Zilveren jubileum „Holtens Nieuwsblad' 1 Snelgedicht bij zilveren jubileum van Holtens Nieuwsblad Afgevaardigden van veie verenigingen en organisaties kwamen gelukwensen J. liggers nieuwe hoofdredacteur DANKBETUIGING W&'ï'rWS Scheidende hoofdredacteur W. Beijers kreeg kleur en-tv Historisch overzicht Moeilijkheden Verleden - Heden Gedicht Toekomst Biu din Ife Sport „B. en W. Aan de top Kop p er voor Geschiedschrijving Lang zal hij leven Geschenken Woord en dank HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar, 14,per jaar Vrijdag 21 december 1973 26ste jaargang - no. 51 Uitgave van ie Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Adm.: Gaardenstraat 17. tel. 1533 Hoofdredacteur W Bevers Telefoon 05483 - 1234 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers. telefoon 1356 Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holte-as Nieuwsblad De nieuwe hoofdredacteur J. Wigger in gesprek met mede werker DMondeel. Onder een overweldigende belangstelling heeft de Stichting „Holtens Nieuwsblad" zaterdag het 25-jarig bestaan van deze krant herdacht, wat 's middags zijn hoogtepunt vond in een door het Stichtingsbestuur gegeven receptie in zaal „Amic itia". Tevens werd bij deze gelegenheid afscheid genomen van de thans 70-jarige hoofdredacteur, de heer W. Beijers, die gemeend heeft zijn functie (verricht vanaf het eerste uur) om leeftijds- en gezondheidsredenen te moeten neerleggen, maar overigens als secretaris van het Stichtingsbestuur aan het blad verbonden blijft. Zijn functie als hoofdredacteur werd overgenomen door de heer J. Wiggers (redacteur vanaf de oprichting), terwijl de heer D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, als redac tionele hulp werd toegevoegd. Na woorden van welkom aan het college van B. en W. en verdere genodigden voerde voorzitter Klein Velderman de vele aanwezigen in gedachten terug naar het voorjaar van 1948 waarin het fundament werd gelegd voor wat later als „Holtens Nieuwsblad" het levenslicht zou gaan aanschouwen. Mét name sprak hij woorden van waardering uit over wij len de heer Henk Beltman, in wiens brèin de gedachte was opgekomen om een zgn, „Nieuwsbrief" in de ge meente Holten te doen verschijnen, waarin zowel het plaatselijk nieuws, öe middenstand -alsmede de 'plaatse lijke verenigingen en instellingen p.u- blikatiemogelijkheden konden vinden. In de "woonkamer van de familie Beltman werd' destijds eerst een soort haalbaar program opgesteld. De heer Klein Velderman herinner de tevens aan de vele moeilijkheden welke overwonnen moesten worden, de krant uit de startblokken te krij gen. Daarbij bracht hij met name dank aan wijlen Opa en Oma Belt man (toen woonachtig waar thans het politiebureau is gevestigd), die bereid werden gevonden de admini stratie op zich te nemen. Vervolgens werd, na enig zoeken, het drukken van de krant toevertrouwd aan de Fa. Molenaar (later Krommendijk) te Nijverdal, die tot de fusie met Hi- larius' Courantenbedrijf te Almelo (in 1968) de druk van het blad steeds uitstekend heeft verzorgd. Daarna werd een hoofdredakteur gezocht en gevonden in de persoon van de thans scheidende heer W. Beijers. voor wiens medewerking verder de toe stemming nodig was van Holtens Ge meentebestuur. (de heer Beijers was ambtenaar in Gemeentelijke dienst) omdat hij de mogelijkheid voorzag dat hij tijdens kantooruren „er wel eens uit zou moeten wippen" voor Het bestuur