Drienerlo bleef Blauw Wit de baas Diplomazwemmen speelden de BL-W it-pupillen Zo Holten met de rust al een verslagen ploeg SY „Holten" (pupillen) 17e Nationale Wedstrijd Y rij eti j dsbesteding Resultaten Blauw junioren Programma SY „Holten" Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.Y. Holten Programma Blauw Wit Wit BONDSSPAARBANK HOLTEN NAAR WILHELMINA- SCHOOL Hockey-nieuws EERSTE RONDE OVERIJSSELSE SCHAAKBOND TWENTTTE Dl - BLAUW WIT Dl mmimm KAMPIOENS HONDEN BLAUW WIT 2 WON ROYAAL MARKT TE RIJSSEN Uitslagen Onderlinge Schaakcompetitie Schaakclub ..Holten" Zit u ook met dat probleem? VDOR MIDDEN EN DDST NEDERLAND VRIJDAG 5 oktober 1973 In de thuiswedstrijd tegen GFC uit Goor kregen de in het groen gesto ken Rood zwarten al voor de rust de rekening gepresenteerd van een fel op de bal spelend GFC. Holten maakte de grote fout om de gevaar lijke man by de Gorcnarcn Scholte in 't Hof volledig z'n spel te laten ontplooien waarby deze al voor rust «elf twee keer kon scoren. Holten had direct al gewaarschuwd moeten zijn toen reeds in de 6E mi nuut een in eerste instantie fou tieve pass van W. Kaizer belandde bij Wiemerink die met 'n snelle rush zowel G. Soer als doelman Deijk kansloos liet. De thuisclub kwam ech ter al snel langs zij toen nog geen 2 minuten later A. Dekker vanaf de middellijn oprukte en van ca. 20 me ter een hard schot losliet wat over de graaiende handen van doelman Mengerink in de bovenhoek ver dween. Hierdoor gesteund trok Holten fel ten aanval wat resulteerde in een prach tige kans voor B. Knapen. Z'n schot was echter te zacht, om succes op te leveren. Het leek een doelpunt rijke wedstrijd te worden, want in de 12e minuut was GFC weer aan de beurt. Een aanval op links werd door Soer gestopt, echter op ontoelaat bare wijze, zodat het voor Scholte in 't Hof geen probleem was om via de toegekende strafschop op 1-2 te ko men. G.F.C. ging zich nu al meer in de verdediging trekken, wat een stormloop opleverde .op hetGo.ors.e doel, echter zonder succes. Ook deze keer weer werd dit mas saal offensief Holten noodlotting 12 minuten voor rust was het Scholte in 't Hof die de bal op links oppikte'en met een lange rush de gehele rech tervleugel verdediging en doelman A.s. zondag zal Holten aantreden tegen middenmoter Wilhelminaschool, altijd een zware tegenstander. Voor onze jongens. We hopen echter dat de ploeg uit Hengelo deze keer het slachtoffer wordt van het slechte resultaat in de afgelopen wedstrijd en dat de Koltenaren deze keer ze ker veel strijdlust en geladen het veld zullen betreden, dat is wel ze ker. De selectie bestaat uit: G. Paalman, S. Krikke, A. Dekker, J. Deijk, W. Schooien, J. van Pluuren, G. Soer, G. Oolbekkink, B. Knapen, W. Nijenhuis, A. Reylink, W. Kai zer, J. Veneklaas en H. Bronsvoort. Vertrek om 13.00 u. vanaf „Meer manskamp". Deijk. die veel te vroeg het doel uit kwam, kansloos liet 1-3. Een na de rust ongewijzigde ph. - probeerde nu een doelpunt te force ren doch kwam niet verder dan vele gevaarlijke cornres. In de l'/ie minuut sloeg GFC beslis send toe toen weer een misverstand op rechts met een prachtig schot van Wiemerink in de uiterste hoek werd afgestraft (1-4). Hierna kwamen Oolbekkink en Brons voort het veld in voor Soer en Ve neklaas, maar ook deze konden niets meer aan de stand veranderen. Wel gaf de matig leidende scheidsrechter v.d. Bolscher Holten nog een presen tje toen H. Bronsvoort bij een door braak op reglementaire wijze werd aangevallen in het strafs.. ...Ld. De toegekende strafschop werd door routinier Schooien benut zodat de stand nog 'n enigszins redelijk aanzien