Een hele winter wa I Overleg iel Landbouwschap de regering Onze tuin blijft aandacht vragen a OUDERAVOND O.L. KOLSCHOOL R Ledenvergadering O.L.M. Wat doen de landbouworganisaties tegen de regeringsmaatregelen? Buurtvereniging gaat praten met gemeentebestuur Leerlingental Agrarische scholen neemt toe Feestavond en prijsuitreiking HOLBATHEO" WAAR GAAN WE HEEN? Geen overeenstemming over berekeningen VOOR DE SIER TUIN „Vijf-septemberfeest" herleeft in dia's HOOFD ERBIJ. W 1 KRUISING VRIJ lil- Economische groei en mi lieu-vraags tu kken Vrqdag 2 november 1973 I „De stemming in de landbouworganisaties is hoog geladen" zei de heer J. Reurink. hoofdbestuurslid van de O-L.M. uit Markelo in de dinsdagavond in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfster- man gehouden ledenvergadering van de afdeling Holten van deze lamdbouwmaatschappij, naar aanleiding van de vraag wat het hoofdbestuur van plan is nu de regering de BTW niet wil verlagen. Minister Duisenberg heeft ge- gezegd, dat de boeren meer krygen dan berekend is, maar dat is, vol gens de heer Reurink, zeker niet 'iet geval met -de akkerbouwers en de veehouders. Hij had gehoord, dat er agrariërs zijn, die als protest maatregel van plan zouden zijn geen melk aardappelen en andere land bouwproducten af te leveren. De af deling Dedemsvaart zou hebben ge dreigd, alleen naar Den Haag te zul len trekken, als andere afdelingen niet meedoen. Op een vraag welke de mogelijkheden zijn, als het pro test van de landbouw terzijde wordt gelegd, zei de heer Reurink, te ver wachten, dat hier nog wel iets zal Misschien hebt u ook die pech gehad in uw va kantie. Misschien trof u ook net die slecht-weer- weken, waar elke zomer in Nederland wel een portie van krijgt. Iedere dag een somber weerbe richt, dreigende wolken, soms van 's morgens tot 's avonds zo'n nare, saaie motregen en nooit een plekje blauw in de lucht dat groter is dan een zakdoek. De kinderen lastig omdat ze in het bungalowtje of de tent geen kant op kunnen, een stemming in huis die met de beste wil van de wereld niet zonnig te krijgen is. En als je dan 's avonds je ogen dicht wilt doen, heb je te kam pen met klamme lakens en kil-aanvoelende slaapzakken. Wat kan je dan verlangen naar 'n warm bed met van die heerlijke, zachte, wollige dekens. Dat is trouwens niet alleen een wens tijdens een druilerige vakantie, ook als 't najaar zijn koele buien krijgt, en in de winter, als de vorst stevig aanpakt, er 'n fikse noordwester blaast en de hagel tegen de ruiten tikt, zijn war me dekens waarin je zo heerlijk kunt wegkruipen uitermate te waarderen. Van die Dralon-dekens, die niet alleen een behaaglijke warmte geven, maar die bovendien ook aantrekkelijk in prijs zijn. Die hun fraaie uiterlijk blijven behouden. Want mooi zijn ze! De nieuwe kollectie Dralon- dekens zijn er nu in magnifieke, warme kleuren en in prachtige originele dessins'. U kent natuur- De nieuwe kollectie Dralon-dekens zijn er nu in magnifieke, warme kleuren en in prachtige dessins, zoals deze geruite Dra- Ion deken van AaBe. (Foto: Dick Medik)- lijk de populaire geruite dekens, maar daarnaast zijn ze er met kleurige strepen en in fraaie mo zaïek- en andere aparte dessins. Met zulke Dra- Ion dekens op uw bed slaapt u als een roos, blij ven boze dromen ver van u en stapt u de volgen de morgen gegarandeerd met uw goede been de nieuwe dag in. De regering en het Landbouwschap