I Zondagsdiensten Acht j eugdwerkorganisaties houden 38 kadercursussen Kerkdiensten Kinderzegeldag Onze agenda Bejaardengymnastiek in de „Diessenplas" Troonrede en miljoenennota Tamboerkorps „HMV" leverde topprestatie op concours in Wij he Jeugddienst WOENSDAG: r ers en deel van hand afgesneden In seven plaatsen Prachtige opbrengst WIE BEDENKT EEN GOEDE NAAM? Burgerlijke stand en Bevolking Kilometerrace Zwemclub ,T wenhaar s veld' Benoemingen aan „De Schakel" BEJAARDEN- SOCIëTEIT Officiële publikatie SLUITING ZWEMBAD TWENHAARSVELD" Gevonden en verloren voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 7,per half jaar, 14,per jaar Vrijdag 21 september 1973 26ste jaargang - no. 38 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Het tamboerkorps van de Hol- tense Muziekvereniging 'HMV' heeft zaterdag op de te Wijhe gehouden Nationale Federatie ve Mars-, tamboer- en showwed strijden duidelijk bewezen dat het behalen van het kampioen schap van Nederland le divisie - sectie A in mei 1972 op 't Top- concours van de K.N.F. te Apel doorn geen „uitschieter" was. Overduidelijk heeft de band op het zaterdag te Wijhe gehouden KNF- concours weer haar klasse getoond door met het hoogste aantal punten uit de bus te komen, nl. 114 voor de staande mars en 109 voor de lopende mars. Totaal 223 punten, een zeer royale eerste prijs (192 punten waren voldoende voor een eerste prijs) met lof van de jury, de oranje-rode win- pel van de KNF en een prachtige be ker. Dat het zaterdagavond feest was in Holteh laat zich denken. De band werd om pl.m. zeven uur op 't plein bij de OAD een serenade gebracht door de Holtense Muziekvereniging HMV, waarna een mars volgde naar en de Holtense gemeenschap trots mogen zijn. Voorzitter Westerik dankte de le den van de band voor hun totale in zet een eerste vereiste om tot succes te komen en hij sprak ver der een woord van dank tot tamboer- maitre Lieuwe Meinsma en instruc teur J. van Wakeren aan wie dit het café Jansen waar de officiële hul- - glanzende succes voor een belangrijk diging plaats vondt. HMV's voorzitter, de heer A. Wes terik, feliciteerde namens het korps en burgemeester mr. W. H. Enklaar wenste geluk namens het gemeente- stuur en de heer J. Wiggers deed dit namens de Chr. Gem. Zangver eniging Soli Deo Gloria. De band. zo zei mr. Enklaar, heeft zich op dit concours weer zeer inten sief voorbereid en heeft loon naar werken gekregen. Er werd weer een groots succes behaald waarop het gemeentebestuur deel te danken is. Hij bood de heer Meinsma een geschenkbon aan en of freerde mevr. Meinsma-Kooy bloe men. De heer A. Bruinenberg te Ensche de, lid van het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen, kwam op thuisreis van Wijhe nog even langs" om te feliciteren en succes te wen sen op het ,,Topconcours" waaraan door het in Wijhe behaalde schitte rende succes mag worden deelgeno men. Tamboer-maitre Lieuwe Meinsma kreeg van HMV's voorzitter Westerik een ge schenkbon. In de vleeswarenfabriek „ENCKO" aan de Kerkhofsweg had dinsdag een bedrijfsongeval plaats, waarbij de heer J. Koster (54) ernstig werd ge wond. Hij raakte bij het bedienen van de speksnijmachine met zijn rechterhand onder het vlijmscherpe mes, waar door drie vingers, de duim en een deel van de hand werden afgesneden. K. is naar het Sint Geertruiaenzieken- huis te Deventer overgebracht. Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 u. tot en met maandagmorgen 8 u. dokter J. H. A. Bruins, Molenbelterweg 15, telef. 