Hockeyers lieten gelijkspel glippen voor maatschappelijke hulpverlening midden Overijssel: deze maand A-instelling geworden Start competitie damesvolleybal B.A.T.O. 2 Holten naar verdiende eerste overwinning Uitslagen pupillen junioren en SV Holten Blauw Wit won royaal Resultaten van de Blauw-Wit junioren Programma Blauw Wit Resultaten van de Blauw Wit pupillen Nachtrit werd een evenement Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.V. Holten Programma SV „Holten (Senioren) HOLTEN 1 ZONDAG NAAR ENTER Prog jamma SV „Holten" (junioren en pupillen) Damesvoetbal SY „Holten" Nog steeds nieuwe speelsters gevraagd Eversberg 2 - Holten 2 (1-1) UITSLAGEN SCHAAKBOND OVERIJSSEL Scliaakui tsla gen Vrijdag 19 oktober 1973 T Het is Holten dan eindelijk gelukt om de eerste overwinning binnen te pen thuis tegen „Lap". Hoewel het er bij de rust hier nog helemaal niet naar uitzag, daar de roodzwarten met de rust tegen een achterstand aankeken, werd hun grote inzet en vechtlust na de rust beloond door J met een 3-1 eindstand Lap steviger samen met Unisson op de laatste plaats te drukken. Holten begon al direct zoals altijd met een enorm offensief, zodat ook nu de ballenvanger het weer zwaar te verduren kreeg. Een enorme kans kreeg in de vijfde minuut J. Veneklaas maar z'n schot werd nog net door doelman v.d. Ley met de voet gestopt. Bijna schoot een verde diger van Lap in eigen doel maar ook deze bal kon nog net gestopt wor den. Toen het eerste offensief van Holten wat verslapte en het spel zich meer op het middenveld ging afspelen was het in de 15e minuut W. School die nog net de bal van de doellijn kon werken toen doel man Deijk reeds geslagen was. Het was echter uitstel van executie want in de 30e minuut kreeg Andre Dekker de bal verkeerd op de schoen waarbij de vrijgekomen H. Niks van plm. 20 meter de bal keihard in de linker benedenhoek schoot. Holten maakte toen de grote fout dat het zich liet insluiten,zodat de aanvallen van Lap veel meer inhoud kregen. Vlak voor rust echter kwam Holten nog "bij na gelijk toen André Dekker een da- reik van de Almelose doelman net verend schot losliet wat buiten be- naast ging. Na rust een herboren Holtense ploeg die alles op alles zette om 'n doel punt te forceren, met de nodige ri sico's hierbij. Daarom was het des te gelukkiger voor onze jongens dat reeds in de 10e minuut de voor rust tegenvallende J. v. Pluuren uit een Senioren: Enter 1-Holten 1 2.30, Hol ten 2-Wierden 2 10.00, Holten 4-Haar- le 4 10.00, Nijverdal 4-Holten 5 10.30, PH 6-Holten 6 11.45, Holten 7-De Zweef 6 10.00 ('n topper). Holten 8- Haarle 7 11.45, Haarle Holten 9 10.30, SDOL 5-Holten 10 12.15 ('n top per) scrimmage de gelijkmaker scoorde. Door dit succes, en de zich weer roerende aanhang werd het Almelose doel onder zware druk gezet, waar bij doelman v.d. Ley z'n talent vol op kon tonen. Dat hij zich toch ge wonnen moest geven was te danken aan H. Bronsvoort die 15 minuten voor tijd werd ingezet voor A. Reij- link. Tien minuten voor tijd werd Brons voort de ruimte ingestuurd en op het randje van buitenspel stormde hij al leen op de Almelose doelman af, waar bij laatstgenoemde net iets te laat was en de bal in het verlaten doel werd geschoven (2-1). Lap kwam echter nog gevaarlijk terug en 6 minuten voor tijd kreeg hun middenvoor een prachtige ge legenheid om te scoren maar de bal werd nog net door het been van G. Oolbekkink onderschept. Uit deze af geslagen aanval kwam Holten op ro zen te zitten toen het weer H. Brons voort was die alleen op het Almelose doel afstormde. In eerste instantie kon v.d. Ley de bal nog keren maar het leer kwam weer voor de voeten van Henry, die Holten zal het zondag op moeten nemen tegen de altijd vooral bij thuiswedstrijden lastige tegenstander Enter. Met het succes van afgelopen zondag achter de rug als stimulans geloven wc dat er tenminste één puntje inzit. In Enter kan men in ie der geval rekenen op 'n groot aan tal toeschouwers in deze mag men wel zeggen zo langzamerhand be kende streekderby. Enter dat over 'n verjongd elftal beschikt staat één punt boven Holten. De selectie be staat uit de volgende spelers: H. Bronsvoort, J. van Pluuren, A. Dek ker, J. Deyk, B. Breukink, W. Kai- zer, G. Soer, W. Nijenhuis, B. Kna pen, J. Veneklaas, A. Reylink, G. Paalman, W. Schooien