hebben op woensdag 24 oktober 1973 gesproken over de. gevolgen van de revaluatie en de voorgestelde en reeds in werking zijnde - btw-compen- satie voor de land- en tuinbouw. Van de zijde van de overheid werd aan het gesprek deelgenomen door ministers Brouwers (Landbouw) en ministers Brouwcrn (Landbouw) en Duisenberg (Financiën). Zoals bekend is er in de afgelopen ty d verschil van mening gebleken tussen -de overheid en het landbouw- bedryfsleven inzake de omvang van de gevolgen van de revaluatie. Door beide gesprekspartners werd 'n toe- liehting gegeven op de door hen ge maakte berekening. De regering heeft de berekening van het Landbouw schap niet aanvaard. De regering gaat in zijn berekening uit van een revaluatiepercentage van 3'/ehet Landbouwschap van 4V». De regering heeft toegezegd om vóór 31 maart 1.974 opnieuw een berekening te maken aan de hand van de dan bekende effectieve revaluatie van de gulden. - De regering heeft een voordeel van f 60 miljoen berekend voor de land- en tuinbouw tengevolge van de matiging van lonen en prijzen en de invloed daarvan op de kosten van levensonderhoud. Het Landbouw schap verwacht een eventueel voor deel pas in 1974 en acht het onjuist, dat dit nu reeds als aftrekpost op genomen is in de berekening van de overheid. Ook op dit punt heeft de regering toegezegd een herberekening te zullen maken vóór 31 maart 1974 en eventuele aanspraken die hieruit voor de landbouw voortvloeien, te,honore ren. De regering hééft de btw-compen- satie vastgesteld tot 1 april 1974. Het Landbouwschap is van oordeel, dat deze termijn te kort is en dat 1 april moeilijk is in verband met het ver koopseizoen van bepaalde produkten. De regering overweegt om in ver band met het overleg dat begin vol gend jaar plaats gaat vinden ten aan zien van de werkelijke omvang van de revaluatiegevo-lgen, aan de Ka mer voor te stellen 't tijdstip van de bt^compgnsa^été verleggen ria'ar rniér 1974; - De regering heeft de sieftéelt hi'et betrokken bij de compensatiemaatre gelen. Het Landbouwschap heeft voor de sierteeltsector 'n bedrag gevraagd dat. overeenkomt met datgene wat deze sector zou hebben ontvangen als zij onder 't verlaagde tarief zou val len. De regering is niet bereid hier aan tegemoet te komen. De eis van het Landbouwschap om aanvullende compensatiemaatregelen op dit moment, werd door de rege ring afgewezen. Ten aanzien van de particuliere op slag van boter zal de regering er zorg voor dragen, dat de vefliezen tengevolge van de revaluatie vergoed zullen worden. Onafhankelijk van de gevolgen van de revaluatie, heeft de regering toe gezegd om in verband met de speci fieke problemen voor de bloembol lenteelt en de aardappelmeelprociuk- tie maatregelen te zullen nemen. Hierover zal nog nader overleg met j het beedrijfsleven plaats viden. I De buurtvereniging Churchillstr.- Vrijheidslaan die onlangs is opge richt heeft aan het gemeentebestuur wan'Holten'verzocht om bij het vast stellen van de plannen met het ribg -braak liggende terrein aan de Wilhfl- minastraat tegenover het bejaarden centrum ook aanwezig te mogen zijn. Hierbij is ook zeer nauw betrokken welk het lot zal zijn van de nog be staande boerderijen. Hetkomt het bestuur van de buurtvereniing voor dat het de gemeente zeer welkom zal zijn om bij dergelijke plannen ook ken nis te nemen van de gedachten die bij de directe omwonenden leven. Wellicht is het mogelijk om ook hel