Padvinderij De Waardenborch 10 jaar HOLTENSE KUNSTCLUB IN HET ZILVER School, gymnastieklokaal speelterrein en in het „Kolcomplex" BAR-DANCING IN HOLTEN? Dependance school in Chr. kleuter- die Haar Vergadering van de chr. Plattelandsvrouwen Puzzelactie voor het Rode Kruis WINKELWEEK Feestavond op 17 november Kerstzegels ten bate van de t uber culosebestrij di n g Het VVV-wezen en de autoloze zondag 1 I Een bank die iets voor u over heeft Grondwerk speelterrein schiet flink op Vrijdag 9 november 1973 Het is intussen al weer 10 jaar geleden dat enkele enthousiaste Holtenaren het initiatief namen om het Holtense jeugdverenigings leven aan te vullen met een padvinderij. Er bleek inderdaad een grote behoefte te bestaan aan deze, voor Holten, nieuwe vorm van vrijetijdsbesteding voor de jeugd. Na veel voorbereidende activiteiten kon onze padvinderij starten. We begonnen met een welpenhorde en een verkennerstroep. De start was zo'n daverend succes dat al spoedig een wachtlijst moest worden aangelegd, daar anders de groep te groot zou worden. Zaterdag 15 juni 1963 was voor ons ©en historische dag: 10 leiders, 29 ver kenners en 24 welpen werden toen officieel als padvinder geïnstalleerd. Onder aanwezigheid van vele ouders, belangstellenden en een padvinders- groep uit Deventer voltrok zich het ceremonieel. Door een Holtenaar, die de padvinde rij een warm hart toedroeg, werd ons geheel belangeloos een sfeervol boerderijtje in de Beuseberg aange boden, dat we als ons tijdelijke on derkomen mochten beschouwen. Als padvinders, zaten we er ideaal: rond om bos en wildernis waar we ons spel naar hartelust konden beoefenen. Helaas werd ons hier geen lang le ven beschoren: binnen enkele maan den moesten we uitzien naar een an der onderkomen, in verband met de verkoop van het oude boerderijtje. Door het gemeentebestuur werd ons toen het woongedeelte van de kapitale boerderij Rijssenseweg 10 toegewezen. Onder de Holtenaren beter bekend als „Voox-sboer". De deel en de stallen deden dienst als opslagplaats van de gemeentewerken. Hoewel we blij wa ren met ons oude boerderijtje in de Beuseberg. Toch bood ons dit nieu we troephuis" nieuwe perspectieven: doordat we meer ruimte hadden ge kregen, kon er een tweede horde wel pen opgericht worden, waardoor de wachtlijst kon worden opgeheven. We telden toen ongeveer 70 leden. „Erve Voorsboer" Maar ook hier moesten we de nade rende ondergang onder ogen zien: de nieuwbouw van de Kol rukte hoe lan ger hoe meer op in de richting van de Rijssenseweg. Tenslotte waren we door de nieuw bouw ingestoten en de onvermijdelij ke genadeslag viel: we moesten het erve „Voorsboer" verlaten. Nu mar keren nog slechts twee oude kastan jebomen de plaats waar we fijne zaterdagmiddagen doorbrachten. Intussen heeft echter ons Stichtings bestuur niet stilgezeten, het zag wel In dat tijdelijk beschikbaar stellen van ruimten als onderkomen voor een padvindersgroep geen basis kon zyn waarop een groep zich kan ont wikkelen. Het plan tot de bouw van een echt troephuis nam gelukkig steeds vaste re vormen aan. De voorkeur tot een terrein ging uiteraard uit naar de Beuseberg, en het lukte ons om van een boer een prachtig stukje bosgrond te pachten. Renteloze aandelen, donateursgelden en de opbrengst van een grote bazar in gebouw „Irene" zorgden voor een geldstroom die het mogelijk maakte materiaal voor de bouw te kopen. Een arbeidsstroom kwam op unieke wijze tot stand: op ongekende wijze werkten ouders van leden en ande re sympathisanten op een eendrach tige manier aan de bouw van ons nieuwe troephuis. Zonder deze ge weldige medewerking van vele parti culieren, gemeentewerken en bedrij ven zou het ons onmogelijk geweest zijn om tot zo'n prachtig gebouw te komen. In juli 1965 was het dan zover: on- dfer aanwezigheid van alle leden, het stichtingsbestuur en vele belang stellenden werd ons troephuis in ge bruik genomen. We hadden een gebouw waarop we nu, acht jaar later nog altijd trots