Spaarpotje maken? UITGENODIGD Zes jonge kunstenaars tonen a.k.i. eindexamenwerk Goedkoper naar Duitsland U wordt.... „Anonieme kunstenaars uit een verre wereld" Steun uit Rijkskas bij woningverbetering Explosieve lees-somer Uitleencijfers Prov. Biblio- cenftrale West-Overijssel sterk gestegen WAAR GAAN WE HEEN? een hulp in de huishouding Nuchtere stierkalveren Dit is het blad voor uw familieberichten BOS Akkoord, maar dan met rente bij de ABN 5% Spaardeposito Drie maanden opzegging. 514% Spaardeposito Zes maanden opzegging. 7% Spaardeposito Twee jaren opzegging. 7V4% Spaardeposito met oplopende rente. 7Vs>% Looptijd twee tot vier jaar. Bij opname in het 7V4% Spaardeposito Twee jaar vast. 7Va% Spaardeposito Drie jaar vast. 8% Spaardeposito Vijf jaar vast. Algemene Bank Nederland Wat modieus is kunt u niet afkijken van andere vrouwen Omdat het voor iedere vrouw iets anders betekent. Markt Rijssen In de muntentoren te Deventer Sociaal toerisme wint terrein DE RENTE... in museum Hoorn Westfriese knipsels Vrijdag 19 oktober 1973 2 Reira* heeft een broertje (In plaats van kaarten) Jurjen Paul Wllmtr Wim Geerts Eri Geerts-Buigholl Assendelft, 10 oktober 1973 Saenredamstraat 18 Enige kennisgeving Verloofd: Mini Koopman Robert A. Klincke Londen, 13 oktober 1973 Gelegenheid tot feliciteren op zaterdag 27 oktober a.s. van 16.30 tot 18.00 uur in Dorpshotel Holterman te Holten. Oktober 1973 Holten, Burg. v. d. Borchstraat 43 Mitcham. 17 Westmorland Way DANKBETUIGING Aan allen, die op welke wijze dan ook. hun medeleven i hebben betoond bij het plotseling overlijden van onze i lieve GERT geven u kennis van hu„ betuigen w,j onze oprechte dank. voornemen in het huwelijk j In het bijzonder danken wij ds. C. C. Addink, personeel, te treden op maandag 29 1 oudercommissie en kinderen der O.L. School en het per- oktober 1973 ten gemeente- soneel van de Zondagsschool „Dijkerhoek". huize te Holten. medeleven heeft ons gesterkt en goed gedaan. Henk Derkstn Gtrda Roeterdink Holten, oktober 1973 Gaardenstraat 24 Kolweg 62 Toekomstig adres: Kolweg 62. Receptie van 4.00-5.30 uur in Hotel Vosman", Oranje straat 38. Henk Podt en Hcndrikje Elbersen hebben de eer u, mede na mens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op woensdag 24 oktober a.s. om 10.30 uur in het gemeen tehuis te Holten. Kerkelijke bevestiging en inzegening om 11.00 uur in de Ned. Hervormde Kerk te Holten door de weleerwaar de heer Ds. C. C. Addink. Holten, oktober 1973 Borkeld 88 Neerdorp 37 Toekomstig adres: Neerdorp 37 Receptie van 15.15 tot 16.30 uur in hotel Müller, Deven- terweg te Holten. Gerrit Grave Gerry Rensen geven u kennis van him voornemen in het huwelijk te treden op donderdag 13 oktober 1973, om 14.00 uur in het gemeentehuis te Schalkhaar. Colmschate, Stationsweg 24 Holten, Espelo 79 Receptie van 15.30 tot 17.30 uur in Hotel „de Linde boom" te Schalkhaar. Toekomstig adres per eind nov.: Alferdinkweg 2, te Schalkhaar. (In plaaits van kaarten) Op vrijdag 26 okt. a.s. hopen wij met onze kin deren en kleinkind ons uitgesteld 25-jnrig huwe lijksfeest te vieren. E. Stevens J. A. K. Stevens- Scheperboer. Loo 91. Bathmen. okt. 1973 Receptie van 2 4 uur in zaai „Braakheicke" te Bathmen. Holten, oktober 1973 Dijkerhoek 94 Familie Bluminlc D an kb etui ging Langs deze weg aan allen mijn aller hartelijkste dank voor de enorme belangstelling en attenties tij dens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij