DORPSSCHOOL Z WEMKAMPIOEN 1973 BASISSCHOLEN Resultaten van de Bl. it-pupillen Reutum naar verdiende overwinning op Holten Blauw Wit blijft in de running door gelijkspel tegen D.Y.O. Diploma-zwemmen Blauw Wit-jEmioren Programma SV „Holten" Een bad-meesterstuk of omgekeerde emancipatie De Zweef II!-Holten II 2-5 Holten III-GFC III 4-1 De Zweef V-Holten IV 6-3 Holten VII-SDOL IV Holten VIII-Omhoog IV 1-2 Programma SV Holten (junioren en pupillen) Holten a.s. zondag naar Unisson Holten C 3- Blauw Wit C2 4-1 Blauw Wit 15- Eversberg III 2-5 Simultaanwedstrijd PV „De Bergvliegers" Kampioenskandidaat Vesos op bezoek Programma Donderdag 20 september 1973 5 De altyd lastige tegenstander Reu tum" heeft ook deze keer hoewel ge- flateerd met 3-0 van Holten gewon nen. De gehele wedstrijd waren de Holtenarcn sterker «naar fc-?t ont brak hun aai een a'werker terwijl aan de andere kant Reutum met en kele uitvallen in de r-veede helft de illusie's van de Rood Zwarten om 'n overwinning te behalen totaal om- ver «ooiden. Holten begon al direct fanatiek aan te vallen, wat in de 12e minuut al bijna succes opleverde, het keihar de schot van W. Nijenhuis belande echter in het zijnet. Even later was het H. Bronsvoort, die een prachtige kans kreeg, maar z'n inzet werd door de Reutum-doelman gestopt. In de 25e minuut was het weer de zelfde doelman die een prachtige ac tie van A. Dekker stopte. Holten bleef echter te kort spelen, zodat voor de rust niet werd gescoord. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld. Een sterker Holten maar geen doelpunten. Het was weer A. Dekker die door brak maar z'n schot ging rakelings over het Reutum-doel. In de 15e mi nuut werd W. Nijenhuis vervangen door J. v. Pluuzen. Deze stond nog maar net. in het veld toen 'n actie links van Reutum in eerste instantie gestopt werd door *n overtreding. Uit deze vrije trap was het Venhuis die geheel vrij stond en onhoudbaar in kopte, 0-1. Even later bleef de gehe le Holtense verdedediging staan voor buitenspel, waardoor Droste gemak kelijk kon scoren en het doelpunt toegekend werd. Holten probeerde nu 'n doelpunt te forceren. In de 30e minuut leek H. Bronsvoort te gaan scoren maar schot kwam via de binnenkant van de paal het veld weer in. Ook G. Oolbekkink kon met z'n kopballen niets meer uitrichten en toen het pu bliek zich al naar huis begaf werd het 5 minuten voor tijd zelfs nog 0-3 door een doelpunt van J. Ukking. A.s. zondag speelt Holten tegen het Een beter spelend Holten nam de beide puntjes verdiend mee naar huis. Voor rust zorgden W. Reilink met een goed geplaatste bal en Krikke met een daverend schot voor 0-2. Na rust echter kwam de Zweef ge weldig opzetten hetwelk in een doel punt. resulteerde 1-2. De Zweef hield Holten onder druk en het was ge lukkig voor de bezoekers dat de kee per een zacht rollertje van Barend liet glippen. Dezelfde Barend zorgde na een lange ren voor 1-5. Holten stond de Zweef nog toe om tot 2-5 te rug te komen. Maar verder lieten G. Oolbekkink c.s. het niet komen. Zondagmorgen om 10 uur speelt Hol ten 2 thuis tegen GFC 2. Hopenlijk weer twee puntjes jongens! Holten 3 heeft een prachtig resul taat geboekt door GFC 3 met een nederlaag naar huis te sturen. Na een half,uur spelen kwamen de altijd lastige GFC'ers aan de leiding na een scrimmage voor 't Holtense doel, 0-1. Toch kwam Holten vlak voor het rustsignaal nog gelijk door een kop bal van Damink uit een corner, 1-1. Na de rust zakte GFC wat weg, en begon Holten beter vat op het spel te