Een sporthal en tweede sport- en recreatiepark spoedig noodzakelijk PAASMEDITA Zondagsdiensten Kerkdiensten I J eugdpaasochtend op eerste Paasdag SPORTNOTA HOLTEN Kleurrijke optocht Buurtvereniging „De Haar start activiteiten Vrijdag 12 april 1974 Zondagsschool nieuws EHBO-examen Verloren - Gevonden Burgerlijke Stand ONZE AGENDA HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentiepr. 16 ct p. mm. (bij contract lager). Abonnementspr. f 3.75 p. kwart., f 7.50 p. half jaar, f 15.- per jaar Losse nummers 35 ct. Betaling op giro 875587, Rabo bank. Hg 26ste jaargang No. 15 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Holterberg 13, tel. 05483 - 1234 Adm. Gaardenstraat 17, tel. 05483 - 1533 Hoofdredacteur J- Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483 - 1356 Red. medewerker D J- Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483 - 2699 De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft op ver zoek van het Dagelijks Bestuur onzer gemeente een „Sport- nota Holten" samengesteld, waarin o.m. aanbevelingen wor den gedaan voor de voorziening in de sportaccommodatie in Holten op korte en lange termijn. In deze nota wordt geadvi seerd op korte termijn, d.w.z. uiterlijk in 1975/1976, in volg orde van prioriteit de volgende voorzieningen te treffen: de bouw van een sporthal, bouw gymnastieklokaal aan de Lage- weg in „De Kol", uitbreiding van het sportpark „Meermans kamp", uitbreiding van de tennisaccommodatie met 2 banen en reservering van ruimte voor de stichting van een tweede sport- en recreatiepark. Wat het laatste betreft, menen de samensellers van de noa, da aan de siching van een weede sportpark elders in de gemeente niet valt te ontkomen, aan gezien het bestaande sporpark slechs beperke uibreidings- mogelijkheden heeft. Schriftgedeelte: Handelingen 8 26-40 („de kamerling uit Morenland") vers 39 Want fiij - de kamerling - ging zijn weg met blijdschap. UANDELINGEN is het boek van de grote daden Gods èn zijn getuigen, Handelingen is daarom het verhaal van de bevrijding in Jezus' Naam en van de kerk. Want die zaken horen bij elkaar; zoals han den en voeten als brood en wijn, zo horen bevrijding in Jezus' naam èn kerk, evangelie boodschap èn consequentie als oorzaak en gevolg bij elkaar. De blijdschap bij^ de disci pelen over de Opgestane Heer hóórt bij de blijdschap van dp kamerling, die zich als hei den en ontmande (dat hoorde bij zijn functie in het verre Afrikaanse land, castratie te on dergaan) mag zien als een lidmaat van de nieuwe gemeenschap. En voluit als mem aanvaard wordt. Het licht van Pasen schijnt ook over zijn le ven, aan wie de toegang volgens de oud-tes- tamentische wet tot de tempel (Deuterono- mium 23:1) was ontzegd al mocht hij nog wel „een bijbel" meenemen naar huis. Maar de HEER die voorgaat naar het land der heide nen blijkens het paasverhaal steekt .er hei stokje van zijn GEEST voor. En Phiiippus moet hem inhalen (voor die ene buitenlander zijn rijke werk laten liggen!), opdat de heiden bij de nieuwe gemeenschap hore en de kraehl van de nederigheid en de wijsheid der Mes sias zoals Jesaja die in hoofdstuk 53 beschrijft moet Phiiippus doen toekomen aan een man. die wel hooggeplaatst is. doch vanuit de tem pel alleen vastgepind werd op zijn vernede ring! Het Paasverhaal zegt ons dit, de vernederde en verhoogde Christus zegt ons dit: Het zal niet gebeuren en het zal NIET geschieden! De nieuwe gemeenschap rondom deze Heer doorbreekt concreet de grenzen. Hij doet het licht worden. Ook voor de