en G. Oolbek kink. Vertrek om 13.30 uur vanaf „Meermanskamp". nu beheerst scoorde 3-1. Bijna had hij nog 'n hattric verricht toen hij een minuut voor tijd de bal voor het inschieten kreeg nadat W. Nijenhuis met een enorme kogel de onderkant van de rechterbovenhoek - trof, maar z'n schot ging ver naast. Nog veel lof voor het Holtense publiek dat on ze jongens op het juiste moment een enorme ruggesteun gaf met bekende gezangen en aanmoedigen. aanvang vertrek Almelo Al—Holten Al 3.00—2.00 u. Holten A2—DES A2 3.15 u. Enter Vooruit BI—Holten BI 3.15— 2.30 u. vertrek. Holten B2—Excelsior B3 3.15 u. Holten Cl—Sp. Rijssen Cl 2.00 u. G.F.C. C2Holten C2 2.00 u.1.15 u Holten C.3Excelsior C5 2.00 u De Zweel DlHoten Dl 2.00 u. 1 i. lten ElEnter El 1.00 u. De Zweef E2—Holten E2 11—10.15 u. S.O.S. E2—Holten E3 10—9.15 u. Holten E4—Excelsior E4 10.00 u. Holten E5—Excelsior E5 11.00 u. Holten E6Excelsior E6 10.00 u. I-Iolten E7Excelsior E8 11.00 u. Twente 2 - Holten 2 2-2 Achteraf gezien mag Holten blij wezen met deze uitslag. De Gore- naren lieten met hun vistekaartje zien door direkt na de openings- fluit van de scheidsrechter op de Hol tense veste af te stevenen. Toen in de 5e minuut de Goorse openings treffer achter Pasop lag (overigens een fraai schot van ca. 30 meter) wisten onze jongens dat er voor ge knokt zou moeten worden 1-0. Na 10 minuten plaatste Kalfsterman een knappe voorzet en het was Gierman die hem verzilverde 1-1. En weer kwam Twente nu over rechts een hoge bal over Dinand heen en de Twente kon met de kop de goeie lange gevaarlijke linksbuiten van hoek uitzoeken 2-1. Dit na 30 nuten voetbal. Het duurde tot 15 mi nuten voor het einde tot de knap spe lende Gierman de stand op bracht. De strijd bleef open. Enkele minuten voor tijd een dreun voor Twente tegen de staander en in de laatste sekonde, Barend zwaar gehin derd, net langs de voor de Holtena ren verkeerde kant van de paal. Ein de van het gevecht tussen twee van de drie koplopers. Holten 3 - De Zweef 4 1-1 In een van beide zijden sportief ge speelde wedstrijd heeft Holten 3 zon dag geen kans gezien de Zweef 4 een nederlaag toe te brengen. Hoewel Holten 3 een constante veldmeerder- heid bezat, waren de scoringskansen, niet erg groot. Reeds direct na het begin kwam Hol ten 3 op achterstand te staan na een foutieve terugspeelbal van een der Holten-spelers. Deze tegenslag werd echter keurig opgevangen en naar mate de le h^lft vorderde werd de Zweef onder druk gezet. De verdien de gelijkmaker kwam op naam G. Damink, die een keepersfoutje vakkundig afstrafte. Na de rust weer een sterk aanval- Holten al - SVVN al 6-0 Een zeer eenzijdige wedstrijd, waarbij Al eigenlijk slechts het eer ste kwartier liet zien waartoe het in staat is. Bij de rust was de stand 2-0. Na rust werd hieraan nog vier treffers toegevoegd. Met een beetje meer concentratie had dit duel voor SVVN op een debacle uit kunnen lo pen. VESOS cl - Holten cl 1-0 Na deze verdiende nederlaag (eer ste van de competitie) staat Holten Cl weer met beide benen op de grond. Op een zeer slecht bespeelbaar wei land konden de Vesos-boys beter uit de voeten. Dankzij goed ingrijpen van onze achterhoede bleef de schade tot één doelpunt beperkt. Deze ont stond laat in de tweede helft door een prachtige solo van dc Vesos-midden- voor, die alle gelegenheid kreeg om vanuit het middenveld op te rukken en zijn schot te lossen. In een hevig slotoffensief hebben onze jongens ge tracht om nog tenminste één puntje uit het vuur te slepen, maar 't beet je geluk ontbrak hen in deze span nende eindfase. Holten c2 - Enter c2 3-0 Holten C2 zit de laatste weken goed In de lift. Zij boekten zaterdag j.l. de derde opeenvolgende overwinning. En weer werd met duidelijke cijfers gewonnen. De achterhoede van En ter C2 wist nog zo'n twintig minuten stand te houden, doch toen wist de middenvoor van C2 te scoren. Enter kwam maar zelden voor de Holten goalie, hetgeen echter niet tot gevaar lijke situaties aanleiding gaf. Na de thee was het een stormloop van Hol ten C2 op het Enter doel. De mid den voor wist hieruit nog tweemaal te doelpunten en bracht de eindstand op 3-0 in het voordeel van Holten. Haarle c2 - Holten c3 0-6 Holten C3 is een ploeg vol vecht lust en vol verrassingen. Na drie wed strijden