geheel van de plannen met de nog niet die reeds lang door de gemeente zijn gepland met de gemeente te bespre ken. Van het college van burgemees ter en wethouders is vernomen dat zij het initiatief zeer waarderen en op korte termijn gaarne een gesprek met het bestuur van de buurtver eniging zullen hebben. OUDERAVOND De school met de bijbel „De Scha kel" hield woensdagavond j.l. haar jaarlijkse ouderavond. De hal van de „Binnen afzienbare tijd kan ver wacht worden dat de hogere agrari sche scholen gezamenlijk een samen werkingsverband aangaan met de landbouwhogeschool. Dze orga nisatorische band moeten we niet af wijzen omdat het grote voordelen heeft voor de studerenden aan beide instellingen". Aldus de heer ir. A. de Zeeuw, direc teur-generaal van de landbouw en d.e voedselvoorziening. De heer De Zeeuw opende 26 september jl. het agrarische opleidingscentrum van het Koninklijk Nederlands Landbouw Co mité te Dordrecht. Het genoemde samenwerkingsvet-band zal naar verwachting een toename van het aantal studerenden aan dg hogere argrarische scholen, met zich meebrengen en in verband daarmee ruimere mogelijkheden van diffe rentiatie in de afstudeerpakketten. De heer De Zeeuw legde er in zijn toespraak de nadruk op dat er Dordrecht een voor Nederlandse be- Of onze tuin nu groot of klein is, grond is een onmisbare basis voor alle plantengroei en de samenstelling ervan belist grotendeels over de mo gelijkheden van de tuin liefhebber. Op zware klei groeien geen coniferen of heideplanten, op duinzand zullen de meeste planten mislukken. Men denkt weieens dat in de vrucht bare Nederlandse grond alles vanzelf wil groeien, toch kan op deze grond nog een veel beter resultaat worden bereikt. Wat iedere tuingrond regelmatig no dig heeft is een organisch grondver- beterend middel. Gelukkig beschikken wij in ons land over de hygiënische VAM Siertuin- compost, welke als structuurverbete raar ook de nodige voedingsstoffen en sporen-elementen bevat. Met dit produkt maakt men m.et wei nig moeite en geringe kosten de tuingrond gezond en de planten wel- varend. Binnenkort breekt het plantseizoen weer aan en duizendenden heesters worden weer aan de grond toever trouwd. Wil men het optimale bereiken dan is het gebruik van siertuincompost gewenst, hetgeen de praktijk vol doende heeft bewezen. Voor rozen is er door VAM nog een geheel nieuwe beplantïngsmest ont wikkeld, speciaal gericht op het aanslaan van de rozenplanten. Mis lukking is nu praktisch uitgesloten! Wil men in de toekomst van zijn tuin blijven genieten, dan verdient het bo venstaande aandacht! grippen uniek complex is ontstaan waarin hoger landbouwonderw., mid delbaar onderwijs, lager tuinbouw- 'onderwijs 'en' individueel tuinbouwon- derwijs zijn samengebracht onder één Stichting en in één gebouw. -Het is nu mogelijk geworden agrarisch on derwijs te geven dat beantwoordt aan de huidige opvattingen en maatsta ven. Zo kan in toenemende mate wor den gewerkt naast de overdracht van kunde en kennis aan een bre de vorming van de jonge mens, uit mondend in een zo groot mogelijke maatschappelijke flexibiliteit. Het Lager Agrarisch Onderwijs valt onder het Besluit voor het lager be roepsonderwijs dat per 1 augustus '73 van kracht is geworden. Dat zal er toe leiden dat een zekere integratie ontstaat van alle vormen van 4-jarig voorgezet onderwys, zowel het be roepsgerichte als het algemeen vor mende, maar wel