BATO-LEVO 2-2 Zeer snelle groei tennisclub Preventief kanker bij onderzoek naar NVSH te Zwolle Bij de overgang van jaar op jaar Landsteiner-medaille voor 153 donors Transportbedrijf Dondertman B.V. sponsert volleybalvereniging BATO ■Mill Talentvol orgelspel in Ned. Herv. Kerk Holten Spannende wedstrijden in manege Beldman WAAR GAAN WE HEEN? Prov. Hervormde zoekt nieuwe Jeugdraad leden Programma SV „Holten" Oliebollencroi Open bridge-drive llwl NATIONALE ACTIE RODE KRUISWOORDPUZZEL Opa is kern gezond Vrijdag 28 december 1973 T Wij peilen het verschiet door mist bevrachte vlagen en richten onze stap naar 't schemerverre doel, de lange stijgiveg op. niet rusten oj versagen en als het donker wordt, nog voorwaarts op 't gevoel! Inderdaad, de oudejaarsavond 1973 '74 is geladen met sombe re toekomstverwachtingen, wij zullen onze stap in 1974 moe ten richten naar een wel zeer schemerver doel, dat thans in een door mistvlagen omhuld verschiet is gelegen. Dfetgene, wat wij als vast en onwankelbaar beschouwden, staat op de tocht, onze leefgewoonten moeten wij wijzigen, nu onze auto niet meer dagelijks te onzer beschikking zal gaan staan, nu onze verwarming niet meer volop zal kunnen branden, nu wij gaan beseffen, dat tal van gebruiksgoederen met olie te ma ken hebben- Het jaar 1974 zal ons er mede confronteren, dat wij ons leefpatroon moeten'wijzigen, dat wij ons in tal "van dingen zullen hebben te heroriënteren, dat wij van de tot nu toe gebruikelijke overvloed in de schaarste economie terecht zijn gekomen. Voor hen, die de tweede wereldoorlog hebben meegemjaakt is dat een ervaring, die niet zo ongewoon op hen afkomt- Ook toen een plotseling terugschakelen naar een lager levensni veau, ook toen beperkingen in datgene, wat als normaal en vanzelfsprekend werd ervaren. Wij leven Gode zij dank niet in tijd van oorlog, de ver schrikkingen daarvan worden ons ook bespaard, maar toch doet de wijze waarop wij thans aan de oren worden getrokken denken aan de rantsoenering, die wij uit die tijd kennen. Ondanks de situatie waarin wij thans verkeren, ondanks ook het donkere perspectief, dat het nieuwe jaar ons biedt, zijn er belangrijkere dingen in het leven. Daarbij stil te staan op de oudejaarsavond is zinvoller en schenkt ons ondanks dat een warm en dankbaar hart, wanneer wij bij de zegeningen in ei gen kring mogen stilstaan. Sommigen kunnen helaas slechts denken aan zorgen en ver driet in eigen kring, maar wij allen kunnen misschien op die avond toch wel iets ontdekken van de leiding die God aan ons leven geeft en daarin ontdekken, dat ons leven goed en ge wild is en dfct wij geborgen zijn in Gods hand- Naast de plicht om ons in het nieuwe jaar aan te gorden en zich in te spannen om te doen, wat er van ons wordt gevraagd kunnen wij de moed om aldus het nieuwe jaar tegemoet te treden putten uit de woorden van Jesaja, zeggende: „In rus tig afwachten en vertrouwen zal Uwe (onze) knacht bestaan". Ik moge U, burgers van Holten, toewensen, dat U in het ko mende jaar iets moögt ervaren van deze geborgenheid en daaruit ook de vreugde en de zin van het leven te putten- „Die zich in Godes hand besluit is altijd thuis en nimmer uit". W. H- ENKLAAR, burgemeester van Holten. Programma SV „Holten" voor 29 december: Er wordt zaterdag een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld tussen GFC ClHolten 1, aanvang 13.30 u. Vertrek 12.45 u. vanaf „Meermans»- kamp". HOLTEN E2—LEMELE El 3-1 Een met 10 man spelend Holten heeft deze wedstrijd