Pupillentoernooi SV „Holten" Resultaten SV Holten (junioren) Holten gelukkigste in matig duel Tonnie Beldman naar finale in Almelo olop spanning en sfeer bij Blauw Wit-D.V.O. Zo speelden de Blauw Wit junioren Nico Arfman eerste 2e N.C.A.B. cross in Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.V. Holten in Blauw Wit junos succesvol bij het zaalvoetbal CARNAVALS OPTOCHT OP 23 FEBRUARI Pony ruitere in de prijzen Jaarvei gadering Chr. Plattelandsvrouwen Gevonden - Verloren J. van Asselt beste schutter „Tarzaneup 74" Dinsdag 5 uur, stadion „De Haar Feijenoorcl-Sparta Twente - Den Hang A.Z. - Sparta P.S.V. - Amsterdam Spanning in le klas Overijsselse Schaakbond Holtense EHBO-ers wonnen in Goor Geen winst voor BATO II Welfare Rode Kruis PROGRAMMA BLAUW WIT Schaakuitslagen SV „Holten" Uitslag bridgeclub „Holten" BONDSSPAARBANK Holten naar koploper NEO Programma SV „Holten" Vrydag 8 februari 1974 i Tn een door een behoorlijk aantal toeschouwers bezochte wedstrijd heeft Holten revanche genomen voor de des tijds geleden nederlaag in Hengelo te gen B.W.O. Het werd een matige wedstrijd, waar bij Holten in de 23e minuut door A. Reylink de openingstreffer scoorde, nadat hij de bal uil een prachtige pass had ontvangen van H. Brons voort en hij een onverwacht schot los liet wat in de uiterste hoek verdween. BWO kreeg nog wel kansen in de eer ste helft, maar echt gevaarlijk waren de Blauwwitten niet, zodat de Hol- tense verdediging geen tegentreffer behoefde te incasseren. Na de thee een gelijkopgaande strijd waarbij Holten met J. v. Pluu ren in de aanval toch wel iets gevaar lijkerwerd. Het was dan ook ver diend, dat 5 minuten voor tijd Brons- voort op het randje van buitenspel al leen doorbrak en na de Hengelose doelman omspeeld te hebben beheerst scoorde 2-0. Verder valt er over de ze wedstrijd die uitstekend werd ge leid door scheidsrechter van Tonge- Zoals bekend organiseert de. Holten- se Carnavalsvereniging ,,De Fien- preuvers" ook dit jaar weer een op tocht, waarvoor inmiddels reedss een flink aantal inschrijvingen zijn bin- wordt in 't geheim druk gewerkt aan nengekomen. Op tal van plaatsen de opbouw van wagens etc. Ook zijn weer een groot aantal groepen, duo's en „alleenstaanden" volop in de weer om .er iets moois van te maken en de optocht zal ongetwijfeld weer iets groots, iets heel bijzonders worden „De Fienpreuvers" willen dit carna val tot een feest maken voor alle Hol tenaren en het moet gezegd de groei zit er lekker in en het loopt prima Aanmelden voor deelname graag meteen bij E. D. Vincent, Vixseboxseslraat 14. tel. 1888 Akkerman,, Holterenkstraat 1 2149. tel. Op. vrijdag l februari had tijdens een feestelijke bijeenkomst in hotel „De Zon" te Goor de prijsuitreiking plaats van de op 29 december verre- den zg. „Winterrit" van streek 5 en 6. Er namen 'aan deze rit ponyru iters deel. ruim 150 derde prijs werd behaald door Karin Brouwers Riek Veneklaas en Marieke Robers! Jan Vos, Jan Pieffers en Jan Brons voort kregen een vijfde prijs. De Bergruiterponyclub nam op zaterdag - februari met 7 combinaties deel aan een „Indoor-wedstrijd" in manege „De Bosrand" te Almelo. Ook hier werden goede prestaties geleverd. In eat. B. behaalde Hans Barvelink met „Rex" een 4e plaats (2 keer foutloos rond). Patricia van Berkel bleef in de cat. C foutloos en Jan Vos liep 3 strafpunten op. In cat. D. startten Riek Veneklaas, Harm Jan Robers en Jan Bronsvoort. Ze kregen resp. 7, 7 en 8 strafpunten. ren uit Emmeloord, weinig len vandaar dit beknopte te vertel- verslag. Stand 4B NEO 15 13 1 1 27 32-9 Wierden 15 8 3 4 17 25-13 GFC 15 6 5 4 17 22-19 Holten 15 6 4 5 16 23-20 Wilh.school 15 7 2 6 16 12-13 Enter 15 5 5 5 15 16-14 Reutum 15 6 2 7 