is het aantal punten vier en het doelsaldo 10-19. Als dit efltal zo doorgaat, en waarom zou dat niet het geval zijn, dan krijgen we een zeer bijzondere kampioen. Zater dag komt om 2.00 u. Excelsior C5 op bezoek. Gezien de uitstekende men taliteit van C3 wordt dat weer een wedstrijd waaraan Teder vee lple- zier zal beleven. WW el - Holten el 1-1 Holten El heeft in Hengevelde een punt laten liggen dat helemaal niet nodig was geweest. Onze jongens wa- ren in alle opzichten veel sterker, vooral het middenveld was sterk be zet. Halverwege de eerste helft wa- men onze jongens, op 1-0 door vooi'- treffelijk werk van onze middenvoor. Bij rust was het 1-0 maar het had minstens 4-0 moeten zijn. Door een ongelukstreffer in de tweede helft werd het toch nog 1-1. Wanneer a.s. zaterdag tegen Enter net zo wordt gespeeld zal er ongetwijfeld worden gewonnen. Haarle e2 - Holten e2 1-0 In deze wedstrijd heeft. Holten E2 weer geen kans gezien om tot een overwinning te komen. Hoewel driekwart van de wedstrijd op de helft van Haarle E2 liepen konden ze toch geen doelpunt maken. Bij een uitval van Haarle E2 wisten deze het enige doelpunt te maken en zo werd de eindstand 1-0 voor Haarle E2. Holten e3 N.'dal e2 1-1 Holten E3 speelde een goede wed strijd tegen Nijverdal. In de eerste helft werden de beide doelpunten reeds gemaakt. Het eerste doelpunt werd na een mooie aanval door Hol ten gemaakt. Vlak voor rust wist Nij verdal gelijk te maken. Na de rust een fel aanvallend Nijverdal maar een dapper verdedigend Holten. Door dat de Holtense verdediging zich goed weerde, bleef de stand 1-1. BI. Wit E3 - Holten E4 2-3 Holten E4 heeft plaatselijke concur rent Blauw-Wit E3 een bevestigende nederlaag toegebracht. Holten speel de de 1ste 20 minuten maar met 10 mam. Door een misverstand in de Holtense achterhoede kon Blauw Wit hiervan maar lx profiteren-. Na rust waren de Holtense pubs wel com pleet, dit resulteerde dan ook al na 5 minuten spelen in 1-2 voorsprong (door C. v. Hoevelaak en B. Eshuis) Toen werden de Holtenaartjes wat te zelfzuchtig, om alleen maar aan te vallen en geen aandacht aan de ver dediging te schenken. Waardoor BI. Wit nog op 2-2 kon komen. Deze stand duurde tot 5 minuten voor tijd. Toen W. Kwintenberg de bal op de schoen van Hoek deponeerde. Deze hoefde alleen maar aan te halen om de stand op 2-3 te brengen. SOS e4 Holten e6 1-0 E6 leed zijn eerste nederlaag bij SOS. SOS was duilelijk de betere ploeg. Holten wist echter door kra nig te verdedigen de schade beperkt te houden tot één tegentreffer. Haarle e5 - Holten e7 0-2 Het is Holten E7 gelukt om de twee punten uit Haarle mee naar huis te nemen. In een goede wedstrijd scoor de na ongeveer vijf minuten spelen de linksachter via de binnenkant v. d. paal. Tien minuten later werd het zelfs twee nul door onze middenvoor, die een goede aktie met een schot af rondde, waarna de bal onhoudbaar achter de keeper in het doel ver dween. In de tweede helft waarin E7 duidelijk de sterkere ploeg was, werd niet meer gescoord, hoewel er kansen genoeg waren. Zelf kreeg Haarle E5 vijf minuten voor het ein de nog een-kans, maar via een goe de redding van de keeper werd de bal door deze nog op de doellijn ge stopt. De inzet van de jongens was enorm en als men zo doorgaat dan zullen er nog wel meerdere overwin ningen volgen. lend Holten 3, dat echter geen kans zag door te drukken. Hoewel de Hol tense verdediging wederom goed op dreef was, waren de counters van de Zweef toch niet geheel van gevaar ontbloot. Al met al kon de Zweef 4 het meest tevreden zijn met dit re sultaat. Wierden 4 - Holten 4 3-6 Holten 4 heeft deze moeilijke uit wedstrijd tegen de veteranen van Wierden gemakkelijk kunnen winnen. Door enige omzettingen in het elftal liep het allemaal veel beter dan de vorige wedstrijden. Wel nam Wierden al snel de leiding toen B. Gierveld met een prachtig schot doelman A. v.d. Maat kansloos liet. Holten kwam al snel langszij door de vandaag in de spits opere rende „Tank". Weer nam Wierden de leiding uit een vrije trap, maar het was al meteen weer 2-2 door een prachtige kopbal van A. J. Jansen uit een sublieme voorzet van H. v.d. Pluym. Holten zette Wierden nu onder druk en het was H. v.d. Pluym die van vlakbij keihard in schoot 2-3. Na rust liep Holten ge makkelijk uit tot 2-5 door doelpun ten van H. v.d. Pluym en weer A. J. Jansen, die nadat Wierden uit een strafschop op 3-5 was gekomen ten slotte er nog 3-6 van maakte. Laat ste man J. Stukker speelde in deze wedstrijd een voortreffelijke partij. Holten 6 - MVV 5 1-1 Holten 6 was de betere ploeg maar het miste kansen. Een uitval van de gasten, na ca. 10 minuten spelen, be tekende zelfs een achterstand (0-1). Pas na 20 minuten in de 2e helft was het raak. Rinus Bekkernens lanceer de Nico ten Veen, die de M.V.V.