vernederde, de ontmande. Wanneer het licht van Pasen gaat schijnen, vindt hij erkenning die geen erken ning vond. Die geen recht had vindt recht. Het licht - zo zingen wij immers - schijnt OVERAL. Niet ooit eens een keer in de verre toekomst niet pas in de hemel. Het licht schijnt in Jezus Christus en vanuit Hem. Se dert wanneer? Sedert Pasen. NIET ZO, als ons het oude - historische - ver haal vertelt van het Amerika der slavernij uit de vorige eeuw, waar een oude neger de kerkdienst onderbrak door aan de dominee te vragen: „Zullen wij slaven vrij zijn in de hemel?". De dominee gaf echter geen ant woord. Maar de oude man hield aan" „Zal God ons slaven de vrijheid geven als wij in de hemel komen?" De predikant zei: „Jezus zegt: ..Komt tot mij, gij allen die vrij van zonde zijt en Ik zal u verlossing geven". „Krijgen wij slaven vrijheid tegelijk met de verlossing?", vroeg de slaaf. De laatste woor den der predikant tegen de oude slaaf waren: .De Here geeft en de Here neemt, en wie zonder zonde is zal het eeuwige leven krij gen". Dat was de laatste keer dat de oude slaaf in de kerk kwam. En HIJ ging zijn weg NIET met blijdschap. ZO zal het niet moeten gebeuren en niet moeten geschieden. Want: Licht is licht, geen zoethoudertje. P. LUGTIGHEID. Indien in aansluiting aan het sport park „Meermanskamp" nog één voet balveld van 64 x 100 m en één trai ningsveld van ca. 50 x 70 m zouden kunnen worden aangelegd in het gebied, dat men tijdelijk voor de hoc- keysport zou willen bestemmen zou voor het nog te stichten sport- recrefitiepark, naar de mening van de samenstellers, een gebied ter grootte van ca. 4 a 5 hectare nodig zijn. Hierin zouden dan d'e definitie ve hockeyaccommodaties kunnen wor den ondergebracht, de voorzieningen voor de paarde- en ponysport, even tueel een verhard zevenhandsbalveld en voorts een aantal voorzieningen voor de recreatieve sportbeoefening, zoals een trimparcours en dergelij ke. Mocht een uitbrèiding van het be staande sportpark in de vorenbedoel de omvang niet realiseerbaar zijn, dan zullen ook in het nieuwe sport park voetbalvoorzieningen dienen te worden opgenomen, waardoor de te reserveren ruimte uiteraard van gro tere omvang zal moeten zijn (totaal 6 a 7 h.a.). Waar? De samenstellers hebben zich niet uitgelaten over de plaats waar het tweede sportpark zal moeten wor den gesticht. Een voor hen niet zo eenvoudig planologisch probleem. (Passend in de situering van „Meer manskamp" zou die uitbreiding te vinden zijn aan de westelijke zijde van de Reebokkenweg op gelijke hoog te van het bestaande sportcomplex. Er zou dan elders geen grond voor vrij behoeven te worden ge maakt en een eventueel bezwaar té gen hét in beslag nemen van een deel van de enkgronden aldaar zou zeer goed zijn te ondervangen door het aanbrengen van een vegetatie, wel ke een goede afsluiting van de enk- grond ter plaatse zou kunnen vormen. Naar- verwacht mag worden, zal ook hier zand kunnen worden gewonnen, waardoor de kosten kunnen worden beperkt. Aanleg van een sportpark op deze plaats zal het aanzien van het terrein, aldaar ten goede komen. W.B Wat de uitbreiding van het Sport park „Meermanskamp" betreft zeg gen de samenstellers, dat spoedige aanleg van een ononderbroken, gras veld tussen het sportpark en de spoor lijn nodig is. Dit veld ware, huns in ziens, in afwachting van de stichting van een tweede sportpark, voorlopig in gebruik .te geven aan de hoc- keyvereniging. Het komt hen voor, dat 't terrein voldoende ruimte biedt voor het. uitzetten