kreeg. Nog wel te vermelden dat de, ondanks het slechte weer toch nog veel opgekomen toeschouwers, zeer teleurgesteld het terrein verlieten. We hopen dat Holten a.s. zondag in de u. „wedstrijd tegen Wilhelminaschool (Hengelo) eens z'n ware gezicht zal laten zien, zodat ook het moraal van de vaste aanhang weer iets wordt opgehaald. Senioren: Damesvoetbal( (Zaterdag 6 oktober) HoltenNijverdal 10.30 u. Wilhelminaschool IHolten I 2.30 u. Holten 2Rood Zwart 2 10.00 u. SOS 2—Holten 2 10.30 u. Holten 4—PH 5 10.00 u. Holten 5RKSV 10.00 u. Almelo 6—Holten 6 11.45 u. SDOL 4—Holten 9 12.15 u. Omhoog 4Holten 10 10.30 u. vertrek JUNIOREN SOS Al—Holten A2 3.15 2.30 u. Holten BIVoorwaats BI 3.45 u. Holten B2Haarle B2 2.00 u. WW Cl—Holten Cl 2.30 u. vertrek 1.45 u. Holten C2—WW C2 3.15 u. Nijverdal DlHolten Dl 1.15 u. ver trek 12.30 u. VESOS Dl—Holten Dl 1.15 u. ver trek 12.30 u. Al en C3 zijn vrij. IE vry. PUPILLEN Holten E2Eversberg El 9.30 u. Holten E3RV El 9.30 u. Holten E4—SDOL E3 11.00 u. Holten E5Haarle E3 11.00 u. Holten E6Eversberg E2. 10.15 u. SWN E5—Holten E7 11.00 u. vertrek 10.15 u. Enter 6 - Holten 4 2-15 Ook nu kwam weer eens naar vo ren de slechte organisatie daarbij nog de veel slechtere mentaliteit van de Enterse spelers. Al voor de wedstrijd dreigde er een handgemeen tussen de Enterse spelers waarbij de elfde man z'n biezen pakte. Holten pakte de zaak meteen flink aan en al bin nen 5 minuten had A. v.d. Bos de bal al drie maal in het Enterse doel gedeponeerd. Een afstraffing kon niet uitblijven. Met de rust stond het dan ook al 0-7 door H. v.d. Pluym (2x) en A. v.d. Bos eens 2 keer. Na de rust had Enter nog maar ne gen spelers en in de loop van de tweede helft verliet ook de negende man kankerend het veld. Holten had de opdracht om dit elftal met zo'n instelling zo goed mogelijk af te straf fen hetgeen ook lukte. Na rust scoor de H. v.d. Pluym nog 3 keer en A. v.d. Bos nog 4 keer. Door massaal opdringen van de ge hele verdediging kon Enter in de loop van de wedstrijd ook nog 2 maal scoren, waarbij doelman Pasop de Holten Al ongeslagen Al bleef ook in zijn derde wed strijd ongeslagen. Met sterk ge groepeerd voetbal werd Rietvogels onder druk gezet. Door een prachtig afstandsschot werd een 1-0 ruststand bereikt. Na rust scoorde onze mid- voor 2 keer op koelbloedige wijze. De inzet en teamgeest, was uitste kend. Houwen zo SVZW b3 - Holten b2 0-4 In een snelle eerste helft met de wind in de rug werd SVZW op een vlotte 4-0 achterstand gezet. Na de rust met de wind tegen werd de voorhoede van SVZW prachtig in be dwang gehouden. Er kwamen zelfs nog vele kansen voor de jongens van B2, maar door pech werden er geen doelpunten meer gemaakt, zo dat Holten B2 z'n derde wedstrijd ook in een overwinning zag eindigen. Enter V. c2 Holten c2 0-8 Dat Holten C2 kan voetballen heb ben ze afgelopen zaterdag wel bewe zen door met een grote overwinning uit Enter huiswaarts te keren. Reeds na 5 minuten spelen was de stand al op 2-0 voor Holten C2 ge bracht, ondanks een hevige regen en hagelbui. Tot aan de rust werd de score opgevoerd tot 4-0. Na het wis selen van de speelhelft kwam de voor hoede goed aan zijn trekken en wist nogmaals 4 x te doelpunten, zodat de eindstand op een grote 8-0 overwin ning werd bepaald. Er werd goed gespeeld, hoewel de achterhoede wei nig werk kreeg. De keeper heeft zelfs niet één schot van de tegen partij te verwerken gekregen. Holten dl - SWN dl 1-1 In een spannende wedstrijd heeft Holten Dl een punt laten liggen. Hol ten had de gehele wedstrijd een overwicht hetgeen in de tweede helft resulteerde in een doelpunt gescoord