Holten na enthousiast publiek, naar een verdiende rust, gesteund door met 10 man overwinning BLAUW WIT KLOPTE DAARLE MET 5-0 Resultaten Blauw Wit 3 en 4 Resultaten Blauw Wit pupillen Uitslagen Blauw Wit junioren Blauw Wit tegen SG „Rijssen Geslaagde ouderavond sportvereniging Holten Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.V. Holten Johan Brons voort en Alfred Dekker clubkampioenen 73 ZO SPEELDEN DE S.V. .HOLTEN" PUPILLEN Resultaten sv Holten-junioren HOORFERBOi KflUISWVRUÏI Programma SV „Holten" Vervoer, damesvoetbal, en lagere elftallen 'sv Holten I Holten" 9 Schietwedstrij den Damesvoptbril Hulsen 2 - Hollen 2 1 vrijdag 2 november 1973 3 Holten heeft na de wedstrijd thuis tegen La Première bewe zen dat het wel degelijk mee wil draaien deze competitie. Nu werd het op de tweede plants staande Wierden met een neder laag naar huis gestuurd hoewel het er bij de rust hier nog ge heel niet naar uitzag. Holten gaf namelijk geheel onno dig een voorsprong uit handen, een doelpunt wat voor rechtsachter G. Soer aanleiding was om zich op een dergelijke manier met de leiding te bemoeien dat scheidsrechter v.d. Weyden zich genoodzaakt zag hem verder spelen te ontzeggen. Holten kwam al direct fel opzetten en de Wierdense doelman had geluk toen hij zich totaal verkeek op een enorm schot van A. Dekker, de bal ging echter juist over de lt. In de 25ste minuut was het de gevaarlijke man bij Wierden, Brouwer, die met een prachtige kopbal bijna scoorde. Holten nam toch de leiding toen uit een prachtige 1-2 combinatie van J. Veneklaas en H. Bronsvoort, Dekker de bal geheel vrij kreeg doordat de rechtsback van Wierden totaal over de bal maaide. Hij omspeelde de Wier dense doelman en scoorde beheerst. Net toen Holten dreigde verder uit te lopen kwam de geheel onnodige ge lijkmaker toen Brouwer geheel al leen op het doel kon afstormen en beheerst scoorde, omdat de gehele Holtense defensie stond te wachten op een fluitsignaal van de scheids rechter voor een Wierdense overtre ding. Met 10 man hield Holten tot rust stand, maar niemand geloofde nog in een overwinning van de rood-zwarten. Het viel echter geheel anders uit. Een fanatiek aanvallend Holten, I gesteund door een dolenthousiast pu bliek werd een nachtmerrie voor de Wierdense verdediging. Aanval op aanval rolde op de kantinegoal" af. In de 15e minuut kwam de belo ning toen J. Veneklaas, op rechts doorgebroken, beheerst en prachtig in de uiterste hoek scoorde. Het hek was nu van de dam. Holten bleef ko men en in de 35ste minuut viel de be slissing toen H. Bronsvoort plotse ling vrij voor de Wierdense doelman verscheen en de bal beheerst in het verlaten doel deponeerde. 3-1. Wier den kwam de laatste 10 minuten nog wel fel opzetten maar verder dan een prachtige kopbal van Brouwer kwam men niet. Na afloop werden de Holtense spelers bij de uitgang met een daverend applaus voor hun groto inzet beloond. Het talrijke publiek had genoten van een weer voor Holten „ouderwet se wedstrijd". SENIOREN: Hector 8—Holten I 2.20 u. Holten 2—Hector 2 10.00 u. Hector 3Holten 3 10.00 u. Holten 4S.D.O.L 2 10.00 u. SDOL 3Holten 5 12.15 u. Bornerbroek 3—Holten 6 10.30 u. Holten 7Omhoog 5 10.00 u. Holten 8SOS 4 11.45 u. Holten 10—Enter 8 11.45 u. RV 3Holten 9 10.00 u. Holten AlMVV '29 Ai 3.00 u. Holten A2—Vesos A2 3.00 u. Haarle BIHolten BI 3.00 u. vertrek 2.15 u. Blauw Wit B2—Holten B2 3.00 u. Holten ClEnter Vooruit Cl 1.45 u RKSV Cl—Holten C2 1.45 u., ver trek-1.00 u. Twenthe DlHolten Dl 1.45 u. Ver trek 1.00 u. Holten D2De Zweef D2 1.45 u. Holten C3 is vrij. Holten ElExcelsior El 12.30 u. Holten E2De Zweef E3 10.00 u. Rijssen Vooruit El—Holten E3 10.00 u. vertrek 9.15 u. Nijverdal E4—Holten E4 10.00 u. vertrek 9.15 u. Holten E5Excelsior E5 11.00 u. Rijssen Vooruit E2—Holten E6 11.00 u., vertrek 