-doel man met een formidabele knal kans loos liet. Als a.s. zondag, uit tegen koploper P.H. 6, met dezelfde inzet wordt gestreden en de kansen wor den benut zal een gunstig resultaat tot de mogelijkheden behoren. Holten 7 - KV 3 8-1 Holten had afgelopen zondag R.V. 3 op bezoek dat de week ervoor met maar liefst 26-0 verloor van de Zweef 6, zodat Holten er misschien ook een beetje gemakkelijk 'over dacht, want met de rust was het nog maar 3-0 in het voordeel van Holten 7. Na de thee scoorde R.V. zelf eerst nog één keer tegen maar toen ging Holten er anders over denken, want voordat de scheidsrechter voor de laatste keer floot, hadden de Hrf'tenaren nog 5 keer gescoord, zodat de uit slag 8-1 werd, wat ook verdiend v A.s. zondag komt de Zweef op be zoek, maar dan moet er wel uit een heel ander vaatje getapt worden. Wij hopen het beste voor Holten 7. Aan vang 10.00 uur. Holten 10 - Holten 8 5-1 Holten 8 heeft in deze wedstrijd het onderspit moeten delven tegen de „oudjes" Holten 10. In het begin ging de wedstrijd nog gelijk op en wist Holten 8 tot ieders verrassing het eerste doelpunt te scoren. Dit doel punt werd na een lout in de achter hoede door de „Stranger" gescoord. Na vijf minuten was het alweer ge lijk. Holten 8 kwam dermate onder druk te' staan, dat er wel doelpun ten moesten vallen. In deze wedstrijd heeft Holten 8 toch weer zijn karak ter getoond door toch te blijven door vechten. Holten 10 was duidelijk be ter en heeft deze wedstrijd verdiend met 5-1 gewonnen. Daar het de bedoeling is om met twee dameselftallen in de nieuwe competitie uit te komen zit de da mesafdeling nog steeds met een te kort aan speelsters hiervoor. Daarom roept het dan ook iedereen op die hiervoor interesse heeft om zich op te geven in de zich steeds groter voordoende competitie dames voetbal afd. Twethe, uit de kunnen komen. In de vele oefenwedstrijden die Holten al gespeeld heeft zijn al enige successen behaald. Ook, de training wordt enthousiast bezocht. Het is de bedoeling om de compe titiewedstrijden op maandagavond te gaan spelen, of eventueel indien mo gelijk ook 's zaterdags. Opgave of inlichtingen bij: Mevr. Paalman, Churchillstraat 18, J. Kalf sterman, Gaardenstraat 57 of bij de secretaris van de s.v. „Holten" J. Markvoort Schoutenstraat 25 telef. 1878. Het was een goede wedstrijd van bei de kanten. Het eerste doelpunt viel (in de vijfentwintigste minuut) voor Eversberg. De rust ging in met een 1-0 achterstand. Na de thee ging Holten er zeer fel tegen in. En in de veertiende minuut zorgde Jan- ny Broekhuis voor de gelijkmaker. Er werd ook nog tweemaal met een hard schot de paal geraakt maar de eindstand bleef 1-1. In de 3e klasse A behaalde debutant Borne 1 een overwinning op de ande re debutant Holten 1. Nijverdal 2 won van Nijverdal 3, terwijl Almelo 5 een overwinning boekte op Rijssen 2. De derde debutant Raalte 1 won van Goor 2. In de 3e klasse B won Hardenberg 2 van Hardenberg 3. Dalfsen 1 ver sloeg Dalfsen 2, terwijl de grootste overwinning te noteren viel bij Om men 1 tegen Ommen 3 In de 3e klasse C boekte Haaksber gen 2 een forse overwinning op Haaks bergen 3. Delden 2 behaalde een grote overwinning, op Rekken 1, terwijl debutant Winterswijk 2 de punten weghaalde bij Stork 2. Hengelo 3 ver sloeg Hengelo 4 met flinke cijfers. In de 3e klasse D versloeg Esgoo 4 met grote cijfers Esgoo 5. Het Witte Paard 2 won van Boekelo 2, terwijl Favorita 2 gelijk speelde tegen Hen gelo 5. Oldenzaal 2 tegen Oldenzaal 3 bleef voorlopig onbeslist. UITSLAGEN 3e klasse A: Nijverdal 3Nijverdal 2 2' :-5'/s; Holten 1Borne 1 3-5; Rijs sen 2Almelo 5 2-5 v.l.; Goor 2 Raalte 1 3-5. 3e klasse B. Vriezenveen 2De- demsvaart 2 uitgest.; Hardenberg 2 Hardenberg 3 6-2; Dalfsen 1Dalf sen 2 '5,/i-2,/ï; Ommen 1Ommen 3 8-0. 