senioren (lagere elftallen) Verslagen junioren SV „Holten" Snoek van ruim 14 pond Resultaten Blauw Wit junioren Resultaten Blauw Wit pupillen Holten won verdiend met 2-1 van Hector HOCKEY Eerste verliespunten voor BATO I Uitslagen schaakbond Overijssel Hïïö Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.V. Holten Zondag begin bekereompetitie om „TARZANCUP" Sc Rijssen-Bl. Wit (2-2) Dames voetbal Hector 1 - Holten 1 Programma <rd SV Holten jeugd Holten-Almelo 1-2 Schaakuitslagen SV „Holten" mm Schietwedstrijd Vrydag 9 november 1973 5 Holten bleef op de goede weg en behaalde j.l. zondag voor een vrij talrijk publiek een keurige 2-1 zege op haar rivaal Hector uit Goor. De Holtense ploeg verscheen met twee invallers voor Soer Bronsvoort, waardoor Joh. Veneklaas als rechtsback fungeerde Barend Breukink als spits was opgesteld. In het begin ging de strijd op en neer tot in óe 15e minuut een prachtige troughpass van A. Reylink door van Pluuren keurig werd afgewerkt en onhoudbaar in het doel verdween (0-1). Circa 10 minuten later kreeg Holten terecht een penalty toegewezen toen Jan van Pluuren in het strafschopge bied ten val werd gebracht. Deze strafschop werd door Wim Schooien via de keeper in de rechterhoek ge plaatst en Holten leidde met 0-2. Deze riante voorsprong werd door Holtenaren goed veraedigd en de rust stand bleef 2-0 in het voordeel van Holten. Na rust probeerde Hector met aan vallen over de vleugels de Holtense defensie uit elkaar te spelen doch de achterhoede hield goed stand en in 't bijzonder viel 't. goede spel op van Joh. Veneklaas, die Japio Busschers van Hector geen kans liet om zijn ge vaarlijke voorzetten af te spelen. Het middenveld van Holten weerde zich eveneens dapper en moest ber gen werk verzetten om het spel te verplaatsen, vooral omdat Hector alles op de aanval gooide. Zeer onverwachts kreeg Hector na ca. een half uur spelen een straf schop toegewezen, hetgeen vriend en vijand verbaasde. Vele toeschouwers weten nu nog niet waarom de scheids rechter deze strafschop aan Hector gaf. Wat was het geval? Keeper Jan Deyk werd door midvoor Brunnekreef van Hector gehinderd de bal in het veld te spelen. De scheidsrech ter maande Deijk aan de bal sneller te spelen en hierbij maakte Jan eni ge schijnbewegingen hetgeen de scheidsrechter bestaftte, omdat de keeper uitsluitend naar de mening van de zwak leidende arbiter obstruc tie zou hebben gepleegd, waarbij de Hectorspeler zelfs niet eens werd aangeraakt. De Hector speler Van Eyk liet zich dit buitenkansje niet ontnemen en schoot de strafschop feilloos in (1-2). De Holtense spelers waren door deze nare beslissing ietwat aangeslagen en er wex-d af en toe wat paniekerig gespeeld. Barend Breukink kreeg nog een mooie kans om de voorsprong te vergroten, doch zijn goed afgegeven kopbal vloog rekelings langs de ver keerde kant van de paal. Rest ons nog te vermelden, dat on danks de benzine-loze zondag vele Holtense supporters met fiets, tan dem, bromfiets en de supportersbus acte de présence gaven om hun fa vorieten aan te moedigen, hetgeen niet tevergeefs is geweest. Wellicht hebben enige supporters maan dag meer spierpijn gehad, dan de spelers, maar de zege van Holten was hen dit wel waard!! De stand in de vierde klasse is als volgt: NEO 9 7 1 1 15 19- W'school 9 6 1 2 13 8- Wierden 8 5 1 2 11 17-11 G.F.C. 9 4 3 2 11 15-11 B.W.O. 8 4 1 4 9 9-6 Reutum 9 4 1 4 9 12-8 Hector 9 4 1 4 9 12-11 Holten 9 3 2 4 8 12-16 A. T. C. 9 3 2 4 8 12^16 Enter 9 2 3 4 7 8-10 La Première 9 1 1 7 3 7-21 Uhisson 9 0 6 3 2-11 A.s. zondag is er een inhaalprogram ma vastgesteld en wordt er alleen ge speeld B.W.O.