W V-NIEUWS Kerkdiensten WEEKEND DIENSTEN Mededeling aan onze abonnees en adverteerders KERSTNACHT-SAMENKOMSTEN Komt er weer een woonwagenkamp in Holten KERSTFEEST IN ELKE OMSTANDIGHEID Kerstmiddag Bejaardensociëteit Stichting kleine kampen Gevonden - Verloren Burgerlijke Stand A Dekenactie voor Angola en Mozambicrue RAADS VERGADERING Hulpprediker A. Schellevis jeroepen PTT sluit eerder Officiële puhlikatie Gemeente Holten Kerstviering Plattelandsvrouwen ONZE AGENDA Vrijdag 21 december 1973 9 Ja, er kan voor of op Kerstmis nog van alles gebeuren. Stel je voor, je had je er op verblijd om op Kerstmis met heel je gezin thuis te zijn, en nu staan ze allen met Kerstmis om je bed in het ziekenhuis. Stel je voor... Ik zou deze mogelijkheid nog met een groot aantal kunnen uitbreiden. Stel je voor, dat je juist dezer dagen moet ondervinden, hoe trouweloos en ondankbaar, ja gemeen, mensen kunnen zijn. Stel je voor, je bent bijv. zakenman dat je ontdekt hoe je zaak door aanhoudende tegenslag of vinnige concur rentie niet meer te handhaven is. Stel je voorje bent vader, moeder en wat je nu juist met een zoon of dochter meemaakt, bezorgt je slapeloze nachten. Stel je voor je bent nog jong en je komt ondanks alle inspanning, met een slecht kerstrapport thuis. En noem nu maar één van de allerergste mogelijkheden: er is juist met Kerstmis rouw in je huis, in je hart, omdat de dood heeft toegeslagen. Maar zo ben ik nog lang niet aan het einde van al die mogelijkheden, die zich voor kunnen doen en de vreugde in je leven verdonkeren of ook wegnemen. Kunnen we dan nog Kerstfeest vieren? Kunnen we dan nog meedoen met al die zingende mensen: Komt allen tezamen, jubelend van vreug de? Maar, zo wilde ik u vragen: Wat betekent Kerstmis dan? Is het dit, dat we ons even oppompen en door een feestje onze narigheid vergeten? Eventjes met vakantie naar de wintersport? Even wat variatie in de eentonigheid van het leven? Even wat gezelligheid en huiselijkheid? Ik geloof, u voor deze kortsluiting te moeten waarschuwen. Zo eventjes wat variatie is op zichzelf niet kwaad, soms zelfs zeer nodig. Maar de betekenis van Kerstmis reikt dieper. Het is zo onver gankelijk schoon door de apostel Johannes gezegd in de aan vang van zijn evangelie: Het ilcht schijnt in de duisternis! Wat is er een duister in onze wereld, maar op Kerstmis gedenken we de geboorte van het Kindeke Jezus, van Hem die zichzelf het licht der wereld noemde en die het licht voor ons is in alle omstandigheden. Wat is er een duister van leed in onze wereld, maar Jezus kwam om alle treurenden te troosten. Wat is er een duister van zonde, maar Jezus kwam om als het Lam Gods al onze schulden zelf te aanvaarden, als was Hij de schuldige en er voor te boeten aan dat ontzag wekkende kruis van Golgotha. Wat is er een duister van vergankelijkheid en dood, maar Jezus zei: Ik geef hun het eeuwige leven en zij zullen voor zeker niet verloren gaan in eeuwigheid. Neen, daar is geen nood, waarin Hij geen uitredding kan bieden. Daarom, als de evangelist Mattheüs ons gaat vertellen, hoe Jezus het land doortrok om overal te prediken, dan haalt hij een woord uit Jesaja 9 aan: Het volk, dat in duisternis gezeten is, heeft een groot licht gezien, en voor hen die gezeten zijn in het