Bert Fransen en Wim Dollekamp slaagden met lof Kerkdiensten Dodelijk ongeval Voor de 4e keer Nacht om Holten' Sint Nicolaas-actie in nieuw jasje Meerderheid Holtense winkeliers tegen instellen koopavond Activiteiten plaatselijk RODE KRUIS Hoofdkeurmeester H. W. Goorman in het zilver Open Deur-samenkomst in Espelo Inbraak in VV Y-kantoor Ds. Moerland sprak voor Clir. Plattelandsvrouwen "M Musiek-examen HM. V. -jeugd W eekeinddienst Burgerlijke Stand Gevonden en verloren voorwerpen INLEVERING BESTRIJDINGS MIDDELEN Veel regen Lij viswedstrijd Kolschool Oprichting van Handenarbeidklubs ;tN:P - 6 .f BEJAARDENHULP IS WELKOM ONZE AGENDA HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 5 oktcV 1973 26ste jaargang - no. 40 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar, 14,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Op de in hotel „Vosman" gehouden ledenvergadering hebben de Holtense winkeliers - die in grote getale opgekomen waren - zeer uitvoerig gediscussieerd over 't instellen van een koopavond. Tenslotte werd er gestemd waarbij bleek d.at het voorstel om een „Proef-koopavond" te houden met een kleine meerderheid (2 stemmen) tegen was verworpen. Eenstemmigheid was er wel over het organiseren van de jaarlijkse Sint Nicolaas-actie die deze keer in een totaal ander jasje zal worden gestoken o.a met waardevolle prijzen in natura. De werkcommissie „Kom-plan" gaf op deze verga dering een overzicht en o.a. deelde het lid van deze commissie de heer J. ten Velde mede dat de sanering in fasen zal plaats hebben. Bij de rondvraag werd n.a.v. een opmerking van de heer Kraan gesproken over deelname aan een cursus „Bedrijfsvoering economie en inzicht in het zakenleven" een cursus die gegeven wordt door het Kon. Verbond van Ondernemers (KVO). Verschillende leden attendeerden op de zeer matige straatverlichting in het dorp (o.a. de Larenseweg en de Sta tionsstraat). Men zal hierover een schrijven richten aan het Gem. Energie Bedrijf. Dat de Holtense Muziekvereniging „HMV" met vertrouwen de toekomst tegemoet kan zien werd nog eens weer duidelijk tijdens de examens, die door de Kon. Ned. Federatie (KNF) in de Dorpsschool werden ge houden. De meisjes en jongens (totaal 12) voldeden allemaal aan de minimum eisen en twee van de jeugdige musi ci, Bert Fransen en YVim Dollekamp bliezen zelfs lof uit de bugel en trom pet. Het examen werd afgenomen door de bekende componist-dirigent Henk van Lijnschoten. Om te slagen voor het diploma moesten 8 x 6 is punten worden behaald, namelijk voor alle rubrieken tenminste een 6. De 8 rubrieken zijn: Zuiverheid, NED. HERV. KERK: 8.30 en 10.15 u ds. P. Lugtigheid (Viering H. Av.) 10.00 u, Jongerendienst in ,,Ii-ene' Oppasdienst mevr. Bannink, Janny R ens en en Gerrie ten Brake. GEREF. KERK: 9.30 u. (Voorber H. Av.) en 3 u. ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Tijdens de dienst van 9.30 u. oppasdienst in ge bouw „Rehoboth" (Riky Bosschers en Henny Landeweerd). R.K. KERK: 9.30 u. Heilige Mis ir gebouw „Irene" (Boschkampsstraat) DIJKERHOEK: 9.30 u. ds. C. C. Ad- dink. Viering H. Av. OKKENBROEK: 10 u. ds. M. Heer. Uitgangscollecte voor „Kerk en Israël". NIEUW IIEETEN; R.K. Kerk: za terdagavond 7.00 u. Zondagmorgen 9 en 10 u. Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 u. t.e.m. maandagmorgen 8 uur (uitsluitend voor spoedgevallen) J. F. Sijlsema, Pastoriestraat 50, telef. 1870. Wijkverpleging Zuster A. Kijlstra, Groene Kruisge- bouw Markelo, Prinses Irenestraat 11, telef. 