krijgen. Enkele mooie kansen werden onbe nut gelaten, doch K. Broersma knal de na 60 min. voetbal de bal uit een onmogelijke hoek steenhard raak, 2-1. Holten bleef komen en zo konden dan ook snel 3 en 4 worden aangetekend door weer K. Broersma en D. Mark voort. De laatste 20 min. werd GFC gewoon weggetikt en konden onze jongens een verdiende 4-1 in de wacht slepen. Holten 4 heeft z'n nederlaag tegen de Zweef 5 aan zich zelf te wijten. Vooral na de rust zakte de gehele ploeg weg en kon de Zweef 5 een achterstand van 2-1 wegwerken en met 6-2 de leiding nemen. Door een strafschop, benut door A. v.d. Bos werd het nog 6-3. De andere Holtense doelpunten kwa men op naam van W. Klein Velder- man en A. v.d. Bos. Holten 7 won afgelopen zondag in een goede wedstrijd van S.D.O.L. 4. Met sensationele momenten in de eer ste helft voor beide doelen nam Holten 7 in de 35e minuut de leiding. Nog geen 3 minuten later werd het zelfs 2-0, waarmee ook de rust aan brak. Na de thee scoorde Holten a] vlug 4-0. Toen leek S.D.O.L. verslagen maar ze kwamen terug., doch verder dan 2 doelpunten kwam men niet waar door Holten 7 verdiend de twee pun ten thuis hield. Een compliment voor S. Markvoort voor de goede leiding van de wed strijd. A.s. zondag R.K.S.V. 4-Holten 7. Ver trek 11.30 uur vanaf „Meermans kamp". op de onderste plaats staande „Unis- son" in Boekelo. Andere uitslagen. NEOUnisson 3-0; BWO—GFC 3-1; ATCW. school 0- Hector-Lap 1-0; Wierden-Enter 2-0. Stand 3-5; BWO 3-6; Wierden 3-5; NEO AfC 3-4; Hector 3-4; Reutum E.iter 3-3; W'school 3-3; GFC Holten 3-1; Unisson 3-0; Lap 3-0. In de tweede competitiewedstrijd konden de Holtenaren nog niet tot winst komen. Hoewel het spel beter was dan in de eerste wedstrijd, kwam de machte loosheid van onze aanvallers duide lijk naar voren. Holten ging vanaf het eerste fluitsig naal constant in de aanval, hetgeen echter niet resulteerde tot een tref fer. Bij een van de uitvallen van Omhoog werd vanaf 20 meter kei hard ingeschoten. Holten bleef aan vallen. maar van de vele k'ansen kon niet één worden omgezet in een doel punt. Door een misverstand in de achterhoede konden de Wierdenaren de stand naar 2-0 brengen. Uit een corner bracht F. Bekkernens de rust stand op 2-1. In de tweede helft zakte 'l wedstrijd tempo, waarbij Holten bleef aandrin gen. Gescoord werd echter niet meer, zodat de eindstand 2-1 werd in het voordeel van Omhoog 4. A.s. zondag gaan we op bezoek bij Enter 8. Vertrek 9.15 uur vanaf Ont moetingscentrum .Meermanskamp". Aanvang Vertrek. De Zweef alHolten al 4.00 u. 3.15 u. Nijverdal alHolten a2 4.00 u. 3.15 u. Holten blHeracles bl 4.00 u. Holten b2MVV '69 bl 3.45 u. Nijverdal clHolten cl 2.45 u. 2 u. Holten c2Twenthe cl 2.30 u. Excelsior c4Holten c3 1 u. 12.15 u. Holten dlOmhoog dl 2.45 u. SOS dl—Holten d2 2.00 u. 1.15 u. Holten d3Vesos dl 1.30 u. Holten elHector el 1.30 u. Holten E2De Zweef E2 9.30 u. Zondag 23 september Unisson-Holten 2.30 uur; Holten 2- GFC 2 10.00 uur; Nijverdal 2-Holten 3 10.30 uur; Holten 4—SOS 3 11.45 uur; Holten 5Haarle 5 11.45 uur; Holten 6—Heracles 4 10.00 uur; RKSV 4Holten 7 12.15 uur; Enter 8-Hol- ten 8 10.00 uur; SOS 4-Holten 10 10.30 uur. Zaterdag 22 september dc Zweef AlHolten Al 4.00 uur; Nijverdal AlHolten A2 4.00 uur; Holten blHeracles bl 4.00 uur; Hol ten b2MVV'69 B2 3.45 uur; Nij verdal clHolten cl 2,45 uur; Hol ten C2—Twenthe cl 2.30 uur; Excel sior c4Holten c3 1.00 uur; Holten dl—Omhoog dl 2.45 u.; SOS dl—Hol ten d2 2.00 uur; Holten d3VESOS dl 1.30 uur; Holten