deco NAJAARSVERGADERING VAN P.V. „DE BERGVLIEGERS" Kerstprogramir „De Schure" Doe mee aan de rode kruiswoordpuzzel Holtense judoka s op de mat in Nijverdal Dumenhouders huldigden kampioenen cNationale cActie cI^gde cKru:isWöordpuzzel nr.3 kunt deze WeekL winneiy meubelen Programma „SV Holten" Oliebollenaktie voor de jeugd van de SV „Holten" Zaalvoetbaltoernooi SV ..Holten" Oliebollencross Programma SV Holten (jeugd) Programma BI. Wit zaterdag 22 december Vrijdag 21 december 1973 T frauds jk'mpBbl 23!»b. «astw: 20Juli De hoofdprijzen van de tweede Ro de Ki uiswoordpuzzel in de Neder landse Nieuwsbladpers zijn verspreid over het gehele land gevallen. Zo kwamen de eerste vyf prijzen van een schitterende kleurentelevisie tot en met een reiscoupon voor twee personen terecht in respectieve lijk Baflo, Oudewater, Biddinghuizen, Bloemendaal en Oldebroek. Er is een ingenieus systeem opge zet om alle lezers van de deelnemen de bladen speciale kansen te bieden. Zo sturen bijvoorbeeld de deelne mers van de Aalsmeerder Courant hun oplossingen naar Postlaan 1, die van de Leekster Courant naar Post laan 32 en die van de Nieuwe Zeis ter Courant naar Postlaan 46 in Den Haag. En het aardige van die adres sen is dat ze helemaal niet bestaan! De PTT in Den Haag bezorgt de tienduizenden brief- en girokaarten, die elke veertien dagen binnenko men, dan ook niet bij het Nederland se Rode Kruis, maar stuurt ze door naarhet. moederhuis van de zus ters JJrsulinen aan de Louderfswég te Bergen (NH). Daar worden'namelijk" alle kaarten en giro's gesorteerd en daar ook vindt telkens de trekking van de prijzen plaats. Anderhalf jaar geleden deden de zusters Ursulinen het Nederlandse Rode Kruis het aanbod om in eigen omgeving op vrijwillige basis bepaal de nuttige werkzaamheden te ver richten. Het betreft hier speciaal de groep van boven 65-jarigen, die vroe ger in het onderwijs, de zwakzinni genzorg of de missie werkzaam wa ren en thans de vrije tijd vrijwillig op positieve wijze willen doorbren gen. Zo kon het gebeuren dat zij eerst werden ingeschakeld bij het knippen van lappen voor het welfarewerk van het Rode Kruis en dat zij nu een zeer belangrijke schakel vormen in de puzzelactie. Naar schatting zijn gemiddeld vijf a tien zusters samen per week een kleine tweehonderd uur bezig met het sorteren van brief- en girokaart.n en het tellen van de overwaarden van de postzegels. Want de deelnemers die hun oplos sing per briefkaart inzenden plakken daar (gelukkig) vaak veel meer dan een gulden op en al dat extra's mag apart worden geboekt. ,,Het is een helè opgave", zegt zus ter Amantia, lid van het hoofdbe stuur van de congregatie van de zusters Ursulinen. „Maar ze doen het vol overgave en zijn blij dat ze zulk nuttig werk kun nen doen". H§£ R0.de I^ruis.isnatyqi.'Iijk even blij, want dankzij deze hulp wordt een groot aantal administratieve krachten uitgespaard zodat de kos ten van de puzzelactie tot een mini mum beperkt kunnen blijven. Een en ander garandeert de hoog ste netto opbrengst voor de Rode Kruis-vakantieprojecten voor chro nisch zieken en invaliden. Ook dat is een reden voor alle lezers van dit blad om toch vooral aan de ze actie mee te doen. Op dinsdag 18 december ging de judoafdeling van de s.v. ,,Bato" naar Nijverdal, om daar onder het toeziend oog van een tiental ouders, die ook voor het vervoer hadden gezorgd, de strijd aan te binden tegen