14 16-16 BWO 15 5 4 6 14 14-17 Hector 15 5 3 7 13 20-25 Lap 15 4 2 9 10 14-27 Unisson 15 1 6 8 8 9-20 De leden van de afd. Holten van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond (CPB) kwamen in jaarvergadering bijeen onder leiding van mevrouw van Eng- brink-Ramaker. Zij liet bij de aan vang zingen gezang 91 vers 1 en hield, na te zijn voorgegaan in gebed een meditatie naar aanleiding van het schriftgedeelte Jesaja 55. Na een woord van welkom bracht de secretaresse mevrouw Bulsink-Bak- ker het jaarverslag uit en gaf me vrouw Brinkman-Dij kink een financi eel overzicht over het afgelopen jaar. Bij de geboden bestuursverkiezing werd in plaats van mevrouw Brink- man-Dijkink gekozen mevrouw De Wit-Dor. De presidente sprak een woord van dank tot mevrouw Brink man die een aantal jaren met ac ratesse de penningen beheerde. Haar werd een geschenkbon aangeboden. Na de pauze werd de leiding overge dragen aan mevrouw van Iperen die met assistentie van de dames Wig- gers-Aanstoot, Brinkm an-Dijkink. Hoekjen-Stam, Dul en Getkate het spel „Trek aan de bel" verzorgde. De zeer gezellige avond werd beslo ten met het zingen van het bekende lied „Dankt, dankt nu allen God". De collecte die in de pauze werd ge houden ter bestrijding van de kosten van deze avond bracht, f 89.50 op. Gevonden: Bankbiljet, 2 sleutels, lips, schuurtype,; braadslee. Verloren: Blauwe portemonnee inh. f 1,75; broche; grijze damesfiets, lamp stuk; donker bruine damesgla- Sint Bernhardshond; bruine sjaal. Tonny Beldman met zijn pony „Springfield" in aktie bij Sprin gen Klasse B. De beide vertegenwoordigers van de P.C. „De Oosterhofruitertjes" Bert van de Maat en Tonnie Beldman heb ben zaterdag 2 februari j.l. met zeer veel succes deelgenomen aan de manegewedstrijden in „De Bos rand" te Almelo. In de klasse L. wist Bert v.d. Maat met Judy" 2 x foutloos te rijden in de tijd van 62 seconden wat hem de 5e plaats opleverde in de cat. A-B. Daar hij bij de vorige wedstrijden eveneens de 5e plaats bereikte Bij de in zaal „Vosman" door schietvereniging „De Eendracht" 't clubkampioenschap gehouden wed strijden werden de volgende punten gescoord: Groep A: 1 J. van Asselt 122 p.; 2. G. J. Schuppert 118 p.; 3 G. A. Ha verslag 116 p. Groep B: 1 G. Jansen, 121 p.; 2 J. Aanstoot 119 p.; 3 D. J. Nijendijk 112 p.: 4 D. Jansen, 110 p.; 5 A. Paal man 99 p. Groep C: 1 IA. J. Bieleman 109 p. (2x10 en 5x9); 2 G. Schöppers 109 p. (2x10 en 2x9)j 3 F. J. Sluiter 105 p.; 4 J. C. Lamping 98p; 5 E. Grooten- traast 96 6 G. J. Sluiter 95 p.; 7. J. Louwerenburg 85 p.; 8 H. J. Bek- kernens 65 p. Algelopen zondag werd de laatste ronde gespeeld in de onderlinge com petitie" voor de lagere elftallen s.v. Holten om de „Tarzantrofee" Holten 4 liet zich "deze laatste ronde niet meer verrassen door het „zevende' hoewel de uitslag 3-2 de spanning wel liet blijken. Toch was er weer Keeper! La gaan die bal! Loop tocb vrij! Een enorme redding van Treytel in de wedstrijd Feyenoord-Sparta. De bijzondere spelregels geven nog wel eens moeilijkheden. Plotseling: 0-1. Grote reugde en gro te teleurstelling. Sparta blijft in de aanval. De verdediging van Feyenoord groeit, met overleg, naar grote hoogte- Bal tegen het plafond. „Vrije trap", beslist de scheidsrech ter. Sparta reageert onmiddellijk en scoort met een prachtig effectvol schot: 0-2. De blauwhemden va, Feyeinoord houden zeer sportief vol, maar zijn vandaag, mede door de geringere lengte, duidelijk de mindere. De spanning stijgt bij vele cor-ners op het Sparta-doel. Grote ontsteltenis als de scheidsrechter een doelpunt van Feyenoord afkeurt. „Te hoog", is het oordeel van de strak, maar zeer deskundig leidende arbiter. Na de rust brandt de strijd weer in alle hevigheid los. 