door de rechtsbuiten. Holten had tot een kwartier voor het einde de wedstrijd geheel in handen maar de schaarse uitvallen van de gasten in de slotfase brachten paniek in de achterhoede. Een ongevaarlijke voorzet belandde via een Holter speler in het net. Toch mogen we tevreden zijn met dit re sultaat tegen deze sterke tergenstan- der. Holten cl - DES cl 1-1 Twee nog ongeslagen ploegen trof fen elkaar in een zeer spannende wedstrijd. De Holtenaren hadden bijna de gehele wedstrijd een veld- overwicht, maar konden dit niet in doelpunten omzetten. Rustand dub bel blank. Ook na de pauze hetzelfde spelbeeld. Twintig minuten voor het einds5' naai leek Holten Cl, door een prachtig afstandschot, de zege te be halen. Maar door een ongelukkig moment in de achterhoede kon DES op de val reep de gelijkmaker scoren. RKSV e2 - Holten e4 1-4 Met drie invallers speelde Holten E4 een uitstekende partij voetbal te gen RKSV E2 (weer waren er spe lers zonder afzegging weggebleven). Al in de 4e minuut knalde Holten tegen de paal en meerdere goed ge richte schoten van de voorhoede wer den bekwaam door de RKSV-doel- man gestopt. Toch kwam RKSV aan een fortuinlijk doelpunt door een mis verstand in de Holtense achterhoede. Deze treffer kwam geheel onver wachts. Het duurde ook tot 10 minuten na rust voordat Holten zich herstelde. Toen was het hek van de dam. want 1 minuut hierna was het al 1-2 door een schuiver van E. Penne- waard, die de keeper niet onder con trole kreeg, en weer door Holtens at tente spits werd afgevoerd. Dat Holten E4 verder aanvallend speelde bleek wel, want in de res terende 9 minuten werd nog 2x ge scoord, door J. Traanman en G. J. Nijland. De Zweef bl - Holten bl 1-2 De „verslaggever" van Holten Bl is in gebreke gebleven wat de eerste 2 wedstrijden betreft. De uitslagen waren als volgt: Almelo" BIHolten BI 0-2. Holten BiHeracles BI 2-2. Zaterdag ging BI naar de Zweef BI Nijverdal. Het was een wedstrijd waar men nogal een beetje tegenop zag, daar De Zweef tot een van de zwaarste tegenstanders mag worden gerekend. I-Iet werd een geweldige' wedstrijd. Door de geweldige inzet van de jon gens wisten we te winnen. Uitslag: 1-2. Ouders - autobezitters ga zo veel mogelijk met ons mee, en geef onze jongens de steun die ze nodig heb ben. RKSV el - Holten e2 10 Holten E2 heeft helaas de beide punten in Rijssen moeten laten lig gen. Ofschoon Holten E2 steeds in de meerderheid was wisten ze dit in de 1ste helft niet in doelpunten om te zetten. Na een overtreding van een van de achterspelers van Hol ten kreeg RKSV een vrije trap juist buiten het strafschopgebied te nemen. De vrije trap werd hard ingeschoten en stand was 1-0. In de 2e helft een aanvallend Holten, maar ofschoon ze genoeg kansen kregen kon de voorhoede toch geen doelpunten ma- en. Zo bleef de eindstand 1-0 voor RKSV El. Holten e3 - Vesos e2 2-2 Na een gelijkopgaande eerste helft, was het Vesos die het eerste doelpun ten maakte. Na de rust kwam Holten goed terug door in de beginfase van de 2e helft 2 doelpunten te scoren bin nen 3 minuten. Kort voor tijd werden de puntjes toch nog eerlijk verdeeld, doordat de Holtense defensie een foutje be ging. Hiermede werd de eindstand 2-2. Holten e7 - DES e4 0-6 In een door E7 goed gespeelde wed strijd moesten de jongste pups toch met 0-6 het onderspit delven tegen DES E4. Evenals de wedstrijd tegen Spel. Rijssen E5 moest weer aangetreden worden tegen de oudere en vaak een hoofd grotere tegenstanders, zodat onze jongens geen enkele kans maak ten. Zeker worden in de volgende wed strijden tegen gelijkwaardige tegen standers de beide puntjes