Strijd in de raad over in- voering toeristenbelasting Raad wil beperkte snelheid bij kruispunt Dijkerhoek Wie heeft er gelijk Wie krijgt de zevenhonderdduizend gulden en waarvoor r Invoerkeurloon voor Enkco verlaagd Er komt een medische sportkeuring NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Een bank die je helpt groot te worden Extra uitkering Te hoog Redelijk Burg. Mr. Enklaar mag grond kopen in De Haar Invoering of voorstel Vaderschap Eerlijke belasting Kronkels Politiek spel Vrijdag 19 oktober 197Ó 3 Kredieten De raad verleende de volgende credieten: Leer- en hulpmiddelen Haarsohool f 2600.verbouwing wo ning Dijkerhoek (aanvullend) f 2567,14, verlichting Duistere Steeg 14.800.subsidie Medische Sport keuring 2656. De heer Wiggers (AR) zou de ver lichting wiLlen doortrekken tot de Fazantenweg, omdat de Duistere Steeg inderdaad zeer duister is en de heer Westerik (CH) wilde vanaf de overweg doorgaan naar de Rijs- senseweg. moet een nauwe band zijn met de kosten en degenen die daar gebruik van maken. Hij heeft er begrip voor dat men deze zaak af moet bou wen. ,Ik kan dat niet bewijzen, maar 3Vs ct is nog te hoog". De heer Nijkamp zei te hopen, dat er straks wel cijfers op tafel komen, die nu nog ontbreken en dat er een we zenlijk verband zal zijn tussen het ge bruik en de kosten, die daaraan voor de keuringsdienst zijn verbonden. De cijfers van Almelo op de door B. en W. overgelegde lijst, waaruit een in dicatie kan worden getrokken, zijn niet juist en berusten op een misver stand. Zij hebben betrekking op het gewone keurloon en niet op het in- voerkeurloon. Men heeft daar ook een staffeltarief. De heer Westerik (CH) sprak de hoop uit dat goed overleg tot resul taat leidt en de heer Kaan, sprak als zijn mening uit „Als de cijfers niet juist zijn is dat geen basis voor een goed beleid". De heer Nijkamp (AR) verklaarde nog cijfers te verwachten over een redelijke verhouding tussen diensten en lasten. ,.Dat is nu niet aan de orde. XI is bezig met een verhaal, dat in de cember pas aan de orde komt. U zit hier als raadslid en 't doet niet terzake wat u weet uit andere hoof den. U moet zich bepalen tot een stemmotivering. Achter Almelo zet ik een vraagteken, maar momenteel is dat niet aan de orde" zei de bur gemeester naar aanleiding van de opmerking van de heer Nijkamp. Warenmarkt De seizoenwarenmarkt zal het vol gend jaar beginnen op 1 maart en eindigen op de eerste vrijdag van november, aldus besloot de raad, nadat een verzoek van een aan tal marktkooplieden-standplaatshou- ders was afgewezen om nu al door te gaan in de winter. Op een vraag van de heer Westerik (CH) of dit jaar daar al niet mee begonnen kan worden, antwoordden de heer Wiggers (AR) (lid van) en wethouder Rietberg (voorzitter van de Marktcommissie), dat advies is ingewonnen van de heer Böhnke, hoofdbestuurslid van de Centrale Vereniging voor de Ambulante Han del, het loopt nu goed en het is de vraag of men het al waar kan ma ken. Men moet nog de nodige zorg vuldigheid betrachten", aldus de wethouder. De voorzitter zei dat het ook tech nisch - niet uitvoerbaar is omdat ged. Staten het besluit eerst moeten goedkeuren. Er is een NMB-kantoor te Holten, Oranjestraat 9. Tel. 05483 - 14 69. De gemeenteraad heeft maandagavond in een langdurige en vaak heftige discussie besloten tot invoering van een toe ristenbelasting met ingang van het volgend jaar. Met uit zondering van de PvdA-fractie, die op grond van de tarief stelling tegenstemde, schaarde de raad zich achter het voor stel van b. en w., waarbij de opbrengst van deze belasting geraamd wordt op rond 67000, meer uit deze belasting was geko men, dan het thans door B. en W. geraamde bedrag ad f 67.000. De heer Nykamp wees er verder nog op, dat Holten in de zOmer een dubbel aantal inwoners heeft. Hij zou het zeer op prys stellen, als het col lege by de Vereniging van Ned. Ge meenten stappen zou willen doen om een extra uitkering