de Nijver- dallers. De Holtense judoka's 40 man sterk waren te gast in de Sportschool van de heer Huizenga aan de Rijssensestraat. De eerste groep van 7 tot en met 10 jaar, kreeg het zwaar te verdu ren, daar de jongste Nijverdalse ju doka 10 jaar was. De Holtense „klein tjes" van 7 en 8 jaar deden echter nauwelijks onder voor hun oudere te genstanders. De Holtenaren moesten met 4 tegen 6 het onderspit delven. Een bewijs, dat er in Holten op ni veau judoka wordt beoefend! Bij de jongens van 9 en 10 jaar wa ren de resultaten wat minder, maar ook hier zagen we wat forsere tegen standers: er was zelfs een oranje band bij. De tweede groep, van 11 t.e.m. 14 jaar trad een uur later aan. De op komst bij de Nijverdallers was jam mer genoeg gering. De Holtense jon gens kwamen ook hier goed voor de dag en vol enthousiasme werd er voor de punten gevochten. De derde groep, van 15 jaar en ouder kreeg het zwaar te verduren tegen de „zwarte banden" uit Nij verdal. Al met al was de „meester" van Holten, de heer Van der Werf horst uit Zwoll^, zeer tevreden, over de sportieve strijd en de goede .resul taten! Dergelijke uitwisselingen zou den eigenlijk wel wat vaker plaats moeten vinden. Het is nuttig tegen volslagen onbekende tegenstanders te strijden. Nadat de judoka's een traktatie had den gekregen en de heer Huizinga voor zijn gastvrijheid een geschenk was overhandigd, ging men tevreden huiswaarts. Oliebollen zakken vol en voor de jeugd dubbele vreugd. Door jeugdig vuur binnen 't uur alles weg wat een „pech" Velen smachten en maar wachten nu al dagen op de oliebollenwagen Het doet ons deugd weest verheugd wij komen weer met nog meer S.V. Hoten, zaterdag als het mag zult u ons zien voor 1,50 per tien- DAMESVOETBAL: Op 27 en 28 december zal er een zaalvoetbaltoernooi worden gehouden in de sporthal te Rijssen. Op vrijdag 28 december voor de spelersgroep van 6 t-m. 8 jr. Aanvang 14.45 uur. Ver trek 14.00 uur van „Meermanskamp". Leider de heer Stukker. Op donder dag 27 dsc. voor de spelersgroep van 9 en 10 jaar. Aanvang 13.45 uur. Vertrek 13.00 uur van „Meermans kamp". Leider de heer W. Leemans. Op vrijdag 28 december voor de spe lersgroep van 11 en 12 jaar. Aanvang 9.15 uur. Vertrek 8.00 uur van „Meer manskamp". Leiders de heren Menk- horst en F. Paule. De namen van de 4 spelersgroepen staan vermeld in h_-t kastje bij Belt man. In haar clubgebouw - het oude Groene Kruisgebou.v - hield de postduivenvereniging „De Bergvliegrs" donderdagavond haar na jaarsvergadering. De. voorzitter, de heer G. Steunenberg opende de vergadering, die door 11 van de 17 leden werd bijgewoond. Hij con stateerde, dat de vereniging enkele jaren geleden nog 26 leden tel de, doch om diverse oorzaken - vertrek naar elders, ophouden met de sport enz- liep het aantal leden terug. Zouden er bij de nieuwingezetenen van Holten geen duivenlie (hebbers zijn? Laten zij eens contact opnemen met onze leden. Wij zullen dan samen zien, wat er gedaan kan worden aan eventuele hokkenbouw enz. Tevens deelde de voorzitter mee, dat er.dit seizoen sportief gestreden is om de punten. Er is geen wan klank gehoord. Eén van de jongste leden, de heer A. ten Dam (II) deed de oude routiniers er de baard af. Voorwaar een prestatie! Hierna volgde het jaarverslag van de secretaris, de heer H. J. en Velde en dat van de penningmeester de hr. H. van Beek. De heer H. Jongman stelde voor de contributie te verho gen tot f 22.50 per aar dit i.v.m. 