Sportpark Meermanskamp officieel geopend Volleybal Hockey-nieuws Holten verloor eerste compet i tie wedstrij d met 2-1 van B.W.O. Jubileumzwemshow in Dijkerhoek Resultaten ?Blauw Wit' pupillen Jan Stegeman Nederlands kampioen WAAR GAAN WE HEEN? de Markt Rijssen Medewerkers gevraagd „Fienpreuvers" afrekenen! Andre Dekker speelt bij SV „Holten" SPORT VOOR JSPORT Diploma zwemmen Kampioenschappen PV „Snelle Wieken" (Holten - Markelo) Prachtig succes Programma Blauw Wit senioren en junioren een bank waarop je kunt bouwen Vrijdag 7 september 1973 Het prachtige sportpark „Meermanskamp", dat reeds ge ruime tijd in gebruik is, is woensdagmiddag na een kort woord van welkom tot de genodigden en de vele belang stellenden door de heer J. Warrink, voorzitter van de Stichting Sportbelangen „Holten" door burgemeester mr. W. H. Enklaar geopend. Mr Enklaar hield hierbij de volgende toespraak: „Dames en heren. Op deze voor ons Nationaal volksbestaan zo gedenk waardige dag, waarop wij ons als volk hechter dan ooit scharen rond onze koningin' hebt u 't feit willen markeren, dat het sportveldencomplex „Meermanskamp" gereed is gekomen. Ik dacht M. de Voorzitter dat het zinvol was, dat deze officiële in ge bruikneming geschiedt met deze .Zeskamp" die in het kader van de koninklijke jubileumfeesten worden gehouden. Deze wedkamp, dames en heren in deze omlijsting vormt een waardige gebeurtenis, waarmede U het einde van een lange en moeizame doch ten slotte ook succesrijke weg wilt accen tueren. Een schaduw valt daarover, wij «tonden daarbij te zamen reeds een minuut stil, en lieten onze gedachten gaan naar Allard van Bruggen die aan de voorbereiding van deze wet- kamp zulk een werkzaam aandeel had. Nu wij vandaag hierbij een zijn, gaan onze gedachten terug naar het ..Sportdal" waar tot voor kort onder nogal erbarmelijke omstandigheden in Holten sport moest worden bedre ven. Jarenlang is er aan gewerkt op een nieuwe sportaccomodatie, die van de ze tijd zou zijn, die de Holter sport- jeugd de gelegenheid zou geven on der optimale omstandigheden zijn sport te bedrijven. Het heeft geen zin hier nog eens al le moeilijkheden te treleveren die wij gedurende meer dan 10 jaar op onze weg vonden bij 't bereiken van het gestelde doel. Verbetering en uitbreiding van het Sportdal, de aanleg van een complex aan de Aaltinksweg zijn onderzocht voordat tot aankoop van de Meer manskamp" werd besloten. Toen de financiële mogelijkheden in 1970 perspectief boden kon in dat jaar ook met een gefaceerde aanleg worden begonnen. Uw stichting die te voren de krach ten der sportverenigingen had gebun deld, heeft\als samenwerkingsorgaan de schouders gezet onder het werk, dat toen moest worden verricht. Het gemeentebestuur heeft het ge reedschap zijnde het geld gegeven U hebt het werk verricht. Uw stichting heeft de op zich geno men taak voortreffelijk verricht. En thousiasme, werklust en toewijding heeft uw werk gekenmerkt. Ik stel er prijs op te verklaren, dat het ge meentebestuur erkentelijk is voor de bijzonder goede samenwerking, die er