'Van vermoeidheid is blijkbaar geen sprake. Er wordt om elke centimeter gestreden. Het publiek (ouders zijn van harte wel kom in de gymzaal aan de Raar- straat) begint zich steeds heftiger te roeren. Er worden zelfs strijdliederen gezon gen. Sparta moet veel corners weg geven. In de stand komt echter geen verandering meer. Feyenoord-Sparta, 0-2. Ton Thie is vandaag in het blauw. Den Haag trapt af en gaat onmid dellijk fanatiek in de aanval. „Hands!" De vrije verdedigiger van Den Haag komt naar voren en scoort indirect. Oal. Twente-keeper Schrijvers heeft geen enkele kans. Achterberg zwoegt, maar Twente kan niet. in haar spel komen. Als twee Den Haag-spelers elkaar de bal proberen te ontnemen ont staat er groot tumult. Er worden en kele harde woorden gesproken. De technische aanwijzingen vliegen over en weer. Onverwacht scoort Den Haag 0-2. Twente laat zich in de verdediging drukken en gelooft niet meer in ei- ge kunnen. Enkele spelerswisselingen brengen he laas geen oplossing. Qen Haag blijft de betere ploeg. Plotseling neemt een middenvelder de duim uit de mond en loeit een doelpaal omver. Voldaan gaat de du weer terug naar zijn oude plaatsje. O Kort daarop een groot misverstand Jn de Twenteverdedigigng: 0-3. énkele seconden later is het reeds 0-4. Als tenslotte één van de verde digers, onêc]iuldig verheugd, in gen doel schiet is destrijd gestre den, 0-5. Schrijvers gooit de handschoenen de hoek, pinkt een traan weg, maar geeft toe dat ze vandaag hun dag niet hadden. Na de zege op Feyenoord denkt Spar ta een gemakkelijke overwinning te behalen op AZ. Afgaande op de ver beten gezichten heeft AZ echter an dere plannen. Ze ontketenen dan ook een geweldig beginoffensief. De coach van Sparta schreeuwt zich schor en uw verslag gever wordt bijna van de stoel ge schoten. Een geweldige redding van de AZ- keeper voorkomt dat. tegen de ver houding in, zijn ploeg op een ach terstand komt. Langzamerhand neemt Sparta toch het initiatief over, maar de verdedi ging van AZ sluit als een muur. Heftige beroering ontstaan als de trai ner van Sparta uit het veld wordt verwijderd. Bij de rust is de stand nog steeds 0-0. Na de rust spreken alle spelers hun laatste krachten aan. Vrije trappen, corners, fantastische reddingen, gezwoeg en geschreeuw, nagelbijtende leiders. De spanning stijgt ten top en is tenslotte te snijden. In de zenuwen van de laatste se conden maakt de uitstekende AZ-kee- per een klein foutje: 0-1. Een gelijk spel was juister geweest. Maar ja, het doelpunt telt. Een geweldige wedstrijd: AZ-Spart? 0-1. Ondanks een blessure speelt Jan van Beveren. Misschien een foutje van Rijvers, want reeds na 20 seccnden scoort Amsterdam: 0-1. Halve-wege de eerste helft, na een heftige doel- worsteling, kijkt P.S.V. tegen een 0- 2 achterstand aan. Rijvers tem het niet meer aanzien en gaat «p zoek naar een asbakje. Hij had meer vertrouwen in zijn spe lers moeten hebben, want lij is.nau welijks verdwenen of P$V scoort met een sublieme kopbal 1-2. De spanning is weer volledig terug. Het geschreeuw, wordt steker en de koppen roder. Na een jeriode van PSV-overmacht is er plrtseling een uitval van Amsterdam: -3. Door dit doelpunt wordt le strijd rus tiger, maar de helden blijven strij den. PSV krijgt tenslotte l<on naar wer ken als het hun toch nog lukt om een tweede doelpunt e scoren. PSV- Amsterdam: 2-3. een verrassing n.l. de overwinning van het 6e tegen het 5e elftal. Door een enorme inzet wist dit elftal een achterstand van 3-1 om te zetten in een 4-3 overwinning. Door dit resul taat kwam het 10e elftal .