MI HEI PLAATSELIJK PARLEMENT Raad in principe accoord met bouw sporthal SUBSIDIËRING Afscheid van adjudant Kruit Kalverkeuring Lagere Agrarische School te Bathmen Commando-wisseling bij Rijkspolitie Dokter Van Couwelaar sprak voor Plattelandsvrouwen Uit De losse hand plaatselijke verenigingen zal nu bekeken worden Herziening verkeerssituatie- )sstraat-Stationsstraat- Larenseweg Dorps Overdracht woningwetwoningen, voorlichting stroomverbruikers en riolering Holterberg Schapenfokdag Kijssen Verloren - Gevonden Burger/ijke Stand Luisteraars kunnen zelf muziek programma samenstellen ONZE AGENDA Vrijdag 7 september 1973 De heren L. Kaan, A. J. Nykamp, D. J. Wansink, H. J. Westerik en E. M. van Sehooten (afwezig wegens herstel van ziekte) werden gekozen in de commissie, die B. en W. van advies zal dienen terzake van de •verdracht der woningwetwoningen van de gemeente aan de bouwvereni ging Onze Woning te Deventer. De heer Vlogtman (gem. bel.) had voorgesteld voor hem zijn partijge noot de heer Wansink te benoemen. De heer Nijkamp (AR) had uit het voorstel van B. en W. gelezen, dat er geen weg terug is met deze over dracht. De burgemeester herinnerde er aan, dat destijds, bij de bouw van woningen in De Haar door de Deven ter woningbouwvereniging, gezegd is: ,,U moet wel onder ogen zien, dat wij ons woningbezit dan ook aan Onze Woning moeten overdragen. Dat is een principebesluit geweest. Het gaat niet om de bewoners. Pre miewoningen mag de gemeente niet bouwen. Het is verstandig de wo ningwetwoningen over te dragen aan de vereniging, welke de laatste wo ningwetwoningen gebouwd heeft. U kunt niet meer zeggen „vergeet het maar". Wij moeten deze consequen ties aanvaarden. Vooral ook omdat Onze Woning onze belangen bijzonder op het oog heeft. Zij laat de huis vestingscommissie opereren of het onze zaak is. „Het geluid van vanavond heeft destijds ook al doorgeklonken", voeg de wethouder Rietberg (CH) hier nog aan toe. De raad heeft in prin cipe „ja" gezegd. De heer Bosschers (CH) wilde nog wel eerst woningwetwoningen verko pen aan de huurders. Dat vond de voorzitter niet behoor lijk om voor die tijd nog even te snaaien. Het is een punt van beleid van Onze Woning, stelde hij. Voorlichting De stroomverbruikers zullen nade re uitleg ontvangen in verband met de tariefsverhoging wegens de hef fing van 3 procent door het rijk als aandeel in de bouw van een met na trium gekoelde snelle kweekreactor, welke in Kalkar in West-Duitsland door een drietal landen wordt ge sticht. Aanleiding was een opmerking van de heer Vlogtman (gem. bel.). Bij hef korte stencil, dat de aangeslote- nen bebben ontvangen, kan men moeilijk praten over voorlichting, was zijn oordeel. Er blijkt trouwens niet uit, dat betaald moet worden. De mensen hebben recht op voorlich ting, meende hij. De heer Vlogtman vond het min der juist, dat het energiebedrijf de verhoging reeds heeft doorberekend, zonder dat de raad daarover beslist heeft. „Ze zijn bij gemeentebedrijven wel wat vlug geweest", gaf ook de voor zitter toe. Maar B. en W. zijn daar mede schuldig aan, omdat zij het voorstel een maand hebben laten liggen. Wethouder Ten Berge zal de behoefte aan uitvoeriger uitleg in de energiecommissie brengen en deze zal in Holtens Nieuwsblad gepubli ceerd worden, beloofde de burge meester. Riolering Holterberg Bij het voorstel van B. en W. om in principe te besluiten tot de aanleg van een riolering in de Holterberg, zei de burgemeester, dat een derge lijk besluit nodig is om deze werken in DACW-verband (aanvullende wer ken) te kunnen uitvoeren. Hij noem de dit een aantrekkelijke zaak, om dat het rijk hierin dan belangrijk bij draagt. De kosten van het verklein de plan (zonder het zg. woonterras bij De Oldenhove) zullen f 245.000, bedragen. Hierin kan door de invoe