Tweede kennismakingsavond met Haarbewoners n Zondagsdiensten Normen Algemene Bijstandswet Kerkdiensten LAATSTE HERINNERING Feestavond afdeling Holten NVV Mr. Enklaar: Niet alleen welkome gasten maar vooral welkome burgers Een nieuwe Toeristen- kaart van Holten e.o. Burgemeester Enklaar opende nieuwe winkel Schema raads vergaderingen Burgerlijke Stand Betaling abonnementsgeld 1974 GROESBEEKSE TEHUIZEN Jeugddienst in de Herv. Kerk Voordelige vakantie in Overijssel - Ds. Peadcmors beroepen FILM IN „DE SCHURE" Vrijdag 15 febr. 20.30 uur Platen- veiling in „De Schure" ONZE AGENDA OLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 8 februari 1974 26ste Jaargang No. 6 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad'' te Holten Holterberg 13, tel. G5483 - 1234 Adm. Gaardenstraat 17, tel. 05483 - 1533 Hoofdredacteur J- Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483 - 1356 Red. medewerker D J- Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483 - 2699 Uidvertentiepr. 16 ct p. mm. (bij contract lager). Abonnementspr. f3.75 p. kwart., f7.50 p. half jaar, f 15.- per jaar Losse nummers 35 ct. Betaling op giro 875587, Rabo-bank, Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad [ten Wij hebben gemeend er goed aan te doen ook voor de nieuw ingeko- menen van „De Haar-Zuid" vanavond verzamelen te blazen, niet alleen omdat wij er behoefte akn hebben eens oog in oog te staan met hen, die sedert enige tijd de nieuwe bewoners van Holten zijn, maar ook omdat wij menen, dat het nuttig zou kunnen zijn van u te mogen vernemen hoe Holten op u overkomt, om van uw wensen en opmerkingen te vernemen, bovenal ook om u te zeggen, dat u ons niet alleen op deze avond welkome gasten bent, maar dat u ons vooral welkome burgers zijt. Gezamenlijk zullen wij, elkaar ne mende zoals wij zijn, bereid moeten zijn naar elkaar toe te groeien, op dat wij een hechte dorpsgemeenschap zullen kunnen vormen. 't Wonen en leven in 'n plattelands gemeente heeft grote voordelen, niet alleen omdat men de „steenwoes tijn" van de stad kan ontvluchten, dal men kan leven in een omgeving en in een gemeenschap waar het levens ritme wat kalmer is. maar ook om dat daarin de gemeentelijke overheid wat gemakkelijker aanspreekbaar is, omdat daarin nog gelegenhoid is, dat de burger geen nummer is, maar 'n medemens, wiens noden en behoef ten deze overheid ook in het mense lijke vlak ter harte gaan. Onzerzijds zeggen wij gaarne: kom bij ons binnen, neem ons zo als wij zijn, met onze deugden en ondeugden, met onze hebbelijkheden en onheb belijkheden. identificeer u als Holte- naar en wese daar dan ook trots op". Zo besloot burgemeester mr. W. H. Enklaar zijn woord van welkom tot de bewoners van ,,De Haar-Zuid" die op een enkele uitzondering na ge volg hadden gegeven aan de uitno diging van het gemeentebestuur om op deze kennismakingsbijeenkomst in de aula van de Holtense scholen gemeenschap te komen praten en de wensen op tafel te leggen. Schriftelijke vragen Een aantal bewoners had schriftelijke vragen gesteld c.q. opmerkingen ge maakt over onduidelijke huisnum- Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 u. t.e.m. maandagmorgen 8 u. dokter W. R. van Couwelaar. Holterenkstraat 18, tel. 2750 Wijkverpleging Zuster W. Slomp-v.d. Stouw, Won- daalstraat 10. Markelo. tel. 05476- 1242. Ambulancevervoer J. Aanstoot, tel. 1338 b.g.g. tel. 1320 (Garage Muller). Tandartsen A. Hoekstra. Scherpenzeelseweg 8, Gooi-, tel. 05470-3355. Spreekuur voor spoedgevallen 6-7 u. nam. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve -rierdags van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dok- ker, tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 (mevr. J. Beldman-Aanstoot). Fysiotherapie Alle werkdagen behalv- dinsdagmid dag en donderdagochtend in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat G. J. Kraay. tel. 2299 Maatschappelijk Werk Elke werkdag van 9-10 u. inhet Groene Kruisgebouw. Maandagavond van 7-8 u. Dierenartsen W. C. W. Wamelink. Churchillstraat 107, telefoon 2004. Wachtdienst Tot en met zondag 10 febr. C. Mein- dertsma. Bergmanstraat. 12. tel. 2190 Vleeskeuringsdienst Maandag 11 t.e.m. zondag 17 febr. B. Groot Obbink. Kozakkenst.raat 2 tel. 1526. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9-11.00 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Storingsdienst Van zaterdag 9 t.e.m. vrijdag 15 fe bruari: ELECTRA: J. Kolkman, Gaarden straat 13, tel. 1368. GAS: J. Bosschers, Beuseberg 54, tel. 1945. Brandmelding OVERDAG: tel. 1352 <P bureau) 's NACHTS: tel. 1224 (G. W. Kna pen) b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Sormsel). mering. lijndienstbussen van de OAD via de Haar (met een halte bij het bejaardencentrum Diessenplas), ge brek aan parkeerruimte, gladheids- bestrijding, speelgelegenheid voor de kinderen, groenvoorziening, loslopen de honden, aanbrengen van verkeers drempels (er wordt in deze nieuw bouwwijk, waar kinderen op straat spelen omdat er geen trottoirs zijn, vaak veel te hard gereden) straatver- venbus. een telefooncel., zebradpad in lichting, het plaatsen van een brie- de Koningin Wilhelminastraat t.h.v. de nieuwe basis- 'en kleutreschool enz. enz. Boerderijtjes Uitvoerig werd ook gesproken over het handhaven van een viertal boer derijtjes in ,,De Haar". Bijzonder en thousiast waren de bewoners over het plan van het gemeentebestuur om het oude Saksische boerderijtje tegen over de mooie houtwal langs de plas" in te richten als nachtverblijf voor pony's, hertjes en dwerggeitjes. Krachtig gingen de handen op el kaar toen mr. Enklaar liet weten dat het gemeentebestuur er alles aan zal doen om de vier boerderijtjes voor deze wijk te behouden. Vrij langdurig werd er ook gepraat r de mooie houtwal langs de Klomps- Klompssteeg, 'n prachtig object voor de jeugd om bijv. „rovertje" te spe len met als gevolg schade aan de wal en de houtopstand. Om te voorkomen dat deze wal „naar de knoppen" gaat, werd er (met tegenzin), zo liet de directeur van gemeentewerken de hr. T. Prak weten, prikkeldraad aan gebracht. De schade die is aangericht zal met zand, dat thans nog opgeslagen ligt aan de Meester Kenemanstraat, wor den gerestaureerd. Nadat na een gezellige pauze door mr. Enklaar nog een aantal mondelinge vragen waren beantwoord, en de toe zegging was gedaan dat zal worden bekeken of aan verschillende wensen voldaan kan worden, sprak de heer J. A. Schuchard (die enkele maanden geleden uit Amsterdam naar Hol ten kwam) een woord van dank tot het gemeentebestuur dat bereid bleek "om naar kritiek te*,lu is teren- en boven dien ook