't streven de vaste lasten door de con- tribuitie te laten dekken. Er werd ook nog gesproken over het te vieren ju bileum in september. De verent" bestaat dan 25 jaar. Men besloot in de eerste of tweede week van febru ari een vergadering te beleggen, waar men de plannen omtrent dit ju bileum nader gestalte hoopt t.e geven. De heer I-I, J. Aaftink, die de kanti- rie beheert, overhandigde onder luid applaus het „fooienpotje" aan de penningmeester. Hij had graag dat men een half uur na het vertrék dei- duiven de .kantine kon sluien. Teryer- fradiïrtg $ifh de karffine i"?èl 'imfrer leiding van cle heer 'Egberts eed- nieuw buffet gemaakt worden. Hier voor stelde de heer Joh. Veldhuis hout beschikbaar, HULDIGING Tijdens deze vergadering werden de kampioenen gehuldigd en zij namen na een hartelijke toespr ak van de voorzitter onder luid app„.us hun be kers, medailles en diploma's in ont vangst. De kampioenen zijn: Kampioen le toer: 1. A. ten Dam II 825 p., 2. H. van Berk 743 p., 3. H. J. Aaftink 706 p., 4. Joh. Veldhuis 47 p. Kampioen 2e toer: 1. A. ten Dam II 1510 p., 2. H. J. Aaftink 1351 p., 3. Joh. Veldhuis 1255 p., 4. A. ten Dam I 940 p. Kampioen jonge duiven: 1. Joh. Veldhuis 658 p.. 2. H. J. Aaftink 616 p., 3. G. J. Egberts 608 p. Kampioen „Natoer": 1. A. ten Dam I 786 p„ 2. Jongman-Meeser 764 p., A. ten dam II 734 p. Kampioen vogels: le toer H70-1142472 J. Paalman 337 p. 2e toer H71-341591 A. ten Dam II 700 P- Jong NL 73-1739916 Joh. Veldhuis 211 punten. „Natoer" H72-976870 Joh. Veldhuis 222 p. De beste duif over alle vluchten was de H7F-341591 van de heer A. ten Dam II die 953 punten bij elkaar vloog. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vlot verlopen vergadering en werd isasan de drie generaal kampioenen een- GENERA ALS" plaatje „geschoten". De heer A. ten Dam II werd ..eer ste generaal" met 3421 punten, de 33"" ounten van de heer H J. Aaf tink waren goed voor „tweede gene raal" en de heer Joh. Veldhuis werd „derde generaal" met 3058 punten. Op zondag 30 december wordt de traditionele oliebollencross gehouden, georganiseerd door de afdeling Jeugd van de S.V. „Holten". Deelname is voor leden en niet-leden. De deelne mers krijgen allemaal gratis een con sumptie en 'n oliebol. De verschillen de crossen zullen aanvangen om: 9.30 uur Poffertjescross (7, 8 en 9 jr.) afstand 2'/t km. 9.45 uur Appelflappencross (10, 11 en 12 jaar) afstand 2'/s km. 10.00 uur Pannekoekencross (13 en 14 jaar) afstand 3l/z km.. 10.15 uur Room-oezencross (dames) afstand 3'/t km. 10.30 uur Bitterballencross (15 jaar en ouder speciaal voor ongetrainden) afstand 3' km. 10.45 uur Oliebollencross (15 jaar en ouder getrainden) 5 km. Het vertrek zal zijn vanaf „Meerman kamp". Op zondag 23 december begint het EERSTE SCHURE DENKSPEL TOURNOOI met onder andere dam men, schaken, mens erger je niet, klaverjassen, sjoelen etc. Het gehele tournooi zal duren t.m. zaterdag 29 december. Voor de winnaars zijn en kele goed gevulde flessen ter be schikking gesteld. Iedereen, die mee wil doen kan zich tot zondagmiddag 23 december opgeven aan de Bar in „De Schure". De kosten bedragen 50 centen per deelnemer per spel. Verdere informatie en spelregels zijn te verkrijgen in „de Schure". Op de le Kerstdag is de Schure de gehele dag in tegenstelling—tfftr-andere ja*' ren gesloten. Maar de Tweede Kerst dag 26 