Espelose 't puikje boeren toonden van roodbonten Zo speelden dè Bl. Wit junioren Blauw Wit-VESOS (2-3) Vrije reisdagen 65 Programma S.Y. „Holten Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.V. Holten 1000 meter prestatietocht zwemclub „Twenhaarsveld Holten thuis tegen GFC 11 SM INGEZONDEN Hockeyclub „Holten" Vierde plaats voor „Bergruitertjes" Programma ZVV .Blauw Wit '66' Kampioenslint voor dikbil van slager Brands Mooie opbrengst 2 Enter Vooruit 7-Blauw Wit 2 (1-2) Vergadering Holtense Plattelandsvrouwen Schaakclub Holten in 3e klasse A Schaakclub speelde simultaan Uitslagen junioren Vrijdag 28 september 1973 5 ii Veertien Espelose boeren hebben zaterdag j.l. in de weide bij W. F. Boode het puikje van de jonge en oudere roodbonten in twee ringen getoond aan een deskundige jury die bestond uit de heren H. J. Scheperboer te Holten, G. Hoentjes te Hengelo (G) H. G. Schrijver,, Tcrwolde, J. H. Daggert en H. M. Giessen te Wijhe. Ringmeesters waren de heren B. J. Boode en G. Rensen. De heer Giessen die evenals in 1972 als arbiter fun geerde, vond de oudere dieren goed en constateerde bij het jongvee een duidelijke kwaliteitsverbetering. Een zeer goede groep, met beste kop vormde klasse 7 „Melkge vende koeien geboren na 1 sept. '69 t.m. 1 juli '69. Uit deze klasse kwa men dan ook de kampioene Jantina 21 S, V: Lieske's Gustaaf (pref.) M: Jantina 13 KS van J. G. Toorneman. Een typisch malse koe met stevig goed gevormd beenwerk en een pri ma uier. Reserve-kampioene werd Sjacalien 6 KS V: Thorwald (pref), M. Sjaca lien R van J. W. Marsman. Vertoont iets meer macht en meer spieren, mooie uier. Ook onder de pinken waren zeer goe de rubrieken met prachtig gebouw de dieren aan de top. Kampioene werd „Ivonne 2" van' Joh. Boode terwijl het reserve-kam pioenschap werd behaald door „Sjaca lien 10" van J. W. Marsman. Bij de vaarskalveren werden resp. kampioene en reserve-kampioenen „Willemien 11" van R. W. Stevens en ,,Metha 35" van A. Meijerink. De beste uier had Jantine 21 van J. "G. Toorneman met "Óp de tweede plaats Olga 20 van B. J. Stevens. ..Welkom. - Voorzitter J. Rensen sprak voor de aanvang van de keuring een woord van welkom tot de juryleden, de deel nemers en de heer A. J. Snijders, (oud-hoofd van de school in Espelo) leraar aan do Rijks Middelbare Land bouwschool te I-Iengelo. Hij dankte de familie Boode voor het beschikbaar stellen van het terrein, de fa. H. J. Bouwhuis en Zn, te Hol ten voor aanleg en bediening van de geluidsinstallatie en alleen die voor deze keuring prijzen in de vorm van bekers, medailles en geld beschik baar stelden. Uitslagen: Klasse 1 Melkgevende K.S. Koeien: Een goede klasse wat ook blijkt uit de toegekende 3 eerste pre mies la Jantine 13 eig. J. G. Toor neman, lb Jantine 8 eig. J. G Toor neman, lc Willy 22 eig. Jan Haver slag. Klasse 2 Melkgevende koeien. Vrije goede klasse, la Gerri 8 eig. Jan Rense, lb Dina 20 eig. B. A. Haver slag, lc Corrie 9 eig. B. J. Stevens. Klasse 3 Melkgevende koeien tussen 1 jan. '66 en 1 jan. '68: Beste klasse maar geen uitgesproken kopnummer. la Betsie 25 eig. G. H. Blankena, lb Nel 33 eig. M. Meijerink; lc Olga 2a eig.- B. J. Stevens; ld Rebekka 14 eig. Joh. Boode; le Dina 25 eig. B. A. Haverslag; If Herma eig. T. Boode. Klasse 4 Melkgevende koeien geb. na 1-1-68 t.m. 1-1-69. Redelijke klasse met goede kop. la Jantina 20 eig. B. A. Haverslag, 1 b. Miena 12 b. eig. Joh. Boode, lc Roosje 17 eig. G. J. Boode Mzn. Klasse 5 Droogstaande koeien geb. voor 1 juli '68. Goede klasse: la Han- na 7 eig. J. Rensen, lb Olga 23 eig. B. J. Stevens. Klasse 6. Droogstaande koeien geb. 1 juli 1968. la Jantine 22 eig. J. G. Toorneman, lb Corie 14 eig. B. J. Stevëns. Klasse 7 Melkgevende koeien geb. na 1-1-69 t.m. 1-7-69. Goede groep met beste kopnummers. la Sjacalien 6 eig. J. W. Marsman, 1 b Jantina 21 eig. J. G. Toorneman, lc Miena 15 eig. J. W. Marsman. Klasse 8: Melkgevende koeien geb. na 1-7-69 t.m. 1-1-70. Goéde klasse met beste kop. la Hilda 8 eig. Jan Haverslag, lb Gerrit 6 eig. J. W. Marsman, lc Ma- rietje 10 eig. G. J. Boode. ld Bertha 23 eig. B. J. Stevens. Klasse 9: Melkgevende koeien geb. na 1-1-70 t.m. 1-7-70... Goedé rubriek met vier eerste prërffïes. 