lï Haarscbool feestelijk in gebruik genomen Raadsvergadering Zondagsdiensten Tweede bijzondere school wordt gebouwd in het Kolcomplex ft Egg* 4 Bestemmingsplan Dorpskom opnieuw in voorbereiding Opendeur-samenkomst M 1 Feestelijke optocht Personeel de lucht in Burgerlijke Stand Fees I urogram™ a Spa ONZE AGENDA I JldSliSl®! w Verloren - Gevonden Holtense kappers aan de top Zangdienst Echtscheiding en alimentatie HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar, 14,per jaar Vrijdag 9 november 1973 26ste jaargang - no. 45 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Adm.: Gaardenstraat 17. tel. 1533 Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Redacteur en plv hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1358 Betaling op giro 875587 van de Railleisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad De feestelijke optocht naar de nieuwe Haarschoc Vrijdagmorgen 2 november was voor de leerlingen en leerkrach ten van de openbare Haarschool een zeer bijzondere dag. Het schoolgebouw aan de Wilhelminastraat werd in gebruik geno men. Na de grote vakantie hadden de klassen van de lagere school onderdak gevonden in de Dorpsschool en in Irene, het gebouw van de Ned. Herv- Gem., terwijl de kleuterschool huisvesting had ge kregen in een noodgebouw in de Hatar. Op 2 november konden nu de drie klassen van de kleuterschool en de vier van de lagere school de nieuwe K.B-school in bezit nemen. Voor het vervoer naar het nieuwe schoolgebouw zorgden de Dorpsschool en de Kol- school op een originele wijze- Om negen uur stonden ongeveer 750 kinderen in de straten rond de dorps school opgesteld. De Dorpsschool en de Kolschool, beide gemeentelijke scholen voor openbaar onderwijs-, de den de leerlingen van de derde open bare school in hetadorp, uitgeleide naar de nieuwe toonwijk ,,De Haar". Ze hadden 154 versierde fietsen mee gebracht en daar werden de scheiden wapenbroeders opgezet. Met schild dragers en trommelaars voorop, met in de stoet 150 vlaggedragers en elke fiets geflankeerd door twee vriend jes of vriendinnetjes van de andere scholen, zette dé optocht met de Haar- schoolkinderen zich in beweging. Gro te spandoeken vertolkten het doel van heta gebeuren: „Met elkaar naar de Haar", „De school in de Haar is ge lukkig klaar", en- „Ze kunnen er in dat is het begin'. Komisch was het bedenksel van een van de kinde ren om op het doek te letteren: „En voor de Haarschool nog eenmaal troe- lala!" Alle kinderen droegen prachti ge zelfgemaakte feestmutsen. Onder de kastanjebomen naast de oude kerk was in alle stilte een „ver- Geboren: Willemijn Marieke, dv W. Hüsslage en M. H. J. Laterveer. Ondertrouwe: J. W. M. Oostewe- chel, 26 jr. Raalte en T. M. G. Kern- per, 23 jaar. Holten. Getrouwd: A. N. van Elewoud, 45 jaar Heino en M. W. Berndsen 28 jr. Overleden: E. A. Terpelle 66 jr. Enschede. BEVOLKING: Ingekomen: H. A. M. Hauptmeijer van I-Iellendoorn. Mevr. A. L. Hauptmeijer-Groothold van Hengelo. Mcj. I-I. Hogenkamp van Ommen. H. de Vrij van Zutphsn. II Blankert en echtgenote' van Voorts; G. J. Piek en echtgenote van Ro den. A. van Heun en gez. van .7/' wolde, R. Wiersema en echtgeno te van Utrecht. Vertrokken: Mevr. A. M. Scherpen- zeel-I-Iammersma naar Apeldoorn. mej. A. G. van Dam naar Rotterdam. F. J. Kleij naar Apeldoorn. J. W. F. Groenewok' en echtgenote naar Denekamp. W. J. Veonvliet en gez. naar Elburg. Mej. B schol man naar Driebergen Mej. W. J. M. Hegeman naar Almelo. voermiddel" in gereedheid gebracht om straks het personeel te vervoe ren naar de Haar. De heer Wevers was bereid gevonden om zich met zijn laadschop in te zetten. Met vlag gen getooid, met dekens en kussens- in de ruim 2 meter brede schop, met slingers versierd kwam het vehikel voor „Irene" staan. De