-Wierden. De Holtense spelers hebben dus een benzineloze en voetballoze zondag. Als gevolg van de autoloze zondag gingen de dames van Holten met de dienstbus naar Goor. Vol goede moed en het resultaat bleef dan ook niet uit. In de achtste minuut maakt Truus Veenstra voor Holten de eerste goal. In de twaalfde minuut speelde Maua van Dijk verkeerd terug en Goor maakte daar dankbaar gebruik van (1-1). In de veertiende minuut schoot Goor weer raak (2-1). Holten liet het er niet bij zitten en Dieny Krikkink maakte er in de 22ste minuut 2-2 van. Na de rust (in de zeventiende mi nuut) maakte Tineke Brinkman er 2-3 van en deze stand bleef gehand haafd tot het einde, dus een over winning voor Holten. damesvoetbal Zaterdag 2 10.00 u. 10 nov. Holten 2Hulsen Ilecior 2-Holten 2 (1-1) Holten 2 heeft tegen het Goorse Hector 2 onnodig een puntje weg gegeven, al moet worden gezegd, dat de bezoekers een goede ploeg in het veld brachten. Daar de verdedi gingen goed werk verrichtten, ble ven de doelpunten beperkt tot voor beide ploegen één. Toch waren ei nog twee defensiefouten voor nodij om het zover te krijgen. Na 25 minu ten spelen werkte een Goorse verde diger onvoldoende weg. De bal ca ramboleerde tegen het been van Kalf- sterman en verdween in het doel van de tegenstander (1-0). Iedereen hoop te dat. het- zo nog zou blijven maar 13 minuten voor afloop kwam er harde voorzet van links. Het leer sloeg tegen de knie van verdediger Bannink en doelman Pasop was kans loos (1-1). Hoewel Holten nog aandrong kwam het niet verder door een buitenspel goal van Gierman. Holten 4 - SDOL 2 Holten 4 heeft ook afgelopen zon dag wel duidelijk bewezen dat het wei degelijk tot de sterksten in deze afde ling behoort. Ook nu werd de moeilijke thuiswed strijd tegen het tweede van Lutten- berg toch wel gemakkelijk gewonnen. Hoewel dat uit deze uitslag niet dui delijk blijkt. Nadat Luttenberg al direct een doel punt scoorde, wat door scheidsrech ter Lammertink wegens buitenspel werd afgekeurd, was het toch Holten dat de toon aangal'. Nadat al enkele prachtige kansen waren ge mist, was het A. v.d. Bos die bij een doorbraak beheerst scoorde, 1-0. Deze stanc bleef tot de rust ge handhaafd. Ook na de rust hetzelfde spelbeeld. Een sterker Holten, wal dan ook verdiend op 2-0 kwam. Twaalf minuten voor het eind, toen H. v.d. Pluim een prachtige voorzet op links gaf, waarna de bal via de binnenkant van de paal het veld weer inkwam voor de voeten van de geheel vrij staande A. v.d. Bos die met een kei hard schot scoorde (2-0). In deze stand kwam geen verandering meer. A.s. zondag le ronde „Tarzancup" Holten 8-Holten 4, aanvang 10 uur. Holten 5 herfstkampiocn Door een krappe, maar wel ver diende 1-0 uit-overwinning op het Lut- tenbergse SDOL 3, dat nu op drie punten achterstand werd gezet, wist Holten 5 ongeslagen herfstkampioen te worden. Er rest nog één wedstrijd tegen Nijverdal 4 in de eerste helft van deze competitie. Het duurde tot vlak voor het einde, voordat de rood zwarten zich definitief de meerdere toonden over concurrent SDOL 3. Enerzijds werden enkele goede sco ringskansen onbenut gelaten, terwijl ook de Luttenbergse goalie van Vrou we ,,Fortuna" verschillende malen op vallend veel mecewerking kreeg. Linksbinnen Albert Boode scoorde de winnende treffer voor de I-Ioltenaren, die uit acht wedstrijden 16 punten be haalden met een doelsaldo 36-5. ver- vdr- Hulz. Boys AlHolten A2 2.45 u., ver trek 1.45 u. Holten BI—DOS '37 BI 2.45 u. Holten B2RV BI 2.30 u. Haarle ClHolten Cl 2.30 u., vertrek 1.45 u. Excelsior C2Holten C2 12.15 u. trek 11.30 u. Sp. Rijssen C2Holten C3 2.30 u. trek 1.45 u. Holten Dl—Enter Dl 1.30 u. RKSV Dl—Holten D2 12.15 u., trek 11.30 u. Twenthe ElHolten El 2.00 u., trek 1.15 u. Holten E2—Haarle E2 9.30 u. Holten E3Hulzen E2 10.15 u. Holten E4Nijverdal E3 10.15 u. Holten E5Hulzen E3 11.00 u. Holten E6—Blauw Wit E4 9.30 u Holten E7Nijverdal E4 11.00 Bo-rnerbr. 