uit het ge meentefonds te krijgen of althans de discussie daarover op gang te bren gen. Het is wenselyk de recreatie gemeenten op een niveau te brengen, dat zij de taken kunnen vervullen, die nu eigenlijk te zwaar zyn, zodat er voor de recreant zodanige voor zieningen kunnen worden getroffen, dat hij waar voor zyn geld krijgt. De burgemeester verklaarde veel te voelen voor de suggestie van de heer Nijkamp. Er zyn gemeenten, welke in aanmerking komen voor een zogènaamde verfijning. Ook de heer Kaan (PvdA) stelde zich achter het voorstel van de hr. Nijkamp. De opmerking, dat Hol ten redelijk is met haar tarief, kon hij echter niet onderschrijven. ,,Ik zie in de hele opsomming van B. en W. nergens een hoger bedrag voor zomerhuisjes dan f 75.Markelo vraagt f 25..Er zijn gemeenten met f 115.f 50.f 75.en f 25. Wij zitten met f 150.aan de hoge kant", aldus de heer Kaan, die er voor pleitte de tarieven drastisch te verlagen en deze nog eens met de on dernemers te bespreken. De heer Van Schooten (BP) vindt de toeristenbelasting rechtvaardig. „Onze kleine gemeente staat voor hoge kosten". Hij vond het fout, dat de financiële commissie niet bij het onderhoud met de ondernemers is betrokken. ,,Dat is primair een zaak van B. en W.", verklaarde de burgemees ter. „De heer Kaan meent, dat de sociaal zwakkeren getroffen worden", zei de burgemeester. „De tarieven zijn gerelateerd aan de woonforen- senbelasting. Wij hadden eigenlijk 50 ct per overnachting moeten vragen, maar dat vonden we te hoog, daar om is het 35 ct geworden. Die rela tie kunnen wij niet veronachtzamen. Er mag geen al te grote discrepan tie bestaan tussen de forensen- en de toeristenbelasting". Naar aanleiding van het voorstel van' de heer Kaan om met een nieuw voorstel te komen zei de bur gemeester „Wij menen de tarieven, zorgvuldig te hebben bekeken. Ze zijn redelijk. Wij hebben met de onderne mers om de tafel gezeten en hen al- is gelegenheid geboden om hun bezwaren kenbaar te maken. Er is slechts één reactie öp gekomen. In ons voorstel hebben wij gezegd dat er een heleboel uitgaven uit deze ge richte belasting moeten komen. We zullen wel proberen een zogenaamde „verfijning" te krijgen van de uitke ring uit het gemeentefonds. Nadat de heren Westerik (CH) en Nykamp (AR) nog hadden gewezen op de hoge kosten van de vergroting van het zwembad er zijn zomers zoveel mensen dat de badmeester het niet meer kan overzien en nog gewezen was op de redelijkheid van de bijdragen, werden de ingekomen stukken (telegram en brief) voor kennisgeving aangenomen, met de stemmen van de PvdA-leden Kaan, Meerman en Van der Horst tegen en werd tenslotte het voorstel van B. en W. tot invoering van een toeristenbe lasting aanvaard waarbij dezelfde le den tegen stemden. stel om hel raadsbesluit in te trek ken. e De heer Westerik (CH) betreurt het, dat Vaessen-Schoemaker en Co naar Goor gaan en de heer Kaan (PvdA) wilde weten of de houdinS van G.S. de oorzaak is, dat de plan nen om in Holten tc bouwen niet doorgaan. Bij de ingekomen stukken had de burgemeester, mr. W. H. Enklaar, al medegedeeld, dat een telegram was ingekomen van de Recron (Recreatie Ondernemers Nederland) en een brief van de Holtenes ondernemers van logiesverstrekkende bedrijven met verzoek om uitstel van de behande ling der toeristenbelasting. Ook telefonisch was hem nog om uitstel ver zocht. Teruggrijpend op brief, telegram en telefoon wees de burgemeester er op, dat de toeristenbelasting vanaf januari van dit jaar gemeengoed voor het college van b. en w. is geworden. Bij het onderhoud, dat men met de ondernemers heeft gehad, zijn nogal wat bezwaren naar voren gebracht. „Wij hebben toen beloofd deze zaak niet eerder dan in september in de raad te zullen brengen"," aldus mr. Enklaar. Hij zag in de brief en het telegram helemaal geen reden het voorstel niet in behandeling te nemen- ting zijn. Daar had zij B. en W. niet voor nodig gehad", aldus wethouder