tussen U en haar bestaat. Wij hebben ervaren dat u u van uw verantwoordelijkheid bewust zijt, oog en begrip wilt hebben voor de finan ciële mogelijkheden en onmogelijkhe den van. de gemeente. U en wij, manheer de Voorzitter Dank, vreugde en voldoening zyn er in ons aller hart nu ik het sport complex „Meermanskamp" voor ge opend mag verklaren. ZESKAMP Na de toespraak van mr. Enklaar begon meteen de 'Zeskamp' die ploe gen uit Espelo (coach Henk Slijkhuis) Look-Borkeld (coach Tammo Luk- kien) Dijkerhoek (coach Derk Jans sen) Beuseberg (coach Jan Mark voort) Holten-Noord (coach Gerard Heck) en Holten-Zuid (coach Gerard Damink) in actie kwamen in de vol gende onderdelen: Juliana 25, kracht proef, baltransport. waterslaom, spuitspel en een marathon. De ploeg uit Espelo moest de titel verdedigen en deed dit van meetaf met succes. De kampioensploeg won maar liefst op de bovenste plaats met een zeer 5 van de zes onderdelen en finishte ruime voorsprong van 9 punten. De volleybalafdeling van de BATO heeft op het trainingsuur voor jongens (Donderdagsavonds 20.30 21.30), leeftijd 16-20 jaar plaats voor nieuwe leden. Om op korte termijn in competitieverband te kunnen gaan spelen, hebben reeds' geoefenden de voorkeur. Opgave kan gedaan worden tijdens de training in het gymlokaal aan de Haarstraat of bij T.G. Luk- kien, tel. 1660. Jongens van 12-14 jr. kunnen woensdag van 5-6 uur in het gymlokaal in de Tuinstraat volleybal len. Voor meisjes van die leeftijd kan een groep opgericht worden, door het vrijkomen van edn trainingsuur. Meisjes van 12-14 jaar die belangstel ling hebben kunnen zich opgeven bij Eric Groenewoudt, Schoutenstraat 46, tel. 1827. Rest ons nog te vermel den dat het eerste damesteam van „BATO" gepromoveerd is naar de 2e districtsklasse. Het team gaat een zwaar, maar ongetwijfeld ook inter essant seizoen in met wedstrijden te gen volleybalverenigingen uit Almelo, Hengelo, Enter, Wierden en Ensche de. "19911 9D i JI99H J100fl9Ö3OJ j£i: UC derkennen duidelijk, dal wy bepaal" nog niet bij een eindpunt staan doch veeleer bij een „halte plaats" zij het een belangrijke. Wij gaan samen verder in goede harmonie en met de vaste wil om verder te bouwen a«n de Hotense sportaccomodatie. Dank wil ik bren gen aan de velen die gewerkt en ge bouwd hebben aan deze „Meermans kamp". Namen wil ik niet noemen, want een ieder staande op de plaats waarop hij gesteld was, heeft recht daarop. Slechts wil ik noemen de „Sportboeren" die al ploegende, eg gend, zaaiend en oogstend de tot standkoming van de „Meermans kamp" in een stroomversnelling brachten de heren Wansink (Meer- men) vorige eigënaren v.an deze gron den en de Cront Mij. De tweede plaats was voor.de ploeg Look-Borkeld met 25 punten. 