Onze voeding, ons en het vetgebruik Spaarpotje maken Programma SV „Holten55 JAN BOLS sprak voor de Holtense plattelandsvrouwen Eerste Lustrum Bloed- plasma-avond W ie helpt mee? Blauw Wit krijgt SC ..Daarle' op bezoek Eerste ronde S.B.O.-beker over m.o.v Rapport Voedingsraad uw orgel, piano of gitaar staat hij vnlicers Half miljoen meisjes gaan eigen zangeres kiezen Lniek aanbod weekend arrangement streek-VVV Akkoord, maar dan met rente bij de ABN Algemene Bank Nederland Damesvoetbal Senioren Junioren HOLTEN THUIS TEGEN WIERDEN Het amateur voetbal Schietwedstrijd Bato 2 - Markelo 2 Uitslagen Uitslagen schaakcompetitie SPORT VOOR SPORT Sejaardenmidclag 4*4% 5% 5VS% 6% 7% 7!4% 7/4% 7s/4% Vrijdag 26 oktober 1973 5 Zaterdag 27 okt.: Hulzense Boys 2- Holten 2, aanvang 10.00 u; vertrek 9.00 u. Maandag 29 okt.: Eversberg 1-Holten i, aanvang 20.00 u.; vertrek 19.00 u. Holten I-Wierden I 2.30 u.; Haarle 2- Holten 2, 10.30 u.; Holten 3-WVV 3, 1*0.00 u.; RKSV 3-Holten 4 10.00 u Holten 5-Enter 5, 10.00 u.; Holten 6- Luctor 7, 10.00 u.; De Zweef 7-Holten 8, 10.30 u.; Holten 9-Haarle 6, 11.45 u. Aan- 2.15 u. Enter Vooruit Al-Holten vang 3.00 u.; vertrek 2.15 De Zweef A2-Holtne A2, 3 Holten Bl-MVV '29 BI 3 u. Holten B2-DES B2, aanv. 3 u.- Blauw Wit Cl-Holten Cl. 1.45 u'; Holten C2-Excelsior C3 1.45 u.; De Zweef A2—Holten A2, 3 u.; 2.15 u. Holten Dl-Blauw Wit Dl 145 u." Excelsior D2-Holten D2 12 u., 11.30 u. Enter Vooruit El-Holten El 11 u 10.15 u.; Holten E2-Excelsior E3, 9.30 u.: SDOL E2-Holten E3 10 u.; 9.15 u.- De Zweef E5-Holten E4 10.15 u. 9 30 uur; Vesos E3-Holten E5 11 u., 10.15 u SDOL E5-Holten E6 11 u.; 10.15 u!' De Zweef E8-Holten E7 11'u., 10.15 u. Afgelopen zondag werd het gehele amateurvoetbal afgelast, zodat de wedstrijd tegen Enter niet plaats vond. Zondag tegen het op de twee de plaats staande Wierden. We reke nen op een overwinning voor de Hol tenaren. De selectie bestaat uit de volgende spelers: B. Knapen, J. van Pluuren, G. Oolbekkink, W. Nijenhuis, G. Socr, G. Paalman, W. Kaizer, A. Reylink. A. Dekker, J. Deyk, B. Breukink, W. Schooien, H. Bronsvoort en J. Vene klaas. Er is een orgel nodig voor het Be daar binnenkort op de woensdag avonden een dagsluiting zal worden gehouden, mede omdat door verschil lende bejaarden hier reeds om vraagd werd. Wij twijfelen er niet aan of velen zullen bereid zijn om de bewoners van „Diessenplas" een ple zier te doen en er aan mee werken, dat dit orgel er komt. U kunt uw bij drage storten op giro 875587 van de RABO-bank te Holten, ten gunste van rekning 328560224, ten name van Stichting Bejaardencentrum ,,De Diessenplas" met vermelding „Or gelfonds Bijvoorbaat veel dank aan alle geefsters en gevers!!! De voorzitter van de Sportvereni- .Holten", de heer J. Warrink, schrijft in het jongste nummer van het. cluborgaan onder bovenstaande titel behartenswaardige woorden over deze amateursport. „Feiten en cijfers uit het Neder landse amateurvoetbal". Onder deze titel heeft de KNVB een brochure uitgegeven n.a.v. een enqute onder •ae Nederlandse amateurverenigingen. Een aantal gegevens zijn de moeite waard m ons clubblad gememoreerd te worden. Het voetbal is het grootste actief en. passief recreatiecentrum in Ne derland. Bij de actieve recreatie speelt 't amateurvoetbal verreweg de belangrijkste rol, dat zal waarschijn lijk niemand verbazen. Bij de passie ve recreatie is het echter niet anders gesteld. Het betaalde voetbal overheerst wel in de diverse persmedia, als kijkspel trekken