Nieuwe basisschool in „De Haar eind oktober klaar Nogmaals het Afrika-Congres Zuidelijk in de Raad Atheneum kroon op de Openbare Scholengemeenschap ZESKAMP Verkoop woningbouw- en industrieterrein Bezwaarschriften stagneren de woning bouw in Holten Holten zal er feestelijk uitzien op 5 september Vragen in de raad VVV-vakantieprogramma Gaat directeur Mud school in Holten verlaten Nieuw politiebureau aanbesteed KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENSTEN AUTO TEGEN LICHTMAST Kampdienst Officiële publicatie Tijdelijke afsluiting van wegen ZANGGROEP Contact met inkomende burgers Burgerlijke Stand BIJ BOTSING MET ATJTO GEWOND Gevonden - Verloren Oriënteringsrit Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7.per half jaar, 14,per jaar Vrijdag 10 augustus 1973 26ste jaargang No. 32 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Momenteel wordt in „De Haar" een openbare lagere school gebouwd, welke echter bij het begin van het nieuwe school jaar 1 augustu,s 1973 nog niet gereed zal zijn. Om onderwijskundige reden achten B. en W. het zoals wij reeds uitvoerig hebben gemeld echter gewenst, dat een splitsing tussen de leerlingen van o.l. Dorpsschool en de nieuwe Haai\school met ingang van het nieuwe schooljaar wordt ingevoerd. Verwacht wordt dat het schoolgebouw eind september/begin oktober gereed zal zyn. By het voorstel van het college om voor de overbrugging van de plm. twee maanden twee lokalen van het gebouw Irene te huren, had de heer Van der Harst nogal wat critiek. „Eerder", aldus de heer Van der Harst, is gezegd, dat de school 16 september gereed zou zijn". Hij vond de thans gestelde prognose nog te optimi&islch en vroeg zich af waarom het college er niet feller opgezeten heeft, dat met de bouw op tijd begonnen werd. De PvdA-fractie vindt de lokalen van Irene niet geschikt. De heer Kaan noemde het zelfs een griezelig geval. De burgemeester verklaarde, dat de goedkeuring erg lang op zich heeft laten wachten. De Christelijke Vereniging voor Scholenbouw ver leent niet eerder opdracht. Bij een toevallig gesprek met de aannemer was het hem duidelijk geworden, dat deze nog niet met de bouw begonnen was. „Ik ben toen in de gordijnen ge klommen", aldus de burgemeester. In maart heeft hij een gesprek gehad met de architect, waarbij woorden gebezigd werden, die niet welwillend in de oren geklonken zullen hebben. De architect vond het ook een hele nare zaak. Er was sprake van een communicatiestoornis. Op 31 oktober zal de school helemaal klaar zijn en de kleuterschool op 24 oktober. De burgemeester vond, dat men niet zeggen kan, dat het college niet allert geweest is. Hij is de kerkvoog dij dankbaar, dat deze de lokalen wil verhuren, al is zij daar niet zo hap pig op. De raad ging met de huur akkoord op jaarbasis van f 10.275,waarbij de kosten van schoonhouden en even tuele verlichting en verwarming zijn inbegrepen. Nieuw politiebureau By het voorstel tot verhoging van NED. IIERV. KERK: 8.30 en 10.15' u. Hulpprediker A. Schellevis. extra collecte „Kerkrestauratie", Kinderop pas mevr. De Blaauw. Geeske Rosman en Janny Rensen. Na de 2e dienst koffiedrinken met de vakantiegasten in gebouw „Reho- both' 10 u. Jongerendienst. in gebouw „Ire- Kerkdiensten GEREF. KERK: 8.30, 10.00 en 19.15 uur ds. R. A. Hoogkamp. In alle diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collec te voor „Eigen Kerkbouw". Tijdens de dienst van 10 u. Kinderop pas in gebouw „Rehoboth" (Hen- riëtte Rietberg en Ria Stam). Na de 2e dienst „koffie-uurtje" met de vakantiegasten in gebouw Rehoboth" mevr. Beldman-Stam en mevr. Nij- kamp-Brinks) R.K. KERK (Geb. Irene) 8.30 en 9.45 uur Heilige Missen. 