Tm us heeft drie bij slaapjes V ooriichtingsdag Nieuwjaarsinstuii Buurtvereniging Dier zoekt dier GROTE OPRUIMING VW 412 VARIANT: ZEE VAN RUIMTE Allegorische carnavals optocht op 23 februari Moeten wij ons leven veranderen Stelt de technicus in alle gevallen juiste diagnose? Kies-TV: nieuw systeem kabel-televisie andermiddag MW Discuswijfjes gevraagd Roodbonten m t Stamboek TE WEINIG BENZINE VOOR DE BOEREN Nieuwe uitgave stand van zaken Bej aardensociëtei t FEEST VOOR DE HUISMOEDERS!!! 6RQTE PARTIJ DRALOM EN WOLLEN DEKENS BABYHUIS GEBR. SCHÖPPERT verhuizingen transporten Verzilveren van waardebonnen winkelweek 1873 gemeubileerde 7"t-slaapkamer witte middelslag poedel ,De Wippert" VAN SCHOENEN H. J. OOLBEKKINK Dit is uw blad voor familie berichten Vrjjdag 11 januari 1974 4, 5 ^■-<7 lAnks ziet u de losse kiesschijf voor het Deltakabel Sternet. Wanneer van een bestaande TV-ontvanger (ieder type is geschikt) gebruik wordt gé- naakt, draait men een nummer ■yp deze kiesschijf om het ge wenste programma te ontvan gen- De rechter foto toont het toe komstgerichte model TV-ont vanger, waarin de kiesschijf is ngebouwdWanneer deze ap paraten in produktie komen. :ijn zij goedkoper dan de kon ventionele televisie-apparten. Doordat namelijk de keus uit 't lanbod van programma's niet neer ligt bij het toestel zelf naar in de kiescentrale, kan 't mtvangstapparaat eenvoudiger orden uitgevoerd I Jongstleden zaterdagmid&ag vond, de feestzaal van Hotel Vosman e jaarlijkse kindermiddag plaats voor j§e kinderen van N, V. V. leden, afö.' JHolten. Na een kort woord van wel- »om bracht de heer v.d. Weiden (on- Berwijzer aan de Dorpsschool) de film- Jrojector in beweging en richtten al- ogen zich begerig en vol spanning Haar het witte doek, waar achtereen volgens de volgende films werden ver- >ond: De Wonderdokter, Fox avon- Lren, Schoorsteenvegers en Een pret- ■g uitstapje. Met name de heren Stan Laurel en Oliver Hardy (Beter Bekend als „de dikke en de dunne") ■tonden garant voor menige scha- Tsrlach! Welhaast overbodig te ver helden dat de bijna geheel gevulde laai enorm genoot van de vertoonde piprenten. de pauze wenden de lachspieren Leer soepel gemaakt met een flesje Heerlijk frisse limonade, terwijl, aan Het slot van de middag, de kinderen "en reep chocolade werd aangeboden. een dankwoord aan het adres Ban de heer v.d. Weiden liet het ap- Blaus geen ruimte over voor twijfel Betreffende de waardering voor een aar uurtjes van kostelijk filmver- Hiaak. „Kabeltelevisie betekent meer dan een ongestoorde ontvangst of een extra aantal programma's- Het is vooral een kommunika- tiesysteem dat op de toekomst moet zijn gericht. Samen met Re- diffusion in Engeland hebben wij nu een totaal nieuw systeem ontwikkeld, dat door een nieuwe technische benadering interes sante dimensies toevoegt aan het fenomeen kabeltelevisie: de z.g. „kies-TV", gebaseerd op het Sterkabelnetprincipe- Vooral in de Randstad zal dit systeem zijn waarde kunnen bewijzen". Dit verklaarde heden dr. A. C. Dake, direkteur van Deltakabel B.V. te Den Haag bij de introduktie van het zojuist, verschenen boekje „Ster- kabelnet is toekomstvast". Met de tot nu toe ontwikkelde kabeltelevi sie-systemen, gebaseerd op VHF of VHF-UHF ontvangst, kunnen naast Nederland 1 en 2 maximaal nog twaalf en met enige moeite achttien kanalen extra worden ontvangen. Met het nieuwe Kies-TV systeem komen in eerste instantie reeds 36 TV- 17 radio-FM (mono en stereo) kana len ter beschikking. Bovendien