91* la Sjacalien eig. J. W. Marsman, lb Sjoerd eig. J. W. .Marsm.a^i,; ,lc;.Ol,--. ga 20 eig. B. J. Stevens, ld Bertine eig. T. Boode. Kiasse 10: Melkgevende vaarzen geb. 1-7-70 t-m. 1-1—71. Gewone klasse met beste kop. la Rebekka 16 eig. Joh. Boode. Klasse 11: Melkgevende Vaarzen geb. na 1 januari 1971. Matige klasse, la Willemien 11 eig. M. Meijerink. •klasse 12: dragende vaarzen geb voor 1 juli 1971. Beste klasse met bes te dieren op kop. Vijf eerste premies: la Sjacalien 10 eig. J. W. Marsman, lb Bertha 24 eig. J. W. Stevens, lc Marijke eig. Joh. Boode, ld Frie da 16, eig. Joh. Boode, le Elsje 7 eig. G J. Boode Mzn. Kiasse 13: Pinken geb. na 1-7-71 t.m. 15-10-71. Een goede rubriek pinken waarvan 6 werden gewaardeerd met een eerste premie. Ivonne 2" van Joh. Boode werd kampioene hij de pin ken. la Ivonne 2 eig. Joh. Boode, lb Wil ly 12 eig. J. W. Marsman, lc Jan tina 34 eig. J. G. Toorneman, ld An- m 9 eig. M. Meijerink, le Greet eig. T, Boode, lf Gerri 14 eig. J. Rensen. Klasse 14: Pinken geb. van 1-10-71 t.m. 31-12-71. Beste klasse met goede kop. ia Bertha 31 eig. M. M. Meijerink, lb Metha 29 eig. A. Meijerink; lc Metha 30 eig. A. Meijerink; ld Ber tha 32 eig. M. Meijerink. IUasse 15: Een beste klasse pinken geb. 1 jan. 72 t.m. 1 maart '72. la Gern 15 eig. J. Rensen; lb Me tha 31 eig. A. Meijerink; 1 c. Paula 16 eig. G. H. Blankena; ld N eili 13 eig. Jzn Haverslag. Klasse 16. Goede klasse pinken geb. na 1 maart 1972. la Norma 3 eig. G. H. Blankena, lb Roosje 21 eig. G. J. Eoöode Mzn. lc Betsie 43 eig. G. H. Blankena. Klasse 17. Vaarskalveren geb. voor 15 okt. 1972. Goede rubriek met beste kop. la Metha 35 eig. A. Meijerink; lb Ma- rietje 38 eig. J. Rensen; lc Miena 29 eig. A. Meijerink; ld Metha 34 eig. A. Meijerink. Klasse 18 Vaarskalveren geb. na 15 okt. '72 t.m. 30-12-72. Redelijke klas se. la Willemien 11 eig. J. W. Stevens. Klasse 19: Vaarskalveren geb. na 1 jan. '73. Goede rubriek zonder uitge- sp?eken kopnummer: la Bertha 30 eig. J. W. Stevens, lb Gerri 10 eig. J; W. Marsmgn,,.,.- Klasse 20 FóiUam.illes bestaande u't ^.moeder met 2 of- 3 dochters. Een knappe groep met uitstekende kop. la moeder met drie dochters Janti na 8, Jantine 13 en Jantine 22 eig. J. G. Toornerftan, lb moeder met drie dochters Corrie 9, Corrie 14 en Cor rie 15 eig. B. J. Stevens. Klasse 21: Collecties koeien (min. 3 stuks) van een eigenaar la eig. G. H. Blankena. Knappe groep koeien; lb eig. J. Rensen. Mooie groep met 'iets minder kwaliteit Klasse 22: Collecties van een eige naar (4 of 5 stuks), la eig. J. G. Toorneman; lb eig. J. W. Marsman, lc eig. B. J. Stevens; ld eig. B. A. Haverslag, le eig. Joh. Boode. Klasse 23: Collecties jongvee van een eigenaar, Mooie collecties met gering verschil in kwaliteit, la eig. Jan Rensen; lc eig. A. Meijerink. Holten 2—GFC 2 5-1 Om 10 uur voetballen was een beetje vroeg voor Holten 2. Maar om 3 minuten over 10 werden ze nog al ruw wakker geschud, toen een mooie aanval over links van de Gorenaren, met een daverend schot werd be sloten, 0-1. gesteund door dit onverwachte succes hield GFC goed stand, tot een harde kopbal van een eigen verdedi ger deel trof 1-1. Een halve minuut voor het verstrijken van de eerste helft een mooie een-twee combina tie tussen den Heijer en Breukink leidde tot 'n fraaie treffer van laatst genoemde (2-1). De tweede helft een superieur Holten. Een pass van Meinsma op links naar Breukink. Deze heeft met het pas seren van een keeper blijkbaar geen moeite, 3-1. De man uit de polder was niet te stuitten, 4-1. De „Flevo- trilogie" was voltooid. Reilink bracht de eindstand nog op 5-1. Holten 4—SOS 3 1-3 Evenals de vorige week ging nu ook weer een vooral na de rust mentaal zwak Holten 4 ten onder tegen SOS 3. Voor de rust had de wedstrijd duide lijk al beslist moeten worden