HOLTEN IN HET AFGELOPEN JAAR en Ineke Lijster Ged. Staten ak koord met verkoop slachthuis aan U-Vlees B.V. 3 augustus: Jennekesmarkt op de avond van de laatste Braderiedag zeer druk bezocht Braderiekonin gin op bezoek bij Braderiebaby in Dijkerhoek Bevestiging en intre de ds. M. de Heer in Okkenbroek Opperwachtmeester H. Meyer nieu we groepscommandant Rijkspolitie 10 augstus: Puzzeltocht Bond van Plattelandsvrouwen afd. Espelo „Bergruitertjes" succesvol in Del den Raad verleent krediet van f 290.000,voor verbetering van de Aaltinksweg 17 augstus: School- en Volksfeest in Dijkerhoek uitstekend geslaagd. Het feest werd ingezet met een uitvoe ring door O.C.H. van het blijspel .Madam de Boerin' Interkerkelijk Recreatiewerk afgesloten met kampdienst in de tent in „Harwichs- weide" aan de Borkeldweg SV „Holten" succesvol op toernooien in Lochem en Nijverdal 24 augustus: Zondagsschool Espelo- Helhuizen nam afscheid van onder wijzer Nijland te Nijverdal, die 40 jaar aan de school verbonden was Sterrit ponyclub „Bergruitertjes" Zwemkamp „Twenhaarsveld" Verbetering kruispunt Gaardenstraat Denneboomstraat - Keizersweg 31 augsutus: Mej. J. Landeweerd 12 jaar gezinsverzorgster Gerard Mentink, Deventer, winnaar Sint Ja- piksloop die georganiseerd werd door de Holtense Atletiek-en trim- club „Hatric" Linda Kamperman en Albrecht Bulsink clubkampioen 26 oktober: Inbraak bij warme bak ker Nijkamp in Dijkerhoek Cultu reel centrum „Het Paalhuus" Beuse- berg, geopend Hulpprediker A. Schellevis predikant Holtense kunst club in 't zilver Jules de Corte boeide in „Het Paalhuus" met grap pige liedjes en conference Leden vergadering afd. Holten PvdA Jan Bols sprak voor Holtense Plattelands vrouwen 2 november: Show van Holtense Za kenmensen in zaal „Vosman" groot succes deheer A. J. Snijders te Hengelo (O) sprak in ledenvergade ring „OLM" over: Aspecten der moderne rundveehouderij Johan Bronsvoort en Alfred Dekker club kampioen en L. R. „Bergruiters" Ouderavond o.l. Kolschool Feest avond en prijsuitreiking HOLBA- THEO" 9 november: Haarschool feestelijk m gebruik genomen Herdershond .Frida' van de heer H. Markvoort, Es pelo 87 bracht 16 jongen ter wereld Jubileumbijeenkomst Holtense Kunstclub in zaal „Amicitia". De heer G. J. van Aefst (Gaardenstraat) haalt in kleigat bij Ittersum (Zwolle) snoek van meer dan 14 pond binnen „Leesfeest" in de o.l.s. in Dijker hoek 16 november: Raad accoord met ver hoging (22 procent) grondprijzen vil laterrein „Look". Komplan opnieuw in Voorbereiding. Hoofdbedrijf Vaes- sen-Schoemaker en Co. blijft in Hol ten Jan Oosterkamp nieuwe prins Carnaval van de „Fienpreuvers" Haarbewoners maakten kennis met PvdA op kennismakingsavond in zaal „Vosman" Clubhuis en terrein hockeyclub „Holten" officieel in ge bruik genomen 23 november: Meer dan 200 bezoe kers op „Open Dag" Huishoudschool „De Noordenbarg" Feestavond in „Irene" t.g.v. 10-jarig bestaan Padvinderij „De Waardenborch" Candidaat-notaris mr. J. H. Hulshof sprak voor Holtense Plattelandsvrou wen over „Werkzaamheden op het no tariskantoor" Ponyclub „Bergrui tertjes" nam afscheid van voorzitter Dekker 30 november: Sint hartelijk ontvan gen Interkerkelijke Zangavond in Ned. Herv. Kerk Dijkerhoeks Ama teur Toneel „D.A.T." amuseerde met blijspel „Morgen komt er weer een dag" Ouderavond o.l.s. Dijker hoek Chr. Plattelandsvrouwen be spraken Bejaardenbeleid 7 december: Sint Nicolaas brengt be zoek aan alle kleuter- en lagere scho len Toneelvereniging „OCH" boei de plm. 300 bezoekers in „Amicitia" met het blijspel „Madam de boerin" Familiefeestavond, afd. Holten Ned. Chr. Bouwbond Districtsbestuur der Moolekamp sprak op Bejaarden- middag NVV CBTB-crs hielden „praatavond" De heer K. Koek koek te Oldenzaal (2e voorzitter Prov. Bestuur) sprak op ledenvergadering afd. Holten van de ARP -- 14 december 1973. Nummer 50 Jubi