ring van een baatbelasting van langhebbenden 85 procent worden ge vraagd. De heer Wansink (gem. belangen) wilde weten of bij een eventuele aan sluiting van het woonterras op een later tijdstip, dit voor de overige aangeslotenen financiële consequen ties zou hebben. Met andere woorden of deze dan geld terug zouden krij gen, omdat het woonterras gebruik zou kunnen maken van de reeds be staande leidingen en deze dus veel goedkoper zouden kunnen worden aangelegd. Hij verdedigde met klem dit standpunt. De voorzitter meende, dat men dit onder ogen kan zien bij de invoering van de baatbelasting door een veror dening, welke aan de billijkheid tege moet komt. Hij wilde er dan een des kundige bijhalen. „Het gaat nu alleen op het principe-besluit", aldus de voorzitter, waarmee de raad akkoord ging. Voor een tweede voorschot voor het schetsplan van het nieuwe ge bouw van de scholengemeenschap voteerde de raad een bedrag van f 24.893,60. Voor de schapenfokdag, op 10 sep tember a.s. in Rijssen, van het Texels Schapenstamboek voor Overijssel, bestaat een dermate grote belang stelling, dat het aan/al ingezonden schapen, voor de eerite keer, de 600 is gepasseerd. 630 stuks schapen, verdeeld over 40 rubrieken, nenien aan de fokdag deel, onder andote 5 rubrieken met 70 rammen van 1 jaar en ouder. Er wordt gekeurd in 6 ringen. Nieuw voor Twente zijn de 32 drie tallen ooien van één eigenaar. De keuring vindt plaats op de vee markt te Rijssen, aanvang 9.30 uur. De juryleden, 12 in getal, komen uit geheel Nederland. Naast de fokdag is er ook een schapenmarkt. waarvoor ook veel be langstelling bestaat. VERLOREN: blauw damesvestje, bikini-broekje, gestreept; drie bank biljetten van f 25.-; beige jongensjas met capuchon; diplomatentas; dou blé dameshorloge' met zwart band je; gouden kettinkje met 2 blauwe hangertjes; gouden armband met platte schakels; rode portemonna opschrift Salzburg, inh. horloge merk Palerma-Roamer; herenhorloge dou blé merk Valruz, met rekband; groe ne „klep" portemonnaie inh. pl.m. f 16.35; rode portemonnaie, inhoud pl.m. f 7.-; bruine portemonnaie, houd verzekeringsbewijs. GEVONDEN: gouden ring; grijze herenpullover met lange mouwen; betaalcheques, grote aktetas en brood trommel. Met een agenda, welke ogenschijnlijk weinig om het lijf had, heeft de raad zich maandagavond toch nog bijna twee en een half uur bezig gehouden. Alleen al een op merking over de notulen van 28 juni door de heer Nijkamp (AR), waarmede de burgemeester het niet eens was. verg de ongeveer twintig minuten. Men werd het er ten slotte wel over eens. Lang werd gesproken over een principe besluit tot de bouw van een sporthal waarover in de raad al vele malen gesproken is. Met de bouw zal, zoals wij in ons vorige nummer reeds meldden, een bedrag van 1.600.000 gulden gemoeid zijn. De heer Van der Harst (PvdA) had een schriftelijke vraag ingediend over de verdeling van een uitgetrok ken subsidiepost van f 7500,— op de begroting van 1973 voor de plaatse lijke culturele, jeugd- en ontspan ningsverenigingen, waarover het col lege van B. en W. nog steeds geen voorstel heeft gedaan. De voorzitter antwoordde, dat dit nog niet ter hand was genomen, om dat ander werk voorrang geniet. De opzet van de subsidieregeling be perkt zich evenwel niet alleen tot het aangeven van normen voor toe kenning van subsidies, doch tevens dienen bij deze materie de kwestie van verhuur en ingebruikgeving van lokaliteiten van scholen en gymnas tieklokalen te worden betrokken. Zij moet nl. in samenhang worden ge zien, omdat de vergoeding voor dit gebruik door de plaatselijke vereni gingen tot heden te zeer afwijkt van de daaraan verbonden exploitatiekos ten. De huidige stand van de werk zaamheden is zodanig dat dit werk bezwaarlijk op korte termijn kan worden verricht. De