Het plan Beuseberg mag worden uitgewerkt Zondagsdiensten Kerkdiensten Cultureel centrum geopend i Behoudens enkele wijzigingen W interwerkregeling woningverbetering Inbraak bij warme bakker in Dijkerhoek Op en Deur-Samenkomst Dijkerhoek Zuidelijk deel valt af Officiële publicaties Spoor liep dood QMZEagenda Burgerlijke Stand Gevonden - Verloren Decenimn in „De Schure" Op de deel Voorzichtig en bedachtzaam Indeliiu HOLTEN KRIJGT EEN ATHENEUM Stewardess hield boeiende lezing voor Plattelandsvrouwen HERVORMDE CATECHISATIE ook op zaterdag Openbare kerkeraads- vergadering HULPPREDIKER A. SCHEI.LEVIS PREDIKANT VERNIEUWING RIJBEWIJS Uitloting en rentebetaling obligatielening 1951 Opper A. van Heun naar Holten Show van Holtense zakenmensen in zaal „Vosman" HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar, 14,per jaar Vrijdag 26 oktober 1973 26ste jaargang - no. 43 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Adm.: Gaardénstraat 17. tel. 1533 Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Het gemeentebestuur heeft be richt ontvangen, dat het be stemmingsplan „Beuseberg" verder uitgewerkt mag worden, aldus weet het Dagblad van het Oosten te melden. Het plaatst daarbij enkele opmerkingen be treffende de z.g. „Actiegroep Beuseberg". De Provinciale Commissie voor Ge meentelijke Bestemmingsplannen heeft voor de gemeente Holten het Beusebergplan op „groen" gezet. Dat wil zeggen, dat, als de gemeente rekening houdt met de wensen van de zogeheten „kleine commissie", voortgegaan kan worden met het uit werken van het uitbreidingsplan Beu seberg en dat de wettelijke procedu re kan beginnen. Die luidt: ter vast stelling voorleggen voor het publiek, het plan met de wensen en verlan gens naar Gedeputeerde Staten stu ren, zodat deze het kan vaststellen, gehoord de eventuele klagers. Dit „veilig-sein" heeft, zo menen B. en W. zeer lang geduurd. Een en ander betekent zelfs dat de woning bouw voor Holten in 1973 en 1974 wel vergeten kan worden. De bouwgrond in de kom en plan-De Haar is op. Het wachten was op Beuseberg. Lange .studie De „kleine commissie" heeft met na me lang gestudeerd op het ontwerp, plan, omdat daartegen nogal wat ac tie gevoerd is. De actiegroep Beuse berg is niet zachtaardig geweest met de kritiek. Er zijn stickersac ties gevoerd en verwijten gemaakt. In de raad is de actiegroep zelfs de Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 u. tot maan dagmorgen 8 u. W. R. van Couwe- laar, Holterenkstraat 18 tel. 2750. Wijkverpleging Zuster P. T. v.d. Zwaag. Groene Kruisgebouw,Prinses ïrenestraal 7, Markelo, tel. 05476-1285. Ambulancevervoer J. Aanstoot, tel. 1338, b.g.g. garage A. Müller tel. 1320. Fysiotherapie Alle werkdagen, behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in he. Groene Kruisgebouw, Gaardénstraat 33, G. J. Kraay tel. 2299. Tandartsen I-I. Hansman, Grote Maatweg 36 Wierden, tel. 05496-1765. Voor spoed gevallen 6-7 u. nam. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags bij mevr. C. Knijff-Dekker. van 9-10 u., tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 (mevr. J Beldman-Aanstoot) Maatschappelijk werk Elke werkdag van 9-10 u. in het Groene Kruisgebouw, Gaardénstraat. Maandagavond 7-8 u. Dierenartsen Th. A. Costenbrug, Diessenplasstraat 2, tel. 1515. Wachtdienst Slachthuis Tot en met zondag 28 oktober A. Groen, Kozakkenstr. 15, tel. 1230. Maandag 29 okt. t.e.m. zondag 4 nov. C. Meindertsma, Bergmanstraat 12. tel. 2190. Aangifte gestorven die ren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis tel. 1318. Storingsdienst Zaterdag 27 oktober t.e.m. vrijdag 2 november: ELECTRA: J. Bosschers, Beuseberg 54, tel. 1945. GAS: II. I-leijink, Kolweg 44, tel. 2124. Brandmelding OVERDAG: tel. 1352 (Politiebureau) 's NACHTS- tel. 1224 (G. W. Kna pen) b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harm- sel). Vrijdag, 26 oktober 19.30 u.: Ouderavond voor de ouders van pupillen en junioren van SV „Holten" in het ontmoetingscen trum „Meermanskamp". 