land en de schaduw des doods, is een licht opgegaan. Ik noemde zo even allerlei mogelijkheden, die op uw Kerst feest werkelijkheid kunnen zijn. Maar ik mag in één adem een werkelijkheid noemen, die op uw Kerstfeest mogelijk kan zijn en wel deze, dat Jezus je Heiland is, omdat je Hem als je Heer hebt aangenomen. Laten we dan niet vrezen voor wat er gebeuren kan. De Here Jezus heeft immers al het akelige en vreselijke dat ik noemde, al de macht van de duivel en de demonen, ja de dood, doorleden en overwonnen. Jezus is Overwinnaar en Hij maakt je tot overwinnaar. En Hij is er geheel voor jou, hoe duister het ook in je leven of je ziel mag zijn. Wfear de Zon opkomt, verdwijnt vanzelf het duister. Hij, die onze nood in elk opzicht zelf doorleden heeft, zal ook ons door onze nood heen leiden en uitredden. Welk een dwaas mens die zou zeggen: van 't jaar geen Kerstmis, want'het is nu te donker in mijn leven. Neen, juist nu Kerst mis. Juist nu tot Hem, die alleen tróósten en zaligmaken kan, ook daar waar alle menselijke troost eindigt. Daarom allen, die treuren en wie treurt er niet? ga tot Hem, die je zo onuitsprekelijk blij maakt en van wie geschreven staat: Hij zal alle tranen van hun ogen afwissen. Daarom Kerstfeest in elke omstandigheid. Het is mogelijk, ja het is een opdracht, het is een wonder van Gods genade aan ieder, die gelooft, geschonken. Daar is uit 's werelds duist're wolken een Licht der lichten opgegaan Holten, Kerstfeest 1973 J. E. STEENBAKKER M. LOYSEN NED. HERV. KERK: 9 en 10.30 u. hulpprediker A. Schellevïs. Extra col lecte interk. adventactie. „Solidari- dad" voor Latijns-Amerika. 10 Uur Jongerendienst in „Irene" (Kerstviering) Maandag 24 dec.: 22 u. Open D.eur- Kerstnachtsamenlcomst m.m.v. Her vormd kerkkoor, 23.45 u. 2e Open Deur-Kerstnachtsamenkomst m.m.v. „HMV". Eerste Kerstdag: 9 en 10.30 u. ds. C. C. Addink m.m.v. Jongerenkoor. Extra ollecte voor „Kerk en We reld". Tweede Kerstdag: geen dienst. GEREF. KERK: 9.30 en 3 u. ds. H. VAN Twillert. In beide diensten is de ene collecte voor de diaconie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerk bouw". Eerste Kerstdag: 9.30 en 3 u. ds. H. van Twillert. Oppasdienst tijdens de dienst van 9.30 u. in gebouw „Reho- both" (Ria Bolink en Hetty Lande- weerd). Tweede Kerstdag: 10 u. zangdienst m.m.v. Holtense Muziekvereniging. Tijdens de kerstdagen is in alle dien sten de ene collecte voor de zending op Soemba en in Brazilië. Bij de uit gang collecte voor „Eigen Kerk bouw". R.K. KERK (gebouw „Irene", Bosch- kampsstraat): 9.30 u. Heilige Mis. Maandagavond 24 u. Kerstnachtmis. Eerste Kerstdag: geen dienst. Tweede Kerstdag: 9.30 u. Heilige Mis. DIJKERHOEK: 10 u. ds. C. C. Ad dink. Extra collecte (zie Holten). Eerste Kerstdag: 10 u. hulpprediker A. Schellevis. Extra collecte voor „Kerk en Wereld". OKKENBROEK: 10 u. ds. W. C, C. van Polhuijs. Eerste Kerstdag: 10 u. ds. M. de Heer. Uitgangscoll. „Kerk en We reld". Tweede Kerstdag: 10 u. ds. J. G. Beerthuis van Bathmen. Uitgangscol lecte „Kerk en Wereld". NIEUW HEETEN: R.K. KERK (za terdagavond) 7 u. Zondag 9 en 10 u. Maandag 24 u Kerstnachtmis. Ie Kerstdag: 8 en 10 u 2e Kerstdag: 8 en 10 u. Gevonden Zakmes met bruin heft. Linker da meshandschoen (want), skai met bont kleur wit. 2 