10.15 u. Sp. Rijssen E3—Holten E7 11.00 u., vertrek 10.15 u. 55 A.s. zondag zullen er beperkte mo gelijkheden zijn voor het Holtensè le gioen en spelers om de wedstrijd te gen Hector in Goor te bezoeken, nu het autorijverbod voor 's zondags is ingevoerd. De spelersbussen (2) zullen ver trekken om 13.30 uur vanaf Smids belt". Voorzover er plaatsruimte, is, kun nen ook supporters hiervan gebruik maken. Ook is natuurlijk de mogelijkheid om gebruik te maken van de lijn dienst Holten-Hengelo, vertrek 14.: 5 uur vanaf de Smidsbeld. Ook de OAD zal waarschijnlijk rekening hou den met een extra bus tot Goor. Tenslotte is er nog altijd de brom- mer en de fiets om deze toch niet al te grote afstand te overbruggen. Er zijn ook nog stemmen opge gaan om georganiseerd te reizen met enkele tractoren met aanhang wagens, maar of deze laatste moge lijkheid doorgaat, was bij het ter per se gaan van deze krant nog niet be kend. ,In ieder geval rekenen we op een groot Holtens legioen in Goor die on ze jongens met dezelfde vechtlust als vorige wedstrijd zeker de over winning zien behalen. De selectie be staat uit de volgende spelers: B. Knapen. H. Bronsvoort. J. Deyk, B. Breukink, A. Dekker. G. Paalman, A. Reylink, De Vries, W. Schooien, J. v. Pluuren, K. den Heijer, W. Nij- enhuis, J. Veneklaas en G. Oolbek- kink. Het dameselftal dat om 13 u. speelt in Goor tegen Hector, vertrekt om 12 u. per dienstbus vanaf het OAD- station. De rest van de lagpre elftallen zul len per bromfiets óf autobus rei zen, zie kastje Beltman of raadpleeg even uw leider hierover. Blauw Wit heeft het in de thuiswed strijd tegen mede-middenmoter Sp. club „Daarle" tegen de verwachting in beslist niet moeilijk gehad. De gasten die blijkbaar uit waren op een snelle openingstreffer trokken meteen flink van leer en de Blauw Witte defensie moest herhaal delijk in actie komen bij snelle aan vallen, die veelal over de linkervleu gel liepen waar Beukenkamp het soms nog al moeilijk had met de rappe linksbuiten. De gasten wisten zich uit goed op gebouwde aanvallen enkele kansen te scheppen doch de voorhoede schoot te kort in het afwerken. Na ruim een kwartier „luwde" de Daarle storm en in de 20ste minuut opende Henk Aanstoot, jr. uit een lan ge bal van Ap Jansen (die deze mid dag in de achterhoede stond opge steld) de score. De Daarle doelman probeerde door uit te lopen het gevaar te keren maar het strakke schot verdween via zijn voet in het doel (1-0). Blauw Wit ging toen door en de achterhoede van de gasten, die in middels was versterkt, kwam onder zware druk. een schot van Groene- veld ging rakelings over en een kop stoot van Kwintenberg belandde te gen de paal. Blauw Wit bleef het spel beheersen en in de 39ste minuut was de doel man kansloos bij een hard schot van Henk Aanstoot sr. Vlak voor rust Blauw Wit ging 't toen wat kalmer aandoen kwa men de gasten tot een tegen-aanval die besloten werd met een prachtige kopbal die Frans van Gennep met een snelle reactie nog juist uit de rechterbovenhoek kon plukken. Na de thee was Blauw Wit weer de betere ploeg en na 5 minuten spelen werd er reeds gejuicht voor 3-0 doch de kopbal van Beldsnijder werd door de paal gekeerd. Enkele minuten later besliste Henk Aanstoot jr. de wedstrijd. Hij kreeg op het middenveld de bal toegespeeld, gaf een staaltje van schitterend solo- werk waarbij hij drie tegenstanders omspeelde en besloot met een lage schuiver waaróp de doelman geen en ksle kitns maakte (3-0). Daarle was toen een totaal geslagen ploeg en Gerard Kolkman (die in middels was ingevallen voor de door kramp geplaagde Ap Jansen) schoot nog twee keer raak, zodat een royale en verdiende 5-0 zege werd behaald. Stand le klasse A Kloosterhaar 7-12 (27-7); Vesos 7-12 (17-9); Drienerlo 7-10 (12-6); BI. Wit 7-7 (18-11); D.V.O. 7-7 (10-8); S.C. Rijssen 7-6 (11-17); S.C. Denekamp 6-5 (8-9); S.C. Daarle 7-4 (4-15) Eversberg 6-3 (5-13); Boswinkel 7-2 (7-24). Bij de in zaal „Vosman" door de schietvereniging „De Eendracht" om 't clubkampioenschap gehouden wed strijd waren de resultaten als volgt: Groep A 1. J. van Asselt 123 p., 2. H. Paalman 103 p. □roep B: 1. D. J. Nijendijk 114 p., 2. D. Jansen 113 p., 3. A. Drenth 110 p., 4. J. A. Aanstoot 101 p. Groep C: 1. E. J. Denekamp 114 p., 2. G. Schöppers 103 p., 3. F. J. Sluiter 98 p., 4. J. A. Bouwhuis 86 p., 5. J. C. Lamping 81 p., 6. H. J. Bek- kernens 78 p. Haarle 2 - Holten 2 Het is bij de Holtense voetballers wel bekend dat wanneer men Haarle bij de roodbroeken speelt er alles gegeven moet worden. De jon gens van de sportclub „knokken" van de eerste tot de negentigste minuut. Hoewel Holten iets beter voetbal op de grasmat legde, duurde het. toch tot de 50e minuut eer Breukink met een prachtig doelpunt de Hol tenaren op 0-1 bracht. Het was de zelfde speler die er vijf minuten later 0-2 van maakte. W. Reilink op links afgedwaald nam de Haarle keeper bij de neus door niet een voorzet, te plaatsen, maar het leer achter hem in het net te mikken 0-3. -Zeker "ver-; diend deze overwinning. En nu zon dag a.s. om 10.00 u. trachten om Hector 2 op de knieën te krijgen. Holten 3 - WW 3 (0-0) In een vlot en sportief gespeelde wedstrijd heeft. Holten 3 zondag geen kans gezien WW 3 een nederlaag toe te brengen. Zowel voor als de rust waren er legio kansen, doch men zag geen kans er een te benut ten. De orthodox voetballende ach terhoede van W.V.V. had Vrouwe For- tuna duidelijk op haar hand bij scho ten tegen Jat en paal. Vooral na rust werd de druk op 't W.V.V.-doel steeds groter, maar in de beginstand, kwam geen verandering. Groot pluspunt in deze wedstrijd was wederom enorme strijdlust van Holten 3. RKSV 3 - Holten 4 Het thuis altijd lastige RKSV werd duidelijk naar een nederlaag gestuwd met 1-4. Vooi-al voor rust was Holten de gevaarlijke ploeg, die door H. v.d. Pluym een 2-0 voor sprong nam, nadat al legio kansen waren gemist. RKSV kwam toch voor rust nog terug tot 1-2. Na rust echter werden de „belle' volledig overspeeld wat echter slechts resulteerde in 'n 1-4 eindstand mede door een nonchalant optreden van onze spitsspelers die volkomen faalden deze dag. De laatste doelpun ten kwamen op naam van H. v.d. Pluym en een eigen doelpunt van J. Jannink. Een pluimpje deze keer voor doelman J. Pasop die in een grandi oze vorm stak. A.s. zondag de be langrijke wedstrijd thuis tegen SDOL 2 uit Luttenberg. Holten 6 - Luctor 2 (2-1) Hollen 6 toonde meer inzet. Het had chter te veel kansen nodig. Het duur de tot het midden van de 2e helft, voordat, een 0-1 achterstand bij rust. werd omgezet in een 2-1 voor sprong. Henk Vincent maakte zijn faam waar en scoorde de gelijkma ker en M. A. Bekkernens scoorde de winnende treffer. Door dit resultaat verwijderde Holten 6 zich weer ver der van de onderste plaats. Enter 7 - Holten 7 Holten 7 bevocht zich zondag twee kostbare punten. Enter ging het veld in met in hun achterhoofd om de koplopers eens een paar punten af te snoepen maai' Holten vocht daar hard tegen in. soms wel eens aan de noodrem trekkende, wat Enter zo nu en dan ook wel eens moest. Maar na dertig minuten ontstond er voor het doel van Enter een kleine ver- waaring en opeens dook onze links buiten op die met een keihard schot Holten aan een 1-0 voorsprong hielp. Enter vocht hard terug, maar het bieef tot de thee 1-0. Na de rust dacht iedereen Enter maakt gelijk, maar die hadden het vei'keerd gedacht, want bij een gevaarlijke uit val wist onze spitsspeler „goudkop je" Holten aan een 2-0 voorsprong te helpen. Vijf minuten voor tijd wist Enter toch nog tegen te sco ren. De laatste vijf minuten wist Hol ten knap