leumnummer Holtens Nieuwsblad Landsteiner medaille voor 153 Holte naren die onlangs voor de vijfde ach tereenvolgende keer bloed gaven voor de Bloedtransfusiedienst van net Ro de Kruis Holtense winkeliers tevre- De jeugd vierde carnaval Vier jubilarissen van B-V. Krekel en Zn-: G. E. Koetsier, G. J HogenkampFr- Oonk, T- Bijma, D. J. Tuitert en E Kre kel- tegen koopavond Landbouwer Tui tert bij ongeluk met tractor gedood Hoofdkeurmeester H. W. Goor- man 25 jaar bij de vleeskeurings dienst Ds. Moerland, Vrij. Evang. pred. te Nijverdal sprak voor Chr. Plattelandsvrouwen over „Jehova's Getuigen" Zwemclub „Twenhaars veld" aan de leiding in „Zwem-Vijf- kamp. 12 oktober. Rijkspolitie rapporteert over verbetering verkeersveiligheid in Dijkerhoek Ledenvergadering NVV afd. Holten Waterschap „Salland": Ruim 72 miljoen geïnves teerd voor de waterbeheersing e.a. werken Goede start damesvolley bal 19 oktober: Feestelijke opening jeugd- sociëteit „De Schure" Samenwer king bij Bejaardenwerk Buurtver eniging in de nieuwbouwwijk „De Haar" opgericht Raad besloot tot invoering voor Toeristenbelasting Nachtrit MAC „De Holterberg" ge zellig evenement commandant Raad in principe ak koord met bouw van Sporthal in „De Haar" Dokter van Couwelaar sprak voor plattelandsvrouwen over .Voorbehoedsmiddelen' René Ban- nink winnaar „Frits Faulecup" André Dekker: overschrijving van Go Ahead naar SV „Holten" Jan Stegeman (Deventerweg)twee kam pioenstitels op atletiekkampioen- schappen Ned. Invaliden Sportbond in Rotterdam Willem Wolters (25 jaar bij Rijkswaterstaat) tijdens re ceptie in hotel „Vosman" gehuldigd zwemclub „Twenhaarsveld" Gro te deelname aan „Heidewandeltocht" van W.S.V. „De Trekkers" Zwemwedstrijden Huishoudschool „De Noordenbarg Bergruitertjes res.- kampioen van Overijssel 7 september: Holten vierde op 5 sep tember in grote saamhorigheid en met een enorm enthousiasme het Zilveren regeringsjubileum van Hare Majesteit Koningin Juliana. Byna geen straat bleef onversierd. Prach tige optocht, door duizenden vol be wondering gade geslagen, trok van- Alb. v. d- Maat -finisht na 5 km uit de Haar via de Larenseweg, Oranjestraat en de Kol naar het Spartpark „Meermanskamp" waar een enorme belangstelling bestond voor de „Zeskamp". Het moderne Sportpark werd deze middag offici- cieel geopend door burgemeester mr. Enklaar. Het. feest werd besloten met een grandioos vuurwerk (aange boden door de familie K. Greep te Holten) dat vele duizenden naar Hol ten trok. Het verkeer zat zo af en toe „muurvast" of kwam slechts heel langzaam vooruit, maar niemand vond dit erg. Niemand had haast. *t Was immers feest in Holten. Een feest uniek in ons land. Op het „Oran jeplein" naast het gemeentehuis wer den door de carnavalsvereniging „Fienpreuvers" varkens aan het spit gebraden. Een zeer attractief en Het toeristisch fietspad over de Holterberg werd officieel ge opend. den over omzet tijdens winkelweek '73 Jaarvergadering IJsclub De Noordpool" Makelaardij Vincent honderd jaar Raad discussieerde langdurig over toewijzing te goedko pe woning Raad, evenals B. en W., geen enkele waardering voor „Open Brief" van comité Beuse- berg" 21 december: Zilveren jubileum Hol tens Nieuwsblad. Zeer velen, voor het overgrote deel afgevaardigden van onder andere de beide kerken en tal van verenigingen, instellingen en or ganisaties, kwamen op de receptie in „Amicitia" het Stichtingsbestuur en de redacteuren, de heren W. Beij- ers en J. Wiggers gelukwensen. De scheidende hoofdredacteur, de heer W. Beijers, kreeg van de Stich ting een prachtige kleuren T V. en van het gemeentebestuur een Mak- kummer wandbord met het gemeen tewapen Kerstmiddag Bejaarden- sociëteit Hulpprediker A. Schelle vis door Hervormde gemeenten be roepen als predikant Kerstviering afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Chr. Ontspan