9.30 u. ds. P. Lugtigheid (Bed. Hei lige Doop). Extra collecte „Kerkre— tauratie". OKKENBROEK 9.30 .-u. ds. M. de Heer (Bed. Hei lig Avondmaal). NIEUW HEETEN R.K.-KERK: Zaterdagavond 19.00 uur zondag 8 en 10 uur. 10 uur. Artsen: Vanaf vrijdagmiddag 5 uur tot maandagmorgen 8 uur, dokter J. H. A. Bruins. Molenbelterweg 15 tel. 1280. Wijkverpleging Wijkverpleging: Zuster A. Kijlstra, Gixxene Kruisgebouw Markelo. Prin ses Irenestraat 11, tel. 05476-1285. Ambulancevervoer Ambulancevervoer. J. Aanstoot telef. 1338 b.g.g. A. Muller tel. 1320. Fysiotherapie Fysiotherapie. Alle werkdagen behal ve dinsdagmiddag en donderdagoch tend in 't Groene Kruisgebouw G. J. Kraay tel. 2299. Tandartsen Tandartsen. H. F. Steunenberg, Pas toriestraat 42, Holten, telefoon 05483- 1433. Voor spoedgevallen 6-7 uur na middags. Gezinsverzorging Gezinsverzorging: Alle werkdagen (behalve zaterdags) van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dekker, tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 mevr. J. Beldman-Aanstoot. Maatschappelijk Werk Elke werkdag van 9-10.30 u. in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat Maandagavond 7-8 u. Dierenartsen Th. H. Oostenbrug, Diessenplasstr. Wachtdienst Slachthuis T.e.m. zondag 12 aug. H. W. Goor- man, Kolweg 52 tel. 1513. Maandag 13 t.m. zondag 19 aug. J. Hof, Sche- penenstr 16 tel. 1697. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis tel. 1318. Storingsdienst Zaterdag 11 t.m. vrijdag 17 aug. Elec- tra: H. J. Wansink. Lageweg 9 tel. 2789. Gas: H. J. Kolkman Diessen- plasstraat 32 tel. 2012. Brandmelding Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's nachts tel. 1224(G. W. Knapen) b. g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel). de huur van het politiebureau, deelde de burgemeester mee, dat de bouw van het nieuwe politiebureau is aan besteed en gegund. Hij verwacht, dat het over acht maanden wel gei'eed zal zijn. De raad ging met deze huur verhoging evenals met de vaststel ling van de huur voor het perceel Holterbroek 7 akkoord. Bij de vaststelling van de vergoe ding per lokaal en per kleuter ten behoeve van de chr. kleuterschool aan de Hoffesstraat over 1971 is het bedrag te hoog berekend. Uit een brief van het Ministerie van Onder wijs is nl. gebleken, dat het tweede speelwerklokaal eerst vanaf 1 augus tus 1971 (datum aanvang rijksvergoe ding salaris tweede leidster) voor vergoeding in aanmerking komt. De raad besloot het teveel uitge keerde bedrag ad. f 337,50 van het schoolbestuur terug te vorderen. Garantie feest Het voorstel van B. en W. om teh behoeve van het feest ter gelegen heid van het 25-jarig regeringsjubi leum van koningin Juliana een ga rantie te verlenen van 1 9.800,aan de feestcommissie, ontlokte de heer Meerman de opmerking, dat hy geen begroting had kunnen inzien en dat hij het in deze tyd een onverant woordelijk hoog bedrag vond. Hij was niet tegen een garantie, maar de raad krijgt anders zo dikwyls te ho ren, dat er voor andere initiatieven geen geld is. De begroting was laat bij de stuk- Het was, zo verklaarde B. H. uit Deventer tegenover de rijkspolitie in Holten, nadat hij op dc Deven- terweg bij Holten een lichtmast on derste boven had gereden, of ik iets aan de stuurinrichting merkte, toen ik uit Deventer weg reed. Het ging niet. helemaal zo als het hoort. De klap tegen de lichtmast kwam zo hard aan dat de vader van de be