kan dit aantal zonder extra kabelaanleg- kosten met het twee- of drievoudige (en zelfs méér) uitgebreid worden. \nder principe Bij de „unleg van een sterkabelnet voor de Kies-TV gaat Deltakabel uit van een totaal ander principe dan bij de konventionele z.g. „aftaknet- ten", waarbij alle abonnees „op een rijtje" worden aangesloten. Het Ster kabelnet is te vergelijken met een telefoonnet: iedere abonnee krijgt een eigen verbinding met het hoofd- net via een kiescentrale. Wil men nu een bepaald programma zien, dan kiest men via een eenvoudige kies schijf aan of bij het toestel het dien overeenkomstige nummer. Door toepassing van dit systeem kan kabeltelevisie een veel ruimere be tekenis krijgen binnen de plaatselijke gemeenschap. Niet alleen biedt het de mogelijkheid voor ontvangst in de huiskamer van een zeer groot aan tal buiten- en binnenlandse radio- an TV-stations waaronder ook loka le en regionale uitzendingen ont vangst voor bepaalde groeperingen is ook mogelijk. Zo kunnen bepaalde groepen of instellingen, bijvoorbeeld op het gebied van gezondheidszorg (ziekenhuizen, artsen), het onderwijs (scholen, universiteiten), e.d. met uit- Leusden, 3 januari 1974 Volks- ■agen voert op 't oegenblik een bij- mdere verkoopaktie voor de VW Variant, met grote voordelen r de koper. In het kader van de- aktie krijgt die een ekstra pakket luttige accessoires ter waarde van |ijna 1.000 gulden! Dat pakket bestaat uit: een stereo ssetterecorder met twee luidspre- [erboxen, een ruitewisselinstallatie >or de achterruit, een set Repama- driepunts autogordels met oprol- |utomaat, twee mistlampen en een istachterlicht. Bovendien wordt dil |lles gratis gemonteerd. Kortom, een belangrijk voordeel aast de vele pré's, komfortabele itplaatsen met daarnaast nog een ■e van bagage- en laadruimte voor- achterin; in totaal 1100 liter, die 'Or het neerklappen van de ach- rbank nog kan worden vergroot >t 1760 liter, die zowel de particulie- als de beroepsrijder alle mogelijk- eden biedt. len uniek ekstra is de onafhankelijk erkende benzinekachel, die het de automobilist 's winters bijzonder ge makkelijk maakt. Via een tijdklok kan deze kachel zo ingesteld worden dat deze 's ochtends tien minuten voor het wegrijden vanzelf gaat bran den, zodat de auto bij het. vertrek behaaglijk warm is, Als de ingestel de temperatuur eenmaal bereikt is, wordt deze automatisch konstant ge houden. En zo heeft de VW 412 Variant nog veel meer komfort, dat tevens meer veiligheid betekent, zoals bijvoor beeld de dubbele halogeen koplam pen, een linker en rechter buitenspie gel, een tweetrapsa an jager van het ventitalitiesysteem en een vergren- delbare benzinedop. Tenslotte de motor: dat is een 1800 cc luchtgekoelde, achterin on der de laadvloer geplaatste viercilin- der 75 of 85 DIN pk motor die een enorm vermogen ontwikkelt zonder een hoog benzineverbruik. Bij een konstante snelheid van 90 km per uur wei'd tijdens een bezine-verbruiktest 1 op 12,9 gemeten RHENEN. Het orangvrouwtje ruus in Ouwehands Dierenpark is oog zwanger. Alle mogelijke voor- irgsmaatregelen zijn genomen om e op handen zijnde geboorte zo vlot ïogelijk te laten verlopen. Truus ivakkeert dag en nacht in haar .aapkamer, die ,-xtra verwarmd is i waarin een lekkere dikke laag to is gestopt. En als klap op de uurpijk: om de beurt slapen de ver- >rgex-s Jan, Frits en Martin bij ar. Dat wil zeggen in een neven- rtrek, want Truus is en blijft een ame en uiteraard zijn de drie