voorzitter was van oordeel, dat dit wel een zeer on bevredigend antwoord voor de heer Van der Harst moest zijn, maar dar daar voorlopig niets aan te doen was. De heer Van der Harst zei, dat <?.t niet zo zeer voor hem, maar vooral voor de betrokken verenigingen een zeer onbevredigende toestand is. Dat is reeds vanaf 1972 het geval. De voorzitter beaamde, dat men er toen al tegenaan heeft gekeken. Men moet een sleutel vinden en een peil datum vaststellen. Op een suggestie van de heer Wig- gers (AR) om het licht eens elders op te steken, zei de burgemeester, dat men al legio voorbeeid-21 heeft opgevraagd. De heer Kaan (PvdA) was van oordeel, dat men op deze wijze er dit jaar niet meer uitkomt, terwijl ver schillende verenigingen er ai het he le jaar op hopen. Ifj deed de sug gestie maar door ttasten door de subsidie uit wat hij^06171^ „de lasse hand" te verlenen suggestie, waarmee de voc'zitter en ook de raad wel akkoorr' konden gaan. HOLTEN Geboren: Joachim Pieter zv A D H Fockema Andreae en M H dJongh. Jeroen zv F J Klooster er G G Wessels. Marieke dv J H G Ac derkamp en F Godeke (De venter). iebastiaan zv W J Veenvliet en M J G Maalste (Deventer). Ma rieke d< K de Lange en S M Polder man (Deventer) Ond-'rtrouwd: K Westerink, 22 j, Ruinfn en W Jansen, 22 j, Holten. Geluwd: H Nijenhuis. 23 j, Bath- mer en J G Markvoort, 22 j, Marke- lo. H Stukker, 27 j, Holten en H A Hifenk, 26 j, Voorst. J van Hoff, 24 j, Amstelveen en I J van Iddekinge. 22 j Arnhem. D S van de Mei, 22 j, Rhe- den en J G C Weijkamp, 20 j, Rhe- den. Overleden: G W Oosterkamp, 56 j (Deventer) en A R van Bruggen, 29 j. BEVOLKING Ingekomen: G J Hoornenborg van Diepenveen. G J ten Katê van Vee. nendaal. H C O Magel van Gorssel. Mej S M Sterk van Hellendoom. Vertrokken: W J Rietberg naar Rijs sen. Mej L J Dikkers naar Losser. H Bronsvoort naar Groningen. Mej G H Landeweerd naar Voorst Mej H J Jansen naar Enschede. E Stege- man en gez. naar Rijssen. Mej. R E Beldman naar Deventer. Mej B Aan stoot naar Driebergen. R Pieterson naar Delft. P T Dijkstra naar 's-Gra- venhage. G J Wissink naar Diepen veen. W H Hartkamp naar Gronin. gen. M Post en gez. naar Engeland. L F M Guldenaar en gez. naar Put ten De heer G. H. Koopman, Dorps straat 32-34, zal voorlopig geen hout opslagruimte mogen bouwen achter zijn woning, aldus het voorstel van B. cn W., om zyn verzoek af te wij len. Dc heer Wiggers (AR) gooide ei een balletje over op, met zijn opmer king, dat de heer Koopman zijn be drijf toch moet kunnen uitoefenen. Hy wilde toch wel even zeggen, dat men een andere mogelijkheid moet hebben als een bedrijf te klein is voor het industrieterrein. „Dit is een formele zaak", ver klaarde de burgemeester. Er is een bestemmingsplan in voorbereiding het z.g. komplan en in afwachting daarvan, kan er dan niet gebouwd worden. Op 6 november 1973 moet het plan klaar zijn. Is dit niet hei geval en heeft Koopman zijn bouw plan klaar, dan heeft hy alsnog een kans. „Wjj kunnen nu niet anders", aldus dc voorzitter, die er verder nog op wees, dat ter plaatse een par keerterrein is gepland. Tegen de aankoop van de woning met omliggende grond van de heer H. J. Paalman op de hoek van de Dorpsstr, en de Stationsstr. ter ver betering van het kruispunt, aldaar, voor de som van f 77.200 had de raad geen bezwaar. De burgemees ter verklaarde er erg gelukkig mee te zijn. Men kan nu de verkeerssi tuatie ter plaatse saneren. Naar aanleiding van een opmer king van de heer Meerman (PvdA), «Ut de prijs z.i. nogal aan de hoge kant is, zei de burgemeester, dat er f 500,inbegrepen is voor een op knapbeurt van de huurwoning, die de familie Paalman gaat betrekken. Er blijft echter ook nog een bouwterrein- tje over. De heer H. Rietberg (CH) vroeg zich af, of er wel ruimte voor een woning overblijft. „U hoeft nu nog niet te beslissen over de bouw van een woning. Wi.