in het voordeel van de Holtenaren. Enkele prachtige kansen werden om zeep gebracht. SOS scoorde nog een doelpunt wat wegens buitenspel werd afgekeurd. Na rust begon Holten beter te voet ballen, maar SOS opende de score toen een hard schot onder in de hoek verdween. Holten kwam nog op ge lijke voet toen J. ten Wolthuis on houdbaar via de onderkant van de lat inschoot. „SOS" nam weer de lei ding en een overwicht van Holten mocht niet meer baten. Een minuut voor tijd werd het zelfs nog 1-3 door een misverstand in de verdedi ging van Holten. Holten 6Heracles 4 1-1 Holten 6 behaalde zijn eerste punt op het sterk geachte Heracles 4. Hera cles was wel doorlopend in de aan val maar doelman van Beek stak in voortreffelijke vorm. Holten 6 kwam door B. Paalman zelfs voor, maar vlak voor de rust maakten de gasten gelijk. Na de rust werd er niet meer gescoord.v Enter 8Holten 8 1-2 Zondag heeft Holten 8 zijn karakl. getoond door in deze zeer harde wed strijd beide punten mee naar Hol ten te nemen. In de eerste 25 minu ten een gelijkopgaande strijd maar door een samenloop van omstandig heden kwam men achter te staan, doordat de aanvoerder „Zwarte Deijk" in eigen doel schoot. Het. elf tal was een beetje aangeslagen, maar kreeg Holten 8 toch enkele kansen, naarmate de wedstrijd vorderde maar dan stond steeds de keeper of de lat in de weg: Vlak voorrust was het dan toch raak, toen Adrie Nijland een pas afgaf aan van As- selt (beter bekend als de Stranger), deze trok de bal hard en laag voor waardoor de keeper de bal niet onder controle kreeg en Oolbekkink strafte deze fout af en de stand was weer gelijk. Na de rust een fel aan vallend Holten 8 en in de 10e minuut na een fantastische doorspeelbal van Arie Wennekes, schoot de Stranger hard in de linkerhoek en de stand was 2-1. Een kwartier voor het ein de kreeg Holten 8 nog een dubieuze strafschop tegen, welke gelukkig naast werd geschoten. Zo bleef de stand 2-1 voor Holten 8. Als Holten 8 deze inzet blijft vertonen dan zitten er zeker meer overwinningen in. RKSV 4—Holten 7 Holten 7 bracht ook R.K.S.V. 4 een verdiende nederlaag toe. Voor de thee werd drie keer ge scoord. Na rust verder nog eens drie in het net „gedeponeerd" waardoor het 6-0 in het voordeel van Holten 7 werd. Door een klein foutje in de verdediging scoorde R.K.S.V. toch nog een punt tegen, waardoor de eindstand 6-1 werd. Doordat de Zweef 6 gelijk speelde tegen Haarle 6 gaat Holten 7 nu op kop. SOS 4Holten 10 1-1 In een zeer matige wedstrijd moest het veteranen-elftal één punt laten in Hellendoorn. Na een kwartier maakte SOS er 1-0 van. 10 minuten later was het G. Vincent die met een machtig schot gelijk maakte (1-1). Holten kreeg daarna nog wel goede kansen, maar door slecht schieten bleef de stand gelijk. SENIOREN Damesvoetbal: HoltenGFC 13.00 u. Holten I—GFC I 14.30 u. De Zweef 2Holten 2 10.30 u. (ver- tek 9.45 u.) Holten 3Luctor 4 10.00 u. Enter 6Holten 4. 10.00 u. Luctor 8Holten 5 2.30 u. Holten 6Borne 4 11.45 u. Holten 7Haarle 8 11.45 u. SDOL 5—Holten 8 12.15 u. Holten 9De Zweef 6 10.00 u. Holten 10Nijverdal 5 10.00 u. JUNIOREN Holten alRietvogels al 4.00 u. Holten a2Eversberg al 2.15 u. De Zweef blHolten bl 4.00 u. ver trek 3.15 u. SVZW b2Holten b2 1.30 u. vertrek 12.45 u. Holten clDES cl 4.00 u. Enter Vooruit c2Holten c2 2.00 u. vertrek 1.15 u. Holten dl—SVVN dl 2.45 u. Holten d2—Sp. Rijssen dl 1.30 u. Holten c3 is vrij. Holten D3 is teruggetrokken uit com petitie. PUPILLEN 9.30 u. RKSV elHolten e2 9.30 u. vertrek 9.00 u. Holten E3—VESOS E2 10.00 u. RKSV E2Holten E5 10.15 u. vertrek 9.45 u. Holten E5De Zweef E6 11.00 u. RKSV E3—Holten E6 11.00 10.30 u. Holten E7—DES E4 11.00 u. GFC ElHolten El 2.00 u. vertrek 1.15 u. Meer dan honderd deelnemers doken woensdagavond 26 september om zeven uur in het natuurbad „Twenhaarsveld" voor een kilo meter prestatietocht, die door de plaatselijke zwemvereniging was georganiseerd. Verheugend was vooral het groot aantal niet leden dat aan de oproep ..Zwem u fit" gevolg