stand te houden nam zo doende toch nog wel verdiend de twee punten naar huis. De Zweef 7-Holten 8 (6-1) In deze wedstrijd, die de eerste 15 minuten gelijk opging, moesten de I-Ioltenaren uiteindelijk met forse cij fers het onderspit delven. Na 20 mi nuten kon de Zweef uit een cor ner gemakkelijk seoren. Toen A. Wen- nekes halverwege de eerste helft, moest uitvallen vanwege z'n oude blessure, was. de weg naar het doel open. Nog even rook de „Anker selectie" de overwinning toen J. Arf- man met een diagonale schuiver, de partijen in evenwicht bracht. Daarna was de strijd snel gestreden. Nog voor rust bracht de Zweef de stand op 3-1. Na rust namen de Nij- verdallers het. heft goed in handen en brachten de eindstand op 6-1. Opval lend in deze wedstrijd was dat de Holtense verdedigers tegen deze, op het papier, zwakke tegenstander zo veel steken lieten vallen. Het leek er op dat er offers waren gebracht aan het verkeerde patroon. Hopen dat dit toevalstreffers waren, mag zon dag a.s. tegen S.O.S.' Hellendoorn een beter resultaat worden verwacht. Holten 9 - Haarle 6 (0-6) Haarle heeft zondag een verdiende zege behaald op Holten 9, al was de uitslag geflatteerd. Holten speelde in de eerg.t.e helft een behoorlijke wedstrijd, met in de voorhoede onze nieuwe aanwinst. Gerrit Koopman, die iets meer snel heid in de voorhoede bracht. Maar on danks dat liepen wij in de eerste helft een achterstand Van 3-0 op, die in de tweede helft nog opliep tot 6-0. 55"* Enter V. el - Holten el 2-0 In een niet al te beste wedstrijd heeft Holten E.l twee punten in En ter laten liggen. Be eerste helft wa ren ze wel opgewassen tegen de sterk aanvallende Enternaren want de rust stand was 0-0. In de tweede helft kregen ze een ongelukkig doelpunt tegen, toen. de middenvoor de bal uit de handen van de keeper trapte en de scheidsrechter het doelpunt goed- kende. Enigszins aangeslagen door dit doelpunt, werden nog wel enkele goede aanvallen opgezet, maar het tegendoelpunt, bleef uit. Enter Voor uit scoorde vlak voor het einde door- Enter V. al - Holten al 2-3 Een behoorlijk felle wedstrijd, waar in aan de lopende band overtredin gen wei-den gemaakt. Holten Al had in de eerste 20 minuten een spel- overwicht en scoorde 2 maal. Enter Al kwam op gelukkige wijze voor rust nog op 22. Wegens te fel spelen werd een speler van Enter Al var het veld gestuurd- Na de rust beslist- te Holten Al de strijd en scoorde in de 25ste minuut 2-3. Enter Al kwam er daarna niet meer aan te pas en zo bleef het 2-3 voor-Holten Al. Holten hl - MVV '29 hl 5-9 De BI junioren hadden het niet moeilijk (de uitslag spreekt voor zich) tegen MVV. De inzet was pri ma en het liep allemaal voortref felijk. De zege was ruim verdiend. Een goed herstel na de nederlaag van 14 dagen geleden tegen GFC. Zo doorgaan jongens! BI. Wit cl - Holten cl 2-3 Een zeer offensief spelend Holten kwam spoedig op een 1-0 voorsprong. In de 15e minuut werd een blunder van de keeper afgestraft en de stand was 2-0. Voor de rust wist men nog eenmaal te scoren. Na de rust gaf Blauw Wit de toon aan en wist door de geringe inzet van het gehele Hol tense elftal tweemaal te scoren. Rest ons nog te vermelden dat de leiding in goede handen was. Holten c2 Excelsior c3 9-0 Het eerste kwartier was het een gelijkopgaande strijd, waarna Holten aanval ging en na sprong. Het eerste doelpunt werd gescoord door een Excelsior verdedi ger in eigen doel. In de tweede helft wisten Holten-spelers de sco re geleidelijk aan op te voeren tot 9-0. In die periode werden ook twee strafschoppen toegekend, die door de keeper-aanvoerder van C2 op uit stekende wijze werden benut. A.s. z terdag wordt tegen RKSV Cl g speeld en zal waarschijnlijk ei moeilijke wedstrijd worden. Holten dl - BI Wit dl 1-3 De jongens van Blauw Wit hebben nu eindelijk