zijn. Door de jaren heen veranderde de Waardenborch van gezicht: Lei ding nam om vele redenen afscheid en nieuwe leiding meldde zich aan. Hetzelfde gebeurde met de verken ners en welpen, er waren perioden met verminderde en met verhoog de activiteit. Toch bleef door de ja ren heen het ledenbestand ongeveer gelijk. Nieuwe mijlpaal In 1970 bereikte de Waardenborch een nieuwe mijlpaal: een voorstel om te komen tot de oprichting van een Ka- boutergroep viel in goede aarde, het gevolg hiervan was dat op 12 juni 1970 17 kabouters (meisjes van 7 tot 11 jaar) geinstalleerd werden. De vol gende logische stap was de oprichting van een padvindstersgroep: ook de ze bleef niet uit: op 23 april 1971 werd de Waardenborch uitgebreid met 16 padvinsters (11-16 jr.) Zodoende is de Waardenborch een meest volledige jeugdvereniging geworden, elk kind kan zonder meer aansluiting bij ons vinden. Vervolgens een greep uit de vele ac tiviteiten die er in en rond de Waar denborch door de jaren heen gebeur den: Bijna elk jaar trokken verken ners en welpen er twee dagen op uit om geld te verdienen d-m.v. de actie Heitje voor 'n karweitje. Dit jaar werkten ook de padvinsters en de kabouters hieraan mee. Van tijd tot tijd werden ouderavon den en open middagen belegd, waar mee men leden hoopte te trekken. Verkenners en welpen namen deel aan allerlei districtsactiviteiten zoals zwemwedstrijden, districtskampen en winterhikes. Holten sloeg meer dan eens een goed figuur in 't district Deventer. In de loop der jaren werden enige honderden donateurs verworven, die jaarlijks met hun giften de „Waar denborch" steunen. Ere-Padvinder Op 28 april 1971 werd het stukje grond waarop ons troephuis staat eigen dom van de stichting Waardenborch. Door een schenking van onze plaats genoot, de heer K. Greep was het ons mogelijk geworden deze uitgave te financieren. Als dank voor deze daad werd de heer Greep tot cre- padvinder van de Waardenborch ge installeerd. In oktober 1972 werden de resten van het kasteel De Waardenborch bloot gelegd. Aan dit vroegere kasteel danken wij onze naam. In de periode 1972-1973 werd ons troephuis meermalen geteisterd door een laaghartig vandalisme. Toen in januari 1973 alle Nederland se padvindersorganisaties gingen fu seren, veranderde niet alleen de naam in Scouting Nederland, maar dit bracht tegelijkertijd ook vele ver anderingen met zich mee voor de Holtense padvinderij. De fusie betekende voor ons een be tere en intensere samenwerking tus sen de verschillende speleenheden, wat de leiding en de leden alleen maar ten goede kan komen. Dit was zo ongeveer in grote lijnen de geschiedenis van tien jaar Holten se padvinderij. Een feestavond ter gelegenheid van dit jubileum leek ons niet misplaatst. Daar een feestavond in juni moeilijk te realiseren was (i.v.m. voorbereidingen van de ver schillende zomerkampen) tillen we 't jubileum op zaterdagavond 17 no vember a.s. vieren. Van onze zijde zijn de jongens en meisjes al weken lang bezig met de voorbereidingen voor deze vond. We hopen dat u ons niet teleur zult stellen en dat we u in grote getale mogen ontvangen m gebouw „Irene". Het zal een leuke avond worde met verschillende at tracties waarbij u vele leuke prijzen kunt winnen. Omdat we weten dat de Holtenaren ons een warm hart toedragen zijn we met een gerust hart aan de voorbereidingen begon nen. Een bijzondere uitnodiging gaat hier bij uit naar de ouders van al onze leden, naar onze donateurs, die jaar lijks hun donateursgeld afdragen, en naar alle oud-leiding die gedurende bepaalde tijd hun vrije tijd gaven om zich bij „De Waardenborch" verdien stelijk te maken. Mocht u kinderen hebben die er voor voelen zich aan te sluiten bij één van onze speleenheden (verkenners, wel pen, padvindsters of kabouters) dan kunt u even contact opnemen met een van de volgende leiders of leid sters Verkenners: R. Wittenberg, Vrijheids- laan 22, Holten tel. 1991; welpen: Hr. D. Admiraal, Schouten straat 5, Holten tel. 