thuiskomst. Johan van Geenihuizen. Dames en herenkapper. GEVRAAGD voor 1 of meer ochtenden per week door Mevr. R. M. Vogel- v. d. Veer Churchillstraat 67 - Tel. 2334 GEVRAAGD: voor de mesterij H. J. BERENDSEN Markelo - Tel. 05731-344 Op 27 okt. hopen wij met onze dochters ons 25-jarig huwelijk te herdenken. Gelegenheid tot felicite ren vrijdag 2 nov. na half acht in zaal „de Linde", Cranenburgsestraat 33, Groesbeek. G. J. Baltus H. J. Baltus Groesbeek. okt. 1973 Ericastraat 30 Dankbetuiging Voor de vele felicitaties, bloemen en cadeaus die wij ter gelegenheid van ons huwelijk hebben ontvangen, zeggen wij bij deze aan allen heel hartelijk dank. E. Müller B. G. MüllerStevens Holten, oktober 1973 A. Jansenstraat 13 Voor de vele blijken van belangstelling, felicitaties, bloemen en cadeaus, welke wij ter gelegenheid van ons huwelijk mochten ont vangen, zeggen wij u har. teJijk dank. Henk en Joke ten Velde- Goorman Barchem, oktober 1973 Bremstraat 24 Op vriejdag 26 oktober bint oonze ole leu J. H. Kalfsterman en G. Kalfsterman- Huzan 25 jaor trouwd. Wie bint bliej dewwe det met kunt maakn want vuu 25 jaor waw d'r ok nit biej. biej. Wiej hopt dal snom- dags van 17 - 19 uu ge zellig druk word in Amecitia. biej oons in Hooltn. De wichter: Herman - Gerry Hooltn, oktober 1973 Gaardenstraat 57 Dankbetuiging Voor de vele bewijzen van i deelneming ondervonden oij het plotseling o verlij - jden van onze lieve ALLARD :eggen wij bij deze aan j allen onze oprechte dank. Fam. Van Bruggen Holten, okt. 1973 Kerkstraat 10 Speciaals*** ta Smyrna Soedan Breiwol en alle andere handwerken HANDWenXBUH bereweeweg 3f Telefoon 1981 4^2% Spaarboekje/Spaarrekening Direct beschikbaar 2.500,-; één maand opzegging voor hogere bedragen. Spaardeposito Twaalf maanden opzegging. I /2./0 derde jaar over de gehele looptijd 7%%. Bij opname in het vierde jaar over de looptijd langer dan drie jaar 71/2°/o. Bij opname na vier jaar over het laatste loopjaar 7%%. 73/4% Spaardeposito Vier jaar vast. Jeugdsparen met de Zilvervloot: 6% een premie van 10% over inleg en rente. U bent welkom bij de HOLTEN - DORPSSTRAAT 24 - TELEFOON 1571 - 1591 Het woordje MODIEUS heeft ook voor u een geheel eigen, persoonlijke inhoud. Om die te ontdekken, moet u kunnen kiezen uit een brede, gevariëerde kollektie. Zoals bij ons. Wip gerust bij ons binnen! Ga lekker grasduinen in MODE, die ORIGINEEL en EXCLUSIEF is! GOED GEKLEED GAAN onderstreept nog eens extra uw persoonlijkheid! ZIET ONZE COLLECTIE MANTELS - COATS JAPONNEN ROKKEN e BLOUSES F'ANTALONS BONNETERIE ENZ. Voor MODE-ADVIEZEN daarom: Modecentrum Wonnink Advertenties in het Holtens Nieuwsblad worden ge-iezen en her-lezen Ja, u wordt uitgenodigd. Om eens ■amen te praten met andere gemeen teleden over een kant van ons ge loofsleven. En wel over deze vraag: Wat mogen we volgens de bijbel verwachten van God in LEVEN en DOOD? Waarom dit onderwerp? Velen hebben tegenwoordig het ge voel, dat het in de kerk alleen maar gaat over het LEVEN, DIT leven, DEZE aarde, DEZE wereld. Woorden als HIERNAMAALS, HE MEL, ZIELEHEIL, je hóórt ze bijna niet meer. Veien trekken daaruit de conclusie: bestaat er dan nog wel zoiets als een hemel, is GOD dan wel trouw in le ven en DOOD, hoe ZIT het met de gouden poorten van het nieuwe Je ruzalem, waar we vroeger van zon gen. Nu reeds moeten we zeggen: natuur lijk WEL. Maar hoe dan? En wat STAAT er dan precies in de bijbel. Een