1 Zondagsdiensten Kerkdiensten Opening boerderij Beuseberg 63 Samenwerking bij bejaardenwerk Jeugddienst ,VOSMAN?? Onze agenda FEESTELIJKE OPENING „DE SCHURE" SCOUTING NEDERLAND OPENT ALLE DEUREN Buurtvereniging opgericht Dinsdag 30 oktober Wereldspaardag in het teken van het milieu Show van Holtense zakenmensen in zaal Mening van ouders veranderd Burgerlijke Stand MOOI SUCCES SOLID ARITEITS- BIJEENKOMST VOOR ISRAëL Kees Stoop exposeert tekeningen en etsen Verloren - Gevonden Koningin Juliana opent landelijk bureau Officiële publikatie Wijziging spreekuur burgemeester OPHALEN VAN GROF VUIL Uitloting aandelen Wa arden borch groep Schietwedstrijd VOOR PAKISTAN HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar, 14.per jaar Vrijdag 19 oktober 1973 26ste jaargang - no. 42 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Hoofdredacteur W. Bevers Telefoon 05483 - 1234 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Hollens Nieuwsblad Op de deel van de boerderij Beu- seberg 63 had zaterdagavond onder flinke belangstelling ook van vele ouderen de feestelijke opening plaats van de jeugdsocicteit ,,De Schure". Voor de jongelui die vele, vele weken al hun vrije tyd hadden besteed aan de „ombouw" van de schuur, die beschikbaar kwam in het kader van de ruilverkaveling Holten-Markelo, was het een dub- belfecst want hun werd van vele kan ten lof toegezwaaid voor hetgeen werd bereikt. De bezoekers (plm. 200) waren unaniem van oordeel dat door een groep amateurs met beperkte fi nanciële middelen een prachtig stuk werk is geleverd. Een aantrekkelijk geheel, een ge slaagde en met zorg gekozen entou rage en een leuke sfeer. Soosvoorzitter Wim v.d. Berg zei in zijn openingswoord met vreugde te 1 >ben geconstateerd dat de ou ders en de ouderen in de loop der ja ren hun' mening t.a.v. „De Schure" hebben gewijzigd. Voor een aantal van hen was het niets anders dan een „hashhol vol tuig" doch ook zij hebben inmiddels ervaren dat de jongelui in „De Schure" bezig wor den gehouden of zich vermaken op een manier die ten zeerste wordt ge waardeerd. Ook het jeugdwerk (het uitgangs punt van de jongelui) wordt beslist niet vergeten. Op het programma staan films, kreatief werk, diskus- sie-avonden etc. Een woord van dank sprak Wim tot alle leveranciers waar de bouwers van „De Schure" bij „nacht en on tij" konden aankloppen voor bouw materialen en tot de dienst van Ge meente Werken die er voor zorgde dat het erf er zo netjes bijligt- Het traditionele aanbieden van de sleutel was er bij deze opening niet bij, men bleef meer i° de stijl van „De Schure" door het ingebruikne- men van de nieuwe diskotafel en de „tap". De heer F. Groenewoudt (die een belangrijk aandeel heeft gehad bij de voorbereiding) zette de eerste plaat op („Simeronie" van Nana Mouskurie) en de heer Boersma, (die bij de bouw adviseerde) tapte als een all round barkeeper het eer ste pilsje. Aan de dames Groenewoudt en Boersma werden door Aly Schippers bloemen aangeboden. Kees van Bruggen, voorzitter van de Stichting Sociaal Cultureel Werk t,e Holten prees in een korte toespraak de jongelui van de „Schure" die een schitterende prestatie hebben gele verd in de „ombouw" van de schuur tot jeugdsociëteit en ook burgemees ter mr; W; H. Enklaat- die sprak na- John Boersma tapt het eerste pilsje tot groot plezier van Soos voorzitter Wim van der Berg. mens het gemeentebestuur verklaar