vcrzor- ers echte heren. Dat de directie van het óieren- ark op de Grebbeberg tot zo'n uit ebreid complex van voorzorgsmaat- :gelen heeft besloten, heeft een oor aak. Truus heeft nam lijk vorig iar ook al een orang-baby ter we- ,!ld gebracht. Het was haar eerste "indje. Feitelijk was iedereen een ■eetje verrast en overrompeld, omdat ruus nog niet was uitgeleid, zoals lat in haar kringen placht te heten Hst kleintje had bij aantreffen een ondertemperatuur van 32 graden. Er zijn nog wel vier artsen bij geweest, waaronder een kinderarts en een in- ternist, maar noch al die deskundi gen. noch de couveuse, waarin de baby onmiddellijk werd opgenomen en waardoor de lichaamstempera tuur nog wel tot 35 graden opliep, konden redding brengen. Het kost bare mensapenkind stierf aan het ein de van de tweede dag. Men is nu op alles voorbereid. Apenmoeders, die óf zelf in gevan genschap zijn geboren, óf erg jong uit de jungle zijn gehaald, weten vaak niet wal er allemaal aan de hand is als er zo'n kleintje op de wereld komt. Ze hebben het nooit gezien. Ze hebben nooit bevallingen van soort genoten meegemaakt. Datzelfde geldt voor de 10-jarige Truus. Vandaar dat ze nu mst alle zorgen wordt om ringd om de levenskansen van het toekomstige mensaapje optimaal te doen zijn. De verenigingen voor Bedrijfsvoor Ichting te Holten, Bathmen en Die- lenveen organiseren samen met di 'ax-kenshouderijkemen Holten ei lathmen-Colmschate een Voorlich ingsdag op donderdag 7 febr a.s. iaal „Het Bonte Paard" te Dijke; ioek. 's Morgens staat de louderij op het programma. 1- Inleiding van ir. IJ. Brilman, co lulent voor de rundveehouderij met mderwerpOntwikkelingsmogelijkhe den in de rundveehouderij. I. Inleiding van de heer J. Kruiskamp ■pecialist landbouwwerktuigen met mderwerp: Meer koeien niet altijd neer werk. 's Middags Varkenshouderij. Inlei- hng van ir. H. J. Vleeming consulent ■oor de varkenshouderij met onder- verp: „Ontwikkelingsmogelijkheden n de varkenshouderij". Hou'flt deze dag vrij- Nadere mede delingen volgen. sluiting van anderen, een of meer kanalen tot hun beschikking krijgen. Ook abonnementen per programma of per kanaal komen met de Kies- TV binnen het bereik. „Terugspraak" mogelijk Een belangrijke bijzonderheid bij de nieuwe Kies-TV is dat tweerichting- verkeer of „terugspraak", zonder moeite of extra aanlegkosten, moge lijk is. Zo kan iedere aansluiting op het Sterkabelnet video-signalen niet alleen ontvangen, maar ook „stroom opwaarts" het net instxu-en. Voor zover de wet het kader daar toe bepaalt zijn er interessante toe passingen op dit gebied zoals bijvoor beeld bewaking en bankgiroverkeer, die hierdoor niet alleen technisch mo gelijk worden, maar ook in de toe komst veelzijdig en kostenbesparend voor de individuele abonnee kunnen werken. Kosten Het Kies-TV systeem kan, als cen trale antenne inrichting gemakkelijk in prijs konkurreren met nu bestaan de kabeltelevisie-systemen. Iedere bestaande TV-ontvanger kan men blijven gebruiken, maar het is ook mogelijk aparte TV-toestellen te ge bruiken, die zelfs nog wat goedko per, zijn dan de konventionele. Doordat de keus uit het aanbod van programma's niet meer ligt bij het toestel zélf, maar in de kiescentrale kan het ontvangstapparaat namelijk eenvoudiger worden uitgevoerd. Op de toekomst gericht Het nieuwe Kies-TV systeem is niet alleen uniek door zijn nieuwe mogelijkheden, het is tevens een sy steem dat „op de groei" isontwik keld. Vermoedelijk zit men op het ogenblik