i .JêÊêM Spaarpotje maken? Interkerkelijk Recreatiewerk afgesloten Programma van 5 septemberfeest Holten succesvol op Hooiplukkers- Sport voor sport en Blauw Wit voorhoede miste handvol kansen Ruilbureau vraagt: Bijdragen voor gehandicapte verzamelaars Nationale Show van Ned. Welsh Pony Stamboek EEN OPPAS BOS winkelmeisje of jongen \MtmVm Uitslagen en oefenprogramma lagere senioren elftallen van S.V. „Holten WAAR GAAN WE HEEN? UITGENODIGD Zondagsschool nieuws Er komt schot in G. J. HASSINK SNELSTE DUIF 4% 5% 5V2% 6% 6%% 7% 7V2% 7% 714% 7V2% 7V2% Akkoord, maar dan met rente bij de ABN U bent welkom bij de Algemene Bank Nederland Gevraagd Herenkapsalon Fa. W. DRENT EN ZOON 2 wielig aanhang- wagentje Huvelman f Wij zijn met 1 vakantie Houten regentonnen Kuipen Fa. Stenhuis-Vink 'FOTO Al TOERNOOI „HOLTEN" Programma SV „Holten" senioren elftallen Twee dagen feest De derde Holtense St Japiksloop Diploma zwemmen Pedicure Steunzolen Elastieken Kousen Oefenprogramma Blauw Wit VISWEDSTRIJD DUIF A. TEN DAM Vrijdag 17 augustus 1973 3 Het Interkerkelijk Recreatiewerk seizoen '37 (waarin samenwerken de Hervormde Gerei', en R.K. kerk) werd zondagmorgen afgesloten met een kampdienst in de tent in .Har wich's weide" aan de Borkeldweg in welke dienst voorging ds. H. J. Bouw huis geref. predikant te Rijssen. Ds. Bouwhuis zou een toespraak houden aan de hand van tekeningen die door de kinderen waren gemaakt over de zegening van Efraim en Ma- nasse door hun grootvader Jakob doch de jongelui vonden de gemaakte teke ningen blijkbaar zo mooi dat ze dié hadden meegenomen mede als herin nering aan hun vakantie in Hollen. Rudi Span las nu het betreffende bij belgedeelte uit Genesis waarna ds. Bouwhuis een korte toespraak hield over Hebreeën 11 vers 21. De belangstelling voor deze laatste kampdienst (aan het einde van het seizoen) was iets minder dan bij de vorige vijf diensten toen verschillen de keren de tent te klein was om alle belangstellenden een plaatsje te bie den De voorzitter van de Interkerkelijke Recreatiecommissie de heer J. H. van Engbrink sprak na dé dienst een har telijk woord van dank tot allen die hun medewerking verleenden aan dit Kapper Wander Drent Jr. werd door de Ned. Kappersbond uitgenodigd om deel te nemen aan de B-training van de Nederlandse equipe van 't Heren kappersvak. prachtige werk waarvoor door de va kantiegasten ook in dit seizoen weer 'n zeer grote belangstelling en waar dering werd getoond. Hij richtte zich in het bijzonder tot de teams van 5 of 6 jonge mensen die het de afgelo pen zes weken zeer druk hebben ge had. Hoeveel vakantiegasten (jonge ren en ouderen) ze hebben bezig ge- De laatste kampdienst in het kader van het interkerkelijke recreatiecommissiewerk kreeg 'n ander verloop dan verwacht was. De kinderen die voor deze dienst tekeningen gemaakt had den vonden die veel te mooi om af te staan. Ze namen ze mee naar huis als herinnering aan de fijne dagen in Holten doorge bracht. houden met puzzelwandeltochten, vos- sejachten, picknicken droppings enz. is moeilijk te zeggen maar het zijn er vele, vele honderden geweest. Bij na elke morgen was er voor de kin deren een z.g. „Kindermorgen" waar op gemiddeld honderd kinderen aan wezig waren om mee te doen aan de verschillende spelletjes. 6 7 uur: Op passende en originele wijze worden de Holtenaren gewekt. 