1848; padvindsters: Mej. B. Qütlich, Holter- broek 37, Holten tel. 2134; Kabouters: mej.A. Kampe, Schou tenstraat 56, Holten tel. 1874. Mensen, wat let u om zaterdagavond 17 november gezellig naar Irene te komen waar u kunt kennismaken met de vele activiteiten die in „De Waardenborch" plaatsvinden. Zullen we afspreken: „Tot ziens in Irene?" (zie ook advertentie). Gezamenlijke leiding „Waardenborch" Deze week zijn de posterijen weer begonnen, met het verzenden van 32 miljoen kerstzegels, die worden aangeboden door d. verenigingen voor tubercolosebestrijding in de provin cies en de grote steden. Daar elke brief 20 zegels bevat, zullen ruim an derhalf miljoen Nederlandse gezinnen de zegels ontvangen. De fraai uitgevoerde zegel, die be doeld is om ajs sluitzegel achter op de kerstpost te worden geplakt, stelt een roodborstje voor dat op e.en be sneeuwde dennetak zit. Zoals de aanbiedingsbrief zegt, is het de bedoeling dat men de zegels ge bruikt, om de gedachte aan de nood zakelijk blijvende tuberculosebestrij ding levendig te houden. Wil men iets méér doen, dan kan men in de brief daarvoor aanwijzingen vinden. 'Zondags voorlopig geen auto rij den. Hoe besteden wij deze dag dan? Wel, het VVV-wezen zal daar een antwoord op moeten geven. De Streek- VVV Overijsselse Heuvelrug en Sal- land, doet dat nu al", aldus deze or ganisatie voor het vreemdelingenver keer. Het gebied is gemakkelijk per open baar vervoer, zowel met trein als bus, te bereiken. In een uitvoerige documentatie wor den inlichtingen gegeven over aller lei recreatieve mogelijkheden in di' gebied, te weten de openstelling van ds VVV-kantoren, waar telefonische inlichtingen zijn te krijgen, trimba nen, weekendarrangementen, gezel lig buitenshuis eten. beschikbare fiets en wandelroutes, fietsverhuurbedrij ven en de trein- en busverbindingen. De Holtense VVV is bereikbaar on der nr. 1533. Of het kantoor zondag ook weer geopsnd zal zijn kon de heer Kers nog niet zeggen. Op de foto van sulent Culturele Enklaar. links naar rechts: Kees Stoop, graficus Hnio Wester, Ab Hofstee, con- Raad van Overijssel, dokter J. P. Nagelhout en burgemeester W. H. De Holtense Kunstclub „H.K.C" waarvan dokter J. P- Nagelhout de geestelijke vader is, herdacht donderdagavond tijdens een zeer druk bezochte jubileumbijeenkomst in zaal „Amicitia" haar 25- jarig bestaan. Holtens burgemeester mr. W. H. Enklaar sprak voor de 25ste keer het openingswoord vUarin hij wees op het be langrijke werk dat dokter Nagelhout nu reeds een kwart eeuw deed in het belang van de Nederlandse kunstenaars. Dokter Nagelhout heeft er van het begin af steeds naar gestreefd om de kunstenaar dichter bij het publiek te brengen en samen met z'n vrouw „of ferde" hij een aantal jaren z'n vakan tie op om in België, Frankrijk. Mo naco enz. hotelliers „op te sporen", die bereid waren om in ruil voor een vervaardigd kunstwerk een Neder landse kunstenaar logies te verlenen, terwijl hij in eigen land gastvrijheid bij tal van hotelliers meer dan eens in Holten kreeg aangeboaen voor kunstenaars uit verschillende Europese landen. Wij hebben, zo zei mr. Enkelaar, altjjd plezier beleefd aan uw werk. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Er is een NMB-kantoor te Holten, Oranjestraat 9. Tel. 05483-14 69. waarbij u ons steeds weer bepaalde bij de waarde van de kunst. Van al le kanten kon u rekenen op de me de werking van een zeer groot aantal ingezetenen die bereid waren om u te helpen om het doel wat u zich stelde te bereiken. Voor dokter Nagelhout had iedereen diep respect. U deed in alle eenvoud dit prachtige werk. Vanavond zijn we weer hier omdat dit werk ons aan spreekt, uw idealisme doet ons wat De jubileumavond geannonceerd als de 25e bijeenkomst van de Holtense Kunstclub maar in wezen een bijeen komst van fans van dokter Nagelhout is, zo besloot mr. Enklaar. WOORD VAN DANK Dokter Nagelhout sprak hierna een kort dankwoord tot allen die in de achterliggende jaren meewerkten