| maken eerst het plan voor de ver keerssituatie af, omdat aan de ande re kant van de straat binnenkort ook het politiebureau er af gaat." De heren Westerik (CH) en Bos schers (CH) wilden deze afbraak be spoedigen, waarbij laatstgenoemde de suggestie deed de politie zo lang in het pand van de heer Paalman onder te brengen. Maar daar voelde de burgemeester helemaal niets voor. „Laten we nu maar even afwachten tot het nieuwe politiebureau klaar is. Dat kan ach ter in het jaar het geval zijn", ver klaarde hij. De raad ging akkoord met deze aankoop, evenals met de verkoop van bouwterreinen aan de heren J. F. Meinders, op het industrieterrein en G. J. Snippert in De Haar, waar over wij in ons vorige nummer reeds uitvoerig mededeling deden. Oud-IIoltenaren die zich hier zou den willen vestigen, vallen nu buiten de prijzen, omdat er nagenoeg geen bouwgrond over is, meende de heer Westerik (CH). „De Romeinen zeiden al", aldus de burgemeester, „het hoogste recht is vaak het hoogste onrecht." De beer Wansink (gem. belangen) wilde weten of het principe-besluit ook inhoudt, dat de raad akkoord gaat met het bedrag van 1,6 miljoen. De voorzitter dacht van wel. Al thans zoveel meer of minder als de raad later zal besluiten. „Als ik de heren van de stichting Sportbelangen moet geloven, dan is deze sporthal de beste die er is", aldus de burge meester. De heer Westerik (CH) had zich persoonlijk overtuigd van verschil lende typen sporthallen. In IJssel- stein had hij de mooiste gevonden. Het is een zg. Tip-hal. „Maar die is ook veel duurder", interrumpeerde de burgemeester. Wethouder Ten Berge zette uiteen, dat de commissie Sportbelangen di verse sporthallen heeft bezocht. De zg. Tip-hal is f 130.000,— duurder dan de „Vaessen-hal", zoals deze thans wordt voorgesteld. Van deze heeft het D.B. van de Stichting Sportbelangen gezegd: „Dit is dé sporthal voor Holten." Onvoldoende informatie De heer Kaan (PvdA) verklaarde niet blij te zijn met het gezegde van de wethouder. „Wij moeten helemaal varen op het kompas van de com missie gemeentewerken en hebben geen andere prijzen gehoord. Men kan later niet terug en onze infor matie is veel te weinig geweest." De heer Westerik (CH) was dat met de heer Kaan eens. De Vaessen- hal is goedkoper, maar spreker had daarin verschillende zaken gemist. Het aantal zitplaatsen in de Tip-hal is het dubbele van de Vaessenhal. Er is daarin ook rekening gehouden met invalide mensen. Hij wilde geen Tip-hal aanpraten, maar wel de ver schillen naast elkaar leggen. De hal moet, volgens de heer Westerik, functioneel niet alleen voor de sport dienen, maar ook voor andere aan gelegenheden. Het raadslid wilde we ten of de bouwer bereid is met de verschillende wensen rekening te houden en of de grondaankoop in de 1,6 miljoen begrepen is. De hal krijgt wel een kunstvloer, maar kan overal voor gebruikt wor den, verklaarde de wethouder Ten Berge. Het is een vloer van rubber. Dat komt op extra kosten, meende de heer Kaan (PvdA). Het. is in de commissie geweest, verklaarde de voorzitter. Maar de heer Meerman (PvdA) merkte op, dat daar alleen in principe over de bouw van de hal gesproken is. De heer Kaan (PvdA) wilde dit overigens wel overlaten aan de des kundigen. Hij had gaarne een over zicht gehad van de voor- en nadelen van de verschillende hallen, waarvan hij ook maar pas gehoord had, door dat hij bezoek van een vertegenwoor diger had gehad. De burgemeester zette alles nog eens op een rytje. De postboden heb ben zich lam gedragen aan alle zware enveloppen, welke over sport hallen zijn binnengebracht. De prov. adviseur van de lichamelijke opvoe ding, de heer Koers, is met bestuurs leden van de stichting Sportbelangen, de wethouders en de