stuurder met verwondingen in het ge zicht naar het ziekenhuis moest. H. en z n dochtertje van 2 jaar bleven ongedeerd. De rijkspolitie nam de wagen in be slag om o.a. de stuurinrichting eens nader te bekijken. ken gekomen, deelde loco-secretaris de heer Vuuregge mee, die de heer Langenbarg als secretaris verving. De burgemeester somde de posten op van de uitgaven. Behalve de bij dragen der ingezetenen, rond f 10.000,zijn er geen inkomsten. De bejaarden zullen met bussen worden rondgereden, de zieken zul len een attentie ontvangen en voor de zeskamp moeten op Meermans kamp tribunes gebouwd worden. Het ligt niet in de bedoeling toegangs geld te heffen. De voorzitter was het met de heer Meermans eens, dat het inderdaad een heel bedrag is. Hij zag er geen bezwaar in zoals door enkele le den werd gesuggereerd om te trachten inkomsten te verkrijgen. De heer Westerik herinnerde aan Het Interkerkelijk Recreatiewerk waarvoor tijdens het vakantieseizoen door de gasten weer veel belangstel ling en waardering bestond zal zondagmorgen in de tent aan de Borkeidweg worden afgesloten met een kampdienst, waarin zal voorgaan ds. H. J. Bouwhuis, geref. predikant te Rijssen. De dienst begint om 11-00 uur- het bevrijdingsfeest in 1972. De ge meente is gegroeid, er is geld bijeen gebracht, hetgeen er z.i. op wijst, dat er wel behoefte is aan een dergelijk feest. De heer Van der Harst kon wel akkoord gaan met f 4800,voor de kinderen, maar s:ond afwijzend te gen ~de overige f 5 000,Bij het be sluit de garantie te verlenen, wilde hij geacht worden tegen te hebben gestemd. Credieten Bij wijzigingen van de begroting 1973 voteerde de raad de volgende credieten: aankoop containers f 2450, garantie Koninginnefeest f 9800, ver betering Aaltinksweg f 290.000, aan koop leermiddelen o.l. school De Haar f 51.675. De heer H. Rietberg drong aan op een snelle verbetering van de Aal tinksweg. Deze begint gevaarlijk te worden. De heer Wansink vroeg of men al de beschikking had over de grond van de Ned. Herv. diaconie. Uit het antwoord van de voorzitter bleek, dat de betreffende erfpacht is afgekocht. De heer Rietberg werd verwezen naar de wegencommissie, waar hij lid van is en die maandag vergadert. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in verband met de reconstructie van het kruis punt Gaardenstraat, Keizersweg, Den- neboomstraat, vanaf maandag 13 aug a.s. tot aan het tijdstip van het ge reedkomen van de werkzaamheden gedeelten van de Gaardenstraat, Kei zersweg en Denneboomstraat voor al le verkeer gesloten zullen zijn. Het verkeer ter plaatse zal door middel van aanduidingsborden wor den omgeleid. Holten, 8 augustus 1973. Burgemeester en wethouders voor noemd, W. H. Enklaar, burgemeester. J. Vuuregge, loco-secretaris. „Het bestuur van de onlangs ge vormde zanggroep van jeugdleden uit de Nederlandse Hervormde gemeen te verzoekt ons te berichten, dat de wekelijkse repetities onder leiding van mejuffrouw Ineke Kevelam weer zullen worden hervat op woensdag avond 15 augustus a.s. in gebouw Irene, aanvang 8.15 uur. Graag ziet men de groep uitgebreid en met be langstelling wordt de aanmelding van nieuwe leden tegemoet gezien". Het Zuidelijk Afrika-congres, dat van 14 t.m. 16 september op de Technische Hogeschool Twente te Enschede georganiseerd wordt en de weigering van de gemeenteraad om daarvoor subsidie te verlenen, kwamen dinsdagavond in de vergadering van onze vroedschap nog even om de hoek kijken. AanlcS- ding was een lange brief, die mej. A. P. Reüth, Ab Jansenstraat 22, aan de