05476-1285. Ambulancevervoer J. Aanstoot, telef. 1338. b.g.g telef. 1320 (A. Müller). Fysiotherapie Alle werkdagen, bein. dinsdag middag en donderdagochtend, in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. G. J .Kraay, telef. 2299. Tandartsen R. Brouwer. Boomkamp 10a. Rijs- sen, telef, 05480-3194. Praktijkadres: Enterstraat 118 Voor spoedgevallen 6-7 u .nam. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags, van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dek- ker, telef. 1438, b.g.g. telef. 1799 (mevr. J. Beldman-Aanstoot). Maatschappelijk werk Elke werkdag van 9-10 u. in het Groene Kruisgebouw. Maandagavond 7-8 u. Dierenartsen W. C. C. Wamelink, Churchillstraat 107. telef. 2004. Wachtdienst Slachthuis Tot en met zondag J. Hol, Schepe nenstraat 16, telef. 1697. Maandag 8 tot en met zondag 14 oktober C. Dijk stra, Schoolstraat 5, telef. 1833. Aan gifte gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, telef. 1318. Storingsdiensten Zaterdag 6 tot en met vrijdag 12 ok tober: Elektra: H. J. Wansink, Lageweg 9, telef. 2789. Gas: J .Bosschers. Beuseberg 54. te- ief. 1945. Brandmelding Overdag: telef. 1352 (Politiebureau), •s Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen). b.g.g. telef. 1325 (G. W. ter Hai-msel). klank, toonladders en drie klanken techniek, ritmiek, voordracht etc.. prima vista en theorie. Het diploma ,,A" werd behaald door: Bert Wierbos (bugel) 63 pnt., Pieter Keestra (trompet) 64 pnt., Hans Landeweerd (schuif-trom- bone) 50 p., Wolter Wierbos (schuif trompet), 64V2 pnt. Diploma ,,B": Thea Hommes (so- praan-sax) 60Vs pnt., Harry Willems (trompet) 6OV2 pnt., Hans Paalman (bugel) 65'/» pnt., Erik Cammeraat (alt-sax) 62Vs pni. Hans Schaap (bu gel) 52V-> pnt., Bert Fransen (bugel) 71 pnt. (met lof), Ria v.d. Noort (piston) 58 pnt. Diploma „D": Wim Dollekamp (trompet) 68 pnt. (met lof). Voor het diploma „A" slaagden verder Annie Oudenampsen te Laren (gld.) en Marco Rijnberg te Twello. Het „B"-diploma werd behaald door I-Iarry Mulder uit Deventer en D. Maandag uit Olst, terwijl de muzika le prestaties van Werner Róseboom uit Bathrnen ruim voldoende waren voor het behalen vn het ,,C"-di- ploma. De muzikale prestaties van deze vijf leerlingen van de Deventer Mu ziekschool werden beoordeeld door muziekleraar Henny J. Fransen te Holten. Geboren: geen. Ondertrouwd: H. J. W. J. Derksen, oud 32 jr. en G. Roeterdink, 31 jr. F. G. ter Horst, 25 jr., Hengelo en M. Deijk, 22 jr. J. Meijer, 49 jr. en G. H. Teeselink, 50 jr. Gehuwd: H. Achterkamp, 23 jr. en H. Linde, 23 jr. M. Lunding, 22 jr., Goor en B. J. Krikkink, 21 jr. Overleden: G. J. B. A. Tuitert, 64 jr. BEVOLKING Ingekomen: mevr. W. A. Holkamp- Maaszen van Hellendoorn. mevr. V. C. M. Kap-Oostendorp en gez. van Amsterdam. H. -J. Tieskens en echtgenote van Deventer. me vrouw S. Severein-van Egmond van Deventer. mevr. A. Ockels-Hoek- sema van Epe. mevr. T. van der Snee-van Staverden van Hengelo. mevr. G. Rozeboom-Buisman van Hengelo. Vertrokken: J. A. C. Kohl naar Stadskanaal. mevr. B. J. Lunding- Krikkink naar Goor. G. J. Gerve- dink Nijhuis naar Bathrnen. mej. H. Lubbersen naar Australië. Verloren: rode stropband voor een hond, jongens bril, groen-geel regen jack, plastic, zwarte poedel, groen trainingsjack met witte en rode stre pen, goudkleurig kettinkje met wit steentje groen-oranje gestreept, re genzeiltje voor kinderwagen, donker blauw met 'n ruit, bruine portemon- naie, inh. plm. f 