dominee, dr. Th. Frederiks, heeft dat in een GESPREKSBOEK JE op een rijtje gezet. Je zou kun nen zeggen: hij gaat met zijn lezers een gesprek aan over de GOD DER LEVENDEN. Dat boekje willen wij gebruiken om u gemeenteleden en belangstellen den te laten praten over deze kant van het geloven. DOET U MEE? VUL DAN HET INLEGVEL IN. in Herv. Holten waarop datum, plaats in de verschillende buurten van on ze gemeente staan, of bel één der commissieleden. De commissie voor het vormingswerk van onze gemeen te (bestaande uit mevr. W. Rull- mann-Teunis, de heer E, Markvoort, de heer H. Rietberg, de heer J. Ulf- man en as. P. Lugtigheid. allen ker- keraadsjeden) acht het van groot be lang, dat dit gesprek door de helf gemeente slaagt. We zijn er geluk kig in geslaagd een tiental mensen bereid te vinden aan die verschil lende kringen de inhoud van het boekje over te dragen en wal leiding te geven, aan het gesprek dat u sa men voert. Is het niet volkomen vanzelfspre Aangevoerd: 225 varkens. Prijzen per stuk. 224 biggen van f 112 tot f 20 per stuk. 1 zeug. Algemeen overzicht: Handel: rustig met dalende prijzen. kend, dat wij in de drukte van onze maatschappij TIJD MAKEN voor het gesprek over geloven. U LEERT TOCH OOK VOOR UW VAK BIJ. WAAROM ZOUDEN WE DAN KLAAR WILLEN ZIJN met opste ken van een en ander, wanneer we belijdenis hebben gedaan? De bedoeling is, dat men in vijf avonden waarvan de eerste op 15 november genoemd boekje be spreekt. De kringen zullen dan vol gend voorjaar afgesloten worden. De commissie voor het vormingswerk van de Hervormde Gemeente. Aktiveert lichamelijke inspanning de behoefte aan geestelijke ontspan ning? Hoge cijfers by de zwemba den en uitzonderlijk hoge cyfers bij de bibliotheken in het derde kwar taal van dit jaar. De uitleningen in deze periode van de bibliotheken van de P.B.C. West-Overijssel bedroegen totaal 501187 tegen 423029 in dezelf de periode van 1972, een stijging met liefst 18 procent. En dat on danks het mooie zomerweer. Het is moeilijk om een direkte oor zaak voor deze expolsieve stijging aan te geven omdat uitschieters voorkwamen in zowel getreden met veel rekrea'tie als in zuiver agra rische gebieden. De opvallende stijging van de cij fers kwam voor in Dalfsen 62 pro cent, Rijssen 53 pet., Blokzijl 42 pet., Den Ham 40 pet., Staphorst 33 pet., Hellendoorn 32 pet., Nijverdal 30 pet., Heino 28 pet., Bathmen 26 pet., Bergentheim 26 pet., Hoonhorst 26 pet., Mariënberg 26 pet., St. Jans klooster 26 pet., Gramsbergen 25 pet., Holten 24 pet., Vriezenveen 21 pet., Kerkbuurt 20 pet., Kuinre 20 pet., Rouveen 20 pet., Schalkhaar In de Deventer Muntentoren is van 19 oktober tot 18 november een col lectie te zien die is samengesteld uit het eindexamenwerk van zes jonge kunstenaars. Joan Gijsbers, Ali Ramadan, Lies- beth Kirsehbaum, Gerhard Schunse- laar, Rob Langendocn en Harry Pe ters verlieten in 1973 de academie voor kunst en industrie in Enschede* De expositie die nu naar Deventer komt, omvat een belangrijk deel van het werk dat onlangs in het rijksmu seum Twenthe in Enschede te zien Het lijkt ons een goede gedachte van de Deventer tentoonstellingscommis sie dit werk ook in Deventer te la ten zien. Twente is voor Deventer door de geografische ligging een „ander" deel van onze provincie. Dat wreekt zich ook in de Deventer banden met het kunstonderwijs. Men kan het betreu ren dat de „Deventer Tekenacade mie school" zich niel heeft weten