ROOD Zweraclub „Twenhaarsveld" won opnieuw in zwera-vijfkamp Hockeynieuws overwinning BATO I Ethiopië erger dan Biafra ETEN IN CIJFERS KALFSTERMAN administratief medewerkster Elegant Dinie ter Harmsel van Hatric' eerste in Twickel-cross NOOIT DOOR Schaakuitslagen SV „Holten" Uitslag 2e ronde van Schaakbond Overijssel der le klasse INGEZONDEN Muziekfestival Kassei KEURSLAGERS-PRODUKT Alles voor uw tuin FA. G. J. HANEVELD DISCOBAL voor vakkundige haarverzorging Nuchtere stierkalveren koffer schrijfmachine een opperman een metselaar en een timmerman FA. A. SCHIPPER Coberco laasfilriek Holten verhuizingen transporten Dollekamp heeft de complete NAJAARSCOLLECTIE binnen FIRMA J. W. DOLLEKAMP EN ZOON tweedehands tractoren G. Knijpers De lente begint in Bovenkarspel WeekendaiTangement Heuvelrug Salland Vrijdag 2 november 1973 4 Op aondiaig 28 oktober nam de zwemclub „Twenhaarsveld" deel aan de tweede wedstrijd van een recreatieve zwem-vijfkamp tus= sen de zwemverenigingen „Weusthag", Hengelo (O), „ZPA" Al melo, „Twickel", Delden en „de Dinkel" uit Denekamp. Onder toeziend oog van een groot aantal Holtense supporters werd er, in het mooie overdekte bad in Alme lo, gestart. Daar de eerste wedstrijd in deze vijfkamp was gewonnen, probeerden de Holtense zwemmers en zwemsters opnieuw een eerste plaats te behalen. De strijd ging voor namelijk tussen „Weusthag" uit Hen gelo en „Twenhaarsyeld". De span ning steeg ten top en de twee laat ste nummers van het programma, estafettes, moesten uitwijzen wie de uiteindelijke winnaar zou worden. Door hun grote vechtlust wisten de Holtenaren beide estafettes te win nen. Zwemclub „Twenharsvela" staat in deze vijfkamp aan de leiding met 2 punten op de voet gevolgd door „Weusthag"-Hengelo met 4 punten. Voor de derde wedstrijd gaat de „Z.C.T." op 25 november a.s. naar Hengelo. Het is jammer dat Holten geen overdekt bad heeft anders kon ..ZCT" ook zijn thuiswedstrijd zwem men. 50 meter vrije slag. Meisjes: Janny Wansink 34, Inge v.d. Harst 36,1; Linda Kamperman 35.0; Therèse Tru- schel 36.8; Irna Deyk 38.0; Gerdien Ophof 35.7; Ria Wissink 36.5; Marja Willems 49.6 Jongens: Albert Bulsink 31.8; Jan ter Harmsel 30.8; Gerard Veneman 35.4; Wim Meyer 33.1; Henk Ooster- dijk 37.2; Jan Huisman 35.0; André Oosterwijk 37.3; Jan Peter v.d. Berg 37.4; Harry Struik 41.4; Wim Boo- de 39.8. 25 meter vrije slag Meisjes: Heidi Terlage 18.9; Annet Klein Velderman 18.4; Karin Jalving 17.6; Ariane Wichems 19.8; Irma Ja ger 22.3; Hanneke Truschel 20.8; Adriane Bouwhuis 22.2; Corinne Bou- huis 28.1. Jongens: Andries Lichtenberg 18.6; Roland v.d. Mark 17.5; Wilco Kwin- tenberg 22.3; Martin Terlage 18.2; Theo Boode 18.7; Jan Ophof 21.2 100 meter schoolslag. Meisjes: Er- ny Stokkers 158.1; Trudy Bleyen- berg 154.2. Jongens: Albert Bulsink 1.39.3; Jan ter Harmsel 1.36.6. 