van de Stichting Holtens Nieuwsblad. Van links naar rechts de heren G, H. Kers, JWiggers. W. BeijersH. Klein Velderman, DJ. Wansink en H. RBeltman de krant. Die medewerking, zij het in beperkte mate, werd toegezegd. Verder Werd als tweede man voor de redaktie de heer J. Wiggers aange trokken. De heer D. J. Wansink kwam in het Bestuur om de belan gen van de Holtense Middenstand te behartigen. Dit gezelschap, dat 'in alle details, het goed funktioneren van een week blad in de gemeente moest waarbor gen, werd op een latere datum in een Stichting „verankerd", aldus de heer Klein Velderman, die hierna het woord gaf aan de secretaris van de Slichting de heer W. Beyers. gers heeft een leeftijd bereikt, die het vermoeden x~echtvaardigt, dat ook hij er over enige jaren mee zal moe ten stoppen. En .wat dan? In onze dagen wordt het steeds moeilijker om geschikte mensen voor dit werk te vinden", zo besloot de scheidende hoofdi-edakteur, die de Holtense ge meenschap overigens toewenste dat ze nog vele jaren genoegen aan het blad zal mogen beleven. Ziende naar het verleden bracht ook de heer Beijers hulde aan de pio niers van het eerste uur. Verder bracht hij woorden van lof aan het adres van de heer Kerst en me vrouw Kei's die thans de administra tie voeren, Herman Beltman, als op volger van zijn vader en dankte zijn collega Wiggei-s voor de goede sa menwerking, die hun samen in staat stelde de krant te maken tot wat ze gewoi'den is. Dankwoorden waarin hij ook de bezorgers en de incasseei-- der Bosman, alsmede allen betrok ..Op wie nimmer tevergeefs een be roep werd gedaan". In de nabije toe komst zag de heer Beijers problemen aan de horizon verrijzen voor wat de bezetting van de redaktie betreft! „Zie ik mijzelf nu reeds genoodzaakt om, om gezondheidsredenen, het wat kalmer aan te gaan doen, ook Wig- Zeer getroffen door de hartelijke blijken van sympathie en waardering, tijdens de feestelijke herdenking van het 25-jarig bestaan van onze krant, betuigen wij langs deze weg onze welgemeende dank voor de vele gelukwensen, bloemen en ge schenken, welke wij bij dit jubileum mochten ontvangen. Holten, december 1973. H- Klein Veldermanvoorzitter., W. Beijers, secretaris. Mij aansluitend bij bovenstaande dankbetuiging wil ik ook gaarne, mede uiamens mijn vrouw en kinderen, allen zeer hartelijk bedanken voor de vele gelukwensen, bloemen en an dere geschenken, welke ik bij mijn afscheid ontvangen mocht. In het bijzonder dank ik het Stichtingsbestuur voor de prach tige kleuren-t.v-, welke mij geschonken luerd. Wij hebben het afscheid als een feestdag ervaren. W- Beijers, hoofdredacteur. fr Burgemeester mr. Enklaar stelde Zeer velen kwamen het stich tingsbestuur met het zilveren jubileum gelukwensen tijdens de zaterdagmiddag in zaal 'Ami- citia' gehouden receptie. A A-ife V1- ||f in zijn toespraak tot het Stichtings bestuur onder andere: „Met Uw krant heeft U een band om onze harten gelegd! In tegenstel ling tot vele omiiggende gemeenten, waar enkel een reklameblad ver schijnt, is Uw krant geworden tot een blad dat zelfs ver over 's lands gren zen gi-aag wordt gelezen. Dat is Uw vgrote verdienste. In het „Holtens Nieuwsblad" zijn we onder ons. We kunnen daarin tot, en met elkaar praten!" dacteur hulde voor zijn vele en goe de journalistieke werk, en hij bood als blijk van waardering en herinne ring een fraai Makkummer wand- bordje aan met wapen der gemeen te