2,80 en voetbalplaat jes, grote baby pop met blond haar. Gevonden: spin voor een bromfiets, blauw jackje met rood stiksel. Waarschijnlijk in de nacht van zon dag op maandag is ingebroken in het VVV-kantoor in de Gaardenstraat. De dader(s) kwam(en) via het raampje in de bergruimte braken het slot uit de deur naar het kantoor waar ze bij het zoeken naar geld heleboel overhoop haalden. Het geld wat er was (7 dubbeltjes) lag in het pennebakje op het bureau maar dit loonde blijkbaar de moeite niet. Het spaarvarken op de balie, dat bij een vorge inbraak „geslacht" werd op het pleintje voor het kantoor zag men deze keer over het hoofd. Voordat de ongewenste bezoeker(s) zich door het. w.c. raampje (20 centi meter breed!) naar binnen wrong werd eerst de beitel gezet in het ko zijn aan de achterkant van het kan toor waardoor schade ontstond. De totale schade bedraagt plm. f 200,—. De 64 jarige landbouwer G. J. A. Tuitert, is zaterdagmiddag om plm. 5.00 uur bij een ongeluk met een tractor om het leven gekomen. T. was om even voor vijf uur van de boerderij Neerdorp 21 weggereden om te gaan melken in het Holter- broek. Door onbekende oorzaak reed hij op de Parallelweg ter hoogte van Mees- terberends via de berm in de diepe bermsloot waarbij hij onder de kan telende tractor terecht kwam. Toen T. rond 6 uur nog niet terug was ging de inwonende schoonzoon op on derzoek uit waarbij hij tot de vrese lijke ontdekking kwam dat z'n vader was verongelukt. Een landbouwer die vlak bij de plaats van het ongeval aan het melken w; heeft hiervan niets gemerkt en ook een aantal mensen die per fiets, brommer voorbij kwamen hebben de tractor niet zien liggen. We herinneren aan de mogelijkheid om in de periode van 1 t.e.m. vrijdag 12 oktober a.s. restanten en voorra den onbruikbare en verboden bestrij dingsmiddelen van maandag t.e.m. vrijdag tussen 9.00 en 12.00 u. of tus sen 14.00-16.00 u. in te leveren bij de dienst van Gemeentewerken, Waag- weg 4. Zoveel mogelijk in de originele fles: doos of blik en daarna verpakt in een stevige plastic zak (b.v. kunstmest- zak) die met touw of draad moet wor den dichtgehouden. De zakken dienen gemakkelijk han teerbaar te zijn (max. plm. 30 kg.) Denk er aan: kwik-houdende midde len apart in zak! De provincie zorgt voor afvoer naar een speciale ver brandingsinstallatie waar een en an der op verantwoorde manier wordt vernietigd. Deze aktie is EENMALIG! Na 12 ok tober a.s. zal afvoer van de verboden middelen kostbaar en moeilijk zijn. Het is na 12 oktober as. niet meer no dig dat u verboden bestrijdingsmidde len in huis hebt. Zorg dus dat U er nu van af komt. Het kost u nu niets! Onderschat de ge varen niet die er voor U, uw gezin en uw vee aan hët bewaren van die restjes gif zijn verbonden. Donderdag 27 sept. kwam voor de eerste keer in dit seizoen de CPB bijeen. Na het zingen van Ps. 133 3, ging de presidente, mevr. Van Eng- brink-Ramaker. voor in gebed. Ver volgens las ze Efz. 3 14-21. In haar openingswoord voor dit seizoen las ze onder andere het gedicht „Alles wat gewoon is", van Huub Ooster huis. Een ieder werd welkom gehe ten in het bijzonder de sperker voor deze avond, ds. Jac. Moerland, Vrij Evangelisch predikant te Nijverdal. De notulen werden gelezen en de ingekomen stukken behandeld, onder andere Bondsdag Groningen en cur sussen. De cursus „Politieke scho ling" gaan een paar dames van de afdeling volgen. Verder werd beslo ten geen convocatiekaarten meer te sturen en