1400-23.00 u.: Show Holtense Zaken mensen in zaal „Vosman" (zie adv. en bericht). Zaterdag 27 oktober 10.00-23.00 u.: Show Holtense Zaken mensen in zaal „Vosman". 19.30 u. dansen in Bar-dancing ,,Boo- de" te Bathmen (zie adv.). Maandag 29 oktober 20.00 u.. Ouderavond van de o.l. Kol- school in hotel Vosman. Dinsdag 30 oktober 9.30 u. v.m.: Vertrek (OAD-station) excursie afd. Holten Ned. Bond van 'Plattelandsvrouwen naar Kazerne te Ermelo (zie ber.). Dinsdag 30 oktober 20.00 u.: Ledenvergadering OLM af deling Holten in café Kalfsterman. Spr. de heer A. J. Snijders, leraar Middelbare Landbouwschool te H'- geio. Onderwerp: „Aspecten in de moderne veehouderij". 20.00 u.: Bijeenkomst Hervornjde Vrouwengroep Dijkerhoek ip ge bouw „Bet.hanië". Spr. ds. C. C. Addink. Onderwerp: De synode van de Ned. Herv. kerk. Donderdag 1 november 20.00 u.: Kennismakingsconcert >n gebouw Irene (zie adv. en ber.) Maandag 12 november 19.30 u. Openbare raadsvergadering ten gemeentehuize. „alternatieve raad" genoemd. Men verweet de actiegroep dat zij bestond uit belanghebbenden, dat men geen alternatief bood en dat men Holten wilde belemmeren zich te ontwikke- en, dat de actiegroep woningbouw wilde verhinderen en alleen maat bouw wilde toestaan in de Holter- berg, waarvoor men dan wel over veel geld moest beschikken (L. Kaan en Westerik in raad van 27-9-'71, red.). Deze aanvallen werden dooi de actiegroep weerlegd, maar eens is men het nooit geworden. De actie groep vreesde dat het natuurgebied aangetast zou worden, dat de Zuur- berg zelfs in gevaar kwam en dat, met de goedkeuring van Beuseberg, zoals dat in 1971 op tafel kwam, het hek van de dam en geen enkel stuk natuur meer veilig was. Bedenkingen De „kleine commissie" heeft B. en W. dan ook geschreven, dat zij be denkingen heeft tegen het zuidelijk gedeelte van het plan, dat begrensd wordt door de Bontenweg, de Flui- tersteeg en vandaar een rechte lij: in westelijke richting (het gedeelte, dat op de foto beneden de stippellijn ligt). „De „kleine commissie" is het daarin eens met de toenmalige actie groep en later het bestemmingsplan- forum, omdat dit deel naar de smaak van de commissie te dicht komt te liggen bij het fraaie febied van de Beuseberg. De overige ont- werpsciiets van ïr. Hajema uit As sen acht men acceptabel. Bezwaar heeft man echter wel dat bij de af slag Bcusebergweg die straks druk bereden zal worden een terrein is gereserveerd voor openbare bebou wing. Voor scholenbouw acht men die plaats uit onder andere verkeers technische overwegingen, niet ge schikt. 350 woningen in 5 jaar B. en W. hebben het plan nu naar de planoloog gestuurd. Bekeken moet worden of het economisch haalbaar is, daarna komt het in de plan-com missie en de gemeente commissie. In het gebied Beuseberg was vol gens het oorspronkelijke plan ruimte voor 400 woningen, uit te voeren in gesloten en open bebouwing. Door het zuidelijk stuk van het plan aT te kappen, wordt de woningbouwruimte getaxeerd op 350. Holten kan per jaar ongeveer zeven tig woningen bouwen. Gerekend met dit aantal voorziet 't plan-Beuseberg dus in een periode van vijf jaar, wat j ook de conclusie is van de „kleine commissie" en de structuurschets van Holten. HOLTEN' Geboren: Sebastiaan Adriaan z.v. R. J. üdink en A. A. Podt. Fenneke Johanna d.v. H. Vincent en J. H. Klooster.Remco Theodorus z.v. A. P. 1. van Noort en L. M. Schaafstma. Saskia Maria d.v. G. H. Eeftink en A. M. Brokers. Monique d.v, G. G. Aalten