echter de amateurs twee maal zoveel toeschouwers als de betaalde afdeling. Jaarlijks komen 11 miljoen mensen kijken naar de amateurs. Het is bijzonder jammer, dat dit as pect nog door velen wordt onderschat. Ook onze overheid zou hiermee meer rekening moeten houden bij het voeren van hun beleid en voor de be taalde sector zou het bijzonder nuttig zijn, dat de heren deze feiten eens goed op zich lieten inwerken. Nog maar al te graag wil de betaalde af deling ons met behulp van de pers media ons doen geloven dat zij het alleenvertoningsrecht heeft wat be treft de passieve recreatie. Bij de subsidie-toekenning en ook bij de totogeldverdeling zou met deze ge gevens meer rekening gehouden moeten worden. Het totale amateur voetbal krijgt jaarlijks een subsidie van rond 2,5 miljoen ^gulden. De in breng voor de toto bedroeg in het jaar *71'72 - 68 miljoen gulden.--83.5 pct. hiervan wordt door de amateurs bijeengebracht. Per KNVB-lid be draagt dit aan subsidie f 3,00, waar van f 1,00 terugbetaald wordt aan ver makelijkheidsbelasting. Een groeiend aantal gemeenten inves teert echter gelukkig grote bedragen* in de aanleg van sportaccommo datie en stelt deze tegen redelijke voorwaarden ter beschikking ^an het amateurvoetbal. Helaas is echter nog 50 pet. van alle amateurclubs verplicht vermakelijkheidsbelasting te betalen. Het streven dient er op ge richt te zijn hiervan vrijstelling te krij gen, omdat de amateursoort geen vermakelijkheid in engere zin is, maar veeleer in het belang is van de volks gezondheid en bovendien een vormen karakter heeft voor onze jeugd. Willen we dit perfectioneren dan kost dit veel geld. In dit verband hoeven we alleen maar de training te noe men. Trainers zijn onmisbaar, om dat de jeugd ook in dit oózicht antwoord moet worden ooeevangen. Dat er in dit opzicht nog heel veel verbeterd moet worden spreekt de cijfers. 1302 verenigingen hebben geen trai ner, 1472 verenigingen hebben één of meer trainers in dienst. Van de 1714 geditdomerede oefpnmo^ctnre verd nen 684 minder dan f 2500 00 ner ja? 159 verdienen nrecies f 2500 00 767 hebben meer dan dn bedrag, ter- wiil 104 hun werk pro deo verrich ten. In het licht van deze gegevens mo gen we stellen, dat we bij onze vereni ging duidelijk op de goede weg ziin. Met elkaar zullen we er voor moeten zorgen de zaken nog meer te perfec tioneren". Blauw Wit zal het in de thuiswed strijd tegen het eerste van Sporctlub Daarle zeker niet gemakkelijk krij gen. De gasten hebben een technisch goede ploeg waarvoor Beukenkamp en z'n team de handen vol zullen heb ben. We houden het op een verde ling van de puntjes. De wedstrijd te leiden door scheidsrechter Aalderink begint om 3.00 uur. PROGRAMMA Kloosterhaar 3-Blauw Wit 2, 12.45 u. Blauw Wit 3-DES 6, 12.00 u. Blauw Wit 4-VESOS 5, 13.00 u. JUNIOREN Blauw Wit Al-Nijverdal A 3 u. BI. Wit BIExcelsior B2 3 u. Excelsior- Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijd wei-den de volgende resul taten behaald: Groep A: 1 G. Koopman 127 pnt. 2 J. van Asselt 124 pnt. 3 G. A. Ha verslag 113 pnt. Groep B: IA. Paalman 105 pnt. (1 x 10), 2 D. Jansen 105 pnt. (0 x 10), 3 D. J. Nijendijk 98 pnt. Groep C: 1 G. Schöppers 120 pnt. 2 H. J. Bekkemens 101 pnt. 3 J. C. Lamping 84 pnt. (2 x 10), 4 A. J. Bieleman 84 pnt. (0 x 10), 5 J. A. Bouwhuis 78 pnt. In een zeer matige wedstrijd wist het Holtense damesteam een over winning te behalen op het tweede team uit Markelo. aan beide zijden van het net werd erg slecht gespeeld. Er was geen