de veel respect te hebben voor alles wat tot stand kwam. Aan de uitno diging .om de opening bij te wonen werd gaarne gevolg gegeven. De heer H. J. Koopman, een van de ouders die veel waardering heeft voor het werk van „De Schure bood een prachtige eigengemaakte gong aan. Na het officiële gedeelte presenteerde de cabaretgroep ,,De Schure" een T.V. uitzending met o.a. de „Berend Bouman Kwis"een goed geslaagde persiflage op het kwis ge doe op de zaterdagavond. Later op de avond werden een aan tal dia's vertoond van de overgang van de oude schure (Meermans kamp) naar de nieuwe in de Beuse- berg. Ter gelegenheid van de ope ning van „De Schure" presen teerde de expressiegroep een T.V.-programma waarin op ko mische wijze de zaterdagavond quiz van Berend Boudewijn on der de loupe iverd genomen on der leiding van Tijs Brands (rechts op de foto). t.e.m. Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 u maandagmorgen 8.00 u. W. Couwelaar, Holterenkstraat 18, tel. 2750. Wijkverpleging Zuster M. ter Borg, Neerdorp 1, Hol ten,, tel. 05483-2356. Ambulancevervoer J. Aanstoot tel. 1338 b.g.g A. Mül- ler, tel. 1320. Fysiotherapie Alle werkdagen, behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 33. G. J. Kraay, tel. 2299. Tandartsen A. G. Hoekstra, Scherpenzeelseweg 8, Goor, tel. 05470-3355. Voor spoed gevallen 6-7 u. nam. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags bij mevr. C. Knijff-Dekker van 9-10 u. tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 (mevr. J. Beldman-Aanstoot). Maatschappelijk werk Elke werkdag van 9-10 u. in het Groene Kruisgebouw. Maandagavond Dierenartsen W. C. W. Wamelink, Churchillstraat 107, tel. 2004. Wachtdienst Slachthuis T.e.m. zondag 21 oktober H. J. Mo- leman, Lageweg 13, tel. 1974. Maandag 22 t.e.m. zondag 28 okt. A. Groen, Kozakkenstraat 15, tel. 1230. Aangifte gestorven dieren op zater dag van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Geboren: Marco zv W. Regenspurg en J. L. Postma. Bered Jan zv J. W. Nijenhuis en B. Kappert. Overleden: Ondertrouwd: F. A. Vos, oud 26 jaar, Veghel en B. C. Aaltink, 19 jaar, Hol ten. Getrouwd: H. J. Kappert, 23 jr, Wij- he en A. J. W. Lubbersen. 19 jr, Holten H. Koopman, 41 jr Holten en G. Aanstoot, 41 jr, Holten. G. J. Müller, 23 jr, Groningen en G. A. Bluemink, 21 jr, Haren. BEVOLKING. Ingekomen: P. Raket van Duits land. Mej. M. K. Enklaar van Gro ningen. Mej. C. H. I. Crommelin van Zwolle. J. Oolbekkink van Goor. A. Hoekstra van Maassluis. Mevr. A. M. A. Klouwens-Timmer- mans van Hellendoorn. Mevr. H. Begieneman-Lazoe van Hengelo. Mevr. J. Walters-Overduin van De venter. Mevr. J. G. Paulus-Dib- bets van 's-Hertogenbosch A. Bronsvoort van Raalte. Vertrokken: Mevr. A. J. W. Kap- pert-Lubbersen naar Raalte. Op de te Amsterdam gehouden In ternationale Hondentenloonstelling behaalde de hovawart „Dorlé van de Witte berk" van mevr. Niemvenhuy- zen, Holterberg de kampionsprijs en werd tevens beste van hel ras en v ner 1973. Storingsdienst Zaterdag 20 t.e.m. vrijdag 26 okto ber; ELECTRA: J. Kolkman, Gaarden straat 13, tel. 1368. GAS: W. C. v.d. Weerthof Voors- boersstr. 2, tel. 1793. Brandmelding OVERDAG: tel. 1352 (Politiebureau) 's NACHTS: tel. 1224 (G. W. Kna pen) b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel) Ned. Herv. kerk: 8.30 en 10.15 u. Hulppred. A. Schellevis. Extra col lecte; „Kerk en Israël". Kinderop pas: mevr. Meilink, Janny Veltkamp en Hanneke Lammers. 