nog helemaal niet te sprin gen om een honderdtal kanalen te ont vangen, maar in de niet al te verre toekomst zou dat wel eens ande: kunnen zijn. De huidige oliekrisis er eën duidelijk voorbeeld van hop belangrijk het kan gaan worden om over kommunikatiemiddelen te schikken, die zo weinig mogelijk energie verslinden. De kans op foutieve investeringen doet vele instanties op dit ogenblik aarzelen of er niet gewacht moet worden met toepassing van kabel televisie op grote schaal. Wanneer men nu een „aftaksysteem" met een relatief beperkt aantal kanalen gaat aanleggen, bestaat de kans dat men daar binnen een paar jaar al spijt van gaat krijgen, omdat deze netten alleen tegen hoge kosten voor abonnee en gemeenschap zijn aan te passen aan wat in de toekomst vermoedelijk als „normaal" zal gel den. In diverse landen zit men reeds met dit probleem, hetgeen een waar schuwing kan zijn. Bij het sterkabel net-systeem is ruimte voor toekom stige ontwikkelingen volledig inge bouwd. Uitgebreide informatie over dit on derwerp vindt men in het boekje .Sterkabelnet is toekomstvast", dat voor geïnteresseerden kan worden aangevraagd dor storting van een gulden op postrekening 3070283 t.n.v. Deltakabel. Den Haag, onder ver melding „Kies-TV". RHENEN. Het gelukt maar héél zelden om in een aquarium dis cusvissen te kweken. Viskenner en -liefhebber Lambertus Radema, die in Ouwehands Dierenpark met veel liefde en geduld het prachtige aqua rium verzorgt, is er dit jaar in ge slaagd. Er waren zelfs zoveel jongen, dat Radema er zelf versteld van stond. Het discuswijfje, dat met vier manhen de behuizing moest delen, had zelfs twee keer een „nest". De eerste keer waren er veertig klein tjes en de tweedi keer waren het er zoveel, dat ze niet eens te tellen wa ren. De vakpers heeft aan dit bijzon dere feit erg veel aandacht besteed Op enkele exemplaren na zijn de jonge discusvissen, toen ze op „ei gen vinnen" konden staan, naar an dere aquaria in binnen- en buitenland verhuisd. Na tlit enorme succes kreeg Rade ma de pech van zijn leven. Ziin dis cusvrouwtje ging plotseling dood. Hij vraagt zich nu ten einde raad af: „wie in den lande kan me aan een nieuw wijfje helpen". Het telefoon nummer van de heer Radema is 08376-9110. Gestemd door het enthousiasme waarmee ook vorig jaar de carna valsoptocht is ontvangen heeft het Fienpreuvers-bestuur besloten, ook dit jaar weer de optocht tot een traditioneel feest te maken. De Hol tenaren hebben het in zich er iets moois van te maken, dat is o.a. op 5 september j.l. gebleken. Het be stuur rekent op de medewerking van sport- en buurtverenigingen, bedrij ven enz. voor zover het versierde wagens betreft en verder wordt ook de gehele Holtense schooljeugd, ook de kleuters, gekostumeerd verwacht. De optocht zal plaats vinden op za terdagmiddag 23 februari a.s. Nade re mededelingen zullen nog in Hol- tens Nieuwsblad verschijnen. Graag nu reeds contact opnemen voor in lichtingen en inschrijvingen (koste loos) bij de heren F. Akkerman, Holterenkstraat 12 (tel. 2149) en E. D. Vincent, Dorpsstraat 59a (tel. 1964). De energiecrisis zal de wereld veranderen, zo zeggen de politici. Het zt».l nooit meer worden als vroeger. We zullen met name min der gebruik kunnen maken van onze auto. Misschien dat we meer aan huis gebonden zullen zijn. Dan zullen we daar ons vermaak moeten zoeken en zullen we het ons binnen de vier muren van ons woninkje zo comfortabel mogelijk moeten maken- Het zou wel eens kunnen zijn dat