enkele lijn in het spel te ontdekken. De BATO-dames die in de beginfa se van de wedstrijd een groot over wicht hadden, werden door het slech te spel van Markelo zo benvloed^ dat zij ook terugvielen. Gelukkig wist de Bato-ploeg de puntjes te maken en zodoende te winnen. Eindstand 3-0. B3-Blauw Wit B2 1.15 u., vertrek 12.45 u., Blauw Wit Cl-Holten Cl 1.45 u. Blauw Wit C2 is vrij. Holten Dl, 1.45 u. PUPILLEN 10.15 u. BI. Wit El-Haarle El, 9.30 BI. Wit E2-R.V. El, 11.00 u. BI. Wit E3-Haarle E3, 10.15 u. BI. Wit E4- R-V. E2, 11.00 u. BI. Wit E5-Haarle E5. In de eerste ronde voor de SBO- beker kwamen Haaksbergen, Almelo en Goor erg gemakkelijk in de vol gende ronde. Rijssen ontving Dr. Max Euwe, en na een zeer spannen de strijd wist Rijssen zich te plaat sen voor de volgende ronde, door 't vluggeren te. winnen. Drienerlo liet zich niet verrassen door debutant Bome, terwijl Vriezenveen zich met de grootst mogelijke moeite, en het nodige geluk aan haar zijde, wist te plaatsen. Ommen won vrij gemakke lijk van Vroomshoop, terwijl Delden dat eveneens deed door Fevorita Uit te schakelen. De winnaar van het vorige jaar oHenzaal, moest het op nemen tegen de winnaar van het jaar daarvoor, Hardenberg. Het werd een enerverende wedstrijd, die pas be slist werd in het voordeel van Har denberg, na de tweede ronde van 't vluggeren. De grootste verrassing kwam op naam van de schaakvereni ging Stork, door de eerste klasser Het Witte Paard uit te schakelen. Haaksbergen-Raalte 4-0 regl.: Goor- Dalfsen 4-0 regl.; Rijssen-Dr. Max Euwe (2-2) (2-2) (2.5-1.5); Drienerlo- Borne 3-1; Boekelo-Vriezenveen 2-2 2-2 2-2 na loting wint Vriezenveen; Ommcn-Vroomshoop 3.5-0.5; Favori- ta-Dclilen 1-3; Oldenzaal-Hardenberg 2-2 2-2 0-4; Almelo-Winterswijk 4-0 regl.; Stork-Het Witte Paard 3-1. De vetgedrukte verenigingen gaan over naar de volgende ronde. Onder luid zingen van „Heja Jan Bols" en een geweldig applaus kwam Jan Bols de stampvolle zaal van „Amicitia" binnen, waarin van te voren al wat sportkleding van Belt man was geëtaleerd en een collectie schaatsen van de fa. Stokkers. Nadat de voorzitster mevr. H. J. Ro- bers-Sprokkereef eerst ons 200ste lid had voorgesteld en haar een prachtige tegel als aandenken aanbood, leidde ze Jan Bols met enkele kernachtige woorden in. Deze begon met te vertellen hoe hij tot de schaatssport gekomen was. In een korte loopbaan als wielrenner, die op 16-jarige leeftijd begon met een racefiets van f 110,- boekte hij enkele successen, waarvan hij een „echte" racefiets en zijn eerste paar noren kocht (op aanraden van zijn moeder drie maten te groot, voor de schaatsen om ook 's winters wat in conditie te blijven. BEGIN SCHAATSCARRIERE Zijn eigenlijke schaatscarrière begon met een militair kampioenschap op de schaats in Deventer, waar hij als tweede eindigde. Datzelfde jaar werd hij met de algehele militaire kampioenschappen nog eerste, naar zijn zeggen omdat de vorige kampioen net twee weken te voren afgezwaaid was. In 1966-'67 eindigde hij als 7e in de Ned. schaatskampioenschappen en ging het langzamerhand elk jc een beetje beter. Jan Bols vertelde en liet zien dat Wist u dat wij de bekendste merken dit v Nederland, Italid, Duitsland en Japan in alleeriverkóop hebben? Ukentze welPhihcOrda.Ripa. Miscount. Lindbergh enz Deskundige en eerlijke voorlichtingeigen sérvicedienst en desge wenst eén gemakkelijke betalingsregeling Inruil of mogelijkheid van huur. Elke dag geopend, behalve maandag. Donderdag koopavond. Dezer dagen