commissie ge meentewerken op stap geweest. Men heeft zelfs Keulen bezocht. Op een goed moment is er een telefoontje van de prov. griffie gekomen met de mededeling, „als jullie wat willen, dan moet je er spoed achter zetten." Toen zijn de commissie gemeente werken en de stichting Sportbelangen op de hoogte gebracht en die hebben zich akkoord verklaard. Een maand geleden is dc zaak in de stroomver snelling geraakt en dat is u ook me degedeeld, aldus mr. Enklaar. Wethouder Rietberg (CH) merkte nog op, dat toen ook niet gezegd is „wat krijgen we er voor." De heer Kaan (PvdA) wilde niet verhelen, dat hij fout is geweest. „Hij had dit in de vorige vergade ring moeten zeggen." Wethouder Ten Berge (gem. bel.) kon de leden wel volgen, die meer informatie hadden gewenst. De sub- ï:fidiSra^SKig®en. moeten weg. Als u met ons voorstel akkoord" gaat, gaan morgen de tekeningen weg. Op een vraag van de heer Kaan (PvdA) hoe de prijs nu eigenlijk is samengesteld, deelde de burgemees ter mee, dat de kosten van de blote sporthal f 900.000,bedragen. Daar bij komen de terreinaankleding, de grondaankoop e.d., zodat de totale kosten 1,6 miljoen bedragen. Maar de raad krijgt t.z.t. een gespecifi ceerde opgave als een crediet wordt gevraagd. Subsidies De heer Nijkamp (AR) had ge- hqord, dat de subsidie opgetrokken is van f 200.00,— tot f 250.000,—. Hij acht het verstandig zich nog eens tot het Ministerie van CRM te wen den. De voorzitter verklaarde, dat hal wordt gesubsidieerd door Econo mische Zaken vanwege de werkver schaffing, maar men heeft nog ande re ijzers in het vuur o.a. bij CRM en bij Onderwijs. De subsidies zijn al lang aangevraagd, er ligt al een principe-verzoek. De heer Kaan (PvdA): „Misschien kunnen we dan een grotere hal bou wen." De heer Westerik vroeg of de hal door de prov. consulent voor de li chamelijke opvoeding is goedgekeurd en wanneer gebouwd kan worden. De voorzitter antwoordde op de vraag van de heer Westerik bevesti gend- Hij dacht niet met de school te bouwen, maar als het ons past. U hebt hem te bouwen. Over de overi ge financiën kon de burgemeester op een vraag van de heer Westerik (CH) nog niets met zekerheid zeg gen. De hal komt aan de oostelijke zijde van de Keizersweg. Het terrein van de scholengemeenschap is groot genoeg. De suggestie van de heer Kaan (PvdA) om de hal door de plaatselijke mensen te laten bouwen, vond de voorzitter zeer aan te beve len. De heer Westerik (CH) zag dit gaarne als een punt van overleg. De raad ging zonder hoofdelijke stemming akkoord met het voorstel om in principe tot de bouw van een sporthal te besluiten naar het ont werp van „Vaessen" Algemeen Bouwbedrijf B.V. te Vught. Maandag 3 september hield de af deling Dijkerhoek van de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen weer haar eerste byeenkomst van het nieuwe seizoen. In haar openingswoord heette de presidente mevrouw A. Kroon-Pas- man allen hartelijk welkom, in het bijzonder dokter W. R. van Couwe- lar, de spreker voor deze avond. De presidente herdacht mevrouw G. Huzen-Koopman, die altijd een trouw lid van de afdeling was. Er werden de volgende mededelin gen gedaan: 11 september is er een uitwisseling met de afdeling Schagen (NH). die dan hier op bezoek komt. Er wordt dit najaar één cursus ge geven en wel in Macramé knopen. Deze cursus is geheel volgeboekt. De Regionale Omroep Noord en Oost start binnenkort een nieuwe se rie programma's op de vrijdagavond tussen 19.30 en 19.55 uur. Voor deze 25 minuten mag telkens iemand mu ziek uitzoeken. Iedereen die 25 minu ten grammofoonmuziek kan beden ken, mag de nummers opschrijven en opsturen naar het muziekpro gramma van de RONO, Martinikerk hof 23, Groningen. De muziek moet aan één voor waarde voldoen; ze mag niet vaker dan één keer per week op de radio te