binnenge haald. RKSV e3 - Holten e6 0-4 Een zeer eenzijdige wedstrijd, waar bij het spel zich steeds op één helft voltrok. Holten scoorde zowel voor als na rust 2 keer. bal door de vingers liet glippen, waarna met de wind mee via de binnenkant van de paal in het doel verdween. Ook schoot een achterspe ler van Enter nog in eigen doel zo dat na het fluitsignaal een doelsaldo opgemaakt kon worden van 2-15. Een wedstrijd om gauw te vergeten. A.s. zondag de topper Holten 4PH 5 om de bovenste plaats in deze af deling om 10.00 uur op „Meermans kamp". Holten 6 Borne 4 1-4 Zwak verdedigen leidde tot een achterstand van 3-0 bij de rust. Na de rust werd er aan beide zijden nog een maal gescoord. B. Paalman deed dit na een prachtige solo. De volgende wedstrijd, uit tegen Alme lo 6 zal hopelijk een beter resul taat te zien geven. Holten 7 - Haarle 8 3-2 In een wat gelukkige wedstrijd wist Holten 7 een krappe overwin ning te behalen. Het liep de eerste helft nog wel vlot van stapel binnen enkele minuten was het al 2-0 in het voordeel van Holten 7. Voor rust rust werd nog één keer gescoord. Na de thee was het Haarle wat de toon aan gaf, maar er werd slechts maar twee keer gescoord door Haarle. Waardoor Holten 7 een gelukkige- overwinning thuis hield. SDOL 5 - Holten 8 3-0 In een gelijk opgaande wedstrijd konden de Holtenaren niet tot scoren, komen. Wel werd tot drie "maal toé* tegen paal. -en lat geschóten ó.a. door Jo Schuppert, die overigens een goede wedstrijd speelde. SDOL deed het beter door halverwe ge de eerste helft twee maal raak te schieten. Bij de eerste treffer ging doelman G. Arfman niet geheel vrij uit. De tweede ontstond toen een van de paal terugspringende bal hard werd ingeschoten (2-0). Na rust was het weer een aanvallend Holten, dat het doel niet kon vinden. Bij een van de snelle tegenaanvallen werd vanaf 20 meter ingeschoten. Dit bracht de stand 3-0 voor SDOL, het geen tei'ens de eindstand werd. Holten 9 - De Zweef 6 0-8 Het is Holten 9 weer niet gelukt om een puntje binnen te halen. De Zweef 6 was tactisch en technisch de veel betere ploeg. De uitslag was dan ook helemaal niet geflatteerd. Het zal voor Holten 9 net als vorig jaar wel weer heel moeilijk zijn om een paar punten binnen te halen want iedere wedstrijd tot nu toe stond de achter hoede onder constante di~uk zo ook weer afgelopen zondag, maar mis schien met meer de trainingen te be zoeken en meer inzet tonen, gaat het iets beter. Laten we het beste maar hopen. Goor 1 - Holten 1 1-0 Holten, dat deze wedstrijd moest spelen tegen vermoedelijk de sterk ste tegenstander in deze afdeling, had als handicap, veel invallers in de voorhoede. Maar Goor verwachte gemakkelijk 'n overwinning te beha len op de nieuwe club Holten daar ze in het eerste kwartier door goed verdedigen van Holten niet kon den scoren, werd hun spel sloriger en de sfeer in de Goorse gelederen ge spannen. De ruststand was 0-0. De tweede helft vertoonde hetzelf de beeld, een machteloze voorhoede van Holten en een sterk aanvallend Goor. Na 20 minuten spelen moest echter toch de Holtense achterhoede capituleren en Goor maakte het eni ge doelpunt van de wedstrijd. Niet alleen in de uitslagen ver toont zich een opgaande lijn van de Holtense heren, ook het samenspel wordt al stukken beter. De hoop op het eerste puntje hoeven we dan ook nog lang niet op te geven. Wie weet, misschien de volgende wed strijd, a.s. zondag tegen Lochem. Hol ten speelt dan zijn eerste echte thuiswedstrijd en de hockeyclub Hol ten hoopt dan iedereen, die zich voor deze sport interesseert, om 14.00 uur op het Sportdal te mogen begroeten. Opstelling: B. Pfefter, C. Lam- mers, P. Hanewinkel, T. Udemal Scheltens, H. Dieben, G. Makel, C. Boode, P. de Reuver, K. v.d. Sloot, F. Kres, G. Kraay en J. Hulshoff. Training Heren: zaterdagmorgen om 10.00 uur o.l.v. L. Scheltens. De heer B. Pfeffer wordt dan verwacht voor keepertraining door P. Hane winkel. De Schaakbond Overijssel is weer aan het nieuwe seizoen begonnen met de eerste klasse. Debutant Delden 1 begon verrassend goed, door de uit wedstrijd tegen Vriezenveen 1 met flinke cijfers te winnen. De andere debutant Drienerlo 2 deed het ook knap door de uitwedstrijd tegen het gedegradeerde Almelo 1 voorlopig af te sluiten met een gelijke stand, maar een goede kans op een klei ne overwinning. Hengelo 1 behaalde een ruime over winning op Het Witte Paard 1, wat goede perspektieven biedt voor het komende seizoen. Tenslotte moest het gedegradeerde Esgoo 2 naar Olden- zaal, om daar tegen de plaatselijke vereniging aan te treden. Esgoo 2 liet er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was en versloeg Olden- zaal met grote cijfers. Vriezenveen 1Delden 1 2lhIVt Almelo 1Drienerlo 2 33 v. Hengelo 1—Het Witte Paard 1 6%— 3 h Oldenzaal 1Esgoo 2 27 v.l. De Blauw Witte juno's Dl konden het in Goor niet redden tegen Twen- the DL Bij de rust stonden ze reeds met 3-0 achter. Oorzaak (mede) on voldoende inzet. Na de rust toon den ze meer strijdlust, er werd toen veel beter gespeeld en de eer werd gered. Jannie Toorneman met de fraai gebouwde en getekende Jantina 21S, die op de onlangs gehouden veekeuring te Espelo kampioen werd bij de melkgevende koeien. Blauw Wit 1 zal het in de thuis wedstrijd tegen kampioenscandidaat Kloosterhaar moeilijk krijgen, te meer daar Beldman, Beldsnijder en waarschijnlijk ook Beukenkamp niet van de partij kunnen zijn. De gasten die het vorig seizoen in het zicht van de „kampioenshaven" strandden, doen nu weer volop mee. Ze hebben in midvoor Post een tech nisch zeer begaafde speler die boven dien een hard schot in de benen heeft. Aan de Blauw Witte defensie de taak om hen geen kansen te geven. De wedstrijd, die geleid zal worden door scheidsrechter Cor Heerdink be gint om 3 uur. Het verdere progam ma luidt: Daalerveen 2-Blauw Wit 2, 3.45 u. DETO 7—Blauw Wit 4, 2.00 uur. Blauw Wit 3DETO 5, 3.15 uur. Excelsior A4Blauw Wit A 1, 2 uur. Omhoog BlBlauw Wit Bl, 3.15 uur. Blauw Wit B2—SVZW B2, 10.30 uur. Enter Cl—Blauw Wit Cl. 2.30 u. Ver trek 2.00 u. Blauw Wit C2—Haarle C2, 2.00 uur. Blauw Wit Dl5nter Dl, 2.00 uur. Nijverdal El—BE Wit El, 10 u. Ver trek 9.30 uur. Nijverdal E2—Bl. Wit E2. 11 u. Ver trek 10.30 uur. Nijverdal E3—Bl. Wit E3, 10 u. Ver trek 9.30 uur. Bl. Wit E4—Sp. Lemele E2, 10.15 u. Nijverdal E5Bl. Wit E5, 11 u. Ver trek 10.30 uur. Het duurde afgelopen zaterdaS meer dan een uur na de officiële aanvangstijd voordat scheidsrechter De Graaf uit Enschede het terrein opkwam. Hij had zich vergist in de aanvangstijd en liet zo twee teams lange tijd wachten. Zelfs heeft de heer Geerdink van de scheidsrechter commissie van de TVB nog een deel van de wedstrijd gefloten. De opstelling van Blauw Wit voor deze wedstrijd tegen de studenten was nogal gewijzigd. Landeweerd speelde achterstopper en E. Beldman stond als voorstopper opgesteld. Thalen was naar de vertrouwde rechtsmid- denplaats verhuisd. Doordat de spe lersgroep voor het eerste team nog steeds niet constant kon zijn. waren deze verschuivingen noodzakelijk. Blauw Wit begon bijzonder onfor- In het natuurbad „Twenhaarsveld" werd voor de vijfde en tevens laatste keer in dit seizoen diploma-zwem men gehouden. Het examen werd af genomen door