werd het rapport van de Voedingsraad over haar stand punt aangaande de eventuele wenselijkheid van de consumptie van meer voudig onverzadigde vetzuren gepubliceerd. Het verzoek tot het opstel len hiervan was reeds drie jaar geleden aan de raad gericht. De zuivel-organisaties, blijkbaar enigszins beducht over de verminde ring van de consumptie van melk en zuivelprodukten, heeft over dit rapport en de daarin vervatte niet eenvoudige materie, commentaar ge geven en zich, zoals aan het slot blijkt, tot de Voedingsraad gericht. Het Nederlandse Zuivelbureau te Rijswijk schrijft in zijn commentaar; „In overeenstemming met het vijf jaar geleden uitgebrachte rapport van de Voedingsraad wordt ook in dit rapport IN DE EERSTE PLAATS een pleidooi gehouden voor vermindering van de calorieëntoevoer met de voeding. Daarbij denkt men speciaal aan de vetconsumptie: 1. omdat het aandeel uit deze categorie in de afgelopen decennia zo duidelijk is toegenomen, en 2. omdat vetten per gewichtseenheid meer dan twee maal zo veel calorieën leveren als koolhydraten en eiwitten. Maar ook aan andere energiebronnen wordt aandacht geschonken. Het zijn speciaal die voedingsstoffen die in „gezuiverde" vorm aan onze andere levensmiddelen worden toe gevoegd, die het evenwicht in de voeding verstoren. Behalve voor vet geldt dit in hoge mate ook voor sui ker (evenals trouwens voor keuken zout). Zelfs moet een overdadige hoe veelheid vermeden worden van pro- dukten met hoogwaardig eiwit, het geen op zichzelf nog niet schadelijk behoeft te zijn, maar consumptie hiervan gaat vaak gepaard met het gebruik van veel vet en cholesterol, aldus het Rapport. Zeer terecht waai-schuwt het rapport tegen het veronachtzamen van de opname van essentiële voedingsstof fen, die zich in een aantal voor de gezondheid belangrijke levensmidde len bevinden en die bij een ondoor dachte consumptievermindering in het gedrang zouden kunnen komen. LICHAMELIJKE ACTIVITEIT TE GERING De omstandigheid, dat de waarge nomen toename van de consumptie bovendien gepaard is gegaan met een aanzienlijke afname van de li chamelijke inspanning, heeft de oor zaak tot calorievermindering nog veel groter gemaakt. Immers, de li chamelijke activiteit bepaalt in hoge mate de calorische behoefte. Daarbij is het volkomen juist dat de Voe dingsraad wijst op andere factoren dan alleen de voedselopneming in verband met de toegenomen frequen tie van atherosclerotische comlica- ties. Terecht begint het rapport met de constatering dat de oorzaken van deze vaatziekten niet goed bekend zijn en het eindigt met te vermelden dat verder onderzoek hiernaar drin gend .gewenst is. Het is echter be grijpelijk dat de Voedingsraad zich speciaal met de voedingsaspecten van dit probleem bezig houdt. SERUMCHOLESTEROL Ook al gaat men ervan uit dat er verband bestaat tussen het optreden van coronaire hartziekten en de hoogte van de serumcholesterol-con- centratie en dat deze laatste door dieetmaatrege\en is te beïnvloeden en dat de voeding derhalve in de dis cussie over dit probleem ter sprake gebracht moet worden, dan nóg be tekent dit niet, dat het treffen van voedingsmaatregelen alleen een merkbaar effect op de frequentie van genoemde hartziekten heeft. Ondanks, alle daaraan bestede inspanningen is niet bewezen dat er een oorzake lijk verband tussen een verhoogde serumcholesterol-ooncentratie en het optreden van hartinfarcten bestaat. Daarom is het aan gerechte twijfel onderhevig of een diëtetische ver laging van het