getoond, dat ze inder daad kunnen voetballen en doorzet tingsvermogen hebben. Door met 3-1 van plaatsgenoot Hólten te winnen, hebben ze de eerste 2 puntjes binnen gehaald. Het is voor hun de eerste overwin ning, waardoor ze bijzonder gestimu leerd zijn voor volgende goede pr taties. Houwen zo jongens! In de vijftiende minuut kreeg Hol ten een strafschop tegen maar het schot ging meters naast. In de 20ste minuut zorgde Truus Veenstra voor een 1-0 voorsrprong en hierin kwam ook na de rust mede dank zij het goede werk van de achterhoede geen wijziging meer. Het was een goede en sportieve wedstrijd. De Hulsense dames komen zaterdag 10 november veel gemiste kansen de eerste speel- op bezoek bij Holten. Aanvang 10 helft afsloot me t een 2-0 voor- 1 uur. De ouderavond van de S.V. Holten afd. Jeugd is een geslaagd evene ment geworden. Voorzitter Groene- voudt nam als eerste het woord en heette iedereen van harte welkom. Ook aanwezig waren enkele leden van het Algemeen Bestuur w.o. ;le voorzitter van de S.V. „Holten" de heer J. Warrink. De heer Groene- voudt gaf eei) uiteenzetting wat er allemaal voor nodig is om de jeugd op zaterdag te laten voetballen en hij stelde na deze inleiding de jeugd leiders en jeugdtrainers voor aan de ouders waarbij van elke jeugdleider enige bijzonderheden werden verteld. Hierna kwam de heer Hofmeyer (vice-voorzitter T.V.B. en voorzitter afd. „Strafzaken") aan het woord en hij sprak over verschillende zaken zoals het jeugdplan Nederland, jeugdleiders, medische keuring en het KNVB centerum Zeist. De heer Hof- meijer sprak ook nog over enkele jeugdstrafzaken. In de pauze kreeg men koffie aangeboden en werd er even gezellig met elkaar gepraat. Na de pauze werden er nog enkele vragen gesteld, die werden beant woord door de heer Hofmeyer en het Algemeen Bestuur. Hierna kwam dan het A.B.C. spel. Dit werd gespeeld met 6 paren. Elk paar bestond uit een ouder en een jeugdleider c.q. jeugdtrainer. De heer Groenewoudt stelde de vragen en wanneer het ant woord gegeven moest worden trok de heer Stukker aan de bel. Dit spel was erg spannend en uiteindelijk won de heer Traanman de eerste prijs Hierna werden de prijzen uitgereikt en de ouderavond besloten door de heer Groenewoudt. Maar als klap op de vuurpijl kreeg men tot ieders verbazing nog een bord soep opgediend welke was be reid door de soepspecialist de heer Veneman. Al met al kan worden teruggezien op een gezellige en leer zame avond. De jeugdcommissie dankt de kantinecommissie, de da mes en iedereen die meegeholpen heeft om deze avond zo succesvol te maken, van harte. dat de gehele verdediging faalde bij een aanval van de tegenpartij. A.s zaterdag tegen koploper Excelsior. Probeer deze jongens in elk geval een punt af te pakken. Holten e2 - Excelsior e3 4-0 Eindelijk heeft Holten E2 de bei de punten, weer binnengehaald. Een wedstrijd waarin Holten E2 constant in de meerderheid bleef doorgaan zo werd de eindstand 4-0. Als er za terdag zo weer gevoetbald wordt dan zit er zeker weer een overwinning De Zweef e5 - Holten e4 0-1 In één van Holtens E4 slecht ge speelde wedstrijd heeft het toch de overwinning binnengehaald. Holten E4 speelde slecht ook al omdat nie mand zich hield aan de plaats in het elftal. Het was echt weer kleintjes- voetbal. Al met al een wedstrijd om gauw te vergeten. SDOL e5 - Holten e6 0-0 Een veel sterker E6 wist geen raad met de kansen die ze kregen. Na ongeveer 10 minuten miste de linksbuiten de kans om er 0-1 van te maken door een penalty te missen. Na rust hetzelfde spelbeeld, maar de voorhoede faalde deze morgen. De Zweef e8 - Holten e7 2-2 Juichend sprongen de jongens van E7 elkaar in de armen toen de rechtsbinnen 1 minuut voor het ver strijken van de speeltijd de stand met een formidabel schot net onder de lat op 2-2 