aan het realiseren van zijn plannen en hij bood mr. Enklaar en de Holtense kunstenaar Kees Stoop de catalogus „Beeldende kunst uit Overijssel" aan. De heer Ab Hofstee, consulent van de Culturele Raad van Overijssel hield hierna een causerie over de doelstel lingen, het werk en de problemen van de Cuturele Raad, het orgaan met als algemene doelstelling onder steuning en stimulering van culture le activiteiten in de provincie. Na de pauze werden een aantal (15) kunstwerken en boeken over kunst verloot. De hoofdprijs een tekening van de Holtense kunstenaar Kees Stoop werd gewonnen door mevr. J. Wissink uit de Oranjestraat te Holten. De andere gelukkigen waren de hr. Strabbing, Holten, mevr. Van Ros- sum, Holten, mevr. Sterk-Oele, Holten de heer W. Drent, Holten, de heer W. C. W. Wamelink, Holten, mevr. v.d. Wal-Gude, Holten, mevr. Meengs- Heilersig. Markelo, de heer K. Greep, Holten (2x), de heer H. J. Schintz, Holten, mevr. F. ter Doest- schalk. Holten, mevr. Jongeman, Bos, Holten, de heer J. J. Gode- Holten. Op verzoek van de gemeenteraad is de dienst van gemeentewerken di rect nadat de globale plannen voor het speelterrein op de Kol bekend waren met het grondwerk begonnen. Vooral ook omdat de speeltuinvereni ging „De Kol" haar terrein was kwijtgeraakt. Op de foto is duidelijk te zien hoe het allemaal gaat worden. Het plan is opgesteld door de stedebouwkun dig adviseur van de gemeente ir. Ha- jema te Assen. Links onder op de fo to langs de Pannenbakkersstraat wor den twee speelterreintjes gemaakt voor het plaatsen van verschillende soorten toestellen voor kinderen van verschillende leeftijden. Daarboven is de plek te zien die aan geduid wordt als zand-bouw-speel- plaats. Deze grote „zandbak" kan voor alles gebruikt worden zoals tim meren, knutselen, graven etc. Op de hoek van de Pannenbakkers- straat en de Slachthuisstraat is een mogelijke plaats aangegeven voor een clubgebouwtje of iets dergelijks. Aan de rechterkant worden speel plaatsen afgesloten door bosplant soen waarin een waterpartij en een heuvel. Op de hoek van de Hoffesstraat en de Lageweg zal de nieuwe christelij ke basisschool worden gebouwd en op de hoek van de Lageweg-Slacht- huisstraat zal het nieuwe gymnas tieklokaal verrijzen. Op de wijze waarop de christelijke kleuterschool en de nieuwe basis school bij elkaar gebracht zullen wor den mogelijk door het afsluiten van de Hoffesstraat, is nog niets met ze kerheid te zeggen. Voor de verkeersveiligheid is de ge projecteerde oplossing wel ideaal. Links naast het gymnastieklokaal komt een trapveld. Dit wordt i.v.m. de te verwachten bouwactiviteiten nog niet aangelegd. Is het gymnastieklokaal klaar dan kan het grasveld door de scholen ge bruikt worden. Buiten de schooluren is het bedoeld als trapveld voor de jeugd. Het hele terrein wordt doorsneden door paden en paadjes. Er is gepro beerd door een afwisseling van open gesloten, hoog-laag en zand-water een geheel te maken dat het spel van de kinderen stimuleert, ze als het wa re een aanleiding geeft om te spelen. De beplanting zal hoofdzakelijk be staan ut bosplantsoen met groepjeg bomen. In de donderdagavond van de vori ge week gehouden maandelijkse ver gadering van de afd. Holten van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond (CPB) sprak de presidente mevr. Van Eng- brink-Ramaker een openingswoord Zaterdag 3 november jj. verzorg de het Rotterdams Dispuut ,,Wo- dan" een lezing in hotel „Vosman" aan de Dorpsstraat in Holten. Het thema betrof de historische en maat schappelijke waarde van het onlangs blootgelegde kasteel „Waarden borch". De Rotterdammers hadden voor deze gelegenheid twee zeer geleerde heren uitgenodigd. Profes sor de Vrös en diens vroegere leer ling professor Rötegröt, beiden uit het verre Noorden. Eerstgenoem de lichtte in zijn betoog, met name de historische verwikkelingen rond het kasteel toe. Het kasteel „de Waar denborch" is volgens hem van on schatbare historische waarde, omdat