serumcholesterol-ge- halte in dezen effect heeft. Het is dan ook ajleen zinvol (en het rapport vermeldt deze condities ook) om gro te hoeveelheden meervoudig onver zadigde vetzuren in de voeding te adviseren, wanneer: 1) he,t onmogelijk is gebleken dat de calorie-toevoer adequaat te verminderen en de lichamelijke inspanning zodanig op te voeren dat deze in evenwicht is met de energie-opname en 2) bovendien het serumcholesterol- gchalte'te hoog is. Zou bijvoorbeeld dit laatste niet het geval zijn bij iemand, die wel veel sigaretten rookt en een hoge bloed druk heeft, dan zou het voorschrij ven van een dergelijk (high PUFA) dieet volgens onze huidige kernris niet bepaald van betekenis zijn als middel om een atherosclerotische complicatie te voorkomen. In het algemeen lijkt dus een ver mindering van de vetconsumptie ver kieslijker dan een vervanging van dit vet door linolzuurrijke prenara- ten. waarvan de werking overigens vergeleken kan worden met die van de tevens in het rapport van de Voe dingsraad aanbevolen graanprodulc- ten, waarvan de koolhydraten in de stofwisseling ook beter verwerkbaar lijken te zijn dan suiker (althans wanneer het gaat om grote hoeveel heden hiervan) en die bovendien in het geval van volkoren-produkten een hoeveelheid celluose bevatten, die van gezondheidskundig standpunt uit bezien, ook gunstig zou ziin. Het is duidelijk dat hij een Vermin derde vetconsumptie het aandeel van linolzuur hierin als onmisbaar vet zuur relatief groter dient te zyn. Er wordt gesteld dat het percentage vetcalorieën maximaal omstreeks één-derde van het totaal zou moeten bedragen. Hiermede zal men ook in de technologie rekening hebben te houden, zodat de beschikbaarheid van produkten, die hieraan een bij drage leveren, inderdaad gewaar borgd is. Er moet op worden gewe zen dat bijvoorbeeld vele worstsoor ten voedingskundig nauwelijks meer met vlees vergelijkbaar zjjn, maar ook, dat veel aan diverse levensmid delen toegevoegd plantaardig vet sterk verzadigd is. Onder de titel„EET MINDER" zegt het NZB tot de Voedingsraad: „De feitelijke oorzaken van atheros- clerose zijn slechts ten dele be kend", zo opent terecht het door de Voedingsraad uitgebrachte advies inzake de vetconsumptie in Neder land. Dit rapport vermeldt als risicofac tor voor het krijgen van een hartin farct naast verkeerde voedingsge woonten: roken, psycho-sociale span ningen en bewegingsarmoede. De Voedingsraad is van oordeel, dat de totale caloriën-opname gemiddeld te hoog ligt. Deze calorieënopname dient per individu zodanig te zijn dat hot voor hem normale lichaamsge wicht wordt bereikt dan wel wordt gehandhaafd. Het totale vetgebruik zou beperkt moeten worden tot één derde van de totale calorische waar de van de voeding, aldus de Voe dingsraad. Met de huidige stand van de wetenschap kan men evenwel nog niet de gewenste verhouding aangeven tussen de verschillende verzadigde, enkelvoudig onverzadigde en meerv zadigde vetzuren in de voeding voor de gehele bevolking. Deze ideale ver houding zou voor elk mens apart bepaald moeten worden. Niettemin meent de Voedingsraad dat in ge vallen van een verhoogd of stijgend serumcholesterolgehalte afwijkin gen dus vervanging van verzadigde vetzuren door meervoudig onverza digde vetzuren tot een verlaging van dat gehalte kan bijdragen. Tot zover de Voedingsraad. Overi gens moet sterk worden betwijfeld of deze verlaging werkelijk leidt, tot een duidelijke vei-laging van het aantal gevallen van hart- en vaatziekten. ■Het