van twee hockey velden. Gymnastieklokalen De samenstellers van de sportnota gaan uitvoerig in op de aanwezigheid van gymnastieklokalen voor onder wijsdoeleinden. De bouw daarvan is het eerste aangewezen middel ter le niging van de behoefte aan overdek te accommodatie ten behoeve van het onderwijs in de lichamelijke oefe ning, waarbij alle scholen in de ge meente moeten worden betrokken. Daarnaast kan in de behoefte worden voordien door middel van de bouw van sporthallen (-zalen) en overdek te zweminrichting. De kleine binnen-(zaal-)sporten, zo als gymnastiek (turnen), tafeltennis, judo, .gezelligheid'-volleybal en bad- Artsen Van vrijdagmiddag 5 u. t.e.m. dins dagmorgen 8 u. uitsluitend voor spoedgevallen W. R. van Couvvelaar, Holterenksfraat 18, tel. 2750 Voor boodschappen bellen 's mor gens om 11.00 u. 's middags om 4.00 u. Wijkverpleging Zuster W. Slomp-v.d. Stouw, Won- daalstraat 10, Markelo tel. 05476- Ambulancevervoer J. Aanstoot, tel. 2080-1338 b.g.g. ga rage A. Müller, tel. 1320. Tandartsen J. van Enk, Burg. v.d. Bergplein 33, Wierden. tel. 05496-1634. Paasmaan dag A. G. Hoekstra. Scherpenzeelse- weg 8, Goor, tel. 05470-2500. Spoedge vallen 6-7 u. namiddags. minton en dertelijke kunnen ruim telijk gezien op behoorlijke wijze wor den beoefend in de voorzieningen van het onderwijs. De gymnastieklokalen bij de scholen dienen dan echter in tegraal ter beschikking van de ac tieve recreatie te staan en daar voor te zijn ingericht. Na opsomming van de verschillende verenigingen, welke deze sporten beoefenen, komen zij tot de conclusie, dat de beide be schikbare gymnastieklokalen momen teel op redelijke wijze in de behoef te aan zaalruimte voor een aantal takken van binnensport en voor trai ningsdoeleinden voorzien. Na de in gebruikneming van een nieuw gym nastieklokaal in „De Kol", voor de bouw waarvan plannen bestaan, zal ook voor de toekomst voldoende zaal ruimte aanwezig zijn. Een bezwaar is echter, dat gymnas tieklokalen voor het merendeel van de zaalsporten niet voldoen aan de eisen, die deze takken van sport aan de afmetingen van het speelveld en aan de hoogte van de zaal stellen o.a. voor het spelen van officiële wedstrij den. Hoewel in Holten een geschikte vóor- _ziening voor zaalsi^ortbeoefening ont breekt, wordt reeds een aantal tak ken van (zaal)sport beoefend, waar voor, naar de opstellers zeggen, een grotere zaalruimte beschikbaar moet zijn of bestaat een grote belangstel ling daarvoor. In bepaalde gevallen wordt gebruik gemaakt van sporthal len in naburige gemeenten n.l. Nijver- dal (op plm. 15" km) en Goor (op plm. 16 km). Afmetingen sporthal Zij achten dan ook de bouw van een speelvloer van minimaal 22 x 42 m cn eenhoogte van 7 meter noodza kelijk. Deze zou gebouwd kunnen worden in de omgeving van de scho lengemeenschap in het plan „De Haar." Een combinatie sporthal-ke gelbaan zou eventueel in overwe- gingkunnen worden genomen. De plannen dienen reedsin een vroeg stadium om.m. aan de autoriteiten van het Ryksschooltoezicht de prov. sportadviseur en aan de N.S.F., afd. Sportaccommodaties, te worden voor gelegd. Toekomst Wat de toekomstige behoefte aan (sport-) voorzieningen betreft, zijn de opstellers der nota van mening, dat een min of meer nauwkeurige benadering van de toekomstige be hoefte niet eenvoudig is. Allerlei fac toren beïnvloeden immers de omvang van de sportbeoefening, met o.a. een belangrijk aspect vanzelfsprekend de. te verwachten toeneming van het inwonertal. Als andere aspecten noe men zij, een al dan niet toenemende belangstelling, verschuivingen in de aard van de sportbeoefennig (wed strijdsport-, recreatiesport - veldsport Een bonte en kleurrijke stoet trok za terdagmiddag vanaf het plein bij de Centrale Bakkerij „De Halm" met de Holtense Muziekvereniging HMV en het H.M.