Rietberg. men. De heer Westerik (CH) vindt dat. het geheel bijzonder goed opgesteld is, in tegenstelling met het ingezon den bezwaarschrift, en dat met deze belasting de voorzieningen, welke tot nu toe uit de algemene dienst be taald zijn, kunnen worden bestreden. Hij vindt het een eerlijke en goede belasting. Mensen, die een jaarplaats huren met een caravan, verhuren die caravan ook. Dat is iets wat de heer Kaan over het hoofd ziet. „Ik vind de tarieven in vergelijking met andere gerrieenten, alleszins rede lijk", aldus de heer Westerik. De heer Nijkamp (AR) kon zich in grote lijnen aansluiten bij de woor den van de heer Westerik. „Aan het goed functioneren van het tarief zit eep heleboel vast. Door de wijze van inning is een schrikbeeld heel goed weggenomen. De heer Nijkamp vond het jammer, dat het niet mogelijk is de dagrecreanten te belasten. Hij had er begrip voor, dat het betrek ken van hen in de belasting erg moeilijk is. Men moet deze ï'etribu- tie zo redelijk mogelijk verdelen over hen die gebruik maken van de re creatiemogelijkheden. Persoonlijk had de heer Nijkamp gehoopt, dat er Wethouder Ten Berge (Gem. Bel.) wilde nog niets beloven. Het kost f 20.000.meer. „De parkeerplaats bij het sportveldencomplex is nog niet afgewerkt", zei de heer Weste rik „wat gebeurt er aan? De wethou der kon hem er nog geen uitsluitsel over geven. De heer Vlogtman (Gem. Bel.) wil de weten of subsidiëring wel zeker is, maar die zekerheid kon de voor zitter hem niet geyen. Wethouder Ten Berge zei nog, dat eerst de weg opgeknapt wordt, voor dat de. leidingen voor de verlichting kunnen worden aangelegd. Goedkeuringsbeleid G.S. Op de schriftelijke vragen van de heer Westerik (CH), wat de reden is van de. niet-goedkeuring verkoop gronden Industrieterrein en welke stappen B. en W. hebben onderno men, deelde de burgemeester mee, dat de goedkeuring voor Arfman cn Meinders spoedig zal afkomen. Ge deputeerde Staten hebben bezwaar tegen de afname van grond door Vaessen-Schoemaker en Co. tegen de voorlopige prys van f 17,50 per m2. Een hectare zou direct worden afgenomen, de rest binnen tien jaar. G.S. zyn van oordeel, dat het over tien jaar de vraag is of die prys dan wel kostendekkend is- V.S. en Co hebben afgezien van de koop. In een volgende vergadering komt een voor- De heer Kaan (PvdA) vroeg meer te doen bij G.S. „Het gaat om een stuk werkgelegenheid en dat is een belangrijk punt". „Wij hebben zware ijzers in het vuur gehad. De voor waarde 10 jaar optie vormde voor G.S. geen basis. Zij hebben er echter wel snel aan gewerkt. Er is iedere week met G.S. gebeld. Vaessen- Schoemaker en Co willen niets liever dan in Holten blijven", antwoordde de burgemeester. 700.000 - gulden „Hoeveel krijgt Holten van de f 700.00.gulden, die door G.S. in het vooruitzicht zijn gesteld en „maatschappelijk stagnerend", wat is dat had de heer Van Schooten (BP) aan B. en W. gevraagd. De burgemeester las een brief voor w^lke staatssecretaris van CRM aan Ged. Staten geschreven heeft. Hier uit blijkt, dat dit bedrag beschikbaar is uit hoofde van een bijzonder regio naal welzijnbeleid van de regering en dat dit ten goede kan komen aan de ruilverkaveling Holten-Markelo, dat als een maatschappelijk stagnerend gebied wordt aangemerkt. Het is be doeld voor de invoering van voorzie ningen op maatschappelijk terrein en er bestaan in principe geen be zwaren om het in omliggende ge- .ijieenten-aan te wenden. G.S. vrageji een globaal beleidsplan, waarbij de inïpraèk"v'a'n de bevolking" vart" groot belang wordt geacht voor aansluiten de werkgelegenheid. Er zal een ad vies moeten worden uitgebracht door de commissie voor de stimuleringsge bieden. „Het is dus nog niet bekend wie het krijgt. Er vindt nog overleg plaats en we zullen nog maar even moeten wachten" was het antwoord van de burgemeester. „Er is nog f 1.550.000.doqr G.S. in reserve gehouden voor andere stimuleringsge bieden, bleek nog uit de