ningsclub „COC" twintig jaar. „Adel in livrei", dat twee avonden in ge bouw „Rehoboth" werd gespeeld, werd door het talrijke publiek zeer gewaardeerd Najaarsvergadering p.v. De Bergvliegers 28 december: Kerstnachtdiensten Open Deur groep in Hervormde kerk Openbare raadsvergadering in de Scholengemeenschap. Oudejaarstoe- spraak burgemeester Enklaar Hendrika Teeselink werd braderie koningin. De heer Herman Kampman (26), de nieuwbenoemde leider van de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk. Landsteiner medaille voor 153 donors 31 december: Holtens Nieuwsblad, het in onze gemeente het meest gele zen blad, bestaat 25 jaar. En hier mee besluiten wij dit overzicht over het jaar 1973 dat, hoe uitvoerig ook, niet de pretentie wil hebben volledig te zyn geweest. J. W. 14 september. Raad en kerkeraad bekeken Bejaardencentrum „Diessen- plas" Kinderkennis in „Kalfster- mansweide" in het kader van het re geringsjubileum van koningin Julia na Dodelijk verkeersongeval in Dijkerhoek. Jan en Adrie Bouw huis vertellen Espeloze Plattelands vrouwen over hun reis naar Israël Zwemwedstrijden Dorpsschool. Ed win Stegehuis won 3 keer goud De heer G. v. Lemel 12V: badmeester natuurbad „Twenhaarsveld" 21 september Topprestatie (hoogste aantal punten en lof van de jury). Tamboercorps ,HMV" op KNF-con- cours in Wijhe Bejaardengymna- stiek in de „Diessenplas" Paar- denfokdag „Holbatheo" in Dijkerhoek demonstratie van kracht en charme Zwemkampioenschappen o.l. Kol school Dorpsschool zwemkampi- oen 1973 Basisscholen 29 september. Ledenvergadering Melkleveringsvereniging „De Vrij heid". Tonny Beldman (Markelose- door de „smikkelaars" bijzonder ge waardeerd onderdeel van het pro gramma: Al met al zo schreef bur gemeester Enklaar in ons blad van 14 september „De viering van het zilveren regeringsjubileum van onze Koningin heeft onze harten verwarmd. Wij hebben ons verheugd in onze eens gezindheid en ervaren hoezeer wij F. J. Nijland nam afscheid van de zondagschool in Espelo. ook als Holtenaren by elkaar ho ren". Mevrouw Pennings-Burgers uit Enter, die met de duizenden genoot van ons dorp in feesltooi, stuurde aan de burgemeester het volgende ge dicht: Het bestuur van de Geref- Mannenvereniging. V-l.n.r. H- Landeweerd, G. Kruimelaar, D- BeldmanJ G. van Lindenberg- Doordat kinderen met vuur speelden ontstond nieuwjaars dag 1973 brand in een hooiberg bij boerderij Dijkerhoek 11. Jaarwisselingsjubilarissen in de Waterhoek AAN DE INWONERS VAN HOLTEN Holten, Holten wat was je mooi In je groen en oranje tooi Ik bewonder je door je spontaniteit Je hebt heel veel oranje-harten ver blijd Je hebt je niet alleen aan feesten begeven Ook heb je een rustplaats aan strij ders gegeven Daar ruist ook de hulde door de bo men Voor allen die daar zo veel nog ko men De bloemen spreken van vreugde en smart Zodat het stil wordt in ons hart. Hare Majesteit kon helaas niet ko men Maar dat heeft je de feestvreugde niet ontnomen Dank HOLTEN voor deze feestelijke franje Hiep hiep hoera voor Neerland en Oranje. Namens de gehele bevolking van Holten zond burgemeester Enklaar een telegram, waarin hij Koningin Juliana geluk wenste met haar re geringsjubileum dat door de inwoners eensgezind met grote vreugde en dankbaarheid werd gevierd Com mando-wisseling bij de Rijkspolitie „Afscheid van adjudant Kruit en in stallatie van opper Meyer als groeps- De motorcross van de M-A.C- „De Holterbergtrok weer een grote belangstelling. weg) met z'n pony „Springfield** eerste bij Prov. Kampioenschappen „Veelzijdigheid". Bejaardencen trum „Diessenplas" officieel geopend Fokveedag in Espelo bracht puik je van de roodbonten in de ring 5 oktober: Bert Fransen en Wim Dol- lekamp met lof geslaagd bij muziek- examen Kon. Ned. Federatie Klei ne meerderheid Holtense winkeliers

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5