10.00 u. Jongerendienst in „Irene". .Geref. kerk: 9.30 u. ds. R. A. Hoog kamp. 19.15 u. ds. J. Jurjens van De venter (Jeugddienst). In beide dien sten is de ene collecte bestemd voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. kerk: 9.30 u. Heilige Mis in ge bouw „Irene" (Boschkampsstr.). DIJKERHOEK: 9.30 u. ds. C. C. Ad- dink (Gezinsdienst). Extra coilecte „Kerk en Israël". NIEUW HEETEN: R.K. kerk, zater dagavond 7 u. en zondagmorgen 9 en 10 u. OKKENBROEK: 10.00 u. ds. M. de Heer. Gezinsdienst. Bediening Heili ge Doop. Uitgangscollecte: Gezins- •ging. Het Genootschap ..Nederland-israël" organiseert in de Grote Kerk te Al melo op zaterdag 20 oktober om 19.00 uur bovengenoemde solidariteitsbij- eenkomst. waaraan ongetwijfeld ook vele Holtenaren zullen willen deel nemen. Op deze bijeenkomst, die on geveer één uur zal duren, zal het woord gevoerd worden door wethou der A. J. L. Trienen van Almelo, bur gemeester A. Lieuwen van Wierden, E. Wieldraayer, lid van de Tweede Kamer en D. Houwaart, voorzitter van het Genootschap. Na afloop zal een geldinzameling gehouden worden bestemd voor de Collectieve Israël Actie te Amsterdam (giro 23434). In Hervormd Holten is het aangegeven gironummer niet juist. De boerderij van de Stichting So ciaal Cultureel Werk „Socuwe" zal zaterdag 20 oktober om >4.30 uur of ficieel worden geopend door burge meester mr. W. II. Enklaar met het onthullen van de nieuwe naam voor het erve „Paalman". Om 4 uur zal de muziekvereniging „HMV" zorgen voor marsmuziek en zal er tevens gelegenheid zijn hetgeen tot stand kwam te bezichti gen. Voor de komende week heeft de Aan hen, die op enigerlei wijze be zig zyn of bezig zouden willen zijn met bejaardenwerk. Nu het bejaardencentrum „De Dies' senplas" in onze gemeente functio neert, komt nog eens zeer bijzonder de opracht tot ons aan het bejaar denwerk in Holten onze speciale aan dacht te schenken. Velen zijn daartoe maar al te gaar ne bereid; vele organisaties zyn reeds bezig met dit werk. Wij hebben de indruk, dat hoe vrucht baar en nuttig dit werk, dat een ieder in eigen kring en op eigen tel verricht, ook is, er toch op de duur een versnippering van krachten op treedt, wanneer wij onze inspannin gen niet in een bedding laten lopen en onze krachten bundelen. Deze bundeling van krachten behoeft vanzelfsprekend niet tekort te doen aan het karakter van het werk, dat tot nu toe werd verricht, behoeft ook geenszins de achtergrond te verdoeze len, van waaruit men bezig is. Daar wij menen dat coördinatie van dc verschillende reeds op gang zijn de activiteiten geboden is en dat het hoogst gewenst zou zijn ook anderen, die tot nu toe nog niet speciaal bij het bejaardenwerk betrokken waren, te animeren daaraan deel te nemen, zouden wij het op prijs stellen met u te onderzoeken in hoeverre wij te zamen tot een samenwerkingsverband zouden kunnen komen. Teneinde aan onze discussie daarom trent enige richting te geven, zal mejuffrouw A. van Achterberg, con sulente voor het bejaardenwerk van de Stichting Overijssel het Provin ciaal Opbouworgaan op ons ver- De Holtense kunstschilder en ar tistiek tekenaar Kees Stoop, ex-po seert van 21 oktober tot 19 novem ber,, op uitnodiging, tekeningen er etsen, in de Bibliotheek-Galerie te Zeihem. De opening van de expositie zal plaats vinden op zondag 21 okto ber, te 16.30 uur en worden