raad geschx-even heeft over deze kwestie en over de vaak scherpe pole miek, welke hierover, door middel van ingezonden stukken in ons blad, gevoerd is. Mej. Reith schrijft onder meer, dat de toestand in de koloniale gebieden zich in de richting van een catastrofe beweegt. Het schreeuwend onrecht dat daar geschiedt valt niet te ontkennen. Evenmin kunnen men sen de opdracht van hun Heer ontkennen. Zij betreurt het dan ook dat de gevraagde subsidie niet werd verleend en hoopt dat rnen werkelijk oog heeft voor de meer dan ontstellende toestanden. De heer Kaan verklaarde veel van de inhoud van deze brief waarin alles nog eens op een rijtje is gezet te kunnen onderschrijven. Het ergste kennen we misschien nog niet, waar bij hij herinnerde aan moord op grote schaal. De heer Kaan sprak de nooD uit, dat de bewoners en ook de leden van de raad zich kri tisch zullen openstellen om alles wat mogelijk is aan deze mensont erende toestand te doen via kamer leden, op straat of op welke wijze dan ook. Burgemeester mr. Enklaar, zei geen behoefte te hebben gehad om deze zaak nog meer op te rakelen, maar nu zij toch aan de orde kwam, wilde hij er nog eens duidelijk op wijzen, dat niemand het recht heeft de raad te beschuldigen van brutaal egoisme De heer Nykamp had een schrifte lijke vraag ingediend over de bouw mogelijkheden in Holten. In het Dag blad van het Oosten van 23 juni j.l. had hij gelezen, dat er nog talrijke mogelijkheden waren om in „De Haar" te bouwen en op 31 juli d.a.v. schreef het blad, dat dc gemeente haar laatste grond verkocht. Dat brengt de burgerij in verwarring, meende hy. Zijn vraag was dan ook „Hoe dient de impasse doorbroken tc worden?" In zijn antwoord zegt het. college, dat er voor woningwetbouw in „De Haar" geen bouwteiTein meer aan wezig is. Nog te verkopen zijn 13 ka vels, aankoop in behandeling 9 ter reinen. Nog geheel vrij 4, waarvan 3 nog niet bouwrijp zijn. Het verdient z.i. aanbeveling dergelijke gegevens bij gemeentewerken op te vx'agen, welke ze gaarne verstrekt. De vertraging in de verdere bouw mogelijkheden zijn ontstaan door de bezwaren, welke zijn ingericht o.a. tegen het plan Beuseberg. De impas se ligt niet bij B. en W. Onderzocht wordt de mogelijkheid een noodver band te leggen. De burgemeester deelde nog mede, dat door één inwoner een bezwaar schrift bij de Kroon is ingediend te gen bestemmingsplan „De Haar", nadat het door Ged. Staten was goed gekeurd. Hij vindt dat een hele spij tige zaak. die daardoor jaren kan worden opgehouden. De heer Nijkamp merkte nog op, dat de aanvankelijke inlichtingen zijdelings uit de koker van B. en W. kwamen. (In het artikel van 23 juni staat a.m. „De Haar" biedt voorlopig nog tal rijke mogelijkheden voor particuliere zowel als voor wonnigwebouw" Maar dat schreef de stedebouwkun- dige Ir. Hajema ie Assen in IQ72, en toen waren er inderdaad nog al van mogelijkheden. Dat valt echter wit de contekst waarin dit is geplaats net zo gemakkelijk af te lezen. Red. H. N.). De CH en AR fractie had vragen gesteld over het contact met de bur gerij. Zij is van oordeel, dat contact tussen burgers en overheid steeds dient te worden bevorderd. Het be stemmingsplanforum werkt reeds in die richting. De fractie wil met de nieuw inkomers in „De Haar" een appart belegde bijeenkomst, zoals destijds met de bewoners van de Churchillstraat is geschied. Zij vraagt •B. en W. daarbij ook de leden van de raad, hoofden van dienst en vertegen woordigers van het plaatselijk" cultu rele leven uit te nodigen en nu reeds een datum