7.30 uur: De ingezetenen worden op het plein tussen het gemeentehuis en de fa. Wansink verwacht. Dit plein wordt voor één dag omgedoopt in het „Oranjeplein". Hier zal onder bijzondere begeleiding en met medewerking van alle aanwezige Holtenaren een oranjeboom wor den gehesen. Hierna volgt de officiële toespraak van de burgemees ter van Holten mr. W. H. Enklaar. Teneinde de avonduren genoeglijk door te kunnen brengen wordt op het „Oranjeplein" een dorpsfeest georganiseerd. Hierbij kan onder leiding van een zeer bekend orkest worden gedanst; bestaat de mogelijkheid om hartige hapjes te nuttigen, worden enkele bars opgebouwd; terwijl als grote attractie diverse varkens aan het spit worden bereid. Als het weer meewerkt wordt dit 'n avond om nooit te vergeten. Voor 5 september worden nog meerdere details bekend gemaakt. Ongeveer vijf jaar lang heeft het ruilbureau voor gehandicapte verza melaars „Ons Trefpunt" postbus 513 te Leeuwarden bestaan, onder auspi ciën van het bureau Lectuurvoorzie ning van het Ned. Rode Kruis. Automatisch werden de noodzakelijke kosten, die gemaakt moesten worden om alles goed te laten functioneren, door het Rode Kruis betaald. Door daling aan inkomsten en stij ging van kosten moest ook het Ro de Kruis gaan bezuinigen, met o.m- als resultaat "dat het bureau en het kwartaalblad „Ons Trefpunt" het Kind van de rekening werden. Het kwartaalblad is al stop gezet in ja nuari 73. Zij werden in zoverre het kind van de rekening dat weliswaar de medewer king van het Rode Kruis blijft ont vangen, maar financieel (en dat is 't grootste punt) helpt men niet meer. In het laatste nummer van ,,Ons Trefpunt", het Kerstnummer 1972, werd al meegedeeld dat. men op ve ler verzoek wil trachten 't ruilbureau toch te laten voortbestaan. Maar al werken alle medewerkers geheel pro deo: er zijn nu eenmaal kosten aan het werk verbonden: verpakken en verzenden van materiaal aan de zieke en gehandicapte verzamelaars. Die kosten kon men niet uit eigen middelen dekken, dat kan iedereen begrijpen. Misschien wilt u ons helpen? Wij den ken daarbij aan de volgende moge lijkheden: 1. een jaarlijkse bijdrage van 5 of 10 gulden op onze postgiro 2405092; 2 inzamelen van gewone gebruikte postzegels van (grote) zaken, kanto ren-winkels, de zgn. kantoorpost, die we als kilozwaar kunnen verkopen; 3. de verkoop van mini-prullemandjes, gemaakt door onze medewerkers, kleine voor f 3,- grotere voor f 4,50 per stuk. Voor verdere suggesties op dit gebied staat men geheel open! U zult wel begrijpen dat deze ma nier van schooien voor het ruilbureau voor niet zo erg prettig is. De men sen doen het echter niet voor zich zelf, maar voor de plm. 1000 gehan dicapte verzamelaars, die grotendeels van hun (van u ook afhankelijk zijn om hun hobby voort te zetten. Wellicht ziet u kans om te helpen op een van de hierboven genoemde ma nieren. of mogelijk op nog andere wij- Laat u het dan even weten, opdat men weet op hoeveel steun en in wel ke vorm men mag rekenen. Hallo jongens en meisjes! Na een vakantie van bijna 2 maan den gaan we a.s. zondag 19 augustus weer beginnen. Proberen jullie er voor te zorgen, dat onze klassen ge lijk weer vol met kinderen zijn? Breng gerust je vriendjes en vrien dinnetjes mee. Iedereen vanaf 4 jaar is bij ons van harte welkom. Tot zon dag dus, in de Dorpsschool om kwart over tien. Het zondagsschoolper9oneel. Er komt schot in. De plannen voor de straatversiering in Holten nemen steeds vastere vorm aan. In verschil lende straten zijn de mensen al avon den bezig met het maken van papie ren bloemen, rood, wit, blauwe vlag getjes. Naar verluidt is de voorraad