nog een eerlijk antwoord te geven en gemaakte fouten te beken nen. Asls Randstadbewoner maak je zoiets niet mee en ergens verbaast het je dat een avond als deze die je als nieuwkomer bijzonder goed doet gehouden kan worden. De normen voor periodieke bijstand ingevolge de Algemene Bijstands wet zijn ingaande 1 januari 1974 door het college van burgemeester en wet houders nader vastgesteld als volgt: Alleenstaande f 95.50: voor een kost winner zonder kinderen f 136.45; voor een kostwinner met 1 kind f 139,35: voor een kostwinner met 2 kinderen f 141,85; voor een kostwinner met 3 kinderen f 144,30: voor een kostwin ner met 4 kinderen f 144,30; voor een kostwinner met 5 kinderen f 146. voor een kostwinner met' 6 kinderen 1 146,-; voor een kostwinner met kinderen of meer f 147,60. Bovenstaande basisnormen dienen te worden vermeerderd met de wette- De burgemeester heeft, als voorzit ter van de gemeenteraad, de yol- gende rooster vastgesteld voor de ver gaderingen van de raad in 1974: Maandag, 25 februari; donderdag 28 februari (middagverg. begroting); maandag, 1 april; maandag, 29 april; Dinsdag, 4 juni; dinsdag 25 juni; maandag 12 augustus; dinsdag 3 sep- :iucidinsdag 17 sept.; maan dag 14 oktober; dinsdag 19 novem ber; maandag 17 december; maandag 30 december. Wie belangstelling heeft voor de pu blieke zaak kan het in zijn agenda noteren of het schema uitknippen. HOLTEN Ned. Herv. kerk: 9.00 u. en 10.30 a. (Jeugddienst) ds. P. Lugtigheid. Ex tra collecte: Bouwfonds Irene. 10.15 uur Jongerendienst verzame len bij „Irene" voor bijwonen van de Jeugddienst. Oppasdienst: mevr. Pettinga, Alie Jansen en Wilma M»x-kvoort. Geref. kerk: 9.30 u. en 3.00 u. ds. H. van Twillert. In beide dienstel is de ene collecte voor de kerk. Bi.' de uit gang collecte voor „Eiger Kerk bouw". R.K. kerk: 9.30 u. in gebmw „Ire ne" (Boschkampstraat). DIJKERHOEK: 10.00 u. büpprediker A. Schellevis. Extra collrcte: Bouw fonds „Irene". OKKENBROEK: 10.00 ds. J. G. Beerthuis, van Bathnvn. Uitgangs collecte: Provinciaal Efcrkewerk. NIEUW HEETEN: RK. kerk: zater dagavond 7.00 u. Zondagmorgen 9.00 en 10.00 u. lijke kinderbijslagen, premie zieken fonds en de woninghuur c.q. de kos ten van eigen woning te worden ver minderd. indien één der echtgenoten otbreekt, met f 20,45 per week. Alleenstaande die niet zelfstandig 'n huishouding voert woonkosten inbe grepen f 113.35; thuiswonenden, a. jonger dan 18 jr. f 43.-; b. van 18 t.m. 20 jaar f 63,70. Volledigheidshalve wordt nog mee- deeld, dat exemplaren van de richt lijnen ter inzage liggen op de afde ling sociale zaken. Voorts zijn aldaar dc richtlijnen ver krijgbaar tegen de prijs van f 6,- per stel. Burgemeester en wethouders voor noemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg. secretaris. Ingekomen G. J. te Winkel en echtgen, van Assen; B. J. Arink en echtgen. van Amsterdam; C. Gold- schmidt en gez. van Denemarken; L. de Graaf en gez. van Denekamp; Me vr. W. H. Stukker-Bolink van Bath- men; mej. H. J. Beldman van Alme lo. Vertrokken. A. J. J. Vissers naar Gr. Bi'ittannië; Mevr. A Downes naar Gr. Brittannie; Mevr. H, J. Barneveid-Udema en gez. naar Gro- nitg; B. J. Vosman en echtgen. naar Lochem; J. A. J. Gx-oteboer en gez. mar Lochem; W. G. H. Janssen en gez. naar Bussum. Wilt u het abonnementsgeld a 