knotten wol, geel en bruin. Zwarte wollen handschoen. Sjaal, kleur: zwart-rood-wit. Blau we paraplu (Ivnirps). VERLOREN: Linkerhandschoen kleur wit. Rode kindermuts. Houten blank gelakt zweefvliegtuig 2.60 m. spanwijdte, reg. nr. SA-I. Groen gebreide wan ten. Horloge'" met blauwe band en blauwe wijzerplaat. Leren heren- handschoen (want). HOLTEN Geboren: Josephus An- tonie, zv R. Dorresteijn en J. de Bok. Roy, zv J. van der Linde en J. Mekkelholt. Edwin Jerry, zv R. B, Langendoen en P. Tuinenburg. Johannes Gerrit, zv Gj. A. Haver slag en II. W. Stevens (Geb. te De venter). Martijn, zv R. Noordber ger en J. B. Kaaij (Geb. te Deven ter). Inez Hélèrie Martine, dv E. Weiiman en L. H. Lammers (Geb. te Deventer). Ondertrouwd: D. J. Tiekink, oud 25 iaar, Holten en M G. Klein Koer- kamp, oud 23 jaar, Raalte. Getrouwd: J. H. Scheoerboer, oud 57 jaar, Holten en W. J. Tempelman, oud 42 jaar. Holten. J. W. M. Oos- tewechel. oud 26 jaar, Raalte en T. M. G Kemper, oud 23 jaar. Holten. T. Kampherbeek. oud 25 iaar. Al melo en A. de Blaauw, oud 24 jaar. Vriezenveen. Overleden: II. Wissink-Aanstoot. oud 58 jaar. BEVOLKING. Ingekomen: Mej. J. Dijkink van En schede. W. J. Hermsen en gez. van Deventer. C. J. M. Tijhaar van Diepenveen. E. Dinkelman van Lochem. Vertrokken: J. W. Hakkert naar Die penveen. J. H. A. van der Linden en gez. naar Rijssen. Mej. A. Kei zer naar Goor. J. M, van der Wie len naar Zutphen. Mevr. T. M. G. Oostewechel-K^mper naar Raalte. G. H. Gazan naar Lochem. Traditie getrouw gaven weer een groot aantal Holtense Bejaarden ge hoor aan de Uitnodiging van het be stuur van de Bejaardensociëteit cm de jaarlijkse kerstmiddag bij te wo nen die in het gebouw Irene werd gehouden. De leiding van de bijeen komst berustte bij de presidente me vrouw C. P. K. Enklaar-van Andel, die e.en hartelijk woord van welkom sprak. De kerstliturgie die werd uit gevoerd opende met het gezamenlijk zingen van het kerstlied „Komt allen tezamen", waarna mevrouw A. Koop man-Hartsuiker het mooie gedicht „Advent" van Gabriël declameerde Verder werden er bijbelgedeelten ge lezen door mevrouw Span en mevr. Hoeve en declameerde mevr. Lan genbarg van Randwijks gedicht „Na klank". Mevr. J. Wiggers-Aanstoot las Ihet mooie kerstverhaal „De zelf verdiende schoof". Heel fijn vonden de bejaarden ook het kerstspel door een groep van 26 kinderen van de chr. school De Schakel met mede werking van pl.m. 30 zesde-kïassers Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 uur t.e.m. maandagmorgen 8 u. dokter W. R. van Couwelaar, HolterenkStraat 18, telefoon 2750. Kerstdagen: van maandagmiddag 24 dec. 5 u. tot donderdagmorgen 8 u. dr. J. F. Sijtsema, Pastori,estraat 50, telef. 1870. Wijkverpleging .-Zuster ,P. ..'Ti, ..v.d,Zwaag, Groene Kruisgebouw, Markelo, Prinses Ire- nestraat 7, telef. 05476-1285. Kerstdagen: zuster J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 33, Holten, telef. 05483-1436. Ambulancevervoer J. Aanstoot, telef. 1338, b.g.g. telef. 1320 Garage A. MülLer. Tandartsen H. Hansman. Grote Maatweg 36, Wierden. telef. 05496-1765. Kerstdagen: J. Webbink, De Ruyter- straat 19. Rijssen, telef. 05480-4140, b.g.g. 4138. Voor spoedgevallen 6-7 u. namiddag. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags van 9-10 u. bij mevr. G, Knijff-Dek- ker, telef. 