december komt er 's avonds een erg goede groep. De naam en verdere gegevens worden geheim ge houden, zodat alles op die dag eer> verrassing blijft. Zondag 30 december organiseert de Schure een grote puzzel-wandeltocht voor jong en oud. Op deze ook auto loze zondag een mooie gelegenheid om de Beuseberg op een andere ma nier als met de auto te verkennen op een sportieve manier. Diegenen, die deze puzzel tocht tot een goed ein de brengen en dan weer bij de Schu re uitkomen staat 'n-. lekkere kop soep of een flink bord 'boerenkool mei worst klaar. De kdsten per deelne mer zijn zegge en schrijve 25 centen. Bij slecht weer, hetgeen in ons kik kerlandje zo vaak voorkomt zal een geweldig vervangend programma in de Schure -worden afgedraaid", w-at natuurlijk voor jong en oud ook mee fte beleert' "ttr. Öp-Atfë zondagavond' zullen aan de winndars van het denk spel toernooi de prijzen en verdere versiei-selen worden uitgereikt. Op dinsdag 1 januari dus de eerste dag van het nieuwe jaar stelt de Schure iedereen in de gelegenheid NIEJ JOAR TE WINN en NIEJ JOARSBORREL te komm'n drink'n Van links naar rechts de heren Joh. Veldhuis, A- ten Dam en H. J_ Aaftink- Holten b2—RV bl, aanvang 2.30 uur; Holten E2Lemele El, 10.00 uur; SDOL E4Holten E5, 10.00 uur, ver trek 9.15 uur; Holten E6Lemele E2, 11.00 uur; SDOL E6—Holten E7, 11.00 uur, vertrek 10.15 uur. Voor de training van het zaalvoet baltoernooi te Goor voor D2 en El zal nog bericht komen in het kastje bij Kledinghuis Beltman. Zondag 23 december HoltenPuck 10.30 uur. SENIOREN Witkampers IHolten I 2.30 uur. Vertrek per fiets of bromfiets om 12.45 uur vanaf „Meermanskamp". Witkampers 2Holten 2 10.30 uur. Vertrek per fiets om 9.30 uur vanaf Smidsbeld. 3e ronde „Tarzancup" Holten 8Holten 5 10.00 uur. Holten 9Holten 6 10.00 uur. Halten 10Holten 4 10.00 uur. Bij eventuele afgelasting is er 's mor gens training, zowel voor de selectie spelers als voor de lagere elftallen om 10.00 uur. Wij wensen iedereen prettige Kerst dagen. BLAUW WIT E2—SDOL E2 10 uur. Blauw Wit E4—SOS E4 11 uur. SOS E5—Blauw Wit E5 10 u„ ver trek 9.15 uur. Dit is de derde van dertien kruis woordpuzzels in Uw nieuwsblad voor de Rode Kruïsactie „Vakantie voor gehandicapten". De eerste keer heb ben niet minder dan 180 deelnemers een fantastische prijs gewonnen en ook ditmaal kunt U meedingen naar een rijk geschakeerd prijzenpakket met een waarde van vele duizenden guldens, zoals U hieronder kunt vast stellen. Aan het slot van de actie zullen de bijzon dere eindhoofdprijzen zoals een stacaravan van Dick Wissink en een Mark Orgel van Benelux Musical Instruments worden uitge loot. Daarvoor moet men alle letters E op tellen die in alle oplossingen voorkomen. Tel daarom straks vast de E's als U het grote diagram op deze pagina hebt ingevuld. Het is niet de bedoeling dat U de letters E van de slagzin nog eens extra meetelt. Van deze puzzel dient U weer alleen de slagzin in te sturen. De wijze waarop dat moet gebeuren staat elders aangegeven. Succes gewenst! De hoofdprijzen van deze puzzel zijn: Kleurentelevisie van Philips Nederland 2595,— Meubilair naar keuze van B.V. Meubelfabriek Deco, Varsseveld 1000,— Verder kunt U winnen: Novilon-vloerbedekking. 500. NLF-Kromme- nie; Canon Auto Zoom 318 camera Super 8, 400, Borsumij Wehry; Medische encyclope die, 375, Tijl; Bosch DUH 61-wasemafzuig- kap, 311, Willem van Rijn; Stofzuiger. 