chef-zwemmeester G. van Lemel en badmeester A. J. Ei- ling. Als afgevaardigde van de kring Twente-IJsselstreek van de KNZB was aanwezig de heer Hage- raats te Almelo. De geslaagden zijn: Meisjes (diploma B): A. A. Smit, H. J. Klein Burink, P. M. Span, J. G. Deyk, H. Dondertman, H. W. J. Tui- tert. Jongens (diploma B)E. Boers- ma, J. W. Nijenhuis, R. Bannink, A. C.. Smit en J. Honig. Meisjes (Diploma C 1): D. Har- bers. Jongens (diploma C 1)J. H. L. Boersma. Meisjes (Diploma D 2): R. J. Vuk- kink en H. J. Aanstoot. Meisjes (Diploma E 3)G. F. Op- hof, H. J. Westerik, T. J. W. Tru- schel, A. Harbers, G. H. H. Wissink, In het kader van de 29c Internatio nale Huishoudbeurs, van 19 tot en met 28 april in de RAI te Amsterdam, wordt wederom dc traditionele Na tionale Wedstryd Vrijetijdsbesteding gehouden. Deelname aan deze wed strijd staat voor iedereen open; er zyn geen inschrijfkosten aan ver bonden. Werstukken kunnen worden inge zonden in de volgende kategorieën: haken, breien, kantklossen: weven en borduren; wandkleden; poppen- maken; houtarbeid (zoals meubels, speelgoed e.d.); boetseren en kera miek; werken met diverse materi alen: inleg-, fineer en mozaïekwerk; snijden, gutsen en beeldhouwen in hout en steen; modelbouw schepen, modelbouw andere onderwerpen; werkstukken van metaal; schilderen, (olieverf en aquarel)tekenwerk, hout- en linosnede; fotowerk. Wedstrijdvoorwaarden en aanmel dingsformulieren zijn van nu af ver krijgbaar bij de Internationale Huis houdbeurs, Gerrit van der Veenstraat 94. Amsterdam-Z, tel. 020-725376 720798. Wedstrijdleider is de heer J. Combrink, docent handenarbeid te Rhenen. Zeventien jaar geleden organiseerde de Huishoudbeurs deze wedstrijd in handvaardigheid voor het eerst, toen de beurs in het bijzonder in het teken stond van de zelfwerkzaamheid. Van een als éénmalig bedoeld evenement ontwikkelde de wedstrijd zich daar na tot een nationale manifestatie, waaraan jaarlijks duizenden kreatie- ve landgenoten deelnemen. M. Dissevelt, B. B. Brinkman en H. A. Redeker. Jongens (E 3): J. P. G. v.d. Berg en H. J. Bos. Meisjes (Diploma F 4)T. v.d. Maat en H. Wolthuis. Jongens (Diploma F 4): J. W. T. J. v.d. Berg en W. Meijer. Zoals bekend werd het zwembad met ingang van maandag 1 oktober gesloten. Het is een druk seizoen ge weest met een groot aantal dagen prachtig „zwemweer". Vele duizen den waaronder een groot aantal vakantiegasten kwamen zwem men. Op sommige dagen was het op bepaalde uren zo druk dat men in het bad genoegen moest nemen met een „staanplaats", want voor zwem men was geen mogelijkheid. Helaas is die mogelijkheid er voor de vele honderden Holtenaren de ko mende maanden ter plaatse ook niet, zodat ze uit Holten wijken naar Mar- kelo, Hellendoorn of Deventer, waar men wel beschikt over overdekte zwembaden. Dat hieraan ook in Hol ten dringend behoefte bestaat is reeds duidelijk gebleken en meer dan eens werd hierover in de raad gesproken. Met de bouw van zo'n bad zijn ech ter enkele tonnen gemoeid en die heeft men (nog) niet zo een, twee, drie boven water. mevrouw N. Nieuwenhuijzen, Holter- tionale tentoonstelling kreeg de Hon gaarse staande vizsla „Jitka Iloesch- ka" van mevr. J. W. Smit, Lichten berg 6, het predikaat „1 Uitmun tend" en beste teef. „Jitka" werd te vens kampioen „Jeugdklasse". De hovawart „Dorlé v.d, Witteberk" van Op de te Zutphen gehouden interna- berg, werd in de „openklasse" kam pioen en beste van het ras. tuinlijk. Want al na vijf minuten lag de eerste bal tegen het net. Uit een corner kopte een van de Driene- loërs in, waarbij de bal via de rug van een Blauwwitter over de lijn