verdiend gewon nen. In de eerste helft een gelijkop- gaande strijd, maar door een dek- kingsfout in de achterhoede kwam Lemele op een 1-0 voorsprong. In de tweede helft een sterker aanvallend Holten dat dit dan ook in doelpunten wist om te zetten. Een goede wed strijd van onze jongens, vooral omdat ze met 10 man speelden. Zo werd de eindstand 3-1. HOLTEN E6—LEMELE E2 0-0, In een op redelijk peil staande wed strijd wisten onze jongens de beide punten niet thuis te houden. Dit kwam ook wel doordat twee goede spelers geblesseerd waren. Er werd nog wel een doelpunt gemaakt maar dat werd door de scheidsrechter we gens hinderlijk buitenspel afgekeurd. Volgende keer beter jongens. 'SS Op zondag 30 december wordt we derom ondanks de olieboycot de tra ditionele oliebollencross gehouden. Deze cross wordt georganiseerd door de Supportersvereniging en de afd. Jeugd van de S.V. Holten. De deelna me is voor leden en niet-lc-den. De deelnemers krijgen allemaal een gra tis consumptie en een oliebol. De ver schillende crossen zullen aanvangen om: 09.30 u. Poffertjescross (7, 8 en 9 jr) afstand 2'lt km; 09.45 u. Appelflappencross (10. 11 en 12 jr.) afstand 2'km; 10.00 u. Pannekoekencross (13 en 14 jr.) afstand 3'/i km; 10.15 u. Roomsoezencross (dames) af stand 3Vi km; 10.30 u. Bitterballencross (15 jr. en ouder, speciaal voor ongetrainden) afstand 3Vs km; 10.45 u. Oliebollencross (15 jr. en ou der getrainden) afstand 5 km. Het vertrek en de aankomst zal zijn op „Meermanskamp". Door de Holtense Bridgeclub werd in hotel Vosman een „open drive" georganiseerd waaraan alleen door Holtenaren kon worden deelgenomen. De uitslag was als volgt: 1. Heer en mevr. Rustebiel-van Hoon, 2. Heren Van Witzenburg en Warrink, 3. He ren Van Zoest en Grobben, 4. Heren Kranenborg en Dekker, 5. Heren Schademan en Christophersen, 6. He ren Meijer en Dekkers, 7. Heren Spij ker en Van Disbergen, 8. I-Icren Id- dekinge, Geerenstein, 9. Heren Goor- man en Groot Obbink, 10. Mevr. Gce- restein en mevr. Teussink, 11. Mevr. Van Witzenburg en mevr. Ott, 12. He ren Hanenburg en Bogaard. Zaterdagmiddag 15 december jl. moest het eei'ste meisjesteam van Bato aantreden tegen één van de koplopers van haar klasse, Levo uit Nijverdal. De Holtense dames wisten zich ge steund door de prachtige trainings pakken, die zij een half uur voor de wedstrijd d.m.v. hun sponsor hadden gekregen. Dat 't niettemin een moei lijke strijd zou worden stond vast. Doordat de speelsters de tactische opdracht van hun trainer consequent uitvoerden werd het Levo-team in de eerste set compleet verrast en weg gespeeld. Met 15-1 bleek toch wel dat Bato de touwtjes geheel in handen had gehad. Ook Zelfs enigszins ver rast door dit resultaat verslapte de aandacht van de Bato-meisjes in de tweede set. Levo kreeg hun manier van spelen door en zette alles op al les. Ondanks het feit dat Bato aan het FOTO/FILM Foto en If IIDl Jl ^mt'Ps If 11 K fl voor II getekend II ril 11 n dooi' CORK Er worden per jaar honderden diafilms naar ontwikkelcentrales gezonden I zonder adres van de afzender Zorg. det op diazending wel en net adres van de afzender staat. Afstand instellen? Moet vooral op de korte afstanden zo precies mogelijk gebeuren. Wilt u een film(st)er een geschenk geven? Geef hem of haar dan een foto/film kadobon. Kan hij alle kanten mee op. Op 13 december 1973 hield de -ten nisclub. „Holten" in hotel Vosman haar jaarvergadering. In zijn ope ningswoord stipte de voorzitter, de heer G. S. JC. Vegter, een aantal