met behoud van de noodzakelyk en gewenste praktische vorming. Het bliikt dat het aantal la gere agrarische scholen is afgenomen van 300 ruim 10 jaar geleden, tot 150 nu. Dit als gevolg van samenwerking concentratie en het opgaan van lage re agrarische scholen in schoolge meenschappen. Het aantal leerlingen is van 1972 op 1973 toegenomen met ruim 1000 leerlingen tot 'n totaal bijna 14.0000. Ook de middelbare agrarische scho len hebben een geleidelijke groei ge manifesteerd. Dit resulteerde ip 50 pet. meer leerlingen in 10 jaar tijds, In het kader van de ontwikkelingen naar gecoördineerd agrarische hoger onderwijs moet de doorstroming vanuit "het middelbaar naar het ho ger agrarisch beroepsonderwijs wor den gewaarborgd. De maatschappe lijke. opwaardering van het hogere landbouwonderwijs mag niet leiden tot een verdiepte kloof tussen het middelbare en het hogere agrarische onderwijs. Voor het eerst in 1973 werden er ha vo-afgestudeerden toegelaten en werd aan het diploma van de hogere agra rische scholen de titel ,,ing" toege kend. Binnen het Hoger Agrarisch Onder wijs bestaan tegenwoordig voor de studenten keuzemogelijkheden uit: di verse eind-examenprogramma's. In het complex te Dordrecht is naast het schoolonderwijs in de toekomst ook plaats voor cursusonderwijs dat een belangrijke bijdrage zal kunnen leveren aan de vorming van volwas sen agrariërs. school was geheel bezet toen de kin deren van de zesde klas de bijeen komst openden met het zingen van een -aantal liederen-•uit- het- -nieuwe. liëdboèk" 'der- 'kerken.-- Het w&S'-êen J beurtzang-Jassen - de kinderen - en n dé aanwezigen. De liederen werden zo wel a capélla als met' begeleiding van het orgel gezongen. Bij lied 15 las Janneke Lubbersen het daarop be trekking hebbende bijbelgedeelte uit Psalm 103 voor, terwijl de tekst uit Lucas 14 bij gezang 70 werd gele zen door Aly Veltkamp. Gezang 336 werd afgewisseld door sot lozang van Henriëtte Beldman. Hier na stond de bijeenkomst in het ge heel in het teken van het lager be roepsonderwijs Hiervoor spraken ach tereenvolgens mevr. Brouwer, direc trice van de chr. Huishoudschool te Rijssen, de heer Braakhekke van de L.T.S. te Rijssen en de heer Vis van de Landbouwschool te Bathmen. Ieder van hen lichtte in het kort toe hoe het vakkenpakket over de ver schillende leerjaren er uit ziet. Te vens kregen de aanwezigen een zeer goed beeld van de verschillende mo gelijkheden die de scholen bieden voor de toekomst v. d. leerlingen. Het ge heel was zeer interessant en voor de ouders van de leerlingen leerzaam. Na de korte referaten kregen de ou ders de gelegenheid om aan de drie sprekers vragen te stellen. Hierna werden nog enige vragen van ouders, de school betreffende door het hoofd der school de heer H. Ch. Vogely beantwoord. Op maandag 29 oktober hield de o.l. Kolsehool haar jaarlijkse ouderavond in de zaal bij hotel Vosman". Voor de pauze werd het zakelijke gedeelte afgewerkt, na de pauze konden de meer dan honderdtwintig aanwezigen genieten van een prachtige serie dia's van de heer B. H. Brouwer. Nadat iedereen een kopje koffie had gedronken, opende de voorzitter van de oudercommissie, de heer J. Nikkels, de vergadering. In een vlot tempo werd daarna een achttal punten afgewerkt. Het hoofd der school, de heer H. Wilpshaar, deed vervolgend medede lingen over de gang van zaken school. Allereerst stelde hij de twee nieuwe