295, Excelsior Tornado; Donsdeken -f laken- overtrek sloop, 250, Irisette; Prisma horloge, 299, Jansen, Post Cocx B.V.; zelf- knoopwandkleedpakket, 179,25, Van Schup- pen; drie 8-daagse kris-kras-abonnementen 2 pers. 1e klasse, 144, Nederlandse Spoor wegen; Reliëfglobe, 100, Globe Industrie. En tenslotte: Elektrische haarkrulset, airbrush en auto- curlers van Carmen Curler Company: pakket met 55 miniatuurautootjes van World Present; Kiokkenservies, Nutricia; Waardebon, Her man's Schoenen; Handzagen, Sandvik Staal: Luxo-bureaulamp, Kamphuys Oosterbaan; Pakketten Honig-artikelen; Blikradio, Coca Cola; Kalkoenen 3 kg, Pluimvee-Produktschap; Kussenpakketten, Van Schuppen; Puzzelwoor denboek, Luitingh; Sets met 6 flessen Granini; Melitta; Giemme-autowashandschoen. G. van Amersfoort; Sets met 6 stukken T.C.C.-zeep, Utermöhlen; Pokon-Chrysal-pakketten. H. P. Bendien; Boekjes Steringa Idzerda, De Mui- derkring. In de komende weken rond Kerstmis en Oud en Nieuwjaar brengen tientallen eenzame en vaak gehandicapte bejaarden een vakantie week door in de Rode Kruis-tehuizen te Wezep en De Steeg. Intussen wordt het hospitaalschip J. Henry Dunant op de werf weer in gereedheid gebracht voor het nieu we vakantieseizoen dat in maart begint en aan bijna 2500 chronisch zieken een unieke week zal bezorgen. Daarvoor kunt U nu geld bijeenpuzzelen. En terwijl U dit Rode Kruis werk steunt maakt U zelf kans op één van de vele grote prijzen, die het Nederlandse bedrijfsleven voor deze actie gratis ter be schikking heeft gesteld. Het totale pakket vertegenwoordigt een waarde van bijna een CARAVANS kwart miljoen gulden. Alle reden dus om mee te doen. Zó inzenden U stuurt de gevonden slagzin op een brief kaart naar het speciale adres van het Neder landse Rode Kruis Postlaan 27. 's-Gravenhaqe Plak naast de gewone trankering 13U cent) minimaal 1.— (maximaal 5.— aan gel dige postzegels, kunt net zoveel oplossin gen inzenden als U wilt mits voldoende ge frankeerd U kunt ook Uw oplossing op een girobiljet (geen girobetaalkaart) schrijven. Maak dan tenminste 1óf zoveel U wilt over op giro 30 46 027 van het Nederlandse Rode Kruis te s-Gravenhage. Uw oplossing moet uiterlijk 27 december bin nen zijn Op 7 januari trekken in Bergen (N H.J notaris >Van Beusekom uit s-Gravenhage en notaris Brons uit Bergen de fantastische prijzen De vergunning voor deze puzzelactie ten bate van de Rode Kruis-vakantieprojecten voor chronisch zieken en invaliden is ver leend door de Staatssecretaris van Justitie, bij besluit van 31-10-73, nr. L.O. 700/143/230. Porseleinen servies van Thomas Benelux B.V., Maastricht 1000,- Elna Press van Sobrux B.V., Amsterdam 699,- Esta keukenvriezer van Esta/ van Swaay Amersfoort B.V. 620- Thermat-25 wasdroger van Zanker Nederland B.V., Woerden 578 Braun Super 8 smalfilm projector van Braun Electric Nederland B.V., Den Haag 560.. Starlet-353-naaimachine van Singer B.V. 549- Horizontaal: 1. deel van het jaar - 4. onhandig - 8 lid van het gezin - 10. oude lengtemaat - 11. Green wich Tijd (afk.) - 13. scheepseigenaar - 16. par example (afk.) - 17. tijdperk - 19. speel goed - 20. lange houten sneeuwschaats - 21. kledingstuk - 23. hoofd - 25. op grote afstand - 26. roeispaan - 28. lang dun stuk hout - 30. vroeger - 32. hoofdtelwoord (Eng.) - 34. gezichtsorgaan - 36. een ogenblik - 38. Heilige (afk.) - 39. kleinst mogelijk deeltje van een element - 41. bevel - 42. dwarshout - 43. voeg woord - 45. krachtprestatie - 46. krachtig. Verticaal: 1. dun - 2. Amsterdams Peil (afk.) - 3. Grap penmaker - 5. Europeaan - 6. namelijk (afk.) - 7. loodrecht - 9. jongensnaam - 12. Regerings Reglement (afk.) - 14. pentekening - 15. ieder - 16. paardekracht (afk.) - 18. edele - 20. ontspannende lichaamsbeweging - 22. papegaai - 24. lofzang - 27. bepaalde hoeveel heid - 29. voorzetsel - 30. ik (latijn) - 31. geluid - 33. Nieuwe Testament (afk.) - 35. In onderstaand diagram vult U no de leners In die gehoororgaan - 37. landbouwwerktuig - 39. U op de gelijkgenummerde vakjes van de porael ''Oorzetsel - 40. voorzetsel - 42 Rijksumversi- hebt gevonden. De zin die bij een goede oplossing teit (afk.) - 44. deel van 66n Franss ontken- ontstaat, stuurt U op elders aangegeven wijze in. ning. De hoofdprijzen van deze puzzel zijn: Braun Super 8 smalfilm projector van Braun Electric Nederland B.V., Den Haag 560, Starlet-353-naaimachine van Singer B.V., Amsterdam 549,— Voorts werden ter beschikking gesteld: Drie 8-daagse kris-kras-abonnementen 1e klas se voor twee personen a 144; N.V. Neder landse Spoorwegen, Utrecht Verlichte reliëfglobe a 100; Eerste Neder landse Globe Industrie, Zwolle En tenslotte nog deze fraaie prijzen: Porseleinen servies van Thomas Benelux B.V., Maastricht 1000,- Elna Press van Sobrux B.V,, Amsterdam 699,- Esta Keukenvriezer van Esta/ van Swaay Amersfoort B.V. 620,— Thermat-25 wasdroger van Zanker Nederland B.V., Woerden 578, Zelfknoop-wandkleed-pakket 179,25; N.V. Kon. D. S. van Schuppen, Veenendaal Twee handzagen a 35,50 per stuk; Sandvik Staal N.V., Schiedam Een Luxo 1001-bureaulamp a 35; Kamphuys Oosterbaan B.V., Amsterdam Vier pakketten artikelen a 30 per stuk; Honig Merkartikelen B.V., Koog a/d Zaan Een blikradio a 25; Coca-Cola Exp. Corp., Amsterdam Vier kalkoenen a 3 kg, 25 per stuk; Produkt- schap voor Pluimvee en Eieren, Zeist Vijf kussenpakketten a 18,95; N.V. Kon. D. S. van Schuppen, Scherpenzeel Het boek 150.000 puzzelwoorden 16,90; Uitgeverij Luiting B.V., Laren N.H. 13 sets van 6 flessen Granini a 11,94 per set; Melitta Nederland B.V., Bussum Giemme NT autowashandschoen a 10,95; Fa. G. van Amersfoort, Zeist 100 maal 6 stukken T.C.C.-zeep a 7,50 per set; Koninklijke Utermöhlen N.V., Amsterdam Drie verzorgingspakketten Pokon-Chrysai a 6,15 per stuk; H. P. Bendien B.V., Naarden 20 boekjes Steringa Idzerda a 5; Uitgeverij De Muiderkring N.V., Bussum Meubilair naar keuze van Meubelfabriek Deco, Varsseveld 1000,— Novilon-vloerbedekking a 500; NLF-Kromme- nie B.V., Krommenie Kleurentelevisie van Philips Nederland N.V., Eindhoven 2595, Canon Auto Zoom 318 M camera voor super 8 film a 400; Borsumij Wehry Nederland N.V., Den Haag Medische encyclopedie in zes delen a 375; Uitgeverij Tijl, Zwolle Wasemafzuigkap Bosch DUH 61 a 311; Willem van Rijn B.V., Amsterdam Stofzuiger a 295; Excelsior Tornado, Dordrecht Donsdeken -f lakenovertrek -f sloop a 250; Iri3ette, Barneveld Prisma Electronic horloge a 299; Jansen, Post Cocx 3.V., Amsterdam Elektrische haarkrulset a 94,95; Carmen Curler Company, Amsterdam Carmen Airbrush a 69,95 en twee Carmen Autocurlers a 44,95 Pakket met 55 autootjes a 90; World Present B.V., Roermond Kiokkenservies a 55; N.V. Nutricia, Zoeter- meer Schoenenwaardebon a 50; Herman's Schoe nen B.V., Utrecht

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 7