3 Dij kerhoek 24 pnt., 4 Holten-Zuid 19 pnt., 5 Holten-Noord 13 pnt., 6 Beuseberg 12 pnt. Burgemeester Enklaar sprak voor dat hij met een grote lauwerkrans de schouders tooide van coach Henk Slijkhuis van de Espelo-ploeg een woord van dank tot alle deelnemers die stuk voor stuk met een totale in zet streden en tot Jan Nikkels die via de geluidsinstallatie van Evert Jan Kers een uitstekende en met humor gekruide reportage gaf. De Holtense brandweer verleende bij het „Spuitspel" belangrijke mede werking. De heren Paule en Pronk fungeerden als tijdwaarnemers en ar- f'fiv nsDiüs i Ondanks de vele plaatselijke acti viteiten, waaronder de werkzaam heden in verband met de straatver siering en de Zeskamp, vei'schenen er zaterdagmorgen toch nog tachtig pupillen en junioren van de S.V. „Hol ten" op het Sportpark „Meermans kamp" om te trachten de Frits Paule-cup" te bemachtigen. Dank zij de goede organisatie, het prachtige weer en de uitmuntende sportiviteit verliepen de wedstrijden vlot, vlekkeloos en geheel volgens plan. Nadat de voorzitten van de Jeugd commissie de uitslag had bekend ge maakt overhandigde trainer Frits Paule terwijl de fotografen plaatjes „schoten" en de jeugd juichte de zo fel begeerde grote bokaal aan de acht-jarige René Bannink en de ere prijs voor de grootste sportiviteit aan Eric ter Hoeven. De uitslagen: 8-9 jr: 1 René Ban nink, 2 G. Scheperman, 3 M- Wilps- haar. 10 en 11 jaar: 1 D. Paalman, 2 E. Veneklaas, 3 R. v.d. Mark. Aangevoerd: 227 varkens. Pryzen227 biggen van f112,— tot f125,per stuk. Algemeen overzicht: Vlotte handel ■tet staande prijzen. 12 en 13 jaar: 1 A. Bulsink, 2 André Jalving; 3 H. Heyda. 14 en 15 jaar: 1 Johan Huzen; 2. H. Knapen; 3 G. Veneman. 16 jr. en ouder: 1 A. Jansen, 2 G. Willems. Eind september zullen de handen- arb'idclubs van de Stichting Holten weer van start gaan. Gezien de toe nemende belangstelling, die er be stfiat voor deze activiteiten, vraagt de stichting vrijwillige medewerkers, die bereid zijn één uur per week sa men met een groepje kinderen van de lagere scholen wat aan handen arbeid en spel te doen. U hoeft beslist geen beroepskracht te zijn, maar als u deze uitdaging aanneemt, zult u zien, dat u samen met de kinderen een plezierig Sei zoen kunt beleven. Dit zal ook uw eigen ontwikkeling ten goede komen en u bent geheel vrij in het maken van een eigen programma. Mocht u geïnteresseerd zijn, dan bent u van harte welkom op de eer ste bijeenkomst, 10 september om acht uur in ,,'t Kolnus" aan de Hof- fesstraat la. De Zweef E4-B1. Wit E4 Uitslag 3-1. Al spoedig na de aftrap werd dui delijk dat deze wedstrijd door BI. Wit uit handen gegeven moest worden. Een felle tegenwind en een opper machtig De Zweef werkten fnuikend op het moreel van de Blauw Witters. Met een einduitslag 3-1 kon ieder dan ook vrede hebben. E2 zal nog hard moeten werken aan inzet en wil tot overwinnen. De Zweef E5-Blauw Wit E3 Uitslag 3-4 Tijdens de eerste wedstrijd van de competitie, tegen een zeer sterk De Zweef, was het fascinerend te zien hoe de BI. Witters, tijdens de trai ning. hun lesje blijkbaar hadden ge leerd!! Hoewel BI. Wit reeds na vijf minu ten tegen een onfortuinlijke 0-1 ach terstand moest aankijken, bleken straffe mandekking en goed samen spel voor de tegenstander uiteindelijk teveel Met name combinaties over links, via Dick Jansen, de jarige Gerrit Bo- link en Eric Mondeel, liepen als een trein. Een elftal met goede vooruitzich ten.