heer B. H. Brouwer, hoofd der Dorpsschool ver zocht het Haarschoolpersoneel te gaan zitten en toen nam de heer Wevers plaats. Hij hees de schop langzaam omhoog tot 2,75 meter boven de be gane grond en zo defileerde de op tocht voor het personeel in- de schop. Daarna volgde het voertuig de stoet, zodat het personeel van z'n verhe ven zitplaats de hele feestelijke rij kon overzien. Onder grote hilariteit van de vele toeschouwers langs de route, ging de schop telkens op en neer. De optocht trok langs het be jaardencentrum „De Diessenplas", door de Vrijheidslaan, de Churchill- straat en de Wilhelminastraat naar de school. Daar sprongen de kinderen van de fietsen en huppelden naar hun nieuwe domein, waar ze verder een feestprogramma kregen aangeboden door oudercommissie en personeel. De spandoeken werden tegen de mu ren van het gebouw gezet en de leer lingen van de overige scholen zoch ten gezamenlijk de weg terug, om weer ijverig te gaan lei'en. Op sdhool tagegen ze van de oudercömmissié van de Haarschool een traktatie aan geboden. Er werden tijdens de optocht talrijke foto's en filmopnames ge maakt. Hoewel de zon lekker scheen, had het personeel van de Haarschool hoog in de schop koude voeten gekre gen en bij het vernemen van deze Hiding heeft de Dorpsschool met haastige spoed warme kruiken gezon den. die onder grote hilariteit wer den geaccepteerd. Opvaliend was nog. dat de Dorpsschool ook op 2 novem ber haar nieuw onderkomen in ge bruik nam. Dat was in 1954. Na het afscheid van de s-toel. ior- meerden de leerlingen van de Haar school zich ronci de vlaggemas* op het schoolplein. Ronnie Lardinois en Jar.nie Germeraad, resp. oudste leer ling en jongste leerlinge van de .school, hésen voor het eerst de vlag voor het schoolgebouw. Onder luid ge juich en geloei van en sirene ging kias voor klas het nieuwe schoolge bouw binnen. Allereerst werd het ei gen klaslokaal bewonderd en rie plaat sen ingenomen, daarna werd het ge- hé'c gebouw verkend. Ondertussen had de oudercommissie de crearuim- te als filmzaal ingericht en na en De gemeenteraad komt maandag, 12 november a.s. 's avonds 7.30 uur in een openbare vergadering ten ge meentehuize bijeen voor de behan deling van de volgende agenda: 1 Notulen van de vergadering van 15 oktober 1973. 2. a. Ingekomen stukken: b. Mede delingen; 3 Voorstel tot aankoop van e.n stuk je grond van de heer J. W. Wegsla- pel, Larenseweg 61. alhier: 4. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit tot vei-koop van indus trieterrein aan Vaessen-Schoemaker en Co B.V., alhier. 5. Voorstel tot vaststelling van grond prijzen in hét villaterrein Look, 2e fa se. 6. Voorstel tot wijziging van de alge mene voorwaard.n tot verkoop van bouwterreinen in het villaterrein Look. 7. Voorstel tot het verplaatsen van het kantoor gemeentewerken door het huren van de bovenverdieping van het pand Dorpsstraat 24. 8. Voorstel tot vaststelling van 'n re glement van orde voor de vergaderin gen van d: raad. 9. Voorstel tot hel in voorbereiding verklaren van het bestemmingsplan voor de bebouwde kom; 10. Voorstel tot het verlenen van een garantie voor rente en aflossing ten behoeve van een te sluiten hypo thecaire geldlening; 11. Voorstel tot hel verlen_n van me dewerking voor de uitbreiding van de Chr. kleuterschool met één lokaal alsmede voor de inrichting (art. 50 der kleuterondcrwijswet) 12 Voorstel tot het verlenen van me dewerking voor het stichten van een bijzondere lagere school in het Kol complex (art. 72 der Lager-Onder- wijswet 1920). 13. Voorstel tot wijziging van de ge meente en bedrijisbegrotingen 1973 (verlenen kredieten voor hel bouwrijp- maken van het villaterrein Look, 2e l'ase, uitbreidingen G.E.B. en aanleg verlichting gedeelte Larenseweg). 