te handhaven en in 1937 terziele ging. Een feit is dat daarmee voor deven- ter als culturele centrumgemeente een belangrijke voorwaarde voor die positie verloren ging, waarvoor sindsdien geen eigentijds alternatief tot ontwikkeling is gebracht, in dit verband is het goed er op te wijzen dat de A.K.I. onze Overijssel se academie is. Dat ze daarbij tot vér over de provincie- en zelfs landsgrenzen heen haar leerlingen aantrekt doet aan de onmiskenbaar regionale funktie die een dergelijk in stituut ook heeft niets af. Dat in De venter juist in die regonale behoefte aan beeldende vorming tot op he den als enige grote stad in de pro vincie niet is voorzien, geeft te den ken. In'ieder geval krijgt door deze ten toonstelling Salland een maand lang dicht bij huis een soort momenl-op- name geboden van wat er zoal ont staat in een bedrijvig instituut, waar jonge mensen de kans krijgen zich voor te bereiden op hun kunstenaar zijn in onze samenleving. Dat zij daarbij voor heel andere pro blemen staan dan hun voorganger is ook aan de hand van deze tentoon stelling duidelijk te zien. Dat bete kent niet dat ze het daardoor een voudiger zullen hebben, zoals zo vaak wordt verondersteld. De zes jonge exposanten verdienen dan ook zeker vanuit hun heel uitéén- lopende oriëntatie op hun taak de be langstelling van een grotere groep mensen dan de gebruikelijke tentoon stelling-bezoekers. In ieder geval kan deze tentoonstel ling een stukje nieuwsgierigheid be vredigen van ai diegenen die zich afvragen „wat ze op zo'n academe nou eigenlijk wel uitspoken". Een terechte vraag, waarop een be zoek aan deze tentoonstelling geen volledig, maar dan toch een stukje antwoord kan geven. 20 pet., Giethoorn 19 pet., Marke lo 19 pet., Olst 19 pet., Vroomshoop J9 pet., De Krim 16 pet., Oldemarkt 16 pet., Balkbrug 15 pet.. Diepen- heim 15 pet., Lemelerveld 15 pet., Wierden 15 pet., Raalte 14 pet., Har- denberg 12 pet., Luttenberg 12 pet., Nieuw-Heeten 12 pet., Nieuwleusen 12 pet., Zwartsluis 12 pet., Vollen- hove 11 pet., Hasselt 10 pet. Slagharen 10 pet. Over de periode 1 januari tot en met 30 september zijn in 1973 in to taal 1720942 boeken uitgeleend tegen 1506678 in dezelfde periode van 1972, een stijging met ruim 14 pet. Een van de oorzaken van de toena me van het. aantal uitleningen is on getwijfeld de verbetering van de alt- kommodatie. De grotere drukte kan in de nieuwe of uitgebreide gebouwen worden opgevangen. Vergelijkende cijfers uitleningen 1 januari-30 september 1972 en 1973: Hollen: 1972: 7550; 1973: 9364. Periode 1 juli-30 september: Holten: 1972; 2350; 1973: 2961. Het sociaal toerisme, het doorbren gen van vakanties in tent, caravan, zomerhuisjes e.d. heeft dit jaar een flink terrein gewonnen. Het eigen land spande met deze vorm van va kantiebesteding uiteraard de kroon, maar het buitenland komt toch ook steeds meer in trek. Dè reisbureaus, die vakantiehuisjes in het buitenland verhuren, kunnen de grote vraag gewoonweg niet aan. Ze moesten dit jaar vaak al in januari „neen" ver kopen. Wie volgend jaar in het buitenland een vakantiehuisje wil huren, doet er goed aan nu al, maar in ieder ge val vóór Kerstmis te reserveren. Het aanbod is namelijk gering en de neiging om na afloop van een vakan tie meteen voor het volgende jaar te reserveren neemt toe. Een goede tip voor liefhebbers van vakantie huisjes: in het voor- en najaar kan men vrijwel overal tegen zeer voor delige prijzen