- DES E4-B1. Wit E5. Uitslag 1-3 Door volledige inzet heeft BI. Wil E5 een goede wedstrijd gespeeld. De eerste speelhelft kon dan ook met een 0-1 voorsprong worden afgesloten. Echter in de tweede helft kwam DES bijzonder sterk terug en wist uiteindelijk de wedstrijd op haar na te brengen. De nederlaag van E5 is zeker geen schande als men bedenkt dat het elf tal diverse nieuwe leden in haar elf tal heeft opgenomen, die qua spelin zicht en techniek, van de grond af moeten beginnen. Doe je best jongens Dinsdagavond 11 september om ne gen uur worden die leden van carna valsver. „Fienpreuvers" die meege werkt hebben aan de zo succesvolle jubileumdag bij de openings-, optocht en avondfeestviering verwacht voor de financiële afwerking van het „Oranjejubileum". De avond wordt gehouden bij „Hofbar" Maats en dank zij een milde gever kan er nog even gezellig worden „nagekaart". Semi-prof André Dekker heeft van de KNVB overschrijving gekregen naar de S.V. „Holten" en zal zondag a.s. op „Meermanskamp" meespelen tegen NEO (Borne). Dekker was door Go Ahead z.g. „uitgeleend" aan Hel mond Sport waar hij aan z'n 2e sei zoen bezig was. In het seizoen 1971-'72 speelde André in Vitesse (Arnhem). Burgemeester mr. Enklaar wenst de heer J. Warrink, voorzitter van de Stichting Sportbelangen „Holten" ge luk met 't prachtige sport park. Zaterdagmorgen werd in het zwem bad de „Looërmark" voor de laat ste keer in dit seizoen afgezwommen. Van de ols Dijkerhoek slaagden zes entwintig kinderen: Diploma A: Ina Boode, Henk Rech terschot, Johanna Meuleman, Dinie Vorkink, Wim Rensen, Gerrit Broek huis, Marian Haverslag, Erna Broek- hius, Erik Nijkamp. Diploma B: Willie Ebrecht, Ria Ha merslag, Gerda Meuleman, Anja Slui ter, Anke Rensen, Henk Stevens, Gerrit Aanstoot, Freddie Beltman, Herman Sm ale Gerrit Rensen, Bea Pinkert, Ria Tempelman, Bennie Tempelman, Ria Klein Teeselink, Jo ke Stevens. Diploma C: Ria Meyerman, Theo Klein Lankhorst. Afd. .Vitesse". 1 H. Voortman, Markelo 703pt. 2 J. Schuiterd, Holten 702 pt.; 3 G.J. Hassink, Markelo 594,1 pt. Afd. „Midfond": 1 G. J. Hassink. Mar kelo 886.6 pt.; 2 Joh. Paalman Hol ten 595,6 pt.; 3 H. Voortman, Marke lo 573.8 pt. Afd. „Fond: 1 G. J. Hassink, Markelo 735,8 pt. 2 G. Schuiterd Holten 546,8 pt.; 3 Joh. Paalman Holten 462,9 pt. JONGE DUIVEN 1 J. Jansen, Markelo 860 pt.2 J. Scholte in 't Hof Markelo 692.5 pt.; 3 G. J. Hassink Markelo 656.2 pt. Kampioen duif-doffer: Vitesse: 1 H. Voortman 433.4 pt.; 2 van Doornspeek, Markelo 275 pt.; 3 G. J. Hassink 267,6 pt. Midfond: 1 G. J. Hassink 372.1 pt.; 2 idem 303 pt.; 3 Joh. Paalman 287 pt. Fond: 1 J. Schuiterd 309.2 pt.; 2 Joh. Paalman 261.6 pt.; 3 G. J. Bekker- nens, Holten 203.8 pt. Jonge Duiven: 1 J. Scholte in 't Hof 256.9 pt.; 2. J. Jansen 244 pt.3. J. Scholte in 't Hof 223.8 pt. Generaal kampioen: 1 G. J. Has sink 2872.7 pt.; 2 J. Schuiterd 2281,5 pt; 3 Joh. Paalman 197.7 pt.4 J. Jansen 1914.1 pt.; 5 G. J. Bekker- nens 1809.0. 