3e klasse C: Haaksbergen 2Haaks bergen 3 7-1; Rekken 1Delden 2 l'/i- 61/?; Stork 2—Winterswijk 2 3-5; Hen gelo 4Hengelo 3 2-6. 3e klasse D. EsgooEsgoo 5 7-1; Het Witte Paard 2Boekelo 2 4Vt- 3Oldenzaal 3Oldenzaal 2 2-2 v.l.; Favorita 2Hengelo 5 4-4 BI. Wit al - Hulz. Boys al Er had deze middag wel meer inge zeten dan een 2-2 gelijkspel. In de beginfase kwam men al op achterstand door een fout van de ver dediging. Dit door een foutieve te rugspeelbal van Schipper op doelman Paalman. Al waren de Hulzense Boys iets sterker aan de bal, toch waren de Blauwwitters niet de mindere. Voor de rust bracht Henk Bronsv-oort de stand op 1-1. Na de thee hetzelf de spelbeeld en na weer een fout in de verdediging, konden de gasten op een 2-1 voorsprong komen. Vlak voor tijd zorgde Bronsvoort voor 2-2. BI. Wit bl - Twenthe bl 0-3 In een voor de rust niet zo beste wedstrijd nam Twenthe een 1-0 voor sprong. Kennelijk waren de Blauw Witters ge- imponeerd door de successen van de Twenthe spelers. Na rust ging het met Blauw wit een stuk beter. Er werd behoorlijk gecombineerd, doch door pech en door niet schieten bleef de stand tot kort voor tijd 1-0, Te ver opdringen werd de Blauw Wit ters noodlottig. Uit een corner werd het 0-2 en één minuut voor tijd werd het bij een snelle doorbraak 0-3. Na rust echter speelden de Blauw witters goed. Dus toch een winstpunt al kwam het dan niet op het score bord. Haarle b2 Bl. Wit b2 0-2 Deze wedstrijd betekende voor b2 een keerpunt. Waren de prestaties en resultaten tot nu toe pover geweest, dit was vergeten, de vorm was er, men vond elkaar kortom het elftal draaide als team. Het resultaat was twee gave doel punten. Houen zo! Bl, Wit cl - N 'dal cl 1-3 Voor rust was de krachtsverhouding in evenwicht. Alhoewel Blauw Wit diverse doelrijpe kansen niet wist te benutten. Direct na rust was het Nijverdal dat door een strafschop een voorsprong nam. Blauw Wit I heeft in de thuiswed strijd tegen rode lantaarndrager Bos winkel I uit Enschede zonder al te veel moeite de beide puntjes gepakt. Het was echter vanaf de aftrap dui delijk dat de gasten graag bereid wa ren om het hatelijke attribuut over te doen want in de eerste 7 a 8 minu ien trokken ze massaal ten aanval en voor het doel van Frans van Gennep ontstonden (mede als gevolg van fout jes van de verdediging) enkele ha chelijke momenten. Bij een van de aanvallen loste de linksbinnen een harde schuiver die- van Gennep met heel veel moeite tot hoekschop verwerkte en enkele momenten later ging een roller- tje uit een scrimmage maar enkele centimeters langs de voor Blauw Wit te goede kant van de linkerpaal. Blauw Wit was gewaarschuwd en liet dit meteen blijken want de gasten werden teruggedrongen op eigen helft en uit goede aanvallen kwamen reële kansen die de inmiddels zwaar versterkte Boswinkel-defensie met nodige geluk onschadelijk wist te ma ken. Het was echter duidelijk dat uit het overwicht succes moest komen en na een half uur zorgde Wilco Dik kers voor 1-0 uit een op maat gege ven voorzet van Henk Aanstoot (2) Twee minuten later moest de Bos winkel doelman al weer naar het net toen Wilco uit een lange bal van z'n broer Gerrit buiten bereik van dc doelman heel beheerst in de rech- terboven-hoek schoot (2-0). Vlak voor rust kreeg H. Aanstoot (2) een „dot" van een kans om de wed strijd te beslissen doch hij schoot van plm. 15 meter voor open doel een half metertje naast. Na de thee liep het minder goed bij Blauw Wit. Het samenspel was geen schaduw van dat van voor dc rust en het plaatsen was veelal zon der meer slecht. Er werd te weinig met overleg gespeeld en veel te veel „gebabbeld". Met nog een kwartier voor de boeg bracht Ab Jansen de stand op 3-0. Dit werd ook de eind stand die „sprekender" zou zijn ge weest als sommige aanvallers niet zo uit waren op een persoonlijk suc cesje. Twee man passeren lukt nog wel eens maar op de derde loopt men stuk. Stand ;n de eerste klasse A: Kloosterhaar 6-10; Vesos 6-10; Drie- nerlo 6-8; D.V.O. 6-7; S-C. Rijssen 6-6;6 Blauw Wit 6-5; Denekamp 5-4; Daarle 6-4; Eversberg 5-3; Boswin kel 6-1. Hierna speelde Blauw Wit vooral op het middenveld zeer slecht. De vechtlust was verdwenen. Nijverdal maakte hiervan dankbaar gebruik én liep uit tot 3-0. In de laatste minuut wist Blauw Wit de eer te redden. Excelsior