de contributie te verhogen van f 12,50 naar f 15. Hierna sprak ds. Jac. Moerland over de „Jehova's Getuigen". Deze wereldomvattende beweging is ook in onze omgeving bekend door haar vasthoudende aktiviteit bij het ver spreiden van lektuur en hun opvat ting dat het wereldeinde spoedig aan staande is. Als bezwaren noemde ds. Moerland hun opvatting dat Jezus niet de eeuwige Zoon Gods is, maar voor zijn komst in de wereld als aartsengel hoofd was van de hemel se organisatie en pas: door zijn op standing als Zoon vari God werd er kend. Een opstanding die niet Licha melijk, maar slechts geestelijk plaatsvond, zodat Jezus ook niet li chamelijk, maar slechts geestelijk en onzichtbaar wederkomt. Deze we derkomst heeft plaatsgevonden in 1914 en sindsdien is het einde van de wereld in zicht (1975). Na een he vige strijd zal dan de nieuwe wereld aanbreken, die geregeerd zal wor den door de 144.000, de hemelse klas se der Getuigen, terwijl de overige Getuigen, de aardse klasse, deze strijd eveneens zal overleven en mag delen in de aardse heei'lijkheid van dit nieuwe rijk. De aktualiteit van dit onderwerp bleek wel uit de vele vragen die na de pauze werden ge steld. Na ds. Moerland te hebben be dankt voor de interessante en leerza me lezing, werd gezongen gez. 228: 3-6, waarna ds. Moerland sloot met dankgebed. De jaarlijkse viswed strijd door de onderwij zers èn ouders georgani seerd is dit jaar enigs zins in het water geval len. Aan deelnemers was geen gebrek v/ant er waren 51 vissers en as pirant hengelaars bezig naar een van de vele prijzen te vissen. Het weer wilde echter niet meewerken afgelopen za terdag; het was koud en guur en menige „eerste jaars" legde weldra z'n hengel neer om in de tent weer op temepera- tuur te komen. Er werd evenals vorig jaar gevist in een kolk van de heer J. Arfman bij Zutphen, Omstreeks elf uur dobbers gelicht en werden werden de de prijs winnaars bekend gemaakt door een der organisatoren van die vismorgen de heer Muller, die als onderwijzer aan de Kolschool is verbonden. Eer ste prijswinnaar was Rudi Drent die met een brasem van 37'/* cm. de be ker (evenals vorig jaar) mee naar huis ijam. Henk Eshuis toonde zich een wedstrijdvisser: gooide in, liep naar de buurman om de kunst af te kijken en hoefde daarna maar zijn hengel op te halen want hij had er drie maal een visje aan. Daarom spreken we van een tweede prijs met 34'/: cm. vis. De derde prijs ging naar Gerrit Tijhof (16 cm.), een van de weinige vrouwelijke deelnemers Ir ma v. Brussel veroverde de vier de prijs terwijl Rob Christiaanse mot een hengel, snoer en steun de vijfde prijs won. Totaal werden er 9 vissen buitgemaakt. Behalve de beker kreeg Rudi ook nog een hengel die beschik baar werd gesteld door Hobbycen trum „De Bouwhal". Dames gevraagd voor ritmische gymnastiek Het is nog mogelijk kinderen van de lagere scholen op te geven voor de handenarbeidclubs van de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk in Holten. Op deze clubs wordt er naast diverse vormen van handenarbeid gedaan aan spel, ontspanning, speur tochten etc. De kosten voor deze clubs bedragen 50 cent per keer en worden geleid door vrijwilligers uit Holten. Op de volgende clubs is nog plaats: Dinsdags voor jongens van 10 en 11 jaar in 't Kolnus van 4 tot 5 uur, dinsdags voor meisjes van 12 en 13 jaar in 't Kolnus van 7 tot 8 uur, 's woensdags voor jongens van 8 t.m. 11 jaar in de boerderij van 3 tot 4 uur. Verder, wordt er op maandagmiddag