onderwijzeressen, t.w. mej. D. Spithoven, opvolgster van mej. J. H. Wolters, en mej. I. Bezema, op volgster van mevr. B. Broere-Bos, aan de ouders voor. LEERLINGEN Verder deelde hij mede dat over leg met een aantal ouders, uit „schoolgrensgebieden", ertoe geleid had, dat het aantal leerlingen van de Kolbasisschool teruggebracht kon wor den tot 264. Dit was nodig, omdat men anders een negende leerkracht HSS* moe ten -aantrekk ëhï üie'rvoor is- echter geen leslokaal meer beschik baar. Met de aanvang van het nieu we cursusjaar is er een toename van ca. 30 leerlingen te verwachten. Door deze stijging en door een leerlingen- schaalverlaging moet men in ieder geval één nieuwe leerkracht en i gelijk zelfs twee leerkrachten benoe men. Het gemeentebestuur is van deze ontwikkeling op de hoogte er heeft toegezegd de nodige maatrege len te zullen nemen. Voorts wees de heer Wilpshaar er op dat er mogelijkerwijs een veran dering komt in de gebruikelijke toe latingsprocedure van de scholenge meenschap. Dit houdt verband met het aan die school te verbinden athe neum. Eind november zullen daar over nadere mededelingen volgen. FILMMIDDAG Daar men dit jaar alleen met klas vijf en zes de Sint-Nicolaasoperette in Deventer kan bezoeken, heeft men besloten voor de derde en vierde klas sen van alle openbare basisscholen een filmmiddag te organiseren. De kleintjes krijgen uiteraard weer be zoek van de goedheiligman. Een ander punt op de agenda was de verkiezing van twee nieuwe leden voor de oudercommissie. De heren H. Wissink en G. J. Megelink waren niet herkiesbaar, omdat er van hen geen kinderen meer naar de Kolschool gaan. Door de aanwezige ouders wer den in hun plaats gekozen de heren W. J. Eshuis en J. W. Wesseldijk. De voorzitter dankte de beide schei dende leden voor het vele werk, z< hadden o.m. zitting in de schoolraad, dat ze in het belang van de Kol school 'hebben verricht en bood hun namens de ouders een waardebon aan. Bij de rondvraag kwamen nog even de beloning voor de oudpapierakties en de sexuele voorlichting op school naar voren. Beide punten werden tot tevredenheid van de ouders door de heer Wilpshaar nader toegelicht. In de pauze werd, onder het genot van een kopje koffie, de traditionele verloting, ter versterking van de ou- derkas, gehouden. PRACHTIGE DIA'S Na de pauze kreeg de heer B. H. Brouwer gelegenheid z'n dia's te ver tonen. Uit z-'n collectie van ca. 4000 dia's had hij een serie van 180 over het vijf septemberfeest, aangevuld met natuuropnamen gekozen. Zo za gen de aanwezigen weer alle facetten van het grote septemberfeest. De camera van de heer Brouwer had ook nu weer vele leuke momenten vastgelegd. Voeg daarbij het op ori ginele wijze gesproken commentaar dan kan men zich voorstellen, dat er in de zaal vaak hartelijk gelachen werd. Er klonken kreten van bewon dering als meester JBrouWrer ons me<*- hani naar „buiten, waar het levér" z[n gewone gang ging en de natuur zich niets aantrok van het feestgewoel in het dorp. Toen de toegemeten tijd verstreken was, waren nog niet alle dia's vertoond'. De voorzitter liet daar op de keus aan de zaal. Iedereen wil de ook de andere dia's, de veranderin gen tijdens de regeringsperiode van koningin Juliana, zien. Zodoende werd deze ouderavond wel een later- tje, maar we geloven niet dat de aan wezigen daarvan psijt hadden. Het hartelijke applaus aan het eind bewees dat wel. De voorzitter bedankte na afloop de heer