terecht. Vanaf 1 november wordt nu ook Duitsland in het weekend-excursie pakket, van de KLM opgenomen. De tarieven, die een 30 pet. verlaging op de normale retourprijs inhouden, wer den enige tijd geleden reeds ge ïntroduceerd naar 21 Europese ste den in 11 landen. Door deze nieuwe regeling worden nu alle belangrijke Duitse centra goedkoper bereikbaar. Voor f 152,vliegt men heen en weer naar Frankfort, Hannover of Ham burg, terwijl men f 214,betaalt voor een retour Berlijn. Noodzakelijk voor de toepassing van dit tarief is o.a. het aanvangen en beëindigen van de reis op zater dag en/of zondag. De totale geldig heidsduur van het betreffende tic ket bedraagt echter een maand. Het tarief is alleen van toepassing in de periode van 1 november 1973 t.m. 31 maart 1974. Een uitzondering vormt de laatste week van het jaar. Tussen 24 en 31 december zal het namelijk mogelijk zijn om alle zeven dagen, in deze kerst- en nieuwjaarsweek, te benut ten voor het maken van de voorgeno men reis, waardoor het begrip „weekend" even komt te vervallen. De hoogte van het vergelijkbare inkomen een norm bij het in aan merking komen van een agrarische ondernemer voor een rentesubsidie wordt jaarlijks door de Stichting Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw herzien. Het fonds bestuur heelt thans met ingang van 1 december 1973 het vergelijkbare in komen verhoogd van f 400,per week (f 22.000,per jaar) tot f 450 per week (f 23.400,per jaar). teneinde in aanmerking te komen voor een rentesubsidie dient het land bouwbedrijf te kunnen worden aan gemerkt als ontwikkelingsbedrijf. Een landbouwbedrijf met ontwikkelings mogelijkheden is een bedrijf waarvan hetzij -het arbeidsinko men per volwaardige arbeids kracht bij een arbeidsduur van 2210 uur lager is dan het verge lijkbare inkomen; hetzij de struc tuur van dien aard is dat zij de handhaving van het arbeidsinko men op het niveau van het ver gelijkbare inkomen in gevaar brengt.; en dat. blijkens het ontwikkelings plan in staat zal zijn het niveau van het vergelijkbare inkomen te bereiken of te handhaven. Aanvragen (de zogenaamde delen I en II) ingediend na 30 november 1973 zullen op basis van het herziene vergelijkbare inkomen worden be oordeeld. De tentoonstelling „Anonieme kun stenaars uil een verre wereld", die vanaf vrijdag 5 oktober in het Tro penmuseum te Amsterdam is te zien, Loont een grote verscheidenheid aan kunst en gebruiksvoorwerpen uit Afri ka, Azië, en Oceanië. De ruim 300 voorwerpen vertegenwoordigen samen de zg. „collectie Oudshoorn" die het Tropenmuseum onlangs heeft ver worven en die tot het eind van liet jaar als een geheel zal worden ge- exposeei'd- Afrika is in de collectie sterk ver tegenwoordigd, o.a. met voorouder- beelden, maskers die goden of gees ten representeren en voorwerpen die de mens tegen onheilen moeten be sehermen. Verder is ee-n groot aan tal ttie atermaskera uit Japan en In donesië te '?