50 meter schoolslag. Meisjes: Rita Aanstoot 47.3; Gerida Holten - Dieren 5-0 Met onvoorstelbare aanvanlsdrift hebben onze voorwaartsen anderhalf uur op de vrijandelijke veste gebeukt. Gestuwd door een onvermurwbare defensie golfden de aanvallen op het vijandelijke doel. Vijf maal moesten de gasten zich de stormram laten wel gevallen. „Jammer", dat ze in bed waren blijven liggen. We winnen lie ver met echt hockey! Holten SMHC 4-2 Aangezien de velden van de Sal- landse M.H.C. (raalte) nog niet waren goedgekeurd, werd deze wed strijd in Holten gespeeld. Holten dat vorige wèèk wegens het niet komen opdagen van Dieren zijn eerste com- petitiepunten binnengehaald had, was er fel op gebrand om nu ook zijn e ste wedstrijd te winnen. Holten ging dan ook meteen na het beginsignaal stevig in de aanval. De voorhoede was nogal gewijzigd, waardoor het even duurde voordat iedereen gewend was. Er werd in die periode veel bui tenspel gelopen. Na 10 min. wist P. de Reuver uit een scrimmage te scoren; 0-1. Vlak doorop kreeg Hol ten een strafbal toegewezen, die door P. Hanewinkel benut werd: 0-2. De achterhoede van Holten wist ook de zaak goed gesloten te houden en gaf Salland geen kansen. Vlak voor rust wist G. Makel in eer snelle uitval heel beheerst, de sco re zelfs te verhogen tot 0-3. Na rust verschenen beide teams met 2 wis selspelers in het veld. Vooral „Sal land" bleek hierdoor een stuk ster ker en hun aanvallen werden steeds gevaarlijker. De kansen bleven ech ter voor Holten, na eerst nog een ge miste strafbal, verhoogde C. Lam- mers de score tot 0-4. Hierna kwam toch nog een gebrek aan conditie en mentaliteit aan het licht bij Holten. Salland zag eerst kans via een straf bal op 1-4 te komen en vlak daarop uit een scrimmage op 2-4. Vlak voor het einde kreeg „Salland" nog een strafbal toegewezen. Holten kwam goed weg doordat het doelpunt dat daaruit ontstond afgekeurd werd we gens een voetfout. Met deze stand ein digde de wedstrijd en kon Holten te rugzien op een verdiende overwinning. Wed strijd programma Jongens A. Zaterdag 3/11 14.00 u. Holten A—Zut- phen. Zaterdag 10/11 NijmegenHolten A. HEREN 1. Zondag 4.11 14.00 u. Holten 1Alme lo 1 (W .Schatens C. Bosschart). Hols 49.8; Ineke Wolters 55.1; Mar- janka v. Maurik 45.3; Hanny Jansen 52.0; Jannet van Brussel 52.9. Jongens: Henk Oosterwijk 43.6; Wim Meyer 46.2; Hans Heyda 48.2; Jan Peter v.d. Berg 49.6; André Ooster- dijk 48.7; Teun Hofman 55.4. 25 meter schoolslag. 'Meisjes: Herma Bos 22.9; Annemarie Ophof 24.3; Irma Eiling 35.4; Irma van Brussel 28.8; Jaeki Pronk 29.9; Annette Rijkeboer 36.5; Arianne van Geel 32.9; Gerri Veneman 31.1 Jongens: Remco van Maruik 24.8; Lucien Wilpshaar 22.9; Martin Wilps- haar 25.4; Joost Terlage 27.0; Mar- tijn Boering 29.5. De uitslagen van de onderlinge schaakwedstrijden voor hel clubkam pioenschap van de S.V. „Holten" zijn als volgt: Senioren: B. van BeekJ. ten Vel de 1-0, W. G. Blits—A. J. C. Brands 1-0, H. H. J. StukkerF. Flantua 1-0, H. van BeekE. Mol 1-0, D. v.d. KnaapW. Beijers 1-0, T. Braunius G. J. Snippert 1-0, J. BeltmanN. Nijerees afgebr. Nagekomen uit slag: G. JacobsA. J. C. Brands 0-1. Junioren: J. KarkdijkE. Mondeel 1-0, F. v.d. BergD. Meuleman 0-1. W. DisseveltH. Jansen 0-1, M. C. JansenF. Akkerman 0-1. Op de clubavonden van de schaak club SV „Holten" heerst een pretti ge sfeer. Door de topschakers worden voor de aanvang van de onderlinge wedstrijd partijen geanaliseerd, zo dat vooral ook de jeugdige spelers meer inzicht in het spel krijgen. Er is dan ook alle reden om tot de schaakclub toe te