bracht. Hoewel De Zweef E8 zeker in „li chamelijk" opzicht de sterkere ploeg was en met de rust. met 2-0 voor stond. wisten de kleinste voetballer tjes van Holten met goed verdedi gen en enkele zeer gevaarlijke uit vallen de stand toch nog gelijk te trekken. De opgaande lijn van de laatste 3 wedstrijden blijkt zich voort te zet ten. zodat we de volgende wedstrijden met vertrouwen tegemoet kunnen zien. Winst voor BI. Wit 2 Blauw Wit 2 dat zaterdag een uit wedstrijd moest spelen tegen het sterke Kloosterhaar 3 heeft de inzet volledig beloond gekregen. Reeds voor rust wist het door uitste kend samenspel twee keer te scoren. Met een ruststand van 2-1 werd de thee genuttigd. Door een penalty werd het 3-1. Nu sloeg het noodlot echter toe. Jan Aanstoot moest door een blessure zijn back-plaats afstaan aan Maneschijn. Waardoor het middenveld van Kloos terhaar kans kreeg het spel te „ma ken". Met een stand van 3-2 floot de goed leidende scheidsrechter voor de laat ste keer. Voor de doelpunten zorgden Fockema Andreae (2) en Bertus Rietberg. BI. Wit 3 - DES 6 3-3 Het 3e dat zaterdag met een geheel gewijzigde opstelling 't veld opkwam schijnt in z'n ritme te komen. Door enorm goed spel in alle hoeken en met zuivere passes werd al spoe dig na de aftraop de score geopend (1-0). Maar het derde had nog meer in z'n voetbalkoffer, men bleef ko men en het resultaat kon niet uitblij ven, 2-0. Ruststand 2-1. Thee doet blijkbaar wonderen, want na een 15 minuten spelen werd het 3-1. Hierna echter werd de stopperplaats te veel verwaarloosd en hiervan maakte DES dankbaar gebruik door 2x te scoren. Voor de doelpunten zorgden de Rui ter (2x) en aanvoerder Jan Lande- weerd. Blauw Wit gaf door eigen schuld de volle winst, uit handen. Jammer! BI. Wit 4 pakte een puntje Op zaterdag 27 oktober móést het 4e aantreden tegen het hooggeplaatste Vesos 5, maar zoals altijd gingen de „veteranen" er ook nu weer opge wekt tegen aan met in het doel de nieuwe keept-r Van Leeuwen, die het uitstekénd deed. Na ongeveer 5 minu ten spelen kwam Vesos bijna tot sco ren'door een keihard schot tegen de lat, maar Blauw Wit nam het offen sief over en met goed voorbereidend werk scoorde Johan Schuppert het eerste doelpunt en met fanatiek ver dedigen wist men tot de rust stand te houden. In de 2e helft, na een kwartier spelen scoorde „nieuwko mer" Wim Heuvink. De doelman van Vesos had geen schijn van kans bij dit. keiharde schot (2-0). Het lot van Vesos leek toen bezegeld maar men kwam terug en door een goed opge zette aanval kon de midvoor onhoud baar voor doelman van Leeuwen sco ren (2-1). De gasten kwamen op 2-2 toen bij een ongevaarlijke aanval de bal voor een Blauw-Witter van richting werd ver anderd waardoor doelman van Leeu wen kansjoos werd. „Vesos" zette toen alles op alles om de volle winst te pakken maar de ver dediging met de zeer trapvaste stop per Kuperus in de hoofdrol bleef overeind. Johan Bronsvoort op „Tosca" werd clubkampioen van de Berg- ruiters tijdens de wedstrijden die gehouden werden op een terrein bij camping „De Holterberg". (Veneklaas). Bij prachtig herfstweer werden op het terrein bij camping ,.De Hol terberg (Veneklaas) de clubkam pioenschappen óan de L.R. .,Berg- ruiters" eri Bergruiterponyclub ver reden, 's Morgens reden de amazones en ruiters de individuele dressuur waar bij hoge punten werden behaald De jury bestond uit mej J. Pezie te Almelo. J. H. Meijer en G. H. J. Meijer te Markelo. Na de middag reden de deelnemers een cross in de omgeving waarbij zeer snelle tijden werden gemaakt. Het springconcours het laatste on derdeel van de kampioenswedstrijd, bleek voor de dames en heren en de jongelui het zwaarst en de strafpurf- ten vielen dan ook als rijpe eikels van de boom. 