el—Hector cl 1.30 A.s. zondag zal Holten in Boekelo uit moeten komen tegen Unisson. Dit is een belangrijke wedstrijd voor on ze jongens. Unisson heeft nl. nog geen punt en Holten slechts één. Een ietwat teleurstellend begin. La ten we hopen dat het ons zondag be ter af gaat en we iets meer geluk hebben dan afgelopen zondag, toen de wedstrijd toch zeker met de rust al beslist had moeten zijn in het voor deel van Holten. Vertrek vanaf „Meermanskamp" per bus om 13.00 uur. De selectie bestaat uit de volgende spelers: G. Soer, G. Paalman. J. v. Pluuren, J. Veneklaas, W. Kaizer, S. Krikke, J. Deyk. B. Knapen, A. Rey- link, G. Oolbekkink, A. Dekker, W. Schooien, H. Bronsvoort en W. Nij enhuis. Bl. Wit E2—Holten e3 9,30 u. Holten E4De Zweef E5 10.15 u. DES E3—Holten E5 11.00 u. Vertrek 10.15 u. Holten E6De Zweef E7 11.00 u. Holten E7—De Zweef E8 11.00 u. Een uitstekend begin van deze com petitie. De opdrachten werden zeer nauwkeurig uitgevoerd. De team geest was geweldig en de werklust enorm. Plet was voor publiek en lei ders een groot plezier dit elftal aan het werk te zien. Blauw Wit 1 heeft in de Uitwedstrijd tegen DVO in Almelo vanaf hel be gin tot het eind met goede inzet ge speeld. Door blessures en vakantie van een speler waren de begeleiders Jansen en Sikkenga genoodzaakt het team op verschillende plaatsen te wijzigen vergeleken met de wed strijd tegen Eversberg. In de eerste fase van de wedstrijd waren de partijen aardig aan elkaar gewaagd. Maar na een kwartier werd aan beide zijden behoorlijk op gebouwd. Maar na een kwartier kwam Blauw Wit verrassend aan een voorsprong. Door goed storen van Henk Aanstoot 2 raakte een ach terspeler van de tegenstanders zo in paniek, dat hij met. een schuiver zijn eigen doelman passeerde. De achterhoede van Blauw Wit, on der aanvoering van Jaap Thalen, gaf weinig kansen weg. Tegen het einde van de eerste helft had Blauw Wit verzorgder spel aardige combina ties. en redelijk balbezit. Uit een vrije trap kreeg Henk Aanstoot 1 de bal op de vleugel. Van rechts kwam een strakke voorzet, die hard en zuiver door de DVO-stopper in zijn eigen doel werd gekopt. Ruststand 0-2. Na de rust gooide DVO alles op de aanval. Daardoor kwamen er bij uit vallen van Blauw Wit mogelijkheden om kansen te scheppen. Doelpunten kwamen daar niet me.er uit. Wel In een zeer matige wedstrijd moest het tweede in Eversberg z'n meer dere erkennen. Vooral toonde Evers berg „klasse" in buitenspel-tactiek. Met een 3-1 stand brak de rust aan. Na de thee liep het bij Blauw Wit wat beter en door „één-tweetjes" tus sen Job an Stam en Manenschijn werd de achterstand ingelopen tot 3-2. Te ver opdringen van Blauw Wit werd toen bij snelle uitvallen voor de gasten noodlottig en ze wonnen verdiend met 5-2.. Blauw Wit 3 kon het niet bolwer ken tegen de veteranen van Ruizen- se Boys (6-0) en ook het vierde ging er onder door (10-0), tegen het 10e van Excelsior. Leurink redde 10 minuten voor tijd de eer. (Ingezonden) Bijzonder vrolijk ging het er toe, iedere ochtend vanaf zeven uur! Al vóór dit tijdstip stonden dc liefheb sters popelend te wachten tot het hek openging, en dan. even later, amu seerde zich al blazend, snuivend, proestend en plonzend een gezel schap Holtenaressen van uiteenlopen de leeftijd in het Twenhaarsvcldbad- Het plezier was groot, en dit werd op allerlei manieren bereikt: baan tjes trekken, bodemzitten, diepdui- ken en somskoffiedrinken!