treden, waarbij ook jeugdige beginners van haar wel kom zijn. Men kan zich op de club avond, elke maandag, aanmelden in het ontmoetingscentrum „Meermans kamp" vanaf 20.00 u. Het eerste damesteam heeft zaterdag- midag in de Nyverdalse sporthal te gen het Enschedese Harambee 2 een fantastische partij volleybal gespeeld. Van het begin tot het eind was er volop spanning. De Holtense dames speelden zowel aanvallend als verdedigend de béste wedstrijd van dit seizoen. Ook tech nisch waren zjj de meerdere van de Enschedese ploeg. Hoewel de dames de vorige 2 wed strijden erg nerveus het veld in kwa men was er nu bij niemand enige ner vositeit te bekennen. Wel had men in het begin van de strijd een tegenslag te verwerken. Martha Oolbekkink die na geblokt te hebben verkeerd terecht kwam moest het veld met een verstuikte enkel verlaten. Gelukkig waren de Holtense dames door dit voorval niet geslagen. Zij herstelden zich snel en wisten een riante voorsprong op te bouwen die ze niet meer uit handen gaven. De tweede set gaf meer moeilijkhe den. Door een sterk offensief van de to Fiets helpt uit de bra.1}^ Harambee ploeg en enkele verdedi gingsfoutjes aan de BATO-zijde ging de strijd eerst gelijk op. Aan het eind van de set moesten de Enschedese dames toch hun meerdere in de Hol tense ploeg erkennen. In de derde set beschikten de BATO- dames nog over voldoende reserves om aanvallend enkele rake klappen uit te delen. Hoewel men aan het eind van deze derde set iets terug viel en Harambee het initiatief overnam had men toch voldoende punten be haald om de verdiende overwinning niet meer uit handen te geven. Setstanden: 15-7; 15-12; 15-13. Het BATO-team dat met drie gewon nen wedstrijden aan de kop op de ranglijst staat speelt op 3 november a.s. om 3.00 uur in Vriezenveen haar vierde competitiewedstrijd tegen Vri- vo 1. Gezien de vorige uitslagen kan men hier misschien ook weer één of twee puntjes in de wacht slepen. Delden 1 blijft goed doorgaan in de le klasse, door de wedstrijd tegen Drienerlo 2 in 'n gunstige voorsprong af te breken. Esgoo 2 behaalde we derom een grote overwinning door Vriezenveen 1 geen enkele kans te geven. Oldenzaal 1 herstelde zich knap door de uitwedstrijd tegen Het Witte Paard te winnen. Almelo 1 blijft goed in de top meedraaien, door een gunstige afgebroken stel ling tegen Hengelo 1. Uitslagen: Drienerlo 2Delden 1 4-5 v.l. Esgoo 2Vriezenveen 1 8,51,5 Het Witte Paard 1Oldenzaal 1 3,5 6,5. Almelo 1- STAND: MP is matchpunten, ten. ■Hengelo 1 5-3 v.l. BP is bordpun- MP BP 4 uit 2 18,5 2 uit 1 7,o 2 uit 1 6,5 2 uit 1 5,5 2 uit 2 8,5 0 uit 1 4,5 0 uit 2 7 uit 2 4 1. Esgoo 2 2. Delden 1 2. Hengelo 1 4. Almelo 1 5. Oldenzaal 1 6. Drienerlo 2 7. Het Witte Paard 8. Vriezenveen In bovenstaande stand zijn de afge broken wedstrijden niet verwerkt. Op de deze week gehouden vergade ring van het Christian Relief Com mittee in Addis Abeba, waarin hulp organisaties in Ethiopië samenwer ken voor de 5 miljoen door honger ge teisterde Ethiopiërs, spraken verte genwoordigers v.d. hulporganisaties over de grote omvang van epidemie- en van cholera, pokken, typhus, dy senterie, malaria enz. E;- is 'n enorm tekort aan gekwalificeerd medisch pe Regelmatig