ont wikkelingen aan, welke zich 'het af gelopen verenigingsjaar hebben voor gedaan. Zo bleek het ledental te zijn gegroeid van 66 tot 148 (122 se nioren en 26 junioren), in het voor jaar wei-den de tennisbanen in het sportkomplex „Meermanskamp" in gebruik genomen en in het najaar werd gestart met de grondwerkzaam- eden voor de bouw van een club huis. Na deze openingswoorden van de heer Vegter volgde er 'n vlotte af werking van een aantal verslagen. Het belangrijkste punt van de agen da betrof de verkiezing van een nieuw bestuur. Van het zittende bestuur stel den zich niet herkiesbaar: de dames J. W. Naglhout-Klijzing en H. J. Barneveld-Udema en de heren G. S. E. Vegter en F. T. Redeker. De dames C. J. Hulshoff-Wolff en T. Ude- Op de onlangs in zaal .Amicitia" gehouden bijeenkomst deelde de heer C. Knijff, bestuurslid van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis mede dat tijdens de op 15 oktober in de Scholengemeenschap gehouden bloedplasma- avond 561 Holtenaren een halve liter bloed gaven. Hónderd drie en vijftig van hen die reeds voor de vijfde keer een halve liter bloed gaven voor de mens in nood waar ook ter wereld, werden onderscheiden met de Landsteiner medaille en een fraaie oorkonde van het Ncd, Rode Kruis, De eerste bloedafname-avond werd door de aid. Holten van het Rode Kruis georganiseerd op woensdag 29 oktober 1969. Deze eerste afname was meteen een groot succes want niet minder dan 537 donors gaven toen een halve liter bloed. De dames die voor de vijfde keer bloed gaven waren: A. G. Aaftink- Volkerink, H. T. Aanstoot-Geerligs, J. Aanstoot-Timmerman, M. H. Bek- kemens-Meesterberends, H. Beldman- Landeweex-d, mej. M. ter Borg, A. Bouwhuis-Stevens, B. Broere-Bos, J. S. M. Bruggeman-Steegeman, J. M. van Bi-uuggen-Traanman, M. W. v.d. Bulsink-v.d. Pluijm, mej. M. Deijk, J. Dikkers-Eggink, H. J. Grootherder- Pongers, B. Gi-oteboer-Vosman, M. W. ter Harmsel-Kalfsterman, A. J. Hofman-Tempelman, C. Hovenkamp- Boxma. M. J. W. in 't Veld-Klein Overmeen, G. Jansen-Bannink, J. H. Jansen Manenschijn-Koopman, B. Ke- velman-Tiessink, R. F. Knapen-Soer, J. Kooiman-van Ingen. J. Kruithof- Kruimelaar, Mej. TW. Marsman, F. Mossink-Theijn, M. Nijland-Dijkslag., H. Pekkeriet-Klein Teeselink, \V. Po Schutmaat, H. H. Rozendom-Aanstoot, II. Saalmink-Stam, G. H. J. Schoo- mej. A. H. J. Schöppers, T. M. Span- v.d. Berg, J. Stam-Aanstoot, J. Stam- Compagne, S. Stam-Stam, M. G. Ste vens-De Grote, J. Stukker-Prins. mej. J. H. Teeselink, A. TLekink-Roeter- dink, J. Traanman-Bijma, G. J. Tui- tert-Stevens, J. E. Veneman-Wes. G. Vincent vd Verg, H. Warrink-Ensing, J. Welting-Meijer, J. W. Westera- Jansen, 'H. A. Wissink-Garssen en J. H. Zwiers-Berkel. De volgende heren kregen voor de vijfde keer een prik: E. Aaltink, W. Aaltink, G. H. Aanstoot, H. Aanstoot (Look 51), H. Aanstoot (Holterenk- straat), J A. Aanstoot, J. Abma. B. J. Baltes, H. J. Baltes, H. G. B:k- kernens, G. J. Beldman, J. W. Beid- man, J Boode, G. v.d. Bos, M A. Bosschers, H. J. G. Bosschers, A. v.d. Brink, J. Broere, L. Bronsvoort, K. van Bruggen, B. G. Cas. B. J. Dijkink, C. Dijkstra, J. A. Elbersen, H. W._ Goorman, L. G. Fridrichs, A. •fcrotefjoer, P. A. Hanewinkel. J. W. llarmelink, A, ter Harmsel, G. W. ter Harnmsel, E Haverslag, G. W. Iiogenkamp, G. S. J. Hols, J. D. Holterman, H.. Hovenkamp, G. Jan sen, J. G. Jansen, G. E. Kamper man, H. D. Klaosses, F. Klein Leb- nk. H. Klein Teeselink, Chr. Knijff, H. Koopman, G. Krieger, B. J. Krik- KiiU) W. G. Lammers, H. W. Lug- gsnhorst, G. J. ter