daar Freya, de Germaanse moeder godin, verleid moet zijn door de wind en niet door de Germaanse oppergod Wodan. „ih het historisch belangrij ke Holten, is Freya voor de wind weggesmilten," aldus de professor. Ter staving van deze opzienbarende bewering voerde de professor de ge vonden „zwerfkei" aan, de „tochtthe- orie" en het belangrijkste: de vondst van een ongeboren tweeling. Dit sterke bewijs werd afgestaan aan een inwoonster van Holten; „voor de keuzepraktikant", aldus de professor.' Professor Rötegröt daarentegen leg de het accent in zijn betoog vooral op de maatschappelijke waarde van de opgraving. Hij zag de toekomst van het kasteel liggen in „een patat- kraam, met daarachter een bar-dan- cing en daarbij fietsenstallingen en een parkeerplaats voor auto's. „Als grote trekpleister gaf professor Röte- Het bestuur van de Vereniging „De Christelijke Kleuterschool", alhier heeft het gemeentebestuur medewerking gevraagd voor de uitbreiding van de twee-klassige bijzondere kleuterschool aan de Schoolstraat met één lokaal, alsmede tot inrichting van dat lokaal. In hun voorstel aan de raad zeggen b. en w. onder meer: „Het be stuur is voornemens deze uitbreiding te verwezenlijken door dit lokaal als een dependance van de kleuterschool aan de School straat te plaatsen aan de Klompsweg in het bestemmingsplan „de Haar". Deze uitbreiding is noodzakelijk om dat, op grond van het gemiddeld aantal kleuters over 1973, per 1 janu ari. 1974. een derde leidster kan wor den aangesteld. Het gemiddelde aan tal kleuters over 1973 zal n.l. voorzo ver thans te bezien, ongeveer 78 be dragen, terwijl de norm voor aanstel ling van een derde leidster bij 7' kleuters is gelegen. Redelijkerwij mag worden verwacht, dat het aan tal kleuters, dat de komende jarer de kleuterschool aan de Schoolstraa en de te vestigen dependance in „dr Haar" zal bezoeken, ruimschoots gelegen zal zijn boven genoemde norm voor een derde leidster- Dooi het verlenen van de gevraagde me dewerking zullen derhalve, de norma le eisen aan het. geven van kleuter onderwijs te stellen, niet worden over schreden. Het bestuur geeft de voorkeur aar de vestiging van een dependance ir ,de Haar", daar van de huidig? schoolbezetting in de kleuterschoo lan de Schoolstraat een belangrijl deel afkomstig is uit deze wijk. De ze tendens wordt ook voor de komen de jaren verwacht. Het bestuur is in het bezit van een urgentieverklaring voor de stichting van een één-klas- sige kleuterschool in „de Haar", maar stichting van een zelfstandige bijzondere kleuterschool in deze wijk is niet mogelijk, daar voorshand nog niet kan worden voldaan aan het bepaalde in de Kleuteronderwijswet, inhoudende dat de school bij haar opening zal worden bezocht door ten minste 30 kleuters in de leeftijd van minimaal 4 jaar en maximaal 5Vs jaar. Wellicht dat in de komende ja ren stichting van een zelfstandige bij zondere kleuterschool in „de Haar" mogelijk gaat worden. De vestiging van de dependance zal plaatsvinden in d.e vorm van een houten lokaliteit, bevattende 1 lokaal en een leidster kamer". B. en W. stellen de raad voor, overeenkomstig het bij de stukken iggende ontwerp-besluit het Be stuur van de Vereniging „de Christe- ijke kleuterschool" te Holten de ge vraagde' medewerking te verlenen voor uitbreiding van de bijzondere kleuterschöol aan de Schoolstraat met één lokaal in de vorm van een dependance in „de Haar", alsmede tot inrichting van dit lokaal. gröt de opgegraven gedeelten van het kasteel aan met als bijzondere bezienswaardigheid „de Ongeboren tweeling van Freya". Dit op sterk wa ter gezette fenomeen zou dan uiter aard in een vitrine geplaatst moeten worden. Misschien een waardevolle suggestie voor de Holtenaren. Bedankt heren professoren. naar aanleiding van het gelezen bij belgedeelte Genisis 6 5 12 en 17-22. Ze sprak hierna een woord van wel kom - in 't bijzonder tot de spreek ster op deze avond mevr. De Vries uit Zwolle en feliciteerde mevr. J. Wiggers-Aanstoot