TERUGBLIK IN WOORD EN BEELD Nog een drietal diagen en 1973 ligt achter ons. Voorgoed voorbij- Toegevoegd aan de lange rij van jaren die wij 't verleden noemen- Op deze laatste dagen van Wet jaar in het zicht van de finish den ken we terug. Staan we korter of misschien wat langer stil bij mo menten uit ons persoonlijk of familieleven die anders waren dan anders- Soms zo totaal anders als die van elke dfig. Bijzondere ge beurtenissen in het gezin, in de familie- of kennissenkring of in de vereniging: blijde en droeve herinneringen- Voor de één meer, voor de ander minder. In dit overzicht, in deze terugblik over anno 1973 willen we een aantal gebeurtenissen die zo een heel jaar door in onze goede gemeente de revue passeerden, die er min of meer even „uitsprongen" en in een van de twee en vijftig nummers van onze jubileum jaargang werden vermeld nog eens maar voren halen- 5 januari: Kinderen speelden met vuurwerk hooiberg in vlammen in Dijkerhoek Ruitersport in manege Beldman Jubilarissen bij nieuw jaarsviering in de Waterhoek Jaarvergadering P.V. ,,De Bergvlie- gers 12 januari: Vroege lenteboden. Ooien van visboer Jan Reinaardus wierpen vijf lammeren Oliebollencross sv Holten Zwemclub „Twenhaars- veld" winnaar dubbele Zeskamp „BATO" dames wonnen volleybal toernooi in Rijssen Successen „Bergruiters" op I.C.H. in Veendam Burgemeester Enklaar wenst de heer JWarrink, voorzitter van de Stichting Sportbelangen Holtengeluk met het prach tige sportpark 16 februari: Gereformeerde Mannen- vereniging .Schrift en belijdenis" bestaat 40 jaar De heer H. Mö-. ring kwart eeuw aan ,,'t Spoor" Disco-avond H.M.V. jongeren Echtpaar Schippers-Broekhuis vijftig jaar getrouwd Discussie-avond „O.L.M.'Raad wil oude eiken aan de Maneschijnsweg aan een kant opruimen. Burgemeester Enklaar: „Doodzonde, en ik zal mij tegen kappen blijven verzetten" Feest avond afd. NVV huldiging de heer Jansen van Galen i.v.m. 40 jaar lid maatschap Ledenvergadering Speeltuinvereniging „De Kol" Mooie successen voor „Bergruiter- tjes" op Indoor-concours in Almelo Films en spelregelwedstrijd voor de jeugd van sv „Holten" en „Blauw Wit" De heer F. W. Kraayeveld te Voorschoten benoemd als maat schappelijk werker 23 februari: Jaarvergadering Vrijwil lige Brandweer. Eremetaal voor Henk Huisman, Kolweg voor 25 jaar trouv/e dienst Ledenvergadering Controlevereniging „Holten en Om- ken Jaarfeest CJV „De Bouwers" H. J. Schutte en W. Dijkslag, lid van verdienste SV. Holten; rechts voorzitter JWarrink. leider Gerbers Carnavalsviering „De Fienpreuvers" schitterend ge slaagd Mevrouw Schröder-van Gogh uit Haarlem sprak voor afd. Holten van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen over „Vrouwen in „India" Gouden insigne voor C.N.V.-er A. Krikkink, Raalterweg. Hij was 25 jaar lid van de Ned,. Chr. Bond van Werknermers in de Hout en Bouwnijverheid De heer O. Dupon te Roden (Dr.) benoemd als directeur van het Bejaardencentrum „Diessenplas" Ds. R. J. v.d. Veen sprak op classicale Zendingsdag in Holten Jaarvergadering M.A.C. „De Holterberg" Tonny Beld man met „Springfield" winnaar po nyconcours in Almelo Ria Hoge- slag beste amazone op indoorwed- strijden in Zuidwolde (Dr.) 16 maart: Het Plaatselijk Parlement wordt door burgemeester Enklaar op de hoogte gesteld van het besluit van Ged. Staten van Overijssel dat de oude eiken langs de Maneschijnsweg in Dijkerhoek niet gekapt mogen worden. De heer D. J. Wansink zou tegen dit besluit in beroep willen gaan bij de Kroon maar zo liet mr. Enklaar hem weten dit kunt u niet aangezien de zaak niet tot de com petentie van de raad behoort J. Op den Dries 12'/ï jaar dirigent van 't Kerkkoor