en H. J. Schutte. Remco z.v. G. Gazan en S Haller. Overleden: J. M. Geerts, oud 29 jr., wonende te Schiedam II. J. Koopman, oud 83 jaar, (Overled. te Deventer). Gehuwd: .J. Meijer, 49 jr. Holten en G. H. Teeselink. oud 50 jr., Hol ten. BEVOLKING Ingekomen: H, Romp van Marke lo. Mevr. W. Withagen-Huisman van Deventer. Mevr. A. Haveman- Wildeboer van Deventer. Mevr. A. Rowaan-Meijer van Hengelo. Mevr S. G. Raat-Verburg van Amsterdam. Vertrokken: J. A. Rietberg naar Woudenberg. J. H. J. Prinsen naar Zwolle. J. C. Hollestelle naar Gorssel. Gevonden: een paar nylon hand schoenen, licht grijze poes met wit te. vlekken, zwart witte poes. Staaf lantaarn, leren voetbal, verzekerings plaatje nr. HLN-702. Verloren: paraplu-hoes. bruine vin ger handschoenen (Suède), stalmat, zwarte heren paraplu, zilveren ket ting bedeltje met 2 foto's, bruin le ren schooltas met boeken. De bekende groep „Decenium' Venlo treedt zaterdagavond 27 okto ber in het kader van de openings week van „Het .Paalhuus", vanaf uur op in „De Schure" Beuseberg 63. De toegangsprijs voor niet-leden bedraagt f 2,50, de leden betalen f 1,50. De Schure" is deze avond toegan kelijk voor personen boven de jaar. HOLTEN Ned. Herv. kerk: 10.00 u. ds. P. Lug- tigheid, bediening Heilige Doop. Ex tra collecte: Ned. Bijbelgenootschap. Oppasdienst mevr. Van Iperen, Alié Marksvoort en Henny Baltus. 19.30 u. Interkerkelijke dienst in Ned. Herv. kerk herdenking Reformatie. Voorganger ds. P. Lugligheid. Extra collecte: Ned. Bijbelgenootschap. Gerei, kerk: 9.30 u. ds. H. van Twil- lert. Collecte voor de diaconie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". 19.30 u. Interk. dienst in de Herv. kerk (Herdenking kerk hervorming). R.K. kerk: 9.30 u. Heilige Mis in ge bouw „Irene" (Boschkampsstraat). DIJKERHOEK: 9.30 u. Hulpprediker A. Schellevis. Extra collecte Ned. Bijbelgenootschap. 19.15 u. Open Deur-samenkomst in zaal „Het Bonte Paard" m.m.v. Zon dagsschool. OKKENBROEK: 10.00 u, ds. M. de Heer. Viering Heilig Avondmaal. Uit gangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW IIEETEN: R.K. kerk: zater dagavond 7 u., zondagmorgen 9 en 10 u. Burgemeester mr. W. H. Enklaar heeft zaterdagmiddag om plm- kwart voor drie met een forse ruk aan een touw een doek verwij derd en hiermee het „antwoord" gegeven op de vraag, in 't bijzon der aan de velen die een suggestie hadden gedaan voor een naam, hoe het nieuwe onderkomen zal heten. Het is geworden „Het Paalhuus" ingezonden door mevrouw K. Hase-De Hamer te Holten en zij kreeg van de voorzitter van de Stichting voor Sociaal er Cultureel werk voor Holten, de heer Kees van Bruggen een boe ket bloemen. Er was een vrij groot aantal inzendingen binnen gekomen en na lang wikken en wegen gaf de commissie de voor keur aan „Het Paalhuus" waarin men nog terugvindt het erve „Paalman", het landbouwbedrijf dat in het kader van de ruilver kaveling „Holten - Markelo" werd „verplaatst" naar het Holter- broek. Nadat burgemeester Enkiaar met de door de heer van Bruggen aange boden sleutel de hoofddeur had ge- openden de vele afgevaardigden en nodigden van verschillende instel lingen en verenigingen zich op de deel hadden verzameld sprak de heer van Bruggen een woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzon der richtte tot B. en W. tot ge- gemeente-secretaris G. J. Lan- genbarg en de heer H. O. Schaa- reman, inspecteur Jeugdzaken en Volksontwikkeling van het departe ment van Cultuur, Recreatie en maat schappelijk werk (C.R.M.). De heer van Bruggen sprak een woord van' dank tot. het gemeeen- tebestuur waarvan zeer veel mede werking werd ondervonden bij het realiseren van de plannen, tot allen die financieel steunden en lot de grote groep van jongeren e