had gegeven. Veel kinderen sprongen met vader of moeder, of soms zelfs met beide ouders te water om de prestatie te volbrengen. Iedereen zwom met zichtbaar plezier. Groot was ook het aantal toeschouwers, die zich om het bad had verzameld, om de deelnemers moed in te pompen. Een fantastische afsluiting van het seizoen. Deze week wordt het blad gesloten Wissink, Hans Heyda, Gerdien Ophof en zal de zwemclub haar activiteiten buiten Holten voort moeten zetten. Op zaterdag 6 oktober wordt de win- tertraining te Markelo hervat. Nu reeds hebben zich ca. negentig kinde ren hiervoor aangemeld. A.s. zondag 30 september gaat „Twenhaarsveld deelnemen aan de eerste van een se rie wedstrijden in de vorm van een vijf-kamp met de verenigingen „Weusthag" Hengelo (O), ..ZPA Al melo" „Twikel" uit Delden en Dinkel" uit Dedemsvaart. Deze wed strijden worden beurtelings in de ba den te Hengelo (O) en Almelo ver- zwommen. Het aantal deelnemers hieraan is helaas beperkt, per vereni ging vijftig stuks, wat toch nog elke keer 250 kinderen bij elkaar brengt. Organisatorisch dus heel veel werk, maar, nog veel meer plezier Deelnemers aan de prestatie-tocht Wim Boode, Rob Christiaans, José Pluygers, Marty Pluygers, Martin Terlage, I-Ianny Jansen, Rosita Setz, Marjanka v. Maurik, Irna Dcyk, Han- neke Truschel, R. Vukkink, W. Schip pers, H, Meesterberends, G. Damink Therese Truschel, Wim Meijer, Ria Er worden verwijten aan NS ge richt inzake de nieuwe regeling gra tis reizen 65plus (en 60 plus). Na het succes van een vrij reizen aanbod in januari 1970 werd de ver koop van de 6'5plus kaart regelma tig door een soortgelijk aanbod on dersteund. In januari, mei en sep tember kreeg ieder, die in het be zit was van een 65 plus kaart, gele genheid om een keuze van twee vrije reisdagen te maken uit vrijwel al le dinsdagen, woensdagen, donderda gen en zaterdagen van die maand. Het succes was overweldigend en het aantal abonnementhouders steeg van 30.000 in 1969 tot bijna een kwart mil- De Hockeyclub deelt mee dat op zaterdag en zondag de trainingswed strijden zijn gewijzigd. Vanaf a.s.'za terdag 29 september 1973 zal er om 13.30 uur getraind worden en verder de hele namiddag. Zondags begint 'de training om 10.30 uur en verder' de hele dag. Jon gens A om 10 uur. Daarnaast vinden nu competitie-thuiswedstrijden plaats op zaterdag en zondag om 14 uur in opzaterdag en zondag om 14 uur in het „Sportdal". Wij rnaken de jeugd van Holten er op attent dat op 4 september de oe fengoal op schandalige manier ver nield is en regelmatig jeugd op het terrein aangetroffen wordt die niets anders doet dan op volstrekt verkeer de manier een balletje te trappen en op doelen te klimmen. Op de scholen in Holten is aan deze zaak aan dacht geschonken. Ook zal de politie surveilleren en een oogje in 't zeil houden. A.s. zaterdag 29 september zal om 14.00 uur de thuiswedstrijd Holten jon gens A tegen „De Meeuwen" uit Emmeloord in het Sportdal gespeeld worden. Op de Overijsselse Kampioenschap pen „Veelzijdigheid" te Markelo heeft de Ponyclub „De Bergruiter tjes" een eervolle prestatie geleverd door met de equipe als vierde te ein digen. Voor het resultaat zorgden Alfred Dekker, Patricia van Berkel. Jan Bronsfoort en Ronny Werkman Bij de individuele dressuursprin- gen en cross was de tweede prijs voor Patricia met „Charlie" in de cate gorie C klasse Z. Marike Robers won met „Scout" de derde prijs in de categorie C klas se L en de 5e prijs was voor Riek Ve neklaas met „Patrouska". Blauw Wit heeft in de thuiswed strijd tegen Vesos een 3-2 nederlaag geleden, die ze helemaal aan zichzelf te wijten heeft. De .Hellendoorners waren technisch iets beter doch hieraan danken ze zeer beslist niet de volle winst. Reeds na minuten stonden de gasten al op 2-0. Beide treffers waren een gevolg van afwachten in de Blauw Witte verdediging en treuzelen met resoluut opruimen waarvoor men vol op de gelegenheid had. Het pleit voor het Blauw Wit team dat men ondanks deze snel opgelopen 2-0 achterstand