1280. Wijkverpleging Zuster M. ter Borg, Neerdorp 1, Hol ten, telef. 05483-2356. Ambulancevervoer A. Müller, telef. 1320, b.g.g. J. Aan stoot, telef. 1338. Fysiotherapie Alle werkdagen, behalve dinsdag middag en donderdagochtend, in 't Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. G. J. Kraay, telef. 2299. Tandartsen L. G. Dekker, Marcus Samuelstraat 3, Enter, telef. 05478-653. Voor spoed gevallen 6-7 u. nam. Gezinsverzorging Alle werkdagen, behalve zaterdags van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dek- ker, telef. 1438, b.g.g. telef. 1799 (mevr. Beldman-Aac»stoot). Maatschappelijk werk Elke werkdag van 9-10 u. in het Groene Kruisgebou\fr. Maandag avond 7-8 u. Dierenartsen W. C. W. Wamelink, Churchillstraat 107, telef. 2004. Wachtdienst slachthuis Tot en met zondag 23 sept. B. Groot Obbink, Kozakkenstraat 2, telef. 1526. Maandag 24 t.e.m. zondag 30 sept. K. W. Goorman, Kolweg 52, telef. 1513. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slacht huis, telef. 1318. S toringsdiensten Zaterdag 22 t.e.m. vrijdag 28 sept. Electra: J. Kolkman, Gaardenstraat 13, telef. 1368. Gas: H. J. Kolkman, Diessenplas- straat 32, telef. 2012. Brandmelding Overdag: telef. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna-' pen), b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harm- sel). Nu de vakanties achter de rug zijn begint overal het jeugdwerk weer te draaien. Een achttal Overijsselse jeugdwerkinstanties hebben ook dit jaar elkaar gevonden binnen de or ganisatie van kaderkursussen voor hun vrijwilligers. Men wil mét déze kursussen een stukje training geven aan leiding van klubwerk en bestu ren en jeugdsoeiëteiten. De samenwerkende instanties zijn: de Christelijke Plattelands Jongeren (tel: 5200—34555), het Christelijk Jon geren Verbond (tel: 05291-1503), de Katholieke Plattelands Jongeren (tel.: 085427043), het Leger des Heils (tel: 050255003), het Provinciaal Gereformeerd Centrum voor Jeugd en Jongerenwerk (tel: 0529.1—1503) de Plattelands Jongeren Gemeen schap (tel.: 0520012247), de Neder landse Gidsen en Katholieke Verken ners (tel.: 085—435583) en de Stich ting voor Gereformeerd Jeugdwerk in Noord-Oost Overijssel (tel: 05291- 503). Er worden kursussen gegeven in handenarbeid, volksdansen, ekspres- sie in woord en gebaar (kreatief spel) en werken met groepen. Met de kursussen wordt beoogd een eer ste aanzet tot een aantal technieken, het leren ontdekken van mogelijkhe den voor het jeugdwerk en een stimu leren van de eigen kreativiteit van de vrijwilligers. •De kursus werken met groepen wil o.m. aan de orde stellen: diskussie en vergaderteehnieken, vormen van leiderschap, presentatie en begelei ding van een onderwerp en proces sen binnen een groep. Getracht zal worden om voor deze kursus twee groepen te formeren, één voor leiding aan kinderen (16 en één voor werken met leeftijdgeno ten (16+), De collecte voor het Koningin Wil- helmina Fonds voor de kankerbestrij ding heeft f 3277,25 opgebracht. Dank aan de gevers en de collectanten vo hun bijdrage tot dit resultaat. NED. HERV. KERK: Vredeszondag, 8.30 en 10.15 u. (Jeugddienst) P. Lugtigheid. Extra collecte Jonge renkoor. Oppas: mevr. Bolink, An nie Scheperboer en Mientje Schoo ien; 10.00 u. Jongerendienst, verza melen bij „Irene" voor bijwonen Jeugddienst. Geref. Kerk: 9.30 en 3.00 u. ds. 1 A. Hoogkamp. In beide diensten de ene collecte voor 't Geref. Jeugd werk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. KERK: 9.30 u. Heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstraat). DIJKERHOEK: 