Dokter J. F. Sijtse- ma sprak voor Dijkerhoekse Platte landsvrouwen over „E.H.B.O." Hockeyclub „Holten" lid van de Kon. Ned. Hockey Bond Overijs- selrit K.N.M.V. schitterend geslaagd evenement Jaarvergadering Fok- Burgemeester mr. W. H- Enk- laa/r hield na de 25 saluut schoten een toespraak op het Oranjeplein, waarna de vele honderden met begeleiding van „H.M.V." spontaan het Wilhel mus zongen ter gelegenheid van het 25-jarig regeringsjubileum van Koningin Juliana haar opstel „Hoe ik mama helpen kan". Zij deed met ruim 1000 kinde ren mee aan een wedstrijd van de K.R.O. en was een van de 16 die door de jury werd uitgekozen om naar Hilversum te komen Jaar vergadering van de vereniging „Een school met de bijbel" 27 april: Grootste Paasvuur brandt op „De Kol" Ernstig verkeerson geluk kruispunt Dorperdijk Derde plaats voor Hockeyclub in „Sem- vet" toernooi Jaarvergadering Varkensfokkers Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen bezochten KRO- studio Junioren C2 van SV „Hol ten" kampioen Jaarvergadering Chr. Gem. zangveren. „Soli Deo Glo ria" 4 mei: Koninginnedag spontaan ge vierd. Plm. 1000 kinderen zongen voor gemeentebestuur Echtparen Beldman-Hennink en Tuitert-Klein Baltink halve eeuw getrouwd 19 januari: Fractievoorzitters hou den aan de vooravond van de begro tingsvergadering „Algemene beschou wingen Geslaagd concert „HMV" en jeugdorkest in Geref. Kerk Bij RABO-bank stijging van spaargelden tot boven 35 miljoen. „Douceurtje" van f 3500 voor „H.M.V." Nieuw jaarsvisie Dijkerhoekse Plattelands vrouwen Hockeyclub „Holten" presenteerde zich in ,,'t. Sportdal" Kleuterschool „De Haar" in nood- lokaal gestart 26 januari: Feestavond Varkensfok- vereniging „Holten en Omstreken" i.v.m. 20-jarig bestaan Prinsen bal Carnavalsvereniging „De Fien preuvers" Nieuwjaarsvisite Platte landsvrouwen afd. Espelo Jaarver gadering Veefonds ..Ons Belang"; Veefonds „Holten en Omstreken" en Toüwtr ekkers vereni gin g OK. I. A. 2 februari: Ontmoetingscentrum op sportpark „Meermanskamp" officieel geopend Forumavond Vakcentra les Bestemmingsplanforum voelt weinig voor recreatie in Espelo. Lie ver dagjesmensen. Grondeigenaren: Beslissing forum is zeer teleurstel lend A. en O. zelfbediening her opend Voorlichtingsbijeenkomsten .,De Vrijheid" i.v.m. kwaliteitsverbe tering van de melk druk bezocht Jaarvergadering afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Afd. E.H.B.O. hield onderlinge wedstrij den 9 februari: Dokter Kortenoever uit Markelo sprak voor CJV Kring Hol ten over „Voorbehoedsmiddelen en geslachtsziekten Ledenleveran- ciersvergadering afd. „Coveco" Jaarvergadering afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwen en CJV „De Bou wers" te Espelo Derde Open Deur-samenkomst in dit seizoen De heer H. Bloemsma gehuldigd i.vm. 25-jarig dienstverband bij Rijks waterstaat Rolschaatswedstrijden Kolschool S.V. „Holten" start met schaakgfdeling Voorlichtings avond voor het vervolgonderwijs Zestienjarig meisje bij ongeluk op de Parallelweg gedood E_ Koopman en J. Krikkink kregen een gouden insigne. In gecombineerde vergadering van Bedrijfsvereniging „Holten" en de afd. C.B.T.B. en „O.L.M." sprak in zaal „Vosman" de heer Van It- tersum, voorzitter van de CBTB in Overijssel over „De vergrote E.E.G. en de Landbouw" 2 maart; Planforum besprak „Dorps- hartplan Open Deur-samenkomst in Espelo Zesde klassers o.l. Dorpsschool toonden aan kleuterscho len een dorp waarin plm. 200 gezin nen huisvesting zouden kunnen vin den. Het hoofd van de school de heer B. H. Brouwer was de architect bij de bouw tijdens de lessen in tekenen en handenarbeid Prachtig con cert „H.M.V." en plaatselijke koren in