-Tamboercorps voorop door een deel van het dorp- De route was als volgt: Industrie straat - Kolweg - Kolweg - Kerkstraat - Haarstraat - Diessenplasstraat - korte Diessenplasstraat - Larense- - zaalsport)de welvaart en de spreiding daarvan onder de bevol king, de vrije tijd en wijze van beste dingen deaanwezigheid van alter- De kwantitatieve invloed van deze factoren is niet exac! te bepalen. Re gelmatig zal bijvoorbeeld om de 5 ja ren een onderzoek naar de werkelij ke behoefte moeten worden inge steld. Uitgaande van een mogelijke ver dere groei der gemeente tot ca. 95.00 inwoners in 1985 menen de opstellers van de nota, dat met de dan beno digde voorzieningen, inclusief de reeds bestaande accommodaties, re kening moet worden gehouden t.w.: 1 sporthal, 6 westrijdveldcn voetbal, 2 hockey-wcdstrijdvelden, mogelijk 1 zevenhandbalveld, 2 trainingsvelden voetbal, 1 idem hockey, 4 tennisba nen, 1 buitenmanége, mogelijk 1 bin- nenmanége en 1 trimparcours. Ijsbaan In de Sportnota wordt er o.m. nog op gewezen, dat de particuliere landijs- baan (De Noordpool, red.) van plm. 50 x 120 m waarschijnlijk zal moeten worden verlegd in verband met de doortrekking van de nieuwe pro vinciale weg Laren-Holten, (pierover wordt momenteel onderhandeld W. B.). Een nieuwe ijsbaan zal dus moe ten worden gevonden. Het is een bekend verschijnsel, dat de beschikbaarheid van goede accom modatie de sportbeoefening sterk sti muleert. Zo bestaat er volgens de opstellers der nota b.v. belangstelling voor de oprichting van een zaal handbalclub. Zij zijn van mening, dat naast de hiervoren opgesomde voorzieningen specifieke voorzieningen voor de zgn. sportieve recreatieve zaak niet kun nen worden gemist, zoals kano-en vis vijvers, trapveldjes, ruiterpaden, midgetgolfbaan, kegelbaan, trimpar- koers, etc. Voor de goede gang van zaken de len wij mee dat we de kinderen Eer ste Paasdag om half elf bij de Dorpsschool verwachten. We gaan dan samen naar gebouw „Irene" om Paasfeest te vieren. De ouders kun nen hun kinderen om plm. half twaalf afhalen. Het Zondagsschoolpersoneel. Op de Eerste Paasdag wordt er door de leden van de Hervormde Jon ger endienst en de Hervormde Jeugd dienstcommissie een Paasochtend ge organiseerd. Wij waren van mening dat het deze keer niet alleen een dienst moet zijn, maar dat we ook naar buiten moeten treden. Daarom worden alle jongeren opgeroepen om op le Paasdag 's morgens om 7.30 uur bij 't gebouw „Irene" te zijn. Vandaar gaan we naar het Bejaarden centrum „Diessenplas" waar we voor de bejaarden gaan zingen en bieden we als paasgroet een bosje bloemen aan. Iedereen kan die morgen één of meer boeketjes voor de hejaarden kopen. Palmpasenoptocht trok met „HMV" voorop aoor een deel van het dorp. weg - Dorpsstraat - Stationsstraat - Kerkhofsweg - „De Halm". In tegenstelling rret andere jaren waren er deze keer geen geldprijzen beschikbaar gestelc. maar dit was voor de jeugd geen reden om er niet wat moois van te maken. De jonge lui hadden weer heel erg hun best gedaan. Er was ook nu weer heel veel werk gemaakt van het optuigen van de palmpasens die, h»swel dit niet was geëist, aan bepaalde folkloristische ei sen voldeden. Een jonge dennetak, 5 takjes in de kop (afgeschild), ver- In de