15,voldoen op postreke ning van de Rabo-bank nr. 87 55 87. U kunt ook voldoen op onze rekening-courant bij deze bank nr. 32 85 01|76. Gaarne vermelden abonnement Holtens Nieuwsblad. Tevens kunt u contant betalen tijdens de uren van open stelling van bovengenoemde bank. Na 15 februari 1974 doen wij u een nota toekomen, vermeerderd met 1,administra tiekosten. De abonnementsprijs is f 15,per jaar. DE ADMUNISTRATEUR De V.V.V. „Holtens Belang" heeft een nieuwe „toeristenkaart" het licht doen zien. De kaart wijkt belangrijk af van de vorige z.g. „wandelkaart". De boerderijen met de namen van de bewoners of vroegere bewoners zijn verdwenen en ook de zwaar in rood aangegeven wegen zijn nu in verschillende kleuren, naar gelang van hun belangrijkheid, in een lichtere toets uitgevoerd. Een belangrijke verbetering is, dat de omgeving van Holten veel ruimer is aangegeven. In het noorden gaat de kaart tot Haarle en Nijverdal. In bet zuiden is de nieuwe E 8 en een deel van Markelo (Groenland, De Poppe, Domeiaar en de TV-toren) zijn opgenomen. In het westen is de omgeving van Nieuw-Heeten opgenomen. Zeer xxitvoerig komen de toeristi sche accommodaties en attracties hotels, pensions, zomerhuisjes, kam peer- en bungalowterreinen, enz. in bepaalde symbolen op de kaart voor, die verder kleurrijk (met bos, heide zand, enz.! is uitgevoex-d. De natuurgebieden zijn met een ster aangegeven .en men kan op de kaart zien waar men mogelijk tijdens een wandeling of fietstocht reewild kan tegenkomen. Zelfs van het dox-p is een heel stratennet opgenomen, al heeft men daar, zoals bij de buurt schapswegen geen namen bij kunnen vermelden. De kaart is evenals de vorige wandelkaart, uitgevoerd op een schaal van 1:20.000 (1 cm. is 200 m.). De voor-plaat vertoont een schilder achtig landweggetje met op de ach tergrond een uitgebreide vegetatie en maisveld. Het is een dux-e kaart met een opla ge van 10.000 stuks. De prijs heeft men voorlopig althans moeten stellen op drie gulden. De typografisch keurig verzorgde kaart is gedrukt door het N.V. Eu ropees Cartografisch Instituut te Den Haag. Een vcrklai-ing der tekens wijst de bezitter de weg bij fietstocht of wan deling. De uitgave is mede mogelijk ge maakt door de advertenties van plaatselijke zakenmensen en instellin gen. De afdeling Holten van het NVV hield zaterdagavond in zaal „Amici- tia" de jaarlijkse feestavond waar voor traditie getrouw weer een zeer grote belangstelling bestond. Voorzit ter W. G. Tijhof sprak een kort wel komstwoord waarbij hij zich in 't bij zonder richtte tot de plaatselijke to neelclub „Och" die deze avond over het voetlicht bracht het blijspel in drie bedrijven „Madam de boerin" van J. Hemmink-Kamp. De tonelis ten oogsten in dit seizoen in Holten en in verschillende plaatsen in de omgeving met dit blijspel groot suc ces en ook de plm. 300 belangstellen den op deze feestavond beloonden de vlotte boeiende vertolking met har telijk applaus en een staande ovatie. „Madam de boerin" werd op de plan ken gezet door boer Bavink (Jan Oosterkamp), Bart, zijn zoon (Jan Twee verschillende groepen van men sen, totaal 350 wonen in de 13 Groesbeekse Tehuizen. De kinderen kwamen thuis liefde, leiding en begrip tekort: met hun komst in onze tehuizen krijgen wij de opdracht hen op te voeden tot har monische