Maat, B. .J, J Markvoort, .1 H. Meerman, S. C. Meindsma, B. Meijerink, C. J. Mol, G. Nijenhuis, A. M. Nijkamp, J. Nij- land. M. Nijland, A. Paalman, G. H. Paalman. G. Paalman, G. Pasman, D. J. Pekkeriet, J. A. Podt, G. J. W. Reilink G. Rensen, J. Rensen, H. W. Rietberg, J. G Ruiterkamp. J Schokkin, J. II. Scholten, G. H. Schoo ien, (Vianenweg 134), G. H. Schooien (Vianenweg 136), J. H. Schooien. J. Schuppert, H. E. Slijkhuis, G. Soer, K. Soer. G. Stam, G. J. H. Stegeman, J. W. Stevens J. Stabbing, A. Tee selink. A Traanman, G. ülfman, R. G. Veldhuis, A. J. G. Veldkamp, F. W. Veldkamp. M. T. Veltkamp, J. B Veneklaas, H. B. Verveda, A. Vin cent, H. Vincent, J. Vincent en J. Wegstapel. Aan de dames en heren die op de bijeenkomst niet aanwezig waren zal de medaille dezer dagen worden toe gezonden. ma-van Doorn en de heren G. J. Kraay, G. W. van Loenen. C. J. W. van Gee! ëft' J. J.' M. Kern- pers werden, als nieuwe hestuux-sleden gekozen. De heer Vegter sprak na de verkie zing van het nieuwe bestuur de schei dende bestuursleden toe. Mevr. Na- gelhout-Kliizing dankte hij voor het zorgvuldg beheer van de gelden van de vereniging. Mevrouw Barneveld- Udema prees hij voor de haar eigen inbreng, welke vaak een verrassend element had. Beide dames ontvingen een bloemetje. De heer Vegter om schreef de heer Redeker als de or ganisator binnen het scheidende be stuur. Voor al zijn bijdragen dankte de scheidende voorzitter hem. Ver volgens sprak de heer Kraay de heer Vegte toe namens het oude en het nieuwe bestuur. Doordat de scheiden de voorzitter formeel 4 jaar voorzit ter' is geweest, was hij eigenlijk de afgelopen 40 jaar steeds de stuwen de kracht achter het tennisgebeuren in Holten. De heer Kraay schetste de heer Vegter als de man die binnen het bestuur steeds een duidelijke lijn heeft gesteld. Voor z'n inbreng en vele werkzaam heden dankte de heer Kraay hem. De heren Redeker en Vegter ontvingen ieder een „gevuld kerstkadoo". Tot slot van deze jaarvergadering vroeg de nieuwe voorzitter, de heer van Geel, de leden suggesties te doen aan het nieuwe bestuur. Uit hetgeen aan suggesties en vragen uit de vergade ring naar voren kwam, bleek dat het nieuwe bestuur nog een breed werkterrein zal hebben. eind van deze set goed texugkwam ging de set naar Levo: 6-15. De der de set bracht van beide teams mooi en fanatiek volleybal. Levo was wat sterker aan het net, omdat het Hol- tens blok weinig kon uitrichten. Daar entegen waren de Holtense vr"eybal- sters geweldige verdedigsters van hun achterveld. Nadat Levo een klei ne voorsprong had genomen vond Ba to het welletjes. Inge van de Harst met haar tacti sche ballen en A. Meerman met wer kelijk knetterharde smasnes. zoi g- den ervoor dat Bato terug kwam en het heft in handen nam. Bijzonder jammer en ongelukkig was dat in die fase van de strijd Inge van de Harst zich ernstig geblesseerde en het veld moest verlaten. Het Hollens team raakte daardoor in de war en moest de set aan Levo laten: 11-15. De vierse set zou de beslissende wor den. Een gelijk spel tegen het hoger geplaatste Levo was mogelijk. De eei' ste set had dat zondermeer bewezen. Aan hun spel en inzet was te zien dat Bato nu, niet wilde verliezen. Anke Meerman en Henneke Bloemsma lei den het Holtense offensief. Met. hun smashes zorgden ze voor de zo be langrijke punten. In het achterveld was het vooral Femmy Ebrecht die met enorme duiken wonderbaarlijke safe's verrichtte. Heel het team voelde dat het kon en vocht daar voor. Levo bood eerst nog sterk tegenspel doch viel aan het eind terug, zodat Bato won met 15-13 en het begeerde gelijk spe! met de belangrjké punt' binnenhaalde. n ®s88e?W.:'r "1 TRJM5PW Het meisjesteam van de volleybalver- enigijjg Bato, dat verleden jaar van uit de onderafdeling Nijvex-dal pro moveerde naar de tweede klasse van het district Twente, en daar nu een eervolle 5e plaats bezet, heeft in Transportbedrijf Dondertman B.V. 