3 - Holten 6 (5*1) Een volkomen onnodige nederlaag. Echter Holten 6 vergat te scoren, vooral rechtsbuiten N. ter Veen „blonk" hierin uit. De rust brak aan met een 2-0 achtex-stand. Na de rust verkleinde B. Paalman de achter stand tot 2-1 na een gave combinatie tussen Rinus Bekkernens en H. Vin cent. Toen zat de gelijkmaker er nog in, maar de voorhoede toonde zijn schotloosheid. Tien minuten voor tijd werd de strijd beslist. Bornerbroek gaf toen een aangeslagen Holten de genade slag door tot 5-1 uit te lopen. Doel man H. van Beek voorkwam dat de schade beperkt bleef. A.s. zondag, uit tegen Achilles 9, zal er uit een heel anoer vaatje getapt moeten worden. Op deze eerste autoloze zondag, ge koesterd door een stralende herfstzon, trok Holten thuis ten strijde tegen Almelo. De in grote getale al wan delend en fietsend opgekomen sup- port-rsschare kon meteen al getuige zijn van een fel ingezet offensief van de Almeloërs, waardoor Holten gelijk stevig onder druk werd gezet. Vooralsnog pareerde Holten deze aanvallen, men ging elkaar wat beter vinden en dit resulteerde zelfs in een paar gevaarlijke situatie voor het doel van de Almelose keeper. In een tot dan toe min of meer gelijk- opgaande strijd, produceerde Almelo in de 20e minuut toch de eerste tref fer. Niet in het minst geïntimideerd sloeg Holten nog in dezelfde minuut terug door een door F. Kres op on navolgbare wijze ingepushde bal 1-1. Een licht aangeslagen Almelo, dat bin nenkort zijn 50-jarig bestaan viert, gaf in deze fase van de trijd nogal eens blijk van zijn ongenoegen over arbitrale beslissingen, hetgeen resul teerde in een waarscuwing van de scheidsrechter, terwijl ook R. Mol- kenboer het zijne tot de goede orde bijdroeg, door de Almelose heren ver manend toesprekend te verzoeken zich wat rustiger te gedragen, hen er tevens op wijzen, dat hij hun vader wel had kunnen zijn. Hierdoor danig onder de indruk damde Almelo zijn emoties wat in en ging men de rust in met 1-1. Na gelaafd te zijn door J. en K. Boode, ving men aan met de twee de helft, die zich kenmerkte door een voortdurend aanvallend Almelo, dat zich echter op het middenveld ge confronteerd zag met 'n weer onnoe melijke veel werk verzettende P. de Reuver, die het Almelose offensief goed ontregelde, en een achterhoede die, hoewel niet altijd even elegant, de zaak redelijk gesloten hield. De Holtense voorwaartsen werden tus sen deze aanvallen door toch voorzien van zeer bruikbare passes, waarvan er een resulteerde in een strafpush. P. de Reuver plaatste zich achter de bal. pushde, de paal kraakte, het pu bliek zuchtte: geen goal. Ogenblikke lijk nam Almelo het initiatief weer over, aanval na aanval golfde op h,et Holtense doel af, waar keeper C. van Het eerste achttal van de Schaak club SV „Holten" speelde maandag avond in Nijverdal tegen ENO 2, al daar. De thuisclub won met 4'.'=-3' De individuele uitslagen aan de bor den was: M. G. Kwikkel-J. W. Middelink 1-0. ■J. Langkamp-D. v.d. Knaap 0-1, J. Willems-W. van Beek 1-0, J. Kark- dijk-W. G. Blits B. J. Poffers- B. van Beek 0-1, H. Westra-H. H. J Stukker 1-0. H. Berkhout-A. J. C Brands 1-0 en B. J. Boerrigter-H van Beek 0-1. De uitslagen van de onderlinge wed strijden voor het clubkampioenschap van de SV „Holten" waren als volgt: Senioren; J. Beltman-T. Braunius 1-0, W. Beijers-A. J. C. Brands 0-1 Uitslag afgebroken wedstrijd: J. Belt- man-I-I. Nijerees 1-0. Junioren: E. Mondeel-R. Schipper 1-0, W. Dissevelt-M. C. Jansen 1-0, H. Beeftink-H. Jansen 0-1, W. Dissevelt- F. Akkerman 1-0 en J. Karkdijk-M. C. Jansen 0-1. Geerestein een aantal prachtige red' dingen verrichtte. De gemoederen van spelers en publiek laaiden in deze fa se weer hoog op en vond zijn climax if de laatste minuut door een door Alme lo goed benutte strafcorner: 1-2. Een toch wel verdiende overwinning voor het technisch en tactisch beter spe lende Almelo tegen een mentaal sterk doch in technisch en taktisch op zicht nog te kort schietend Holten. PROGRAMA 