FOKKER DETEN: TWEE KAMPIOENEN 1 Expert Shop Line nu ook in Rijssen Eerste prijzen voor Bergruitertjes op concours in Diepenheim Nee, nee... we noemen geen namen Paardenfokdag Holbatheo COLLECTE PRINSES BEATRIX FONDS Zwemkampioen o.l. Kolschool Aan onze adverteerders bericht- en verslaggevers Gewestraad vergadert in Raalte Veel belangstelling voor Joods concert Bergruitertjes 8e op Nationale Kampioenschappen INGEZONDEN Discus uit speldeknop MARKT RIJSSEN Vrijdag 21 september 1973 Op de terreinen bij café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek werd zaterdag de 23ste paardenfokdag gehouden door de vereniging „Holbatheo" (Holten-Bathmen en Omstreken) een fokdag, die 125 dieren, van veulens tot merries van dik boven de tien jaar in de ring bracht, om te worden gekeurd door de jury, die bestond uit de heren J. Zweverink te Enschede, A. J. Ganzeboom te Kaal te, H. G. Schrijver, Terwolde, E. Rottink, Welsum, J. van Ittersum, Ommen, H. G. ter Mors, Enschede, G. J. Griemelink en J. van de Scheer te Kampen. Er werd gekeurd naar de kwalificatie: rijpaard, tuigpaard en veelzijdigheid. De fokdag, waarvoor vrij veel be langstelling bestond, werd bij verhin dering van voorzitter W. Starink te Bathmen geopend door bestuurslid J. Smale te Bathmen. Hij sprak een woord van welkom in het bijzonder tot de heer A. J. Ganzeboom, voor zitter van de afd. Overijssel van de Warmbloed Paarden fokkerij Neder land (W.P.N.) en tot de jury. Hij dankte de familie Kloosterboer voor het beschikbaar stellen van het ter rein, de schenkers van de prijzen en constateerde met vreugde dat er in deze contreien nog zo veel goed paar- denmateriaal aanwezig is dat elk jaar weer deze fokdag kan worden gehouden. Ook dit jaar is de kwanti teit weer groter en de kwaliteit weer in opwaartse lijn wat overduidelijk blijkt in de aanwezigheid van de kampioen en de reserve-kampioen Overijssel binnen het gebied van de vereniging. KAMPIOENEN: Bij de 1- en 2-jarige merries werd kampioen Nancy", geb. 28 maart, vader ,,Ivanhoe", moeder „Cilly" van H. Deten te Dijkerhoek. Een schitterende fokmerrie met al rjj- paardallure. Bij de oudere merries ging de titel naar de 5-jarige kroonmerrie „Jode- lien" (vader Darwin, moeder Eve lien) eveneens van II. Deten te Dij kerhoek. Een degelijke mooie fokmerrie met helaas al iets slijtage in het been- werk. Dagkampioen werd Nancy, terwijl Oxbora (vader Iskan, moeder Debo- Ta) van M. Harmelink te Bathmen kampioen bij de merrieveulens werd. UITSLAGEN: Rubriek I: Merrieveulens geb. tot en met 15 mei (Rijpaardgroep) IA Oxbora, eig. M. Harmelink, Bath men, IB Olette, eig. G. W. Kloos terboer, Bathmen. IC Orland, eig. H. J. Vosman, Okkenbroek, 2A Otja, eig. H. J. Kolkman, Holten. 2B Onie- la, eig. E. Krieger, Espelo. 3A Or chidee, eig. L. J. Haarman, Schalk haar. 3B Onaldine, eig. G. J. Nik- kels, Dijkerhoek. Tuigpaardengroep: IA Olina, eig. A. E. Haarman, Heeten. 1B Odientje, eig. G. J. Nikkels, Dijkerhoek. Veelzijdigheidsgroep: IA Olga. eig. <3. J. Alferink, Okkenbroek. 2A Ode- line, eig. J. W. de Weer, Schalkhaar. 3A Odette, eig. G. J. Nikkels, Dij kerhoek. 3B Ofina, eig. G. J. Flier- man, Bathmen. Rubriek 2 Merrieveulens geb. na 15 mei: Rijpaardgroep: IA Olympia. eig. G. Zwartiens, Raalte, IB Olide-Tettie, eig. H. H. Pothof, Raalte. IC Orchi dee, eig. G. W. Kloosterboer, Diepen veen. 2A Oranda, eig. A. G. Volke rink, Okkenbroek. 2B Oria, eig. G. J. Boode, Espelo. 3A Oletta, eig. J. H. Oplaat, Bathmen. 