1438. b.g.g. telef. 1799 me vr. J. Beldman-Aanstoot. Fysiotherapie Fysiotherapeut G. J. Kraay wegens vakantie afwezig (zie adv.). Voor spoedgevallen telef. 1923. Maatschappelijk Werk Maatschappelijk werker F. W. Kraaijenveld van 24 dec. t.e.m. 1 jan. afwezig. Voor spoedgevallen te lef. 2298. Wachtdienst Slachthuis Tot en met zondag 23 dec. C. Mein- dertsma, Bergmanstraat 12, telef. 2190. Van maandag 24 dec. t.e.m. zondag 30 dec. B. Groot Obbink. Ko- zakkenstraat 2, telef. 1526. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, telef. 1318. Dierenartsen A. Th. Oostenbrug. Diessenplasstraat 5, telef. 1515. Kerstdagen: W. C. Wamelink, Chur- chillstraal 107, telef. 2004. Storingsdienst Zaterdag 22 t.e.m. vrijdag 28 dec.: Electra: H. Heijink, Kohveg 44. telef. 2124. G*a.s: W. C. van dei- Weerthof, Voors- boersstraat 2. telef. 1793. Brandmelding Overdag: 'elef. 1352 (politiebureau), 's Nachts; telef. 1224 (G. W. Kna pen), b.g.g. telef. 1325 (G. W. Kna pen). JLst--, Nationale actie Rode Kruiswoordpuzzel. Voor f 1,- kunt u reeds meedoen met deze puzzel en één van de prachtige prijzen winnen, waaronder deze compacte licht gewicht zig-zag van Singer. De Starlet, winkelwaarde 549,-. En als u geen prijswinnaar bent, heeft u toch geen pech, want er is al een elektrische Singer zig-zag voor 319,-. die het kerstspel vocaal omlijstten. Voor een zeer gewaardeerde muzi kale afwisseling zorgden (op blok fluit) de zusjes Tjitske en Petra Span. De samenzang werd op een elektronisch orgel begeleid door Jan Tromp. Mevr. Enklaar sprak aan. 't eind van de kerstmiddag, waarover de bejaarden vol lof waren, 'n harte lijk woord van dank tot allen die mee werkten en ze richtte zich in 't bij zonder tot het hoofd van De Schakel, de heer H. Ch. Vogely, die 't kerst spel met de zesde klas instudeerde dat deze middag onder zijn leiding werd gespeeld. Tengevolge van de voortgezette kostenstijging o.a. wegens de sterk verhoogde papierprijzen (26 procent) zijn wij, in over eenstemming met de gehele Nederlandse Pers helaas genood zaakt onze abonnementsprijzen en advertentietarieven aan te jlassen. De verhoging is ingevolge de prijsbeschikking bij de Minister van Economische Zaken gemeld en door deze goed gekeurd- Met ingang van 1 januari '74 zullen voor ons blad de volgen de abonnementsprijzen gelden: per kwartaal f 3.75 per halfjaar f 7.50 per jaar f 15,- Losse nummers 25 ct ADVERTENTIES; Losse regelprijs 16 ct per mm. (bij contract lager) Van de abonnees, die een machtiging hebben verstrekt tot automatische afschrijving van hun bank- of girorekening zul len wij gaarne aannemen dat zij ermee akkoord gaan, dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehouden. Stichting Holtens Nieuwsblad" Ook dit jaar belegt de Open Deur- groep weer een tweetal kerstbijeen komsten. Door de grote toeloop is men gedwongen geweest aan de Kerstnachtbijeenkomst ook 'n avond bijeenkomst vooraf te laten gaan. Zo ook dit jaar, op maandag 24 decem ber a.s. De avondbijeenkomst vangt al om 22.00 uur; de nachtsamenkomst daarentegen om 23.45 uur. Ongeveer een kwartier vóór beide aanvangstijd stippen is er gelegenheid tot het ge meenschappelijk zingen van kerstlie deren. In de avondsamenkomst zal mede werking