brief. „Het praatje dat het voor de bouw van de sporthal bestemd was is een „dooie mus" gebleken, merkte de burgemeester nog op, waarmee hij deze „bewogen" raadsvergadering sloot. Burgemeester Enklaar zegt, dat het vaderschap van het voorstel by de raad ligt. Het was een besluit, dat ons heel slecht op de maag lag. „Ik heb toen gezegd, als het in de Tweede Kamer was gebeurd, dan was daar de kabinetskwestie gesteld. Besloten werd invoering in princi pe in 1973. Wij hebben toen ge zegd, dat kan niet er zijn al teveel afspraken gemaakt dat moet 1974 worden. Ik vind het sneu, dat dat vaderschap nu door enkele leden wordt ontkend". De heer Wiggers (AR) zegt, dat de heer Kaan in het fractieberaad van de Prot. Chr. fracties, als tegenpres tatie voor het niet meegaan met het voorstel de wegen- en rioolbelasting te verhogen, heeft toegestemd in een toeristenbelasting. De heer Kaan (PvdA): „Ik ben helemaal niet bij dat fractieberaad geweest". De heer Nijkamp (AR) merkt nog op „Wij zijn toch geen kleine kinderen. In de begrotingsver gadering hebben wij elkaar gevonden over de dekking wegens het niet doorgaan van de rioolbelasting. U heeft toen gezegd om met een voor stel over de toeristenbelasting te ko men". De heer Kaan antwoordt hierop, dat die dekking is gevonden in de verhoging van de forensenbelasting. De voorzitter wijst er nog op, dat hij toen gewezen heeft op de uitbrei ding van het gemeentehuis en dat daarvoor geen dekkingsmiddelen aan wezig waren. De heer Meerman (PvdA): „Daar staat niets van in de notulen". De voorzitter is van mening, dat het een verwarde discussie wordt, als het. dat al niet is. Nadat de heer Nijkamp (AR) de vraag van de heer Vlogtman (Gem. Bel.), dat in principe tot invoering van een toeristenbelasting besloten is, bevestigend heeft beantwoord en de heer Van Schooten heeft ver klaard, het. volledig met de prot. chr. fractie eens te zijn, wordt het voorstel in nadere beschouwing geno- De heer Nijkamp, de notulen cite rend, leest daaruit, dat de raad in principe heeft besloten tot. invoering van een toeristenbelasting, terwijl de heer Kaan daar vervolgens in leest, dat de raad besloten heeft om B. en W. uit te nodigen met een voor stel te komen. Wethouder Rietberg wijst er op, dat de heer Meerman heeft gezegd „Nu is het ons duidelijk, dat de kleine man de dupe wordt. De PvdA had andere wegen kunnen bewandelen om er achter te komen wat de con sequentie van een dergelijke belas- Bij de bespreking van de verkeersveiligheid in Dijkerhoek, waarover de Rijkspolitie een rapport heeft uitgebracht, dat bij de stukken ter inzage lag, zei de heer Vlogtman (gem. bel.) maandag avond in de raad, dat hij het in grote lijnen eens was met de inhoud van het rapport. Hij acht echter een snelheidsbeperking ter plaatse gewenst. Zonder een snelheidsbeperking vond de heer Vlogtman zelfs de kans groot dat men op de aan te brengen verkeersgeleiders rijdt met alle gevolgen van dien. Hij was bang, dat het aanbrengen van' de verkeersgeleiders nog geruime tijd in beslag zal nemen en dat er zelfs nog een rijbaan bij moet komen. „Snelheidsbeperking is een beveiliging, die er zo snel mogelijk moet komen. Het is zo af en toe een chaos, sinds er door het ingebruiknemen van de nieuwe E-8 meer ruimte is gekomen. Ik heb de indruk, dat ook de controle sterk is verminderd" zei de heer Vlogtman nog. Wethouder Rietberg verklaarde nog, dat Vaessen-Schoemaker en Co voJ- doende tijdig industrieterrein hebben aangevraagd. De gemeente had geen grond. Het is niet alleen de niet-goed keuring dat het zo gelopc-n is. De heer Nijkamp (AR): „De PvdA moet zich nu in alle bochten en kronkels wringen om er af te ko men". De heer Kaan (kwaad)„Mijnheer de voorzitter, ik maak bezwaar te gen die kronkels". Ook de heer Westerik (CH) wijst er nog ééns op, dat de heer Kaan achtergrondinformaties had kunnen krijgen. ,,U heeft B. en W. ook uitge nodigd. Ik begrijp het niet en ik be treur het ook". De heer Kaan (PvdA), die als eer ste het woord voerde, kantte zich te gen het voorstel en was het niet eens met de opvatting van B. en W„ dat de i-aad zich op 16 januari j.l. heeft uitgesproken -voor* de «uitvoering van een toeristenbelasting. De ratid* .heeft .zich in d<g .fjijapciële^^cprnmis- s'ie in' dezelfde "geest uitgelaten èn'ia niet tot een ander idee gekomen. Sprekende over de tarieven, wees hij er op, dat zijn fractie zich in het verleden op het standpunt heeft ge steld, dat deze belasting de personen treft met de kleinste beurs.