ingeleid door dokter J. P. Nagelhout. Op 3 november exposeert Kees Stoop in de Galerie „De Kei" in Laren (N.H.), eveneens tekeningen en et sen, met Otto Diecke uit Dordrecht die tekeningen tentoonstelt en met Greetje Petrie, echtgenote van de bekende beeldhouwer. Hans Petrie uit Schteld (Gld.), die keramiek ex poseert. VERLOREN: Zilveren armband met naamplaatje MARIJKE, verzekeringsplaatje brom fiets MRF-426 Zündapp, Yale huissleu tel, Herenportemonnaie met giro pas, groene damesfiets, merk Gazel le, met een mandje voorop, zwarte labrador" hond, gebreide grijswollen handschoen, donkergroene damesfiets merk Gazclle-Trimsport, met groen- plastic slot. GEVONDEN: Zwarte basketbalschoen, grijs ge streepte kater met witte borst, jonge postduif, kan nog niet vliegen. Holten, 17 oktober 1973. zoek gaarna onze besprekingen inlei den. Wij zullen het bijzonder op prijs stel len, wanneer u daartoe op 29 oktober a.s. te 19.45 uur in gebouw „Irene" aanwezig zoudt willen zijn. C. P. Enklaar - van Andel. R. M. Vogely - v.d. Veer. Bovenstaand schrijven werd gezonden aan: Moderama Hervormde Kerk, Diako- nie Hervormde Kerk. Diakonie Gereformeerde Kerk, Rooms Kath. Kerk. Gemeentebestuur, Stichting Sociaal en Cultureel Werk, Stichting Maat schappelijk Werk, Bejaardenverzor ging, Groene Kruis, Rode Kruis afd. wellfare werk, Bejaardensociëteit. Plattelandsvrouwen Holten, Dijker- hoek-Espelo, Chr. Plattelands Vrou wen, Hervormde Vrouwengroep Hol ten, Dijkerhoek, Gereformeerde Vrou wengroep, Buurtvereniging Churchill- straat-Vrijheidslaan, Algemene Bond voor Bejaarden, Bestuur Bejaarden centrum „De Diessenplas", Bewoners commissie „De Diessenplas". leider bij de Stichting Herman Kamp man de volgende aktiviteiten ge pland. Aktiviteiten Maandagmiddag zijn de bejaarde ir.wofiers van Holten welkom tussen 2 uur en half 3. Er zullen voor hen die middag oude films over Holten worden gedraaid, er is de mogelijk heid om wat spelen te doen (kaar ten, dammen enz.) en men kan z'n wensen op tafel leggen over een eventueel winterprogramma (b.v. de dames knutselen, handwerken, bloem schikken) en de heren (timmeren, knutselen enz.). Voor nadere inlichtingen tel. 2470. Bejaarden die zelf niet over vervoer beschikken wordt verzocht dit tij dig te melden ook via tel. 2470 en ook autobezitters die bereid zijn om de bejaarden naar de boerderij te brengen wordt verzocht dit telefo nisch op te geven. Kulturele werkgroep Voor de volwassenen wordt een be gin gemaakt met de kulturele werk groep. Zij die daarover van gedach ten willen wisselen, worden verzocht dinsdagavond om acht uur aanwezig te zijn in de boerderij. Op deze avond zal Jules de Corte aanwezig zijn. (Toegang gratis). Voor de kinderen is er op woensdag middag van half drie tot ca. vier uur een filmvoorstelling in de boerderij. Alle kinderen van Holten zijn hier welkom en de toegang is gratis. Op zaterdagavond zal er in de socië teit ,,de Schure" een beatgroep op treden voor de jongeren vanaf 16 jaar. In de geref. kerk zal zondagavond om kwart over zeven de eerste jeugd dienst in het winterseizoen worden ge houden. In deze dienst waarin zal voorgaan ds. J. Jurjens van Deven ter zijn jongeren en ouderen van har te welkom. Medewerking zal worden verleend door het Hervormd Jonge renkoor o.l.v. mej. Ineke Kevelman en d'e organist Wim Jansen. Op zaterdag 20 oktober a.s. zal Ha re Majesteit de Koningin, samen met