toegevoegde minderheidsrapport vraagt een verdergaand onderzoek naar de feitelijke oorzaken van athe- rosclerose. Daarbij wordt er van uit gegaan dat tot op heden in geen en kel onderzoek 'n oorzakelijk verband is geconstateerd tussen het serum cholesterolgehalte in het bloed en 't ontstaan van atheroselerose. WELVAARTSPROBLEEM Het probleem van het welvarende deel van dé wereld is dat velen zich te buiten gaan aan een ovevloedige en onevenwichtige voeding. Dat is cén van de oorzaken van °en toene mend aantal ongemakken en ziekte gevallen. De totale bevolking het „meervou dig onverzadigd vetzuur" voor te houden als het middel bij uitstek te gen de kwaal, leidt de aandacht af van al datgene waaraan de wel vaartsmens in zijn huidige levenswij ze aandacht dient te geven en wat hy dient te veranderen. Het is dan ook alleszins de moeite waard, zo als de Voedingsraad stelt, met klem aan te dringen op een moderne voe dingsvoorlichting voor de gezonde mens. Immers, in de '30-er jaren is het van de vitaminen ingang te doen vinden bij de bevolking en de berg sport niet altijd een even groot ple zier is. Zo kan het na keihard trai nen en sober leven wel wat „lullig' zijn om met zijn eigen woorden te spreken, om toch net af te vallen voor b.v. de kernploeg- FILMS Hij vertoonde enkele films over o.a droogtrairring reizen naar Lapland en Japan, die mede dankzij de ge luidsinstallatie van Van Bruggen en het projectiescherm van de o.l. Dorps school geweldig overkwamen. Na de pauze waarin Jan Bols ver scheidene handtekeningen zette voor de jeugdige gasten, die voor deze ge legenheid ook meemochten, kwamen de vragen los. Jan Bols wist er dui delijke antwoorden op te geven, waarna men men met een gevoel van sympathie voor deze topsporter naar huis ging. Twee leden van de schaakvereni ging van de SV „Holten" speelden te Nijverdal een voorwedstrijd tegen le den van de schaakclub ENO 2. De uitslagen waren: H. Berkhout - A. J. C. Brands 1-0, B. J. Boerrigter - H. van Beek 0-1. De overige zes partij en worden op 5 november a.s. in Nij verdal gespeeld- De uitslagen van de onderlinge 'cbfhpetitie vafr de SV „Hbiten" wa- Senioren: H. Nijerees - F. Flantua 0-1, W. G. Brits - W. van Beek 0-1, G. J. Snippert - J. Beldman 0-1, J. W. Middel ink - J. ten Velde 1-0, D. van der Knaap - H. H. J. Stukker 1-0, T. Braunius - E. Mol 0-1, W. Beijers - F. Akkerman 1-0, T. Brau nius - B. van Beek 0-1. Junioren: F. van de Berg - D. van Beek 0-1, E. Mondeel - W. Dissevelt 0-1, M. Jansen - H. Jansen 0-1, J. Karkdijk - D. Meuleman 0-1, D. Meu- leman - H. Jansen 1-0. Het 200-ste lid van de plaatse lijke afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen, mevrouw Kieftenbelt-Huzen, Oranjestr., werd door de presidente, me vrouw H. Roberts-Sprokken- reef, verrast met de prachtige bondstegel. Op de achtergrond schaatsenrijder Jan Bols uit Hoogeveen. In beide uitzendingen van het Rono- sportprogramma „Sport voor Sport" van dit weekend weer ruimte voor de diverse amateursporten. Zaterdag tussen 19.45 en 20.00 uur onder meer voetbal, atletiek en de volleybal-ere divisie. Zondag van 18.00-19.00 uur staan uitgebreide voetbalreportages op het programma uit Enschede, Veendam en Zwolle. De eerste middag voor de bejaar de inwoners van Holten kan zonder meer een sukses worden genoemd. Aan de oproep om deze middag aan wezig te zijn, gaven een redelijk aan tal 65 plussers gehoor en men heeft er een zeer gezellige middag van ge maakt. De boerderij werd bekeken, er