Holten. „Uw besluit als hoofdredakteur te benoemen de heer Beijers is een ge- De heer Warrink (sprekend na mens de Sportstichting Holten), ver trouwde in zijn toespraak het Stich tingsbestuur toe dat hij als sportman iedere week opnieuw met belangstel ling het „Holtens Nieuwsblad" tege moet ziet. Met name sprak óók hij woorden van waardering uit aan het adres van de heer Beijers, die zich o.a. als medeoprichter van de sport- lukkig besluit geweest. In feite is hij een „rasjournalist", aldus Mr. En- klaar, die, ten bewijze daarvan de aanwezigen vertelde dat toen na af loop van een raadsveigadering aan een klas schoolkinderen de vraag werd gesteld of ze nu wisten wat „B. en W." betekende, ten antwoord ga ven: „Jazeker wel, Beijers en Wig gers". De grote inspanning die de beide re dacteuren nu reeds een kwart eeuw hebben betoond is een prachtig staal tje van burgerzin waarvoor men veel waardering moet hebben. Namens het gemeentebestuur bracht Mr. Enklaar de scheidende hoofdre- verenigingen ,,SV Holten" en „Ba- to", ook op sportgebied, voor de Hol tense gemeenschap heeft ingezet. Namens de Herv. Gemeente van Holten, de Stichting Maatschappelijk werk en Gezinszorg bracht ds. C. C. Addink zijn felicitaties en kompiimen- ten over. Met name voor de binden de funktie en kreativiteit die van het blad immer uitging. Hij sprak de wens uit dat de vele prettige kontak ten in het verleden, ook in toekomst zullen worden bestendigd, en wekte het Stichtingsbestuur op „De kop er voor te houden". De heer T. Potjewijd, directeur van Hilarius Courantenbedrijf te Al melo noemde „Holtens Nieuwsblad" uniek in z'n soort! Het blad geeft week in week uit (hoe krijgt men het voor elkaar vraagt men zich in Al melo bij het Dagblad van het Oos ten telkens weer af) zeer uitvoerigc- reportages over heel veel wat de Holtense gemeenschap betreft. Het is ook voor ons personeel erg prettig om aan dit blad te mogen mee werken en de directie van Hi larius en allen die met „Holtens Nieuwsblad" iets van doen hebben wensen U met het zilveren jubileum van harte geluk en een goede toe komst. De heer Potjewijd bood de heer Beijers een boekwerk aan en verras^ te het bestuur van de stichting en medewerker Mondeel met een fles Franse Cognac en 2 prachtige kris tallen glazen. De heer B. H. Brouwer (hoofd van de plaatselijke „Dorpsschool" en voorzitter van de Oranjevereniging Holten), bracht als onderwijzer, hul de voor de spelling en stylistische op zet van het blad, hetgeen ook hij als „op hoog peil staand" kwalificeerde. Het voortbestaan van het „Holtens Nieuwsblad' achtte hij met name ook van belang voor de geschied schrijving van Holten. „Op school bewaren wij exemplaren om deze voor de geschiedschrijving te con serveren", aldus de heer Brouwer. Namens de schaakafdoling van de „SV Holten" bracht de heer Tonny Brands zijn dank over aan de heer Beijers voor het vele werk dat hij voor de vereniging heeft verricht. Teneinde het officiële karakter van de receptie wat te doorbreken riep hij de aanwezigen op, staande, het „Lang zal hij leven" ter ere van de scheidende hoofdredakteur aan te heffen, hetgeen algemeen als een „prettige onderbreking" werd be leefd. Namens de heer Teunis Kro dijk (oud-directeur Fa. Molenaar en Co. te Nijverdal) las de heer Wiggers een op rijm gezette „ode" op het ...Holtens Nieuwsblad" voor, waarin de verdiensten van Bestuur en Re daktie in alle positieve toonaarden