(vetera nen) op de 2e plaats wat toch wel een prachtige prestatie is. Ook zij gingen de laatste wedstrijd naar een regelmatige overwinning op het 8e (3-1), Met nog één inhaalwedstrijd te spelen n.l. 6e-7e is de voorlopige eindstand als volgt: Holten 4 6-11. Holten 10 6-9. Holten 5 6-8, Holten 6 5-6, Holten 8 6-4 Hol ten 7 5-2, Holten 9 6-0. In de eerste klasse van de S.B.O. is de spanning aan de top van de rang lijst te snijden. Het leidende Almelo kreeg bezoek van het op de twee de plaats staande Esgoo 2. Het is een zeer spannende strijd geworden, die door de Enschedeërs verdiend is ge wonnen en daardoor de eerste plaat9 weer hebben heroverd. Drienerlo 2 deed het Witte Paard met een zeer zware nederlaag huiswaarts keren, waardoor zij nog vaster op de onder ste plaats geraakte. Oldenzaal greep de laatste kans om nog in aanmerking te komen voor de overgangsklasse met beide handen aan door Vriezenveen met een flinke nederlaag terug te wijzen. Uitslagen: Drienerlo 2Het Witte Paard 1 9-1; Almelo 1—Esgoo 2 3,5- 6.5; Hengelo 1-Delden 1 (uitgesteld 05-2-74): Oldenzaal 1Vriezenveen Stand: 1 Esgoo 2 10 uit 6, 41.5; 2 Al melo 1 10 uit 6 35; 3 Hengelo 1 8 uit Drienerlo 2 7 uit 6 33.5- heeft hij zich ruimschoots geplaatst voor de finale. Tonnie Beldman die in de klasse M. uitkomt wist zaterdag de 2e plaats te bemachtigen in de snelle tijd van 57 sec., gevoegd bij de 3e plaats bij cle vorige wedstrijden geeft dus een overgang naar de finale. Bij de equipe-wedstrijd waren de bei de Oosterhofruitertjes aangevuld met Jetty Koers van de Eschruitertjes uit Wierden te snel voor alle overige equipes en dit leverde dus de eerste plaats op. Zaterdag 9 februari a.s. zullen de Oosterhofruitertjes deelnemen aan de wedstrijden bij manege Heerdink (De Mooie Vrouw) in Almelo. Op de te Goor gehouden regionale wedstrijdavond van de afdelingen Holten, Goor, Diepenheim en Marke- lo van de Kon. Ned. Vereniging Eer ste Hulp Bij Ongelukken behaalde de A-ploeg uit Holten met 163Vs punten de eerste prijs. De winnende ploeg be stond uit de dames B. J. Waanders- Schippers, G. J. Krikkink-Bolink en de heer H. Rozendom. Het eerste team van Goor behaalde de 2e prijs met 139V2 punten. Bij de reserve teams werd Holten met 131 Va punten vierde. Het predikaat „beste commandant" werd toegekend aan de heer H. Rozendom van de afd. Holten. De ploegen werden beoor-deeld door een jury die bestond uit de artsen O. R. Mulder te Goor, H. Verbeek te Markelo en de heer G. J. Gervedink Nijhuis te Holten. Maandagavond moest het tweede da mesteam van Bato maar liefst twee moeilijke wedstrijden spelen. Als eerste kwamen ze uit tegen het eerste damesteam uit Eversberg. Hoewel de Holtense dames sterk aan vallend speelden in de beginfase, wisten zij hun voorsprong niet te handhaven. Vooral het verwerken van óe serve leverde nogal eens moeilijkheden op. Tenslotte wist Eversberg de wedstrijd met 3-1 te winnen. BATO II-LEVO II Meteen naar de wedstrijd tegen het Eversbergse team moesten de Hol tense dames aantreden tegen *t ster ke Nijverdalse team LEVO II. De vorige wedstrijd hadden de Bato- dames op het nippertje verloren, en zij waren nu stellig van plan de Nij verdalse ploeg te verslaan. In de eer ste set ging van fantiek van start. De LEVO ploeg die bij de vorige wedstrijd reeds aanwezig was gewees en de zwakkere plekken van de Hol tense dames had ontdekt, liét het er niet bij zitten. Zij speelden sterk en wisten de eerste set te winnen. Dit was een grote teleurstelling voor de BATO-dames wat in de beginfase van de tweede helft uit hun spel ook duidelijk was op te maken. Ze wa ren echter niet geheel uit het veld ge slagen en wisten zelfs een achterstand van 9-0 in een setoverwinning om te zetten. In de laatste twee sets moesten ze in het Levo team hun meerdere erken nen. Ook ging nu de vermoeidheid een