c2 - Bl. Wit c2 Blauw Wit c2 speelde tegen Excel sior een heel matig partijtje. De in zet was er wel maar 't liep allemaal erg stroef. Na een kwartier waren dc- Rijssenaren reeds uitgelopen tot 5-0 en na de rust schoten ze nog eens 5x raak. Onze jongens deden er nog alles aan om de nul weg te werken maar ook dat lukte zelfs niet. Laten we het houden op volgende keer beter. SVZ Wdl - Bl. Wit dl 4-2 Ondanks het niet opkomen van er kele spelers, zodat er met 10 man moest worden gespeeld, hebben de jongens van Blauw Wit als leeuwen gevochten. Door pech zijn er aan de kant Blauw Wit niet meer dan 2 doelpun ten gevallen, zodat SVZW onver diend met de zege ging strijken. Door beter de man te dekken, op al le ballen lopen en niet te laks te spe len zal het zeker beter gaan, zodat er eindslijk eens een wedstrijd ge wonnen kan worden. Jullie kunnen 't best en daarom moeten jullie door bijten. O De uitslagen van de onderlinge sehaakccmpetit.ie van de schaakver eniging SV „Holten" zijn als volgt Senioren- E. Mol-F. Flantua Vs-Vs, T. Braunius-H. Nijerees 1-0, H. H. J. Slukker-H. van Beek 1-0, J. ten Vel- de-A. J. Jansen 1-0, B. van Beek-G. J. Snippert 1-0. D. van der Knaap- J. W. Middelink 0-1A. J. C. Brands- J. Bellman 1-0. Junioren: D. Meule- man-W. Disseveldt 1-0, D. van Ecck- D. Meuleman Vt-'/s. Nagekomen uitslagen: A. J. Jansen- A. J. C. Brands 0-1. H. van Beek-A. J. Jansen 1-0. Blauw Wit's eerste editie zal het zaterdagmiddag in Denekamp niet gemakkelijk krijgen tegen de grens bewoners die de afgelopen zaterdag met het kleinst, mogelijk verschil (2-1) in Kloosterhaar verloren van de koploper. De gastheren beschikken over een sterk verjongd team dat in deze com petitie al voor enkele verrassingen heeft gezorgd. We achten Beuken kamp en z'n mannen niet kansloos, maar dan zal er fiks aangepakt moe ten worden. De wedstrijd die geleid zal worden door -scheidsrechter Van der Graaf begint om 3.15 uur. Senioren Blauw Wit 2Vroomshoopse Boys з.15 uur. Daarlerveen 3Blauw Wit 4 12.00 u. SVZW 5Blauw Wit 3 1.30 u. Junioren Excelsior A3—Blauw Wit Al 1.30 u. RKSV BlBlauw Wit Bl 3.15 u. Blauw Wit B2SDOL Bl 3.15 u. D.E.S. ClBlauw Wit Cl 2.00 u. Blauw Wit C2—De Zweef C3 2.00 u Blauw Wit Dl—Omhoog Dl 2.00 u. Pupillen SDOL ElBI. Wit El aanvang 10 u. Vertrek 9.15 u. SDOL E2Bl. Wit E2 aanvang 10 vertrek 9.15 u. SDOL E3—Bl. Wit E3 u., vertrek 10.15 u. SDOL E4Bl. Wit E5 aanvang 11 u. vertrek 10.15 u. aanvang De eerste thuiswedstrijd zal de Holtense hockeyers nog lang heu gen. Een gelijk spel is onnodig uit de hand geglipt. De achterhoede stond z'n mannetje; de middenlinie stuwde dapper, maar de voorhoede is nog nauwelijks gevaarlijk: ja en dan hoeft er maar één keer een gat te vallen of je hebt verloren. Na een kwartier stond het 0-1 door een ongelukkig misverstand, waaraan ook het veld schuldig was, maar met het toestromen van nog meer pu bliek groeide de energie van de door snee vaders, die tenminste 10 jaar ou der bleken dan hun tegenstanders. De tweede helft werd ingezet niet goed gespreide aanvallen; de buitens moeten nog wat vaster aan hun lijn geplakt zitten en de binnens tijdig te- i'ug zijn van hun verdedigingsacties. Lochem leek moe gestreden, maar ondanks dat faalde onze schietvaar digheid, ook bij de strafcorners; meer oefenen. Aan de opstelling zal nog moeten worden geschaafd; ook omdat men roorlopig iedereen bij de competi- 'ie wil betrekken moet er gerouleerd worden. Hoe het ook zij, ze gaan vooruit! Ze genieten het voorrecht door goe de scheidsrechters geleid te worden en dit moet leiden tot beter spelin zicht en spelregelkennis. Of nu de oorzaak was gelegen in de omstandigheid dat alle Bl. Wit elf tallen jl. zaterdag „thuis" speelden valt moeilijk te zeggen. Feit is in elk geval dat onze jongens zich op een goede publieke belangstelling mochten verheugen. Dit nu beteken de duidelijk een stimulans voor de Bl. Witters en bleek de sfeer tijdens de wedstrijden uitermate gunstig te beïnvloeden! Een compliment dus aan het adres van de ouders! Houden zo! EI heeft het (ditmaal tegen SOS) wederom niet kunnen redden wegens (laten we het meteen maar zeggen) het volkomen ontbreken van schot vaardigheid in de voorhoede, matheid op het middenveld en een gieterlek- ke verdediging. Kortweg „ploegver- band" geheten. Kon