Brouwer en sloot vervolgens de vergadering. gebeuren. Het is z.i. niet onwaar schynlijk, dat door de OLM ABTL. en CBTB, een commissie zal worden ingesteld om plannen over deze kwes tie uit te werken. Protest Bij de opening van deze goed be zochte vergadering, had voorzitter J. A. Meijerman ook reeds e<en pro test laten horen tegen de politiek van de regering Den Uyl ten aan zien van de landbouw. Hij vindt, dat de zelfstandige ondernemers gedis crimineerd worden en dat er alles aan gedaan moet worden, dat niet alleen de ondernemers de dupe mogen wor den van de opwaardering van de gul den. Uit de vergadering werd opgemerkt, dat niet alle sectoren van de land bouw even zwaar getrofen worden en dat de betrokken ministers beloofd hebben aan de vertegenwoordigers van het Landbouwschap de hele zaak uiterlijk 31 maart 1974 nog eens te zullen bezien. Ook werd gezegd ,,de actie moet geen stroovuur worden, we moeten wel actief blijven." De uit spraak v.d. onlangs gehouden massa vergadering in Zwolle werd 'n „slap pe resolutie" genoemd, maar dat kwam volgens de heer Reurink, dat het van de andere organisaties geen protestvergadering mocht heten. Goede zomer In zijn openingswoord zei de heer Meijerman nog, dat de zomer even aan de droge kant toch vrij goed is geweest. „Ik dacht, dat w.e het er in de toekomst best mee zou den willen doen", aldus spreker. Met de rundveehouderij is het mo menteel niet zo florissant, bij de var kenshouderij zijn de voedefprijzen aan het zakken en hij hoopt, dat dit zal doorzetten. Programma Wat het programma voor de ko mende maanden betreft deelde de heer Meijerman mede, dat binnen kort in Bathmen een milieudag zal worden gehouden. Voorts is door de consulentschap voor de veehouderij in samenwerking met. de bedrijfs vereniging en de afdeling van de CBTB een landdag gepland, waarop voor de middag, de rundveehouderij en na de middag de varkenshouder rij aan de orde zal komen. De juis te datum moet nog worden vastge steld. Op 8 januari vindt een avond vergadering plaats met als spreker het lid van de Tweede Kamer, de heer Wisselink, terwij] op 30 novem ber a.s. samen met de plattelands vrouwen een ontspanningsavond wordt gehouden o.a. met een toneel uitvoering van de Holtense toneel club „OCH". Bezwaren Door de afdelingsbesturen van OLM en CBT zijn bezwaren inge diend tegen de concept-verordening „Waterwingebieden Overijssel", wel ke o.m. betrekking heeft op de ruil verkaveling in Espelo, Meilinksbos en de ötler. Het bezwaarschrift geldt voor ieder, die in deze waferwmgfv- bieden wopnt. Door verschillende bepalingen in deze concept-verord^-.. ning worden de landbouwers belem merd in de normale uitoefening van hun bedrijf. Voorts ontbreken er be roepsmogelijkheden. Door de heer Stegeman, 2e voor zitter van 'de ruilverkavelingscom- missie Holten-Markelo werd mede gedeeld, dat in het Espelobroek een pompproef wordt genomen, onder beding, dat de landbouw er geen schade van mag ondervinden. Slaagt deze pompproef niet, dan gaat de waterwinning niet door. Als ruilver- kavelingscommissie heeft men ech ter geen invloed ning i waterwin- i Meilinksbos en op de ötler. Grote Kerkhof, tel. Op de jaarlijkse feestavond van de vereniging „Holbatheo': vrijdagavond in de grote zaal van café-restaurant „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek, heeft voorzitter W. Starink uit Bath men de prijzen uitgereikt die werden toegekend