Huishoudschool heeft dokter M. H. Kalisvaart van Bathmen het examen afgenomen van 19 cursisten, die in de afgelopen winter 'n EHBO- cursus hebben gevolgd onder leiding van dokter J. H. A. Bruins te Holten met als assistenten in de verbandleer de heren P. A. Rugenbrink, P. Viet en A. Jalink te Holten. Van de 19 cursisten slaagden er 18 voor het diploma. De geslaagden zijn de dames M. C. Heck-Dalmeijer, W. Wegstapel-Aaltink, T. Wolters-Jonge- dijk, L. W. Nijland-Klok, G. Kraay- den Heeten, G. v.d. Berg-Muntinga. J. B. Smitpvan Rijsewijk, J. H. Kloos terboer, J. A. Stevens, A. G. Bergs- ma, W. M. Nijland, G. Vlogtman, B. Huzen. S. Heil en de heren H. Wan- sink, W. Eshuis en C. van Iperen. Tijdens een gezellig samenzijn bracht voorzitter A. Jalink dank aan exami nator dokter Kalisvaart en aan do cent dokter J. H. A. Bruins. Na het bezoek aan de „Diessenplas" gaan we terug naar „Irene" waar ds. P. Lugtigheid in de dienst die om half negen begint zal spreken over het onderwerp „Waar allesom draait". Aan deze dienst zal het Jongerenkoor meewerken. Om plm. 9.45 uur zal er een brood maaltijd zijn met de jongeren. Voor de broodmaaltijd onmiddellijk opge ven bij Jan Ulfman, D 31, tel. 1708, Janny Meijer, burg. v.d. Borchstraat 30, Ans Aaftink, Oranjestraat 24, tel. 1492. Tot ziens op le Paasdag. De Jeugdcommissie. sierd met papierknipsels en kunst bloempjes, op de toppen van de tak 5 zwaantjes, broodvogeltjes m£t een krenteoog en een rad (krakeling) om de takken. De broodkrans herinnert aan over oude haaroffers, de vogels (met even tuele eieren) symboliseren het nieu we leven dat met de lente begint en de zwaan is de vogel die de godin Frigga (in de Noorse mythologie echtgenote van Odin) uitbeeldt. De gehele palmpaas is eigenlijk een ver kleinde meiboom, een vruchtbaar heidssymbool. Alle kinderen die aan de Palmpaasop- tocht meededen werden door de Stich ting voor Sociaal- en Cultureel werk in Holten, die de tocht organiseerde, getrakteerd. Uit een keurig verzorgde en uitge breide brochure, welke deze week in een groot deel van de nieuwe woon wijk De Haar onder de bewoners werd verspreid blijkt, dat de aan vankelijk in de Canada- en Verzet- straat gestarte buurtvereniging haar aktiviteiten daadwerkelijk gestalte gaat geven. Tevens blijkt dat deze buurtvereni ging, naast de Canada- 'en Verzet- straat, thans ook de Houtweg. Ab Jansenstraat, Nagelhoutstraat. Kene- manstraat en de Looikolkstraat omvat, waarmee deze buurtvereni ging is uitgegroeid tot wellicht de grootste van Holten, FEESTAVOND Zaterdagavond 20 april a.s. zal, in gebouw „Rehoboth" de definitieve op richtingsvergadering worden gehou den. Aan deze avond zal een hoofd zakelijk feestelijk karakter worden gegeven. Na bestuursverkiezing zal die avond worden doorgebracht met „Bingo" (waarvoor 60 prachtige prij zen ter beschikking staan), terwijl als sluitstuk een discobal zal worden ge houden. KINDERSPEELDAG Zaterdag 13 april a.s. zullen de kin deren van de leden de gehele dag worden bezig gehouden met spelle tjes. Dit kinderevenement zal plaats vinden op een nog braak liggend ter rein aan de Kon. Wilhelminastraat. Wind en weder dienende zal alle kin deren, in de leeftijdsgroep van 3-12 jaar een uitgebreid spelprogramma worden aangeboden. NOODWFVST Verder blijkt uit de brochure dat vol doende medewerkers konden worden gevonden voor 'n zgn. ..Nooddienst". Deze nooddienst, welke geen ver lengstuk wil zijn van reeds bestaan de diensten zoals Gezinszorg, kan desgevraagd door de leden worden in