1 Generaal kampioen duif: G. J. Schuiterd 578.7 pt. De eerste elftalspelers van Holten hebben hun grote aanhang in Henge lo een teleurstellende middag be zorgd door in den slecht gespeelde wedstrijd de puói.tjes aan B.W.O te laten. In de een;te helft lag er, op een enkele uitzondering na, een mat heid op de ploejg en ging er vooral van de voorhoede weinig initiatief uit. Holten spelend in een 4-2-4 opstelling kon weinig beginnen tegen de goed opruimende achlterhoede van BWO. De beste kans k reeg de thuisclub na ca. 20 min. spelen, toen hun rechts buiten de bal in vrije positie naast het doel van Jan Deijk schoot. N. een half uur spelen kreeg Jan van Pluuren op linies de bal goed vrij, doch hij liet d»;ze helaas over de out-lijn lopen, -waardoor deze mooie kans verloren (ging. Vlak voor de pauze kregen twide ploegen nogmaals de gelegenheid, de score te openen, doch eerst wer»d Joh. Veneklaas op onreglementair»!' wijze de kans ontno men en pal Itdierop kreeg midvoor Damhuis de bel mooi op zijn hoofd, doch keeper Iléijk redde goed. waar door de ruststand op 0-0 bleef. Na de thee nam E.W.O. reeds in de 3e minuut de 1« iding, toen bij een af geslagen aanval op het Holten doel de toelopende linklshalf Laurens Heijer de bal van ca. 30 meter ineens- op le pantoffels nam en loeiend hard in de rechterbovenhoek schoot, onhoudbaar voor doelman Deijk (1-0). Holten zag toen in, dat het wat agressiever eai aanvallender moest spelen en na min. kreeg van Pluu ren de bal pueichtig toegespeeld van Bert Knapen, idoch de uitlopende kee per Kiwiet van B.W.O. redde deze situatie. In <3i- 10e minuut maakte scheidsrechter Snijder de grootste blunder ln deize wedstrijd, toen van Pluuren op xiechts enige tegenstan ders, de keejper incluis passeerde en de bal in hel lege doel schoot, door dit doelpunt laf te keuren wegens ob structie van één der achterhoede spelers van iB.W.O. De indirecto vrije schop leverde niets op en ïlolten werd zodoende de gelijkmaker onthouden! De spelers werden door -deze en meerdere slech te beslissingjen van de scheidsrech ter geprikkeld, hetgeen het spel be slist niet ten goede kwam. Holten gooide alles nu op de aanval en dit kwam het duur te staan, toen na 26 min. spelen midvoor Damhuis zijn weg naar het Holtense doel niet werd belemmerd en de bal in de linkerhoek schoot, waarbij keeper Deijk niet ge heel vrij uit ging (2-0). Het laatste gedeelte was steeds een aanvallend Holten tegen een verdedigend B.W.O. en Oolbekkink kreeg na ruim een half uur spelen, na een prachti ge lob van Knapen, een schitterende kans, doch hij wachtte helaas te lang met schieten, waardoor deze mooie kans verloren ging. Het was echter uitstel van executie, want enkele minuten later kopte Oolbekkink de bal, uit een hoekschop van Willy Kai- zer(schitterend en onhoudbaar in (2-1). Vlak voor het einde kreeg An ton Reijlink (te veel solo-spelend de ze middag) nog een goede gelegen heid de score in evenwicht te bren gen, doch zijn schot belandde in het zijnet. Hopenlijk gaan onze jongens met André Dekker in de gelederen) a.s. zondag thuis tegen N.EO.. met meer