9.30 u. hulpprediker A. Schellevis, Extra collecte Jonge renkoor. OKKENBROEK: 9.30 uur ds. M. Heer. Extra collecte Fonds Noodlij dende gemeenten en personen. NIEUW HEETEN: R.K. Kerk: Za terdagavond 7 u. Zondagmorgen 9 en 10 u. De kursussen zullen plaatsvinden van oktober tot en met februari in de plaatsen: Emmeloord, Zwolle, Steenwijk, Hardenberg, Hengelo, Nij- verdal en Deventer. De kurussen wor den ingeluid met twee Spelen instruk- tiedagén. Onder het motto „Speel je spel" kan men op zaterdag 6 okto ber te Zwolle en op zaterdag 13 okto ber te Nijverdal van 10 tot 4 uur idee- en opdoen over: binnenspelen, zaal- spelen, themaspelen, Derde Wereld spelen, grote buitenspelen e.a. Opgayen en verdere inlichtingen over het gehele kursussenpakket a.u.b. via één van de bovengenoemde jeugd werkinstanties. Zondag 23 september a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 10.15 een jeugddienst worden gehouden. Het thema van deze dienst, die op de eerste zond3g van de Vredesweek valt, zal zijn 'De vrede bij U thuis'. Wij willen aan de hand van dit on derwerp praten over de dingen die de vrede in onze eigen kring in de weg staan. Opdat een maatschappe lijk werker werkzaam is op o.a. dir terrein heeft de heer F, J. Kraaije- veld te Holten zijn medewerking toe gezegd. Voetganger is ds. P. Lugtig heid. Verder zal het Jongeren koor, onder leiding van Ineke Kevelam, dat korte tijd geleden is opgericht, meewerken. Bij de ingang zal ieder een een liturgie krijgen maar wij ra gen U of U toch het nieuwe liedboek mee wilt nemen. Na afloop zal er voor iedereen in gebouw 'Irene' ge legenheid zijn een kopje koffie te drin- kn en wat na te praten. Jeugddienst Commissie. In de- tweede helft van oktober zal op feestelijke wijze het tweede onder komen van de stichting Sociaal-cul tureel werk te Holten worden geopend. Is reeds geruime tijd de voormalige kleuterschool aan de Hoffesstraat als jeugdgebouw in gebruik onder de reeds volkomen ingeburgerde naam „Het Kolnus", nu is de verbouwing van de boerderij „Erve Paalman' Beuseberg 63 nagenoeg voltooid. Deze boerderij die voorheen werd be woond door de fam. Stevens is vol komen aangepast aan verschillen de vormen van 't werk van de stich ting. Het bestuur vraagt aan iedere Holtenaar om mee te denken om aan deze voormalige boerderij een toe passelijke naam te geven. Voor dege ne die de meest originele naam be denkt wacht tijdens de opening een feestelijke verrassing. De opgaven moeten voor 1 oktober a.s. binnen zij bij de jeugdwerk- leider de heer Herman Kampman p.a. ,,Het Kolnus" Hoffesstraat 1 of tel. 2755. Geboren: Gezina Antonia, dv E. J. Denekamp en G. W. J. Brinks. Kirsten Carla, dv H. W. Kompagne en J. M. Klein (geb. te Winschoten). Aagje Hermina Johanna, dv G. Steenbergen en. G, Rensen (geb. te Deventer). Ondertrouwd: H. Koopman, 41 jr en G. Aanstoot, 41 jr. Getrouwd: K. .Westerink, 22 jr, Ruinen en W. Jansen, 23 jr. Ingekomen: E. Muller van Deven ter. H. A. Vermeul en gez. van Deventer. H. Riksma van Deven ter. mej. A. S. M. Rensen van Lo- chem. J. F. Klooster en gez. van Markelo. mevr. G. W. J. Drent- Eertink van Markelo. E. P. van Dijk van Suriname. W. J. Keeh- nen en gez. van Rotterdam. H. A. Hagens en gez. van Deventer. mevr. B. van Oort-Kleijri Horsman van Bathmen. mevr. J. B. G. van Versseveld-Clement van Deventer. C. Metzger en gez. van Rotterdam. mevr. M. H. Honig-van 't Spijker en gez. van Nigeria. Vertrokken: mej. J. Broekhuis naar Utrecht. mej. G. Rosman naar