van 14.30 tot 15.30 uur in het. Kolnus aan de Hoffestraat la gestart met een club voor dames die wat willen gaan doen aan ritmische gymnastiek. Nadere bijzonderheden en inlichtin gen hierover kunt u verkrijgen bij mevr. G. Lukkien, telefoon 1660. Op initiatief van de afdeling Hol ten van het Ned. Rode Kruis hebben twee gehandicapte Holtenaren, de he ren H. Vorkink, Looikolkstraat en G. D. A. Klein Teeselink, Dijkerhoek 85, de vorige week een tocht gemaakt met de nieuwe salonboot van het Rode Kruis de Henry Dunant". Zij werden aan boord gebracht op het voormalige eiland Urk en voeren via Deventer, De Steeg, Werkendam, weer naar het punt van uitgang te rug. Het is voor de beide patiënten een hele belevenis geweest. Deze tocht op het water, waarbij zij op verschillende plaatsen met muziek werden begroet. Bij de opening van het bejaarden centrum „Diessenplas" heeft het af delingsbestuur aan de alleenstaande bejaarden tijdens een theeuurtje in het tehuis een doos zeep aangebo den. Er werden 150 dozen zeep uit gereikt. De bewoners van de bejaar denwoningen ontvingen van het Ro de Kruis een bloemetje. Voor de bloedafname-avond op maandag 15 oktober, hebben zich tot nu toe ruim vijfhonderd donors aan gemeld. De afdeling Holten van het Ned. Rode Kruis doet gaarne een dringend beroep op de inwoners tus- Zaterdag 13 oktober organiseert de M.A.C- „De Holterberg" te Hol ten voor de vierde keer haar jaar lijkse oriënterings nachtrit, ,,Dc Nacht Om Holten". Voor het eerst zal er dit jaar de mogelijkheid be staan om te starten in twee klassen en wel zoals gewoonlijk de A-Klasse voor diegene die wel eens vaker aan een oriënteringsrit deelnemen of de B-klasse voor beginners. De rit bestaat uit twee gedeelten van resp. ca. 60 en ca. 30 km. en wordt gereden vlg. K.N.M.V.-Regle ment met een gemiddelde snelheid van 24 km per uur. Tussen deze twee gedeelten is er voor iedereen een ver plichte pauze van een half uur bij hotel Holterman te Holten. Voor het eerst bestaat er ook de mogelijkheid In Holtens raadszaal is vrijdag middag in tegenwoordigheid van een aantal ge»odigden en collegae hoold- keurmcester H. VV. Goorman, verbon den aan de vleeskeuringsdienst in verband met zijn zilveren ambtsju bileum een feit zo zei burgemeester mr. VV. H. Enklaar om in de naaste kring van medewerkers even bij stil te staan. De jubilaris die in 1948 als tijdelijke hulpkeurmeester werd benoemd kreeg een jaar later zijn vaste aan stelling, werd in juni 1951 keurmees ter-opzichter en in 1958 hoofdkeur meester. De heer Goorman mag, terugzien de op de achterliggende 25 jaar, dank baar zijn. Hij vond voldoening in zijn werk en z'n gaven van hoofd en hart zijn gewaardeerd en erkend. Hij was zich tenvolle bewust van zijn grote verantwoordelijkheid en de wijze waarop hij die heeft gedra gen dwingt respect af. Hij heeft niet alleen gezorgd dat de keuringsdienst goed functioneerde maar ook voor een goede sfeer in 't team van keurmees ters zo besloot burgemeester Enklaar die namens het gemeentebestuur een Makkumer wandbord aanbood met het gemeentewapen en een geschenk in couvert. Aan mevr. Goorman- Koeleman werden bloemen aangebo den. De heer J. G. J. Giessen, hoofd van de keuringsdienst noemde het een voorrecht in het team van dieren artsen en keurmeesters een medewer ker met het karakter van de heer Goorman te hebben. Een man met lange en veelzijdige ervaring in de ze, qua dienstuitoefening, zo geva rieerde dienst moet zich om ook aan anderen