- De stemming was steeds opperbest mede waardoor de onderlinge wed- ij vers en aanmoediging, bijna van zelf naar het natuurlijke slotfeest lei den: het zogeheten diploma-zwem men. En, heus waar! een flinke groep da mes legde deze proef met glans en glorie af! Vanwaar dit fraai succes? Een ver klaring is wel te geven: de fraaie erwarmd zwemwater, maar óók, en dit mag, bij het sluiten van het seizoen, wel eens publiekelijk ge zegd, de inspiratie en bemoediging die uitingen van de badmecstersin- structeur. de heren Eiling en Van Lemel. Hun aanwijzingen en aan stekelijk enthousiasme hielpen de zwemsters terdege bij het volbrengen van bovengenoemde prestaties. Daar om: een schriftelijk hoeraatje voor de dames, maar op de eerste plaats voor hun twee leermeesters, die óók een meesterstuk volbrachten!! De beide heren, op eigen terrein hier voor geprezen, betoonden zich niet erg gevleid, maar bleven zakelijk. .Het is waar", reageerde de heer Eiling, „dit seizoen hadden we een bijzonder aardige damesgroep en het aantal schoolzwemkinderen is nooit zó groot geweest. Maar, waar blij ven de heren?" Ja. waar bleven die eigenlijk? Kunnen ze allemaal al zo goed zwem men, of moet er soms eerst een bad- meesteres worden aangesteld?! maakten de Almeloërs dankbaar ge bruik van een hapering in de achter-, hoede. Met een laag schot brachten ze de achterstand terug tot 1-2. Het laatste kwartier is er door beide par tijen alles aan gedaan om de moge lijkheden voor het eigen team te ver beteren. Lange tijd leek het erop, dat de Holtenaren de aanvalsgolf kon den weerstaan en met beide puntjes konden vertrekken. Na 90 minuten speeltijd was de stand inderdaad nog in het voordeel van Blauw Wit. Maar in blessuretijd maakte DVO, overi gens verdiend, gelijk met een kopbal in de uitsterste rechtex-hoek. Door de ze uitslag blijft Blauw Wit goed in de running. De stand na tw.ee wedstrijden is: Blauw Wit 1 2-3; Sp. Rijssen 1 2-3; Vesos 1 2-3; Daarle 2-2; Drienerlo 2-2; DVO 2-2; Kloostei'haar 2-2; Sp. Denekamp 1-1; Eversberg 1-0; Bos winkel 2-0 Nadat drie achtereenvolgende jaren de Kolschool als eerste uit de bus kwam, was het deze keer de Dorps school die met de hoogste eer ging strijken en de prachtige wisselbeker beschikbaar gesteld door Zwemclub Twenhaarsveld, in haar bezit kreeg. Wal een sensatie en wat een span ning en wat werd er verschrikkelijk hard gezwommen!! Woensdag 19 september was het dan weer zo ver, de jaarlijkse zwem wedstrijden tussen de Holtense scho len. Al was het weer dan niet zo best, de stemming was or niet minder om. Met ratels, toeters en spandoeken heerste er een ware Cup-sfeer aan 't bad. Voor het eersit verscheen aan de start de Haarschool o.l.v. de heer G. J. van 't Holt. Natuurlijk konden zij dit jaar nog geen hoge ogen goo ien, omdat er nog geen 5e en 6 klas sers zijn, maar, wat deden ze enorm hun best, tegen al die grotere meis jes en jongens. Hun, puntentotaal was 706.2 sec. dit was de 4e plaats. De 3e plaats was voor de Schakel met 531.5 sec. de 2e plaats voor de Kol school met 4.99.4 sec. en de eerste plaats voor de Dorpsschool met 497.4 see. De estafette 6x25 meter vrije slag werd evenals vorig jaar door de Dorpsschool gewonnen. De tijd was 1 min. 44 sec. 2e de Kolschool met 1 min. 50.4 sec. 3e de Schakel met 1 min. 56.5 sec. 4e de Haarschool met 2 min. 32.8 sec. De ploegleider van de Dorpsschool, de heer Arendshorst, meest natuurlijk met kleren aan te water, dat zit er aan vast na zo'n overwinning, maar, hij zal het graag voor over hebben gehad. Alle meisjes en jongens, die een le, 2e en 3e plaats hadden.; behaald, ontvingen een prachtige medaille. Als extra nummer is er dltijd de 25 meter schoolslag voor de lagere klassen. De winnaars hiervan kregen een di ploma. Uitslagen: 25 meter schoolslag meisjes. 