werd wat gepraat, koffie gedron ken. dia's vertoond, wat gespeeld en de deelnemers hadden het best naar hun zin. Er werd besloten in het ver volg (dus elke maandagmiddag) bij een te komen. De heren toonden naast het knutselwerk belangstelling voor diverse spelen (o.a. kaarten) terwijl de dames wat aan handwerk, bloemschikken enz. gingen doen. De leiding van deze middag was in han den van de dames Verhorst en Schip pers en beiden waren ze erg tevreden over de gang van zaken. Als er nog meer bejaarde mensen zijn die inte resse hebben voor deze soos, zijn ze maandagmiddag van harte welkom in „het Paalhuus", en als de af stand van het dorp naar de soos te groot voor hen is, hoeft men maar even te bellen naar 2470 en voor ver voer wordt gezorgd. Al met al bete kent deze aktiviteit een grote aan winst voor Holten en als u wilt we ten hoe gezellig het er toe gaat, moet U maar eens binnenwandelen Een paar maanden geleden ston den Linda Anninck uit Amersfoort en Jeanine Peeters nit Nijmegen en Sa ri Schuwer uit Waalwyk voor de mi crofoons in een Haagse platenstudio. Zij waren gelijk geëindigd in een zangwedstrijd, uitgeschreven door het meisjesblad „Tina". Hun pres taties werden door een jury waarvan o.a. Rita Hovink en Sees Schama deel uitmaakten, evenhoog gewaar deerd. De drie tiener-zangeressen waren naar de studio gekomen om ieder een speciaal voor hun geschreven nummer op te nemen. Het plan was namelijk gerezen om, nu de jury geen winnares kon aanwijzen, de Tina-le- zeressen te vragen naar welke zan geres hun voorkeur uitgaat. Daartoe werd een flexibel plaatje gemaakt, dat deze week gratis bij Tina wordt gegeven. De driehonderdduizend-Tina-lezeres- sen en evenveel vriendinnen kunnen op een kaart die in het blad is mee- gebrocheerd, invullen welke zangeres zij het beste vinden. Nadat alle binnengekomen kaarten zorgvuldig zijn gesorteerd en geteld zal van het meisje op wie de mees te stemmen worden uitgebracht een echte grammofoonplaat worden ge maakt, die begin volgend jaar in de handel komt. Waartoe dit allemaal kan leiden, blijkt wel uit het zangeresje Patty. Zij was verleden jaar de winnares van de door Tina uitgeschreven zang wedstrijd. Nu is zij hard op weg een grote carrière te maken. Zij heeft al sinds enige tijd een plantencontract met Polydor en is volgende week woensdag 31 oktober op de beeldbuis te zien en te horen in een AVRO- programma dat om 19.05 uur wordt uitgezonden. Wij wensen de zangeres die nu door zo'n half miljoen meisjes als winna res wordt uitgekozen, net zoveel suc ces toe als Patty. Op maandagavond 15 oktober werd voor de 5e achtereen volgende keer in Holten de jaarlijkse bloedplasma- avond gehouden waarvoor zich een record aantal van 680 donors hadden opgegeven. Vijfhonderd en één zestig van hen verschenen. Een heel mooi aantal! Honderdenvijfenvijftig van hen gaven voor de 5de keer bloed. Het is jammer dat de donors soms wat al te lang moesten wach ten doch het bestuur hoopt dat door een wijziging in de organisatorische De Streek W/Overijsselse Heuvel rug en Salland Is verheugd, met een aantal hotelliers ene uniek weekend arrangement aan te kunnen bieden buiten het hoogseizoen. Na een ge- sprek met een aantal hotelliers is gebleken, dat naast het hoogseizoen in de week, de hotels nog een zekere bezetting hebben. In de weekenden is de bezetting echter aanzienlijk lager, Gezamenlijk zal nu getracht worden hier iets aan te doen maar op een zo danige manier dat de hotelgast eerste instantie