in het team een kans te ge ven wel eens beperkingen opleggen. Dit hechte samenwerkingsverband be schouwen wij als een groot goed zo zei de heer Giessen. Wij, zo zei collega Dijkscra hebben je nog nooit ergens alleen voor laten op draaien en daarom zijn we er nu altijd ook bij. Je was goede collega waarop we konden re kenen niet alleen met het woord ook met de daad. We waren het met z'n zevenen niet altijd eens maar kon den het wel eens worden zo besloot de heer Dijkstra die z'n gelukwens vergezeld deed gaan van een enve loppe met inhoud. De heer H. Theunissen te Druten die kwam gelukwensen namens de Bond van keurmeesters van Vee en Vlees in Nederland herinnerde aan de tijd dat een keurmeester in een plattelandsgemeente een hoogst.be- langrijk persoon was, omdat hij op de boerderij kwam om het geslachte varken of koe te keuren. Er is sindsdien veel veranderd en keurmeester Goorman heeft in Hol ten de evolutie op het gebied van de vleeskeuring meegemaakt. De heer Goorman dankte mede na mens zijn vrouw en kinderen voor de felicitaties de woorden van waar dering en geschenken. Hij werkte in Burgemeester Enklaar bood namens 't gemeentebestuur een wandbord aan. Holten steeds met veel plezier en ge noegen en hoopt hiertoe nog vele ja ren in staat te zijn. Van de Veterinai re Inspecteur van de Volksgezondheid in Overijssel de heer drs. D. van den Akker die niet aanwezig kon zijn, ontving jubilaris Goorman een schriftelijke gelukwens. om tijdens deze pauze uw benzine voorraad aan tc vullen, daar de orga nisatie alleen tijdens de pauze, dus niet na afloop, de benzine verkoop bij het Shell-stations aan de Oranje straat te Holten op zich neemt. Aan alle deelnemers wordt ergens in het eerste gedeelte een kopje koffie aangeboden. Bovendien ontvangt elke inschrijver een embleem van de M.A.C. „De Holterberg" en een her- innerings medaille van de „Nacht om Holten 1973". Voor de eerste prijs van de A-klas se en de eerste prijs van de B-klasse is er de keuze uit een Auto radio of een set Mistlampen of een set Ver- stralers. Beide tweede prijzen zijn een Helphos zoeklicht. Verder zijn er voor beide klassen nog tal van waar devolle prijzen in de vorm van ge bruiksartikelen. Voor deze nachtrit, die een zeer gro te organisatie vergt, bestaat weer de mogelijkheid van voorinschrijving. Het inschrijfgeld bedraagt bij voor inschrijving f 7,50 of 's avonds aan de starttafel f 10,De voorinschrij vingen moeten uiterlijk 6 oktober bij de secretaris van de M.A.C. de heer Jo Arfman, Stationsstraat 7, te Hol ten binnen zijn of het poststempel van 5 oktober dragen. Verder moe ten alle inschrijvingen voorzien zijn van een bijgaande betaalcheque a f 7,50 of dit bedrag in contacten. Al leen dan is de voorinschrijving geldig en heeft men recht op de reductie. De start is vanaf Clubhuis „De Bies- ter" Stationsstraat 10, Holten. Hier kan men 's avonds vanaf 20.30 uur inschrijven, terwijl de start van de ze rit begint om 21.00 uur. De organisatie behoudt het recht om eventuële goed ervaren inschrijvers in de A-klasse in te delen. Voorgaande jaren bestond er voor de „Nacht om Holten" een zeer grote belangstelling en ongetwijfeld zal dit nu weer het geval zijn. want uit tal van plaatsen informeerde men reeds, wanneer deze hoog9t interessante rit zou worden gehouden. sen 18 en 65 jaar welke zich nog niet hebben aangemeld, om zich als nog beschikbaar te stellen als bloed gever door inzending van de huis aan huis rondgestuurde