strijdlust in de „wei" en laten ze het niet tot op het laatste gedeelte van de wedstrijd aankomen. Het RONO-sportprogramma Sport voor Sport brengt het komende weekend twee afleveringen met belangrijkste onderdeel voetbal, de zaterdagaflevering van 19.45-20.00 ^-uaSc.atödèr-wi elrerinqn, asalenqen"- at letiek. - "•Zondag' tussen 1-8.60 en - 19r00 -Our komen de reportages van het betaal de voetbal uit Maastricht, Geleen, Almelo en Leeuwarden. Daarnaast de motocross in Mil] en uitgebreide informatie over de diverse amateur sporten. Op zaterdag a.s. om 10.00 uur zal er 'n algemene training zijn voor al le leden en introducé's onder leiding van de heren Hanewinkel, v. Loenen en de Reuver. Vooral heren 1 wordt volledig verwacht. De- training van met name het jon- gens-Atelftal, waarvan de namen hieronder volgen, wordt verzorgd door C. Lammers op zondagmor gen om 9.00 uur. Deze training zal stevig zijn en het hele elftal wordt verwacht. Ook de overige leden zijn van harte welkom. Jongens-A. E. Cammeraat, René v. Geerestein, R. v. Iddekinge, H. Lo- nink, A. Oostenbrug, L. Voerman, R. v. Geerestein, W. Koopman, T. Maats H. Meerman H. Schaap W. Dhert, R. Leppink, F. Redeker, G. Oostenbrug. Jongens-A moet spelen tegen de vol gende clubs: Ares (Apeldoorn), De venter, Epe, Kampen, Lelystad, Meeuwen (Emmeloord) Mezen (Har derwijk), Zutphen, Zwolle. Heren 1 speelt 4e kl. H. en wel tegen Hardenberg (uit) op 9 sept. a.s. 16 sept. Hoiten-Avanti (Winterswijk), 3ü sept. Goor-Holten, 7 okt. Holten-Lo- chem. 21 okt. Holten-Dieren, 28 okt. Salland-Holten, 4 nov. Holten-Almelo. (Houdt deze data goed bij, de tijden ontvangt U). Opstelling Heren 1. C. Boode, H. Die ben, C. v. Geerestein, P. Hanewin kel, J. Hulshoff, C. Lammers, G. Kraay, G. Makel, J. Meerman, R. Molkenboer, P. Post, F. Rederker, P. de Reuver, K. v.d. Sloot, J. Sijtse- ma. Tj. Udema. Woensdagmorgen waren alle Dij- kerhoekse schoolkinderen en vele oud-leerlingen naar het prachtige zwembad de Looërmark gekomen om deel te nemen aan het zwem feest. Een feest waar ze al verlan gend naar hadden uitgekeken en dat was georganiseerd door badmeester Nieuwenhuj'zen, de oudercommissie en het onderwijzend personeel. Om half tien opende het hoofd der school de spelen, terwijl vele ouders en leer lingen gezellig om het heerlijk ver koeling biedende bassin zaten, ^fiegonnen werd met een wed%te&d txior- meisjes en; jongens. -Na veel strijd: Awamen;;de volgende ,4ii$slftge,n uit de bus. Gouden medailie: Hanne- ke Nijkamp. Zilveren medaille: Jan- nie Nijland. Bronzen medaille: Jennie Klein Lankhorst. Bij de jongens werden de medailles als volgt verdeeld: Goud: "Bertus Temmink. Zilver: Bertie Jansen Ma- nenschijn. Brons: Bennie Tempel man. Hierna werden wedstrijden gehouden voor kampioenen van de afgelopen zeven jaar. Onder deze oudleerlingen zaten vele bijzonder snelle zwem mers en zwemsters, die in het ver leden al vele medailles hadden ver overd. De voorzitter van de oudercommis sie, de heer J. Veneklaas kon na af loop Martin Nijkamp het goud om hangen, Marietje