oude- req. waaronder een aantal vakmen sen, die al hun vrije uurtjes be steedden aan „Hel Paalhuus" Het stichtingsbestuur zal in de toe komst ook graag blijven rekenen op financiële steun van de Holtense gemeenschap waarvoor „Het Paal huus" iets wil zijn, iets wil beteke nen. Niet alleen voor de jongeren, maar ook zeer zeker voor de oude ren en de bejaarden, kortom voor de totale gemeenschap. Burgemeester Enklaar prees 't Stich tingsbestuur om z'n juiste aanpak. Men ging voorzichtig en bedachtzaam te werk. Voetje voor voetje en stapje voor stapje naar het doel dat men beoogde en dat vandaag werd bereikt. Samen in kleine kring eerst wat ge dachten ontwikkeld, langzaam doorge werkt om vandaag met dit prachtige ktuk werk voor 't front van 't Holter- volk te treden. Het gemeentebestuur is met dit onderkomen, waarmee me jong en oud 'n grote dienst heeft bewezen, zeer gelukkig. De naarr (nog) niet helemaal juist maar r zou de „u" van ,,'t Kolnus" kunnen halen en daarvoor een „o" aanbren gen, zo besloot mr. Enklaar. Inspecteur Schaareman die ovei het werk van de stichting steeds oo- sitief kon rapporteren prees de zelfwerkzaamheid v. jongeren en ou deren die iets groots hebben verricht. Dit werk wordt door de bevolking en het bestuur uit. deze bevolking dragen. Hulde bracht de heer Schaa reman ook aan de jongeren van de jeugdsociëteit „De Schure" die van het bodrijfsge<jeelto (de deel en de stallen aan weerszijden) iets heb ben gemaakt waarover iedereen vol lof is. Men heeft de zware eiken ge binten keurig bijgewerkt, en in de „hiele" plaats gevonden voor de kostbare geluidsapparatuur, de disco tafel en de disc jockey. Men heeft de oude stijl gehandhaafd en het geheel doet buitengewoon ge zellig aan. De heer D. Bod te Bathmen, consu lent van de Ned. Bond van Sociaal Cultureel Vormingswerk, feliciteerde het Stichtingsbestuur met hetgeen tot stand kwam. In Bathmen is men nog niet zo ver maar Holten heeft in ie der geval een goed voorbeeld gege ven, zo zei de heer Bod. In hel voormalig woongedeelte van de boerderij Beuseberg 63 heeft een ware metarmorphose plaats gehad. Men heeft muren weggebroken en op andere plaatsen muren opgetrok ken en tenslotte de beschkking ge degen over een grote hobbyruimte met eeii wandkast vol gereedschap waar elke vakman jaloers op zou zijn; een kleinere (evt. donkexe) ka mer voor de foto-hobbyist. Praktisch alle benodigde materialen om zich wat meer te bekwamen in de fotogra fie zijn hiervoor aanwezig en het is mogelijk met video of met kleuren fotografie te experimenteren. Voor de dames begint er een handenarbeid- club, waarbij het programma geheel in oveleg met de deelneemsters zal woi-den samengesteld. Voor de kinderen van de lagere scholen zijn er na de schooltijd de handenarbeidsgroepen. Er wordt gewei-kt met verschillende materialen zoals klei, hout, papier, verf etc. en ook zullen de kinderen kennis maken met vormen van crea tief spel, film enz. Een werkgroep gaat zich beraden over de mogelijkheid van een instuif- avond voor geestelijk gehandicapte kinderen die evenals andere groe peringen in onze samenleving recht hebben op ontspanningsmogelijkheden In dienst van dc Stichting. Sociaal en Cultureelwerk is als beroepskracht werkzaam de heer H. Kampman, die bij r uitoefenen van zijn functie mag rekenen op de medewerking van een groot aantal part-timers en vrijwilli gers. Burgemeester en wethouders der gemeente Holten maken bekend, dat, ter bevordering van de werkgelegen heid in het voor de bouwnijverheid .ongunstige winterseizoen, voor werk- zaamheden voor woningverbetering waarvoor geldelijke steun kan worden verkregen op grond van de Beschik king geldelijke steun verbetering woningen en woonbuurten, de bijdra ge