ruim duizend meisjes en jon gens, op feestelijke wije-e het Lande lijk Bureau van Scouting Nederland openen. Scouting Nederland is begin van dit jaar ontstaan uit een fusie van de vier Nederlandse padvin ders (sters) organisaties. Voor de officiële opening zal Hare Majesteit de Koningin een bezoek brengen aan een speciaal ingericht speelterrein waar de Amersfoortse jeugd kan kennismaken met de ve le vacetten van het Spel van Ver kennen. zoals dit momenteel door honderdduizend meisjes en jongens wordt gespeeld. Onder meer zullen op het terrein de volgende activiteiten mogelijk zijn: werken met videorecorders, wand kleden maken, fotograferen, handen arbeid, koken en bakken enz. Bovendien zal in het Landelijk Bu reau in het kader van de Jambo ree on the Air een compleet ra diozendstation worden ingericht waar- rnee contacten mogelijk zijn met scou- tingleden in ongeveer tachtig landen. Burgemeester mr. W. H. Enklaar zal zijn wekelijks spreekuur op maandag a.s. niet 's morgens maar 's middags houden van half drie tot half vijf. Burgemeester en- wethouders van Holten maken bekend, dat in het ge bied, waar thans het huisvuil éénmaal per week wordt opgehaald op de na volgende dagen het zogenaamde grof vuil zal worden opgehaald, te weten op: dinsdag 6 november a.s. voor hc-t ge bied, waar het huisvuil op maandaK wordt opgehaald. Vrijdag 9 november voor het gebied, waar het huisvuil op vrijdag wordt opgehaald. Dinsdag 13 november a.s. voor het gebied, waar het huisvuil op donder dag wordt opgehaald. Het deponeren van dit vuil mag uit sluitend geschieden op de hiervoor vermélde dagen vanaf 's morgens 7.30 uur op die plaatsen, waar nor maal de plastic zak met het huisvuil wordt neergezet. Zoals in de destijds verschenen huis- aan-huis circulaire reeds werd ver meld wordt onder grof vuil verstaan afval, dat niet na verkleining (ver scheuren, samendrukken etc.) in de daarvoor aangewezen plastic zak kan worden aangeboden, b.v meu bels, stoffering, kachels, fietsen, va ten. teilen, bussen en tonnen (zon der inhoud, een goed gebundelde bo« takken, planken e.d. (maximaal 1 me ter lang). Onder grof vuil wordt niet verstaan puin, afbraak, bomen en grote hees ters, afval en emballage van winkels, kantoren, bedrijven (het zogenaam de bedrijfsvuil) en industrieel afval. De aandacht wordt er op gevestigd, dat vuil, dat naar de aard in plas tic zakken behoort, tijdens het opha len van het grof vuil niet wordt ge accepteerd. Dit dient in de daarvoor aangewezen plastic zakken tijdens het normale ophalen van huisvuil te worden aangeboden. Met nadruk wordt opgemerkt, dat het vorenstaande niet van toepassing is op het zogenaamde buitengebied. Holten, 16 oktober 1973. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enkiaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, sccretari*. In een vergadering van het Sticht tingsbestuur van de Waardenborch- groep Scouting Holten zijn de volgen de aandelen uitgeloot: te weten de nummers: 36, 77. 