'n sponsor gevonden. De speelsters kregen een prachtig trainingspak en een tegemoetkoming in de reiskosten. Bijzonder prettig: nu Bato uit moet komen tegen teams uit Almelo, Hengelo en Enschede. Dankzij Transportbedrijf Dondertman B.V. hebben de speelsters, behalve de voordelen van het sponsorschap, een tastbaar stuk waardering voor hun intensieve trainingen en inzet ge kregen. Dat die mentale steun hen helpt, mo ge blijken uit het feit, dat het team in haar eerste gesponserde wedstrijd jl. zaterdag, koploper L-een prachtig duel 'n gelijk spel afdwong. Op de foto de meisjes die in het ver volg, behalve de kleuren van Balo, ook de naam van Transportbedrijf Dondertman B.V. zullen hoog houden. V.l.n.r. (staand) coach-Trainer Luk- kien, Wietske Voet, An Gervedink Nijhuis, Inge van der Harst en Hen neke Bloemsma. (Zittend) Anke Meerman, Femmy Ebracht, Marianne Dondertman, en Mieke Vincent. Martha Oolbekkink die ook deel uit maakt van het team, en herstellende is van een blessure, ontbreekt op de foto. HOLTEN Willem Jansen, de ta lentvolle conservatoriumstudent be haalde kortgeleden zijn solistendiplo ma voor orgel met bijzondere onder scheiding. In Den Haag werd zijn stu die succesvol afgesloten bij zijn hoofd leraar Wim van Beek. De geboren en getogen Holtenaar zal zijn studie in Frankrijk vooi-tzetten. In Toulouse zal hij zich voorbereiden voor de Prix d'Excellence, de hoogste graad die valt te bereiken voor organisten. Het kerstconcert werd goed bezocht, zo dat velen die jonge talenten een warm hart toedragen, naar de vergevor- de prestaties kwamen luisteren. Zijn spel op het tweeklaviersorgel begon prijs nationale aktie RODEKRUISWOQRDPUZZLE orgelspelen een kreatieve hobby voor uw gehele leven. bespelen is veel eenvoudiger dan U v. 15 gelukkige winnaars geven wij 3 Pi,:n gratis les. Bovendien stellen wij voer één hen het prachtige Mark 1600 orgel besc. ijj baar Ter waarde van f 2290 - Mark orgels getest de besten Vi» beschikbaar gesteld door 8.M l. Treubstraat 23 Rijswijk Teun Beldman die de manége Beld man aan de Markeloseweg belang rijk heeft uitgebreid wat de „ring" betreft en het geheel heeft gemoder niseerd en aangepast aan de eisen van de tijd o.m. met een aantal toi- DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500. Dinsdag 1 januari aanvang 20.00 uur: .EAST RIVER AT HOME", nieuw jaarsbal van de East River Jazz Band- EDB THEATER, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 27 december t.m. woens dag 2 januari: In de Klauwen van de Draak 18 jr. Zaterd., zond., en dinsd., resp. 29-30 dec. en 1 jan.: Matinee, „Verdere perikelen van Laurel en Hardy a.l. Vi-ijdag 28 dec. en zaterdag 29 dec. NACHTVOORSTELLING: Prime Cut 18 jr. Aanvangstijden: werkd. 20 u.-vr. 21- 23.30 u.-za. 18.30-21-23.30 u.-di. 16- 18.30 en 21 uur. CINEMA. Lange Bisschopstraat, tel. 11100. Donderdag 27 december t.m. woens dag 2 januari: Naakt over de Schut ting. 2e week 14 jr. Elke middag MATTNFF. 2 uur: Nieu we avonturen van Dik Trom a.l. Vriidaü 28 dec. en zaterd. 