3B Onodea, eig. L. J. Haarman, Dijkerhoek. Veelzijdigheidsgroep: IA Jodelien, eig. H. Deten, Dijkerhoek. Rubriek 3 Hengstveulens geb. tot «u met 15 mei: IA N.N. eig. P. Draaijer, Raalte. IA N.N. eig. A. E. Haarman, Heeten. IB N.N., eig. J. W. L. de Weert, Schalkhaar IB N.N., eig. A. E. Haarman, Heeten IC N.N., eig. G. H. Volkerink, Holten. 2A N.N., eig. B. Stegeman, Borkeld. 2B N.N., eig. H. J. Kolkman, Holten, Rubriek 4 Hengstveulens geb. na 15 mei: Rijpaardgroep: IA N.N,, eig. G. W. Kloosterboer, Diepenveen. VeclzUdigheidsgroep: IA N.N., eig. H. J. Reilink, Schalkhaar. IB N.N., eig. L. J. Haarman, Schalkhaar. 2A N.N., eig. D. J. KI. Traast, Bath men. 2B N.N., eig. W. Klein Lank- horst, Okkenbroek. Rubriek 5 Eenjarige merries: Rijpaardgroep: Typische merries, goed gemodeleerd, hoewel het zo hier en daar niet helemaal correct IA Nianette, eig. M. A. Heuven, Haarle. IB Nathalia. eig. L. J. Haar man, Schalkhaar. IC No-No-Nanette, eig. A. C- van Rossum, Holterberg. 1D Nanette, eig. A. C. S. Holle, Schalkhaar. 3A Naria, eig. G. J. Boode, Espelo. Tuigpaardengroep: Kleine groep met goed model, waarbij de bewe gingen van „Nightingale goed wa ren en van de anderen matig tot re delijk. IA Nightingale, eig. G. J. Nikkels, Dijkerhoek. IB Nieneke, eig. D. Podt, Dijkerhoek. 2A Nidia, eig. G. J. Nikkels, Dijkerhoek. Vcelzydigheidsgrocp: Een goede ru briek met extra kopnummer. IA Nancy, eig. H. Deten, Dijkerhoek. IB Naliena, eig. J. A. Podt- Dijker hoek. IA Nalina, eig. W. B. Wage- mans, Haarle. ID Nobby, eig. A. J. Nijland, Dijkerhoek. 2A Nicoline, ei gen. mej. J. Tuitert, Raalte. 2B Nes- merald, eig. J. Heineman, Schalk haar. 2C Nirma, eig. W. M. Vene klaas Slots, Espelo. 3A Noberline, eig. G. Zwartjens, Raalte. 3B Nume- 3C Nellie, eig. G. J. Alferink, Okken broek. Rubriek 6 Tweejarige merries: Een degelijke mooie groep met uitblinkers op kop. Rypaardgroep: IA Monique, eig. G. W. Kloosterboer, Diepenveen. 1B Mianette, eig. M. Heuven, Haarle. 2A Meaphina, eig. H. J. Reilink, Schalkhaar. eig. T. Boode, Espelo. 2A Marina, eig. W. Klein Lankhorst, Okken broek. Veelzijdigheidsgroep: IA Madora, eig. M. Harmelink, Bathmen. IB Lan- dra, eig. A. Schippers, Holten. 2A Mira, eig. L. J. Haarman, Schalk haar. 3A Manna, eig. A. Wibbelink, Bathmen. Rubriek 7 Drie-jarige merries: Een redelijk goede rubriek. Rijpaardgroep: 1 Lagarante, eig. G. W. Kruitbosch, Bathmen. 2 Lie- da, eig. G. J. Alferink, Okkenbroek. 3 Lespor, eig. B. A. M. Booyink, Luttenberg. Veelzijdigheidsgroep: IA Liena, ei gen. H. A. Klein Toereers, Raalte. IB Lenny, eig. J. Smale, Bath men. 2A Lyanne, eig. H. Bekker- nens, Haarle. 2B Lieneke, eig. E Krieger, Espelo. Rubriek 8 en merries van 4 jaar en ouder: Een degelijke rubriek met een aantal zeer chique en elegante dieren in alle drie groepen. G. Zwartjens, Raalte. IA IJsola (Vol bloed). eig. G. W. Kruitbosch, Bath men. 2A Enaldine, eig. G. J. Nik kels, Dijkerhoek. 2B Kobby, eig. M Veldhoen, Bathmen. Tuigpaardengroep: IA Jeska, eig. W. Klein Lankhorst. Okkenbroek. Veelzijdigheidsgroep: IA Kina, eig. G. H. Volkerink, Holten. 1B Debora, eig. M. Harmelink, Bathmen. IC Je- rieda, eig. L. J. Haarman, Schalk haar. 2A Ilexandra, eig- H. J. Vos man. Okkenbroek. 2B Hijsta, eig. A. G. Volkerink, Okkenbroek. 2C Kora- na, eig. J. H. Schottink, Markelo. 