79, 96, 112, 133, 136, 189, 220, en 223. Tijdens de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging „De Eendracht om het clubkampioenschap gehou den wedstrijd waren de resultaten als volgt: Groep A: 1. G. J. Schuppert 131 p. 2. G. A. Haverslag 119 p., 3. G. Koop man 118 p., 4. Jan Haan 105 p. Groep B: 1. A. Paalman 121 p., 2 D. Jansen 111 p., 3. G. Jansen 106 p., 4. D. Nijendijk 100 p. GROEP C: 1. G. J. Sluiter 111 p., 2. G. Sc hoppers 98 p„ 3. H. J. Bekker- nens 97 p., 4. F. Sluiter 91 p., 5. J. A. Bouwhuis 80 p., 6. J C Lam ping 78 p., 7. A. J. Bieleman 76 p. De bondsspaarbanken in vele plaat sen zullen ter gelegenheid van de We reldspaardag een milieuspel uitreiken dat resultaat is van een brede sa menwerking. Het milieuspel is een uitwerking van de bekende „Groene tien" van de Stichting Recreatie: tien gedrags- Op vrijdag 26 en zaterdag 27 okto ber a.s. wordt in zaal Vosman een uitgebreide show georganiseerd door drie Holtense zakenmensen. Klein Velderman B.V. demonstreert doorlopend met een compleet pro gramma HIFI-apparatuur en Kleu rentelevisie. Verder wordt geshowd met wasauto maten, gaskachels, diepvriezers, cen trale verwarming, koelkasten, gas fornuizen enz. Horlogerie Bouwhuis biedt de bezoe kers aan de beurs een uitgebreid as sortiment klokken en horloges met de allernieuwste modellen. Drogisterij Wedda laat u gratis ken nismaken met de bekende Dr. Schief- fer's-krachtwijn. Tevens toont men u de complete Prosana gezondheids serie. Zeker veel Holtenaren zullen een kijkje gaan nemen op deze eerste Holtense zakenbeurs. Zie verder de speciale advertentie-pagina in dit blad. regels voor het verblijf in recreatie gebieden en in de natuur in het al gemeen. Het Instituut voor Natuurbescher mingsindicatie heeft de vormge ving didactisch begeleid. De heer T. Westra kweet zich van de artistieke vormgeving. Rond Wereldspaardag zal het milieu spel zijn weg vinden naar vele hon derdduizenden gezinnen en jong en oud spelenderwijs doordringen van de oorzaak zuinig te zijn op de voor aller welzijn zo belangrijke natuur. Anders gezegd: de natuur te ont zien, de natuur te sparen. Sinds de tijd dat Heimans en Thijsse daar\'oor rond de eeuwwisseling gingen ijve ren is er ontzettend veel natuurschoon voor goed verloren gegaan. Des te klemmender wordt de noodzaak te waken voor de rest, niet alleen uit eerbied voor de levende natuur maar ook uit zelfbehoud. In deze lijn ligt ook het sparen in de zin van de Wereldspaardag: voorko ming dat de consumptie-maatschap pij dol draait. Als de wereld spaart en de wereld zijn wij allen met el kaar verschaft zij zich de ruim te voor de investeringen die nodig zijn om het leefmilieu schoon te houden. Vandaar het motto van de Bonds spaarbanken voor Wereldspaardag De wereld spaart spaar de we reld. Ten tijde van de feestelijkheden rond 5 september j.l. is door een der bewoners van de nieuwe wyk Haar het initatief genomen om komen tot het oprichten van buurtvereniging. Hieraan werd toen gekoppeld het metterdaad deelne men aan de feestversieringen. De re acties op de huis aan huis versprei de brieven waren zeer miniem tc noemen. Alleen in de Churchillstraat en de Vrijheidslaan bleek toen vol doende enthousiasme. Deze straten deden ook mee aan de versieringen en de Churchillstraat kreeg zelfs de derde prijs toegekend. Er groeide daardoor een grote saamhorigheid tussen de bewoners van deze straten en algemeen werd aangevoeld dat er een zekere consolidatie van moest komen. Enige mensen namen het initia tief om te komen tot het oprichten van een vereniging. Donderdag j.l. had een oprichtingsvergadering plaats, welke onder leiding stond van de heer H. Ch. Vogely, waar ruim 80 aanwezigen uit de Churchill straat en de Vrijheidslaan een be stuur kozen en hun gedachten over de opgerichte vereniging