oranje bij enige zaken reeds uitver kocht. Het verdient aanbeveling om met het kopen van vlaggen, oranje wimpels, stoffen en lint niet tot de laatste da gen te wachten daar men dan nog wel eens te laat zou kunnen zijn. In de Kol zijn reeds de eerste palen geplaatst voor de versiering. Ieder in Holten zal met groeiende nieuws gierigheid afwachten hoe feestelijk ons dorp er op 5 september uit zal zien. Het avond-programma begint ook reeds vaster vorm aan te nemen. Het centrum zal het feestterrein naast het gemeentehuis zijn. Hier zullen in de loop van de avond de prijzen van de straat-, gevel- en tuinversiering worden bekend gemaakt. Hier ook zal de avond worden begonnen met een taptoe van H.M.V. Na het vuur werk dat om half 9 achter de scho lengemeenschap zal worden ontsto ken zal ook hier de gelegenheid zijn om met elkaar gezellig feest te vie ren. Als unieke verrassing zal men daar enige varkens aan het s.pit aan treffen waar ieder tegen een kleine vergoeding van zal mogen smullen. Een band zal zorgen voor de feest muziek. Speciaal voor de jongeren zal in Amicitia gelegenheid zijn voor dansen. Hier worden de jonge men sen uitgenodigd om gekostumeerd te verschijnen. De toegang zal echter gratis zijn. De schoolkinderen kregen op school reeds een brief mee met een oproep om aan de kinderspelletjes deel te ne men. Deze spelletjes zijn volkomen individueel. Ieder kind van 4 t.m. 6 jaar kan daar aan deel nemen. De kinderen worden ook opgeroepen om daar gekostumeerd te verschij nen. Ook hiervoor zijn momenteel reeds moeders bezig om een extra feestpakje of feestjurk te maken. Voor kinderen van 4 en 5 jaar die niet naar een kleuterschool gaan. kan een deelnemerskaart worden afgehaald bij de hr- H. Wilpshaar, Kozakken- straat 5. Holten I dat dit jaar een druk be zet oefenprogramma heeft af te wer ken, deed dit tot nog toe met suc ces. Om te beginnen het Heuvelrug-toer nooi in Nijverdal waar men vrijdag 10 augustus moest aantreden tegen de organiserende vereniging „Nijver dal", dit jaar gedegradeerd uit de 4e klasse KNVB. Al voor rust bleek dat de Holtena ren een sterkere bezetting hadden vooral op het middenveld en in de voorhoede. Toch heeft Nijverdal voor rust nog enkele prachtige kansen ge had om te scoren. De uitvallen van Holten over de vleugels waren ech ter veel gevaarlijker. Bij een van de ze uitvallen werd spitsspeler H. Bronsvoort tot tweemaal toe „geno men" in het strafschopgebied. De toegekende strafschop werd uitste kend benut door W. Schooien (1-0). Na rust werd Nijverdal geheel weg gespeeld en het werd al gauw 2-0 door A. Reylink na goed doorzetten van W. Kaizer. De op rechts doorge broken J. Veneklaas zorgde met een prachtig strak schot voor 3-0, ter wijl even later J. van Pluuren 2 ver dedigers en doelman Blauw op het verkeerde been zette 4-0. Woensdag 15 augustus was „VABO" (Almelo) Holten's tegenstander in de 2e ronde. Het werd voor de rust een van Hol ten-zijde slecht gespeelde wedstrijd, waarbij veel te veel werd gevoetbald op persoonlijk succes. Zelfs scoorden de Almeloërs nog een doelpunt dat echter op advies van grensrechter L. Schipper werd afgekeurd. Na rust een herboren Holten dat al gauw de leiding nam door een prach tig doelpunt van A. Reylink die vlak buiten het strafschopgebied on houdbaar inschoot. De zwak leidende scheidsrechter Mossink kende even De duiven (70 stuks) van de Post duivenvereniging „Snelle Wieken" te Holten-Markelo werden voor de wed vlucht van 275 kilometer gelost in St. Ghirlaxn. 