/Len;<-iri Indonesië- vaak gebruikt om de gedramatiseerde strijd van helden en goden tegen de kwade krachten weer te geven, in Japan vooral gedragen bij het No-spel. Ook uit Japan een sexie fraaie te keningen, ceramiek en houtsnijden. Een grote verscheidenheid van de col lectie blijkt ook uit de aanwezigheid van Luristanbronzen uit Iran en voorwerpen uit India, China en di verse eilanden iij Oceanië. De aanwinst van deze collecte is voor het Tvopenmuseum van grote betekenis. De meeste stukken ko men uit samenlevingen die aan snel le veranderingen onderhevig zijn. Dikwijls gaan deze gepaard met iden titeitsverlies en het zoeken naar een nieuwe identiteit, onderstromen die, wanneer herkend, veel ontwikkelings problemen verklaren en. begrijpe lijk maken. Het Trop museum wil 't publiek toe- nen dat- de samenlevingen in tropen en subtropen een andere, maar zeker niet minder waardevolle cultuur be zitten of bezaten, dat deze culturen evenals de onze, evolueren. De collectie Oudshoorn, draagt er toe bij deze ontwikkelingen en ver anderingen te illustreren met voor werpen van een uitzonderlijke kwali teit. De tandem is teruggekeerd, sportie ver van uiterlijk dan de de vertrouwde nog wel in gebruik zijnde vooroorlog se tandem. Voox*al jongelui spreekt het fijn samen op één fiets rijden aan en dat is niet verwonderlijk, want de tandem heeft iets romantisch. Niet alleen een vervoermiddel voor de jeugd overigens; ook bejaarden stap pen vaker op de tandem, terwijl zo'n tweepersoonsliets tevens een oplos sing biedt voor wie met iemand die gehandicapt is (blinden bijvoorbeeld) wat wil gaan fietsen. Ook in psychia trische inrichtingen heeft men de tan. dem ontdekt. In het Westfries Museum in Hoorn wordt van 13 oktober tot en met 1 de cember a.s. onder de titel „Knipsels van Jantje III" een tentoonstelling gehouden van Westfriese papierknip sels van mevrouw J. de Jong-Brou- Mevrouw De Jong, een Westfriezin van geboorte die momenteel in Sneek woont, ontleent haar „knipselpseudo niem" aan het feit, dat zij derde in opvolging is na twee andere ver maarde volkskunstenaars op het ge bied van de papierknipkunst: Jantje de Knipper van Urk en een eveneens Jantje geheten Zeeuwse knipper aan het eind van de vorige eeuw, beide twee pur sang volkskunstenaars. Jan tje III. die in haar motieven sterk aanleunt tegen de authentieke volks kunst, werkt, zowel in zwart-wit als in kleur. Haar werk ademt een uitge sproken Noordhollandse en met name Westfriese sfeer. Tijdens de expositie zal een aan tal icnipdemonstraties worden gehou den, de eerste op 27 oktober van 10- 12 en van 14-16.30 uur. De expositie is geopend: dagelijks van 10-12 en van 14-17 uur, zondags (alleen in ok tober) van 14-17 uur. Evenals dat in de afgelopen jaren is gebeurd, zal ter bevordering van de werkgelegenheid in het voor de bouwnijverheid ongunstige wintersei zoen voor werkzaamheden voor wo ningverbetering, waarvoor geldelijke steun uit 's Rijks kas kan worden verkregen op voet van de Beschik king geldelijke steun verbetering wo ningen en woonbuurten, het rijkssub sidie met 20 procent worden ver hoogd indien deze werkzaamheden geheel binnen de periode van 1 no vember 1973 tot 1 maart 1974 door erkende bouwvakpatroons worden uitgevoerd. De aanvrager die aan spraak maakt op de verhoogde bij drage dient bij U een ondertekende verklaring te overleggen, waaruit blijkt „dat de werkzaamheden in de periode tussen 1 november 1973 en 1 maart 1974 geheel of nagenoeg ge heel door personen in dienst van bouwvakpatroons dan wel door bouw vakpatroons zelf zijn uitgevoerd en wel in de normale werkuren". DEVENTER DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof tel. 11500. woensdag 17 okt. 20.00 schouwburg zaal Het poppenhuis door H. Ibsen Haagse Comedie. donderdag 18 okt. 20.00 idem Als die preise laufen lernten, Kabaret Kom (m)ödchen; vrijdag 19 okt. 20 u idem Concert door Regionaal Jeugdorkest; zaterdag 20 okt. 20.00 idem