gaven. Be sloten werd om naast een gezellig heidsvereniging et ook een belangen vereniging van te maken. Staande deze vergadering werd reeds een groot aantal wensen naar voren ge bracht. Er werd besloten om naar wegen te zoeken dat ook de andere bewoners uit de wijk zich bij de vereniging zou den gaan aansluiten. De voorzitter deelde mede dat er uit de Canada straat één bewoner zich had gemeld waarmee nu nader contact zal wor den opgenomen om te kijken op wel ke wijze er iets te bereiken valt. Er zal ook contact met de directeur van het bejaardencentrum Diessenplas worden opgenomen. Het gekozen bestuur zal zo spoedig mogelijk aan de leden laten weten, wat er in de komende tijd voor ini tiatieven zullen worden genomen. Het dagelijks bestuur is gevormd door mevr. H. C. Langendoen-Krom- hout Churchillstraat 109 en de heren H. Ch. Vogely Churchillstraat 67 en B. J. v.d. Weijden, Churchillstraat 12. In het voltallige bestuur hebben voorts vertegenwoordigers zitting uit iedere zijstraat. Ieder uit de an dere straten die mee wil werken aan het initiatief om te komen tot een buurtvereniging voor ,de Haar' wordt verzocht contact op te nemen met één deze bestuursleden of telefonisch on der nr. 2334. De in de Geref. Kerk tot leniging van de grote nood in Pakistan ge houden collecte heeft ruim f 1800.- opgebracht. Zaterdag 20 oktober 14.30 u.: Officiële opening door de burgemeester, mr. W. H. Enklaar, van het nieuwe onderkomen van de Stichting voor Sociaal en Cultu reel werk, Beuseberg 63. 19.30 uur: Zang- en Muziekmanifes tatie in Ned. Herv. Kerk te Mar- kelo. Zondag 21 oktober 14.00 u.: Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 u.: Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 22 oktober 20.00 u.: Bijeenkomst Plattelands vrouwen Espelo en Dijkerhoek in cafe 't Bonte Paard- Mevr. A. A. Fijn uit Amsterdam spreekt over het werk van een stewardes. 20.00 u.: Ledenvergadering afd. Hol ten PvdA in hotel Vosman. Be spreking voorstellen raads- en sta- tencongres te Breda op '26 januari '74. Maandag 22 t.e.m. zondag 28 okt. Dokter J. F. Sijtsema afwezig (zie adv.). Donderdag 25 oktober 20.00 u.: Vergadering Chr. Platte landsvrouwen in gebcruw Reho- both. Spr. mevr. De Vries uit Hen gelo. Onderwerp: „Zorgen voor de dag van morgen". Donderdag 25 oktober 20.00 u.: Repetitie zangkoortje Hol tense Plattelandsvrouwen ten huize van mevr. H. J. Fransen-Lubber- sen (Nieuwe leden hartelijk wel kom.). Vrydag 26 oktober Winkel Klein Velderman de gehele dag gesloten (zie adv.). Show Holtense Zakenmensen in zaal „Vosman" (zie adv. en ber.). Zaterdag 27 oktober Winkel Klein Velderman. Kolweg, de gehele dag gesloten (zie adv.)' Show Holtense Zakenmensen in zaal „Vosman" (Zie adv. en bericht). Maandag 29 oktober 20.00 u.: Ouderavond van de o.I. Kol- school in hotel Vosman. Dinsdag 30 oktober 9.30 u. v.m.Vertrek (OAD-station) excursie afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen naar Kazerne te Ermelo (zie ber.). Dinsdag 30 oktober 20.00 u.: Ledenvergadering OLM af deling Holten in café Kalisterman. Spr. de heer A. J. Snijders, leraar Middelbare Landbouwschool te Hen gelo. Onderwerp „Aspecten in de moderne veehouderij". 20.00 u.: Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek in ge bouw „Bethanie". Spr. ds. C. C. Addink. Onderwerp: De synode van de Ned. Herv. Kerk.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1