de eerste helft nog met een blanco stand worden af gesloten, uiteindelijk zegevierden de jongens uit Hellendoom, terecht en volkomen verdiend met 0-1. EI is een ploeg dat veel betere re sultaten zou kunnen bereiken wanneer de jongens dit zouden willen! Maar ja, waar haal je willen vandaan als niet rondom het speelveld de ouders staan om je dit toe te roepen????? Wat hiervoor is geschreven over EI kan op gelijke wijze ook van E2 wor den gezegd, met dien verstande dat E2 de wedstrijd tegen SOS E2 met 0-2 uit handen moest geven. Voor de oprechte supporter viel het spel van E2 enorm tegen. Onze mannen stonden als aan de grond vastgeroest en het was triest te zien hoe alle combinaties volkomen misliepen. De overwinning ging derhalve terecht naar Hellendoom. Ook E3 speelde zaterdag niet voor wat het waard was, in de competitie derby tegen Holten. Met name de middenvelders verlieten wat al te gemakkelijk hun post, terwijl de voorhoede wegens het ontbreken van inzet, geen vuist kon maken. In zo'n situatie is de verdediging gedoemd om alle aanvalsgolven op te van gen, hetgeen door keeper Beldman, back Jansen en de toeschietende Re- né Enter dan ook goed werd gedaan. Echter, tegen het constant beukend Holtens geweld gingen de Bl. Wit ters volkomen terecht met 3-2 ten onder. E4, duidelijk gesterkt door de langs de lijn aanwezige moeders, speelde zonder meer een sublieme wedstrijd tegen het als sterk bekend staande SDOL E5. Van aanvang af namen de Bl. Witters het initiatief en lieten over hun bedoelingen geen enkele twijfel bestaan. Met keiharde treffers van de beide spitsen- Kolk man en Stam zegevierde E4 volko men verdiend. Een formidabele wed strijd met elf Holtense uitblinkers!!! Ja, en wat tenslotte te zeggen van de zoveelste monsterzege van E5??? Onder een fijne publieke belangstel ling (altijd een enorme ruggesteun) stuurde dit elftal De Zweef E8, met een nederlaag van niet minder dan 7-1 naar Nijverdal terug!!! Op de uitgemeten passes, geraffineerd opgezette combinaties, slidings en tackles van de Bl. Witters wist De Zweef geen enkel antwoord te ge ven, terwij] de Nijverdallers verdrie tig moesten toestaan dat hun doel het constante mikpunt was van de Blauw Witte aanvalsgolven. E5, een elftal fijn om naar te kijken en meer te leven!! De nachtrit „Nacht om Holten" die van zaterdag op zondag voor het vierde achtereenvolgende jaar door de M.A.C. „De Holterberg" werd ge organiseerd is niet alleen wat het aantal deelnemers betrof, maar ook wat het gezelligheidselement aangaat een zeer geslaagd evenement gewor den. Er verschenen in totaal 88 automo bilisten aan de start bij het clubhuis café „De Bi ester", waarvan de eer ste om precies 9 uur de duisternis van de Holterberg tegemoet ging. De rit bestond uit 2 gedeelten van resp. 60 en circa 30 kilometer en werd ge reden met 'n snelheid van 24 kilome ter per uur. Tussen deze beide gedeelten was er voor elke deelnemer een verplichte pauze van een half uur bij dorpsho tel „Holterman" waar ook de finish was en waar clubvoorzitter D. J. Schooien ver na de kleine uur tjes de uitslag bekend maakte. Voor de eerste prijs van de A en B klasse kon worden gekozen uit een autoradio, een set mistlampen of een set vérstralers. Voorzitter Schooien sprak verder een woord van dank tot clublid Ab Schuppert door wie de nachtrit werd uitgezet, tot de contro leurs in het parcours en tevens tot allen die medewerking verleenden aan het welslagen van deze moeilij ke maar toch wel interessante rit. Alle deelnemers ontvingen als hei* innering een ralleyschild, het em bleem van de organiserende vereni ging en een medaille. Buiten de hoofdprijs waren er rolla des; karbonades etc. te winnen. De prijzen werden in de A-klasse ge wonnen door; 1. G. J. ten Brinke, Rijssen 322 strafpunten, 2. A. Vloedgraven, Nij verdal 382 str.p., 3. Mej. A. Spenke- link, Nijverdal 398 str.p. 4. M. A. Veldhuis, Wijhe 490, 5. W. Klein Vel- derman, Holten 557, 6. W. Wevers, Holten 569, 7. G. Nijenhuis, Colmscha- te 612, 8. J. M. Wansink, Holten 613, 9. Joh. Jansen Holten 624, 10. W. Ol- de Wolbers Almelo 659, 11. H, J, Ool bekkink Holten 689, 12. W, Wiersma Terborg 707, 13. G. W Schooien, Holten 737. B Klasse: 1. W. Lammers Holten 396 strafpun ten, 2. H. Schaap, Holten 406 str.p., 3. J. A. Suchard Holten 407, 4. G. Kolkman Wilp 502. 