vast te stellen. Uit het antwoord dat de raadsvoor zitter voorlas bleek, dat deze sugges tie de instemming van het college ontmoet. „Wij zullen U informeren over samenstelling en datum, op kor te termijn" aldus de burgemeester. Geboren: Sybren Merlijn, dv S. G. Ophof en M. J. L. Maass. An- nemarie, dv J. A. van de Maat en G. H. Boode. Alexander Pieter. zv A. A. J. Heijnis en N. E. Stren ger. Dirk Jan, zv H, H. Kappert en J. H Olde Reuver of Briel Daniëlle, dv G. J. M. Duteweerd en M. T. G. ten Voorde. Ronald Eduard, zv G. Stam en J. H. Aan stoot. Karlijn Ivanka, dv J. Dijk- sterhuis en M. J. Bentschap-Knook. Ondertrouwd: geen. Getrouwd: geen. Ovei'leden: mevr. J. M. Stuhldre- her-Noordhoff, 79 jr. BEVOLKING Ingekomen: mevr. J. Tempelman van Deventer. mevr. G. Hogeterp- Hartholt van Avereest. mevr. H. van Zanten-Hubert van Hengelo (O). J. Molendijk van 's-Gravenhage. mevr. M. M. van Spronsen-Bout van 's-Gravenhage. mevr. J. E. Freni-St,eenloop van Rotterdam. mevr. T. Louwerenburg-van Loo van Utrecht. B. J. Vrugteveen en gez. van Amsterdam. mevr. E. Gijber- Uis-Traanman van Deventer. W. Krejenzang van Rijssen. H. Reit- sema en gez. van Amsterdam. me juffrouw L. J. B. Bezem a van Hoo- gev.een. mej. W. Kolkman van Bathmen. mej. M. P. Wagenvoor de van Bathmen. H. Schuite van Voorst. G. Loman en gez. van Amsterdam. Vertrokken: geen. en B. en W. van drogredenen. Het gaat er bij hem alleen maar om, dat het college zich gekwetst voelt en de raad zich gekwetst moet voelen. De burgemeester verklaarde er geen behoefte aan te hebben om hier ver der op door te gaan. Hij had in zijn vakantie geen kranten gelezen en de vakantie zonder ergernis doorge bracht. Hij vond dit geval een kwalijke zaak en meende in de bres te moeten springen voor de raad. De heer Kaan, blijkbaar in de me ning, dat de voorzitter hem een ver wijt maakte, de discussie over de ei genlijke zaak weer op gang gebracht te hebben, ontkende dit. Ook hij vond de schrijverij een beroerd punt. „Ik verdedig de briefschrijvers niet, maar wil de mensen met de neus op de feiten drukken van Zuidelijk Afrika", zei de heer Kaan. Wethouder Rietberg merkte nog op, dat de hele raad positief stond als er onrecht is daar wat aan te doen. Als het om de oplossing gaat, gaat ieder z'n standpunt bepalen. Men kan dan verschillend denken over al of niet subsidie verlenen". U verdedigt dat er wat aan gedaan moet worden", aldus wethouder Rietberg tot de hr. Kaan. De wijze waarop de predikanten ge- ï-eageerd hebben op het raadsbesluit acht hij ten enemale onjuist. Nadat de voorzitter nog opgemerkt had, dat rnen positief tegenover deze zaak kan staan, zonder echter de ge meente er in te betrekken, besloot de raad de brief van mej. Reith over eenkomstig haar verzoek voor ken nisgeving aan te nemen, evenals de afschriften van de correspondentie tussen de heren Brouwer, Addink en Lugtigheid. De raad besloot op vooirstel van B. en W. bouwterreinen te verkopen aan de heer J. P. Hanenburg, Waarden- borchstraat 32, 900 m2 aan de Hout weg in „De Haar" voor f 31.000,- en aan de fa. J. Voordes en Zn. 3356 m2 op de hoek van de Wilhelminastraat- Houtweg voor f 113.000,- exclusief omzet-belasting. Bij het voorstel om 2500 m2 industrie terrein de Haar te verkopen aan het „Afrasteringsbedrijf Arfman" voor de voorlopige prys van f 17.50 per m2 en het optie te verlenen voor dc aan grenzende 2500 m2 ontwikkelde de hr. Westerik bezwaren tegen dit verle nen van optie. „Wij moeten geen grond vasthouden, want wij konden nog wel eens gauw door