werd bezongen. Na lezing van het gedicht zei de heer Wiggers in een persoonlijk woord tot de heer Beijers: Je schreef in het jubileum nummer „De redactie van ons blad werd vanaf de oprichting gevormd door de heren W. Beijers en J. Wiggers beiden uit een verschillend levens- of maatschappelijk beschouwend mi lieu, hetgeen ook min of meer de be doeling was. Dit is volkomen juist maar het verleden heeft bewezen dat dit een hechte samenwerking voor een goede zaak beslist niet in de weg hoeft te staan en het is mede daar om dat ik en velen met ons aan dit zilveren bestaan zo'n grote vreugde en voldoening beleven. We hebben eikaars meningen geres pecteerd en we wisten wat we aan elkaar hadden. De onderlinge ver standhouding is altijd buitengewoon prettig geweest al is er bij tijd en wijle wel „es een woordje gevallen", 't Zou niet goed geweest zijn als dit niet gebeurd was en het heeft aan een goed mai-cheren van het „be drijf" geen enkele afbreuk gedaan. En nu de toekomst! Zorgen? Om eer lijk te zijn: Ja! Holtens Nieuwsblad zonder Willem Beijers is eigenlijk niet denkbaar en het is volkomen be grijpelijk dat je een zaak die je 25 jaar met zoveel liefde, met totale inzet, met heel je hart bebt gediend, en een stuk van je leven is geworden nog zo maar niet los laat. Dit te weten is mede bepalend ge weest om de benoeming tot hoofdi-e- dacteur van ons „Holtens Nieuws blad", dat ook in de toekomst de be langen van onze mooie gemeente en alle inwonei-s wil dienen, te aanvaar den zo besloot de heer Wiggers, die tevens een vriendelijk doch dringend beroep deed op al degenen die in het verleden meewerkten aan het ver sen-n van het blad want zonder de zeer gewaardeerde medewer king zal „Holtens Nieuwsblad" in de ze vorm niet blijven besaan. De scheidende hoofdredacteur, de heer W. Beijers, dankt voorzitter Klein Velderman voor het afscheidscadeau van de Stichting, een prachtige kleuren TV- Ook mevrouw B. Beijers-Holterman was zeer verrast. Naast de voozitter de nieuwe hoofdredacteur, de heer J. Wiggers Namens het Stichtingsbestuur bracht voorzitter Klein Velderman zijn warme dank over voor de vele woorden van waardering, bloemen en geschenken, welke vanuit de ge hele gemeenschap zijn toegestroomd. Zich richtend tot de scheidende hoofdredakteur sprak de heer Klein Velderman: „Vriend Beijers, U bent vanaf Uw komst raar Holten een dy namische figuur geweest. Op vele terreinen hebt U zich bewogen en we hebben allen van Uw gaven mogen profiteren! Ondanks teleurstellingen is Uw vele werk bepaald niet voor niets geweest! Uw gezinsleven is hierdoor zeker wel eens in de knel gekomen waardoor Uw vrouw menig offer mede heeft moeten brengen. Ook de heer Wiggers wens ik graag heel veel sterkte in de zware taak die hem nu te wachten staat". Na dat ook mevr. Beijers verzocht was naast de voorzitter plaats te nemen werd het tot dan toe gesloten toneel geopend, waarachter een in „wer king" zijnde kleurentelevisieontvan ger stond opgesteld, die de fam. Beijers als dank en waardering voor het vele werk werd aangeboden. Zichtbaar ontroerd dankte de heer Beijers, mede namens zijn vrouw en kinderen, voor de woorden van dank en waardering, de cadeaus, de bloe men de geschenken in couvert en de prachtige kleuren TV het geschenk van het Stichtingsbestuur waarmee vijf en twintig jaar zo buitengewoon prettig werd samengewerkt. Het was al met al een dag om nooit te ver