portvrije, aan- meldingskaart aan mevr. H. J. Lou- wes-v.d. Weij, Schoutenstraat 17, of indien deze inmiddels is zoekgeraakt door een kort briefje of briefkaart. Reeds geruime tijd wordt er in de boerderij aan de Beuseberg 63 hard gewerkt door een aantal vrijwilligers om de boerderij van binnen en van buiten wat op te knappen en geschikt te maken om in het winterseizoen mensen te kunnen ontvangen. Moch ten er bejaarde mensen zijn, die be reid zijn hieraan mee te helpen (door b-v- te schilderen, timmeren enz.) zijn deze a.s. maandagmorgen van harte welkom op de Beuseberg. Ook als u niets wilt doen, maar gewoon eens wat wilt praten of een kopje vkoffie drinken bent u van harte wel kom! U hoeft niet persé maandag morgen te komen, u mag ook gerust op een andere dag binnenwandelen, dan zult u zien dat het best gezellig kan zijn samen wat te doen voor anderen! Inlichtingen hierover kunt u verkrijgen in de boerderij, telefoon 2755. Zondag 7 oktober 14.00 u. Disco-bal in café „De Wip- pert" (zie adv.) 19.30 u. Dansen in Bar-dancing „Boo- de" Bathrnen (zie adv.). Maandag 8 t.e.m. vrijdag 12 oktober inleveren bestrijdingsmid delen bijgebouw Gemeentewerken, Waagweg (zie bricht). 20.00 u. Vergadering van de afd. Hol ten van het Nw in hotel „Vosman". 20.00 u. Ruilavond Holtense Postze gelclub „HPC" in hotel „Vosman". Zaterdag 13 oktober 21.00 u. „Nacht Biester" Start eerste om Holten" bij (zie bericht). deelnemer café „De Maandag 15 oktober 19.00 (vanaf) Bloedafname avond afd. Holten Ned. Rode Kruis in lokalen Scholengemeenschap. 19.30 u. Openbare raadsvergadering ten gemeentehuize. Donderdag 18 oktober 20.00 u. Ledenvergadering afd. Hol ten Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in zaal „Amicitia". Spreker schaatsenrijder Jan Bols uit Hooge- veen. Donderdag 25 oktober 20.00 u. Vergadering Chr. Plattelands vrouwen in gebouw „Rehoboth". Spr. mevr. De Vries uit Hengelo. Onder werp: „Zorgen voor de dag van mor gen". Maandag 29 oktober 20.00 u. Ouderavond van de o.l. Kol school in zaal hotel „Vosman". Dinsdag 30 oktober 20.00 u. Ledenvergadering OLM afde ling Holten in café „Kalfsterman". Spr. de heer A. J. Snijders, leraar Middelbare Landbouwschool te Hen gelo. Onderwerp „Aspecten in de mo derne veehouderij". Zondag 7 oktober a.s. belegt Open Deur-groep weer een komst voor de buurtschap Espelo en wel in „Het Trefpunt". Hulpprediker A. Schellevis van de Hervormde ge meente alhier en tevens voorzitter van de pen Deur-groep hoopt te spreken over het onderwerp: ,,'t Is altijd zo geweest Medewerking wordt verleend door de Zondagsschool van Espelo. Met na me zullen 2 korte schetsjes worden gespeeld door leiding en kinderen. Iedereen is hartelijk welkom. In het bijzonder geldt dat voor hen, die niet gewend zijn kerkdiensten te 1 bezoe ken. Mei het oog op hen, belegt de Open Deur-groep juist deze samen komsten. De aanvangstijd is gesteld op 19.15 u. Vóór dit tijdstip wordt weer gelegen heid gegeven tot het gemeenschappe lijk zingen van liederen. Het staat ie der echter vrij onder dit zingen bin nen te komen, omdat de bijeenkomst pas om 19.15 u. begint. Elke bezoeker krijgt weer een volle dig gestencild Programma bij 't bin nenkomen. Er zijn voor de bezoekers geen kosten aan verbonden. Wel wordt een collecte voor het Open Deurwerk gehouden. De bijeenkomst van dit voorjaar in „Het Trefpunt" trok veel belangstel ling. Dit zal ook a.s. zondag wel weer het geval zijn.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1