Hilversum. J. W. M. Kette- larij naar Markelo. mej. C. Kooi man naar Enschede. mevr. W. Westerik-Jansen naar Hoogeveen. Kinderen, die zich door de school deur naar buiten wringen en naar al le kanten wegrennen: u kent het beeld en het bijpassende geluid waar schijnlijk wel. De school gaat uit, de ene dag onrustiger dan de andere. Dat ligt aan het weer, volgens ve len. Of aan de meester, volgens an deren. Wanneer op woensdag 26 sep tember a.s. de kinderen in ons gehe le land na schooltijd (dus om een uur of twaalf) naar alle kanten weg rennen, dan ligt dat niet aan 't weer. Wel aan de meester, een beetje, om dat die zijn medewerking gegeven heeft aan de eigenlijke oorzaak: de 26ste kinderpostzegelactie. Vooral huisvrouwen weten wat je Woensdag 26 september a.s. houdt de Holtense zwemclub ter afsluiting van het seizoen een kilometer pres tatie-tocht. Deze is niet alleen bestemd voor haar leden, maar ook niet-leden zijn van harte welkom. De deelname is geheel gratis. Meisjes en jongens onder de tien jaar, kunnen ook 500 meter zwem men, Het water is heerlijk warm, het bad is gezellig verlicht, dus, zwem u fit!! Start om precies 7 uur in zwembad Twenhaarsveld. Het bestuur van de school met de bijbel te Holten heeft in verband met de uitbreiding van het aantal leerlin gen ingaande 1 januari a.s. benoemd tot onderwijzer aan de schakel de hr. R. H. Kuiper te Schoonhoven. Tevens werd per 1 oktober a.s. benoemd de heer G. J. Piek te Roden. Dinsdag 25 september a.s. gaat de bejaardensocieteit weer van start in het nieuwe seizoen. Aanvang 2.30 u. in zaal 1 van gebouw Irene. Wij ho pen vele bekenden, maar ook vele nieuwkomers-sters te mogen begroe ten op de sociëteit, waar het altijd ge zellig is! daarbij te doen staat: bij de eerste die aanbelt bestellen en een deurze gel opplakken, anders blijf je naar de bel lopen. En je weet bij voorbaat dat je ook nog zult bezwijken voor je zoontje, zijn vriendje, je buurmeisje en je nicht. Wat hindert het ook? Zo stelt immers een verstandige huisvrouw jaarlijks de voorraad kaarten en postzegels samen, die van uit haar gezin in de loop van een jaar weer weggestuurd worden. Is het soms niet makkelijk een passende kaart met postzegel bij de hand te hebben, als je zondag op de verjaardagskalender ziet dat Fien maandag jarig is? En brengen we als Nederlanders niet jaarlijks, bijna on gemerkt, een fantastisch bedrag bij elkaar voor onze kinderen? Vorig jaar ruim 6 miljoen gulden? Daarmee krijgt allerlei werk dat gericht is op het helpen van die kin deren, jonge en oude, unieke kansen. Om dingen te verwezenlijken, dic- niet vanuit de normale inkomsten bekostigd kunnen worden. Of het nu om een kinderboerderij in een woon gemeenschap voor gehandicapte kin deren gaat, om een dagtehuis of om een adviesbureau voor ouders en jon geren (voorzieningen van waaruit ou ders en kinderen, die problemen on dervinden, geholpen kunnen worden), of om een kleurig kindercircus in een sombere woonwijk. Kinderpostze- gelgeld is de startmotor van veel voorzieningen, waardoor ons land leefbaar blijft voor kinderen. Trouwens, ook buiten Nederland wordt kinderpostzegelgeld besteed. Bijvoorbeeld voor een kampeerterrein van een jeugdcentrum op de Antil len, voor een weeshuis in Tukyu (Tanzania), voor een spraakkliniek in Djakarta. Dat. het allemaal mogelijk werd, is in belangrijke mate te danken aan de jaarlijkse actie van de schoolkin deren, die tot op heden zo'n 60 pro cent van de totaalopbrengst scoorden. Dus als ze woensdag bellen be stellen! Burgemeester en Wethouders ma ken bekend, dat het gemeente lijk zwembad „Twc-nhaarsveld" met ingang van maandag 1 oktober a.s. voor het publiek zal worden geslo ten. Tot die datum is er gelegenheid gevonden voorwerpen af to halen. Holten, 18 september 1973. Burgemeester en wethouder® voornoemd, Mr. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretari®. Verloren: Kett-car. Metaalkleurig kettinkje met hanger, smeedwerk. Zw. dwergpoe del teef naam BELLA. Zilveren armband met naamplaatje DINANT. Bruine herenportemonnaie inh. f 10,- gouden vijfje en loterijbiljet. Zwar te kinderportemonnaie ca f 4.plus bonnetjes scholengemeenschap. Zwart plastic tas met een sleutel en een tasje met toiletartikelen. Duitse her dershond met zwart dek ca. 1 jr oud. Gevonden: Autopiaid. Zwarte knipportemonnaie. Dameshorloge met rekband. Kinder portemonnaie, Klein bruin zwart hondje met zwart dek. Groene porte- monnaie. Bruin wit fox terriër. Zwembroek en een handdoek. Vrijdag t.e.m. donderdag 27 sept. cafétaria De Molenbelt wegens va kantie gesloten. Zaterdag 22 september 9.00 uur: Plaatselijke veekeuring m Espelo. 20.00 uur: Stemmingsmuziek in zaal Boode te Bathmen (zie adv.) Zondag 23 september 14.00 uur: Dïscobal in café „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur: Dansen 'in bar-dancing Boode te Bathmen (zie adv.) Maandag 24 september 19.30 uur: Fractievoorzitter Twee de Kamerfractie PvdA, Ed van Tijn spreekt in 't Hervormd Centrum te Nijverdal over de „Troonrede en de miljoenennota". Dinsdag 25 september 2.30 uur: Bejaardensoos in gebouw Irene (zie bericht). Donderdag 27 september 19.30 uur: Bijeenkomst van de ring Holten van de Hervormde Vrouwen groepen in gebouw Irene. 20.00 uur: Openbare vergadering Gewestraad Deventer e.o. in de Lee- ren Lampe te Raalte (z5e bericht). Maandag 15 oktober 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentethuize (in plaats van 1 oktober). Deze week konden de bewoners van de Diesenplas kennismaken met. be jaardengymnastiek. Er werd een de monstratiemiddag gegeven, o.l.v. de heer G. J. Kraaij, fysiotherapeut, die door de grote opkomst zeer geslaagd is geweest. Het is de bedoeling iedere donderdag middag bejaardengymnastiek te ge ven, welke lessen verzorgd zullen worden door een medewerker de h«er B. M. Nobel. Het doel der gymnastiek is de vitali teit te onderhouden. In het algemeen kan men zeggen dat de bejaarde de beweeglijkheid der gewrichten, de spierkracht en het uithoudingsvermo gen moet trainen, om dit alles op peil te houden. Naast deze lichamelijke facetten moet de levensvreugde, die de be jaarde door het bewegen ondervindt, van veel belang worden geacht. Onder leiding van de heer Nobel beoefenen bewoners van het bejaardencentrum „Diessen plas" gymnastiek. Het geheel mag zich op een grote animo verheugen, zodat de eerste ac tiviteiten in de Diesenplas een feit zijn. Men heeft er alles over kunnen lezen in de dagbladen. Het beleid dat de regering Den Uyl wil gaan voeren in 1974 en volgende jaren' De commentaren pro en contra dit beleid. Een plaatselijk blad als het onze leent er zich niet zo voor om daar uitvoerig op in te gaan. Toch willen we enkele aspecten van de Troon rede en de Miljoenennota nader beschouwen, omdat zij voor onze plaats van groot belang kunnen zijn. „De uitgaven voor welzijnsvoorzieningen worden meer dan evenredig verhoogd. De uitkeringsnormen van de Algemene Bijstandswet zullen met ingang van 1 juli 1974 worden gebracht op het nettobedrag van het dan geldende wettelijk