rol spelen. De wedstrijd werd verdiend door LE VO Ggewonnen. Wat de kwaliteit treft was het in de kamp" gespeelde v Blauw Wit en het maar matig maar an het spel be- op „Mcermans- edstrijd tussen Almelose DVO tekort werd ruimschoots gecompenseerd door spanning en sfeer. De gasten die evenals Blauw Wit uit 11 wedstrijden 12 punten ..verza melen" trokken direct na de aftrap fel ten aanval en de Blauw Witte achterhoede werd meteen, al aan dc (voetbal)tand gevoeld. In de 8e mi nuut werd een mooie snelle aanval afgerond met een flitsend schot de linksbinnen Jansen dat doel Frans van Gennep maar net over de lat kon werken. Na plm. een kwar tier was de storm wat geluwd en kreeg Blauw Wit de gelegenheid om met wat meer overleg te spelen en dit resulteerde in enkele gevaarlijke momenten voor het DVO doel. In de 17e minuut redde de doelman (met het nodige geluk) ten koste van een hoekschop die door Aanstoot tl) scherp voor doel werd geplaatst. Ep Beldman nam de bal ineens op de „slof" doch z'n harde schot ging juist naast. Na een half uur spelen ging Cor Beukenkamp even buiten de 16 meter wat aan show doen waar bij hij aan Krabshuis de bal ver speelde. Hij loste een hard schot dat buiten bereik van van Gennep rake lings over ging. Vlak voor rust kreeg Wilco Dikkers, na prachtig solowerk Sp. Rijssen al - BI. Wit al 1-4 Ondanks het betere spel, maar met een wisselvallig fluitende scheids rechter konden de Blauwwitters geen verdiende voorsprong nemen in de eerste helft tegen de Rijssenaren (1- 1). Na rust kende de slecht leidende scheidsrechter een zeer dubieuze strafschop toe. Waardoor de Blauw witters op 2-1 konden komen, maar waardoor de Rijssenaren feller en agressiever werden. Blauw Wit probeerde zo rustig mo gelijk door te voetballen wat resul teerde in een 3-1 voorsprong. Een kwartier voor het einde konden enkele spelers zich niet meer beheer sen. waardoor twee spelers uit het veld werden gestuurd wegens slaan. Het laatste kwartier bleef Blauw Wit de betere ploeg cn in de laatste mi nuut werd het nog 4-1. BI- Wit bl - Wierden bl 1-0 In de eerste helft kreeg Blauw Wil met de wind mee diverse goede kan sen, maar ze werden niet benut. Ruststand 0-0. Na de rust bleef men aanvallen en vanuit een goed spelend middenveld kwam talrijke kansen. Een voorzet van Bennie Aanstoot werd door de keeper van Wierden verkeerd beoordeeld, zodat Oekele Riemersma met bal en al de goal in liep 1-0. Na deze geruststellende voorsprong werd met de wind tegen op safe gespeeld, zodat in de eind stand geen verandering meer kwam. van Henk Aanstoot en een zuivere trekbal. een schitterende kans om de score te openen maar z'n kop stoot belandde tegen de lat. De 2de helft begon Blauw Wit met een sterk offensief en de gasten moesten toen alle zeilen bijzetten om schade te voorkomen. In de 10e mi nuut werd Groeneveld bij een ge vaarlijke doorbraak juist buiten de 16 meter onderuit gehaald cn dit be tekende een vrije trap die door Wil co Dikkers die de DVO goalie kans loos liet (1-0). Blauw Wit bleef na dit succes aandringen en na een kwar tier 2d helft maakte Jaap Thalen met een prachtig doelpunt uit een hoekschop van Aanstoot (1) er 2-0 van. Deze 2-0 achterstand was voor de gasten, geen reden om bij de (voetbal) pakken neer te gaan zitten. Integendeel men ging alles op alles zetten voor een beter resultaat dat tot stand kwam 3 minutn na de 2- 0. Uit een vrije trap van Krabshuis waarop dachten wij van Gennep zich verkeek, althans z'n reactie kwam een fractie van een seconde te laat en dit betekende 2-1. DVO bleef na dit doelpunt stug aandringen doch de Blauw Wit verdediging kapte al le aanvallen resoluut af en in de stand kwam geen verandering meer. Al met al een