1 G. J. Hassink, Markelo; 2 G. Bek- kernens, Holten; 3, 5 en 7 Joh. Jan sen, Markelo; 4 en 10 G. Schuiterd, Holten. 6 en 8 Joh. Paalman, Hol ten 9 Scholte in 't Hof, Markelo. De grote nationale show van het Ne derlands Welsh Pony Stamboek die op zaterdag 25 augustus in het mag nifieke park ,,Berg en Bos" te Apel doorn wordt gehouden, gaat een gro te manifestatie van de onovertrefba re Welsh Pony worden. Niet minder dan 300 voorgeselecteerde, le premie pony's uit alle provinciën van het land zullen de strijd in de keurings- banen om de hoogste kampioensti tels aanbinden en deze. keurcollectie zal niet nalaten de hoge stand van deze rijponyfokkerÜ verder in den lande tc verbreiden. De grote élégance van deze pony, zijn soberheid en hardheid en z'n veelzijdige gebruikseigenschappen stempelen de Welsh pony tot een dia mant onder de ponyrassen. Dit zal niet alleen tijdens de keuringen aan de hand blijken, die om 8.30 uur een wordt dit op uitgebreide schaal in dat om 13.30 uur aanvangt met het grote défilé van het fokmateriaal. Vervolgens wordt een bont scala van aangespannen en gezadelde pony's om de groene, grasmat van de speel weide geëtaleerd en zullen nummers als dekhengsten o.h. zadel, bestgaan- de rijpony's, aangespannen pony's fokmerriën o.h. zadel, tweespannen, duoklasse, springconcoursen en wat dies meer zij de volledige aandacht van belangstellenden opeisen. Het stamboek is inmiddels de 4000 leden gepasseerd en nog steeds scha ren zich nieuwe fokkers in de gele- Spaarboekje/Spaarrekening Direct beschikbaar 2.500,-; één maand opzegging voor hogere bedragen. Spaardeposito Drie maanden opzegging. Spaardeposito Zes maanden opzegging. Spaardeposito Twaalf maanden opzegging. Spaardeposito Twee jaren opzegging. Spaardeposito met oplopende rente. Looptijd twee tot vier jaar. Bij opname in het derde jaar over de gehele looptijd 7%. Bij opname in het vierde jaar over de looptijd langer dan drie jaar 7%%. Bij opname na vier jaar over het laatste loopjaar 7V2%- Spaardeposito Twee jaar vast. Spaardeposito Drie jaar vast. Spaardeposito Vier jaar vast. Spaardeposito Vijf jaar vast. Jeugdsparen met de Zilvervloot: G% een premie van 10% over inleg en rente. Holten - Dorpsstraat 24 - Telefoon 1571 en 1591 gedurende de periode september 1973 tot pl.m. juli 1974 voor één dag per week: voor onze baby. Verzetstr. 75 - Tel. 2710 TELEFOON 1615 Te koop: (boottrailer) H. Poortman Kolweg 32 - Holten Speriaalreak ii» Smyrna - Soedan Breiwol en alle andere handwerken HANDWERKHUIS Larenseweg 28 Telefoon 1981 Gevraagd: „Centra" Tel. 1212 - Bathmen -«sa*- van ffl woensdag 22 aug. tot en met U vrijdag 31 aug. VOOR EEN BETER ADVIES TE KOOP div. groottes, ook in ijzer en plastic voor planten of bloemen Canadalaan 9 - Holten Telefoon 2231 IEL.1I50 0 deren van deze boeiende vereniging Het behoeft nauwelijks betoog, dat deze centrale show nieuwe glorie aan het vaan -van deze stamboekvereni ging gaat voegen en dat daarvan duizenden ponyliefhebbers getuige willen zijn. In het RONO-sportprogramma Sport voor Sport wordt op zaterdag tus sen 19.45 en 20 uur onder meer aandacht besteed aan wielrennen, zeilen, motorsport en amateurvoet bal het Twentse ROS-toernooi. Zondag tussen 18 en 19 uur komen de reportages van het betaalde voet bal uit Doetinchem, Arnhem en Veen- dam. Verder ruime aandacht voo het Twentse ROS-toernooi, het concours hippique in Buurse zeilen, zwem men en waterpolo, wielrennen, kaat sen en motorsport, zoals