aan inzet en strijd lust niet verslapte. Integendeel men bleef doorgaan. De defensie en mid denlinie zorgden voor goede op bouw en er ontstonden mogelijkhe den. MOEILIJKE UITWEDSTRIJD Blauw Wit dat van Drienerlo (En schede) nog nooit heeft kunnen win nen (het beste resultaat een gelijk spel werd aan het eind van de vori ge competitie op „Meermanskamp" behaald) zal het tegen de T.H. stu denten in eigen huis weer zeer lastig krijgen, temeer daar men moet aan treden zonder W. Beldman, Beldsnij- der en Fockema Andreae. Maar voetbal is en blijft nu eenmaal een spel met verrassingen en wie weet...? Dat Blauw Wit weer met totale inzet wil vechten voor het beste resultaat daarvan zijn we overtuigd en dat is in ieder geval een pluspunt. De wedstrijd die geleid zal worden door scheidsrechter van der Graaf begint om half drie. Het programma volgt: luidt verder als Blauw Wit 2-Excelsior 9 2.00 uur. SC Daarle 3-Blauw Wit 3 2.15 uur. Blauw Wit 4-Vroomsh. Bovs 6 1.00 u Blauw Wit Al-SOS Al 4.00 uur. Blauw Wit Bl-SC Rijssen Bl 4.00 uur MVV'69 Bl-Blauw Wit B2 4.00 uur. Blauw Wit Cl-Haarle Cl 2.45 uur Twente Dl-Blauw Wit Dl 2.00 uur. Blauw Wit El-De Zweef El 10.00 uur. RV El-Blauw Wit E2 10.00 u. Vertrek 9.30 u. Excelsior E3-Blauw Wit E3 10.00 u. Vertrek 9.30 u. SDOL E5-Blauw Wit E4 11.00 u Ver trek 10.15. SC Rijssen E5-Blauw Wit E5 11.00 u. Vertrek 10.30 u. Henk Aanstoot (I) schoot juist naast en een hard schot van Cor Beuken kamp van zeker 25 meter belandde buiten bereik van de doelman op de kruising van paal en lat. Blauw Wit voelde dat het. ging en kwam door 2 treffers van Ab Jansen nog voor half time tot 2-2. Na de thee kwam Vesos door Heu- ver al na 5 minuten op 3-2. Hij stond bij een aanval volkomen vrij en gaf doelman Frans van Gennep geen schijn van kans. In het verdere verloop van de sportieve wedstrijd kreeg Blauw Wit meerdere goede kansen op een gelijk spel. Een kopbal (te zacht) van En Beldman kon de doelman nog juist van de doellijn graaien en een handig boogballetje van Henk Aan stoot (2) ging juist over de lat. Vlak voor het eindsignaal van de scheidsrechter juichte de Blauw Wit aanhang reeds voor de gelijkmaker maar het schot ging rakeling over. In de Blauw Wit gelederen miste men deze middag Wim Beldman. Beldsnijder en Kwintenberg. joen inclusief 30.000 dames plus in mei 1973. De toeloop was vooral in de laat ste week van mei '73, toen velen hun laatste dag nog moesten opnemen, zo groot, dat ondanks treinverster- kingen belangrijke o verbezettingen plaatsvonden. NS kreeg vele klach ten van de overige reizigers en ook wel van 65-plussers. Op grond hier van werd voor de herfstaktie kozen voor een spreiding over twéé maanden. Eén dag vrij reizen in sep tember, één dag in oktober. Nu wordt NS beschuldigd van con tractbreuk, geldklopperij enz- voorts. Wat de „contractbreuk" aan gaat het volgende. Het gratis reizen is geen recht, dat automatisch aan de 65-plus kaart verbonden is. Voor elke vrij-reizen-aktie moet NS toestemming vragen aan de overheid. Die werd tot heden verleend als de verkoopresultaten van de vorige ak- tie goed waren en de kwaliteit van het vervoer voor de overige relzi gers niet ontoelaatbaar werd aange tast. Het spreiden van het vrije rei zen over twee maanden, of zelfs het wegvallen van het vrij reizen dus geen contractbreuk. Wel blijkt het vijior velen een tegenvaller. Dan de „geld&opperij'k-. Velen maakten gebruik"...van het vrij rei-: da|en. Gratis heen, gratis terug.,,.Nu moet men de tertfg'feis bm'dlénV öolï al staat daar tegenover dat men in de volgende maand voor een volgend bezoek een meevaller heeft. Het ver wijt luidt, dat. NS dit opzettelijk zo geregeld heeft en als „bewijs' wordt de uitsluiting van zaterdag 2! nen zijn voor NS om eerst ineen on gelooflijk succesvolle campagne var jaren een vaste klantenkring van een kwart miljoen mensen op te bouwen september als vrije reisdag aange voerd. Die maakt het onmogelijk om op 29 september gratis heen te gaan en dinsdag 2 oktober gratis te