met 't behalen van een derde prijs op de fotowedstrijd die onlangs in Groningen werd ge houden t.g.v. het 35-jarig bestaan van de C.P.B. Nadat door de secretaresse mevr. Bulsink-Bakker de notulen waren ge lezen en de dames J. Stam-Stam en Meijer-Berkhout waren benoemd als afgévaardigden naar een avond waar gesproken zal worden over de Be jaardenzorg hield mevr. De Vries 'n inleiding over „Milieuzorg". Zij noemde als hoofdzaak van de toe nemende milieu verontreiniging de bevolkingsgroei en economische en technische vooruitgang. Bevolkings groei is een teer persoonlijk punt om over te praten maar we mogen er beslist niet aan voorbijgaan. Na de pauze vertoonde mevr. De Vries verschillende dia's uit de om geving, waaruit duidelijk uitkwam hoe het wel en hoe het niet moet. Zeer rijk geschakeerd is het prijzenpakket dat door het bedrijfsleven ter beschikking is gesteld voor de puzzelaktie die het komende half jaar ook in dit blad als lid van de Nederlandse Nieuwsbladpers zal worden gehouden ten bate van de vakantieprojekten van het Nederlandse Rode Kruis voor chronisch zieken en invaliden. In de week van 19 tot en met 25 november starten we met deze tweewekelijkse aktie waarbij men in totaal dertien keer zal kunnen meedingen naar vele honderden prij zen, van een luxueuze stacaravan, fraaie kleuren tv-toestellen en com plete vakantievliegreizen tot en met stofzuigers, wasmachines, servie zen, tapijten, kamerparket, wasemkappen en een heus orgel Het enige dat men zal behoeven te doen is de slagzij in te'vutten die ontstaat bij het oplossen van de (Rode) kruiswoordpuzels Die slagzin schrijft men op een briefkaart welke men met tenminste f 1- extra aan postzegels aar) het Nederlandse Rode Kruis in Den Haag zendt. Elke keer dat men aldus meedoet heeft men kans om één van de velc- waardevolle prijzen te winnen. Voor de hoofdprijs zal men in aanmer king komen als men aan het slot van de puzzelaktie juist invult hoe vaak een bepaalde letter in alle oplossingen tesamen is voorgekomen. Neemt u nu reeds voor aan alle puzzels deel te nemen. Niet alleen vanwege dat unieke prijzenpakket, dat bijna een kwart miljoen gulden waard is. maar ook ter ondersteuning van het onbaatzuchtige werk van het Rode Kruis. Het mes snijdt dus aan.twee kanten. Om u nog wat meer inzicht te geven in de zeer bijzondere artikelen, die door het Nederlandse bedrijfsleven voor dit doel worden afgestaan kunnen hier alvast worden genoemd: wasdrogers. 50 kalkoenen. 25 za gen. 100 shawls, 26 toegangskaarten voor de wereldkampioenschappen voetbal in 1974 in West-Duitsland, een complete keuken. 13 autowas- handschoenen, schokbrekers plus de montage daarvan," doe-het-zeif- sets. kofferserviezen, reliëfglobes, een aanhangwagen, buitenlantaams een luxe toiletkast, boeken, kazen, handwerkpakketten, radio's, bar- beceu's. dozer( zeep, donsdeken plus overtrekken en kussènslopen.'haar- krulsets. autobanden. En dan nog de eerder genoemde heel grote prij zen. Kortom, alle reden dus om straks mee te doen aan onze Robe Kruiswoordpuzzelaktie, waarvoor door het Ministerie van Justitie onder nr. L. O. 700 143/230 toestemming is verleend. De jaarlijkse Winkelweek van de Holtense Handelsvereniging ,,H.H.V." zal dit jaar worden gehouden van dinsdag 20 novt.e.m- woensdag 5 december. Traditiegetrouw brengt Sint Nicolaas dan weer een bezoek aan Holten en de hoge gast uit Spanje zal zijn intocht doen op zaterdag 24 november. Op zaterdag 1 december brengt Sint een bezoek aan Dijkerhoek. Het H.H.V. bestuur heeft weer een groot aantal attracties op touw gezetwaarmee vele prachtige en waardevolle prijzen zijn te winnen. De winkelweek zal muzikaal worden omlijst door de Holtense Muziekvereniging H.M.V-" en het Tamboercorps. Van links naar rechts Kees Stoopgraficus Haio WesterAb Hof stee, consulent Culturele Raad van Overijssel, dokter J. P. Nagels- hout en burgemeester mr. W. H. Enklaar.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3