worden verleend door het Hervormd Kerkkoor o.l.v. de heer J. Op den Dries. In de nachtbijeen komst wordt medewerking verleend door de Holtense muziekvereniging „HMV" o.l.v. de heer H. J. Fransen. De leiding berust in beide samen komsten bij de voorzitter van de Open Deur-groep, de heer A. Schel- Na de oproep van de Hervormde Kerkeraad om bij te dragen op giro 875587 van de Rabobank op rekening ..Werelddiakonaat" ten bate van de ..Deken-actie" voor de bevrijde bieden van Angola en Mozambique is tot nog toe f 710 binnengekomen. Door een misvei'stand is het verzoek van bovengenoemde kerkeraad aan do gemeenteraad om hiervoor óók bij te dragen in de gemeente raadsvergadering nog niot aan de or de eekomen BHdragen zijn nog har- feliik we"fom. Vergeet de on<*e?aag- dr bevolking van Angola en Mozam bique niet!! De gemeenteraad komt op donder dag, 27 december a.s. des namid dags 3.00 uur in de aula van de openbare scholengemeenschap, Haar- straat 14, in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de vol gende AGENDA 1) Vooi'stel tot wijziging van de be- zoldigingsverördening voor het gemeentepersoneel per 1 janu ari en 1 augustus 1973. alsmede uitkering-ineens over de periode januari t.m. juli i.v.m. nacalcu latie trend over 1973. 2) Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de direkteur van het slachthuis onder geliik- tijdig toekenning van wachtgeld. 3) Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing en invor dering van rechten voor het keu ren van slachtdieren en van vlees. 4) Voorste] inzake zienswijze op het rhpport betreffende onderzoek op het regionaal woonwagencen trum te Deventer. Oudejaarsrede meester. de burge- levis (hulpprediker bij de hervormde gemeente alhier) die ook de medita tie zal houden. Organist is weer de heer A. Koopman. Béide samenkom sten worden gehouden in de hervorm de kerk te Holten. Er wordt geen entree geheven, al wordt aan de uitgang wel een collecte gehouden. Aan iedere bezoeker wordt bij het binnenkomen een volledig programma uitgereikt. Behalve op gereserveerde plaatsen voor de me dewerkenden, is men vrij te gaan zit ten waar men wil. De Kerstnachtbijeenkoms-ten bedoe len een zinvolle voorbereiding te zijn op het Kerstfeest. Derhalve wordt iedereen, al dan niet tot een kerkge nootschap behorend, uitgenodigd deel te nemen aan deze bezinning. Kandidaat A. Schellevis, hulppre diker der Ned Herv. Kerk is dezer dagen door de hervormde gemeente van Holten beroepen als predikant. Hulpprediker Schellevis. die na af gelegd colloquium eind oktober van dit jaar beroepbaar was verklaard tot predikant in de Ned. Herv. Kerk kwam in 1964 als catecheet naar Holten. In 1966 werd hij pastoraal medewerker en in 1969 volgde zfin benoeming tot hulpprediker. De directeur van het postkantoor de heer H. Dekker verzocht ons mee te willen delen dat het postkantoor op maandag 24 december en op maan dag 31 december twee uur eerder d.w.z. om vier uur gesloten zal zijn. Burgemeester en Wethouders van Holten maken bekend dat de gemeen telijke dienstc-n in verband met «ie energiebesparing op de maandagen 24 en 31 december 1973 gesloten zul len zijn. Het bureau van de burgerlijke .