sportieve pittige wed strijd. Jammer dat de DVO-doelman de Turkse gastarbeider Bayar vlak voor tijd bij (te) moede ingrijpen zo danig geblesseerd raakte dat hij van het veld moest worden gedragen. Hij klaagde over pijn in de zij die volgens een door dokter Bruinst in gesteld onderzoek veroorzaakt zou worden door gekneusde ribben. Stand le klasse A: Kloosterhaar (2) 12 9 2 1 20 36-12 Vesos (1) Drienerlo (3) Bl. Wit (4) Sp. Rijss-en (6) DVO (5) Sp. Denek. (7) Boswinkel (8) Sp. Daarle (9) Eversberg* (10) 12 9 2 1 20 29-13 12 8 0 4 16 23-11 12 6 2 4 14 27-17 12 4 5 3 13 22-22 12 4 4 4 12 18-15 12 2 4 5 8 14-14 11 1 3 7 5 12-39 12 2 1 9 5 10-28 10 1 1 8 -1 7-25 4 punten in mindering gebracht. Zaterdag: Boswinkel-Kloosterhaar, Blauw Wit-Drienerlo, Sp. Denekamp- Vesos, Sp. Daarle-DVO, Sp. Rijssen- Eversberg. Zaterdag 2 februari is in Holten de 2e cross van de N.C.A.B. cross-com petitie gehouden,. Deze werd georganiseerd door S.V. Holten afd. „Atletiek". De eerste wedstrijd voor heren 10.000 meter werd onder ideale weersomstandig heden gelopen, van meet af aan werd er een hevige strijd geleverd door Time Loopers en Hans Posthuma, die uiteindelijk in het voordeel van Tie- me eindigde. Bij de jongens D was het Nico Arf man van S.V. Holten die voor zijn clubgenoot Erik Schippers wist te fi nishen. Bij de dames moest Tonny Schöppers van SV Holten "E. Joustra van ,,VVL" voor laten gaan. Bij de meisjes D wist pupil B Diny ter Harmsel zich toch nog als 3e te kwalificeren. UITSLAGEN: Heren 10.000 m.: 1 T. Loopers „H.A. C 63" 36.37.05; 2 H. Posthuma (pers. lid) 37.24.01: 3 F. Buitenhuis „VVL" 38.26.05, 18 J. v. Pijkeren S.V. „Hol ten" 43.25.06; 23 H. J. Wolterink, SV Holten 44.48.02. Dames 2500 m.: IE. Joustra ,,WL' Schöppers SV Holten. Weinberg, ,,HAC'63". Delden 1 5 uit 25; 6 Oldenzaal 1 4 uit 6 29,5; 7 Vriezenveen 12.... 19 5; 8 Het witte paard 1 0 uit 6 Programma zevende en laatste ron- U l4:, ,Vriezenveen 1-Drienerlo 2 11-3-74 Delden 1Oldenzaal 1; 12-3- <1 Esgoo 2Hengelo 15-3-74 Het Witte Paard 1 Almelo 1. De Welfare-vrijwilligsters van het Rode Kruis die in Holten in 1962 met hun mooie werk zijn gestart hebben in de loop der jaren veel en belang rijk werk verricht in het bijzonder voor de gehandicapten. yr'Jwilligsters, hun aantal is in middels van 3 uitgebreid tot negen, gaan geregeld op bezoek bij hiervoor m aanmerking komende personen en mét een handwerkje en een praatje zorgen ze dan voor een gezellige mid dag. Tn het najaar van 1973 werd eveneens begonnen met een handwerkmorgen >n het Bejaardencentrum „Diessen- plas". Hiervoor bestaat flinke belang stelling en dit werk wordt, zeer op Prijs gesteld. Tegen Pasen zal een verkoping plaats hebben wat in de afgelopen maanden door de „doe het zeivers" is gemaakt. Als leidster van het Welfare-werk fungeert mevrouw G. H. A. Weijl-Goldstein terwijl ver der als Welfare vrijwilligsters werk zaam zijn de dames W. Reederker- Radstake (plv. leidster), A. Kok-de Boer, B. Langenbarg-Hols. H. Maats- Kevelam, J. Nekkers, Wolterink, van Pijpen-Blonk. Blauw Wit 1 krijgt Drienerlo op be zoek. De T.H. studenten zullen moe ten winnen om 'hun kleine kans op de titel te behouden. De gasten beschik ken over een technisch goede ploeg en Blauw Wit zal de handen vol hebben om tot een puntenverdeling te komen. De wedstrijd begint om 3.00 uur. Het programma: Blauw Wit 2— Vroomshoopse Boys 5 2.00 uur; SVZW 5—Blauw Wit 3 1.30 uur; Daarlerveen 3—Blauw Wit 4 3.45 uur; SOS Al- Blauw Wit Al Vertrek 2.45; Sp.Cl. Rjjssen Bl—Blauw Wit Bl Vertrek 1.15 uur; Blauw Wit B2-MW Bl 3.45 uur; Blauw C2—Blauw Wit D 2 uur. 11.21.03; 11.56.01; 13.06.08. Meisjes D 1000 m.: IK. Prinsen „A.V.A." 5.07.06; 2 K. Smit „WL" 5.116.03 D. ter