de moto- cross in Sint Anthonis, speedway in Geleen, de motocross in Eenrum en de wegraces in Oosterwolde. later 'n strafschop aan Holten toe die benut werd door W. Schooien, 2-0. Het werd zelfs nog 3-0 toen W. Kai zer uit een directe vrije trap vanaf 30 meter onhoudbaar inschoot. Vanavond speelt Holten tegen „ASV" in de finale of om de 3e of 4e plaats. Het Hooiplukkerstoernooi in Lochem verliep eveneens zeer succesvol voor de rood-zwarten. De eerste tegenstander werd met 1-0 verslagen door een doelpunt van onze nieuwe aanwinst J. van Pluu ren. De tweede wedstrijd tegen 3e klas- ser Spel. Lochem I werd een blama ge voor de organiserende vereniging. Liefst met 3-0 werden de blauw-ge- len verslagen, door doelpunten van J. Veeneklaas, B. Knapen en een schot in eigen doel. A.s. zondag speelt Holten de 3e wed strijd in de voorronde tegen Spel. „Overwetering". Een gelijkspel is al voldoende om in de finale uit te ko men tegen de winnaar van de ande re poule, die waarschijnlijk of „Hec tor" of „V en K" zal worden. In verband met de officiële ope ning van het sportcomplex „Meer manskamp" op woensdag 5 septem ber organiseert de SV „Holten" op zaterdag 18 augustus een toernooi voor A 1 junioren. Aan het toernooi dat om 12.00 uur begint zullen deelnemen Go Ahead (Deventer), ABS (Bathmen), Sportclub „Heeten", Sportclub „Lo chem", „Excelsior" (Rijssen), „Vroomshoopse Boys" en de S.V. „Holten". Vrijdag 17 aug. halve finale Holten I-ASV I 18.30 u. (Heuvelrugtoernooi Nijverdal). Zondag 19 aug. Hooiplukkerstoer nooi Lochem, Spel. Overwetering- Holten I 13.30 u., eventuele finale wordt gespeeld om 16.15 u. Holten 2-Lemelerveld 2 13.00 u. toer nooi Haarle. Holten 4-Heracles 4 10.00 u. Sport park Holten 5-Holten 7 9.00 u. Sportpark. Holten 6-Camping Veeneklaas 10.00 u. Sportpark. Holten 8-Enter 7 10.45 u. Sportpark. Enter 8-Holten 9 10.30 u. Woensdag 22 aug. Finale Heuvelrugtoernooi 18,30 u., wedstrijd om 3e of 4e plaats 18.30 u. In een van deze twee wedstrijden komt Holten I zeker uit. In Loo-Bathmen wordt zaterdag 18 en zondag 19 aug. het ajarlijkse school- en volksfeest gehouden. Het festijn start zaterdagochtend met een kinderfeest. Rond 9.15 uur vindt een gekostu meerde optocht plaats met daaraan voorafgaand een beoordeling door de jury, bestaande uit mevrouw Bazen, mevrouw Markvoort en mevrouw In 't Hof. Na de optocht vertrekt de jeugd on der leiding van onderwijzend perso neel naar de speelweide, waar diver se spelletjes worden gedaan, 's Mid dags nemen de volksspelen een aan vang met hindernissen, stoelendans en zaklopen voor dames en heren. In de avonduren is er een optreden van „Dick de Vree" uit Enschede. Zondagmiddag om 13.30 uur staat 'n zeskamp op het programma, waar aan 6 ploegen uit omliggende plaat sen deelnemen. Als besluit van de school- en volks feesten in Loo-Bathmen is er zondag avond gelegenheid tot dansen in de grote danstent met muzikale mede werking van „The Woodpeckers". In samenwerking met de Holtenss Atletiek- en Trimver. „Hatric" orga niseert de s.v. „Holten" de derde St. Japiksloop voor iedereen op vrijdag avond 24 aug. Er wordt een parcours uitgezet van plm. 5 km. lopende van het nieuwe sportpark tot het Sportdal met finish weer bij het nieuwe sport complex „Meermanskamp". De start is daar om 19.15 uur, het startbureau is geopend van 18.30 tot 19.00 uur. Tweevoudig winnaar is de Holtenaar Frits Kramer die bij een derde zege in het bezit komt van een prachtige beker. In het natuurbad „Twenhaarsveld" werd voor de 3e maal in dit seizoen examen werd afgenomen door chef badmeester G. van Lemel en bad meester E. Nijhoff. Namens de KNZB was aanwezig consul Sweerts uit Hengelo (O)- Voor het diploma A slaagden de meisjes: J. J. Beldman, Z. J. Schup- pert, G. A. Bronsvoort, J. E. G. Huls- hoff. J. Pasop, J. Bulsink, A. E. Groen, J W Schuppert, M. G. Grote- boer. M. P. Pluygers, C. C. Present, A. Getkate, J. J. Stam en mevrouw Reinds-Scheltinga. Jongens: W. J. Slijkhuis, J. J. Nij- ]and, J. L. Ophof, R. G. J. Schooien, P. Koetsier, E. Heeregrave, H. Ko ning, S. Rietman, A. E. Groen, G. J. Ulfman, H. J. Westerik, T. T. Re- deker. H. J. Beldman, A. Fokkert, .J J. Terlage. H. J. van Langen en D. J. Stegeman. Diploma B: (jongens): A. Müller, E. Gerritse, A, J. Klein Horsman, G. W. Rietman, A. Ligtenberg, F. B. Wientjes, J, T. J. Broekman, J. A. Tuitert en H. Barvelink. Meisjes; J. M. Müller, T. Vorkink, J. Aanstoot, H. J. Westerik, G. B. Lodeweges, H. Oolbekkink, J. J. Reinds, G. Aanstoot en J. M. Nijland. Holten 2 speelde afgelopen woens dag een oefenwedstrijd tegen OZC 2 uit Ommen. Het werd een 9-2 over winning voor de roodzwarten die met vier eerste elftalspelers uitkwamen. Zaterdag speelde het tweede tegen het in de 4e klasse KNVB Zaterdag- voetbal uitkomende Den Ham I. De gasten wonnen met 3-1. Geen slecht resultaat van onze jongens. Holten 3 speelde dezelfde zaterdag tegen Den Ham 2 en verloor met 4-0. Afgelopen zaterdag werden diverse wedstrijden gespeeld. Holten 4 kwam goed voor de dag door het in de 3e klasse uitkomende NVV 4 met 3-1 te verslaan. Holten 5 deed het even goed door het Blauw Wit I heeft in de oefenwed strijd tegen S.C. Markelo (comb. 1 en 2) de kans op een royale zege niet benut. In de eerste drie kwartier wogen de partijen aardig tegen elkaar op. Technisch was Markelo af en toe zelfs wat beter maar de Zwart-Witten lieten het als het op doeltreffend afwerken aankwam ook lelijk zitten. De voorhoede kwam bij uitzondering tot een gevaarlijk schot waarmee doelman Frans van Gennep wel raad wist. Rust 0-0. Na de thee trok Blauw Wit meteen fel ten aanval en na plm. 10 minu ten schoot Ab Jansen de bal onhoud baar langs de Sportclub doelman. De achterhoede ging bij deze treffer niet vrijuit. Blauw Wit bleef komen en schepte zich meerdere kansen die door onbe heerst schieten om zeep werden ge bracht. Na een half uur spelen werd te ver opdringen bijna noodlottig. De midvoor kreeg de bal van uit z'n achterhoede precies op maat toege speeld doch z'n schot ging buiten be reik van doelman Van Gennep enkele centimeters naast. A 1 VOETBAL TOERNOOI Meermanskamp TE KOOP: dubbelwandige uitneembare houten bungalow Afm.: 14 x 5 m. Hotel „De Holterberg", Telefoon 1412 H. W. Aaltink- Kevelam jjarenseweg 37 - Tel. 19: QJ O» O» Het laatste kwartier kreeg Blauw Wit minstens 4 droomkansen doch Kwintenberg, Ep Beldman, Aanstoot (I) en Aanstoot (2) kopten van dicht bij over of schoten naast. SVVN 2-Blauw Wit I 13.00 uur; Ve- sos 2-Blauw Wit 2 15 uur; Blauw Wit 3-Blauw Wit 4 18.30 uur. JUNIOREN: Blauw Wit BI tournooi Twent e(Goor). Vertrek 8.00 uur, BI. Wit B2 tournooi Twente Vertrek 9.30 uur; Blauw Wit Cl tournooi Twente Vertrek 8.00 uur. PUPILLEN: Blauw Wit El-Blauw Wit E2 11.00 uur, Hulzen E3-Blauw Wit E3 10 uur vertrek 9.15 u.; Blauw Wit E4Blauw Wit E5 10 uur. 3e van hetzelfde NVV een gelijkspel af te dwingen (5-5). Holten 6 kon het in Enter tegen de vierde editie niet bolwerken en ver loor met 4-2. Holten 7 versloeg thuis Bomerbroek 3 met 3-0 en Holten 8 bleek sterker dan Holten 9. 