-'.and is op deze dagen van 9.00 tot 10.OU uur geopend uitsluitend voor het doen van aangifte van geboorte en overlij den. Burgemeester en Wethouders van Holten, W. H. Enklaar. burgemeester. G. J. Langenbarg. secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat de kanto ren van de gemeentelijke diensten cn bedrijven met ing>ng van 2 januari 1974 enkel des voormiddags van 9.00 uur tot 12.00 uur voor het pu bliek geopend zullen zijn. Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr. W. H. Enklaar. burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. „Op verzoek van het bestuur van het rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam „Regicinaal Woonwagencentrum Zuid- West Salland" heeft een Projectgroep Woonwagenbewoners van het Instituut voor Sociale en Bedrijfspsychologie der Rijks-Universiteit te Groningen een onderzoek ingesteld naar het functioneren van het regionaal woonwagencentrum te Deventer", aldus B. en W. in een schrijven aan de raad- Na een uiteenzetting te hebben gegeven van de huidige ontwik keling ten aanzien van de regionale woonwagencentra mer ken B. en W. met betrekking tot het uitgebrachte rapport o m. het volgende op. „Het is opvallend, dat de mensen, die oorspronkelijk op de kleine kam pen in de regio stonden, ten tijde van het onderzoek niet op het cen trum in Deventer verbleven. Opval lend is ook, dat de drie mensen, die uit de regio Deventer naar 't cen trum in Deventer zijn gegaan, allen hebben opgegeven in Deventer te wil len blijven staan. Het is voorts op merkelijk, dat 60 pet. van de mensen die in Deventer staan van buiten de regio afkomstig zijn. Van deze groep wil bijna 75 pet. naar een klein kamp. Het lijkt duidelijk aldus het rap port, dat het stichten van kleine kam pen op korte termijn niet kan uitblij ven en dat in de regio Holten en Raalte hier het meest voor in aan merking komen. Uit het rapport blijkt niet duidelijk waarop deze laat ste stelling is gebaseerd. Als zij be rust op de antwoorden, die op de be treffende vraag zijn gegeven zou dit betekenen, dat de woonwagenbevol king van buiten de regio bepaalt, waar in, de -regio Deventer kleihe kampen wenselijkzijn., Wij achten het dHjtiiét dnT'opi basfs hiervan' aan te nemen, dat het wenselijk is in Holten en Raalte kleine kampen te stichten. De werkgroep Is voorts van me ning, dat een beter en gerichter be leid mogelijk wordt wanneer het ge dwongen verblijf op de regionale cen tra wordt opgeheven en de woonwa genbewoners terug keren naar hun streek van herkomst. In dit verband wekt het bevreemding dat, terwijl nauwelijks woonwagenbewoners de regio op het centrum te Dev ter aanwezig waren, door de onder vraagden de wenselijkheid wordt uit gesproken dat in Holten en Raalte kleine kampen worden gesticht. Wij vragen ons af, of het niet juister zou zijn om de uit de regio afkomstige woonwagenbewoners te laten bepalen in welke gemeenten in de regio een klein kamp wenselijk is. Voorts acht de werkgroep het wen selijk, dat naast het stichten van kleine kampen interregionaal over- Op werkdagen van 9- tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.