rug. Maarvorig jaar was zater dag 30 september óók uitgesloten. Waarom? Op de zondag daaraan vol gende begint de winteromloop van het materieel. Op die zaterdag moet er dus nog al wat met de treinen „gerommeld" worden dan is een extra grote toeloop van reizigers bezwaarlijk. Ook hier geen truc van NS om zijn klanten dwars te zitten. Om dat laatste draait de hele zaak. Wat ter wereld zou de reden kun nen zijn voor de IVS om eerst in een ongelooflijk succesvolle compagne van jaren een vaste klantenkring van een miljoen mensen op te bouwen en vervolgens die mensen de dampen in te jagen. De door de betaalde terugreis be haalde „winst" zou veel te duur betaald zijn, wanneer daardoor goede relatie met deze gewaardeer de klanten werd verstoord. De 65-plussers kunnen ér op blij ven rekenen, dat ze welkome gasten zijn. Oók op de gratis reisdagen. We zullen die moeten spreiden. Maar we zullen bij een eventuele volgende aktie óók zoeken naar een op lossing, die aan de ..gratis-heen-en- weer-behoefte" tegemoet komt. Drs. C. P. van Strien Chef Reizigersvervoer. Slager Piet Brands heeft op de te Utrecht gehouden Nationale Vee- en Paardententoonstelling schitterende successen behaald met twee dikbillen. In de rubriek „Dikbil vaarzen" be haalde hij de ere-prijs en het kam pioenschap. terwijl in de rubriek „Vaarzen geschikt voor de mesterij" een eerste prijs werd behaald. De ten bate van het Prot. Interker kelijk Thuisfront (P.I.T.) gehouden collecte heeft f 808,35 opgebracht. De stand in de e *rste klasse A VESOS (2) 3 2 1 0 5 8-5 KI. Haar (7) 3 1 2 0 4 7-4 Sp. Daarl. 3 2 0 1 4 4-2 Sp. Rijssen (3) 3 1 2 0 4 5-4 Sp. Denekamp (8) 2 1 1 0 3 3-2 Bl. Wit (1) 3 1 1 1 3 9-6 DVO (6) 3 0 2 1 2 4-5 Dr. Lo (5) 3 1 0 2 2 2-4 Bosw. (10) 3 0 1 2 1 5-10 Eversb. (9) 2 0 0 0 1-6 Na de nederlaag van was het 2e vastbesloten om beide puntjes uit Enter mee te brengen. Dit is gelukt vooral door goed combi natiespel op het middenveld en in de voorhoede. Baan kreeg al vrij gauw een goede mogelijkheid om te scoren en hij deed dit met een hard en on houdbaar schot. Een hard werkend Enter deed er al les aan om op gelijke voet te komen week maar de rust brak aan met 0-1. Na de thee maakte Gerard Kolkman na enkele minutén, na goed samen spel met Manenschijn er 2-0 van En ter ging toen spelen op alles of niks en de Blauw Witte defensie met diri gent Henk Hovenkamp kwam even onder druk te staan. Een dekkingsfoutje werd door de gastheren tien minuten voor tijd doel treffend afgestraft (1-2). Leida Podt, Annie Meesterberends, Erny Stokkers, Trudy Bleyenberg, Tineke Brinkman, Sandra van Geel, Aly Schippers, Inge v.d. Harst. Ger- ty Tuller, J. Tuller, Anneke Baltes, Andries Lichtenberg, Wilco Kwinten- berg, Joke Nijkamp, Herma' Bos, Henk Eshuis, Tiny Baltes, D. Baltes- Temmink, W. Baltes, Adriana Bouw huis, Ariane v. Geel, René Heiting, Ina Westerik, Henny Oolbekkink, Ari ane Wichems. Mevr. Wichems, Ine ke Hofman, Heidy Terlage Gea Lo- deweges, Martin Wilpshaar, Sisca Hase, Rita Aanstoot, Mieke Schup- pert, Janneke Bronsvoort, Gerida Hols, Hanneke Nijkamp Janny Lo- man, Gerry Loman, Gerard Vene man, Albrecht Bulsink, Roland v.d. Mark, Bart Janssen, Teun Hofman, Wouter Dhert, D. Schimmel, Janny Wansink, Corinno Bouwhuis. Jackie Pronk, Marja Willems, Theo Boode, J. v.d. Berg, Theo Hase, André Oos- terdijk, M. Boersma, Henk Oosterdijk Klaas Homans, Martin Nijkamp, Jan Huisman, Gerard Grootend Wim Setz H. Voerman, Annet. Klein Velderman Bea Brinkman, Irma v. Brussel, Dolf Setz, Lucien Wilpshaar, Henk v. Doesburg, Jan Jager, Harry Struvk, Hans Welting, Remco v. Maurik. Chris Schutte, v. Iperen, Gerard "Wil lems Jan ter Harmsel, Hr. F.yling, Femmy Lammers, Henriëtte Drenth, Dianta Bergsma, Richard Bergsma, Irene Dhert. Ria Westerik, Jan Op- Jannette Bolink, Gerri Bolink. hof. André Wissink. Edwin Boersma. Op woensdag 19 september hield de bond van Plattelandsvrouwen in Holten haar eerste avond van het sei zoen in hotel Holterman. Spreek ster deze avond was