10 NOVEMBER Nijmegen-Holten A2 13.30 uur. Ver trek 12.00 uur OAD. 14 u. Holten Mi xed, De Dolende Ridders Mixed. Opstelling: A: 13. Pfeffer. J. Flier- man, P. Hanewinkel, F. Kres, I. Sche tens, H. Fockema Andrea, Tr. Udo- ma, H. Dieben, E. v.d. Sloot, T. Tim mer, G. Bodewes. B: C. v. Geerestein N. Bodewes, L. Schellens, Tj. Udema, P. de Reu ver, M. Hanewinkel, K. v.d. Kloot, R. Dieben, T. Kres, J. Pfeffer, G. Makel. C. H. Bos, R. Molkenboer, J. Meer man, R. Pliester, M. Kooy, G. Kraay, G. Toxopeus, C. Hulshoff, T. Makel, J. Hulshoff J. Zoet. Reserves; P. Post, B. Kraay, J. Rein- hard, F. Redeker. BI. Wit 2-DETO 6 5-1 In de eerste helft liet het 2e een ma tige partij voetbal zien. Er was veel balverlies en men kon moeilijk tot scoren komen. Net voor rust was het Gerard Kolk man die uit een voorzet van Renger Veldhuis de stand op 1-0 bracht. Na rust liep het allemaal vlotter en spoecsig kwam de stand weer door Kolkman via Aanstoot op 2-0. Een kleine vergissing in de middenlinie bracht de stand op 2-1. Nu ging Blauw Wit voetballen en Bertus Rietberg kon de stand op 3-1 brengen. Het hek was van de dam. Een door Rietberg niet helemaal afgewerkte bal werd door G. J. Baan onhoudbaar ingeschoten. Nog was men niet tevreden. Een fel le aanval en een kopstoot van Riet berg waarvoor de DETO doelman voor de 5e keer naar het net moest. Al met al een sportieve wedstrijd en een ruim verdiende zege voor het tweede. SVV 3 - BI. Wit 3 2-1 Een derde elftal dat goedgehumeurd naar Sibculo vertrok was vastbeslo ten er volop tegenaan te gaan. Holten al-MVV al 2-1 In deze wedstrijden speelde Holten in de eerste hell't te eentonig waar van MVV dankbaar gebruik maakte en 1-0 scoorde. Toch werd het voor rust nog gelijk door zeer attent rea geren van onze voorstopper. Na rust dicteerde Holten het spel. maar men kwam niet verder dan één toevals treffer. doordat de aanvalslinie met de mooie kansen geen raad wist. RKSV el-Holten c2 1-1 Het was zaterdag jl. een bijzonder zware wedstrijd voor de C2-spelers, waarop zij tevoren dan ook goed wa ren voorbereid. Vanaf het begin van de wedstrijd werd Holten C2 in de verdediging ge dwongen. Uit één van de weinige te genstoten wist de Holten middenvoor van "een paniekstemming in de RKSV- verdediging te profiteren en kon be heerst inschieten. Holten kreeg voor de rust nog enkele scoringskansen die echter niet benut werden. Direct na rust ging RKSV sterk aanvallen en tijdens de aanhoudende druk wer den er fouten gemaakt in de Holter achterhoede waardoor RKSV kon ge lijkmaken. Holten C2 ging hierna in de aanval doch de stand bleef onge wijzigd. A.s. zaterdag wordt uitge speeld tegen koploper Excelsior C2. Holten cl-Excelsior el 0-2 Het is Holten El niet gelukt om kopIoper Excelsior een punt afhandig te maken, 'n Iets gemakkelijker spe lend Excelsior maakte al spoedig een doelpunt. Een beetje aangesla gen door deze vroege treffer werden er wel goede tegenaanvallen opgezet maar de afwerking was niet zo best. Halverwege de tweede helft kwam de tegenstaoder op 0-2 door een magni fiek doelpunt. Hierna was het een gelijkopgaande strijd maar gedoel punt werd er niet meer. A.s. zater dag de inhaalwedstrijd tegen Twen- the. Zet hem op jongens. Holten e3-RV el 0-3 Holten E3 heeft het tegen RV niet kunnen bolwerken. R.V dat duidelijk sterker was, wist in de eerste helft slechts één keer te scoren. In de tweed:- helft moest Holten zich op hun eigen helft terugtrekken door dat RV steeds gevaarlijker werd en zo werd de eindstand toch nog 3-0 voor RV. RV e2-Holten e6 0-3 Dit was een duel dat uitgevochten werd op één helft. E6 was zoveel ster ker dat RV zich met. 10 man voor ei gen doel moest terugtrekken. Voor rust scoorde Holten eenmaal. Na rust werd direct het tweede doelpunt ge scoord. Kort voor tijd maakte één der RV-verdedigers hands. De scheidsrechter reageerde niet, doch de RV'er corrigeerde dit echter door de bal in eigen doel te schieten. SC Rijssen e3-Holten e7 0-0 Holten E7 heeft in Rijssen een kost baar puntje weggehaald. Met in ge dachten de 1-6 thuisnederlaag tegen hetzelfde elftal en een nummerieke meerderheid werd er in de eerste tien minuten met enige schroom ge voetbald. Maar toen E7 doorhad, dat ze wat kwaliteiten evenveel in hun mars hadden dan hun tegenstanders werd er steviger aangepakt, wat dan pok resulteerde in enkele gevaarliike aanvallen waarvan er een keer te gen de paal werd geschoten en d.