Ned. Herv. Kerk Jaarvergade ring Ond. Paardenfonds „Holten" Jongeren praten over Hervormd-Ge reformeerd Ernstige werkloosheid bedreigt de Holtense bouwwereld 9 maart: Padvinderij „De Waarden- borchgroep" nam afscheid van groep Meester BH. Brouwer werd Ridder in de Orde van Oranje Nassau. verenigingen (Rood- en Zwartbont) Jaarfeest Gereformeerde jeugd clubs 23 maart: Bejaardensociëteit bezocht „De Diessenplas" Jaarvergade ring „H.M.V.", Kiesvereniging „Ge meente Belang" en afd. Holten van het Rode Kruis Jan Trekop met „Allegro" derde in Oud-Leusden Ópen Deur-Samenkomst in Dijker hoek Record aantal deelnemers veldloop „Hatric" De heer J. H. Kampman te Hellendoorn benoemd als sociaal cultureel werker Hei- vormde Vrouwenvereniging bezocht damesbeurs in Enschede Ouder- Mevr. C.P- K. Enklaar Van Andel opende 't Kolnös. derwijs Laatste Open Deur-sa menkomst in dit seizoen was even als de 3 voorgaande weer zeer druk bezocht Jongemannen gooiden een ter hoogte van de Espelo-school staande fcaravan onderste boven waardoor 3 leden van het gezin van de Utrechtse politie-agent H. gewond raakten Bets Brinkman kampioen Schietvereniging „De Eendracht" 13 april: Dorpsschool hield een fees telijke ouderavond Gezamenlijke ouderavond openbare kleuterscholen Motocross op de „Zuurberg" trok plm. 6000 bezoekers Jaarvergade ring Chr. Oranjevereniging Touw trekkers wonnen op toernooi in Ei bergen A.N.W.B. afd. Overijssel vergaderde in Holten 20 april: Echtpaar Haan-Welmer, Oranjestraat 23 zestig jaar getrouwd Bijna honderd Palmpasens in „Kalfstermansweide" Ouderavond ipenbare Kol-kleuterschool Jaar- eest CJV „De Vriendenschaar" bui- engewoon geslaagd Jaarvergade ring „School met de Bijbel" Raad benoemd als leden van de Gewest raad Deventer de heren L. Kaan, J. Rietberg en J. Wiggers Duiven- houders G. Steunenberg en H. J. Aaf- tink, beide 25 jaar lid van „De Bergvliegers", onderscheiden met zilveren insigne Ingrid Wibbelink, Beuseberg 115 voor de radio met 11 mei: Plechtige herdenking van ge vallenen Openbare vergadering Stichting Sociaal en Cultureel werk Britse onderscheiding voor burge meester Enklaar Voorjaarsrit M.A.C. „De Holterberg" Jaarver gadering Hengelsportvereniging „De Rietvoorn" Tulpenrally: Klasse mentsproef op de toeristenweg 18 mei: O.C.H.-ers E. Koopman en J. Krikkink (beide sinds oprichting in 1945 lid) kregen gouden insig ne Bejaardensociëteit maakte uit stapje naar Amsterdam Godelym- pische spelen met 400 deelnemers uit Holten, Naarden, Diever en Leek Toneelvereniging „COC" boeide met „De Zeeuwse gouvernante" 25 mei: Raad benoemt de heer G. J. van 't Holt als hoofd van de nieu we school in De Haar Echtpaar Nijhuis-Wolters 60 jaar getrouwd Burgemeester Enklaar benoemd als waarnemend burgemeester van Iiei- no Postbode Albert Schippers en Elisabeth Waanders als „spoedbe stelling" per tractor en versierde aanhanger naar het gemeentehuis Jaarvergadering „Het Groene Kruis" koos de heer G. J. Langen- barg tot voorzitter Sport- en spel- dag ZVV „Blauw Wit" een uitstekend geslaagd evenement Jaarvergade ring RABO-bank. Winst in 1972 f 114.841,Spaargelden stegen met ruim 3 miljoen Jaarvergadering ZVV „Blauw Wit" Ivonne 2 van Joh. Boode werd kampioene bij de pinken in Es pelo. Carnaval-troonwisselinglinks de nieuwe Prins Fons Jan de Eerste. phee Öergruitertjes wonnen in Al- bergen Afscheidsavonden van leer lingen op kleuter_ en basisscholen 6 juli: Raad akkoord met verkoop slachthuis aan U-Vlees BV Goede start recreatiewerk Interkerkelijke Recreatiecommissie Zesde klassen namen afscheid van Dorpsschool Plm. 5 hectare bos in de Heihuizen door brand verwoest 13 juli: Eerste bewoners in Bejaar