ons industrie terrein heen zijn", aldus de heer Wes terik. Hij meende dat er expansiemo gelijkheden moeten zijn, maar wilde ook een algemene regel voor de ver koop en het in optie geven van de gronden. De voorzitter zag de bezwaren van de heer Westerik niet zo zitten". Er is een veiligheidsklep. Homt er een koper op de met optie belaste grond, dan moet degene die daar optie op heeft binnen drie weken beslissen of hy 't al dan neit koopt. Men kan aan gekochte gronden zo maar niet laten liggen om anderen het kopen te ver hinderen. Het terrein moet aan zyn bestemming beantwoorden door b.v. een gebouw er op of door andere ui terlijkheden, die deze bestemming aangeven". Men kan natuurlijk niet de grond gaan verkopen buiten dege ne om, die er optie op heeft. Men weet wat men heeft, man niet wat men zal farygen", aldus burgemees ter, Hij z-ag nog geen hoge schoorste nen op 't industrieterrein, omdat dit meer bestemd is voor ambachtelijke beroepen. De raad ging daarna met de verkoop akkoord- Op de vei-loting die t.g.v. van de auto-cross werd gehouden zijn op de lotnummers 977 (groen) en 738 (groen) als prijs „gevallen" een wandblikopener en een flessendrager. De prijzen kunnen worden afgehaald bij mevr. Arfman-Jansen, Stations straat 7 te Holten. Aangezien de scholen weer beginnen is het programma voor de vakan ties ook belangrijk minder. Toch zijn er de wekelijkse evenementjes nog de gehele maand augustus. Tevens wijzen wij u op de uitstapjes in Twente en omgeving, opgaven hiervan zijn bij het VW-kantoor opge hangen. ZONDAG 12 AUGUSTUS Oriënteringsrit voor auto's, motoren en brommers. Start 14 uur bij club „De Biester" (bij Station). Zeer leuke tocht met verrassingen. MAANDAG 13 AUGUSTUS Bezichtiging manege Beltman, Markeloseweg 8, van 1416 uur. U kunt een kijkje nemen in de stallen en manege. Tevens is er een foyer waar consumpties verkrijgbaar zijn. Toegang gratis. DINSDAG 14 AUGUSTUS Bezichtiging kaasboerderij van de fam. Cats. U krijgt uitleg en een proefje (geen bereiding te zien). Adres: Buurtschap Beuseberg, oude weg Holten-Laren blijven volgen, steeds doorrijden tot bij bord kaas boerderij. Kosten f 1,- p.p., kinderen f 0.50. Aanvang 14.30 uur, gaarne op tijd aanwezig. WOENSDAG 15 AUGUSTUS Bezichtiging en rondleiding in het pluimveebedrijf Barvelink, Postweg, Borkeld 80, te Holten. U ziet de ontwikkeling van kuiken tot de produk- tie van eieren. Er wordt een vrije gift gevraagd. Aanvang 14, 15 uur. Groepen op aanvraag. DONDERDAG 16 AUGUSTUS Ochtendwandeling onder het motto: „Zwerven door de Holterberg". Vertrek 6 uur vanaf het VVV-kantoor. Deelname f 1,25 p. p. incl. koffie, deze krijgt u op de helft van de tocht aangeboden. Opgave verplicht. Mooie wandeling voor jong en «oud. Bezichtiging kaasboerderij, zie opgave dinsdag, zelfde tijd en plaats. VRIJDAG 17 AUGUSTUS Warenmarkt in het centrum (Kerkstraat) van 14-18 uur. Allerlei: U kunt bij het VVV kantoor terecht voor Streekkaarten, ANWB-routes, wandel- en fietsroutes en o.a. hotel- en campingboekjes. Weekagenda's voor het meenemen. Reeds thans zijn er in verschillen de straten en buurten in Holten men sen druk bezig met de voorbereidin gen voor de versieringen op 5 sep tember a.s. Het bestuur van het 5 september comité deelde mee dat er verschillende geldprijzen ter beschik king zullen worden gesteld. Het is de bedoeling dat er prijzen zullen worden gegeven in drie cate gorieën. In de eerste plaats zal er on der de best versierde straten prijzen van f 150,f 100,en f 50,wor den gegeven. Voorts is er ook