minimumloon", lezen we in de Troonrede. Naast de zorg voor de „welvaart", wil de regering zich in het bijzon der inzetten voor de bevordering van het „welzijn", twee begrippen die elkaar niet volledig dekken. Het welzijnsbeleid wordt voor een zeer belangrijk deel bepaald door de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Van de extra beleidsruimte waarover het kabinet kon beschikken, driekwart miljard, gaat 142 miljoen naar CRM. De ontwerp-begroting voor 1974 van het ministerie is bijna tweemaal zo groot als die voor 1973, 4,2 miljard tegen 2,1 miljard voor dit jaar. Van die extra beleidsruimte voor CRM is vijftig miljoen gaan zitten m de verhoging van de bijstand, zestig miljoep in de structurele ver betering van allerlei welzijnssectoren. De subsidie voor het jeugd- en jongerenwerk gaat flink omhoog. Voor de gezinszorg komt 113 miljoen extra ter beschikking, zodat het totaal bedrag op 430 miljoen komt. De bibliotheken krijgen in 1974 de beschikking over 55 miljoen (was 43 miljoen), waarvan 34 miljoen naar de plaatselijke bibliotheken gaat (was 27 miljoen) Het bedrag •van de muziekscholen gaat omhoog van 3,9 miljoen naar 6.3 miljoem En „last. but not least", voor sportzaken is een bedrag opgevoerd van 18.2 miljoen, dat is bijna 3,5 miljoen meer dan voor dit jaar beschikbaar is. Het grootste deel van deze stijging komt ten goede aan subsidies voor organisaties op het terrein van de lichamelijke opvoe ding en sport, 1,5 miljoen. Voor subsidies en investeringskosten van sportaccommodaties is een bedrag van ruim 9 miljoen uitgetrokken, dat is 1.4 miljoen meer dan voor dit jaar. M,Seef Tndeer' dai jr' W van Zi^U' de aIgemeen secretaris van de Nederlandse Sport Federatie, in zijn nopjes is. nu bovendien ook nog binnenkort de lotto gaat draaien. Twee facetten die de N.S.F optimis tisch stemmen. Een ander aspect uit de Miljoenennota, waarover men in de dag bladen met zoveel lezen zal, is de extra verhoging met 10 miljoen v£i de algemene uitkering uit het gemeentefonds aan de gemeenten als de hoedsters van het welzijn harer burgers, welke hopelijk ook aan onze gemeente enig soulaas zal bieden. Het algemene accres (aanwas, toeneming) in de uitkering uit het gemeentefonds is namelijk gesteld op 295 müjoen, waarvan 60 miljoen ten laste van de begrotingsruimte van het Rijk. Bij de bepaling van het accres van 295 miljoen is mede het voornemen in aanmerking genomen om in 1974 de laatste fase van de verfijning voor historische stadskernen en voor gemeenten doorsneden door een groot vaarwater te realiseren en een verbetering van de bestaande vervijning voor gemeenten met een dalend aantal inwoners tot stand te brengen.. Teneinde een aantal gemeenten, dat niet uit hoofde van deze en andere regelingen in 1974 iets extra krijgt, toch enige extra ruimte te geven, heeft de regering het algemeen accres niet gesteld op de juist noodzakelijke 285 miljoen, maar op 295 miljoen gulden. Het komt ons voor, dat zich, op grond van hetgeen hiervoren werd geschreven, perspectieven openen en dat het van het grootste belang is, dat onze plaatselijke overheid en hen die leiding geven aan jeugd- en jongerenwerk en aan de sport, de vinger aan de pols houden. We denken daarbij aan de uitbreiding van het sportveldencomolex „Meer manskamp", welke alweer noodzakelijk is, aan de sporthal, aan een overdekt mstructiebad, het jeugd- en jongerenwerk ,,'t Kolnus", „De Schure" en aan andere zaken die het welzijn raken.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1