5-1. Holten 10 (veteranenelftal) nam zondag deel aan de 30 plus toernooi in Nijverdal en behaalde een zeer verdienstelijke 3e plaats. Door een slechter doelgemiddelde werd het net uit de finale gehouden. Enter won dit toernooi met Alme lo op de tweede plaats. De resulta ten van de Holtenaren waren; Lemc- lerveld-Holten 1-1, Holten-Nijverdal 1-1, Holten-Almelo 2-0. om 3e of 4e plaats: SOS-Holten 2-3. Door de Hengelaarsvereniging „De Rietvoorn" werd in het Twenteka naal. een voor het: kampioenschap meetellende wedstrijd georganiseerd waaraan door 30 hengelaars werd deelgenomen. Het was de tweede wedstrijd van de drie waarvan het beste resultaat zal tellen voor wissel- beker en titel. 1 A. G. Ongena 39 cm, 2 H. Maats 37 cm. 3 G. Jansen 36 cm, 4 Jan Haan 34 cm, 5 D. J. Schooien 28 cm. Brasem (stand voor wisselbeker na 2 wedstrijden)1 G. Jansen, 2 Jan Haan. 3 D. J. Schooien. De P.V. .,De Bergvliegers" nam met 118 duiven deel aan de wed vlucht vanaf Neuvilles. Afstand 256 km Lossing: 7.30 uur. Eerste duif geklokt: 11.54.31 uur. 1 A. ten Dam (2), 2, 3, 5 en 8 Joh. Veldhuis, 4 G. J. Egberts, 6. 9 en 10 H. J. Aaftink en 7 Jongman-Meester. DEVENTER E.D.B. THEATER, Smedenstraat tel. 13615. donderdag 16 t.m. woensdag 22 aug. The Big Boss 18 jr; za. 18, zondag 19, woensdag 20 aug. matinee: Jerry in zeven sloten tege lijk a.l. vrijdag 17, zaterdag 18 aug. nvst. Stad van geweld 18 jr. Aanvangstijden: werkd. 20 u. vrij. 21-23.30 u. za. 14-18.30-21-23.30 u. zo. 14-16-18.30-21 u. wo. 14-20 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat tel 11100. donderdag 16 t.m. woensdag 22 aug. Goldfinger 3e week 14 jr; za. 18 zondag 19 wo. 22 aug. matinee Robinson Crusoe a.l. vrijdag 17 zaterdag 18 aug. nvst. Het geheim van de 5 dagen 18 jr. Aanvangstijden: werkd. 20 u. vrij. 20-24 u. za. 14-18.45-21.15-24 u. zo. 14- 16-18.45-21.15 u wo 14-20 u LUXOR, Brink tel 18662. donderdag 16 t.m. woensdag 22 aug. Het is een gekke, rare, dolle, dwa ze wereld a.l. zondag 19 aug. matinèe; De gewel denaar van de jungle a.i. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. zo. 14-16-20 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink tel. 13506. tot 3 sept. Liliana Lagauw aquarel len. Openingstijden: di. t.m. vrij. 10-17.30 en 19-21 u. za. 10-17 u. ma geslo ten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4 tel. 11848 Israëlische sie raden. Openingstijden: di. t.m. vrij. 10-17.30 19-21 u. za. 10-17 u. ma gesloten. GALERIJ LENTEN, Weerdsweg 9-11, Epse tel. 2185. Tentoonstelling nieuwe aanwinsten schilders, grafici en beeldhouwers. Openingstijden: di. t.m. za 10-18 u. zo. 14-17 u. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK, Klooster 3 tel. 16512. Keuze uit 20 jr. aanwinsten van de Stads- of Athe naeum bibl. Openingstijden: ma. t.m. vrij. 10-12 en 13-17 u. wo. 10-12 en 13-17 u. en 18-20.30 u. MUSEUM DE WAAG. Brink telef. 14556 Antieke fietsen, zilver, aarde werk en Antieke keukens. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink gesloten. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstr. 9 tel. 19739. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. REDERIJ SCHEERS, telef. 15914. Boottochten t.m. 19 aug. o.a.. naar Bronkhorst, Kampen of Gorsse]. WEEKENDROOSTER van tandartsen. 18-19 aug. G. H. Schreuder, Brink 91 tel. 15257. WV Deventer, Stationsplein 2 UI. 16200.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3