1 Ina Westerik Schakel 22.2 sec.; 2 Anja Kappert Kolsch. 22.6 sec.: 3 Gerrie Schooien Kolsch. 23.0 sec. 25 meter schoolslag jongens. 1 Dik Kappert Kolsch. 21.7 sec.; 2 Lucien Wilpshaar Kolsch. 23.4 sec; 3 Bart Jansen Schakel 23.5 sec. 25 meter rugslag meisjes. 1 Anna Gerritsma, Dorpssch. 20.3 sec.; 2. Femmie Lammers Dorpssch. 23.5 sec. 3 Guusta Kamperman Kolsch. 23.6 sec. 25 meter rugslag jongens, 1 Harry Struyk Kolsch. 21.1 sec.: 2 Henk Af- tink Dorpssch. 21.9 sec.; 3 Andries Lichtenberg Kolsch. 22.5 sec. Wil het op andere zaterdagen nogal eens voorkomen dat een elftal „vrij" is, jl. zaterdag waren alle Blauw Wit teams in de competitie betrokken. Uitgerekend op een dag dat vele spe lers (wegens diplomazwemmen) afwe zig waren. Daardoor heeft het Holten se pupillenvoetbal die dag algemeen in het teken gestaan van paniek bij de leiding, wegens de incomplete elftal len. Echter, dankzij goed organisatiever mogen der diverse leidei's. waarvoor hier een waarderend woord, konden de volgende gespeelde wedstrijden voor u worden genoteerd: Blauw Wit E 1-Vesos E 1 0—1 Wederom heeft el de zo hard nodige twee competitiepuntjes aan de tegen stander moeten laten. Volkomen ver diend overigens, want ook nu weer bleek dat'het .team niet ..draait". De verdediging speelt duidelijk te ver te ruggetrokken. waardoor de tegen stander een veel te grote speelruimte en gelegenheid tot scoren wordt ge laten. terwijl de voorhoede te weinig terug komt als dat nodig is. De mid denvelders tenslotte bevinden zich steeds ol' tussen de backs of in de spits, waardoor alle op het midden veld belande ballen automatisch in handen van de tegenstander vallen, die na 'n „dank je wel" niet te lui is een nieuwe aanval te ondernemen!! Reeds tijdens de eerste helft kon VESOS. wegens een volkomen falen de Bl. Wil verdediging, de wedstrijd met een score op haar naam brengen. El dient echter te gaan werken aan inzet, mandekking en taakveideling in het veld. Kortweg voetbal geheten!. Blauw Wit E 2-Vesos E 2 4—1 E2 heeft plannen!! Dat blijkt wel uit de stijgende lijn dat haar spelbeeld te zien geeft. Zo ook nu weer tegen VESOS!! Na een wat aarzelend begin werd de tegenstander, door scores van Eric Aanstoot, Eric Enter en Ge rard Rutgers, resoluut terug gewezen, terwijl het verdedigingswerk van stopper Deijk sterk aan profvoetbal deed denken. E2 is bezig een hecht team te worden, mede dankzij de meer dan enthousiaste begeleiding van haar leiders, die zich duidelijk gerugge- steund weten door de ouders van de boys, getuige het feit, dat deze hun zonen iedere week voorzien van goed verzorgde spel- en douchekledingü E2. Een team van kameraden!! RKSV E 2-Blauw Wit E 3 2—2 Van alle elftallen had e3 het meest te lijden van de afwezigheid van de diplomazwemmers (5 stuks). En dat op een dag waarop dit team één van haar zwaarste uitwedstrijden uit deze competitie te verwerken kreeg!! Zie daar het uiterst zware wissel dat op de wilskracht en de conditie van de spelers getrokken moest worden, óók al omdat de (wegens ziekte) afwezige doelman Jansen node werd gemist!! Het feit, dat wij dit team. met .kop pen' als rode kolen op Meermanskamp zagen terugkeren, was voldoende be wijs dat zwaar „gevochten" is, daar in Rijssen. met een voor Bl. Wit alles zins bevredigend resultaat!! Bravo!! SOS E 