kwam. Overigens moet gezegd wor den, dat de koptechniek van de te genstanders veel beter was. Daardoor konden veel ballen in de lucht onder schept worden. Ook de combinaties van de studenten waren gevarieërder en vooral zuiverder. Toch liet Blauw Wit de overwinning met zonder inzet in Enschede liggen. Integendeel, met uitvallen kwam er ook gevaar voor het doel van de Enschedese ploeg- Een schuiver van Kwintenberg ging maar net voorlangs het doel en ook een goed genomen vrije trap van H. Aanstoot (1) leverde moeilijkheden op voor de doelman van Drienerlo. Doelpunten bleven uit. Tot vlak voor rust tenminste, want toen rolde een verkeerde terugspeelbal tergend lang zaam over de doellijn. Een beter spe lend Drienerlo kwam zo wel gemak kelijk aan een mooie voorsprong. Na dc rust wisselde H. Aanstoot 2; voor hem speelde J. W. Manenschijn. In die tweede helft speelde Blauw Wit feller, en werd er alles aan ge- aan om toch tot een doelpunt te ko men. Vooral het m'ddenveld, werd sterk bezet. Wilco Dikkers lukte het een keer om van daaruit in de voor ste linie door te dringen. Zijn strakke schot schampte via de buitenkant van de paal uit het veld. Ook het kordate optreden van doel man Frans van Gennep bij doorbra ken van Drienerlo was in gunstigr zin opmerkelijk. Het bleef na 90 minuten bij 2-0; een verdiende overwinning voor de betere ploeg, maar de doelpunten wa ren te goedkoop! UitslagenKloosterhaar-Boswinke' 9-1, Vesos-Denekamp 1-1, DVO-Daar- le 2-0, Eversberg-SC Rijssen 2-2. Stand le klasse A Kl.haar (2) VESOS (1) Sp. Rijssen <4 Sp. Denek (5) DVO (7) Sp. Daarle (3) Dr.lo (8) Bl. Wit (61 Eversb. (10) Bosw. (9) 4 2 2 0 6 16- 5 4 2 2 0 6 10- 4 13 0 5 4 12 14 4 2 0 2 4 4 112 3 Blauw Wil 2 dat in de eerste helft matig spel liet zien keek na een kwartier al tegen een 2a0 achter stand aan. Vlak voor de rust ver kleinde Johan Stam de schade tot 2-1. Na de thee met de straffe wind in de rug trok Blauw Wit massaal ten aaval en de gelijkmaker van Gerard Kolkman liet niet lang op zich wachten (2-2) Blauw Wit bleef toen doorgaan en de combinaties lie pen steeds vlotter. Bertus Rietberg, nog eens Kolkman en Gerrit Baan zorgden tenslotte voor een verdiende 5-2 zege. Bij Blauw Wit was de ach terhoede het beste deel van de ploeg. Hovenkamp en Groenveld haalden een ruime voldoende. Ondanks het slechte weer van af gelopen zaterdag was Koning Voet bal eindelijk weer heer en meester bij de lauw Wit pupillen. Gelukkig, want de afgelastingen van de voor gaande weken hadden duidelijk wat afbreuk gedaan aan het enthousiasme der „gladiatoren"! El had (thuis) het hoofd te bieden aan het als „sterker" bekend staan de De Zweef El. Toch gaven de Bl. Witters, ondanks die enorm zwa re tegendruk een goed partijtje voet bal te zien. Al verheten de links spe lers dan ook wat al te gemakkelijk hun post, in een wedstrijd als deze mag een einduitslag 1-1 gelijksp. 1 ze ker een bevredigend resultaat ge noemd worden. Met name keeper Kolkman heeft enorm veel en goed werk verricht! E2 verloor uit tegen het (ook al) sterkere R.V. met 4-1. Onverdiend overigens want het ontbrak de BE Witters echt niet aan inzet en ent housiasme!!! Helaas wist dit team, op het kritieke moment net niet die kracht op te brengen, welke nodig was om te scoren. Uit een vrije trap wist Marinus Rensen het (eni ge) tegendoelpunt te scoren. E3 zag het (uit) tegen Excelsior blijkbaar niet zitten. Met een verlies van maar liefst 7-0 is er voor dit team alle reden om a.s. zaterdag (we derom) uit tegen Nijverdal alles te doen aan inzet en spelopbouw. Kom op jongens! E4 was op bezoek bij SDOL. Altijd een moeilijk te