's Avonds werden in dè kantine trdn de camping de prijzen uitgereikt door de voorzitters van. de beide ver enigingen resp. de heren H. W. G Vixseboxse en K. Dekkers. De uitslagen (Bergruiters) Zware klasse: 1 en kampioen Johan Bronsvoort met ..Tosca" 265V» pnt.; 2 J Selhorst met „Dandy" 261>/« pnt; 3 Paul Steunenberg met „Beyaera" 244 pnt. Middenklasse: 1 C. Schijver met „Hilcoah", 2 J. Tiggeler met ,.Di- lenr^a", 3 Dick Aaftink met Mc Donald". 4 T. Broekhuis met „Fla mingo". 5 J. Wegstapel met ,Karo- ha" 6 A. Veenstra met .Castello". Lichte klasse: 1 P. Keun 'met „Tos ca", 2 H. Menalda van Schouwen burg met ,Lady O'Hara", 3 W. Loorbach met „Silvermoon", 4 P v. Rossum met ..Irano" 5 D. van de Pluim met ..Lady O'Hara" 6 L Uit slag met ..King" 7 R. van Eijken met „Amor", 8 H. Luxbberdink met ..Silvermoort", 9 W. Veltkamp met „N.N." Ponyruitertjes: 1 en kampioen Al- Alfred Dekker betaalde met ,Arma' het clubkampioenschap bij de pony ruitertjes. fred Dekker met .,Arma" 309% pnt. 2 P. van Berkel met ..Charlie" 307% pnt. 3 G. Meilink met" „Fjoerie" 298 pnt., 4 J. Brensvoort met, „Aprice" 295 pnt., 5 Jan Pieffers met „Lidia" 290'vi pnt., 6 J. Nijenhuis met ,.Tar- pan" 290 pnt., 7 Romy Werkman met .Bruno" 289 pnt.. 8 Vera Steunen berg met ..Calimero" 279 pnt.. 9 Y- vonne Feddema met „Counter" 275 pnt., 10 Riek Veneklaas met ,Ma- roesca" 272% pnt., 11 Engbert Prins met ..Dorjar" 272'/. Dnt12 Hans Barvelink met ,.Rex" 256 Dnt. 13 Toosje Nijenhuis met ..Sandor" 250% pnt., 14 Marike Robers met „Silverstar" 250 punten BI. Wit al - Nijverdal al 4-0 Met Jan Verveda weer in de op stelling na een aantal weken af wezig te zijn geweest door een sleu telbeenbreuk was de voorhoede wser flink versterkt. Het was Jan die alle vier goals voor z'n rekening nam. Daar waren maar liefst drie penalty's bij. Het was een verdiende overwinning van een elftal dat zich inzette voor eon zo goed mogelijk resultaat. Het plaatsen was goed ver zorgd. Het samenspel liep gesmeerd en er werd vaak hard en zuiver ge schoten. BI. Wit bl - Excelsior b2 0-1 In de eerste helft was het midden veld zoek en ook de aanval kon geen vuist maken. Na twintig minuten kre gen de Blauw Witten een penalty te gen, die prachtig door Eddy van Dijk werd gestopt Na vrijf minuten was het wel raak door een doorbraak van Excelsior 0-1. Na de rust gingen onze jongens wel beter -spelen en werden de aanvallen beter opgezet. Helaas geen doelpunt. De volgende keer be ter. Excelsior b3 - BI Wit b2 fi-l Blauw Wit B2 heeft in Rijssen één van z'n slechtste wedstrijden tot nu toe gespeeld Hoewel ook Excelsior niet bijzonder goed speelde werd de stand 6-1, wat toch wel erg geflatteerd was. Met meer inzet van de gehele ploeg had er minstens een gelijkkpel inge zeten. BI Wit cl - Holten cl 2-3 De plaatselijke derby is een span nende gebeurtenis geworden. De in de competitie hoog genoteerde ploeg van „Holten" gaf daar in de eerste helft ook blijk van. Blauw Wit gaf I goed partij, maar o.a. door het niet juist gebruik maken van de buiten- spelval wisten de gasten een 0-3 voor sprong te bereiken. Na de rust zagen de toeschouwers aantrekkelijk voetbala Blauw Wit speelde technisch (en tactisch aan vallend) zeer goed, hetgeen resulteer de in twee doelpunten. Het was dc goed fluitende scheidsrechter Dick Beldman die aan deze sportieve wed strijd een einde maakte. Gezien inzet en spel van Blauw Wit, was een verdeling van de puntjes een juistere verhouding geweest. Bl. Wit el - Haarle el 0-1 Aangezien E 1 tot nu toe weinig succes oogstte, was het vermoeden van trainers en leiding gerechtvaar- digt. dat, tijdens de wedstrijden, de juiste mari niet op de juiste plaats stond opgesteld. Daarom kwam E 1 j.l. zaterdag in gewijzigde opstelling op de grasmat, voor de wedstrijd te gen Haarle E 1. In deze gelijk opgaande wedstrijd draaide E 1 belangrijk beter dan tot nu