4-Blauw Wit E 4 6—1 Kennelijk heeft het verlies tegen MVV een zeer zware druk op het mo reel van e4 gelegd, want wederom werd de wedstrijd (ditmaal tegen SOS) met 1-6 verloren, hoewel het in het geheel niet nodig was!! Het zenuwachtige, onsamenhangen de en te veel individuele spel van de Bl. Wit boys, was de enige oorzaak van dit jammerlijke verlies. Hoe ge spannen dit team wel was werd be wezen, toen midvoor Harting een toe gekende penalty, jammerlijk naast schoot. Gelukkig wist Johan Stam de Bl. Wit eer nog te redden met hef eni ge tegendoelpunt. Jongens, voetbal is een spel dat men desnoods ook alleen kan bedrij ven. maar een wedstrijd spelen en winnen, dient toch echt met elf man te geschieden. Een tip, misschien?? Excelsior E 8-Blauvv Wit E 5 2—2 Daar Excelsior een „nekbreker" voor welhaast iedere tegenstander is, be- ;on e5 eigenlijk, bij voorbaat, aan een •erlorcn wedstrijd!! Edoch, wie ken schetste ieders verbazing toen dit elf- al met een uitslag 2-2 gelijk spel in Holten terugkeerde?? Een bewijs eens te meer, dat de leiders De Vries en Timmerman hun pupillen tot topprestaties weten te be wegen, ook wanneer dat nodig is!' Geweldig gedaan!! 25 meter vrije slag meisjes. 1 Annet Klein Veldennan Kolsch. 18.1 sec.; 2 Karin Jalving Dorpssch. 18.3 9ec; 3 Heidi Terlage Dorpssch. 18.4 sec. 25 meter vrije slag jongens. 1 Edwin Stegehuis Dorpssch. 14.9 sec.; 2 Roland v.d. Mark Kolsch. 16.3 sec. 3 Gerrit Vincent Dorpssch. 16.7 scc. De start van een van de wed strijden ter verkrijging van het zo fel hegeerde zwem-diploma, welke voor de Holtense basis scholen werden gehouden. De Dorpsschool werd de winnaar. Maandag a.s. de schaakclub ,,11 wedstrijd voor d niet leden kunne een is van harte iept. organiseert >lten" 'n simultaan- leden, maar ook deelnemen. Ieder- wcJkoir De wedstrijd die gespeeld zal wor den in 't Ontmoetingscentrum „Meer manskamp" begint om 19.30 u. Voor deze simultaanseance zijn twee sterke spelers uitgenodigd voor de De venter schaakvereniging Pallas". Aan de leden v. d. schaakclub „Hol ten" wordt verzocht om zoveel moge- Tok eigen borden en stukaen mee U brengen, v'itslag 1 sept. Seniorcngroep: J. Boltmai*— H H. J. Stukker 0-1, F. Flantua—W. G. Blitz 0-1. E. Mol—B. van Beek 0-1, J. ten VeldeG. Brauniut: 1-0, A. J. C. BrandsH. van Beek 0-1, W. BeijersJ. W. Middelink 0-1, W. van BeekG. J. Snippert 1-0, H. Nije- reesD. Meuleman 1-0, A. J. C. BrandsH. Nijerees 0-1. Juniorengroep: J. KarkdijkW. Dis- sevelt 0-1, H. JansenE. Mondeel 1-0. N. C. JansenD. van Beek 0-1, G. Brinkman—F. Akkerman 1-0, D. van Beek—W. Dissevelt 1-0, D. Meu lemanG. Brinkman 1-0. Nagekomen uitslagen le ronde: H. H. J. Stukker—W. G. Blitz 0-1, A. J JansenE. Mol 0-1. Vlucht Breda: Afstand 136 km met 05 duiven. Lossing 7.30 u. Eerste duif binnen: 8.50 I. en 4. Joh. Veldhuis. 2. W. Willems, 3. en 6. A. ten Dam (2), 5. en 8. J. Aaftink, 7. en 10. Jongman en Mees ters. 9. A. ten Dam (1). Vlucht Roermond. Afstand 124 km. 305 duiven. Lossing 7.30 u. Eerste duif duif binnen: 13.20 u. 5. en 9. Jongman-Meester, 2,. 5.. 6. en 10. A. ten Dam (1). 