geten. bij het zilveren jubileum van Holtens Nieuwsblad 't Is zo gemakkelijk gezegd, inderdaad: Een kwarteeuw vergleed in de tijd, beste lettermagnaat. Daarvan is heel wat te vertellen, 'k Moge u op een geschiedemstocht vergezellen. Daar waren de mensen van 't eerste uur; Na rijp beraad en heel secuur Begonnen zij aan hun plannen. Zichzelf wilden ze hiervoor terdege inspannen. Bij hun initiatief staan we graag even stil, Ze deden toch alles uit gans vrije wil. Maar wel met het oog op hun woonplaats gericht, Zodoende hebben zij 'n monument gesticht. DU moge gezegd worden ter hunner ere: De toekomst blijft hun werk waarderen. v?-!at aldus de - eerste s'een was gelegd. Werd er gedrukt wat hier en elders werd gezegd En waard was te onthou'en Zo kon men verder bouwen. De naam van meneer Beijers is hieraan verbonden, Al 25 jaar. ik zeg het onomwonden: Met heel veel takt heeft hij gedaan Waar vroeger vaak aan vooi-bij werd gegaan. Ook de heer Wiggers moet hier worden genoemd. Zijn vele werk wordt eveneens oprecht geroemd. Dan: meneer Beldman en zijn echtgenote. Hoevee: steun is toch aan hen ontsproten. Wat hebben zij steeds heel charmant De medewei-kers blijvend aan zich verpand. Familie Beldman en hun zoon, zo ad-rem Ook deze pionier ja veel dank aan hem. En dan Wansink. steeds de vlotte heer, Bemoedigde iedereen keer op keer. Voorzitter Klein Velderman en velen met elkaar Zorgden voor een enthousiaste vriendenschaar. En mocht ik hier soms iemand vergeten, Daarna heb ik het beslist wel geweten. Langzaam komen allen mij voor de geest, Ook de behulpzame dames wel allermeest. Zij hebben hun eigen rol gespeeld En graag wordt haar veel hulde toebedeeld. Van vorengenoemde heren Kan ik de echtgenotes ook zeer waarderen. Hoe vriendelijk altijd aan de telefoon. Dat was beslist niet meer gewoon, Maar blijk van heel hecht samengaan, Die sterke ploeg ging er steeds tegenaan. Wat heb ik in Holten veel koffie gedronken. Wat werd die immer vakkundig geschonken. Obk af en toe op uur en tijd Werd er stiekum iets aan Bacchus gewijd. De heer Ten Berge, de collega's en ook Jan Maats, Waren voor 'n opkikkertje altijd 18-karaats. Heer Kers van de krant en de VW Die werkte ook altijd dapper mee. Men-eer Dekker en z'n staf van 't postkantoor: Men vond er steeds een zeer gewillig oor. Zijn voorganger, meneer Assink, niet vergeten, Heeft ons ook steeds z'n hulp breed toegemeten. Zo zou ik er nog velen kunnen noemen, D:e zich op Holtens Nieuwsblad mogen beroemen. Dit wil ik tenslotte nog graag even zeggen: Laat u nooit in de luren leggen. Holtens Nieuwsblad zal uw wegwijzer zijn, Men schonk er immer heel 'klare wijn. En ook in het nabij verschiet, Is de krant uw gids die heel goed ziet Wat er verder nog moet gebeuren, En daarorn nimmer over wat anders zeuren, Maar op de toekomst het oog gericht En nooit voor inmenging van buiten gezwicht. Ik vond in mijn oude knipseldokumentatie Een ludiek versje, 't gaat hierbij voor de variatie: Zowaar als die hanen - u weet wel niet meer. zullen kraaien Ze zijn immers heel gewoon voorgoed naar de haaien. Zowaar als 't konijn het Ramona niet kan zingen. Al wou men het dier op de pijnbank er toe dwingen. Zowaar is het dat wie in Holtens Nieuwsplad publiceert D eensgezindheid bevordert die de burgerij zeer waardeert. Nijvei-dal, december 1973 L. KROMMENDIJK Supporter Holtens Nieuwsblad

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1