op de 23ste paardenfokdag die op zaterdag 15 september plm. 125 dieren in Dijkerhoek in de iring bracht. In zijn openingswoord bracht de hr. Starink dank aan de zakenmensen in Holten er. Bathmen die prijzen be schikbaar-stelden voor de fokdag- In vorige jaren werd door de Bathmen- se Middenstands Organisatie een be drag beschikbaar gesteld doch men stopte hiermee omdat hiertegen door verschillende leden van de B.M.O. bezwaar werd gemaakt. Door het bestuur van „Holbatheo" werd nu rechtstreeks een beroep ge daan op de Bathmense winkeliers een beroep dat niet vergeefs is geweest. Voorzitter Starink betreurde hef dat een aantal fokkers die een prijs won nen deze avond weer verstek lieten vaan. Het behalen van een 2e of een 3e prys/premie is gezien de grote aan voer en de kwaliteit toch ook een prachtig -esultaat en een aansporing om door te gaan. Helaas laten een vrij groot aantal winnaars het op een avond als deze afweten wat ook voor het bestuur en minder prettige ervaring is. De prijzen bestonden uit bekers en medailles. De kampioensbekers wa ren voor Nancy" een jonge merrie van H. Deten en „Jodelien" een vijf jarige kroonmerrie van dezelfde eige- .Nancy" die tevens „Dagkampioen" werd, kreeg ook de prachtige beker die beschikbaar was gesteld door de afd. Overijssel van de Warmbloed Paardenfokkerij Nederland (W.P.N.). De matig bezochte feestavond werd muzikaal en vocaal omlijst door het trio „Plezier" uit Terwolde. Aanvankelijk liep het wat stroef maar na de pauze ging men er echt wat aan doen. De accortleonist had een uitgebreid repertoire „meezingers" en zowaar gingen de stoelen nog aan de kant voor een polonaise. Al met al een zeer geslaagde avond. Het N.V.V., district Overijsse, orga niseert zaterdag 3 november een pro- vinciele voorlichtingsdag over het on derwerp „Economische groeie n mi- „Odeon", Blijmarkt 25 te»Zwolle. Inleider is de heer F. Drabbe, se cretaris van het N.V.V, terwijl ir. J. H Dijkema van A.K.Z.O. Zout Chemie te Hengelo na deze inleiding in het kort zijn zienswijze zal weer geven. Een forum onder leiding van de heer J, C. Moolekamp, districtsbe stuurder te Almelo en bestaande uit de beide inleiders, dr. H. de Klerk, milieu-functionaris voor Twente en mevr. A. J. Schut, van de Stichting Milieu Overijssel, zal vragen beant woorden. De bijeenkomst begint om 10.00 u. en duurt tot plm. 15.30 u DEVENTER SCHOUWBURG, 11500. Donderdag 1, vrijdag 2 november aanvang 20 u. Irma Ia Douche mu sical van Alexandre Breffort. Maandag .5 november, aanv. 20 u. bo ven foyer Openbare bijeenkomst WD spreker: Hans Wiegel. Dinsdag 6 november 1016 u. bene den foyer Tentoonstelling en verkoop van handwerken. E.D.B. THEATER, Smedenstraat tel. 13615. Donderdag 1 t.m. woensdag 7 nov. De Maffia vergeet nooit 18 jr. Zaterdag 3, zondag 4 november ma tinee: Rebellen van de groene hel. Vrijdag 2, zaterdag nvst. Fanny Hill 18 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20 u.; vrij. 21-23.30; za. 14-18.30-21-23.30; zo. 14- 16-18.30-21 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat, tel. 11100. Donderdag 1 t.m. woensdag 7 novem ber Mash 18 jr. Zaterdag 3, zondag 4, woensdag 7 november matinee: De laatste Robin Hood a.l. Vrijdag 2. zaterdag 3 november nvst. Topaz 18 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20; vrij. 20-24; za. 14-18.45-21.15-24; zo. 14-16- 18.45-21.15; wo. 14-20 u. LUXOR THEATER, Brink, tel. 18662. Donderdag 