- uok B. en W. zijn altijd tegen geweest en hebben de boot altijd afgehouden. Uit het voorste] blijkt, dat de klei ne man het meest gepakt wordt. B. en W. willen de zomerhuisjes "belas ten met f 150.per jaar. Dat wilt u ook hebben van een caravan. Dat beT tekent, dat de man, die een stand plaats moet huren voor f 350.nog eens wordt belast met. 150.extra. Ook de man met, een kleine caravan waar hij altijd voor gespaard heeft, moet een flinke bijdrage leveren en ook de pensions worden in de belas ting betrokken. Dat was onze angst. Daar hebben wij altijd voor gewaar schuwd", aldus de heer Kaan. De heer Westerik (CH) reageerde direct vrij scherp op de woorden van de heer Kaan. ,Ik heb er bijzonder veel moeite mee, dat de heer Kaan zich zo opstelt. Hoe is het in de no tulen gekomen? Omdat de hele raad er voor gestemd heeft. Als u tegen die belasting bent, hoe kunt u dan B. en W. uitnodigen met een voor stel te komen? Ik vindt. dat. hier een politiek spel gespeeld wordt, dat ik var. de PvdA niet had verwacht". De heer Rietberg (CH) was blij, dat zo snel op deze zaak is ingespron gen en zijn partijgenoot de heer Wes terik meende, dat men tussen de re gels door kan lezen, dat het één niet zonder het ander kan. Wat de controle betreft, het korps Rijkspoli tie is onderbemand. De snelheidsbe perking staat niet in het rapport, maar hij zou die liever nu reeds wil len hebben. Kluitje in 't riet Daar staat men niet afwijzend tegen een verbetering van de situatie. Hij hoopt van Rijkswaterstaat een gun stig bericht te ontvangen, maar men heelt nog niet gereageerd. Alle ver boden waarop geen controle wordt uitgeoefend, werken frustrerend. Rijkswaterstaat heeft over deze kwestie meegedacht. De voorzitter zegde toe contact te zullen opnemen met Rijkswaterstaat. Wethouder Riet berg (CH) deelde nog mede, dat in B. en W. ook reeds de snelheidsbe perking was besproken en de heer reeds af en wilde de vergadering verlaten om het de raad gemakkelij ker te maken zijn verzoek te bespre ken. „Ik vind het eleganter, dat ik er niet bij ben, al lees ik morgen toch wel in de krant wat u gezegd heeft". Holten krijgt een stichting voor de Medische Sportkeuring. De raad heeft besloten een subsidie te verlenen van f 2.656.- voor de aankoop van de benodigde medische apparatuur welke ook voor meerdere doeleinden kan worden gebruikt. De burgemeester noemde het een goede naak. De gemeente-arts heeft zijn advies ge geven en is het er mee eens. „Er zyn machines onderweg en daar had men in Holten geen plaats voor. Die ruimte heeft men ïn Goor wel gevonden. Men zal nog wel weer optie vragen", verklaarde de burge meester. De heer Kaan reageerde hierop, met er op te wijzen, dat de raad j zich niet voor invoering van een toe- ristenbelasting heeft uilgesproken, j Nadat de verhoging van de wegen- en rioolbelasting was afgestemd heeft de raad B. en W. verzocht met een voorstel te komen. „Ik probeer geen vuile zaakjes te verkopen", aldus de heer Kaan met verhefing van stem.. De voorzitter verklaarde zeer ver baast te zijn over het standpunt, dat de heer Kaan in de financiële com missie heeft ingenomen. „Ik vindt dat ongelofelijk. Het is voor ons een volkomen vrijblijvende zaak". De heer Bosschers (CH) wees er op, dat deze zaak reeds eerder is be sproken en dat de raad toen met een kluitje in 't riet gestuurd is. Als voorbeeld noemde hij het verzoek