Uitvoe ring P.T.T. Fanfare; maandag 22 okt. 20.00 boven foyer filmavond van de Nederlandse Reis- verenigiging m.m.v. Fa. de Witte, dinsdag 23 okt. 20.00 schouwburg zaal Dag, dag heerlijke Lach Revue van André van Duin c.s. woensdag 24 okt. 20.00 u. idem ma tinee Pinokkio: Nederlands Jeugdtoneel. Tot vrijdag 19 okt: Kunst van u. E.D.B. THEATER, Smedenstraat tel. 13615. donderdag 18 okt. t.m, woensdag 24 okt. The professionals 14 jr. zaterdag 20 en zondag 21 okt:. Mati nee 14.Young Billy Young a.l. vrijdag 19 en zaterdag 20 okt. nacht voorstelling 23.30 De schok 18 jr. Aanvang9turenwerkd. 20 u. vrij. 21- 23.30 u. za. 14-18.30-21 u. zo. 14-16- 18.30-21.00 uur. CINEMA THEATER, L. Bisschopstr. tel. 11100. donderdag 18 okt. t.m. woensdag 24 okt. Trash 18 jr. do. 18, vrij. 19 za. 20 zo. 21 en wo. 24 okt. matinee 14.00 Winnetou in de do- denvallei a.l. vrijdag 19 en zaterdag 20 okt. nacht voorstelling 24 u. El Condor 13 ir- Aanvangsuren: werkd. 20 do. 14-20 u. vrij. 14-20-24 u. zo. 14-18.45-31.15-24 u. zo. 14-15-18.45-21.15 u. LUXOR THEATER, Brink tel. 18662. donderdag 18 okt. t.m. woensdag 24 okt. Frank en Eva (3e week gepro longeerd) 18 jr. zondagmiddag 21 okt. 14.00 Matinee King Kong ontsnapt. Aanvangstijden: werkd. 20 u. za. 14- 18.30-21 u. zo. 14-16-18.30-21 uur. OPENBARE LEESZAAL. Brink tel. 13506. tot 29 oktober fotoexpositie. Openingstijden: di. t.m. vrij. 10-17.30 en 19-21 u. z*. 10-17 u. ao. ma. geslo ten. GOET1EK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4 tel. 11848 b.g.g. 15016. tot 18 oktober expositie Jan van Krie ken kleurpotloodtekeningen; van 19 okt. tot 20 november expositie Marijke Ruiter wandkleden-naald werk. Openingstijden ma. t.m. za. 14-18 u. vrij. d.e.b. 19-21 u. zo. gesloten. GALERIJ LENTEN, We.erdweg 9-11 Epse tel. 05700-21815 Expositie van werken van Poek Burman (schilde rijen) v.a. 25 oktober t.m. 25 nov. Elisabeth Gerist (keramiek); Her mar. Berserik (grafiek) Go de Kroon (plastieken) Aart van den IJsel (plas tieken). Geopend: wo. t.m.z za. 10-18 u. zon dag 14-17 uur. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK, Klooster tel. 16512 Keuze uit 20 jr. aanwinsten v.d. Stads- of Athenaeum bibliotheek. Openingstijden; ma. t.m. vrij. 13-17.30 za. en zo. gesloten. MUSEUM DE WAAG, Brink telef. 14556 Antieke fietsen, zilver, aarde werk, en antieke keuken. Openingstijden: di t.m. za. 10-12 en 14-17 u. zo. 14-17 u. ma. gesloten. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink tel. 14556 Gesloten tot voorjaar. MUSEUM voor mechanisch Speelgoed Noordenbergstraat 9 tel. 19139 ope ningstijden als De Waag. TROG ART, Hofstraat 2 telef. 16733 Expositie van schilderijen en tekenin gen van Lida. tot 3 nov. openingstijden: di. t.m. za. 13.30-17.30 d.e.b. vrij. 19-21 u. zo. en ma. gesloten. JAZZ CAFE, Menstraat 2 ol.v. Nan- da Coolsma vrijdag 19 okt. 20-24 u. LITERAIR CAF'E, Menstraat 2 o.l.v Arno Kramer dinsdag 16 okt. 20-23 uur; OPEN ATELIER, Menstraat 2 o.l.v. Arno Kramer dinsdag 16 okt. 20-11 uur. LEGER DF.S HEILS geb. Schuren- straat 21 13.00 uur woensdag 24 okt. Kledingbeurs. GALERIE FERMATE, Heerderweg 29 Epe Inlichtingen VVV Deventer. WEEKENDROOSTEE VOOR TAND ARTSEN. Tandheelkdundig centrum Achter de Muren Zandpoort 19133. Houdt u zich op de hoogte van de veranderingen in het bergkwartier? VVV Deventer heeft voor u een boek je „Bergkwartier". De kosten zijn f 1»-.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 2