14 Beantwoording van eventueel in gekomen schriftelijke vragen. traktatie in de klas genoten de kinde ren van de lagere school van de te kenfilmpjes, terwijl de kleuters zich vermaakten met poppenkast. Tussen de middag bleven de kinderen op school en kregen van de oudercom missie een broodmaaltijd aangebo den. Aan feestelijk gedekte tafels de den de kinderen zich tegoed aan de broodjes, de worstjes, de chocolade melk en de appel (snoep verstan dig!). De kleuters kregen 's morgens nog een zakje patat, geschonken door de heer Dijkstra uit Deventer, groot vader van een van de kleuters en houder van een patatzaak. Een deel van de worstjes die erbij' geleverd waren, vonden gretig aftrek bij de leerlingen van de basisschool. Om half twee zaten de kinderen van de' kleuter- en lagere school in de crearuimte vol spanning te wachten op wat hen 's middags als feestpro gramma werd aangeboden. De span ning brak toen het gordijn open ging en .het toneel volstond met goochel- artikelen. Geweldig genoten de kinde ren van de goochelaar, die een voor hen zeer aantrekkelijk programma had voorbereid, waarbij enkele leerlingen zelf mee mochten gooche len. Wat werd er gelachen om Karin Wevers en Joseph Klunder die koek jes goochelden, om Jakob de Koff die met Anja v.d. Broek knopen uit een touw bliezen, James v.d. Bergh die een goocheltrucje deed met doek jes en Marian Lammers die koffie bonen in een glas toverde. c Tegen drie uur 's middags was de feestdag, voor velen veel te vroeg, afgelopen. Met een tractatie in de hand en een tot maandag gingen de kinderen naar huis. Mevrouw G. Slot man-Post en de heer G. J. van 't Holt, resp. hoofdleidster en hoofd der school, die al enkele maanden veel tijd besteedden om een en an der voor te bereiden en die met het overige personeel en oudercommis sies de. school in twee dagen heb ben ingericht, waren natuurlijk zeer verheugd, dat alles nu gereed is en zij met leerkrachten en kinderen hun werk in dit mooie, nieuwe gebouw kunnen voorzetten. Het Bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van een School met de Bijbel, alhier, heeft het gemeentebestuur medewerking gevraagd voor het stichten van een^ zesklassige lage re school aan de Hof fesstraat in het Kolcomplex. In hun toelichting op hun voorstel aan de raad zeggen b. en w. on der meer; „De toeneming van het aantal in woners, als direkt gevolg van de snel le woningbouw in het bestemmings plan „de Haar", is uiteraard ook van invloed geweest op de leerlingenbe zetting van de bijzondere lagere school aan de Schoolstraat, alhier. Door toeneming van het aantal leer lingen op deze school is het moge lijk, dat reeds per 1 januari 1974 een elfde leerkracht kan worden aan gesteld. Aangezien 9 lokalen aanwezig zijn, bedraagt het tekort op dat mo ment derhalve 2 lokalen. In verband hiermede heeft het schoolbestuur besloten om thans over te gaan tot de stichting van een zelf standige bijzondere lagere school, in Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 uur tot en met maandagmorgen 8 uur dr. J. H. A. Bruins, Molenbelterweg 15 telef. 1280. Wijkverpleging Zuster A. Kijkstra, Groene Kruisge- bouw Markelo, Prinses Irenestraat 11, tel. 05476-1285. Ambulancevervoer Fysiotherapie Alle werkdagen, behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in 't Groe ne Kruisgebouw, Gaardenstraat 33. G. J. Kraay tel. 2299. Tandartsen H. F. Steunenberg, Pastoriestraat 24, Holten tel. 05483-1433. Voor spoed gevallen 6-7 u. nam. Gezinsverzorging Alle werkdagen, behalve zaterdags van 9-10 uur bij mevr. C. Knijff-Dek- ker tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 (mevr. J. Beldman-Aanstoot). Maatschappelijk Werk Elke werkdag van 9-10 uur in hétGroene Kruisgebouw, maandag avond 7-8 uur. Dierenartsen Th. A. Oostenbrug, Diess.enplasstraat 2 tel. 1515. Wachtdienst Slachthuis Tot en met zondag 11 november B. Groot Obbink, Kozakkenstraat. 