- an dere keer het doelpunt wegens bui tenspel werd afgekeurd. In de twee de helft, hetzelfde spelbeeld maar on danks sterk aandringen van beide ploegen bleef de stand 0-0. Holten E7 heeft uit de laatste drie wedstrijden vier punten behaald wat bepaald hoopgevend is voor de toekomst. Reeds in de 10e minuut zorgde Joop Arfman voor de openingstreffer 1-0. Maar SVV week niet en met een goe de aanval werd de stand gelijk ge trokken, 1-1. Net voor rust zorgde^ de midvoor van SVV met een afstandsschot van plm. 30 meter voor 2-1. Na de thee was het Paalman die nu de score wilde optrekken. Zijn harde schot kwam tegen de lat terecht en stuitte terug het veld in. De koek was nog met op en het was in de 70e minuut. Bekkernens die voor 'n leeg doel keihard over schoot. Blauw Wit bleef werken en wist SVV van scoren af te houden. Een gelijk spel was een juiste verhouding ge weest. BI. Wit 4 - SVZW 6 0-1 Na éen'snelle' opening van de hoog geplaatste tegenstander (2e) viel het eerste doelpunt binnen 10 min. In de Blauw Wit verdediging vielen gaten en algauw viel het. tweede doelpunt, dat afgekeurd wegens buitenspel dooi de zeer goed leidende scheidsrechter Zijthof. De Wierdenaren bleven komen, doch de Blauw Wit verdediging wist van geen wijken. Helaas raakte bij een botsing doel man van Leeuwen zodanig gebles seerd dat hij moest uitvallen. In de stand kwam geen verandering meer. De heer G. J. van Aefst uit de Gaardenstraat te Holten wist in een van de kleigaten van Ittersum (hij Zwolle) „vast te makenmet een kanjer van een snoek, een „legger" met een lengte van 94 cen timeter en een gewicht van meer dan veertien pond. De snoek, één van de grootste dit seizoen in Oost-Nederland gevangen, hood heftig tegenstand maar moest na ruim een kwartier de strijd opge ven. De rover werd gevangen aan nylon van 0,35 mm. In verband met het stilligen (ge deeltelijk) van de T.V.B. voetbal zal a.s. zondag de eerste ronde worden gespeeld van de „Tarzancup". Holten 6 zou moeten aantreden tegen Holten 7. Daar beide echter een inhaalwedstrijd moeten spelen wordt deze wedstrijd later gespeeld. Be sprekingen hierover hebben reeds plaats gehad, doch de definitie ve datum is echter nog niet gepland. Holten 8 speelt thuis tegen Holten 4 en Holten 9 thuis tegen Holten 10. Holten 5 heeft de eerste ronde vrij geloot. Beide wedstrijden vangen aan om' 10.00 uur. Programma Achilles '12 9—Holten 6 11.45 u. Haarle 6Holten 7 10.30 u. Vervoer en vertrek zie kastje bij Belt man. Holten 8Holten 4 Holten 9—Holten 10 Vol zelfvertrouwen betraden de AB- TO dames zaterdagmiddag in Vrie- zenveen het veld om hun vierde com petitiewedstrijd te spelen. Tegenstand ster was Vrivo uit Vriezenveen. De wedstrijd verliep echter niet zoals de eerste dfife competitiewedstrijden. Hoewel Holtense dames goed speel den waren de Vrivo dames duidelijk de meerdere. In de eerste set werden de BATO- dames volkomen verrast door het sterke spel van Vrivo. Zij kreeg geen voet aan de grond. Zowel aanvallend als verdedigend speelden de Vriezen- veense dames erg sterk. In de tweede set waren de dames wat van de schrik bekomen, en bo den nu meer partij. Op sommige ogen blikken ging de strijd gelijk op De Hector bl-Bl. Wit bl 1-2 In deze wedstrijd, waarbij het nogal eens aan goede leiding