moeder de vrouw van deze ontwikkeling gaat profiteren. Dat zij van de gespaarde benzinecentjes en te niet betaalde wegenbelasting een fijne nieuwe keuken krijgt. Of dat haar hartewens in vervulling gaat en de badkamer een moderner aanzien wordt gegeven. Afgezien trouwens van de energiecrisis is de belangstelling voor het opknappen van het oude huis in de belangstelling komen te staan- Staatssecretaris Schaeffer is de man, die het regeringsbeleid heeft weten om te buigen van nieuwbouw tot renovatie, of ver nieuwbouw, zoals dat in hedendaagse termen heet. De regering wil meer en meer hui zen die eigenlijk voor afbraak be stemd zijn, helemaal opknappen. Keukenuitrusting en sanitair spelen bij die renovatie (uiteraard) een be- langiüjke rol. Op dat terrein heeft, zich immers de ontwikkeling van het wonen het duidelijkst gemanifesteei-d. Een goede keuken en een ruime en prettige badkamer zijn geen luxe, zo zegt de heer Munier van de firma Munier en Smit, die m het wéreldbe- kende Rotterdamse. Bouwcentrum be zoekers uit binnen- en buitenland laat zien wat er op dit gebied te koop is. Hij heeft trouwens niet alleen met het Bouwcentrum bemoeienis, want onlangs heeft hij in Rotter- dam-Overschie ook een eigen nieu we showroom geopend van x-uim dui zend vierkante meter, waar men van allerlei nieuwe snufjes op zijn gebied kennis kan maken. KEUKEN De keuken is het hai-t van het huis. Daar bivakkeert de moderne huis- vx-ouw een belangrijk stuk van dag. Het is vanzelfsprekend dat ten behoeve van haar allerlei denkers aan het werk zijn gegaan. Het oude granieten aanrechtje met wat klam me. kastjes eronder is uit de tijd. Daarvoor in de plaats kwamen kunststof keukens met allerlei snuf jes, die het werk van onze heden daagse keukenprinsessen niet alleen vei-gemakkelijken, maar die het x toeven in de keuken bovendien een plezierige aangelegenheid heb ben gemaakt. Zo'n moderne keuken biedt in de eer ste plaats veel bergruimte in de vorm van laden en kastjes, die van allerlei indelingen zijn voorzien en die ieder stukje ruimte (tot en met de hoekjes) benutten. Kooktoestellen en koelkast zijn inge bouwd, zodat ze zo weinig mogelijk ruimte in beslag nemen en het beeld van de keuken bovendien niet vex~- storen. Daarbij komen dan nog de werk-vergemakkelende uitvindingen, zoals eleetrisehe platen in het aan recht gebouwd, waarop de pannen warm blijven, ingebouwde frituur- bakken, vuilvernietigers en niet te vergeten de wasemkappen, die de keuken vrij houden van vocht en geurtjes. Frisse kleuren zowel in de keuken uitrusting als in de betegeling waarom altijd dat hels of halve wit maken de verblijf- en wex'kplaats van onze moderne keukenprinses tot een waar paleisje. Meer nog is de ontwikkeling tot in de sanitaire we reld voortgeschreden. De tijd van de zaterdagse wastobbe ligt al ver ach ter ons en tegenwoordig is het on denkbaar dat een huis wordt gebouwd zonder badkuip of tenminste een douche. De heer Munier die in zijn nieuwe showroom naast enkele tientallen keukens ook tal van badkamers voor de belangstellenden heeft opgesteld houdt het vooralsnog op de bad kuip. Hij heeft ze in alle soorten en matenzelfs de zespersoons. Dat heeft niet direct te maken met de moderne opvattingen omtrent de sexualiteit. Hoewel. het is nog niet De buurtvereniging Churchillstraal Vrijheidslaan organiseerde voor haar leden een gezellige Nieuwjaars- instuif. Vanaf half acht was het j.l vrijdagavond een komen en gaan van leden met hun kinderen