29 dec. NACHTVOORSTELLING: Sartana 18 jr. Aanvangstijden: werkd. 20 uur. za. 18.45-21.15-24 li. vr. ook 24 u. zo. en di. 16-18.45-21.15 u. Ten bate van de Nationale Actie Rode Kruiswoordpuzzel stelt Moulinex 13 luxe grill-bakovens beschikbaar. Winkelwaarde (mef komplete grilluitrus ting en thermostaat) type B11 LUXOR THEATER, Brink, tel. 18662. Vrijdag 28 december t.m. woensdag 2 januari: Gendai-me van St. Tropez a.l. Vrijdag 28 december t.m. woensdag 2 januari: Avonturen van Hamme tje, geheel Nederl. gesproken a.l. Maandagavond 31 dec. gesloten. Aanvangstijden: werkd. 20-za. 18.30- 21 u.-zo. 14-16, 18.30-21 uur. OPENBARE LEESZAAL. Brink. tel. 13506. Tot 12 januari: Kunst Rondom- me. Exp. grafiek uit de collectie hr. Blokland, werk van Jaroslaw Vo- drazka. Openingstijden: di. t.m. vr. 10-17 30 en 19-21 u.-za. 10-17 u.-zo. en ma. ge sloten. GOF.TÏEK DE ROZT.JNFNKORF As senstraat 4, tel. 11848 b.g.g. 15016: Exnositie Corri Schiltkan-in. Kera miek (tot 31 december). ODeningstiidenma. tm. ^a. 14-18 u. <-r. d.e.b. 19-21 u.-zo. gesloten. GAT T-RT.T LFNTF.N. Kle»»m-straat "5-27. F,nse. tel. 05700-218'5- Teninon- 'elling van werken 18 00 tot he den. Gneningstijden: tot en met 31 dec. '7.00 u. wo. t.m. za. 10-18 u.-zo. 14- '7 li -wo-vr. 19-21 mi*-. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK Klooster 3. tel. 16512: Expositie: Ge neeskunst in Boekvorm. OoemncTstiiden: ma. t.m. vr. 10-12 u. on 13-17 30 u-to 14.17 u.-ma. geslo ten. MUSEUM Tiia npTF HARINGEN. Brink, tel i4s^r. opsloten tot voor- iaar. MUSEUM DF WAAG, Brink. tel. 14556: Antieke Fietsen, zilver, aarde werk en antieke keukens. ODeningstiiden: di. t m za. 10-12 u. en 13-17.30 u.-zo. 14-17 u.-ma. en n ieuwi a arsd a pesten MUSELTM VOOR MECHANISCH SPEFLGOFT Noordenbergstr. 9, tel. 19739 Ooeningstijden als de Waag. GALERIE DE TOVERBAL. KI. Overstraat 85. tot 5.1.1974: Expositie Reinier van Devoorde. Openingstijden: di. t.m. za. 13-17 u., voorl. ook zo 13-17 u. letten, een leuke winkel en een foyer van waaruit men de hele ring kan overzien, organiseerde 2e Kerstdag wedstrijden voor amazones, ruiters en jongelui die bit hem komen „les sen" en rijden of hun viervoeter(s) hebben gestald. Er werd om de prijzen die beston den uit kunst- en gekruisvoorwerpen een sportieve spannende strijd gele verd. De uitslagen in de verschillende onderdelen luiden als volgt: 1 Henriëtte Beldman, Holten met Tax-pan 67'/2 p,; 2 Annet Smid, Hil- legom met „Coureur" 65 p.; 3 Mw. B. Klaas Hellendoox-n met „Still Bet ter" 63'/: p.; 4 Wendy van Hoeve- laak. Markelo met Still better" 62'/: p.; 5 Jan ten Hove Rijssen met ,.Sa- runa" 61V; p.; 6 Ellen van Beek, Utrecht met „Tarpan" ÖO'T p.: 7 Jan Wanschers Almelo met „Still better" 60 p. 8 Jan Muidei-, Amsterdam met „Mary" 59'p.; 9 (E.E.) Ingrid Arendse, Holten met Still better" 59 met ,,Mai-y" 59 p.; 11 Carolien Am- sink Amsterdam met „White pile" 58'/: p.; 12 Marja Wiersma, Holten met ,,Max-y" 58 p.; 13 Nicolet Smid. Hillegom met „Nicolaas" 54 Vs p.: 14 Peter Klaas. Hellendoorn met „Dappertje" 53 p. DRESSUUR (Licht): 1 Marjan Mar ris, Holtèn met „Mary" 65 p.; 2 Ha rold Ansink, Amsterdam met „Tar pan" Gó1/: p.; 3 Meino Verbeek, Utrecht met „White Pile" 60 p:; 4 Bert Pluimers, Rijssen met „White pile" 56 p.; SPRINGEN (Zwaar): 1. Henx-iëtte Beldman, met „Tarpan" tijd 33' sec. 0 str.p.; 2 Wendy van Hoevelaak, met „Still Better" tijd 40.3 sec. 0 str.p.; 3 Jan Mulder, A' dam met „Mary" tijd 39.5 sec. 3 str.p. SPRINGEN (licht): 1 Mariska An sink. Amsterdam