2D Kom ara, eig. D. J. KI. Traast, Bath men. 3C Miss Daja, eig. H. W. G. Vixseboxse, Holterberg. Rubriek 10 Stermerries: Een groot aantal dieren van prima klasse in al le groepen. Beste fökmëfnés, tüig- paarden njet goede gangen. Vijf eer- De gewestraad Deventer vergadert op donderdag 27 september om 20 u. in De Leeren Lampe te Raalte. Tijdens deze vergadering zullen de gewestraadscommisie worden inge steld (vijf stuks) waarbij men zich ten doel stelt elke deelnemende ge meente in elke commissie te verte genwoordigen. Pas in de volgende gewestraads vergadering zullen de leden van de vijf commissies worden benoemd. Wanneer het voornemen van het da gelijks bestuur van de gewestraad praktijk wordt en de subcommissie van de Regionale Raad voor de Ar beidsmarkt wordt gentegreerd in het gewest Deventer, kunnen de leden van de' SEAR' worden toegevoeg aan de commissie financiën en eco nomische zaken van de gewestraad. Tijdens de vergadering in Raalte wordt het reglement van orde voor de gewestraad vastgesteld. Belang rijk punt is de behandeling van de begrotingen voor 1973 en 1974. Tenslotte komt ter sprake de gebieds- aanwijziging ter uitvoering van de wet. ambulancevervoer, waarbij dan gesuggereerd wordt de gemeenten Gorssel. Lochem, Vorden, Wams- veld en Zutphen in te delen bij het ambulancegebied omvattende de ge meenten Deventer, Bathmen. Diepen veen. Holten. Olst en Raalte. Het dagelijks bestuur van het gewest wil ten deze eerst meer zekei-heid over deelname van genoemde Gelderse ge meenten aan het gewest Deventer Vindt u een «collectebus of collectezakje ook zo vervelend? Helaas kunnen wij er niet buiten, want de inhoud is nodig om aan onze gehandicapten een beetje meer levensvreugde te kunnen geven. Een dezer dagen komt het Prinses Beatrix Fonds aan de beurt. Wie en wat is het Prinses Beatrix Fonds? Dit fonds houdt zich bezig met polio, aangeboren spasticiteit, multiple sclerose, spina bifida, spierdystrofie en aanverwante spierziekten, populair samengevat met; steunverlening aan polio, spasticiteit en diverse gndere groepen van lichamelijke gehandicapten. In 1971 werd door het Prinses Beatrix Fonds hulp verleend tot een totaal bedrag van ruim IV2 miljoen gulden, een bedrag dat kon woren uitgekeerd dankzij de op brengst van de landelijke collecte. Ondanks alle sociale voor zieningen is er nog steeds een ruim werkterrein voor het par ticulier initiatief, waardoor de onder de doelstelling van het Fonds vallende gehandicapten een beetje op weg worden ge holpen naar een meer normale plaats in het maatschappelijk leven. Schrikt u dus niet als u een dezer dagen een collectebus voorgehouden wordt voor onze gehandicapten, maar geef, en geef royaal, voor die gehandicapten die zo dringend een tweede paar kostbare orthopaedische schoenen nodig hebben, die zo dolgraag ook eens op vakantie zouden willen gaan, een vervoermiddel nodig hebben om uit hun isolement te komen, die hun longen alleen maar kunnen vullen met behulp van beademingsapparatuur enz. Heel hartelijk bedankt!! ste premies in de groep „Veelzijdig heid". Rijpaardgroep: IA Lady-Tettie, eig. H. H. Pothof, Raalte. IB Judith, eig. P. Draaijer, Raalte. IC Karoline, eig. P. Draaijer, Raalte. 1D Lauril- se, eig. G. W. Kloosterboer, Diepen veen. 2A Sarina, eig. mej. Anema, Deventer. 2B Jolanda, eig. L. J. Haarman, Schalkhaar. Tuigpaardengroep: IA Liebestraum, eig. A. E. Haarman, Heeten. 2A Joelka. eig. H. J. Marissink, Raalte Veelzijdigheidsgroep: IA Laudina. eig. A. E. Haarman, Heeten. 