geschakeld voor eerste opvang van de VERLOREN: Jongens-horloge, merk Helicon, zwart-rood bandje; huissleu tel; dames-fiets, merk B.S.A.; gouden broche; jongens-jasje; school-etui met huissleutel; bal; Jongens-horloge, merk Centra, rood leren bandje met ronde gaatjes, blauwe wijzerplaat, bril, bruinachtig montuur (tempel-Er- melo) Fiets-tas Bruine bodschappentas, skai gevloch ten hengsels, step, kleur rood. GEVONDEN: Plastic portemonnee; bank-biljet van f 5,-; zilveren-schakel band; bromfiets verzekeringsplaat je FTT-179; bruine huishoudporte monnee; huissleutel. HOLTEN Ondertrouwd: H. Krikkink, 21 jr. Holten en M. A. Lourens, 19 jr. Hol ten. M. ter Stal 26 jr. Holten en M. J. Koopman 27 jr. jr. G. W. Huisken, 24 jr en E. J. Trekop, 19 jr. Getrouwd: H. J. Timmer 29 jr. Groningen en T. G. Mud. 28 jr. Gro ningen. G. H. Oosterveld 23 jr. en E. J. Ruiterkamp 19 jr Lochem. J. A. Roelofs, 23 jr Hellendoorn en G. Boode 25 jr. Overleden: W. Blumink. 64 jr. BEVOLKING Ingekomen: F. D. Knobbe en gez. van Kenya. Mevr. C. Kooiman-Smits van Oostenrijk. H. L. Visser van Amsterdam - G. J. Vruggink en echt genote naar Wierden. A. Brand en gez. van Deventer. A. de Jong en gez. van Wassenaar. Mevr. M. G. Tiekink-Klein Koerkamp van Raalte- Vertrokken: P. J. S. Zwart en gez. naar Rijssen. Mevr. A. J. Rotman- Reilink naar Apeldoorn. Mej. T. M. A. de Wild naar Warnsveld. T. Briganti naar Hellendoorn. Mej. G. H. Veldhuis naar Hardenberg. F. van der Veen en gez. naar Lely stad. D. Briganti en gez. naar zaanstad. kinderen en het verzorgen van de boodschappen bij ziekte, aanvullend vervoer van- en naar het ziekenhuis en wat er zoal meer aan hulp in een gezin nodig zal blijken te zijn. Een be roep op deze nooddienst kan worden gedaan bij: mevrouw Hoogkamer, Canadastraat 33, telef. 2397 en me vrouw Stuut, Verzetstraat 22, telef. 2637. FOTOCLUB De aanvankelijk genomen initia tieven tot de oprichting van een fo toclub zijn gestaakt omdat gebleken is dat in Holten reeds een uitsteken de foto-hobbvclub opereert (onder deel van de Stichting Sociaal en Cul tureel werk), welke gevestigd is in 't „Paalhuus", waar men over een der mate professionele apoaratuur be schikt, dat het onzin zou zijn hierin te gaan doubleren. VISSEN F,NT WAUT'OPEN Tenslotte bestaan bij het bestuur ernstige plannen om, bij voldoende deelname, het water in de Noordzee en h°t TTss-lmeer tot bedenkelijk laag peil te brengen wegens de naar die wateren door haar te organiseren vistochten. Daarom is het zeer wel te verwach ten dat men binnen niet al te lange tijd ook kan wandelen op het Neder- plat. In afwachting daarvan meent het bestuur er alvast goed aan te doen onder de leden te peilen in hoe verre bij hen belangstelling bestaat „,^^'nnpn. Men denkt daar toe een tocht te gaan maken naar •rburen in ds kop van Gronin gen. Allemaal ideeën en initiatieven waarop de bewoners 't antwoord zul len moeten geven. Vrijdag 12 april Heropening ,,De Bouwhal" Pannen bakkerstraat (zie adv.). Zaterdag. 13 april Kinderspeeldag voor kinderen van leden van de buurtvereniging „De Haar" aan de Kon. Wilhelminastr. Zondag 14 april (le Paasdag) 14.00 u. Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). Paasmaandag 15 april 19.30 u. Dansen in Bar-dancing ..Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 15 t.m.zaterdag 20 april Simavicollecte (zie ber.). Dinsdag 16 april 20.00 u. Vergadering MAC „De Hol terberg" bij „De Biester". 