horen zijn. Peter Meywes, die de programma's verzorgt, gaat bij men sen thuis over de keuze praten als de door hen uitgezochte muziek uit gezonden wordt. Donderdag 30 augustus vond jaarlijkse kalverkeuring van de LAS piaats. Door de leerlingen werden 16 kalveren voor de jury geleid. De kal veren werden beoordeeld op exte rieur, voorbrengen en toiletteren. De jury bestond uit de heren E. Rietman te Zuidloo en B. Altena te Goor. Zij kregen een goede indruk van de prestaties van de leerlingen. Tot algemeen kampioen werd uit geroepen Henk Jansen uit Lettele met zijn kalfje Jo 47. Hij werd tevens kampioen met het best voorgebrach te kalf. Het kalfje Gerrie 13 van Johan Dommerholt te Wesepe werd kam pioen exterieur. Betsie 29 van Wim Holmer te Zuidloo kreeg de kam- pioensprijs voor het mooiste toilét. Een eerste prys kregen voorts: Henk Jansen te Lettele met 83 pnt; Johan Dommerholt te Wesepe met 82'/: pnt: Wim Holmer, Zuidloo met 82 pnt; Johan Gr. Bronsvoort met 82 pnt, Schoolt.; Jan Smeenk, Wesepe met 80 pnt; Gerrit Tuitert, Dijker- hoek met 79V: pnt; Herman Nikkels, Dijkerhoek, met 79 pnt; Henk Scho- neveld, Dortherhoek rnet 78": pnt; Herman Middeldorp, Wesepe, met 78 pnt; Bert Krikkink. Espelo met 78 pnt. Een tweede prijs kregen; Wim Gr. Bronsvoort, Zuidloo 73": pnt: Henk Janssen, Neerdorp. 73 pnt; Dirk van Huigenhosch, Neerdorp. 72": pnt; Gerrit Stevens, Espelo, 71 pnt: Ger rit Grotenhuis, Schoolt, 69": pnt. Een derde prijs kreeg: Anton Nie- meijer, Wesepe, 671/: pnt. Verder is er nog een gespreksgroep van zes avonden onder het motto: ..Het is een zaak van wikken en we gen". Het programma van deze herfst van de afdeling ziet er verder al* volgt uit: 22 oktober (samen met Espelo): Lezing door een stewardes* over haar werk en ervaringen. 12 november: Bak- en braad-demon stratie en in december de Kerstbij eenkomst. Hierna werd het woord gegeve- aan dr. Van Couwelaan, die spra over „Voorbehoedsmiddelen". Er werd over de voor- en nadel: van de verschillende voorbehoed middelen, waarvan slechts een pil) voor 100 procent betrouwbaar gesproken. Maar er ls nog altijd aantal vrouwen, die deze niet v draagt en het beste middel hierv; is wel het zg. spiraaltje, dat een kerheid geeft van 95 procent. 7- kan ook overgaan op sterilisai maar dit is dan wel een zeer radr le oplossing, omdat deze niet m- ongedaan kan worden gemaakt - dus eerst wel goed moet won- overwogen. t Het onderwerp werd erg duide uiteengezet en na afloop dankte t presidente dokter van Couwf' hiervoor hartelijk en bood een s- deaubon aan. ;r Vrijdag 8 t.e.m. donderdag 27 sep4. Cafetaria De Molenbelt wegens va kantie gesloten. Zondag 9 september 5.30 uur ('s morgens): Viswedstrijd (meetellend voor het kampioenschap) hen gel a ars vereniging De Rietvoorn in het Ov. kanaal bij Heeten. Sa menkomst bij café Schoot. 14 uur: Discobal in café De Wip- pert (zie adv.) 14 uur: Oriënteringsrit MAC „De Holterberg" (zie adv.) 19.30 uur: Dansen in bar-dancing Boode te Bathmen (zie adv.) Maandag 10 september 20 uur: Vergadering Herv. Vrouwen groep Dijkerhoek in Bethanië. Dinsdag 11 september 20 uur: Hervatting repetitie Chr. Gem. Zangvereniging Sol: Deo Gli<v ria. Woensdag 12 september Laatste dag voor inschrijving plaat selijke veekeuring Espelo. Donderdag 13 september 19.45 uur: Eerste bijeenkomst He*, vormde Vrouwengroep in Irene. Zaterdag 15 september 9 uur: Paardenfokdag .Holbatheo' bij café Het Bonte Paard in Dijkei* hoek. Drumband „H.M.V." naar het federa tief concour te Wijhe. Zaterdag 22 september 9 uur: Plaatselijke veekeuring j« Espelo. Donderdag 27 september 20 uur: Vergadering Chr. Platte landsvrouwen in gebouw Rehoboth. Spr. d*. Moesland, Vrij Evang. pred. te Nijverdal. Na dat vrijdagnamiddag adjudant E. Kruit wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid had genomen als groepscommandant van de rijkspolitie te Holten, had de installatie plaats van opperwachtmeester H. Meijer tot groepscommandant zulks met ingang van 1 september 1973. Opperwachtmeester Meijer werd met ingang van die datum tevens bevorderd tot adjudant. De installatie had plaats door kolo nel A. W. de Vrieze, commandant van 't district Zwolle der Rijkspolitie die het een bijzondere eer vond dat deze installatie werd bijgewoond door de j officier van Justitie mr. J. H. Haze- j winkel te Almelo en de burgemeester van Holten mr. W. H. Enklaar. Kolonel de Vrieze prees de ijver en het doorzettingsvermogen van de op perwachtmeester die zich in uiterst korte tijd heeft weten om te scholen van de verkeersgroep naar de rijks politie. Zijn capaciteiten en inzet mogen ten voorbeeld gesteld worden. Het deed kolonel De Vrieze dan ook bijzonder genoegen opper Meijer, die hij al vele jaren kent, als opvolger van adjudant Kruit in Holten te mogen installeren. Wijze lessen zo besloot de kolonel hoef ik U niet mee te geven. Burgemeester nv-, W. H. fc.iklaar verklaarde met de benoeming van wachtmeester Meijer tot cdt. van de groep Holten bijzonder gelukkig te zijn. Toen de voordracht uit Den Haag kwam ging hij hier zondermeer gaarne mee akkoord. Opper Meijer :lie precies 4 jaar geleden bij de groep Holten kwam wordt als politie man gewaarederd om zijn tactvol op treden. De omstandigheden waaron der U in Holten deze functie aan vaardt zijn dank zij uw voorganger optimaal gunstig, zo besloot burge meester Enklaar. Mr. J. H. Hazewinkel, die namens het Almelose parket het woord voer de prees de heer Meijer om z'n des kundig oordeel in verkeers- en alge mene politie zaken. Bij het parket kent men Meijer al ve le jaren en men is bijzonder ingeno men met z'n benoeming tot groepsedt 'n Holten. De scheidende adj. Kruit feliciteerde adjudant Meijer namens de groep Holten. Hij dged z'n gelukwensen ver gezeld gaan van 2 tuinstoelen en hij bood mevr. Meijer-Ten Velde bloemen aan. Adjudant Meijer die in Holten z'n werk altijd met plezier en animo beeft gedaan roemde de samenwer king tussen de collega's en hun chef adjudant Kruit. Er leefde bij hem al- 'ijd de vurige wens dat hij de schei dende adjudant mocht opvolgen. Die wens is nu in vervulling gegaan. Hij verzocht zijn medewerkers hem te willen steunen om gezamelijk in goe de harmonie het werk dat in Holten gedaan moet worden, evenals voor been in opgewektheid en met steun van elkaar uit te voeren tot heil van de Holtense gemeenschap. Tot z'n buren politiecommandanten zei adj. Meijer: „Ik hoop dat de goe de harmonie en samenwerking, zo als die in de loop der ja:-en is gegroeid, mag blijven bestaan. Een goede buur is beter dan een verre vriend". Burgemeester mr. W. H. Enklaar dankte tenslotte met enkele woorden allen die door hun aanwezigheid re liëf gaven aan het afscheid van adju dant Kruit en de installatie van adju dant Meijer. Groepscommandant adjudant E. Kruit heeft vrijdagmiddag in de raadszaal van Holten afscheid genomen van de rijkspolitie na een dienstverband van ruim 38 jaar. Het werd een bijzonder har telijk afscheid waarbij vele woorden van waardering werden ge- spoken. De eerste die na een woord van welkom tot de afgevaar digden en genodigden door burgemeester mr. W. H. Enklaar, tot de scheidende politieman het woord voerde was kolonel A. W. de Vrieze, commandant van het district Zwolle van de rijkspolitie. Kolonel De Vrieze, die in de vijfti ger jaren in Wildervank adjudant Kruit als groepscommandant had, stel de het bijzonder op prijs om op deze dag afscheid te mogen nemen van een politieman die mag terugzien niet al leen op een lange staat van dienst, maar ook op een loopbaan, waarop met voldoening mag worden terugge zien. Alles, zo besloot