Aaftink het zilver en Janneke Harbers het brons. Als bijzonder mooi intermezzo kwam er een demonstratie o.l.v. de bad meester, Leden van zwemclub „Loo ërmark" lieten vele zwemslagen en sprongen zien. Karin, één der zwemsterretjes van de Kunst-zwemclub de „Seahorses" uit Deventer gaf op muziek een staal tje schoonzwemmen ten beste. Ze kreeg veel appluas. In de pauze werden de kinderen ge- tracteerd op een flesje limonade van het Jubileum-comité uit Holten en een reep Mars. beschikbaar gesteld door de oudercommissie. Na de pau ze waren wateraces met hindemis sen. Uitslagen: Klas 1: 1 Geke Mark voort, 2 Gerrit Klaasses, 3 Albert Wegstapel. Op de Int. Hondententoonstelling te Breda werd de Hongaarse staande hond „Vizsla" van mevr. J. Smit, Lichtenberg 6 gewaardeerd met „I- Uitmuntend". „Vizsla" werd tevens Reserve-kampioen in de Jeugdklasse. Klas 2: 1 Gerrit Veneklaas, 2 Helco van Leus en. 3 Irma v .d. Berg. Klas 3 en 4: 1 Annie Ebrecht en Ger rit Beunk, 2 Bert Steunenberg en Erik We&sJtapel, 3 Gerrit Bluming en Reinier Fe«ddema. Klas 5: 1 Betsie v.d. Worp, 2 Jan Manens-cfrfin. Bij het. stuivertjesduiken zochten de kinderen op de bodem van het bassin naar de vele stuivertjes die daar uitgestrooid waren. Een merkt rrtuntje leverde een extra prijsje op. De medailles en muntjes c;:.en pujjzcn.-waren bekostigd uit de oud- papierpat. die door vele ouders zo ..goed woedt gespekt. Aan het eind van de morgen dankte het hoofól een ieder die er aan had meegewerkt dat de morgen zo gezel lig en plezierig was verlopen en in het bijzonder de badmeester voor zijn goede zorgen. Blauw Wit 1Eversberg 1 3.00 uur; SC Rijtssen 5Blauw Wit 2 2.30 uur; DOS 5-—Blauw Wit 4 2.30 uur; Blauw Wit 3—DOS 7 4.15 uur. Blauw Wit Al—-DES A2 4.15 uur; De Zw«3ief B2Blauw Wit Bl 2.30 uur; Blauw Wit B2Enter B2 2.30 uur; Blauw Wit ClSC Rijssen Cl 2.00 uur; Excelsior C4Blauw Wit C2 1.45 uur; Excelsior DlBlauw Wit 1 12.30 uur. Blamw Wit ElHulsense Boys El, aanvajng 10 uur; Blauw Wit E2Hul sense Boys E2, aanvang 11 uur; Bl. Wit E33 vrijBlauw Wit E4—MVV E2, aanvang 10 uur; Blauw Wit E5SVVN E5, aanvang 11 uur. Op de zaterdag in Rotterdam door de Atletiekvereniging Rotterdam (AVR) georganiseerde atletiek-kam- pioenschappen van de Ned. Invaliden Sportbond (NIS) heeft de Holtenaar Jan Stegeman van de Deventerweg 2 titels behaald. Stegeman (sinds kort lid van de IVS te Rijssen en getraind door sport leraar Pegels te Rijssen) wierp de discus 23.85 meter en de speer 30.94 m. Hij leverde hiermee in de klasse 7 de beste prestatie en werd kampi oen van Nederland. Op de nummers kogelstoten en doelwerpen (speer) werd Stegeman 2e. De worp met de speer (30.94 m.) betekende een ver betering van het Nederlands record. Burgemeester en mevr. Enklaar en wethouder W. ten Berge kwamen zaterdagavond, met vele anderen, de succesvolle atleet gelukwensen. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Er is een NMB-kantoor te Holten, Oranjestraat 9. Tel. 05483 -14 69. EDB THEATER, Smedenstraat, tel. 136151. Vrijklag 7 t.e.m. woensdag 12 sept.: The Mechanic (18 jr). Za 8, zondag 9, woensdag 12 sept. matinee: The charge at the Feather Ri\*er (a.l.). Vr 7, za 8 sept. nost Noodlanding in de frontlini (18 jr.). Aanvangstijden: werkd. 