dencentrum „Diessenplas" welkom geheten door directeur O. Dupon Flinke deelname aan oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" Inbraak in vleeswarenbedrijf „ENCKO" 20 juli: Piet van Egmond moeide met orgelspel in de Ned. Herv. Kerk. Hij gaf een concert op uitnodiging van de Chr. Gem. Zangvereniging „So li Deo Gloria" „Doefeest in de grote Braderietent in „Kalfstermans weide" Rijssenaar D. B. zeer ern stig gewond bij verkeersongeval op de Rijssenseweg Moeders met peu ters vormden bij het stadhuis in Hengelo (O.) ere-haag bij het huwe lijk van Christine Kouwenberg, leid ster van de peuterzaal ,,'t Kolnös" 27 juli: Burgemeester Enklaar open de 19e Braderie. Hendrika Teeselink gekozen tot Braderiekoningin. Ber nard Bentert (Rijssen) winnaar au to-rally-cross Touwtrekkers van „O.K.I.A." vormden voor het stad huis in Almelo ere-haag bij het hu welijk van secretaris Allard Wansink 1 juni: Uitreiking MEAO-diploma's Vier jubilarissen bij B.V. Krekel en Zoon Topconcours K.N.F. op „Meermanskamp" grandioos festijn van klank en kleur Ponyconcours „Bergruitertjes" uitnemend geslaagd 't Eerste van machinefabriek „Universal" kampioen klasse A „Be drijfsvoetbal" Feestavond t.g.v. 10-jarig bestaan Bejaardensocieteit Tweede prijs voor Blauw Witte ju nioren Dl op toernooi in Wierden Marietje Paalman Sportvrouw Huis houdschool „De' Noordenbarg" Bij graafwerkzaamheden aan de Espelo- dijk werden 64 mortiergranaten ge vonden. 15 juni: M.A.C. „De Holterberg" schenkt afd. „E.H.B.O." prachtige tent met inventaris Gemeentebe stuur in grote lijnen akkoord met ver koop slachthuis aan U-vlees B.V. Collecte-opbrengst voor „5 septem- feest bijna f 10000, 22 juni: Jaarvergadering SV „Hol ten" benoemt Schutte en Dijkslag tot lid van verdienste Holten krijgt een atheneum Raad koopt boerderij Teeselink in de Haar voor f 178.000,Erehaag voor juf Tine ke Blaak (Kolschool) en Henk Vet ten bij het verlaten van het gemeen tehuis Uitvoering Muziekschoolleer lingen in „Rehoboth" „BATO"- kleuters vormden ere-haag bij het hu welijk van hun leider Jan Reurslap en Annelies Ambrosius Vijf seho len sportdag op „Meermanskamp' Ledenvergadering PvdA spral> over ontslag slachthuispersoneel 29 juni: Slachthuis voor 3 miljoer verkocht aan U-Vlees B.V. Toeris tisch fietspad Holten-Nijverdal offi cieel in gebruik genomen Dries Willems won de „Snorrewind" tro- avond o.l. school Dijk-erhoek 30 maart: Discussie in forum over sanering Dorpskern en plaats nieu we raadhuis Jaarvergadering O.L.M. Chr. Hist. Kiesvereniging Chr. Gem. zangvereniging „Soli Deo Gloria" gaf concert in Goor Hol ten Dl ongeslagen kampioen Zwemclub „Twenhaarsveld" won re creatieve „Zeskamp" Jaarverga dering afd. Chr. Boeren- en Tuin- dersbond en Chr. Kleuterschool Legerpredikant Griffioen boeide Dij kerhoekse Plattelandsvrouwen met lezing over zijn werk onder de sol daten Jaarvergadering Chr- Kleu terschoolvereniging 6 april: Jaarvergadering VVV „Hol- tens Belang". In 1972 weer meer gasten Juffrouw J. H. Wolters nam afscheid van het openbaar on- Adjudant E. Kruit nam af scheid van de Rijkspolitie. Opper Meijer werd de nieuwe groepscommandant. Chr. Plattelandsvrouwen bezochten klooster „Sion" te Wesepe Mees ter Brouwer, t.g.v. de 64e verjaar dag van koningin Juliana benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau, tijdens een receptie in de hal van zijn domein „De Dorps school" door zeer velen geluk ge wenst „Hatric"atleten aan de *op bij wedstrijden in Apeldoorn, Vre- den (Duitsland) en Markelo Holten 9, na 3 beslissingswedstrijden kam pioen Touwtrekwedstrijden in „Kalfstermansweide"

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 4