5. H. G. de Greef Alm en 505. 6. H. J. Du) Holten 507, 7. J. Paalman Haarle 556. De per 1 juli 1973 gestarte Stich ting voor Maatschappelijke Dienst verlening Midden Overijssel heeft per 1 oktobej- J-L bericht ontvangen een zogenaamde A-instelling te zijn geworden. Dit is een direct gevolg van het sa- mengaan van de vier reeds bestaan de stichtingen, te weten de Prot. Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging te Njjver- d»L d? Stichting voor Maatschappe lijk Werk der samenwerkende Pro testantse kerken in Raalte, Wijhe, Heino en Laag Zutphen en de Alge- Het gevoig van deze „promotie" Ook voor het tweede damesvolley balteam van B.A.T.O. is de compe titie weer van start gegaan. Het team dat gevormd wordt door de da mes: Gerda Brands, Titia Heijnen, Diana Mol, Marian van der Ende. Joke Schuppert, Tilly Traanman en Wietske Viet, speelde haar eerste wedstrijd tegen het Njjverdalse SVVN I. In een gelijk opgaande strijd wer den de wedstrijdpunten lussen beide teams verdeeld. In het begin van dc wedstrijd werd er nerveus gespeeicl. maar aan het eind van de wedstrijd toonden beide ploegen hun kwaliteit. Eindstand 2-2. De tweede competitiewedstrijd van B.A.T.O. II is ook reeds gespeeld. Ditmaal was het sterke LEVO II de tegenstandster van het Holtense da mesteam. De B.A.T.O. dames die zich op deze wedstrijd goed hadden voorbereid gingen formidabel van start. Met goed aanvalsspel wist men de eerste set te winnen. Ook gmg men er in de tweede set hard tegen aan. Er werd een voorsprong van 11-6 opgebouwd. De Levo dames, die het BATO team misschien wat hadden onderschat, lieten het er niet bij zitten en sloegen fel terug. Ze wisten de 116 achterstand in te halen en brachten deze tweede set met een klein punten verschil op hun naam. De strijd was nog volledig open. beide ploegen hadden een set gewon nen. De LEVO dames, die nu ster ker speelden dan de Holtense dames, wonnen echter ook de derde set. Er was al langer dan een uur gespeeld, en de conditie ging nu ook een roi spelen. De BATO dames waren na drie sets erg vermoeid, en konden geen voldoende energie opbrengen om de vierde set te winnen, om zodoen de nog een puntje mee naar huis te Setstanden: 15-11; 14-16; 13-15; 8-15. nemen. mene Stichting voor Maatschappelijk Werk in Holten. is, dat vanaf neden voor gediplo meerde gezinsverzorgsters 80 pro cent subsidie wordt ontvangen, ter wijl dit voorheen 70 procent was. Nog duidelijker tekent zich dit af voor de subsidie voor het werk van full-time gezinshelpsters. Hier is het percentage subsidie opgevoerd van 50 tot 80 procent. Het betekent, dat de dagprijs, die f 21,— was, kan wor den teruggebracht op f 16,75. Wat f 4.25 per dag scheelt voor hen, die deze kosten niet kunnen terugvorde ren via bepaalde sociale voorzienin gen. Het feit, dat het ministerie van CRM deze A-erkenning heeft ver leend aan de Stichting voor Maat schappelijke Dienstverlening Midden Overijssel betekent tevens dat een directeur za! kunnen worden be noemd. Inmiddels heeft men reeds tijdelijk een part-time directeur be noemd via de Provinciale Samen- werkings Organen en wel de heer R. Brouwer te Zwolle. Coördinatie zal t.z.t. een zeer belangrijke taak zijn van de nieuw te benoemen di recteur. Voor het personeelsbeleid is een deskundige onmisbaar, eveneens voor kontakten met de overheid e.d. De hoofdgedachte van de fusie is te komen tot een betere dienstverle ning aan de cliënten en mogelijke aanpak van nieuwe werkzaamheden. De nieuwe ontwikkeling zal geen verdere konsekwenties meebrengen wat de vestiging betreft: het bureau blijft gevestigd aan de Joncheerelaan 134 in Nijverdal. Het personeel van de nieuwe stich ting bestaat uit: vijf Maatsch.wer- kers-sters, een hoofdleidster voor de Gezinsverzorging met twaalf leid sters en 63 gezinsverzorgsters-help sters en 226 part-time bejaarden helpsters. Verder vier administratie ve krachten, waarvan twee part time. Het bestuur wordt gevormd door de heren A. Maatman, Hellendoom, voorzitter: W. W. Proper. Heino, se cretaris; B. J. W. F. Hengstman, Nijverdal, penningmeester: W. Ham ming, Nijverdal; G. Schutten. Nij verdal; ds. C. C. Addink, Holten; J. A. Schuppert, Holten en F. Wind. Wijhe.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5