dan na de zon de wanneer die ouders te horen krij gen: „Uw kind is door de politie aangehouden op verdeking van In aanwezigheid van di-strictsbe. stuurder, de heer J. Mooiekamp, hield het N.V.V. afd. Holten maandagavond haar jaarvergadering in café „Kalf sterman" waarvoor een ruime be langstelling bestond. In zyn openings woord stelde de voorzitter, de heer W. G. Tijhof, na woorden van wel kom tot zjjn genoegen vast dat het jaar 1973 e«n goed jaar is geweest voor de afdeling. Met name de gehou den kindermiddag en de bejaarden feestavond achtte hij zeer goed ge slaagd. „Het N.V.V. presenteert zich heel goed in Holten", constateerde hy. Onderwijs-beroep en vakopleiding Op de vraag of beroepsvoorlichting niet mede een taak is voor de vakbe weging werd gesteld: „De vakbewe ging observeert en begeleidt het on derwijs wel en stelt ter zake dienen de punten aan de orde in het par lement,, maar ziel de invividuele be roepsvoorlichting duidelijk als een taak van de Overheid, welke, via de Gewestelijke arbeidsbureau's goed functioneert. Beroepsvoorlichting be gint, via tests, bij het basis onder wijs, waarbij het onderwijzend perso neel een belangrijke functie heeft te veryullen. Er liggen bij de vakbeweging nog vele wensen op het gebied van onder wijs en beroepskeuze. Zo zouden de landbo.uw-huishoudscholen eigenlijk een onderdeel moeten uitmaken van de scholengemeenschappen, omdat de jeugd thans te vroeg moet beslissen in welke richting men wil worden op geleid. Dit heeft tot gevolg dat men later nogal eens tot de conclusie komt dat voor een verkeerd vakkenpak ket werd .gekozen. J aaroverzichten Na een financieel verslag van de pen ningmeester, de heer S. v.d. Steen, waaruit bleek dat het jaar met een klein batig saldo kon worden afgeslo ten, bleek uit het daarna gegeven jaaroverzicht van' secretaris, de heer G. J. Veneman dat het leden tal van de afdeling Holten, na een stijging van dertig, per 31 december 1973 was' gekomen op ruim 520. Om leeftijds- en gezondheidsredenen heeft de heer W. Beijers zich terugge trokken als persvertegenwoordiger van de afdeling. Aan zijn adres werd een speciaal woord van dank gebracht voor het vele werk dat hij voor de afdeling heeft verricht. De bestuursverkiezing bracht geen wijzi gingen. Districtsbestuurder de heer J. Moo iekamp, verklaarde verheugd te zijn over de groei van het N.V.V. en prees met name de aktiviteiten van de af deling Holten. „Het N.V.V. telt thans ruim 670.000 leden en is daarmee gro ter geworden dan het C.N.V. en N.K.V. samen. De federatie tussen N.V.V. en N.K.V. komt vrijwel zeker tot stand. Wij betreuren dat het C.N.V.vasthoudende aan haar ei gen identiteit, hierin niet meegaat". Forumavond Tenslotte werd opgeroepen tot het bij wonen van een belangrijke forum avond, te houden op 22 april a.s. in hotel De Keizer te Deventer, wel ke is georganiseerd door de drie vak centrales N.V.V., N.K.V. en C.N.V. Op zaterdag 6 april namen de „Berg- ruitertjes" deel aan een ponycon cours dat georganiseerd werd door de ponyclub „De Vjenneruiters" te Vrie- zenveen. Het achttal leverde hier een prachtige prestatie door als 2e te ein digen. Individuele dressuur: 1. Patricia van Berkel, 2. Karin Browers, 3. Marieke Robers en Jan Bronsvoort, 4. Alfred Dijkgraaf, Paulien Wansink en Vera Steunenberg. Springen: 2. Hans Barvelink, 3. Pa tricia van Berkel, 3e Astrid Dijk graaf, 5e Jan Bonsvoort. Op Hemvelvaartsdag (23 mei) orga niseert de Bergruitertjes het jaarlijks concours op het terrein „Erve Zand- voort" aan de Pastoriestraat.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3