2 tel. 1526. Maandag 12 november t.m. zon dag 18 nov. H. W. Goorman, Kolweg 52 tel. 1513. Aangifte gestorven dieren op zater dag van 9-11 uur aan het slachthuis tel. 1318. Storingsdienst Zaterdag 10 t.m. vrijdag 16 novem ber: Electra H HUISMAN Kolweg 42 tel. 1498. Gas: W. C. van de Weert- hpf, Voorsboersstr. 2 tel. 1793. Brandmelding Overdag tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel). Holten. Rechtswetenschappen Aan de Rijksuniversiteit te Groningen slaagde voor het doctoraal examen in de Rechtswetenschappen mej. M. K. Enklaar te Holten. Hei personeel (geen hoogtevrees) ging met de laadschop de lucht in. Op de foto van links naar rechts: mevr. B. Broere - Bos. mej. H. Abbenhueshet hoofd van de Haarschool de heer G. Jvan 't Holt, mevrA. J. Lammers - Reineman en hoofdkleuterleidster mevr. G. Slotman - Post. het Kolcomplex. Realisering van de ze school in het Kolcomplex is, zoals u bekend, mogelijk geworden op het terrein, gelegen tegenover het slacht huis, aldaar. Als grens tussen de bestaande school en de te stichten school in de Klo zal het schoolbestuur in prin cipe uitgaan van de schoolgrens, die uw raad voor de openbare lage re scholen heeft vastgesteld, met dien verstande dat de leerlingen ko mende uit dat deel van de gemeen te, gelegen ten oosten van de Landu- werweg. noordelijk begrensd door de spoorlijn Deventer-Almelo en zuide lijk begrensd door oe Markeloseweg, voorshands de school aan de School straat zullen bezoeken. De grens in- achtnc-mende zal de schoolbezetting van de te stichten school per 1 au gustus 1974 (aanvang schooljaar 1974-1975) uit 110 leerlingen bestaan, voldoende voor 4 leerkrachten en der halve 4 lokalen. De schoolbezetting aan de School straat gaat, tengevolge van deze af splitsing, terug naar 238 leerlingen per 1 augustus 1974 (8 leerkrach ten). Als gevolg hiervan zal één lo kaal tijdelijk leeg komen te staan. Daar het schoolbestuur momenteel de beschikking heeft over een urgentie verklaring voor 3 lokalen (over het verkrijgen van een urgentieverklaring voor het vierde lokaal wordt nog met de Inspecteur overleg gevoerd) en 4 lokalen benodigd zijn, zal het wel licht noodzakelijk zijn om de bouw van de school in twee fasen uit te voe ren. Voorshands zullen dan 3 lokalen worden gebouwd". Aangezien aan alle wettelijke voor schriften wordt voldaan, stellen zij voor, overeenkomstig het bij de stukken liggende ontworp-besluit, aan het Bestuur van dc Vereniging tot Stichting en Instandhouding van een school met de Bijbel te Holten mede werking te verlenen tot de stichting van een zes-klassige bijzondere lage re school aan de Hoffesstraat in de ze gemeente. Vrijdag 9 november W. R. van Couwelaar, huisarts, af wezig. Vrijdag 9 en zaterdag 10 november Lustrumcollecte Nierstichting. Zaterdag 10 november 20.00 uur: Kleintje carnaval „De Fienpreuvers" in zaal Vosman. Zondag 11 november 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 12 november 19.30 uur: Bijeenkomst Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen in café-restau rant „Het Bonte Paard". Bak- en braadavond. 19.30 uur: Openbare raadsvergadering ten gemeentehuize. 20.00 uur: Gecombineerde vergade ring Holtense Handelsvereniging en Holtense Sterwinkcliers in hotel Holterman (zie adv.). 20.00 uur: Ruilavond postzegelclub „HPC" in hotel Vosman. Dinsdag 13 november 20.00 uur: Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek in „Be- thanie". Zaterdag 17 november 2 00-5.00 uur: Verzilvering vakantie bonnen (Kerst en Nieuwjaar) bouw en nevenbedrijf bij P. F. van Doorn Rietmolenstraat 4 14.00-17 00 uur: Verzilvering vakantie zegels Bouwband NVV en aanver wante sectoren bij de heer Harme- link, Gaardenstraat 49 (zie adv.). 