ontbrak werd het na 1 kwartier 1-0 door Oebele Riemersma. Na een half uur kre gen we een penalty mee, die helaas werd gemist. Na oe rust werd voort durend aangevallen wat na een kar- tier werd beloond met een goal. Een minuut voor het einde werd het vol komen onnodig 2-1 door een eigen doelpunt. Ook bij een matigz leiding zullen we toch moeten probe ren een beetje meer zelfbeheersing op te brengen. B5. Wit b2 na rust weggespeeld Blauw Wit B2 heeft zaterdag van Afgelopen zaterdag mag (als het om de' resultaten gaat) voor de Bl. Wit pupillen algemeen als een „rampdag" worden gezien omdat, behoudens het gelijke spel van El, de overige elf tallen de strijd reddeloos verloren. Teneoinóe 't gehele .slagveld' te over zien, kan, vooraan dan maar begin nend, van El worden gezegd dat ze in haar uitwedstrijd tegen DES El een goede wedstrijd heeft gespeeld. Met name in de eerste helft domi neerden de Blauw Witters dermate, dat ze een voorsprong van twee doel punten op de gastheren wisten te be reiken, hetgeen op zichzelf al een op merkelijk resultaat mag worden ge noemd gezien de trieste resultaten van de laatste tijd. In de tweede helft echter kwam DES sterk terug met als uiteindelijk resultaat een 2-2 ge lijkspel. EI komt duidelijk wat beter naar vo ren. De spelcombinaties lukken wat beter waardoor het elftal in staat is tot wat meer aanvallend voetbal. Ga zo door! Wederom bleef E2, in haar uitwed strijd tegen DES E2 in de pechhoek zitten. Uitgerekend in de laatste fase van de wedstrijl werd ook nu weer het enige en winnende tegendoelpunt gescoord. E2 dreigt hiermee onderhand het „Peyton Place" van Blauw Wit te worden, omdat het met dit elftal regelmatig een doffe ellende gebla zen is wat de resultaten betreft. Toch kunnen de spelers geen verwij ten worden gemaakt want enthousias me en inzet is er bij dit elftal vol doende voorhanden- Wat deze jongens missen is dat éne kleine beetje voet- balgeluk. Maar ja, waar haal je dat als vrouwe Fortuna niet wil meewer ken? Voor wat E3 en E4 betreft, werd het bij aanvang van de wedstrijden (thuis tegen Excelsior) duidelijk, dat zelfs geringste hoop op het bereiken van enig resultaat volkomen ijdel zou zijn! Vochten de Bl. Wittes werkelijk voor wat ze waard waren, alle moeite ten spijt konden ze niet verhinderen dat hun doel het constante mikpunt bleef van de Excelsior vuurpijlen. Het uit eindelijk resultaat was er dan ook naar! Verloor E4 haar wedstrijd met 7-1, E3 moest zelfs het verliescijfer 9-1 toestaan!!! Voor leiders en spelers is het ontmoe digend om mot dergelijke cijfers te verliezen. Bij uitslagen als deze wordt de vraag interessant of, bij een vol gende competitite, dergelijke tegen standers niet veel hoger dienen te worden ingedeeld. Dat een vereniging, na afloop van de competitie graag kampïoenselftallen binnen haar gelederen ziet is 'n alles zins begrijpelijk en lovenswaardig streven (Blauw Wit erkent dit recht ten volle en is van gelijke gezindte) maar om elftallen zódanig samen te stellen en in te delen dat iedere wed strijd met monsterzeges wordt, gewon nen is daarom bedenkelijk, omdat het a. Bepaald onsportief is ten op zichte van de tegenstanders: b. Het op den duur toch ook fnuikend moet werken op het moreel binnen de eigen elftallen omdat vanwege het naar vo ren komend superioriteitsgevoel een mogelijk verlies niet of slecht kan worden verwerkt. Het is opmerkelijk dat uitgerekend Excelsior telken jare weer dergelijke krachtteams op de grasmat brengt, hetgeen de lucht verspreidt dat haar bestuur en leiders ambitieuzer zijn dan de spelers zelf. plaatsgenoot Holten B2 flink om de oren gehad. Na een goede eerste helft waarin de score tot 1-0 beperkt bleef, zakte Blauw Wit in de tweede helft zeer ver terug. Door vaak onnodig balverlies in het eigen strafschopgebied werd de stand tenslotte 7-0. Vesos cl - Bl. Wit