in de on! moetirngsruimte van de Haarschoo! Er stonden langs qe kant enige sjoel bakken en een voetbalspel waar dor de bezoekers ruim gebruik van we. gemaakt. in de hal waren de tekeningen va de kinderen opgehangen. Hieraan wa oen wedstrijd verbonden. Alle bezoe kers konden op een formulier invui len welke tekening van een bepaalde categorie men het beste vond. De jongste deelneemster aan deze wed strijd was 1 jaar en II maanden. Woensdagmiddag j.l. kwamen alle deelnemende kinderen bijeen ten huize van mevr. H. C. Langedoen. De voorzitter de heer H. Ch. Voge- ly maakte de uitslag van de wed strijd bekend. De prijzen gingen naar: In de categorie 3 tot 5-jarigen: le prijs Ex-na Veldwijk, 2e prijs Re- né van Engbrink, 3e prijs Jacqueline Smit. (n de categorie 67 jarigen: le prijs Ellen Schmets, 2e prijs Marlies Lan- gendoen, 3e prijs Cisca van Engbrink. In de categorie 9 tot 13-jarigen: Ie prijs Gerard Rutgers, 2e prijs Ronald Schmets, 3e prijs Ruth ter Haar. Alle andere kinderen kregen naast de tractatie een troostprijs. zo lang geleden dat vader, moeder en de kindertjes om beurten in de badkamer verdwenen. FAMILIEBAD Het zespersoons-familiebad begint populair te worden. De hele familie samen in de badkuip, rond en fleu rig van kleur... het bespaart nog ener gie ook. De wat gemakkelijkere en vrijere opvatting omtrent het leven met elkaar vindt ook zijn weerslag in de douchecel, die in vele gevallen in plaats van het gordijntje een schuifdeur heeft gekregen, die dan nogal eens van rookglas is gemaakt, zodat het silhouet van de douchende te zien is. Dat hele moderne behoeft nu natuur lijk ook niet allemaal in de vernieuw de' bouw. Maar het hele oudei-wetse past nog veel minder. Het sanitair, in de vorm van baden, wastafels, kastjes en aanverwante spulletjes ter verfraaiing ook krijgt echter ook in de eenvoudigste vorm een wat plezieriger aanzien. In de twin tigste eeuw is het bad geen luxe meer, waarom moet het dan ook weggedrukt worden in het huis en saai of somber zijn? De heer Munier in Rotterdam kan u er alles van vertellen. Voor hem zit de toekomst goed. Trouwens, niet al leen voor hem want de hele wereld is gebaat met schone en ontspannen mensen. Bij de oude Grieken en Ro meinen had het bad een van de ere plaatsen in het huis. Nu we wat over de puriteinse tijd heen zijn gegroeid za] dat besef terugkomen. Onze wel vaart maakt het mogelijk om ook en zeg maar gerust juist in dit opzicht iets meer ie doen aan onze woonstijl. FOTO: De eetkeuken is van alle ge makken voorzien en is deel voor deel samen te stellen. Door de heer A. Landeweerd te ar- chem, inspecteur Ned. Rundvee Stam boek werden de volgende koeien inge schreven: Betjen 10 B-73 eig. H. Landeweerd. Jannie B-77 en Aleida B 79 eig. J. H. Overmeen. Aukje 9 B plus 82 eig. H. Beltman, Marke- lo. Corrie 10 B79 en Lieske 10 B77 eig. B. J. Vosman. Doortje 25 Bplus 80 en Cobie 13 B78 eig. G. J. Berend- sen, Markelo. Elsje 38 B78 eig. G. J. Veneklaas Slots. Boukje 32 B78. Boukje 29 B75 en Johanna 26 B78 egi. A. Veltkamp. Gnetje 21 Bplus 80. Bertha 15 Bplus 81 en Grietje 17 Bplus 80 eig. G. J Rietberg. De- cii-é B77. eig. wed W. F. Tromop. Co- ba 8 B77. Coba 11 B78 en Ria 2 Bpius 81 eig. J. Veneklaas. Corrie 32 B77. en Corrie 37 eig. H. Bosman. Bertha 25 B-74 en Gerrie 10 B78 eig. G. H Meesterberends. Marie 77 Bplus 81 eig. Joh. ten Dam. Mina 41 B 79. Gerretje 56 Bplus 282 en Mina 45 B plus 80 eig. G. Meilink. Wilma B79. Alien B 78. Willemien B79 en