19.30 uur: Feestavond „Waarden- borchgroeD" in gebouw „Irene" (zie bericht en adv.). Woensdag 21 november 20 on uur: Ledenvergadering afd. Holten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in zaal Vosman. Spreker mr. J. H. Hulshof, kand. notaris te Holten. Onderwerp: „Werkzaamhe den od het notariskantoor". Donderdag 22 november Van 8.00 tot 16 00 uur: „Open Dag** Huishoudschool O.L.M. „De Noor— denbarg" (zie adv. 16 nov.). Vrijdag 23 november 19.30 uur: Interkerkeliike Zangdienst in de Ned- Herv. kerk (zie ber.). 19.30 uur: Verweming C.J.V. „De Vriendenschaar" in gebouw .Irene'. 20.00 uur: Vergaderine AR-kiesvereni- ging in gebouw „Rehoboth". Zaterdag 24 november 20.00 uur: Uitvoering Dijkerhoekse Amateurtoneelclub in zaal „Het Bonte Paard". Vrijdag 30 november 19.30 uur: Feestavond afd Dijker- hoek, Espelo, Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en afd. Holten OLM in „Amicitia" m.m.v. „O.C.H.". Na afloop dansen. De herdershond Frida van de heer H. Markvoort, Espelo 87 bracht dezer dagen zestien jongen ter wereld waarvan er momen teel nog 12 in leven zijn. Voor het 3-jarige dochtertje Jannie zijn het leuke speelkameraadjes. Ned. Herv. kerk: 9.00 en 10.30 u. Hulpprediker A. Schellevis. Oppas dienst mevr. Veenstra en Geeske Rosman. Extra collecte Bouwfonds „Irene", 10.00 uur Jongerendiensst in „Irene", 19.15 uur Open Deur- samenkomst. Spreker: Pastoor Schie- vels. Geref. kerk: 9.30 uur ds. H. van Twil- lert en 3.00 uur ds. Q. Rang van Goor. In beide diensten zal de „Dankdag collecte" worden gehouden. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerk bouw". R.K. Kerk: 9.30 u. Heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkampstraat). DIJKERHOEK 10.00 uur ds. C. C. Addink. Extra collecte „Bouwfonds" Irene. OKKENBROEK: 10.00 uur ds. J. G. Beerthuis van Bathmen. Uitgangscoll. Jeugdgebouw. NIEUW HEETEN: R.K. Kerk zater dagavond 7 uur. Zondagmorgen 9 en 10 uur. VERLOREN: Bruine portefeuille met rijbewijs f 125,- wegenkaart en visite kaartje; Horloge merk Mobile met zwart bandje; zwart etui met „opschrift" Domstad Utrecht" inh. 2 VW" sleutels en een huissleutel; Herenbril donker montuur met ve rende benen. Pukkel en horloge met zwart bandje; zwarte leren aktetas met foto's; zwar te damesfiets merk Locomotief (is bij de Spar geruild) Zwarte dames fiets Sport (is bij de Rabobank geruild). GEVONDEN Paraplu; Bruine suède wanten; Gouden ketting armband; 3 doeken wit met zwarte stippen. Kapper Wander Drent jr. behaalde op het te Hengelo (O) gehouden kap persconcours „De dag van het Oos ten" een eerste prijs in de voorronde van het Ned. Kampioenschap „Heren vak". Hij plaatste zich hièrdoor recht streeks in de finale. Z'n jongere broer Albert behaalde op hetzelfde concours een zeer eervolle 2e prijs. Het raadsbesluit van 6 november 1972 waarbij een bestemmingsplan voor de kom van het Dorp Holten in voorbereiding werd verklaard, is se ders 6 november 1973 niet meer van kracht. „Een voorbereidingsbesluit vervalt indien niet binnen een jaar na oe dagtekening daarvan een ontwerp-be- stemmingsplan ter visie is gelegd. On danks intensieve arbeid is het niet mogelijk geweest vóór 6 nov. j.l. een ontwerpbestemmingsplan ter in zage te leggen. Het gevolg hiervan is, dat op meergenoemde datum het voorbereidingsbesluit is vervallen en dat de mogelijkheid aanwezig is, dat het voorbereidïngswerk voor het komplan wordt doorkruist door de uitvoering van bepaalde bouwwer ken. Eneinde echter ongewenste bouw kundige ontwikkelingen in de kom zo veel mogelijk te voorkomen, is het noodzakelijk dat uw raad andermaal op grond var. artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening verklaart, dat voor de kom van het dorp Hol ten een bestemmingsplan wordt voor* bereid. Deze hernieuwde vaststelling van een voorbereidingsbesluit heelt geen consequenties voor de bouwaan- Zondag 11 november a.s. belegt de Open Deur-groep de tweede bijeen komst van dit winterseizoen in de Hervormde kerk te Holten. Spreker is pastoor J. C. Schievels van de R.K. Parochie te "Schalkhaar. Het onderwerp waarover hij spreekt sluit aan bij het onderwerp van sep tember. Ds. Stukker sprak toen over „De mens aan het begin „vanzijn bestaan". Het onderwerp voor deze tweede bijeenkomst luidt: „De mens op weg in zijn bestaan". Het thema voor de gehele reeks van deze win ter luidt: „De mens". Medewerking zal worden verleend door de ,,Joy-singers" een zang- en muziekgroep uit Enschede. Deze groep verleende reeds eerder medewerking aan een O. Deur-bijeenkomst in Dij kerhoek. Hoewel ook kerkdiensten voor ieder een toegankelijk zijn, worden juist Open Deur-samenkomsten op een zo eenvoudig niveau gehouden en attrac tief gemaakt dat iedereen, maar vogral niet-kerkgangers 't zullen kun nen waarderen. Het is trouwens de bedoeling van hele Open Deur-werk om in de eerste plaats in ccjitact te komen en in gesprek tc blijven met niet-kerkelijken. Vanwege dit aan passingskarakter, krijgt iedere bezoe ker een volledig Programma bij het binnenkomen. Op wat gereserveerde plaatsen voor medewerkenden na, zijn alle plaatsen vrij. Onkosten zijn er niet aan verbonden. Wel wordt een vrijblijvende collecte gehouden voor het Open Deur-werk. De bijeenkomst begint om 19.15 uur Vanaf ongeveer 19.05 is er gelegen heid voor gemeenschappelijk zingen. Er is niets op tegen om onder dat zingen binnen te komen. Men begint immers pas om 19.15 uur. De altijd actieve Open Deur-groep zal a.s. zondag wel weer een goed gevuld kerkgebouw mogsn verwachten. vragen die vóór 6 november j.l. zijn ingediend en waarop de beslissing moet worden aangehouden in verband met de werking van het voorberei dingsbesluit. Deze bouwaanvragen dienen te worden verleend, ondanks een hernieuwde vaststelling van een voorbereidingsbesluit", aldus B. en W. aan de raad. Zij stellen de raad voor te verkla ren, dat voor de kom van het dorp Holten een bestemmingsplan wordt voorbereid, overeenkomstig het bij de stukken ter inzage gelegde con cept-raadsbesluit en de daarbij beho rende kaart, waarop het betreffenöe gebied nader is aangegeven. Op vrijdag 23 november om half acht zal in de Hervormde kerk een inter kerkelijke zangdienst worden gehou den, waaraan 't Herv. Kerkkoor, So li Deo Gloria, het Holtens gemengd koor. Het hervormd jeugdkoor en een kinderkoortje zullen meewerken. Het is de bedoeling dat in deze dienst een aantal liederen uit het Nieuwe liedboek voor de kerken zullen wor den gezongen door de koren en voor al ook door alle aanwezigen, yoor degenen, die nog geen nieuw liedboek hebben is in de kerk een aantal exemplaren aanwezig. Door het Ministerie van Justitie wor den uitgegeven het vijfde en zesde vouwblad in de reeks publicaties, welke wordt tot stand gebracht op ini tiatief van de Adviescommissie Voor lichtingsmateriaal Rechtspleging. De uitgave inzake echtscheiding is een bewerking van het vouwblad dat door mijn ministerie is gepubliceerd bij de inwerkingtreding van de nieu we echtscheidingswetgeving. Het vouwblad inzake alimentatie heeft de commissie van belang ge oordeeld in verband met de vele vra gen die rond dit onderwerp voort durend in de praktijk blijken te rijzen. Deze vouwbladen, die op begrijpelij ke wijze voorlichting geven over bo vengenoemde zaken, zijn verkrijg baar bij het Stafbureau Voorlichting van het Departement van Justitie (telef. 070-614311, toestel 287).

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1