Harmsel SV Holten, 5.34.0; 4 m. Soer SV Holten 5.40.08, 5 R. Broekmaat SV Holten 5.46.05. Jongens D 2500 m. 1 N. Arfman SV Holten 11.20.82, E. Schippers SV Hol ten 11.29.808; 3 L. Kriegsman „Cli max" 11.59.01; 6 J. Masselink SV Holten 12.11.04; 1LD, Schippers. „SV Holten" 12.50.05; 12 E. WiUemink, S.V. Holten 12.54.04; 13 D. Beyer, SV Holten 12.54.06. Senioren: H. H. J. Stukker—T. Braunius 0-1; J. Beltman—J. W. Mid- delink o-l: W. G. Blitz—G. J. Snippert 1-0; H. Nijerees—D. v. d. Knaap 0-1. Junioren: F. Akkerman—H. Meijer 1-0; F. v. d. Berg—M. C. Jansen 0-1; H. JansenJ. Karkdijk 1-0; D. van Beek—E. Mondeel 1-0; H. Jansen— D. van Beek 0-1; F. v; d. Berg—J Karkdijk 0-1. Maandag a.s. speelt Holten voor de officiële competitie van de S.B.O. de uitwedstrijd tegen ENO 3 te Nijvér- dal. De onderlinge competitie gaat maandag a.s. wel door. 1 Heren Geerestein-Iddekinge. 81 p.: 2 Heren Spijker-Disbergen 71 p.; 3. dames van Witzenburg-Ott 67 p.; 4. dames Geerestein-Teusink 65 p.; 5 heren Meijer-Dekkev, 59 p.; 6 Heren Goorman-Groot Obbink 56 p.: 7 heren van Witzenburg-Ott 55 p.; 8 Heren van Zoest-Grobben 51 p. C. van Berkel-Meij- er en R. Hottinga-Lenting. n tot op heden prima. van 2-0. Ze wisten nog gelijk k0. On 9fi ion ,„oe- un n, j men, maar de Blauw Witters won- Op 26 jan. was Hector Cl de eerste nen uiteindelijk met 3-2 gew„S„nêfr' WaarVa" me' I"° De blauwwitters Cl zijn duidelijk gewonnen. op weg dit toernooi in hun voordeel Bij de wedstrijd tegen Holten Cl wa- te beslissen ren alle spelers van Blauw Wit Cl in Goor aanwezig. Holten al NEO al 1-1 Afgelopen zaterdag moest Al aan treden tegen koploper NEO. In de eerste helft een uiterst geconcen treerd spelend Holten, dat de Bornsen op eigen helft terugdrong. Na ongeveer 15 minuten spelen werd het 1-0 voor Holten door een uitsteken de aanval over rechts. Onze rechts buiten kopte de bal goed door en één van de meegekomen middenvelders trok de bal vanaf de cornerlijn terug, waarna de middenvoor resoluut raak- knalde. Ondanks enkele kansen voor Holten werd de ruststand 1-0. Na rust een sterk terugvechtend NEO, dat via een vrije schop, waarbij de Holten-defensie bleef staan voor bui tenspel, de gelijkmaker scoorde. Hierna volgde een op en neer gaan de strijd. NEO kreeg enkele goede kansen, maar goed keeperswerk van de Holten-doelman voorkwam verde re treffers. In de laatste minuut kroop NEO door het oog van de naald, toen een prachtig afstand schot van de Holten linksback via de deklat overging. Al met al een uit slag waar beide ploegen vrede mee konden hebben. SVVN bl - Holten b2 0-1 Holten Bl speelde voor rust met de wind in de rug en wist door goed spel en vlotte combinaties na een kwartier spelen al 2-0 in het voor deel van Holten Bl. Na de rust kwam SVVN geweldig opzetten. De druk op het doel werd dan ook erg groot. Toen het laatste fluitsignaal gegeven werd was het dan ook 2-2. Éen com pliment voor onze doelman die nog een penalty wist te stoppen. Enter b2 - Holten b2 0-1 Onder moeilijke omstandigheden moest Holten B2 zaterdag aantreden tegen Enter B2. Voor de rust speel den de Holtenaren tegen de wind in. De bal werd goed in de ploeg gehou den. Er waren wel enkele gevaarlijke aanvallen van Enter, maar tot een doelpunt kwam het niet. Tot de thee bleef het 0-0. Na de rust ging Holten meteen fel in de aanval. Dit resul teerde in vele gevaarlijke situaties voor het Enter-doel. Het duurde ech ter tot een kwartier voor het einde eer dit in een doelpunt omgezet werd, 0-1 dus. Dit was tevens de eindstand. Wanneer de B2'ers zo doorgaan zit- er een van de topplaatsen vooi hen in. Holten 2 Wierden 2 Het begin was hoopvol voor Holten 2. In de eerste minuten van deze wed strijd konden onze