vindt u in de krant een rijtje cijfers die aangeven hoeveel de Nederlander gemiddeld per jaar eet. Misschien vergelijkt u ze wel eens met wat er bij u thuis gegeten wordt. Dat klopt dan waarschijnlijk niet he lemaal met die cijfers. Achter die cij fers steekt dan ook heel wat meer dan u zo zou denken. Het Ministerie van Landbouw en Vis serij verzamelt en verwerkt ze tot één overzicht en berekent de gemid delde consumptie per hoofd van de bevolking. De Voedingsraad berekent vervolgens de voedingswaarde van dit voedingsmiddelenpakket. Daarna volgt publicatie in wetenschappelijke bladen en in kranten en tijdschriften. Zo kan een indruk ontstaan over dat wat de Nederlander eet of wat hij an ders is gaan eten dan in de voor gaande jaren. Welke artikelen Het assortiment van een gewone su permarkt omvat enige duizenden voe dingsmiddelen. Het is niet na te gaan wat de miljoenen Nederlanders daarvan gebruiken. Men rekent daar om alleen de basisvoedingsmiddelen, de echte grondstoffen, b.v. broodgraan en suiker. Broodgraan in de vorm van bloem en meel kan verwerkt zijn in brood, maar ook in koekjes, zoutjes, maca roni enz. Van aardappelmeel of mai- zena (zetmeel) kunt u thuis zelf saus of vla maken, maar het is ook ver werkt in kant en klaar verkochte vlaas, s>ausen enz. Zelfs al koopt u zelden gewone suiker, omdat u het niet gebruikt in koffie en thee, dan zou u misschien toch wel verbaasd staan als u de hoeveelheid suiker bij elkaar zag, die u gebruikt in de voi-m van snoepjes, koekjes, gebak, vruch tenconserven, jam en limonade, kant en-klaar desserts en niet te verge ten in frisdrank. Ook in voedingsmid delen die helemaal niet zoet smaken, zoals tomatenketchup, slasaus, soep en pindakaas kan suiker verwerkt zijn. Met plm. 50 basisvoedingsmiddelen kan men praktisch het gehele voe dingsmiddelenpakket omvatten. Hoe precies zijn de cijfers? Het opstellen van vei-bruiksgegevens is niet meer dan een grove benade ring van de werkelijkheid. Alleen de in Nederland geproduceerde produk- ten voor binnenlands verbruik tellen mee; voedingsmiddelen bestemd voor de export niet. Geïmporteerde voedingsmiddelen worden opgeteld bij de binnenlandse produktie en er wordt, een schatting gemaakt voor voedingsmiddelen die voor eigen gebruik geproduceerd wor- Er werd zaterdag een felle strijd ge leverd op de 1000 meter meisjespu pillen B in de „Twickelcross" die de Hengelose atletiek vereniging „Pim Muller" hield. Dinie ter Harmsel van „Hatric" Holten wist hier met een neuslengte te winnen van haar rivaal E. de Jong van ,Tion' Ensche de. deze twee leverden een span nende strijd. Van meet af nam Dinie de kop, die ze bijna bij de finish nog af moest staan. Eerste werd dus Dinie ter Harmsel en 2e E. de Jong beiden hadden dezelfde tijd van 4.06.2. Bij de „Jongens pupillen" B was wei nig strijd, na twee ronden was het al 'bekeken. Eerste werd T, L-ank- horst van „Tion" die de 1000 m. af legde in 4.05.9. 