mevr. v. Wepe- ren over „Iedere Nederlander wordt geacht de wet te kennen. Nadat mevr. Robers in haar ope ningswoord het jaarprogramma had meegedeeld waarin ze ondermeer de verschillende cursussen bekend maakte, o.a. een macramécursus Burgerschapszin en fijne keuken. Verder dankte mevr. Robers de heer A. Stukker voor zijn geweldige hulp aan de wagen welke de Plattelands vrouwen op 5 september zo'n mooie plaats gaf. Nadat ook de notulen waren voorge lezen werd het woord gegeven aan mevr. v. Weperen, die voor de pau ze een inleiding hield. Na de pauze volgde nog een kwis waarna de gezel lige en goed bezochte bijeenkomst door mevr. Robers met een wel thuis werd besloten. t k De schaakclub van de S.V. „Hol ten" komt met haar eerste achttal uit in de 3e klasse A van de Schaak bond .Overijssel' met Ommen 3, Rijs sen 2, Nijverdal 3, Goor 2, Raalte 1. Borne 1, Nijverdal 2 en Almelo 5. Voor de Holtenaren is het volgen de wedstrijdprogramma vastgesteld maandag 5 nov.: Nijverdal 2-Holten 1, maandag 26 nov.: Holten 1-A]me- lo 5, donderdag 20 dec.: Ommen 3- Holten 1, maandag 21 jan.: Holten 1- Rijssen 2, maandag 11 febr.Nij verdal 3-Holten 1, maandag 25 maart; Holten 1-Goor 2, maandag 15 april: Raalte 1-Holten 1. Afgelopen maandagavond werd voor de leden van de schaakclub „Holten" en ook niet leden een si- multaanwedstrijd georganiseerd, waar voor uitgenodigd waren de heren Vo gel en Mandemaker van de schaak vereniging „Pallas" uit Deventer. El ke speler nam een groep van ca. 10 schakers, waarbij de heer Vogels het loodje moest leggen tegen de heren J. W. Middelink en A. J. C. Brands. Remise werd uit het vuur gesleept door F. Flantua en M. C. Jansen, terwijl de heren W. G. Blits, J. ten Velde, F. Akkerman, J. Karkdijk, J. Maier, en H. Jansen hun partij ver loren. De heer Mandemaker won van resp. G. Jacobs, F. v.d. Berg. H. H. J. Stukker, W. Beyers en B. v. Beek. Remise speelde G. J Snippert en W. Rissevelt, terwijl ook de heer thuis erhu; NEO met Holten speelt a.s. gen het uit de 3e klasse- deerde GFC uit Goor. Het wordt een beetje eentonig. Elke wedstrijd is Holten veel maar het ontbreekt aan eei ker. We hopen dat zondag o gens iets meer geluk hebbe de eerste overwinning een fe GFC speelde afwisselend en gelopen zondag fortuinlijk v met 2-1. na 5 mm voor tijd 1-0 te hebben achtergestaan. De voorwedstrijd spelen, evenals de dameselftallen tegen elkaar om 13.00 uur. De selectie bestaat uit de volgende spelers: G. Soer. G. Paalman. .1. v. Pluuren. J. Veneklaas, S. Krikke. J. Deyk, B. Knapen, A. Reylink. G. O'-i- bekkink, A. Dekker, W. Schooien, H. Bronsvoort en W. Nijenhuis. De Zweef AlHolten Al 2-2 In deze moeilijke uitwedstrijd zag Holten zijn betere veldspel slecht- be loond met een gelijkspel. En door het gladde veld veroorzaakte foutie ve terugspeelbal leverde De Zweef een 1-0 voorsprong op. Kort voor rust kwam Holten op 1-1 via een uit stekende aanval over links. Na rust bleef Holten het spel dicteren en na 10 minuten werd het 1-2. Bij een van de schaarse uitvallen van De Zweef zag de scheidsrechter zich genoodzaakt een strafschop te geven, doordat één van de Holtense verdedigers in zijn ogen een foutieve tackle maakte. Deze kans liet De Zweef niet onbenut. Nijverdal AlHolten A2 1-4 Holten A 2 heeft een prachtig resul taat geboekt door in Nijverdal met 4-1 te winnen. Vooral in de eerste helft waren onze j ongens opper machtig, wat tot een 3-0 voorsprong leidde. Na rust kwam Nijverdal wel even terug, maar verder dan 1 doel punt kwamen »ze niet. In het laatste kwartier speelde Holten met 10 man en maakte Holten toch nog een doel punt en zo werd de eindstand 4-1. Nijverdal ClHolten Cl 1-2 In een aantrekkelijk: wedstrijd wist Holten Cl de twee punten in de wacht te slepen. De wedstrijd speel de zich voornamelijk op het midden veld af, maar in de 20e minuut straf te de middenvoor van Nijverdal een grove fout van de achterhoed: voor treffelijk af. Maar de stortbui, die toen losbarstte werkte als een ver frissende douche op onze