1 t.m. woensdag 7 no vember Frank en Eva 5e week 18 ir. Woensdag 7 november cyclusvoor stelling Kleine pestmoorden 14 jr. Zondag 4 november matinee: Ursus en de Gladiatoren a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20: za. 18.30-21; zo 14-16-18.30-21 u OPENBARE LEESZAAL. Brink tel. 13506. T,ot 19 november H. Provily aqua rellen. Openingstijden: di. t.m. vrij. 10-17.30 en 19-21 u.; za. 10-17 u,: zo. en ma. gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, Assenstraat 4, tel. 11848. Tot 22 november eksposïtie Marijke Ruiter wandkleden, naaldwerk. Openingstijden: ma. tm. za. 14-18 u.; vrij. 14-18 en 19-21 u.; zo. geslo ten. GALERIJ LENTEN, Weersweg 9-11 Epse, tel. 21815. T.m. 25 november expositie schil derijen, keramiek, grafiek en plastie ken. Openingstijden: wo. t.m. za. 10-18 u: zo. 14-17 u.: ma. en di. gesloten. TROG ART. Hofstraat 2. tel. 16733. Tot 3 november ekspositie Lida schil derijen en tekeningen. Openingstijden: dï. tm. za. 13.30- 17.30 u.; vrij. 13.30-17.30 en 19-21 u.: zo. en ma. gesloten. GALERIJ ZEVEN, Hofstraat 7. Tot 30 november expositie van wer ken van Teun Velders. Kaz Borggre- ven e.a. Openingstijden: wo. en za. 14-17 u.; vrij. 14-17 en 19-21 u.; zo., ma. di. en do. gesloten. Achter de Muren tel. Arno tel. MUNTENTOREN, (Zandpoort). Tot 19 november ekspositie werken van eindexamenleerlingen A.K.I. En schede. Openingstijden: di. t.m. zo. 13.30-17 u.; vrij. 19-21 u. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK Klooster 3, tel. 16512. Geneeskunst in boekvorm. Openingstijden: ma. t.m. vrij. 13- 17.30 u.; za. en zo. gesloten. MUSEUM DE WAAG. Brink, tel 14556. Antieke fietsen, zilver, aardewerk en antieke keukens. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12 en 14-17 u.; zo. 14-17 u.; ma. gesloten. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink, tel. 14556. Gesloten tot voorjaar. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9 tel: 19739. Openingstijden: di. tm. za. 10-12 en 14-17 u.; zo. 14-17 u.; ma. gesloten. JAZZ CAFE, Menstraat 2, tel. 11637. Vrij. 2 november 20-24 u. o.l.v. Nan- da Coolsma, LITERAIR CAFE, Menstraat 11637. Di. 6 november 20-23 u. o.l.v. Kramer. OPEN ATELIER. Menstraat 2 11637. Vrij 2 november 20-22 u. o.l.v. Ar no Kramer. AKTIE BOLWERKSMOLEN HER STEL. Voorm. Hotel De Wereld. Tot 30 november tentoonstelling al les over molens ma. t.m. zo. 14- 18: vrij. 14-21 u. 1 November speciale molenvoorlich tingsavond aanvang 20 u. 2 November sterrenparade inlich tingen tel. 72121 tst. 137, 3 November speciale muziek- en zangwedstrijd voor kinderen t.m. 12 jaar. WEEKENDROOSTER VAN TAND ARTSEN. Tandheelkundig centrum: Achter de Muren. tel. 19133 OVERDEKT ZWEMBAD, 'Smyrna- dwarsstraat 2. tel. 21864. 3 November 19.30 u. afzwemfeest. Dinsdag 6 november Uitstapje naar de Achterhoek voor dames. ALMELO. VAROSSIEAU Dond., vrij., ma., di., wo. 14.30 en 20 u. De 14 karate vrouwen 18 jr. Zaterdag 18.45 en 21,00 u. De 14 ka rate vrouwen 18 jr. Zaterdagnacht 23.15 u. Liefdesexplo sies 18 jr. Zondag 14.30 u. De onoverwinnelijke 3 14 jr. Zondag 16.45, 18.45 en 21.00 u. De 14 karate vrouwen 18 jr CINEMA PALACE: Do., vrij., ma., di., wo. 14.30, 16.30 en 21.OO u, The last tango in Paris 18 jr. Zaterdag en zondag 18.30 en 21.00 u. The last tango in Paris 18 jr. Zondagmiddag en woensdagmiddag 14.30 u. Woody Woodpecker a.L

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5