20.00 u. Ledenvergadering afd. Hol ten PvdA in bovenzaal „Vosman". Woensdag 17 april 20.00 u. Bijeenkomst Herv. Vrouwen groep Dijkerhoek in „Bethanië". Donderdag 18 april 20.00 u. Vergadering afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in zaal „Vosman" Dr. v.d. Velde uit Deventer spreekt over „Hart en bloedvaten". Vrijdag 19 april 18.30 u. Inzameling van lompen voor de Holtense Muziekvereniging „HMV" fzie adv. en bericht). „Blauw Wit '66" (zie ber.). 19.00 uur Koekverkoopactie ZVV 20.00 u. Verwerping van krentebrood etc. in gebouw ..Irene" (zie adv.). 20.00 u. Gezellige avond Veren, voor Openbaar Onderwijs „VVO" voor le den en belangstellenden in zaal „Vosman" (zie adv.). Voorverkoop kaarten Motocross te Holten bij café „De Biester", Sta tionsstraat. Zaterdag 20 april Voorverkoop kaarten Motocross in café „De Biester". 20.00 u. Feestavond Buurtvereniging „De Haar" in gebouw „Rehoboth", Stationsstraat. Zondag 21april Motocross on de Zuurberg (zie ber.) Maandag 22april Hi-renkapsalon W. Drent en Zn. de gehele dag gesloten (zie ber.). 19.45 u. Bijeenkomst Plattelandsvrou wen afd. Espelo ..Handenarbeid", door mej. J. Roelofs te Holten. 20.00 u. Forumavond drie Vakcen trales in hotel „De Keizer" in De venter. Maandag 13 mei 20.00 v. Ruilavond Holtense Postze gelclub „HPC" in zaal „Vosman". Ned. Herv. kerk: Eerste Paasdag: 8.30 u. ds. Lugtigheid (Jeugddienst) 10.15 u. ds. Lugtigheid. Extra collec te: Algemeen Kerkewerk Gen. Syno de. 7.30 u. Paasmaaltijd Jongeren- dienst in „Irene". Oppasdienst: me vr. Boogaard, Lenie Schellevis en mevr. Louws. Paasmaandag: 8.30 u. ds. C. C. Aö- diek. Gerei', kerk: Eerste Paasdag: 3.30: 10.00 en 15.00 u. ds. H. van Twillert. Oppasdienst: mevr. Kruithof-Krui melaar, mevr. J. A. Aanstoot-Beld- man, mevr. Stam-Stam en Wilma Koordes. Paasdag 9.30 u. ds. H. van Twillert. Zangdienst m.m.v. blokfluitensem ble en c mes zangduo. Tijdens de Paasdagen is de ene collecte bestemd voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor kerk- verbouw. R-K. kerk: Zaterdag 13 aprü 23 u. Paaswake. Eerste Paasdag 9.30 u. Heilige Mis. Paasmaandag: 9.30 u. Heilige Mis. DIJKERHOEK: Eerste Paasdag 10.00 u. ds. C. C. Addink. Extra col lecte: Alg. Kerkewerk Gen. Synode. OKKENBROEK: Eerste Paasdag 10.00 U. ds. M. de Heer. Uitgangscol lecte: Paascollecte. 14.30 u. Kinder- dienst Zondagsschool in de kerk. Paasmaandag 10.00 u. ds. J G. Beerthuis van Bathmen. NIEUW HEETEN: (*i'.K kerk)- Za terdag 20.00 u. Eerot-i Visdag 8 00 en 11.00 u. Paasmaandag 8.00 U.00 u. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dék- ker, tel. 1438 b.g.g. mevr. J. Beld- man-Aanstoot, tel. 1799. Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in 't Groe ne Kruis gebouw. Gaardenstraat 33 G>. J. Kraay, tel. 2299. Maatschappelijk werk Bureau wegens vakantie gesloten van vrijdag 12 t.e.m. vrijdag 19 april. Dierenartsen W. C. W, Wamelink Churchillstraat 107, tel. 2004. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst Tot en met zondag 14 april H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Maandag 15 t.e.m. zondag 21 april J. Hof. Schepenenstraat 16, tel. 1697. Aangifte van gestorven dieren op za terdag van 9-11 u. aan het slacht huis, tel. 1318. Storingsdienst Van zaterdag 13 april t.e.m. vrijdag 19 april: ELECTRA: H. J. Wansink, Lageweg 9. tel. 2789. GAS: J. Bosschers, Beuseberg 54. tel. 1945. Brandmelding OVERDAG: tel. 1325 (Politiebureau) 's NACHTS: tel. 1224 (G. W. Kna pen) b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harm- sel). m E ja W* I .v y-;

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 1