3. A. fen Dam (2), 4 en 7 W. Aaltink, 8 H. van Beek. Vlucht Maastricht. Afstand 170 km. Aantal duiven: 239. Lossing: 7.20 u. Eerste duif geklokt 9.56 u. 1. en 8. A. ten Dam (1), 2. Joh. Veld huis, 3. en 10. H. J. ten Velde, 4. en 5. A. ten Dam (2), 6. W. Aaftink, 7. J. Aaftink, 9. W. Willems. V - v-"' In het natuurbad „Twenhaarsveld' werd door de examenscommissies die bestonden uit de badmeesters G. van Lemel, A. J. Eiling en E. P. Nij- hoff diploma-zwemmen afgenomen. Als afgevaardigde van de Ned. Kon. Zwembond (KNZB) waren aan wezig mevr. Meijer uit Hengelo en de heer Hageraats te Almelo. Er namen meer dan 200 zwemmers en zwemsters aan het examen deel waarvan slechts een zeer gering aantal niet slaagde. De geslaagden zijn: Diploma „Zwcmvaardigheid A en B": Dames: H. Meesterbcrends-Leunk, G. H. Ophof-ten Dam, T. van Dijk- De Waal, J. Dikkers-Eggink, J. E Paalman-Aanstoot. Deze vijf dames behaalden op 1 sep tember het diploma A en precies een week later het diploma B. Een schit terende prestatie die zeer terecht met een spontaan applaus werd be loond. Dames (diploma A)S. Schippers- Bouma, mevr. Flantua. J. A. Koet sier-Ten Dam. M. C. C. Nunninku-Te- ben. Dames (Diploma B)J. H. Bae- rends-Norde, J. Klein Velderman- Bijma, M. H. Bekkernens-Meestex-be- rends, H. W. Post-Lankwerden. Meisjes (diploma A)T. H. Jan sen, I. Höspers, H. G. Dekker, B. E. Paalman, J. ten Dam, G. J. Gerve- dink Nijhuis, J. H. Voskes, G. Bar- vclinlt, I. Scholman, E. C. Klaassen, T. Kolkman, C. van Loenen, E. Baan, Y. Jansen, J. H. Nijland, F Zaterdag speelt Blauw Wit thuis tegen Vesos om 3 uur. De gasten die het vorig seizoen maar net de ..kampioensboot" misten zijn dit jaar ongetwijfeld weer kandidaat voor de titel. Blauw Wit dat in deze zware wed strijd moet aantreden zonder de ge blesseerde spelers Beldman en Beid- snijder zal het moeilijk krijgen. Een gelijk spel zou een zeer goed resul taat zijn. De overige wedstrijden van de eer ste klas TVB zijn dan: Kloosterhaar l-Dr::nerlo 1, Sp. De nekamp l-DVO 1. Sp. Daarle 1-Evers berg 1. Boswinkel 1-Sp. Rijssen 1 Blauw Wit fVesos 1 3.00 u„ Enter Vooruit 7—Blauw Wit 2 1.30 u., SC. Rijssen 6.Blauw Wit 4 1.00 u. Junioren: Blauw Wit alVesos a2 4.00 u.. DES blBlauw Wit bl 4.00 u., vertrek 3.15 u., Blauw Wit b2—Enter Vooruit b2 3.45 u., Enter Vooniit cl Blauw Wit cl 2.30 u.. vertrek 2.00 u.. SWN dl—Blauw Wit dl 1.30 u.. ver trek 1.00 uur. Pupillen: SWN el—Bl. Wit el 10.00 u., vertrek 9.30 u.. Bl. Wit e2—Holten e3 9.30 u.. SWN e3—Bl. Wit e3 9.15 u.. vertrek 8.45 u„ Bl. Wit e4—Excel. e7 10.15 u., SWN e5—Bl. Wit eo 11.00 u., vertrek 10.30 u. E. Meilink, 1 ter Beest, P. Harmsel, H. Paalman, J. kamp. I. Grootherder, W. H. M. Span, H. J. ter Agterkamp, F. J. H. B. Mijkamp. E. Pot- Bronsvoort, D. C. Vincent, G. M. Mü'.ler. J. M. Stam, E. G. van Bussel, F. J. van Zon, J. G. ter Beest, G. Traanman, G. Vin cent, Herma Tromop, G. C. Wevers, E. J. A. Wessels, K. Vogt, J. B. Nij- kamp, J. Kolkman, J. P. Smit, E. C. Jongman, G. A. van Bussel, M. A. v.d. Mark, W. G. Bulsink. G. H. Tul- Ier, A. Kleinheronbrink, H. Paalman, A. Megelink. Jongens (Diploma A)H. Hoekjen, E. J. Klooster, C. van Hoevelaak, H Thalen, H. Grootherdex-, E. Schmets. Schmets, H. Markvoort, H. de Vries, G. Willems, H. van Coeverden, J. de Waard, A. Meijerink, H. G. Knapen, H. J .J. Schooien, G. Paalman, R. Akkerman. B. H Werkman, H. Bo- link, J. W. Nijenhuis. R. J. Warrink, G. Zoetbrood, J. G. Bolink, H. Jal ving, G. J. van Aefst, J. H. F. W. van Coeverden. E. Pennewaard, R. B. Kolkman, W. H. Klein Ovink, J. A. Klein Ovink, D. G. M. Klunder, J. Aaltink, J. Kruimelaar, H. Ooster- veld, W. J. H. Kwintenberg, G. Tijhof. H. Ooterveld. H. Brinks, H. Kamp man, G. Hofstede, A. Bronsvoort, C. J. Hcnig, V. P. Voerman, J. W. Die ben, W. Mooiweer, A. Mooiweer, G. D. Bi-onsvoort, G. Vuuregge, D. Stoe- venbeld, M. Groot Obbink. Meisjes (Diploma