2e werd hier de pupil C Gert Mas- selink van „Hatric" die hiermee een zeer goede prestatie leverde, zijn tijd was 4.14.2. Verdere uitslagen van de „Hatric atleten zijn momenteel niet bekend. den. Hiermee bedoelt men consump tie van eieren, melk, vlees en spek, aardappelen, groente en fruit van de eigen boerderij of tuinderij. Van de opbrengst van volkstuintjes wordt eveneens een schatting gemaakt. Wat wij in het buitenland eten is niet berekend. Daar staat tegenover dat wel meegerekend is wat buitenlan ders in Nederland komen opeten. Men moet dus daarom altijd spre ken van „verbruikscijfers". „Ge bruikscijfers", „consumptie" en „op neming" zijn in dit verband onjuist. Met afval is slechts ten dele reke ning gehouden. Een zeker percenta ge afval bij de bereiding is inbegre pen bij berekening van de voedings waarde. B.v. van 1 kg. aardappelen houdt men na schillen gemiddeld g. over. Een panklare kip bestaat voor slechts 3-4 uit eetbaar vlees en vel. De rest, botjes en kraakbeen, wordt gewoonlijk niet gegeten. Geen rekening is echter gehouden met an dere verliesmogelijkheden: bederf in opslagplaatsen, in winkels, thuis, niet gegeten restjes. Met de stijging van de welvaart kan deze hoeveelheid af val aanzienlijk groter worden. Geluk kig verdwijnt een deel naar huisdie ren, eendjes en andere vogels. Beteken^ van de gegevens Zet men de verbruikscijfers van een aantal jaren naast elkaar dan kan men daar een reeks ontwikkelingen van de voeding van de bevolking uit aflezen. Deskundigen kunjnen hieruit soms conclusies trekken en geven op grond daarvan adviezen. De verbruikscijfers worden door een aantal wisselende omstandigheden be- invloed. Er vindt een verschuiving in de bevolkingsopbouw plaats. Zo zijn er in verhouding de laatste tien tallen jaren meer bejaarden. De toegenomen mechanisatie en het toegenomen aantal auto's en bromfietsen maken dat de bevol king lichamelijk minder actief is, waardoor een kleiner verbruik van voedingsmiddelen nodig is. Met de welvaart neemt het per centage afval toe. Gekneusde eie ren, aangestoken fruit en oud brood zijn artikelen die men niet meer gebruikt. Men doet wat gemakke lijker restjes weg. Deze omstandigheden zijn nooit pre cies in getallen uit te drukken, maar zij die met de verbruikscijfers wer ken, moeten er wel op bedacht zijn. Welke verschuivingen treden op? Het suikerverbruik blijft de laatste jam ondanks alle waarschuwingen nagenoeg gelijk. Bekijkt men dé cij fers nauwkeuriger dan blijkt dat voor al het gebruik van frisdranken enorm is gestegen. Het verbruik van kaas blijft stijgen. Het verbruik van volle melk daalt, dat van magere melk en karnemelk stijgt, evenals 't verbruik van room!! Het verbruik van margarine is vrij wel constant, maar het totale vetver- bruik neemt nog steeds toe, vooral het verbruik van slachtvetten. Dit vet wordt in het huishouden voor bakken en braden steeds minder gebruikt. Al leen gebruiken sommigen nog wat voor fondue en nm te frituren. Maar met voedingsmiddelen zoals b.v. pa tates frites, zoutjes en chips gaat nog heel wat onzichtbaar vet naar binnen. De dalende cijfers kunnen erop dui den, dat men probeert om de kennis die men heeft over voeding, in het dagelijks leven toe te passen. Helaas blijkt dat de praktijk moeilijker is dan de theorie. Wat men zich ener- soneel en aan medicijnen. De kenhuizen liggen vol met moeders en kinderen. Verpleegsters, die naai de getroffen gebieden gezonden wor den, zijn vaak binnen