1B In- netty, eig. H. Klein Velderman, Raal te. IC Libini, eig. H. Deten, Dijker hoek. ID Kolinda, eig. B. Stegeman, Borkeld. IE Karmies, eig. G. W. Kruitbosch, Bathmen. IE Hannesüte, eig. J. H. Oplaat, Bathmen. 2A Ha- rana, eig. mevr. Zwartjens-Jacobs, Raalte. 2B Lida, eig. A. E. Sneller, Deventer. 2C Feaphine, eig. H. J. Reilink, Schalkhaar. Rubriek 11 Kroon merries: Een rubriek met schitterende fokmerries die nog steeds de basis vormen van de fokkerij. Zo'n collecte is een ge lukwens aan „Holbatheo" waard (jurylid Zweverink). Veelzijdigheidsgroep: IA en kam pioen Jodelien, eig. H. Deten, Dij kerhoek. IB Beaphine, eig. H. J. Rei link. Schalkhaar. IC Helga, eig- W. M. Veneklaas Slots, Holten. 1D ïïine- ke, eig. J. W. R. de Weert, Schalk haar. IE Anna Rolofina, eig. G. J. Flierman, Bathmen. Rijpaardengroep: IA Friedea, eig. L. J. Haarman, Schalkhaar. 1B Ha- ria, eig. G. J. Boode, Espelo. Tuigpaardengroep: IA Erica, eig. A. E. Haarman, Heeten. 1B Estrali- ta, eig. idem. IC Halina, eig. idem. Rubriek 12 Merries met min stens 2 afstammelingen: Rijpaardgroep: IA Frieda met Jo landa en hengstveulen eig. L. J Haarman, Schalkhaar. 1B Debora met Osibora en Madora, eig. Harmelink, Bathmen. IC Beaphine met Feaphine en Meaphine, eig. H. J. Reilink, Schalkhaar. 2A Haria met Naria en Oria, eig. G. J. Boode, Es pelo. 2B Anna Roelofina met Ofina en Manna, eig. G. J. Flierman- Bath men. De prachtige jonge merrie Nancy" van H. Deten uit Dij kerhoek werd kampioene en tevens kampioene van de fok dag. De edele viervoeter werd het kampioenslint omgehangen door Gerti Nieuhoff uit Har- denberg. Jodelieneveneens van Deten werd kampioene bij de „Kroonmerries". Tuigpaardengroep: IA Halina met Olina en Laudina, eig. A. E. Haar man, Heeten. 2A Estralita met Ma- lieska en hengstveulen, eig. A. E. Haarman, Heeten. 2A Estralita met Malieske en hengstveulen, eig. idem. 3A Feaphine met Majaphine en hengstveulen, eig. H. J. Reilink, Schalkhaar. Rubriek 13 Rijpaarden onder het zadel gereden: 1 Lagarante, eig. G. W. Kruitbosch, Bathmen, 2 Leenheer, eig. H. J. Rei link, Schalkhaar. 3 Katinga, eig. C-. Zwartjens, Raalte, 4 Karmoes, eig. G. W. Kruitbosch, Bathmen, 5 Karo line, eig. P. Draaijer, Raalte, 6 Frie- dal eig. L. J. Haarman, Schalkhaar, 7 Yudith, eig. P. Draaijer, Raalte, 3 Karma, eig. mej. Anema, Deventer, 9 Jarida, eig. L. J. Haarman, Schalk haar. Lichte klasse: IJsola, eig- G. W. Kruitbosch, Bathmen. 2 Kobby, eig. \T. Veldhoen, Bathmen. 3 Katja, ei gen. H. J. Kolkman, Holten. Rubriek 14 Eenspan fokmerries voor landbouwwagen: 1 Erica, eig, A. E. Haarman, Heeten, 2 Halina, eig. idem. 3 Joelka, eig. H. J. Ma rissink, Raalte. 4 Estralita, eig. A. E. Haarman, Heeten. Tijdens de koffiemaaltijd in zaal „Het Bonte Paard" heeft voorzitter W. Starink met enkele woorden wij len de heer G. A. R. Nieuhoff her dacht die bijna altijd lid van de jury was op de paardenfokdagen in Dij kerhoek. De heer Starink sprak ver der een woord van dank tot de jury en verder tot allen die hun mede werking gaven aan het welslagen van de 23ste keuring in Dijkerhoek, die hopelijk nog door vele zal wor den gevolgd. Het jurylid de heer J. v.d. Scheer te Kamperveen (een jaar of vier ge leden voor 't laatst in Dijkerhoek) constateerde 'n enorme vooruitgang in kwaliteit. Dat zo velen in deze stre ken liefhebberij hebben in de fokke rij deed hem goed. „Lagarante" van Kruitbosch uit Bathmen werd eerste in de rubriek Rijpaarden onder het zadel gereden". Dinsdag 25 september, twee dagen voor Joods Nieuwjaar wacht