een mogelijkheid om individueel mee te dingen naar een prijs voor de best versierde gevel of tuin. Voor de jurering van deze activitei ten zijn onpartijdige mensen van bui ten Holten aangezocht. Het is de be doeling dat ieder die gezamenlijk of individueel wil meedingen naar een prijs dit opgeeft bij de desbetreffen de commissie. Voor de straat versiering bij de heer M. Pasop Schoutenstraat 4 of bij de heer H. Ebrecht Larenseweg 41. Voor de tuin- of gevel versiering bij de heer H. H. J. Stukker Oranjestraat 33. Het is nu de tijd om ook in die stra ten waar het initiatief nog niet is ge nomen de koppen bij elkaar te ste ken om met elkaar te onderzoeken De voorbereidingen voor de „Zes kamp" op 5 sept. a-s. zyn in volle gang. De meeste ploegen zyn al intensief aan het trainen, om over 4 weken zo goed mogelijk uit de bos te komen. Opvallend hierby is, dat de animo bij de deelnemers in'het dorp Holten kennelyk minder is dan in de buurt schappen; De coaches van Holten- Noord en Zuid, resp. de heren G. Heek, Holterberg 25 en G. Damink, Diessenplasstr. 19 kunnen nog enke le manlijke en vrouwlijke deelnemers in hun ploeg opnemen. De tyd dringt echter, zodat eventuele gegadigden zich met spoed dienen aan te mel den. wat in hun straat nog kan worden ge organiseerd. Het comité heeft reeds enige enthousiaste deelnemers opge geven gekregen en heeft het volste vertrouwen dat er nog vele zullen volgen in de komende weken. Op de Raalterweg raakte mevr. H. V.-S. (72 jaar) uit het Neerdorp zon dagmiddag gewond toen zij op haar fiets plotseling links afsloeg zonder op een van achter komende auto te letten. Zij sloeg tegen het wegdek en werd met een gebroken pols en een lichte hersenschudding in het St. Geertrui- denziekenhuis in Deventer opge nomen. Gevonden: Herenhorloge met blau we band, gebroken wittebroek, trui, muts en schort, herenhorloge nylon regenjas. Verloren: Geel motor modelvliegtuig met rode vleugels van race-team Dokkum (weggevlogen bij Noetseler- berg ri. Holten) flesje met witte tabletjes „Digoxine" gebruik kinderen gevaarlijk, oranje jongens jack, licht grijze Angorakat, wit-gele hond, soort fox, zilveren armbandbe- slag, halster van pony, blauw trai ningsjack. Gouden zegelring met letters L. G. De Holtense Motor- en Automobiel club „De Holterberg" organiseert zondag»- middag 12 augustus 'n oriën teringsrit voor auto's, motoren en brommers door de mooiste contrei en van Holten. Deze rit, eenvoudig van opzet, is juist iets voor de zomergasten die hier nog in vrij grote getale vertoe ven. De start is om 2.00 uur bij het clubhuis „De Biester" in de Sta tionsstraat. „Het atheneum is de Kroon op de scholen gemeenschap. Het vormt de logische op bouw van Mavo. Havo, Atheneum. Het Meao hoort eigenlijk thuis bij de scholen gemeenschap voor beroepsonderwijs. De gemeenschap moet daarvoor offers bren gen". Dit zei burgemeester, mr. Enklaar, dinsdagavond toen de raad het voorstel be handelde tot afbouw van de Meao-afdeling ten behoeve van de gemeente Hengelo. Hij prees zich erg gelukkig, dat Hengelo op hetzelfde moment start met de Meao-afde ling als Holten met het atheneum. Zij zijn erg -blij dat zij. dank zij ons. deze Meao-af- deling krijgen. Samen heeft men dit gedaan en spreker hoopt, dat men in- de hele ontwikkeling ge lukkig mag zijn. De details moeten nog ge regeld worden, maar de Staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen is bereid gevonden het atheneum op het scholenplan 1974/1976 te zetten, met 1974 als aanvangs jaar van bekostiging. „Je