een week ziek. De toestand is rampzalig en overtreft die in Biafra enkele jaren geleden. De Ethiopische regering heeft welis waar niet openlijk om hulp vraagd, maar staat zeer waarderend t.a.v. het werk van de hulporganias- ties. Met name heeft de regering het werk geprezen van Pater E. de Lange uit St. Nicolaasga (Fr.) v wege zijn bijzonder verdienstelijk werk met 5 hulpteams in Kobbo, Ali- terua, Makele, Dessie en Bati. Andere Nederlanders, die bij de hulpver lening betrokken zijn, zijn o.a. mgr. H. Teuben, mej. Marietta van de Loo. De hulporganisaties werken samen in een ..Christian Relief Rund Commit tee", dat wekelijk bij elkaar komt voor de coördinatie van de hulp waar bij ook het gouvernement vertegen woordigd is. Via dit comité heeft de Stichting „Mensen in Nood"-Ca- ritas Nederland reeds in augustus f 50.000,rechtstreeks aan de hulp teams ter beschikking gesteld. Het rampennummer giro 1111222 tnv „Mensen in Nood" blijft voor deze hulpverlening geopend, met vermel ding „Ethiopië". Voor nadere infor maties. foto's enz. kan men zich in verbinding stellen met ondergeteken de. U dankend - - uw medewerking St. „Mensen in Nood", I. F. M. Brekelmans, stafmedewerker Public Relations Hekellaan 6, Den Bosch Tel. 04100-44544. De traditionele muziekdrager Kassei (vlot bereikbaar voor Neder landse toeristen) worden dit jaar van 2 tot 4 november gehouden en staan voornamelijk in het teken van de moderne muziek. Er komen veel binnen, en buitenlandse solisten. Voorts kan men luisteren naar het Kamerorkest van Munchen en het orkest van het Staatstheater van Kas sei. Nadere inlichtingen: Duits Reis-infor- matiebureau, Spui 24, Amsterdam tel. 020-241293. Wind-mee voor oe hels zijds ontzegt door b.v. het weglaten van suiker uit koffie en thee of ver mindering van brood of aardap pelen, wordt anderzijds weer extra aangevuld met b.v. frisdranken en chips. De verbruikscijfers tonen aan wat we wel en niet eten of drinken. De voe- dingskundigen kunnen daaruit aflei den welke fouten we maken bij onze voedselkeuze. Goede voorlichting men met voldoende kennis en inzicht in de relatie voding-gezondheid, kan daarin verbetering brengen. VOOR EEN GOED NAAR ORANJESTRAAT en 'T VIADUCT Dinsdag: 500 gr. fijne of grove runderworst 360 500 gr. fijne of grove varkensworst 315 150 gr. tongeworst 105 Woensdag: 500 gr. magere speklapjes 268 500 gr. sohouderkarbonade418 150 gr. hamkaas 118 Donderdag: 500 gr. gehakt half om 275 500 gr. mager rundergehakt 445 150 gr. snijworst 135 Vrijdag en zaterdag: Braadkuikens per 500 gr248 100 gr. gebraden rosbief 158 200 gr. gekookte worst (stuk) 118 De hele week: 1 slavinken185 Fles Adel Rossa 375 pot augurken 155 Pot speksnijbonen115 KEURSLAGER i vele Rozen in 25 soorten, coniferen i soorten. Berberis, ligustrum en thuja vooi haag. Zomer- en winterbloeiende heide, vaste planten, compost, gedroogde mest, potgrond, turfmolm enz. enz. Bloembollen in ruime sortering. TUINCENTRUM Tel. 05738-387 ic Tevens het juiste adres voor i leg van uw nieuwe tuin. Zaterdags tot half 5 geopènd. Zondag Aanvang 14.00 uur Café „De Wippert' illlltltlllllll 11111111 lilllltlllllllulltlllltlltlllll til DAMESKAPSALON Burg. v. d. Borchstraat 12 Telefoon 