Twente dankzij een initiatief van de RONO te Enschede een unieke gebeurtenis. In de Vrijhof van de Technische Hogeschool Twente zal het Colle gium Musicum Judaicum uit Amster dam onder leiding van Chaim Storo- sum een concert geven. Het concert, dat mede plaats heeft onder auspiciën van de afdelingen Twente Enschede en Almelo en de omgeving van het Genootschap Ne- derland-Israël, zal de RONO woens dag 26 september en maandag 1 ok tober uitzenden. Het repertoire van het ensemble bevat een grote schat aan psalmme lodieën, bijbclzangen, tempelwijzen, liturgische melodieën uit synagogale muziek, kabbalistische en chassidi sche wijzen, herdersliederen, jiddi- sche vocaliteit, polyfone pelgrims zangen, feest- en volksdansen van de naar Israël teruggekeerde joodse ge meenschappen uit Jemen, Perzië, Tu nis, Egypte, etc. Het Collegium Musicum Judaicum bestaat uitMargreet Honig, sopraan; Wil Redegeld, alt/mezzo sopraan; Barbara van Herwijnen, fluit; Erika Waardenburg, harp; Da niel Esser, cello en israëlische hand trommel; Chaim Storosum, bariton en viool. Voor dit concert dat geheel gra tis is bestaat al grote belangstel ling. De aanvang is bepaald op 8.15 uur. Aangezien op de drukkerij op vrijdagmorgen in het vervolg nog slechts een enkel bericht en sporadisch een advertentie kan worden verwerkt, verzoeken wij al onze vrijwillige medewerkers en medewerksters met klem hun berichten en verslagen uiterlijk woensdagavond 18.00 uur in te leveren. Voor advertenties geldt hetzelfde verzoek. Van berichten, verslagen en advertenties, die later binnen komen, kan geen enkele garantie gegeven worden, dat zij zullen worden opgenomen. Een enkele uitzondering zoals overlijdns- berichten en actueel nieuws daargelaten. Voor aller medewerking bij voorbaat dank. Redactie Holtens Nieuwsblad Dc Bergruiters Ponyclub heeft op het te Diepenheim gehouden con cours prachtige successen behaald. Het achttal deed het voortreffelijk en. won de tweede prijs. Bij de individuele dressuur klasse LI (ring 2) won Jan Bronsvoort met Aprice de 5e prijs en Karin Brouwers won in ring 3 met Mr- Browny de eerste prijs. Verder wer den er in de L dressuur nog prijzen behaald door: Ineke Nyenhuis met Katinga 2e prijs; Mai-ike Robers met Scout 4e prijs; Lianne Feddema met Randy 5e prijs; Patricia van Berkel met Charlie le prijs; Toos Nyenlhuis met Sandor 5e prijs; Annie Boode met Fury 5e prijs: Ronny Werkman met Bruno le prijs. Dressuur B: 2 Jan Pieffers met Furosia; 1 Ger Barnelink met Fjoe- ry;. Trudy Trekop slaagde met Wil jan voor de BI drssuur. Springen cat. A-B; 6 Yvonne Fed dema met Miss Counter. Springen cat. L: 1 Patricia van Berkel met Charlie. Springen klasse D: 5 Jan Brons- De ponyclub Bergruitertjes (reser ve kampioen Overijssel) heeft op de nat. kampioenschappen in Apeldoorn met het behalen van de 8e plaats 'n goede prestatie geleverd. De dressuurproef voor achttallen leverde 418 punten en een plaats bij de eerste vijf op. Een heel mooi re sultaat! Helaas ging het bij 't sprin gen, de individuele dressuur en het zaklopen minder goed. Totaal kwa men de jongens tot 1059 punten. Kampioen werd de ponyclub uit Emmeloord (N.O.P.) Vera Steunen- voort met Aprica; berg met Calimero. Bij het MZ springen (cat. ABCD) leverde Ronny Werkman met Bruno een mooie prestatie door als vierde te eindigen. Aan het concours te Diepenheim namen een groot aantal verenigin gen uit Twente deel. De internationale Expert organisatie met haar