met „Mary" 0 str. p 59 sec.; 2- Carolien Ansink."Amster dam met „White Pile" 0 str.p. 61V: sec.: 3 Marja Wiersma, Holten met „Mary" 0 str.p. 66' sec.: 4 Mar ian Mui-ris Holten met ,.Syl\aa" 9 str.p.; 5 Bert Pluimers. Rijssen met „White Pile" 3 str.p. 68 sec.: 6 In grid Arendse. Holten met „Sylvia" 8 str.p. SPEEL UW SPEL (zwaar): 1 Hen- ï-iëtte Beldman met „Tarpan" 420 p.: 2 Nicolet Smid, Hillegom met .Mary" 320 p.; 3 Jan Wanschers, Al melo met „Saruna" 310 p.; 4 Wendv- van Hoevelaak met „Still better"270 p.; 5 Jan Mulder, met „Mai-y" 210 p. SPEEL UW SPEL (licht) 1 (e.e.) Mariska Ansink met „Mary" 420 p. Marja Wiei-sma met „Mary" 420 p. 3 Marjan Murris met „White Pile" 260 p.; 4 Ingrid Arendse met „Still better" 240 p. met een zestal variaties van Claude Balbastre en een kerstlied van Da- quin. De oude Catalaanse melodie, in ons land bekend als Midden in de winternacht, kreeg gewijde accenten, soms met speelse fragmenten. De me chanische fractuur van het orgel was m de snelle passages enigszins sto- rend, maar niettemin werd er exact en gelijkmatig gespeeld. De kerstko ralen van Bach kregen een ingetogen vertolking, zonder uiterlijk vertoon, waarbij de cactus firmus bescheiden naar voren kwam in een stijlvolle presentatie. Grote uitbundigheid was nog niet waarneembaar, wel was het gedeelte uit de „Flötenuhr" van Haydn zeer levendig met de fluitre gisters, die in de bescheiden dispo sitie van het orgel domineren. Van Olivier Mesiaen werd eendrietal gedeelten gespeeld uit „La nativité du Seigneur". Uiteraard kwam net niet tot grote klankexplosies, terwijl deze Frans orgeJkunst grote kathe dralen nodig heeft met akoustische gewelven en een sfeervolle nagalm, In het laatste deel was de techniek kennelijk overwonnen, tot uitdruk king komende in uitgebalanceerd ma- nuaalspel en zelfstandige pedaalpar tij. Het ritme werd onderbroken door spitse invallen met notenreeksen, de typische orgelstijl daarmede accentu erend. Het fluitspel van de Francaise Travnard kenmerkte zich door een fraaie natuurtoon, nog wat schools in de uitvoering. De sonate van Handel kreeg vooral in de oude dansen sici- liana en giga lichtvoetig spel, steu- Een blijspel in drie bedrijven? 't Zou best kunnen, maar dat is toch niet het geval, 't Is wel iets waar men in Dijkerhoek blij om is nl. om het feit dat de Oud Papier Akties van de o.l. school in 1973 achttien hon derd en vijf en dertig gulden hebben opgebracht. Met deze prachtige op brengst kon men heel wat voor de schooljeugd doen. Er werden naslag werken, boeken, grammofoonplaten en loco aangeschaft. Er werd voorts voor het geld ge schaatst op de Deventer kunstijs baan, koninginnedag gevierd, 'n lees- wedstrijd gehouden i.v.m. de kinder- l oekenweek en zwemwedstrijden ge houden in het prachtige zwembad „Looërmark". Ook werd er nog een infra-rode sten cilmaker gekocht. "De paRierprijs is op het ogenblik goed. .Reden te meer om in 1974 on verminderd door te gaan met inza melen. De eerste actie in het nieu we jaar is in januari. nend door de organist begeleid. Air van Bach en Cantilene van Rheinber- ',ei waren bekende klanken, die zon der grote contrasten en hoogtepunten een acceptabele uitvoering kregen. Het concerto van Bach kreeg van Willem Jansen een stijlvolle benade ring, veel toonherhalingen in een soort ostinaat ritme waren de kenmer ken. Het klankbeeld liep uiteen van hoge stemmen in de diskant en lage dito in de baskant. De Holtense luis teraars toonden veel waardering voor hun