cl 2 0 Voor rust was het Blauw Wit dat het spel beheerste. Helaas wist men de geboden kansen niet te benutten. De 2e helft begon voor Blauw Wit hoopvol. Echter toen een toegewezen strafschop niet werd benut, werd er teveel paniek voetbal gespeeld door Blauw Wit. Dit was een stimulans voor Vesos om hiervan gebruik te maken. Het was dan ook spoedig 1-0. Door een te zwaar bestrafte overtre ding werd enkele minuten later een strafschop hun tweeae doelpunt. Voor Blauw Wit een nederlaag die beslist niet nodig was geweest. Bl. Wit c2 - SC Rijssen c2 2-3 Blauw Wit c2 moest vanmiddag thuis aantreden tegen Sp. Rijssen. Het was een vrij zware tegenstander voor on ze jongens. Alhoewel ze goed partij gaven ging toch Sp. Rijssen met de punten naar huis. Onze keeper Bronsvoort hield er nog een penalty uit. De uitslag was 2-3. Bl. Wit dl - Nijverdal d- (3-2) Blauw Wit begon, na de overwin ning op Holten, vol goede moed aan deze wedstrijd. De stemming was voortreffelijk. Na de aftrap ging Bl.-Wit al snel in de aanval en dit resulteerde in enkele gevaarlijke situ aties voor het doel van Nijverdal, waaruit uiteindelijk een 1-0 voor sprong ontstona. Nijverdal liet echter niet met zich sollen en maakte al gauw een te gendoelpunt, waardoor de kansen voor beide partijen weer gelijk wa- Na de thee had de thuisclub het na jaarszonnetje in de rug en dit inspi reerde blijkbaar ook hun meest ijve rige man. Van zijn voeten kwamen twee schoten, die een doelpunt ople verden. In het laatste kwartier van de wedstrijd ontstond nog een gevaar lijke situatie voor het doel van Bl. Wit, waaruit Nijverdal nog een twij felachtig doelpunt sleepte. Al met al een uitstekende wedstrijd. A.s. zater dag vol goede moed naar koploper Excelsior in Rijssen. Vrivo aanvallers wisten echter de ga ten in de Holtense verdediging te vin den en zodoende ook de tweede set te winnen. In de derde set waren* de Vrivö- speelsters helemaal in hun'spel. Met goede' aanvallen eii tactische ballen gaven zij de Bato ploeg geen enkele kans op een overwinning. Setstanden: 15-2, 15-6; 15-3. Door deze nederlaag is er voor de Bato ploeg nog niets verloren. Het team heeft nu zes punten uit vier wedstrijden en staat hiermee nog erg hoog op de ranglijst. De volgende wedstrijd wordt op 17 november tegen Achilles 2 gespeeld. Bato 2 - Caraco 3 Ook het tweede volleybalteam wist de winstpunten niet mee naar huis te nemen. De Holtense dames hadden hun dag beslist niet. Er werd vooral in het begin erg nonchalant gespeeld. Daarnaast speelde Caraco een goe de wedstrijd, zodat de BATO ploeg de puntjes in Nijverdal moest laten. In de eerste set werden de Holtense dames bedolven onder de harde smashes van Caraco. De Holtense verdediging kreeg het zwaar te ver duren en moest veel puntjes laten schieten. In de tweede set werd het spel van de BATO ploeg gelukkig beter. Voor al met taktische ballen wist men een kleine voorsprong op te bouwen. De Nijverdalse dames lieten het hier niet bij zitten. Zij gingen weer sterk in de aanval, en wisten zodoende de achterstand in te halen en de set te winnen. Ook de derde set kwam op naam van de Ca- raco-ploeg. Setstanden: 6-15; 12-15; 5-15. ALMELO In de tweede klasse A van de Twentse schaakcompetitie werd HaaksbergenEsgoo 1 afgeslo ten met een gelijke stand, maar zal vermoedelijk in een Enschedese zege eindigen. Favorita 1 b-haalde een gro te overwinning op Dr. Max Euwe 2. Winterswijk 1 begon zijn eerste wed strijd met een flinke overwinning op Dr. Max Euwe 1. Boekelo nam tegen Almelo 2 een kleine voorsprong, die vermoedelijk voldoende zal zijn voor een overwinning. In de tweede klasse B boekte Stork zijn tweede overwinning, door Nijver dal 1 thuis te verslaan. Hengelo 2 wees Rijssen 1 resoluut terug, zodat laatstgenoemde nog puntloos is. Al melo 4Goor 1 werd voorlopig af gesloten in een voorsprong voor