spelers, zo dat de ruststand van 2-1 voor Hollen werd bereikt. Na de rust een zelfde spelbeeld, maar de voorhoede mistte zelfs de meest opgelegde kansen. Al met al was het een verdiende over winning. Holten C2Twente Cl 0-1 Holten C 2 speelde, na twee afgelas te wedstrijden, zaterdag j.l. de cv-ste competitiewedstrijd. Uit deze wed strijd tegen Twenthe Cl bleek, dat de oud-kampioenen (D 1) nog wel enige ervaring bij de grotere jongens moeten opdoen. Howel C 2 door de grote inzet zeker niet de mindere was en goed partij gaf en zelfs vaak voor het Twenthe-doel verscheen, was het toch Twente C 1 dat met de winst naai- nuis ging. De Holtenaren kre-gen veel scoringskansen, doch de ze werden niet benut. Door de getoonde inzet zal C 2 ze ker nog enige wedstrijden kunnen winnen. Excelsior C4 - HHt°u C?, 8-0 Een zeer koude douche na het voortreffelijke resultaat van de vorige week. Ondanks de doelpuntenregen pro beerden de jongens te blijven voetbal len. Verliezen is moeilijker dan win nen. Volgens hun aanvoerder hebben ze in ieder geval geleerd hoe ze moe ten aftrappen. We zijn zeer benieuwd wat de volgende keer de verrassing zal zijn. SOS ni_Ho'ten D2 16-0 In een uitermate slechte wedstrijd heeft SOS D 1 verdiend gewonnen. Holten D 2 was onvolledig, men speelde met 10 man en door een zwakke inzet, zeer tot spijt van hun leider, was SOS D 1 de betere ploeg. Jongens, toon de volgende keer eens een beetje meer inzet en vecht er eens voor. dan zal het heus wel be ter gaan. D v.d. Knaap erin slaagde z'n par tij in winst om te zetten. De indeling van de Overijsselse Schaakbond is inmiddels bekend, waarin Holten zal uitkomen tegen Borne I, Rijssen 2, Nijverdal 2 en 3. Goor 2, Almelo 5. Ommen 3 en Raalte I. De eerste wedstrijd is op maandag 8 oktober thuis tegen Bor ne I. Bl. Wit Al - boekte forse zege De junioren AI hadden het thuis niet mosilijk tegen Vesos A2. On danks het feit dat men niet op z'n sterkst kon aantreden (Veltkamp en Bronsvoort geblesseerd) was het met de rust al 3-0. Na de rust werd Jan Verveda op un faire manier onderuit gehaald. De toegekende strafschop werd door Schipper feilloos benut (4-0). Verve da had hevige pijn in z'n linkerschou der en bij onderzoek in het ziekenhuis te Deventer bleek dat het sleutelbeen as gebroken. Al zal z'n talentvolle rechtsbuiten enkele weken moeten missen. We wensen Jan van harte corspoedig herstel. Na de benutte strafschop schoot de Al aanval nog 2x raak. Een royale en zeer verdien de 6-0 zege. DES Bl - BI. Wit Bl Al na 3 minuten keek Blauw Wit tegen een achterstand aan doordat een der achterspelers onhoudbaar in eigen doel knalde. De jongens lieten het er niet bij zitten en de strijd lust werd na een half uur beloond met een mooie treffer voor Oebele Riemersma (1-1) uit een voorzet van Arie van Spronsen. Na de rust trok DES furieus ten aanval maar de verdediging had er goed kijk op en in laatste instantie stond doelman Eddy van Dijk succes in de weg. Een minuut voor tijd kregen de Nijverdalse gasten een pe nalty toegewezen. Het harde schot werd door Eddy ge stopt. Bravo! Bl. Wit B2 - Enter V. B2 Blauw Wit dat in een matige eer ste helft een achterstand van 1-0 op liep kwam in de 2de helft uitstekend terug en nam zelfs een voor sprong van 2-1 die ze ook royaal ver diende. Helaas ging men het toen kalmer aandoen en dit had tot ge volg dal de beide puntjes naar En ter gingen. Eindstand 2=3. E2 speel de een goede partij en is op de goe de weg. Houën zo! Bl. Wit Cl - verloor in Enter Blauw Wit Cl heeft in Enter de juno's Cl van Enter Vooruit in de eerste helft schitterend partij ge geven. E.V. had het eerst succes, maar Blauw Wit kwam door 2 tref- gers van Wilco Schipper op voor sprong die vlak voor de rust door een fout in de verdediging verloren ging (2-2). Na de thee liep het bij Blauw Wit in de eerste minuten helemaal mis 2 x te scoren. De vechtlust was er toen helemaal uit en het werd ten slotte 6-2 voor de Zwart-Witten.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5