moet nooit ho roe pen voor je over de brug bent", had mr. Enklaar reeds gezegd, die vertrouwen heeft dat de plannen met handtekening van de Staatssecretaris wordt gegarandeerd". De Meao gaat weg. maar wij krijgen er een atheneum, 2e leerjaar, voor terug", aldus lichtte de burgemeester nog toe. Uit de reactie van de raadsleden bleek, dat deze unaniem zijn in hun waardering voor het bereikte resul taat tussen Holten en Hengelo. De heer H. Rietberg was erg blij. dat het Atheneum komt. Op zijn vraag of er voor Holten nog financiële conseuen- ties in zitten, verklaarde burgemees ter dat de kosten volledig uit 's Rijks kas worden vergoed. De heer Van der Harst zei, dat de PvdA ook blij is. Van de leerki-achten zal een gro te inspanning worden gevraagd Hij is blij dat de afbouw van de MEAO synchroom loopt met de vestiging van het atheneum. Voor de 4 of 5 leerkrachten die gedwongen ontsla gen worden is het een nare zaak. dat zij in een andere plaats moeten gaan werken. Op papier gaan de Holtense leerlingen naar Hengelo maar er zul len er zijn, die zich richten op De venter. „Heeft het college hieraan gedacht en maatregelen genomen", vroeg de heer Van der Harst. Hij wil de dit in een in het leven te roepen onderwijscommissie aan de orde stel len. Men moet ook denken aan LAVO en de middenschool. De voorzitter verklaarde begrip te hebben voor de situatie van de 4 of 5 leerkrachten. Men heeft echter voor Holten de bes te oplossing moeten kiezen. De leer lingen hebben een vrije keus. Henge lo is partner en wij hebben gezegd „jullie zijn verantwoordelijk voor on ze leerlingen". De heren Kaan en Westerik zeiden nog. dat de gemeente Holten wegbe reider heeft moeten zijn. Zij is bereid tot nogal wat garantie en concessies. De burgemeester merkte op, dat er in Overijssel nogal wat MEAO's zijn. Hij vindt het niet juist met Deventer besprekingen te voeren om daar de kinderen geplaatst te krijgen, voor opgesteld dat er plaats is. „Wij zijn met Hengelo begonnen. Deventer is geen gesprekspartner geweest". Dat de kinderen vrij naar Deventer kun nen gaan ligt voor de hand", aldus de raadsvoorzitter. „Overigens staan wij voor een voldongen feit". Hij wil de de door de heer Van der Harst gevraagde onderwijscommissie aan het college in overweging geven. NAAR HENGELO Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat de directeur, de heer R. Mud mee naar Hengelo zal gaan. Hij verkeert met Hengelo in een be- spreekstadium. Als vaststaand aan nemen, dat hij definitief naar Hen gelo vertrekt, waar hij directeur kan worden aan de „MEAO-schooI in op richting" acht hij voorbarig: Hij zegt: „Ik ben van huis uit een meao-man en het handelsonderwijs heeft mijn hart. Toch heb ik altijd geijverd voor de athencumafdeling, omdat een dergelijke onderwijsrich- ting voor de Holtense gemeenschap belangrijk is. MEAO-onderwijs is in wezen vreemd aan de schoolgemeenschap. Daar past het Atheneum beter bij. Aan mijn vertrek naar Hengelo zijn nog wat conseuenties verbonden. Daar komt by dat ik nu 55 jaar ben en het vergt nogal wat een nieuwe afdeling op en een andere af te bouwen. Ver der ben ik blij dat het mcao-onder- wys een kans gekregen heeft in Hol ten. Het trok leerlingen en de meao is voor onze scholengemeenschap een geweldige propaganda geweest. Het meao-onderwijs is echter gericht op het beroep- Voor de leerlingen is atheneum een doorstroommogelijk heid met de mogelykheid voor uni versitaire studie. Dat Is havo niet", aldus de heer Mud.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1