met 20°,zal worden verhoogd, in dien deze werkzaamheden geheel of nagenoeg geheel binnen de periode van 1 november 1973 tot 1 maart 1974 door erkende bouwvakpatroons zelf dan wel door personen in dienst van bouwvakpatroons in de normale werk uren zijn uitgevoerd, hetgeen zal moeten blijken uit een daartoe schrif telijk over te leggen verklaring. In de nacht van woensdag op don derdag is ingebroken bij de fa. A. M. Nijkamp en Zn., de warme bakker in Dijkerhoek. Twee geldtassen van de bezorgers met plm. f 150,en f 300,zijn meegenomen. Het ver velende voor de firma Nijkamp is, dat zich in deze tassen ook de win kelboekjes van de klanten bevonden, zodat men nu tal van gegevens mist. De rijkspolitie brengt deze inbraak in verband met de aanwezigheid van twee mannen, welke zich woensdag avond nog al zonderling hebben ge dragen. Zij kwamen bij verschillen de bewoners langs de Oude Deven- terweg aan de deur o.a. bij de fami lie Krekel en de familie Van der Bo- venkamp, vroegen om water en stel den naar de mening van de mensen „onzinnige vragen". Toen de inmiddels gewaarschuwde politie een kijkje ging nemen, was er van de twee mannen geen spoor meer te bekennen. Wel vond de politie de andere- dag in een sloot langs de Vijfhuizenweg, in de buurtschap Neerdorp, een ou de Ford Taunus, waarvan de num merplaten waren verwijderd en die daar woensdagavond en -nacht, bij het zoeken naar de gesignaleerde mannen, niet lag. Zij heeft deze vondst wegens gevonden sporen op de plaats van de inbraak, met de twee gezochte mannen in verband gebracht. Het is- de politie bekend, dat deze bij verschillende-garages getracht heb ben, vervoer te krijgen om wegge bracht te worden. Hun niet bijzon der aanlokkelijke uiterlijk is blijk baar de oorzaak geweest, dat hen dat niet is gelukt. In verband met de vondst van de ou de personenauto meende de rijkspo litie een spoor van de daders gevon den te hebben, maar dat liep dood in Vriezenveen. Op het Scholenplan 1974/1976 staat de stichting van een atheneum te Hol ten te verbinden aan de Scholenge meenschap HAVO - MAVO - MEAO vermeld. Hiermede wordt voldaan aan een reeds jaren gekoesterde wens. De MEAO te Holten zal. zoals be kend worden afgebouwd ten gunste van een MEAO te Hengelo (O.:, d.w.z. dat per 1 augustus 1974 een 2e klas atheneum te Holten van start zal gaan en dat tegelijkertijd geen eerste klas MEAO te Holten meer zal starten. In Hengelo (O.) zal op 1 aug. 1974 met een eerste klas MEAÓ worden begon nen. Van het hoofdgebouw van het scho lencomplex in „De Haar" wapperde vrijdagmorgen reeds vroeg het rood- wit-blauw. Maandagavond 22 oktober hielden de Plattelandsvrouwen afd. Dijker hoek samen met de zustervereniging uit Espelo hun vergadering in 't Bon te Paard. De presidente, mevrouw Kroon-Pas- man, heette allen hartelijk welkom in het bijzonder mevrouw Tijn, ex- stewardes uit Amsterdam. Nadat me vrouw Kroon eerst enkele medede lingen had gedaan o.a. over de Te- leac- en de fondue-cursus werd aandacht gevestigd op de gymnas tiek waarvoor de belangstelling dalende lijn is. Er worden dames ge vraagd om dit ene uurtje in de week draa'iende te houden. (Ook niet-leden hartelijk welkom, donderdag 's avonds in 't Bonte Paard van half acht tot half negen). Hierna gaf zij 't woord aan mevrouw Fijn, die over haar werk bij de burgerluchtvaart vertel de als stewardes. Deze burgerlucht vaart werd opgericht in oktober 1919 door wijlen dr. Plesman. In 1935 tra den de eerste stewardessen in dienst om het de passagiers zo aangenaam mogelijk te maken tijdens Ihun vlucht. Ook vertelde zij over de verschillen de soorten vliegmachines die er mo menteel zijn en hoeveel personen ze kunnen vervoeren. Dit is minimaal 75 en maximum 370 personen. Ver