jongens al drie hoekschoppen nemen. Resultaat leverde dit echter niet op. Een onschuldig uitziende indirec1- te vrije schop aan de andere kant bracht meer op, toen een der Geel zwarte aanvallers zich tussen de Hol tei- backs drong en met een fraaie kopstoot doeltrof, 1-0. Holten bleef hierna komen en na een goede aan val over links kwam de bal voor de Wierc-ense goal waar Bi esters klaar stond om het karwei af te ron- en, 1-1. Er was toen precies 12 mi nuten gespeeld. Tot de rust bleef de ze stand gehandhaafd. Na de thee speelde de strijd zich bij na voortdurend af op de- Wierden- helft. „Geheide" kansen deden zich Op 23 feb. SVVN C2. wordt gespeeld tegen Maak het u gemakkelijk, alle geldzaken aan één adres ook voor VOOR MIDDEN EN DOST NEDERLAND Zondag speelt Holten uit tegen kop loper „NEO" (Borne) De zwart-wit- ten staan nu reeds 10 punten voor op nummer 2, zodat hun het kam pioenschap praktisch niet meer kan ontgaan, ook al verwachten we a.s. zondag dat Holten nog 'n verrassing in petto heeft, hoewel er dan wel met meer inzet gespeeld moet wor den dan afgelopen zondag. Vertrek om 13.15 uur vanaf „Meermans kamp". De selectiegroep bestaat uit de vol gende spelers: J. Deyk, G. Paalman, J. v. Pluuren, H. Bronsvoort, B. Kna pen, G. W. Schooien. A. Reylink, G. Oolbekkink. W. Reylink, H. Kalfster- man, J. Ven- kl 'as W. Nijenhuis, A Dekker en E. Mol. voor. doch noch Breukink noch Kalf- sterman konden deze benutten. Het bleef jagen tegen de klok en de tegenstander, maar het Wierden 16- meter gebied was vol en er was geen doorkomen aan en zo kwam het einde van de voor Holten tegenvallende wedstrijd. Holten 6 Holten 5 Wederom heeft de grote favoriet voor het winnen van de Tarzan-eup moeten ervaren hoe belangrijk het is om wekelijks te trainen om met 100 procent inzet te kunnen voetbal len. Holten 6 begon goed. Bennie Paalman scoorde na een goed geno men vrije trap van Jan Wissink. Nog voor de rust stelde Holten 5 orde op zaken door tweemaal te scoren (1-2). De strijd leek beslist toen direct na de hervatting Holten 5 weer uithaal de (1-3). Maar Holten 6 kwam terug. Henk Beldman was de grote man met 2 doelpunten, de tweede via een boogbal van 40 meter afstand. Matchwinnaar was tenslotte Nico ten Veen die dit keer aan één kans ge noeg had (4-3). Vermeldenswaard' is nog de goede indruk die keeper Ri- nus Bekkernens (als vervanger van vaste doelman Van Beek) maakte. Senioren NEOHolten 2.30 u. Holten 2—Bornerbroek 2 10.30 u. NEO 5Holten 3 10.00 u. SOS 3Holten 4 10.30 u. Haarle 5Holten. 5 10.30 u. Heracles 4Holten 6 11.45 u. Holten 7—RKSV 4 10.30 u. Holten 8Enter 8 10.00 u. Omhoog 5Holten 9 11.00 u. Holten 10—SOS 4 10.30 u. Voor vertrektijden zie kastje bij Belt man en publiciteitsbord clubgebouw „Meermanskamp". Junioren pupillen Rietvogels Al—Holten Al 3.00 u. ver- tek 2.00 u. Holten A2 vrij. Holten Bl—De Zweef Bl 3.00 u. Holten B2—SVZW B2 3.00 u. Holten C2—Holten C3 2.00 u. DES E2Holten E3 10.00 u. vertrek 9.15 u. Sp.c. Rijssen E2—Holten E4 11.00 u., vertrek 10.15 u. DES E4Holten E7 11.00 u., vertrek 10.15 u. Zaalvoetbal dinsdag 12 februari: TwentheGo Ahead 5 u. AZF;-yenoord 5 u. Go Ahead- Den Haag 5 u. Amsterdam—Utrecht (6 u.). FC Groningen—De Graafscahp 6 u Woensdag 13 februari Ajax—PSV (6 u.). Mist en nevel zijn erg boeiende fotomotieven. Liefst iets onderbelichten. Met kleuropnamen zijn hier zeer sfeer volle effekten te bereiken. Problemen met de sluitersnelheid? -=— Een vuistregel: alles wat sneller gaat dan een wandelaar: 1/60 seconde of nog korter. Stilhouden van een filmkamera geeft scherpere beelden, 't Is echt geen schande om een statief te gebrui ken of een ander steunpunt.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3