1748 GEVRAAGD: voor de mestery H. J. BERENDSEN Markelo - Tel. 05731 - 344 TE KOOP Goed onderhouden Gevraagd Aannemersbedrijf Paalman en Tempelman B.V. Dijkerhoek 24a Hc Telefoon 05483 - 1387 De nieuwe behangkollektie 1973/1974 komt volgende week binnen Daarom ruimen wij op en gaat de gehele voorraad behang van nu met 25 korting of meer de deur uit Behang- en verfspecialist Dorpsstraat 3 Telefoon 1390 Holten vraagt voor spoedige indiensttre ding: een Diploma typen en enige kantoor ervaring strekken tot aanbeveling. Minimum leeftijd 18 jaar. Aanmelden en informatie aan het kantoor der fabriek: Stationsstraat 4, Holten. Voor vakkundige en Fa. H. Mülier en Zoon Kerkplein 2 - Holten Telefoon 05483 - 1800 Agentschap Van Gend en Loos Kom geheel vrijblijvend eens kijken. Kijken kost niks... maar kopen, waar het wel op uit zal draaien, kost ook by DOLLEKAMP geld. Eén ding is zeker, u koopt bij ons de nieuwste mode van de allerbeste kwaliteit voor een billijke prijs dus spijt hebt u nooit. EXTRA AANBIEDINGEN: 2 paar panty's (60 den.) van 9,90 voor, ja u leest het goed, drie gulden en zes en negentig cent. 2 paar fantasie maillots (normaleprijs 5.95 p.p.) nu 2 paar voor 5.90 in groen, beige en marine. De voorraad is beperkt dusmeteen maar even gaan. Oranjestraat 69 - Tel. 1437 Ook uw adres voor woningtextiel Een fantastische collectie gordijnstoffen van 400,tot 7.000, Tevens onze nieuwe tractoren nog steeds de laagste in prijs. (Slootsmid) Laren (Gld.) - Tel. 05738-227 Te koop ELEKTR. WASMACHINE met ingeb. centrifuge Prachtige Pfaff inzinkbare TRAPNAAIMACHINE (mah. hout) Z.g.a.n. moderne KOLENCONVECTOR- HAARD (2-kleurig) EIKEN TAFEL Alles in prima staat BevragenKolweg 19 Radio Schoneveld Rijssen «aamtraat 44 41ste Westfriese Flora 18 t.m. 24 februari 1974. Zoals afgelopen jaren reeds 40 maal is geschied, begint ook in 1974 de lente in Bovenkarspel. Van 18 t.m. 24 februari staat deze Noordholland- ae plaats voor de 4ste maal geheel ln het teken van de bolbloemen. De lenteprachtig is te bewonde ren in de 4400 m2 grote bloemenhal. Behalve bolbloemen zullen Florabeurs veestal en mechanisatietentoonstel- ling deel uit maken van de Westfrie se Flora. Een aantal hotels op de Overijssel se Heuvelrug en in Salland met een gezamenlijke capaciteit van meer dan 150 bedden, bieden tussen 1 no vember en 1 mei (met uitzondering van het kerst- en nieuwjaarsweekend) een 2-daags verblijf aan op basis van logies met ontbijt voor f 25. per persoon per weekend, d.w.z. f 12,50 per persoon per nacht. Bedoeld wordt de nacht van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zon dag. Men kan alleen telefonisch boeken op de vrijdag van het weekend dat 's avonds al begint (wat van belang is omdat men dan globaal kan bekij ken hoe de weersomstandigheden in het weekend zullen zijn) en wel tus sen 9 en 16 uur bij de Streek WV Overijsselse Heuvelrug en Salland, Marktstraat 19 te Raalte, telefoon 05720-2343 (dus niet bij de hotels). Deelnemende hotels zijn: de Haar- lerberg te Haarle, de Lemelerberg te Lemele, de Zon te Ommen, Nijho- ving te Hardenberg, van Duinen te Heino en de Zwaan en Sallandia te Raalte.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 4