der vertelde zij dat men in 3 kwar tier naar Engeland vloog en in 25 uur naar Tokio, dit natuurlijk met paartussenlandingen. Ook liet zij prachtige dia's zien van de luchth: ven Schiphol en het interieur van een vliegmachine waarmee zij een maakte naar Tokio. Door haar prettige manier van vertellen wist zij iedei-een zeer te boeien en was het een heel mooie avond. Aan het slot Zondag 28 oktober a.s. belegt de Open Deurgroep in Dijkerhoek weer een bijeenkomst in de grote zaal van café-restaurant Het Bonte Paard. Spreker is hulppredikant A. Schellevis. Het onder werp luidt: ,,'t Is altijd zo geweest -". Medewerking wordt verleend door de Zondagsschool van Dijker hoek in de vorm van zang en schets. Alle bezoekers ontvangen een volledig programma, zodat alles gemakkelijk is te volgen. Er wordt geen entree geheven. Wel wordt bij de uitgang een collecte gehouden voor het Open Deur-werk Vóór de bijeenkomst is er gelegenheid tot gemeenschappelijk zin gen. Voor deze gelgenheid wordt iedereen uitgenodigd, maar in het bijzonder zij, die niet gewend zijn kerkdiensten bij te wonen De aanvangstijd is gesteld op 19-15 uur. bedankte mevrouw Kroon haar voor de prettige uiteenzetting en wenste allen wel thuis. Op verzoek van de gemeente zal er voor jongeren van 16 jaar en ouder, die op andere dagen verhinderd zijn. op zaterdagmiddag van 5 tot 6 uur catechisatie gegeven worden in de consistorie. Allen, die van deze moge lijkheid gebruik willen maken wor den zaterdag 27 oktober om 5 uur in de consistorie verwacht, opdat w< kunnen zien of deze groep groot ge noeg is om deze catechisatie te la ten doorgaan. In de consistorie der kerk komt donderdagavond 1 november de ker- keraad der Ned. Herv. Gemeente te Holten in openbare vergadering bij een. Er staan 3 punten op de agenda 1 Recreatietent, 2 Verslag interker kelijk beraad, 3 De Deense film over het liefdesleven van Jezus. De vergadering begint om 20 uur. Hulpprediker A. Schellevis van de Hervormde gemeente alhier, heeft deze week te Utrecht met goed ge volg het colloquium afgelegd, waar door hij beroepbaar kan worden ver klaard tot predikant in de Ned Hei-- vormde kerk. De heer Schellevis, die aanvanke lijk werkzaam was als rijksambte naar bij het toenmalige ministerie van marine in Den Haag, behaalde 'n 1957 het. Testimonium Catecheet. Van 1958 tot 1960 was hij als zodanig werkzaam bij de Hervormde gemeen te van Dedemsvaart. Van 1960 tot 1964 was hij voorganger van de Ned. Heiv Evangelisatie te Valthermond (Dr.). In november 1964 kwam hij als Catecheet-naar Holten. In 1966 werd hij Pastoraal Medewerker en in 1969 volgde zijn benoeming tot Hulpprediker. Deze lange weg ziet hij nu bekroond met de toelating tot het ambt van predikant. De Hervormde kerkeraad zal nu moeten besluiten of hij als predikant alhier zal worden beroepen, dan wel of hij een beroep naar een andere gemeente zal moeten overwegen. Ten einde misverstand te voorkomen wordt er op gewezen, dat, indien de eigenaar de werkzaamheden geheel of ten dele zelf of met behulp van anderen verricht zonder dat daarbij van aanneming van werk sprake is, subsidiëring op grond var de onder havige regeling niet in de weg staat; als dan zal echter niet de extra-bij drage van 20*/» worden gegeven, om dat met de werkzaamheden de (be oogde) werkverruiming in de bouw niet is gediend. Met nadruk wordt er nogmaals op gewezen, dat het in geen geval ge oorloofd is, wil men voor deze extra- bijdrage in aanmerking komen, deze werkzaamheden bedrijfsmatig te la ten verrichten door derden, die niet in het bezit zijn van een vergunning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken om het aannemersbedrijf op het gebied van de burgerlijke en de utiliteitsbouw uit te oefenen. Holten, 26 oktober 1973. Burgemeester en Wethouders voor noemd, W. II. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Het is de laatste tijd reeds enkele malen voorgekomen dat men heeft vergeten zijn-haar rijbewijs tijdig te laten vernieuwen. Het gevolg hiervan is dat men op nieuw examen moet doen om weer in het bezit van een rijbewijs te ko men. Het rijbewijs heeft een beperk te geldigheidsduur. Vijf jaar na de datum van afgifte is het rijbewijs niet meer geldig. Weliswaar kan het in het zesde jaar na de afgifte nog vernieuwd worden, maar in die pe riode mag men niet meer rijden. Wat kunt u het beste doen om het rijbewijs te laten vernieuwen? Ongeveer één maand voor het ver strijken van de geldigheidsduur van het rijbewijs dient U ter gemeente secretarie een uittreksel uit het per soonsregister en een Eigen Verkla ring aan te vragen. Deze papieren worden opgestuurd naar de Stichting Centraal Bureau Rijvaardigheidsbe wijzen te Rijswijk. Is alles in orde dan ontvangt men na circa '2 weken een geneeskundige verklaring terwijl ook het uittreksel geretourneerd wordt. Deze stukken dienen ter secretarie te worden ingeleverd met 2 pasfoto's en tevens dient men zijn-haar rijbe wijs mee te brengen. Dit rijbewijs kan men weer mee naar huis nemen indien het oude rijbewijs in de pro vincie Overijssel is afgegeven. Is dit niet het geval dan dient het rijbewijs mee opgestuurd te worden of indien men het oudé rijbewijs niet wil af geven, een verklaring over te leggen van degene die het oude rijbewijs heeft verstrekt. Na een week krijgt men dan het rij bewijs thuisgestuurd. De totale kos ten voor de vernieuwing van het rij bewijs bedragen thans f 18,15. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun colle ge op 16 oktober 1973 zijn uitgeloot, de obligatienummers 20, 52, 69 van de obligatielening 1951, oorspronke lijk groot f 85.000, Het bedrag dezer obligaties wordt per 1 november a.s. betaalbaar ge steld bij de gemeente-ontvanger te gen inwisseling van de uitgelote obli gaties. De rente van deze lening wordt op 1 november a.s. betaalbaar gesteld tegen inwisseling van rente-coupon nummer 22. Holten, 23 oktober 1973. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Met ingang van 1 november a.s. komt de Opperwachtmeester A. van Heun naar Holten. Hij behoort tot de groep Ruinen en is werkzaam in Zuidwolde bij Hoogeveen. Adjudant Meijer, Holtens groeps commandant, had nog geen bericht over deze benoeming van het Dis- trictcommando in Zwolle maar was door zijn opvolger van dien overplaat sing in kennis gesteld. Opper Van Heun komt n.l. in zijn plaats, omdat de heer Meijer, in verband met de pensionering van groepscommandant adjudant Kruit, ingaande 1 septem ber j.l. bevorderd werd tot adjudant. Holten is voor de heer Van Heun geen onbekende plaats. Hij is gebo ren in Hellendoom en heeft o.a. ge staan in Scha'khaar. Hij is gehuwd en heeft vier kinderen. Hij is Ned. Hervormd. Op vrijdag 26 en zaterdag 27 oktober a.s. wordt in zaal Vosman een uitge breide show georganiseerd door drie Holtense zakenmensen. Klein Velderman B.V. demonstreert doorlopend met een compleet pro gramma HIFI-apparatuur kleurentelevisie. Verder wordt geshowd met wasauto maten. gaskachels, diepvriezers, cen trale verwarming, koelkasten, gasfor nuizen enz. Horlogerie Bouwhuis biedt de bezoe kers aan de beurs een uitgebreid as sortiment klokken en horloges met de allernieuwste modellen. Drogisterij Wedda laat u gratis ken nismaken met de bekende dr. Schief- fer's krachtwijn. Tevens toont men u de complete Prosana gezondheids- serie. zeker veel Holtenaren zullen een kijkje gaan nemen op deze eerste Holten&e zakenbeurs.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1