nemen hindernis in de competitie. Geen wonder dat de BE Witters de wedstrijd dan ook met 2-0 uit handen moesten geven, al moet gezegd dat hun samenspel duidelijk voor verbetering vatbaar was!! E5 tenslotte bleek met haar 4-1 overwinning (uit) tegen Sp. clijb Rijs sen. de lijn van overwinningen dui delijk te willen voortzetten. In hoog tempo wezen ds B1. Witters de tegen stander, met scores van (natuur lijk) Abma en De Vries, resoluut te rug, terwijl hun verdediging welhaast niet te doordringen bleek. Knap werk'!! Houen zo jongens!!! Bl Wit al - SOS al 0-4 In de eerste helft waren de twee ploegen volkomen gelijkwaardig. Be halve in de eerste 10 minuten toen Blauw Wit kansen kreeg pm royaal uit te lopen. Twee opgelegde kansen werden onbenut gelaten en J. Aan stoot schoot tegen de paal. Na de rust werd de wedstrijd beslist in het voordel van SOS A. Ze maak ten de eerste goal, waardoor de Blauw Witters slechter gingen spelen en vele fouten maakten. Daar pro fiteerde SOS goed van, zodat doelman Gerrit Paalman nog 3x naar het net moest Bl Wit bl - SC Rijssen bl 3-0 Voor de rust speelde Blauw Wit een matige wedstrijd. De combina ties veelal te onnauwkeurig door een te grote gehaastheid. Russtand was 0-0, Na de hervatting lukte het beter wat na 20 minuten spelen resulteer de in 1-0. 10 min. later werd het uit een goede combinatie 2-0. 3 min. voor Aangevoerd: pony's 45 varkens 244 totaal 289 Prijzen: 244 biggen van f 117,— tot f 124, per stuk. Algemeen overzicht: handel: biggen blot, paarden geani meerd tot vlot. prijzen: biggen: prijshoudend tot iets zakkend. het laatste fluitsignaal, van de goed ledidende scheidsrechter Dick Beid- man werd het 3-0. Wanneer aan het combinatiespel nog de nodige zorg wordt besteed kan het een leuk sei zoen worden. Bl. Wit cl - Haarle cl 0-1 In de gehele wedstrijd had Blauw Wit een speloverwicht. Zowel voor als na rust werden door de voorhoe de enkele goede kansen gemist. Vijf minuten voor tijd wisten de gas ten een doelpunt te maken, waardoor de wedstrijd onverdiend werd ver loren. Een glijkspel was een betere verhouding geweest. i: E. -J. Mol A. J. Jan sen 1-0; W. Blitz D. v.d. Knaap 1-0, F. Flantua G. J. Snippert 0-1, E. J. Mol H. H. J. Stukker 0-1. B. van Beek H. Nijerees 1-0, G. Jacobs J. W. Middelink 0-1 Junioren: M. C. Jansen J. Kark- dijk 0-1, D. van Beek H. Jansen 1-0, F. Akkerman E. Mondeel 1-0. W. Dissevelt F. v.d. Berg 1-0. Maandagavond 8 oktober geen onder linge wedstrijd i.v.m. de eerste com petitiewedstrijd Holten IBorne I om 20 u. in het Ontmoetingscentrum „Meermanskamp". De hiervoor aan gewezen spelers moeten om uiter lijk kwart voor zeven aanwezig zijn. Wat zal ik doen? Mijn geld uitzetten tegen een hogere rente gedurende vele maanden of jaren of tegen een lagere rente waardoor ik steeds over mijn geld kan beschikken? Dit is een probleem waar velen mee zitten. Maar dat hoeft niet. De variabefe-termijn regeling van de Bondsspaarbank voorziet in beide mogelijkheden tegelijk. Heeft u het geld eerder nodig, dan is het tot uw beschikking. Kan het blijven staan dan loopt uw rente vanzelf op. Over het eerste jaar krijgt u 4%, over het tweede jaar 5'/s°/o, vervolgens resp. 7% en 8'/2% en over het vijfde jaar 10%. Voor deze regeling worden spaarbewijzen van 1.000,afgegeven, ter keuze op naam of aan toonder. Variabele-termijn-sparen is een mondvoL Binnenshuis spreken wij al van sparen. Dit zal voor onze kliëntenook een gemakkelijk spraakgebruik zijn. En wat in het pgii zit, dat verzuurt niet. Integendeel: de rente wordt van jaar tot jaar beter.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3