C)F. Hase, L. A. J. Nijmeijer, J. Groteboer, M. Kuxz, H. J. Kolk. A. H. Paalman, G. Traanman, G. Vincent, W. J. Aan- Tijdens de kampioenschappen van de basisscholen moest tot grote hilariteit van het jeugdig publiek meester Arendshorst van de Dorpsschool de kuip in. stoot. H. Mol, A. J. C. Eshuis, F. J. van Zon, H. J. J. Voortman, J. F. Tempelman, A. A. Krieger, J. G. Vorkink, L. M. Pennewaard, H. Vru- wink, E. D. Yspeerd, B. Boode, G. J. Veneman. M. N. Thalen, J. A. Koopman, T. Baltus, L. J. Beeftink, A. J .Vincent, G. J. in 't Veld, J. W. Nijenhuis, J. Overmeen, J. M. Theyn, J. Pronk, J. Pettinga, M- Dikkers, J. G. Broekmaat, D. Bergsma, D. M. Dieben, J. H. Lukkien en G. A. Ulf- man. Diploma B (jongens)G. J. Ulf- man, E. Vogt, J. Ophof, F. W. W. H. Bekkernens, G. D. Schutte, R. Werk man, J. Beijer, E. M, M. Heernegra- ve, M. L. C. M. Oosterling, H. W. J. Welting, P. Koetsier, E. J. Gerve- dink Nijhuis, W. J. J. Tijink, E. Ko ning, W. J. Koopman, H. Eshuis, R. Schmets, R. Boode, D. J. Admiraal, R. B Kolkman, J. W. G. Klunder, R. J. Warrink, A. J. Spijker, R. Ak kerman, T. Heida, J, W. G. Aaltink, W. Klaassen, R. Lardinois, J. H. Wesseldijk, G. Zoetbrood. Diploma C I (meisjes): K. Wichers en A. Ophof. Diploma C 1 (jongens): H. Barve- link en H. Heijda. De Zweef A 2-Bïauw Wit A 1 Er was geen sprake van goed voet bal, wat deze middag door beide ploe gen werd gespeeld. Blauw Wit was het middenveld nog wel eens kwijt en veel goede kansen werden gemist. Maar de jongens toonden een goede inzet. Bij de rust was de stand 3-1 door doel punten van Verveda, Kolkman en Bronsvoort. Na de rust profiteerde men van een terugslag van De Zweef. Door doelpunten van Schipper en Bronsvoort (2x) werd de stand 6-1. Blauw Wit B 1-Vesos B 1 Na 30 min. spelen. 1-0 voor Blauw Wit. Na 10 min. in de 2e helft werd het 1-1. Na goed doorzetten werd het bij een goed opgezette aanval 2-1 door Wim Klein Nagelvoort. De Blauwwit ters trachten door te drukken, maar het geluk was niet aan hun kant. Er zal nog de nodige rust in de ploeg moeten komen. Bij één van de spora dische aanvallen van Vesos werd het 2-2. Blauw Wit trachtte de bakens nog fe verzetten, hetgeen niet gelukte, zo- lat de eindstand 2-2 bleef. Blauw Wit C 1 - WW C 1 De eerste helft was het Blauw Wit dat het spel beheerste. Toch was het WW dat vlak voor rust een van de weinige kansen in een doelpunt wist om te zetten. Ook na rust was het Blauw Wit dat het meest aanvallend was. Helaas werden de diverse kansen niet benut. Vlak voor tijd maakten de gasten hun tweede doelpunt door een bhxnder van de achterhoede. Het was niet nodig geweest om deze wedstrijd te verliezen. Hierover was men het na afloop wel eens, maar. de doel punten beslissen. Holten C 3-Blauw Wit C 2 De eerste wedstrijd van Blauw Wit c2 tegen Holten c3 was een wedstrijd met gelijke kansen. De kansen werden door Holten beter benut. Toch werd er door Blauw Wit niet slecht gespeeld gezien het de eerste wedstrijd was. Uitslag was 4-1 in het voordeel van Holten c3. Wim Stam redde de eer voor Blauw Wit. Blauw Wit D 1-De Zweef D 1 Blauw Wit dl begon de competitie wel wat onfortuinlijk. De Zweef dl speelde een klasse beter, waardoor het voor de rust al 5-0 werd. Blauw Wit wilde toch nog de eer redden en maak te een tegendoelpunt, maar dit werd wegens buitenspel afgekeurd. Na de rust zakte de moed steeds verder, waardoor de tegenstander de 10 kon den volmaken. Met wat meer inzet en felheid zal het zeker beter gaan Moed houden jongens.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5