Gretha 13B77 eig. F. J. Sluiter. Willy 8 B78. Sjacelien Bplus 80 en Willy 12 Bplus 83 eig. J. W. Marsman. Me- tha 18 B76 en Mina 26 Bplus 80 eig A Meijerink. Odine 12 B78 eig. H H. Bouwhuis. Nel 33 B78. Olga 11 B79 en Willemien 11 Bplus 80 eig. M. G. Meijerink. RHENEN. Kennelijk zijn de ree- en. die in de bossen x~ond Rhenen voorkomen, óf jaloers op hun soort genoten die in Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg leven óf nieuwsgie rig naar het wel en wee van hun vriendjes in gevangenschap. Die ja loersheid zou kunnen worden toege schreven aan de lekkere hapjes, die binnen de afrastering van het park zo maar voor het oppeuzelen lig gen. Toch hebben de reeën buiten 't park ook genoeg voedsel, zodat eerder aan nieuwsgierigheid moet worden gedacht, wanneer regelmatig een roe del van zo'n tien tot twaalf exempla ren zich tot aan het noordelijk hek- wei-k van het park waagt, om daar halsreikend enige tijd rond te kijken en daarna elegant springend weer in het uitgestrekte bos te verdwijnen. De spreekwoordelijke kleine oorza ken leiden in elektrische en elektro nische systemen gemakkelijk tot de even bekende grote gevolgen. Ook de kleinste storing kan een proces ge heel ontregelen en een produktielijn uitschakelen. Van de technische specialisten wordt dan de juiste diagnose verlangd. Uit de aard van de verschijnselen die nen zij de storing te onderkennen, te localiseren en te verhelpen. Het is derhalve geboden dat zij bekend zijn met de jongste toepassingen in de elektronica en de elektrotechniek Hun kennis van deze technieken moet aan sluiten op de eisen van het moderne bedrijf. Eerder verworven kennis is ontoereikend om nauw bij het techni sche bedrijfsgebeuren betrokken te blijven: om permanent op niveau te kunnen meedenken en meedoen. Praktische benadering De Stichting Nederlandse Technische School heeft in de leemte tussen aan wezige en vereiste kennis voorzien. Zij bereikt dit door korte, slagvaardige avondcursussen, zonder diepgaande beschouwingen, maar mét een doel gerichte praktische benadering, ont leend aan de eigen werksituatie. De begripsvorming van de cursisten wordt daarbij ondersteund door het zélf werken met een uitgebreid in strumentarium en prakticumsvsteem dat in elke cursusplaats voorhanden is. De deelnemers worden daardoor snel vertrouwd met de nieuwste toe passingen in de industriële elektroni ca en elektrotechniek. Ook het be drijfsleven is hierover enthousiast. Zij waardeert de verworven kennis, waar mee tevens de grote belangstelling voor deze cursussen is verklaard. Snelle start De deelnemers komen uit vrijwel al le bedrijfstakken, gespreid over het gehele land. Ingaande januari-fe- bruari a.s. worden de nieuwe cursus sen dan ook gehouden in Amsterdam, Arnhem, Breda, Eindhoven, Ensche de, -Groningen, Maastricht, Rotter dam, Utrecht en Zwolle. Het hoofdbestuur van de Overijssel- sche Landbouw Maatschappij vindt de benzinetoewijzing voor de boeren beslist ontoereikend en onbillijk. Blij kens opgave van het O.L.M.-accöun- tantsbureau dat meer dan 2000 agrarische boekhoudingen bijhoudt rijdt zeker 80 procent van.de boe ren per jaar voor zakelijk en privé sa men minder dan 13.000 km. Daardoor krijgen deze agrarische ondernemers geen druppel benzine voor zakelijk verkeer en zijn ze gedwongen hun „normale" rantsoen van 15 liter per week voor zakelijk gebruik aan te spreken. Voor privé blijft er dan wei nig of niets meer over. Het O.L.M.