de Almeloërs. Uitslagen en standen: Tweede klasse A. Haaksbergen 1Esgoo 3 4,54,5 (v. 1.). «Dr. Max Euwe 2Favorita 1 1,5—a 8,5. Winterswijk 1Dr. Max Euwe 1 73 Almelo 2Boekelo 1 4-5 (v.l. Tweede klasse B Stork 1Nijverdal 1 6-4 I-Iengelo 2Rijssen 1 6,5-3,5 Almelo 4Goor 1 4.5-3,5 (v.l.). Stand 2e klasse A. 1. Favorita 1 2-3 en 13,5 bp, 2. Win terswijk 1 1-2 en 7 bp, 3. Boekelo 1 1-2 en 5,5 bp, 4. Dr. Max Euwe 1 2-2 en 10,5 bp, 5 .Almelo 2 1-1 en 5 bp, 6. Esgoo 3 0-0 en 0 bp, 7. Drie- nerlo 3 0-0 en 0 bp, 8. Haaksbergen 1 1-0 en 4,5 bp, 9. Dr. Max Euwe 2 -0 en 4 bp. Stand 2e klasse B. 1. Stork 1 2-4 en 11,5 bp, 2. Hengelo 2 2-3 en 11,5 bp. 3. Almelo 4 1-2 en 6.5 bp, 4. Nijverdal 1 2-2 en 10.5 bp, 5. Goor 1 1-1 en 5 bp, 6. Dedems- vaart 11-0 en 4.5 bp. 7. Almelo 3 1-0 en 3,5 bp, 8. Rijssen 1 2-0 en 7 bp. In bovenstaande standen zijn de af gebroken wedstrijden nog niet ver werkt. Uitslagen le klasse Drienerlo 2Delden 1 5-5 Almelo 1Hengelo 1 5,54,5. Stand. 1. Esgoo 2 2-4 en 16,5 bp, 2. Almelo 1 2-4 e nil bp, 3. Delden 1 2-3 en 12 bp, 4. Hengelo 1 2-2 en 11 bp, 5. Oldenzaal 1 2-2 en 8,5 bp, 6. Driener lo 2, 2-1 en 9,5 bp, 7. Het Witte Paard 1 2-0 en 7 bp, 8. Vriezenveen 1 2-0 en 4 bp. Blauw Wit heeft in de uitwedstrijd op de Koerbelt tegen Sportclub Rijssen, dat het vorig jaar uit de 4e klasse K.N.V.B. degradeerde, genoe gen moeten nemen, juister gezegd genoegen genomen met één puntje al hoewel men met wat meer inzet (het ging allemaal wat sloom) zeker in de eerste helft de wedstrijd had kunnen beslissen. De gastheren die het rige weekend van Kloosterhaar klob kregen met 6-0 waren bang om vol- uit te spelen en hiervan heeft Blauw Wit niet of onvoldoende geprofiteerd. Na 20 minuten werd het 1-0 toen de verdediging onder zwa re druk kwam te staan en Schild wacht de bal over de uitgelopen doel man heen in het net deponeerde. Sportclub was door deze treffer „aangeslagen" maar helaas verzuim de Blauw Wit toen om door te druk ken en verder uit te lopen Ruststand 0-1. Na de thee kwam Aanstoot Sr. al in de 2e minuuut alleen voor de Rijssen- se doelman, maar hij schoot precies in diens handen, Gerritsen zorgde na plm. een kwar tier spelen voor de gelijkmaker en dit was voor de gastheren het sein Bij de in zaal „Vosman" door de schietvereniging „De Eendracht" om l clubkampioenschap gehouden wed strijd werden de volgende resultaten behaald: GROEP A: 1 J. van Asselt 120 p. (3 x 10)2 G. Schupert 120 p. (2 x 10); 3 Jan Haan 118 p.; 4 G. Koopman 116 p.: 5 G. H. Paalman 113 p.; 6 H. J. Nekkers 110 p.: 7 G. A. Haverslag 109 p. GROEP B: 1 D. Jansen 115 p.; 2 J. A. Aanstoot 99 p.; 3 A. Paalman 96 p. GROEP C: 1 G. Schopers 112 p.; 2 G. J. Sluiter 104 p.: 3 A. J. Biele man 103 p.; 4 J. A. Bouwhuis 98 p.; 5 E. J. Denekamp 92 p.; 6 H. J. Bek kernens 89 p.; 7 J. C. Lamping 74 p. voor een zware aanval, die resulteert de in een doelpunt van Schildwacht, die voordat hij inschoot de bal met de hand speelde, iets wat de scheids rechter, die een „off day" had, niet had geconstateerd. Blauw Wit was door deze tegen valler allerminst uit de koers geraakt en Wilco Dikkers bracht met een mooi doelpunt de balans in evenwicht. De laatste 10 minuten was Blauw Wit veel sterker. Dat men beide punt jes niet pakte „dankte" men aan de scheidsrechter die geen strafschop toekende toen Henk Aanstoot jr. in 'n zeer kansrijke positie onderuit werd gehaald. STAND IE KLASSE A Kloosterhaar 814 Vesos 814 Drienerlo 810 DVO 89 Blauw Wit 88 Rijssen 87 Denekamp 75 Daarle g5 Eversberg 73 Boswinkel 82 PROGRAMMA Excelsior C4Blauw Wit C2 11.45 u Excelsior Dl—Blauw Wit Dl 11.00 u. SVVN ElBl. Wit El 10.00 u., ver trek 9.30 u. SVVN E3Bl Wit É3 10.00 u., ver trek 9.30 u. Holten E6—Bl. Wit E4 9.30 u. SVVN E5Blauw Wit E5 11.00 u ver trek 10.30 u. Alle andere elftallen vrijaf.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5