zetel in Zürich en Euro- centrales in Nederland, Finland, Noorwegen, Zweden, Denemarken, Duitsland, Zwitserland en Engeland heeft een geheel nieuw winkelinte rieur ontwikkeld, waarin het voor de consument beter mogelijk is 'n keu ze te maken. De firma Schoneveld te Rijssen, die al geruime tijd als zelfstandig bedrijf lid is van deze organisatie, heeft nu zijn bedrijf uitgerust met dit wel zeer bijzondere interieur. Het doel van dit interieur is door betere groeperingen en 't vermelden van de belangrijk ste technische gegevens en prijzen bij alle artikelen, de consument in staat te stellen zich een duidelijk beeld te verschaffen, wat de firma Schoneveld aan apparaten te bieden heeft. Juist in dit interieur ervaart men de grote voordelen, die de consument heeft van de internationale Expert organisatie. Want de Expert organi satie, die in Europa de grootste op haar gebied is, heeft ten doel door gebruikmaking van haar machtsposi tie in de electrotechnische branche, ten opzichte van de fabrikanten k\va- liteits- en prijsvoordelen te bedin gen, die ten goede komen aan de consument. Daardoor is een bedrijf dat aange sloten is bij Expert, in staat belang rijke kwaliteits- en prijsvoordelen aan zijn klanten te bieden. Niet zoals nu veel gebeurt, dat bedrijven door ver mindering van de service en het ver dere dienstenpakket de prijzen trach ten te verlagen, maar door de grote voordelen van de centrale inkoop en de voordelen van kostenverlagende systemen die door Expert ontwikkeld zijn, zoals centrale administratie op de computer, aan de consumenten door te geven. Garantie volgens norm Consumentenbond Bovendien breekt Expert met de tra ditie, dat merkfabrikanten hun eigen garantiebewijs opstellen. Alle aanko pen in Expert-zaken gaan vergezeld van een internationaal Expert-garan tiebewijs naar het model van een Nederlandse Consumentenbond, waar in de door de Consumentenbond opge stelde ideale garantiebepalingen zijn opgenomen. Deze garantiebepalingen zijn bindend voor alle Expert-zaken in alle Expert-landen en in alle ste den van ons land, hetgeen bij verhui zing en vakantie ongerief voorkomt. Het Expert-garantiebewijs gaat con form de wensen van de Consumenten bond verder dan de gebruikelijke ga rantiebewijzen. De handelaar heeft thans zwart op wit de verplichting een apparaat bij gebleken ernstige gebreken terug te nemen en te ver vangen door een nieuw. Een extra garantie voor het publiek vormt het feit, dat de Expert-orga nisatie zonodig de verplichtingen van de Expert-handelaar overneemt. Geschillen over de garantieverplich tingen kunnen worden voorgelegd aan de Garantie-Geschillen Commissie Consumenten Organisaties, Postbus 1663 te Rotterdam, waardoor de con sument zich verzekerd weet van een onafhankelijke beoordeling van zijn klacht. Deze unieke garantie is alleen mo gelijk, omdat alle apparaten waarop dit garantiebewijs betrekking heeft, getest woren in de centrale Expert testwerkplaatsen. Expert Nederland N.V. is te Nijkerk, Langestraat 29 gevestigd. Tel. 03494- 2814. Directie is de heer H. D. Teske. Dat ook de voorbereiding tot een feest al een feest op zichzelf is, mo ge blijken uit de volgende opmerkin gen die „wiej en wier" werden ge maakt. We doen maar een greep: 1. Tijdens het plaatsen van een ere zuil in een straat werd de opmerking gemaakt Doar bovenan mut nog wat telcke, 't Mekt. noe net 'n geplukte kippe... 