kolonel De Vrieze, draagt er toe bij dat u en wij met genoegen kunnen terugkijken. Wanneer over plm. een jaar de Hol- fense politiemannen uit de schandali ge behuizing kan overstappen naar 't in aanbouw zijnde nieuwe bureau zul len wij u zeker uitnodigen om bij de officiële opening aanwezig te zijn. Ko lonel De Vrieze liet zijn afscheids woord vergezeld gaan van een ge- •chenk onder couvert. Burgemeester mr. W. H. Enklaar erklaarde dat de scheidende functio naris niet alleen zijn taak op voor treffelijke wijze heeft vervuld maar tevens alles heeft gedaan voor een goede en vriendschappelijke sfeer in Het politiekorps. Ik, en velen met mij, aldus mr. En klaar, hebben u bijzonder leren waar deren. U was een humaan mens die met verstand en wijsheid zijn moei lijke en verantwoordelijke taak ver vulde. Tijdens het maandagmorgenge- sprek ten gemeentehuize kwamen ook nog wel andere dan politiezaken ter tafel. Mr. J. H. Hazewinkel, officier van justitie te Almelo, hield naar aanlei ding van enkele wetsartikelen, een rijk met humor gekruide toespraaK. Hij betreurde het dat adjudant Kruit waarmee altijd prettig werd samen gewerkt het korps gaat verlaten. De jongeren bij de politie zouden van een man als u met zoveel ervaring nog veel kunnen leren. Mr. Hazewinkel wenste de heeA en mevrouw Kruit in Holten (waar men zich zo thuis voelt) nog vele goede jaren. Opperwachtmeester H. Meijer, die sprak namens de groep Holten, zei: „U heeft altijd, de noordeling eigen, een nuchtere kijk op de zaken gehad en u raakte nimmer van slag. De groep Holten is u dankbaar voor nw zeer menselijke leiding, uw gemoedelijk heid in de omgang van alle dag. Opper Meijer deed zijn woorden van waardering en afscheid vergezeld gaan van een honingpotje in de vorm van een bijenkorf (een passend ca- ieau voor een imker), een geschenk jnder couvert en een album met foto's an o.a. de manschappen die van mei '964 langer of korter tijd in Holten lebben „gediend" of momenteel nog tot de groep Holten behoren. Mevr. Meij er-ten Velde werden bloemen aan geboden. De korpschef van de gemeentepoli tie te Hellendoorn-Nijverdal, inspec teur J. v. d. Landen sprak namens de buren. Men heeft het met buur man Kruit altijd heel goed kunnen vinden. Hij dankte adj. Kruit voor Na 38 dienstjaren nam ad judant E. Kruit afscheid van de Rijkspolitie. Op de foto van links naar rechts: mvrouw Kruit, adj. Kruit, mr. W. H. Enklaar en kolonel A. W. de Vrieze, districtscomman dant. z'n inbreng om te komen tot meer gezamenlijk werken Adj. Kruit (de zenuwen zaten m« hoog in de keel) dankte in een kort slotwoord de „gastheer" van deze middag, burgemeester mr. W. H. En klaar, met wie hij, evenals met de wethouders, de hoofden van dienst en het verdere gemeentepersoneel, altijd prettig had samengewerkt. Ook de sa- z'n staf was steeds bijzonder goed en menwerking met kolonel De Vries en evenzo geldt dit ten opzichte van de officier van justitie, mr. J. Hazewin kel. en het parket in Almelo. Ook dankte adj. Kruit mevr. Van der Stouw-Bannink, voor wie het in het oude bureau geen prettig werken is, maar ook voor haar als werkster zal over een klein jaartje, wanneer het nieuwe moderne politiebureau aan de Reilinksweg klaar zal zijn, het allemaal zonniger worden. Adj. Kruit dankte tot slot de groep Holten, die het vervullen van de taak bijzonder gemakkelijk heeft gemaakt, de reservepolitie en al degenen met wie men als groepsedt. van de politie op de een of andere wijze zo af en toe wel es iets te regelen of te be praten heeft. Hij dankte mede namen* zijn vrouw en kinderen voor het har telijke afscheid, de waarderende woorden, de geschenken en hij sprak de hoop uit dat het onder de nieuwe commandant Meijer op de goed weg door mag gaan.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3