- uur Op le en 2de Kerstdag gesloten. Restaurants voor Kerstdiners Er zijn momenteel al enkele restaurants volgeboekt voor diner-dansant met de Kerstdagen. Voor eventuele adressen met nog beschikbare tafels kunt u het beste het VVV-kantoor raadplegen. Nieuwe adressenlijst en folder VW De nieuwe logieslijst 1974 zal net voor Kerst gereed komen (dit is planning van de drukkerij). Deze gids is samen met de kleurenfolder van de streek-VVV gratis op het kantoor verkrijgbaar. Tevens kunnen wij u van dienst zijn met meerdere waardevolle tips. In voorraad verschillende ANWB-routes. Wandelingen VVV - Holten Door de VVV zijn twee wandelingen bewegwijzerd. Beginpunt hoek Toeristen- weg Sparrenweg en Enkweg. Hier staat een paal, welke tevens het begin punt is. Plm. 50 meter vanaf het viaduct. Routebeschrijvingen bij het VVV- kantoor verkrijgbaar. Tevens verkrijgbaar de voetspoorkaart nr. 11 van het staatsbosbeheer, hierop zijn 9 wandelingen aangegeven op de Kolterberg. Haarlerberg en Nijverdalseberg. Bezoekerscentrum Noetselerberg (Nijverdal) Iedere werkdag geopend van 10 - 17 uur In verband met de autoloze'zondag, zolang als deze duurt, des zondags van 13 - 17 uur. In de wintertijd op maan dag gesloten. Op 24 dec. en le Kerstdag gesloten en nieuwsjaarsdag gesloten Dit bezoekerscentrum is gelegen aan de Toerlstenweg, de tweede parkeer plaats rechts vanaf Holten. Zeer leerzaam en interessant. Evenementen Lochem: 23 dec.: Koffieconcert in de Schouwburg. Aanvang 12 uur. Toe gangsprijs f 3,- per persoon. Rijssen: 27 dec.: Oudheidkamer „Riessen" in het Stadhuis. Geopend 19-21 uur. Ootmarsum: Midwinterhoornblazen op zondag 23 dec., 25 dec. en 26 dec. tel kens van 11 tot 12 uur bij „Lös Hoes", Smithuisstraat 2, entree gratis. Knieperkes bakken (nieuwjaarskoeken) op 31 dec. van 14.-30 tot 15.30 uur en van 19.30 tot 20 30 uur in het „Lös Hoes" en tevens Midwinterhoornblazen. Denekamp: Iedere vrijdagavond midwinterhoornblazen bij de boerderijen in de buurtschappen bij Denekamp. Periode van adventstijd tot en met Drie koningen. Kegelbanen Bowlingcentrum Deventer, Twelloseweg la, tel. 05700 - 12869. Raalte, restaurant „De Leeren Lampe", Almeloseweg. tel. 05720-2555. Raalte, restaurant „De Zwaan", Kerkstraat 2, tel. 05720-1215. Omtrent de openigstijden kunt u het beste contact opnemen met het adres van uw keuze. Miarkelo Kerstwandeling op 23 decw Org. Instituut voor Natuurbescherming Edukatie. Vertrek 14 uur bij de herberg „De Pot", Postdijk 6. Deelname gratis. Duur wandeling plm. ll/2 uur. Ook geschikt voor 65 ers. Rustig wandeltempo over de Herikerberg. Deventer Ijsbaan Deventer op 25 en 26 dec. gesloten. Voor alle openingstijden raad pleeg de telefoonautomaat, tel. 5700-18877. Bioscopen Schouwburgen Voor programma's en aanvangstijden verwijzen wij u naar het WV-kantoor. indien gesloten zie raambiljetten. Algemeen Het ministerie van CRM heeft in overleg met de ANWB besloten de kamp- kaart per 1 januari 1974 af te schaffen. Er komt voorlopig geen ander docu ment voor in de plaats. leg wordt gestart. Ons inziens moet het stichten van kleine kampen niet vooruit lopen op het interregionaal overleg, teneinde een evenwichtige spreiding van de kleine kampen te bevorderen. In het rapport komt verder tot uit drukking, dat het regionale centrum moet blijven bestaan doch dat maat regelen moeten wordgn genomen tot verbetering van het klimaat op het centrum". Verder zeggen B. en W. in hun voor stel aan de raad. „Wij kunnen ons in principe zowel