van dit aanbod kan profiteren. Wat is het geval? Een aantal hotels met een gezamen lijke capaciteit van meer dan 150 bed den biedt tussen 1 november en 1 mei (m.u.v. het kerst- en nieuw jaarsweekend) een 2 daags verblijf aan op basis van logies met ontbijt voor f 25,per persoon per weekend, d.w.z. f 12.50 per persoon per nacht. Bedoeld wordt de nacht van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zon dag. Naast de bijzondere lage prijs is er nog iets unieks aan dit aan bod. Normaal dient men arrangemen ten minimaal een week van te voren te reserveren. Bij dit arrangement is van het tegendeel sprake. Men kan aüeen telefonisch boeken op de vrii- dag van het weekend dat 's avonds al begint, omda' het van essent:ee! belang is om globaal te kunnen bekij ken hoe de weersomstandigheden voor het weekend worden. Wanneer 't weer dus goed belooft te worden, belt men vrijdags tussen 9.00 uur en 16 uur de streek VVV Overijsselse Heu velrug en Salland Markstraat 19 te Raalte. tel. 05720-2343 (dus niet de hotels). Daar maakt u uw wensen kenbaar of u een hotel wenst in het bos of in de stad. met of zonder bar of kegelbaan gelicht en u kunt dan direkt uw wens enz. Li wordt telefonisch volledig in gelicht en U kunt dan direct uw wens kenbaar maken. De Streek VVV Overijssel Heuvel rug en Salland hoopt dat voor dit unie ke aanbod grote belangstelling zal" be staan en velen de periode tussen de vakantie van dit en die van het vol gend jaar zullen onderbreken voor 'n vakantieweekend op de Overijssel se Heuvelrug en in Salland. 'Deeln. hotels: de Haarlerberg te Haarle. De Lemelerberp te Lemele. De Zon te Omrhen. Nijvhoving te Hardenberg. van Duinen te Heino. de Zwaan en Sallandia te Raalte.). opzet dit een volgende maal verme den kan worden. Het „Rode Kruis bestuur" dankt al le medewerkers voor hun enorme steun. De EHBOers zonder wie zo'n avond niet zou slagen, de bloed- schudders, de ophalers van de strook jes, de doktoren, de wijkverpleeg sters de fa. Vaesen Schoemaker voor e plastic bekertjes, de mensen die zorgden voor de koffie, de serveer sters, de concierges van de school, de directeur van de school de heer M. v.d., de firma Broekmaat voor de speciale voorzieningen op het ge bied van de verlichting en wel zeer in 't bijzonder heel hartelijk dank al diegenen die voor hun medemens een halve liter bloed hebben afge staan. Namens het bestuur van het Rode Kruis, H. J. Louwes-v.d. Wey, Schoutenstraat 17, Holten. dingswijze van ons voedsel in de keuken belangrijk te doen wijzigen. Nu moet het zeker mogelijk zijn een beter opgeleide en kritische bevol king door voorlichting te brengen tot een meer verantwoorde voeding". "V2% U/4% Spaarboekje/Spaarrekening Direct beschikbaar 2.500,-; één maand opzegging voor hogere bedragen. Spaardeposito Drie maanden opzegging. Spaardeposito Zes maanden opzegging. Spaardeposito Twaalf maanden opzegging. Spaardeposito Twee jaren opzegging. Spaardeposito met oplopende rente. Looptijd twee tot vier jaar. Bij opname in het derde jaar over de gehele looptijd 7*4%. Bij opname in het vierde jaar over de looptijd langer dan drie jaar 71/2%. Bij opname na vier jaar over het laatste loopjaar 7%%. Spaardeposito Twee jaar vast Spaardeposito Drie jaar vast. Spaardeposito Vier jaar vast. Spaardeposito Vijfjaar vast Jeugdsparen met de Zilvervloot; 6% een premie van 10% over inleg en rente. U bent welkom bij de HOLTEN - DORPSSTRAAT 24 TELEFOON 1571 1591

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5