toe hei geval was. Het elftal kwam, via leuk opgezette combina ties tot goed aanvalsspel. Ook het middenveld bleek solider van opzet. Toen in de tweede helft Haarle wat nadrukkelijker begon aan te dringen werd reserve Dijkink ingezet, het geen ook een versterking bleek. Maar ja. de bal is rond en door een kleine weifeling in dr achterhoede wist Haarle de wedstrijd uiteindelijk met 1-0 op haar naam te brengen. Hoe dan ook. E 1 speel de een zeer goede wedstrijd! BI Wit e2 - RV el 0-1 In tegenstelling tot de uitwedstrijd tegen dit elftal wisten de Blauw Wit ters de schade ditmaal tot 1-0 be perkt te houden tegen RV El. Via een harde en hoge pass. geno men vanaf het middenveld, kregen onze jongens een wat ongelukkig te- op zijn Blauw Wit I gaat zaterdagmiddag naar Rijssen, waar op „De Koer- belt" om 2.30 uur scheidsrechter Moes het beginsignaai zal geven voor de wedstrijd tegen het eerste van Sport club Rijssen dat na de dreun (6-0 te gen Kloosterhaar) iets goed te ma ken heeft. Aanvoerder Cor Beuken kamp en z'n team mogen dan ook rekenen op een geladen Rijssen dat er fel tegenaan zal gaan. Aan strijd lust zal het ook bij Blauw Wit niet mankeren. Programma senioreu SC Rijssen-Blauw Wit 2.30 u. Blauw Wit 2-DETO 6 3.00 u. Blauw Wit 4-SVZW 6 13.00 u. SVV 3-Blauw Wit 3 13.00 u. Junioren Hector Bl-Blauw Wit Bl 3.00 u. Blauw Wit B2-Holt:n B2 3.00 u. VESOS Cl-Biauw Wit Cl 13.45 u. Blauw Wit C2-SC Rijssen C2 13.45 u. Blauw Wit Dl-Nijverdal Dl 12.30 u. Pupillen DES El-Blauw Wit El 10.45 u. Ver trek 9.45 u, DES E2-Blauw Wit ll.OO u. Vertrek 10.30 u. Blauw Wit E3-Excelsior E4 10.00 u. Blauw Wit E4-Excelsior E6 11.00 u. Blauw Wit E5 is vrij. gendoelpunt. Gezien de veldverhouding en de ho ge mate van inzet aan Blauw Wit zijde zou een gelijkspel een betere einduitslag zijn geweest. Een compliment aan het adres van de spelers van E 1 is hier, ondanks het verlies zonder meer plaats. BI. Wit e3 - Haarle e3 4-0 Es heeft j.l. zaterdag een waarlijk grootste wedstrijd op de grasmat ge legd. De van te voren goed ingestu deerde en besproken passes, slidings, tackles, off side situaties, alsmede het schutterswerk van de spitsen werden grandioos in de praktijk ge bracht. Hoe Haarle ook, bij herhaling, pro beerde tot combinaties te komen steeds ontmoetten zij het schoentje van Dick Jansen, Gerard Meijerink of Harry Bolink. hetgeen het einde betekende van elke hoop op succes. De nieuw aangestelde aanvoerder Bf-n Nijland wist zijn „mannen" tot topprestaties te bewegen en gaf zeif hiertoe het voorbeeld door de „knik ker" keihard in te schieten. Met de ook al zeer goed spelen de invaller Steunenberg was E3 een elftal met twaalf uitblinkers en won de wedstrijd dan ook volkomen ver diend met 4-0 BI Wit e4 - RV e2 3-0 Ook E4 heeft zaterdag grandioos gespeeld. Tegen het als bijen aanéén klittende RV E2 wist dit elftal de be heersing op te brengen om. via rus tig opgezet aanvalsspel. de als een leeuw vechtende Theo Hartink tot twee maa] toe te lanceren die rustig, maar overtuigend scoorde, terwijl Henry Kolkman een toegekende pe nalty wist te benutten. De spelsituaties gaven vaak aanlei ding tot hartelijke lachsalvo's van het aanwezige publiek. Het was dan ook een wedstrijd waarvan SDelers. leiders en publiek enorm hebben ge noten BI Wit e5 - Haarle e5 2-0 Zich duidelijk onderbezet voelende door de afwezigheid van goalshot- ter Abma, bond E5 j.l. zaterdag de strijd aan tegen Haarle E5. Zeer ver dienstelijk trouwens, want wisten de Blauw Witters (tot de rust) een „bril" stand te houden, daarna za gen ze zich kans om Haarle zelfs on der zeer zware druk te zetten, het geen eindelijk resulteerde in een twee-nul overwinning. Een toegeken de penalty werd gemist! E5 blijkt nog steeds niet te ver slaan!

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3