-hoofdbestuur dringt er bij het Landbouwschap op aan een eind aan deze onbillijke sitiüatïë 'te be werkstelligen. Zo niet dan komen veel gezinnen op de per openbaar vervoer moeilijk bereikbai-e boerenc.edrij- ven in moeilijkheden, aldus het OLM- hoofdbestuur. Voor de richting elektronica kan een keuze worden gemaakt uit de cursuseen Basis-elektronica, Elektro nische schakelingen en componenten, Elektronische meettechniek, Toege paste industriële elektronica en Toe gepaste digitale techniek. Op elektro technisch gebied zijn er cursussen Basiselektrotechniek, Elektr ener gietechniek en Elektrische besturings techniek. Elke cursus- duurt drie maanden met één lesavond per week. Andere mogelijkheden De eis tot aanpassing van kennis geldt niet alleen de vakgebieden elek tronica en elektrotechniek: het is óók voor andere specialismen een dwin gende noodzaak. De Stichting geeft hiertoe de cursussen Medische elek tronica, Logische schakelingen, Ver mogenselektronica, Numerieke bestu ring. Operationale versterkers, An tenne-inrichtingen. Servicetechniek radio en televisie, Servicetechniek, elektrische gebruikstoestellen, enz. Ook deze cursussen bieden de deel nemers een optimaal profijt door de integratie van theorie en praktijk. De internationale contacten de uitge breide ervaring, ook in tal van bijzon dere bijscholingsprojecten, maakten de Stichting tot een gewaardeerde ge sprekspartner. De School is dan ook een vraagbaak voor talloze bedrijven, instellingen en particulieren. Uitvoerige informatie wordt gaar ne toegezonden door het centraal bu reau van de Stichting Nederlandse Technische School, Jacob Marissrtraat 61. Amsterdam 1017. Telefoon (020)— 157222. Reeds nu, kort nadat de wijzigin gen in premies en uitkeringen bekend zijn geworden, is een herdruk ver schenen van de folder „Stand van Za ken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen". De folder, als van ouds tot stand gekomen in samen werking tussen het Ministerie van Sociale Zaken en het Voorlich tingscentrum Sociale Verzekering, geeft weer een duidelijk overzicht van alle sociale verzekeringswetten zo wel wat de premie als wat de uit keringskant betreft. Ook zijn van al le wetten korte, duidelijke typeringen opgenomen. Tevens wordt vermeld welke bedragen met een en ander ge moeid zijn en tenslotte kan men de hoogte van het minimumloon vinden. De folder is op aanvraag gratis te verkrijgen bij het Voorlichtingscen trum Sociale Verzekering, Rhijnspoor- plein 1, Amsterdam, tel. 020-927474. Slechts bij wat grotere aantallen wordt een bescheiden bedrag in re kening gebracht. De Holtense bejaardensociëteit houdt op dinsdag 15 januari om half drie in gebouw Irene" haar maandelijkse bijeenkomst. Het belooft weer een gezellige middag te worden. Nu voor sterk verlaagde prijzen voor kinderledikanten en wiegjes. Mqtrasjes en diverse andere artikelen. Dorpsstraat (hoek Kerkstraat) Voor vakkundige en Fa. H. Muller en Zoon Kerkplein 2 - Holten Telefoon 05483-1300 Agentschap Van Gend Loos GEVRAAGD HOLTENSE HANDELSVERENIGING op maandag 14 januari 's avonds van 7.00 tot 8.00 uur bij RABO-bank „Holten Gaardenstiaat 32. Na deze datum worden absoluut geen waardebonnen meer verzilverd I Namens het bestuur, J. A. v. d. Maat, voorzitter J. A. Slotman, secretaris Tel. 05483-2205 T.a.v. .mej. de Wild Te koop: 1 jaar oud. CAFé Telefoon 05731-213 DONDERDAG 17 JANUARI begint de Op goederen buiten de opruiming VIJF PROCENT KORTING Oranjestraat 80

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5