om invoering van een maximum snel heid op de parallelwegen, waar rijks waterstaat niet op in wil gaan. „Zou daar nu niets aan te doen zijn", vroeg de heer Bosschers zich af. De burgemeester had al gezegd, dat op zijn verzoek de groepscomman dant in Holten en de commandant van de Verkeersgroep de verkeers veiligheid met een deskundige van Rijkswaterstaat hadden besproken. De heel" Meerman (PvdA) vond het niet noodzakelijk, dat de burge meester wegging". De verkoop vindt toch plaats op basis van de gewone gang van zaken", zei hy. Rietberg, aan wie de burgemeester de behandeling al in handen had ge geven, constateerde dat de raad er inderdaad geen behoefte aan had dat deze zich verwijderde. Toen 't voor stel aangenomen was constateerde hij met vreugde, dat de burgemeester en -zijn vrouw de beslissing genomen hadden om na zijn pensionering in Holten te blijven wonen. „Ik hoop, dat u straks nog lang burgemeester m ruste zult mogen zijn en wens u een goede woning". Mr. Enklaar dankte de raad voor zijn besluit en zei te hopen zijn opvol ger niet voor de voeten te zullen lopen. Verbetering netspanning Van de heer G. J. Ulfman, Dijker hoek 31', werd een strook grond van 18 m2 gekocht voor de billijke prijs van f 36 ten behoeve van de bouw van een hoogspannings-transformator- huisje aan de Oude Deventerweg voor verbetei-ing van de netspanning in Dijkerhoek. Bij de vaststelling van de huurver hoging voor de woning Dijkerhoek 31, waarvan de verbouwing in no vember 1972 is gereed gekomen, vroeg de heer Meerman (PvdA), on der meer, waarom die huurverho ging nu pas aan de orde kwam. „Dat is een kwestie van afreke ning met de aannemers", verklaar de de burgemeester. Invoerkeurloon Bij de bespreking van het voorstel om het invoerkeurloon voor de Enk- co van 1 oktober tot 1 januari 1974 van 6 ct. op 3' ct. te brengen, ver klaarde de burgemeester, dat de hoeveelheid vlees ingrijpend hoger is geworden bij de grootste invoer- derds. Per januari willen B. en W. de tarieven opnieuw bekijken. Dit is de Enkco medegedeeld. Het speet hem, dat er niet in juni een gesprek geweest is. De heer Nijkamp (AR) sprak er zijn voldoening over uit. dat er overleg heeft plaats gevonden. Naar zijn gedachten zal deze prijs worden ge continueerd. De raad heeft z.i. tot taak te bevorderen, dat bedrijven zich gezond kunnen ontplooien. De dien sten keuring en invoerkeuring zijn teveel met elkaar verweven. De heer Nijkamp vindt dat irreëel. Er Naar aanleiding van schriftelijke vragen van de heer Bosschers over ondermeer de slechte staat van de Schoolweg in Dijkerhoek en de ver lichting, deelde de burgemeester me de, dat het college spoedig komt met een voorstel. De reconstructie kon nog niet worden uitgevoerd en ook de verlichting niet, omdat hel tracé van de gasbuizen nog niet be kend is. De afrit Beumersteeg-Espe- lodijk vinden B. en W. niet gevaar lijker dan andere kruisingen. Op een vraag van de heer Bos schers of niet spoedig met de School weg begonnen kan worden, antwoord de wethouder Ten Berge (Gem. Bel.) dat donderdag (18 oktober) wordt be gonnen. De burgemeester: „Wij wachten nog op subsidie en proberen dat te bespoedigen". Van Schooten (BP), wilde nu al op het invoeren van een aftellende snel heid bij Rijkswaterstaat aandringen, hetgeen de burgemeester de opmer king ontlokte, dat men dit probleem niet zo maar uit de losse hand kan oplossen. Afbreken schuurtje De voorzitter deelde mede, dat aan de heer Huzeh is bericht, dat de ze een clandestien gebouwd schuurtje moet afbreken. Deze vraagt uitstel. Het verzoek werd ter fine van ad vies in handen gesteld van B. en W. Grondverkoop burgemeester De raad besliste gunstig op het verzoek van burgemeester mr. W. H. Enklaar, om aan de Houtweg in het bestemmingsplan „De Haar" een bouwterrein te mogen kopen ter grootte van 660 m2 voor de prijs van f 24.000.—. Mr. Enklaar deed de ambtsketen

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3