20; vrij 21 en .33.30 uur; za 14, 18.30, 21 en 23.30; zo TA, 16, 18.30 en 21; wo 14 en 20 u. CINTEMA, Lange Bisschopstraat, tel. nm Vrij 7 t.e.m. wo 12 sept.: The last tango in Paris (18 jr). Za 8, zo 9, wo 12 sept.. matinee: Sjors en Sjimmie en de Rebellen (&J.). Vr, 7. za 8 sept. nost Hany' en high (18 jr.). Aanvangstijden: werkd. 20; vrij 20 en 24; za 14, 18.45, 21.15 en 24; zo 14, 16,. 18.45 en 21.15; wo 14 en 20 uur. LUTXOR, Brink, tel. 18662. Vrij 7 t.e.m. wo 12 sept.: Dolle lief desavonturen van drie apothekers- dochters, 2e week. Zo 9 sept.. matinee: Goliath tegen de reruzen (a.l,). Aanvangstijden: werkd. 20: za 18.30 en 21zo 14 en 20 uur. OPENBARE LEESZAAL. Brink, tel. 13506. Tot 1 oktober: Johannes M. Ellen- broek. kleurtechnieken. Openingstijden: di t.e.m. vrij 10-17,30 ■en 19-21 uur: za 10-17 uur; ma ge floten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, Assenstraat 4, tel. 11848. Ben Schasfoort druksels. Openingstijden: ma t.e.m. do 14-18; *vrij 14-18 en 19-21; zo gesloten. GALERIJ LENTEN, Weerdsweg 9-11 Epse. tel. 21815. Tentoonstelling: Nieuwe aanwinsten, schilders, grafici en beeldhouwers. Openingstijden; di t.e.m. za 10-18: zo 14-17 uur; ma gesloten. ATHENA F, UMBIBLIOTHEEK, Klooster 3, tel. 16512. Keuze uit 20 jaar aanwinsten van de Stads- of Athenaeum bibl. Openingstijden: ma t.e.m. vrij 10-12 en 13-17; wo 10-12 en 13-17 en 18 tot 20.30 uur. MUSEUM DE WAAG, Brink, tel. 14556. Antieke fietsen, zilver, aardewerk en antieke keukens. Openingstijden: di t.ejn. za 10-12.30 en 14-17 uur: zo 14-17 uur MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink, tel. 14556. Gesloten. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED. Noordenbergstraat 9, tel. 19739. Openingstijden: di t.e.m. za 10-12.30 en 34-17 uur; zo 14-17 uur. WEEKENDROOSTER VOOR TAND ARTSEN. 8-9 sepf J. C. A. Bos, Tesselschade- str. 73, tel. 11790. CENTRUM, Brink 30, tel. 11637. Ekspositie, werkstukken van kursis- ten. LITERAIR CAFE, Menstraat 4. tel. 11637. Di 11 sept. 8-11 uur f 1,50. VVV DEVENTER, Stationsplein 2, tel. 1G200. MOLENTOCHTEN: Vanuit Deventer kunt u een molentocht maken. U kunt 19 molens bezoeken op welke tijd u wilt (behalve zaterdag en zon dag). Kosten deelnemersformulier: f 1,50. RONDLEIDING: Elke woensdag is er een rondleiding door het Berg- kwartier vanuit de WV. Vertrek: 14.30 uur. BORGELERBAD. 10 t.e.m. 14 sept.: 4e zwem-vierdaag se. ALMELO Varossieau: Vr, t.e.m. wo.: The Prof- fessionals. Aanvangstijden: Vr., ma t.e.m. wo: 2.30 en 8 uur. Zat: 6.45 en 9 uur. Zon: 2 30 en 4.45 en 6.45 en 9 uur. Zat: Dracula jaagt op Frankenstein. Aanvangstijden: Zat: 23.15 uur. Palace: Do t.e.m. wo: Westside Sto ry. Aanvangstijden: Do t.e.m. za, ma, di: 2 30 en 8 uur. Zon, wo: 8 uur. Zon. wo: Sjor? en Sjimmy in het land der Reuzen. Aanvangstijden: Zoo; 2.15 uur. Wo: 2.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5