dorpsgenoot, wiens begaafd orgel spel zij zullen blijven volgen tot de Prix is behaald. KASPERSMA Vanaf heden zal de Stichting Di- rekte Hulpverlening NVSH in haar polikliniek in Zwolle starten met een nieuw project „Cervix* cytologie". Dit houdt in een onderzoek naar kan ker in de baarmoederhals, door het maken van een uitstrykje uit de va gina. De kosten van dit onderzoek bedra gen f 27,50 (inclusief laboratorium- kosten). De NVSH is gestart met dit pro ject, omdat is geconstateerd dat er onvoldoende gelegenheid voor alle vrouwen is om dit onderzoek te la ten doen. Terwijl 6 op de 1000 vrou wen kans hebben op deze vorm van kanker. De ziekenfondsen vergoeden dit soort, px-eventieve onderzoeken niet, clan alleen als de arts verdenkingen heeft. Ook bij de pilcontrole wordt dit onderzoek niet vergoed. De NVSH heeft maandag 10 de cember aan alle artsen in Zuid-Dren- the, Overijssel, Noord-Oost Polder en Noord-Gelderland een brief gezonden om de medewerking van de artsen te verkrijgen voor dit bevolkingson derzoek. De artsen kunnen verwijs- formulieren en wachtkamerkaarten aanvragen bij Postbus 488 te Den Haag. Het onderzoek vindt plaats in de polikliniek van de Stichting Direkte Hulpverlening NVSH, Oosterlaan 5 in Zwolle, tel. 05200-17000 op vrijdag van 9 tot 12 uur (afspraak via tel. 05200-17000). Het onderzoek duurt 10 minuten. De behandeling is geheel pijnloos. De uitstrijkjes worden onderzocht in het Huisartsenlaboratorium van Prof. Ten Berge. De uitslag volgt binnen 14 dagen. Aangaraden wordt aan iedere vol wassen vrouw om jaarlijks dit on derzoek te laten verrichten. Tot voor kort leek de kans op kan ker in de baarmoederhals het groot ste na de leeftijd van 30 jaar. Recente onderzoekingen hebben aan getoond dat de kans even groot is vanaf de leeftijd van 20 jaar. De Provinciale Hei-vormde Jeugd raad is een orgaan van bijstand van de Provinciale Kerkvergadering der Hervormde Kerk in Overijssel. Haar taak bestaat voor een groot ge deelte in de begeleiding van het werk van de Provinciaal Jeugdwerkadvi seur en in het meespreken over het beleid dat gevoerd moet worden om de jongeren in deze kerk zo goed mo gelijk tot hun recht te laten komen. De Provinciale Hervormde Jeugd raad wil graag enkele nieuwe leden hebben voor haar raad. Zij is daar bij van mening, dat er in de provin cie waarschijnlijk een aantal mensen is, dat zeer geschikt zou zijn om aan het werk van de raad deel. te nemen. Maar omdat de namen van deze mensen niet bekend zijn, worden zij nooit gevraagd. Dat is jammer, omdat daardoor deze men sen nooit aan bod komen om mee te denken in het werk van de jeugd raad. Nu de jeugdraad uitgebreid moet worden met drie nieuwe leden doet zij doormiddel van deze openbare mededeling een beroep op deze men sen om zich beschikbaar te stellen voor het werk van de jeugdraad. De jeugdraad zoekt mensen in de leeftijd tussen 20 35 jaar. meele vend hei-vormd. of zich in Leder ge val betrokken voelend bij het reilen en zeilen van deze kerk. De jeugdraad vergadert ongeveer 10 keer per jaar en daarna t wordt zo af en toe van de leden gevraagd aan wezig te zijn bij een activiteit, die door de jeugdraad wordt georgani seerd. Wie interesse heeft om kennis te ma- xen met de jeugdraad teneinde een benoeming te ovex-wegen, verzoeken wij zich te willen melden aan het bu reauadres: Prins Hendrikstraat 5 te Zwolle, tel. 05200-18117. De Provinciale Hervormde Jeugd»aa<J wacht op uw reactie.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 7