mensen in de maatschap pij. De volwassenen sociaal en geestelijk gehandicapt dreigden door onze huidige ingewikkelde maat schappij overspoeld te worden. Hun geven wij geborgenheid en aangepas te arbeid. Wij realiseren dit door op voeding, ondex*wijs, vorming buiten school- en werksfeer, aangepast werk voorziening (o.a. W.S.W.) en aan vullende therapieën. De Groesbeek se Tehuizen met als basis het Evangelie nemen' iedereen op on geacht de levensbeschouwing. Vor ming van de mens, inhoudelijke uit breiding van het werk, verbouwing en modernisering van de behuizing zijn elementen die niet voldoende door subsidies gedekt worden. Daarom wordt ieder jaar onze Natio nale Kollekte gehouden. De t.v. on dersteunt onze aktie. Dit jaar van 12 t.m. 17 febi-uari 1974. Wilt u bijdra gen in de niet-gesubsidieerde kosten? Mocht u geen kollektant treffen dan kunt u gireren op giro 88 27 88 t.n.v. de Groesbeekse Tehuizen te Groes- beek. Het Plaatselijk comité. Onder grote belangstelling heeft burgemeester mr. W. H. Enklaar vrij dagmiddag de nieuwe winkel van de fa. Aanstoot aan de Larenseweg ge opend met een sleutel die hem werd aangeboden door Eddy, 't drie-jarige zoontje van de schoonzoon van de heer Aanstoot, de heer J. Kruk Na dit „ceremonieel" hield burge meester Enklaar een korte toespraak waarin hij o.m zei „Ais ik in deze nieuwe winkel zo om mij heen kijk is het U in de 28 jaar dat ik in Holten woon goed gegaan. Heel klein begon nen in een bescheiden, houten werk plaats achter het hus van mevr. Soer aan de Larenseweg, vandaag ver huisd naar het pand van smid Veld huis, die in 1957 naar Canada emi- De heer en mevr. G. Rosman - G. Rosman-Jansen, Gaax-denstx'aat 39 hex1- denken vrijdag 8 februari (heden) het feit dat ze 55 jaar geleden in het huwe lijksbootje stapten. Het eclxtpaar dat 3 kinderen, 8 kleinkinderen en 4 achter kleinkinderen heeft, geniet nog een goede gezondheid. De heer Rosman was vanaf z'n 14de jaar tot aan zijn pensionexüng wex-kzaam bij de fa. Gebr. Wansink en hij was bij deze firma een lange reeks van jaren chef-molenaar. greerde, en nu vandaag de opening van deze prachtige nieuwe zaak op de hoek van de Larenseweg en de Kerkstraat. Het is een gelukwens waard zo'n nieu we zaak maar tevens wens ik U geluk met het feit dat U mag terugzien zo als U vandaag kunt terug zien. Het doet je goed als iemands noeste vlijt wordt beloond zo besloot mr. Enklaar. Verder voreden nog het woord de heer J. A. v. dd. Maat namens de Hol tense Handelsvereniging, de heer J. Wiggers namens de VVV „Holtens Belang" en ds. R. A. Hoogkamp, die herinnex'de aan de zondag in februari 1946 dat de beroepingscommissie met de auto van Aanstoot naar Elim kwam. Het is u in zaken tot nog toe goed gegaan, schenke de Here ook in de toekomst zijn onmisbare zege zo besloot ds. Hoogkamp. De heer Aanstoot bedankte hierna met enkele woorden voor de ter ge legenheid van deze opening getoonde belangstelling, de gelukwensen en de geschenken en bloemen, die werden aangeboden. Burgemeester Mr. W. H. En klaar opende vrijdagmiddag hei nieuwe rijwiel- en bromfiets centrum. van de fa. J. Aatistoot aan de Larenseweg. Zondag, 10 februari a.s. wordt er om 10.30 uur in de Hervormde Kerk weer een jeugddienst gehouden. Het onderwerp voor de dienst is de „Heilige Geest Een goede