met de gedachte van het stichten van kleine kampen als met de con clusies ten aanzien van de te treffen materiële voorzieningen op het cen trum te Deventer verenigen. Wij stellen u voor dit standpunt en de hiervorengenoemde opmerkingen over te nemen en deze ter kennis te brengen van het bestuur van het w-oonwageneentrum te Deventer. Tenslotte delen wij u mede. dat de lan delijke Vereniging van Woonwagen bewoners naar aanleiding van het uitgebrachte rapport zich tot uw raad heeft gericht met het verzoek een welwillend standpunt in te nemen ten aanzien van de gerechtvaardigde vraag van de woonwagenbewoners, zoals deze is uitgedrukt in de conclu sies van meergenoemd rapport. Voorts biedt de Vereniging haar dien sten aan bij het zoeken naar een op lossing van de problemen. Wij stel len u voor dit schrijven in handen te stellen van het bestuur van hpt verzoek deze Vereniging in het over- Wconwagencentrum Deventer met 't leg te betrekken". Woensdagavond hield in zaal Ami- citia de afd. Holten van de Bond van Plattelandsvrouwen haar jaarlijkse Kerstviering. Het onderwerp van de ze avond was „Vrede". Spreker was ds. Stoutjesdijk te Hel- lendoorn, die sprak over „Israël en Ismaël". Medewerking verleende de ze avond het dameszangkoortje van de afdeling onder leiding van mevr. Fransen. De dames V.d. Berg en mej. ter Borg verzorgden de declamatie. Voor de pauze sprak ds. Stoutjesdijk op heel boeiende wijze over het volk Israël en zijn aartsvijanden de Ara bieren en na de pauze vertoonde hij een aantal prachtige kleurendia's over Israël. Vrijdag 21 december 15.00 uur: Bar-Dancing De Waag voor het publiek geopend, (zie adv.) 19.45 uur: Kerstwijding Hervormde Vrouwengroepen Holten en Dijker- hoek en Chr. Plattelandsvrouwen in gebouw Irene. 19.45 uur: Potstoten in café Kalf- sterman. Zaterdag 22 december 20.00 uur: Verwerping van ganzen enz. in café De Wippert (zie adv.) Oliebollenverkoopactie jeugdafd. s.v. Holten (zie gedicht). Zondag 23 december 14.00 uur: Discobal in café De Wip pert (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar-dancing Boode te Bathmen (zie adv.) Maandag 24 december (kerstavond) 16.00 uur: Postkantoor vanaf dat uur gesloten (zie bericht). 17.00 uur: Cafetaria De Molenbelt en eethuisje Lodeweges (Borkeld), vanaf dat uur gesloten. Fysiotherapeut G. J. Kraay afwe zig (zie adv.) Dinsdag 25 december (le kerstdag) Cafetaria De Molenbelt en eethuis je Lodeweges Borkeld de gehele dag gesloten. Woensdag 26 december (2e kerstdag) 14.00 uur: Discobal in café De Wip pert (zie adv.) Donderdag 27 december 15.00 uur: Openbare raadsvergade ring in de aula van de scholenge meenschap (zie raadsagenda). Zondag 30 december Oliebollencross s.v. Holten. Maandag 31 dec. (oudejaarsdag) 16.00 uur: Postkantoor vanaf dat uur gesloten (zie bericht.) 17.00 uur: Cafetaria De Molenbelt en eethuisje Lodeweges vanaf dat uur gesloten. Dinsdag 1 januari Cafetaria De Molenbelt de gehele dag gesloten. Zaterdag 5 januari 14 00 uur: Kindermiddag leden NVV in zaal Vosman. Dinsdag 8 januari 19.45 uur: Gecombineerde vergade ring CBTB-OLM en bedrijfsvereni ging in zaal Vosman. Spr. 2e Ka merlid H. Wisselink uit Bathmen. Onderwerp „Actuele landbouwpol^ tiek".

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3