2. Bij het „opmaken" van het mo zaïek voor het Gi'oene Kruisgebouw vroeg één der medewerkers aan een ander: „Zeg wat stoa ie doar te kie ken? Antwoord: „I'k binne de gids, ik mut de leu zeg'n wat hier gebeurt." Z'n buurman, die er gezellig bij stond te kijken werd gevraagd: ..Wat doo ie dan?" ,,Ik helpe de gids!" 3. Tijdens een ,buurtfeestvoorbe- reidingsvergadering": „Wij maakt reuskes en doa doot wille den'n an vaste!" 4. Voor het gemeentehuis werden auto's tot stoppen gedwongen. Het portier werd opengeklapt met de op merking: „Feest in 't dorp", waarna de wagen z'n reis kon vervolgen! 5. In de Pastoriestraat stonden prachtige hoge sparrebomen; het ont lokte één der melkventers de opmer king: „Ik hebbe de jacht al pacht in de Pastoriestroate!" 6. En wat denkt u van namen als; De Lok Bar „De Dreuge Strotte". de Franse Herberg, die overigens 's avonds net alleen Fransen herberg de, maar ook zigeuners, Tirolers, zelfs Jacoba van Beieren was éven uit de middeleeuwen naar Holten ge stapt. „De Noordenbar(g) (zonder g uiteraard). Dit stukje werd geschreven door een der vele naamlozen die evenveel plezier heeft gehad als u. Dat hij naamloos blijveü! RHENEN De zeldzame geboor te van discusvissen in Ouwehands Dierenpark heeft alom de aandacht getrokken in kringen van aquarium liefhebbers. In de vakpers is er a] uitvoerig over geschreven, waarbij veel lof werd toegezwaaid aan de hr. L. Radema, de man, die dit zeldza me broedsucces op zijn naam heeft staan. De jongen waren zo klein als speldeknoppen. In de kortst mogelij ke tijd zijn die speldeknopjes uitge groeid tot volwassen discussen, gro te platte „schijven". Aangevoerd: varkens 244. Prijzen: 244 biggen van f 188. lot f 125.per stuk. Overzicht handel: Handel: vrij vlot. Prijzen: vast. Tijdens de zwemuren gehouden wedstrijden, met als inzet het school- kampioenschap 1973 zijn er door de leeriingen van de o.l. Kolschool op merkelijke resultaten behaald. De tij den op de 25 meter vrije slag wor den ieder jaar scherper gesteld. En kele jaren geleden was een tijd van 20 sec. een zeer snelle tijd. Tijdens deze wedstrijden is gebleken dat ve len, zowel jongens als meisjes on der de 20 sec. blijven. Roland van der Mark bijvoorbeeld liet over deze afstand 16.9 sec. afdrukken. De leer lingen mochten hun tijden gedurende dit zwemseizoen steeds scherper stel len. De snelste tijd telde mee voor het schoolkampioenschap. De tijden van de klassen 1 t.m. 3 zijn de schoolslagtijden. De tijden van de klassen 4 t.m. 6 zijn de totale tijden over drie slagen, rugslag, schoolslag en vrije slag. De klassekampioenen werden beloond met een gouden medaille, de school kampioenen kregen een beker. Klas 1 Hans Erik Lukkien (37.8), Ger- rie Veneman (33.4). Klas 2 Martijn Boering (30.6) Arian- ne van Geel (31.5). Klas 3 Martin Wilpshaar (25) Hanne- ke Truschel (25.3). Klas 4 Theo Boode (28.4, 24.5, 17.9), Ineke ter Maat (31.9, 25.6, 33.8). Kas 5 Rob Christiaanse (26.6, 24.3, 19.6), Ariane Wichems (25.4, 25.-, 19.9) n der MaH- '24 i. 16.9)Guueta T*tmperman Schc. .--„qj.oen jongens Harry Struik (23.4, 23.0, 17.5). Op de foto staande v.l.n.r.: Hanneke Truschel, Gemé Vene~ man, Annet Klein Velderman, Harrie Struik en Ariane Wichers. Zittend v.l.n.r.: Ineke ter Maat, Hans Eric Lukkien, Martin Wilpshaar, Martijn Boering, Guusta Kamperman, Theo Boo de, Arianne van Geel, Rob Christiaanse en Ronald van der Mark. Schoolkampioen meisjes Annet Klein» Velderman (24.5, 22.9, 20.4).

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3