reden om te komen, want het is een van de lastigste begrippen in het geloof. Dat bleef ons ook toen wc er, samen met ds. Lugtigheid die in de dienst voor ganger zal zijn, aan begonnen. We zijn er dachten we toch in geslaagd de kern van de betekenis van de Hei lige Geest er voor ons uit te halen en we zullen dan ook proberen die a.s. zondag voor iedereen begrijpe lijk en duidelijk te maken o.m. d.m.v. enkele tekeningen. Na de dienst kan er in „Irene" gepraat worden onder het genot een kop koffie. De jeugddienstcomm. De Provinciale VVV in Overyssel heeft via haar reisbureau-afdeling „Overijssel Tours" een aantal aan trekkelijke, voordelige vakantie-aan biedingen samengesteld voor de pe riode vanmei tot en met september van dit jaar. Het betreft een aantal volledig ver zorgde vakanties van een week, daar naast ook enkele weekenden. 8 dagen Overijssel b.v. is een binnenlandse touringcarreis. waarbij men een keu ze kan maken met betrekking tot de standplaats t.w. Raalte. Nijverdal of Rijssen en waarbij bovendien dagtoch ten naar Giethoorn en Urk en naar het Teutoburgerwoud zijn opgenomen. Inbegrepen is eveneens de heen- en terugreis vanaf of nabij uw woon plaats. Voor een sportieve vakantie heeft men een keuze uit een weekje wandelen en-of fietsen door Twente, met over nachtingen in De Lutte, Denekamp, Ootmarsum, Tubbergen en Zenderen. Het aantrekkelijke van deze vakantie is. dat men zelf niet voor het vervoer van de bagage hoeft te zorgen. Dit wordt namelijk voor de gast gratis vervoerd. Een wandel-fietsweekend vanuit Delden is !n fijne mogelijkheid voor een extra vakantie. Wilt u er eens een weekendje op uit, b.v. met de eigen auto, dan is er een keuze uit 'n autozwerfweekenö Twen te en een tweelanden-autoweekenó' langs de Dr. Picardt-route. Bij de Provinciale VVV Overijssel te Almelo, tel. 05490-10266, kan men de folder met nadere bijzonderheden aanvragen. Holterman), zijn vrouw Nora (R. Aaltink-Kevelam) de beide kinderen Chris (Johan Stukker) en Mieke (Ina Oosterkamp) Barts zuster Trees (J. Voordes-Konijnenberg) haar man Harm (Jan Konijnenberg) Levie (Gert Brinks) en z'n „Bazige" vrouw Tonia (F. Nijerees-Jonker), dokter Bruin (Jan Krikkink) Stientje, het vriendinnetje van Chris (Frida Oos terkamp) en de beschermengel van Nora de oude knecht Willem (Lieu- we Meinsma). Dolkomische scenes doen zich voor wanneer Levie die gezocht wordt door z'n „vrouwtje" onderduikt in de bedstee waar de oude boer Bavink bij tijd en wijle een „uiltje knapt". Voorzitter Tijhof dankte ..Och" voor het prachtige spel en hij bood de da mes een bloemetje aan. Voor muzikale omlijsting van de feestavond zorgde het „Salland Com bo". Tot dekking van de kosten werd een verloting gehouden. Al met al een geslaagde feestavond die met een gezellig dansje werd besloten. In de maandagavond gehouden ge- meentevergadc ag van de Geref. Kerk werd ter %'oorziening in de va cature die ontstaat wanneer ds. R. A. Hoogkamp in november a.s. met emeritaat gaat, beroepen ds. G. W. H. Peddamors te Amersfoort. Ds. Peddemors geboren te Almelo, diende sinds 1954 de geref. kerken van Dirkshorn (NH), Heerde, Nieuw Vennep en Amersfoort. Deze keer een film met in de hoofd rol Fernandel. Don Camillo contra Pepone is een zeer komische film, die speelt in een klein dorpje aan de voet van de alpen in Italië. De bur gemeester, de communist Pepone, ligt geregeld in de klinsj met de dorpspastoor Don Camillo. Zoals ge zegd: een dolkomiese klucht. Komen is dus de boodschap, doch al leen voor mensen van 16 jaar of ou der. Vrijdag 8 febr. 20.30 u. Eventu eel wordt zondagmiddag de film van Don Camillo nog eens herhaald. ..De Schure" staat dan open voor ieder een. ongeacht zijn of haar leeftijd. Verder te verwachten films in „De Schure". 22 febr. Brug bij Remagen, 8 maart „Astrix en de Helden". Iedereen die een plaat of band wil verkopen, kan vrijdag 15 februari vanaf 20.30 uur van zijn koopwaar afkomen. Hij (of natuurlijk zij) komt dan gewoon met zijn plaat naar „de Schure". alwaar hij (de plaat natuur lijk) onder dé hamer zal worden ge nomen door onze zeer bedreven ha merende veilingmeesters. Je kunt natuurlijk met deze veiling meesters eerst een minimumprijs afspreken voor de plaat. Wat je ook voor de tijd moet doen, is een paar dagen voor deze 15 fe bruari je plaat laten inschrijven in de katalogus. Op de vrijdagavond moet je natuurlijk wel de plaat mee brengen want hij wordt voor hij ver kocht wordt eerst gedraaid. De ge hele opbrengst van de plaat is voor de verkoper. Vrjjdag 8 februari: 19.30 uur: Feestavond van de S.V. „Holten" in „Amicitia" met opvoe ring van „Madam de boerin" door „O.C.H.". 20.30 uur. Filmavond in .,De Schure" (zie adv.). Zaterdag 9 februari: 20.00 uur: Jaarlijkse feestavond van de M.A.C. „De Holterberg" in Ami citia. Huldiging motorteam-rijders en uitreiking beker oriënteringsritten. Zondag 10 februari: 14.00 uur: Discobal in café ,De Wip- pert (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 11 februari; 20.00 uur: Bijeenkomst Plattelands vrouwen Dijkernoek in café „Het Bonte Paard". De heer Wisselink te Bathmen zal spreken over zijn werk in de Tweede Kainer. Vertoning van dia's. 20.00 uur: Ruilavond Holtense Post zegelclub „H.P.C." in restaurant „Vosman". Dinsdag 12 februari: 20.00 uur. Ledenvergadering Ond. Paardenverzekering in café Jansen (zie adv.). Woensdag 13 februari: 20.00 uur: Vergadering afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in zaal „Vosman". Boekbespreking. 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Holten Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen in zaal hotel Vosman. Boekbespreking: „Danseres zonder benen" door mevr. A. A. Cousin. 12-17 februari Collecte voor Groes beekse Tehuizen (zie bericht). Vrijdag 15 februari: 20.00 uur Carnaval „Klup '53" (zie adv.). 20.30 uur: Platenveiling in „De Schu re" (zie ber.). Maandag 18 februari: 20.00 uur: Vergadering „Maiskem"- Holten in hotel „Holterman". 19.45 uur- „Bijeenkomst Plattelands vrouwen Espelo in het „Trefpunt". De heer Wakkerman uit Zwolle zal spreken over „Onze waterhuishou ding". Zaterdag 23 februari- 20.00 uur: Groot Gekostumeerd Car navalsfeest ..De Fienpreuvers" in zaal „Amicitia" en Hotel „Holter man" (zie adv.). Vrijdag 1 maart: 20.00 uur: Concert door de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" eri „Holtens Gemengd Koor" in de Ned. Herv. Kerk te Holten. Zaterdag 2 maart: 20.00 uur: Concert door de Chr. Gem. Zangvereniging ..Soli Deo Gloria" en „Holtens Gemengd Koor" in de Ned. Herv. Kerk te Goor.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 1